Online
Pašreiz BMWPower skatās 156 viesi un 0 reģistrēti lietotāji.
|
Tēma: Nekustamais īpašums II
| Autors | Ziņojums |
| bum_bumz | | Kopš: 05. Jan 2006
Ziņojumi: 7578
Braucu ar: E34
|
26 Jun 2025, 11:22:42 @esir rakstīja:
26 Jun 2025, 11:11:14 @treshaa_josla rakstīja:
26 Jun 2025, 10:48:13 @dsks rakstīja:
26 Jun 2025, 10:29:48 @bum_bumz rakstīja:
26 Jun 2025, 09:48:38 @RG rakstīja:
Attiecībā uz privātmāju - es jau sliecos, ka īrēt būtu labāk. Ieguldījumi ilgtermiņā lietotas mājas uzturēšanā ir vēl viens dzīvoklis...
Pa lielam, reizi 20 gados kapitālais, kas nozīmē ievērojamu daļu no vērtības pieauguma.
Kāds te jauc jēdzienu kapitālais remonts 
Tiešām pēc 20 gadi jāmaina jumts, logi, durvis jeb vienkārši nauda nav kur likt 
Pa lielam, viss tas ir poweristu galvās 
65% Ulmaņ-sovjet laika būdām labākais, kas ir, logi nomainīti; 30% vēl ar šīfera jumtiem. Bet varbūt Made in Latvia 2007 būdām tiešām jau prasās kapitālais remonts 
EU fenšujs tas skaitās ik pēc 10 gadi pārvākt iekštelpas ... powers tur līdzi modei ...
bet nah man vannas istabā/virtuvē 12 gadus vecus maisītājus mainīt, kuri kalpo vēl kā jauni un tā sērija vēl šodien tiek piedāvāta, bet tikai jau trīs reizes dārgāk prasa 
Pārkrāsot neir tas pats kas kapremonts
cik ir kalpošanas mūžš kaut kādiem pvc logiem, tam pašam apkures katlam, ūdens apgādes aprīkojumam etc.
Var jau nokaut kā F-ku 
Ja paņemti ne vissūdīgākie, tad jau min 30 gadi jāvelk. Logiem apkopt blīvējumus, čekot ūdens kvalitāti, likt filtrus utml.
Bet tas nav kapitālais remonts, alegorijās tikai eļļas-filtru maiņa  | Offline | | |
| treshaa_josla | |  Kopš: 07. Mar 2023
Ziņojumi: 723
Braucu ar:
|
26 Jun 2025, 11:22:42 @esir rakstīja:
26 Jun 2025, 11:11:14 @treshaa_josla rakstīja:
26 Jun 2025, 10:48:13 @dsks rakstīja:
26 Jun 2025, 10:29:48 @bum_bumz rakstīja:
26 Jun 2025, 09:48:38 @RG rakstīja:
Attiecībā uz privātmāju - es jau sliecos, ka īrēt būtu labāk. Ieguldījumi ilgtermiņā lietotas mājas uzturēšanā ir vēl viens dzīvoklis...
Pa lielam, reizi 20 gados kapitālais, kas nozīmē ievērojamu daļu no vērtības pieauguma.
Kāds te jauc jēdzienu kapitālais remonts 
Tiešām pēc 20 gadi jāmaina jumts, logi, durvis jeb vienkārši nauda nav kur likt 
Pa lielam, viss tas ir poweristu galvās 
65% Ulmaņ-sovjet laika būdām labākais, kas ir, logi nomainīti; 30% vēl ar šīfera jumtiem. Bet varbūt Made in Latvia 2007 būdām tiešām jau prasās kapitālais remonts 
EU fenšujs tas skaitās ik pēc 10 gadi pārvākt iekštelpas ... powers tur līdzi modei ...
bet nah man vannas istabā/virtuvē 12 gadus vecus maisītājus mainīt, kuri kalpo vēl kā jauni un tā sērija vēl šodien tiek piedāvāta, bet tikai jau trīs reizes dārgāk prasa 
Pārkrāsot neir tas pats kas kapremonts
cik ir kalpošanas mūžš kaut kādiem pvc logiem, tam pašam apkures katlam, ūdens apgādes aprīkojumam etc.
Kopš 2015. gada dzīvoju Mārupē
Logi ir koks-alu. Pilnīgi nekādas veinas. Nekur / necik
katls Herz. hvz iet un iet
krāni arī Herz. Vienu šogad nomainiju. Termostats aizkaļķojās.
2 lampiņas arī esmu nomainijis. Osram LED
~~~~~~~~~~~
Logi dzīvoklī kalpos tā pat kā mājās. Arī krāni. 
savos hatonos ir sava apkure un trepes. Pārējais ir precīzi tā pat kā dzīvoklī.
Mby terasei laiku pa laikam jāizrāda mīlestība vēl. Var jau salikt tādus materiālus ka tur nekas.
| Offline | | |
| dsks | |  Kopš: 12. Nov 2008
No: Liepāja
Ziņojumi: 1754
Braucu ar:
| Kamdēļ mainīji visu maisītāju?
Tiem pašiem Grohe ir pilns rezerves daļu komplekts ... nav jāmaina maisītājs ... samaini vārstu vai termostatisko elementu un lieto atkal ... | Offline | | |
| treshaa_josla | |  Kopš: 07. Mar 2023
Ziņojumi: 723
Braucu ar:
|
26 Jun 2025, 11:57:42 @dsks rakstīja:
Kamdēļ mainīji visu maisītāju?
Tiem pašiem Grohe ir pilns rezerves daļu komplekts ... nav jāmaina maisītājs ... samaini vārstu vai termostatisko elementu un lieto atkal ...
pirmkārt lai būtu pēc pouera feng-shui. 10 gadi un jauns 

~~~~~~~~~~~~~~
Es pat nopirku Herz kārtridžu. Bet tas krāns bija TĀ aizaudzis, ka tā lielā skrūve normāli vaļā nenāca. Bija sajūta, ka kaut ko salauzīšu.
Tāpēc nomainiju visu
Mārupes kaļķītis  | Offline | | |
| ivarinators | | Kopš: 08. Jan 2008
No: Rīga
Ziņojumi: 599
Braucu ar: A6TQ
| Paziņa vēlas izīrēt savu dzīvokli, bet nevēlas iespringt ne ar tā sagatavošanu, ne sludinājuma likšanu ne pi$u ar īrniekiem (arī īres perioda laikā, iekasē $, risina visu, ja nemaksā utt.). Ir kāds kantoris vai personas, kas nodarbojas ar šo visu paņemto kkādu naudu vai komisiju par to? | Offline | | |
| toolis | |  Kopš: 13. Jan 2016
No: Rīga
Ziņojumi: 1888
Braucu ar: xc90 / cbr1000rr
|
28 Jun 2025, 22:36:57 @ivarinators rakstīja:
Paziņa vēlas izīrēt savu dzīvokli, bet nevēlas iespringt ne ar tā sagatavošanu, ne sludinājuma likšanu ne pi$u ar īrniekiem (arī īres perioda laikā, iekasē $, risina visu, ja nemaksā utt.). Ir kāds kantoris vai personas, kas nodarbojas ar šo visu paņemto kkādu naudu vai komisiju par to?
tvaika ielā varētu būt speciālisti šādām prasībām 
lai pārdod dzīvokli un nopērk etf vai krājobligācijas | Offline | | |
| 7977 | | Kopš: 25. May 2011
Ziņojumi: 536
Braucu ar: Stelvio
|
26 Jun 2025, 12:03:57 @treshaa_josla rakstīja:
26 Jun 2025, 11:57:42 @dsks rakstīja:
Kamdēļ mainīji visu maisītāju?
Tiem pašiem Grohe ir pilns rezerves daļu komplekts ... nav jāmaina maisītājs ... samaini vārstu vai termostatisko elementu un lieto atkal ...
pirmkārt lai būtu pēc pouera feng-shui. 10 gadi un jauns 

~~~~~~~~~~~~~~
Es pat nopirku Herz kārtridžu. Bet tas krāns bija TĀ aizaudzis, ka tā lielā skrūve normāli vaļā nenāca. Bija sajūta, ka kaut ko salauzīšu.
Tāpēc nomainiju visu
Mārupes kaļķītis 
Man Mārupes kaļķis arī vienu termostatu piebeidzis, Grohe. Skatījos, ka tur vajag 34. Plānsienu muciņu. Tu kaut kur tādu dabuji? ( es konstatēju, ka labāk pa 130 eur jauns, kā pa 70 vest remontēt bez garantijas, ko Grohe piedāvāja).. | Offline | | |
| michals1 | |  Kopš: 17. Apr 2019
No: Salaspils
Ziņojumi: 2218
Braucu ar: Pilnu ķerru uz taras punktu.Nekad un neko lēti netirgoju.Ja kādam vajag lēti-tas nav pie manis!
| Par kaļķīti runājot... Kā Rīgas centrā ir ar ūdens kvalitāti? Doma dzīvoklī uzstādīt ūdens filtrus.Vai varat ieteikt normālu kantori,kas nodarbojas ar to? Mēģināju komunicēt ar Akvaforu,bet tur darbiniece tik sūdīgā latviešu valodā lauzījās,ka nesaprata mani un es viņu. | Offline | | |
|
|
| 968-jk | |  Kopš: 08. Dec 2013
No: Rīga
Ziņojumi: 14075
Braucu ar: 30niekiem
|
29 Jun 2025, 08:45:06 @michals1 rakstīja:
Par kaļķīti runājot... Kā Rīgas centrā ir ar ūdens kvalitāti? Doma dzīvoklī uzstādīt ūdens filtrus.Vai varat ieteikt normālu kantori,kas nodarbojas ar to? Mēģināju komunicēt ar Akvaforu,bet tur darbiniece tik sūdīgā latviešu valodā lauzījās,ka nesaprata mani un es viņu.
Kāpēc Tu kā vates mīlis ar viņu nerunāji dzimtajā valodā?  | Offline | | |
Araajz  | |  Kopš: 30. Aug 2008
No: Rīga
Ziņojumi: 28639
Braucu ar: E39
|
29 Jun 2025, 08:45:06 @michals1 rakstīja:
Par kaļķīti runājot... Kā Rīgas centrā ir ar ūdens kvalitāti? Doma dzīvoklī uzstādīt ūdens filtrus.Vai varat ieteikt normālu kantori,kas nodarbojas ar to? Mēģināju komunicēt ar Akvaforu,bet tur darbiniece tik sūdīgā latviešu valodā lauzījās,ka nesaprata mani un es viņu.
Labajā krastā ar ūdeni viss Ok. Nezinu tieši par centru, bet man piem darbā kafijas automātā lēja tikai Venden ūdeni un ūdens trauks regulāri aizauga ar kaļķa nosēdumiem, bet mājās lejam tikai no krāna un vispār nav nogulšņu. Krāniem sietiņi arī aizdiršas tikai no rūsas vai drazas, kura rodas pēc ūdens avārijām. | Offline | | |
| Grauds | |  Kopš: 30. Nov 2008
No: Rīga
Ziņojumi: 286
Braucu ar: Nekad ar BMW, bet vienmēr braucu pirkt
| Juglā dziļurbumam 67m ūdens ir dzelžains, precīzāk Mangāns pa daudz no normas, podā un dušā var manīt nokrāsu, savukārt Katlakalnā ūdens ir tik ciets, ka rokas ļoti grūti nomazgāt ar ziepēm, tas no Daugavas dolomīta. [ Šo ziņu laboja Grauds, 29 Jun 2025, 14:58:51 ] | Offline | | |
| treshaa_josla | |  Kopš: 07. Mar 2023
Ziņojumi: 723
Braucu ar:
|
29 Jun 2025, 00:06:44 @7977 rakstīja:
26 Jun 2025, 12:03:57 @treshaa_josla rakstīja:
26 Jun 2025, 11:57:42 @dsks rakstīja:
Kamdēļ mainīji visu maisītāju?
Tiem pašiem Grohe ir pilns rezerves daļu komplekts ... nav jāmaina maisītājs ... samaini vārstu vai termostatisko elementu un lieto atkal ...
pirmkārt lai būtu pēc pouera feng-shui. 10 gadi un jauns 

~~~~~~~~~~~~~~
Es pat nopirku Herz kārtridžu. Bet tas krāns bija TĀ aizaudzis, ka tā lielā skrūve normāli vaļā nenāca. Bija sajūta, ka kaut ko salauzīšu.
Tāpēc nomainiju visu
Mārupes kaļķītis 
Man Mārupes kaļķis arī vienu termostatu piebeidzis, Grohe. Skatījos, ka tur vajag 34. Plānsienu muciņu. Tu kaut kur tādu dabuji? ( es konstatēju, ka labāk pa 130 eur jauns, kā pa 70 vest remontēt bez garantijas, ko Grohe piedāvāja)..
Man ir Herz krāniņi.
Tiem visur varēju tikt klāt ar to standarta "mājsaimnieku" instrumentu komplektu (Bahco), kas man stāv plauktā. Tur bija vajadzīga viena liela muciņa, bet nasing spešal
Kā saprati, ka grohei jāmaina termostats ?
Man vnk karstais sāka baigi švaki tecēt. | Offline | | |
| 7977 | | Kopš: 25. May 2011
Ziņojumi: 536
Braucu ar: Stelvio
|
29 Jun 2025, 15:26:06 @treshaa_josla rakstīja:
29 Jun 2025, 00:06:44 @7977 rakstīja:
26 Jun 2025, 12:03:57 @treshaa_josla rakstīja:
26 Jun 2025, 11:57:42 @dsks rakstīja:
Kamdēļ mainīji visu maisītāju?
Tiem pašiem Grohe ir pilns rezerves daļu komplekts ... nav jāmaina maisītājs ... samaini vārstu vai termostatisko elementu un lieto atkal ...
pirmkārt lai būtu pēc pouera feng-shui. 10 gadi un jauns 

~~~~~~~~~~~~~~
Es pat nopirku Herz kārtridžu. Bet tas krāns bija TĀ aizaudzis, ka tā lielā skrūve normāli vaļā nenāca. Bija sajūta, ka kaut ko salauzīšu.
Tāpēc nomainiju visu
Mārupes kaļķītis 
Man Mārupes kaļķis arī vienu termostatu piebeidzis, Grohe. Skatījos, ka tur vajag 34. Plānsienu muciņu. Tu kaut kur tādu dabuji? ( es konstatēju, ka labāk pa 130 eur jauns, kā pa 70 vest remontēt bez garantijas, ko Grohe piedāvāja)..
Man ir Herz krāniņi.
Tiem visur varēju tikt klāt ar to standarta "mājsaimnieku" instrumentu komplektu (Bahco), kas man stāv plauktā. Tur bija vajadzīga viena liela muciņa, bet nasing spešal
Kā saprati, ka grohei jāmaina termostats ?
Man vnk karstais sāka baigi švaki tecēt.
Tieši tāpat - jau bija karstais līdz galam pieregulēts, bet tāpat nāca vidēji karsts. Komfortā paskatījās to krānu no ārpuses, teica lai ar šādu kaļķa leveli labāk pērk jaunu lētāko termostatu, un lieto kamēr iet.. | Offline | | |
| padodalu | |  Kopš: 23. Sep 2014
Ziņojumi: 4
Braucu ar:
| Varbūt kāds var padalīties ar padomu - gribu čomam pārdot zemi, kuru nopirku pirms gada. Kādas sekas var būt, ja tirgoju par 3-4x zemāku cenu nekā pats pirku? Kadastrālā vērtība tāpat sanāk zemāka par šādu pārdošanas cenu.
Otrs jautājums - ja formē kā dāvinājumu un nav radniecības tad sanāk maksāt IN 25%. Bet no kādas summas? Vai šeit obligāti jābūt īpašuma vērtējumam jeb varu izdomāt summu no gaisa, ko norādu dāvinājuma līgumā?
Zemei nav hipotēkas, nav apgrūtinājumu, nav arī bijis vērtējums. | Offline | | |
| versatile | |  Kopš: 03. Sep 2015
Ziņojumi: 1694
Braucu ar:
|
29 Jun 2025, 12:36:31 @Araajz rakstīja:
man piem darbā kafijas automātā lēja tikai Venden ūdeni un ūdens trauks regulāri aizauga ar kaļķa nosēdumiem
Par šito regulāri rēcu lej tējkannā venden ūdeni, kuram ir minerālu saturs, un čortojas, ka tējkanna aizaug.
Kā tur bija, nemācieties fiziku un ķīmiju, un pasaule būs brīnumu pilna! | Offline | | |
| henesy | | Kopš: 06. Feb 2008
No: Rīga
Ziņojumi: 59
Braucu ar: x6 ('15)
| Varbūt kāds var padalīties ar kontaktiem vai pats to var izdarīt. Lieta sekojoša - ir vajadzība pārbūvēt saimniecības ēku/kapitālais remonts/rekonstrukcija par pirti. Plānojums mainās minimāli. Vajag BISā līdz oktobrim saskaņotu būvprojektu minimālā sastāvā. Atrodas Limbažu novadā/mazpilsētā. Būšu pateicīgs par kontaktiem vai ieteikumiem. | Offline | | |
|
|
| Karavs | | Kopš: 05. Apr 2019
Ziņojumi: 839
Braucu ar:
|
29 Jun 2025, 17:15:00 @7977 rakstīja:
29 Jun 2025, 15:26:06 @treshaa_josla rakstīja:
29 Jun 2025, 00:06:44 @7977 rakstīja:
26 Jun 2025, 12:03:57 @treshaa_josla rakstīja:
26 Jun 2025, 11:57:42 @dsks rakstīja:
Kamdēļ mainīji visu maisītāju?
Tiem pašiem Grohe ir pilns rezerves daļu komplekts ... nav jāmaina maisītājs ... samaini vārstu vai termostatisko elementu un lieto atkal ...
pirmkārt lai būtu pēc pouera feng-shui. 10 gadi un jauns 

~~~~~~~~~~~~~~
Es pat nopirku Herz kārtridžu. Bet tas krāns bija TĀ aizaudzis, ka tā lielā skrūve normāli vaļā nenāca. Bija sajūta, ka kaut ko salauzīšu.
Tāpēc nomainiju visu
Mārupes kaļķītis 
Man Mārupes kaļķis arī vienu termostatu piebeidzis, Grohe. Skatījos, ka tur vajag 34. Plānsienu muciņu. Tu kaut kur tādu dabuji? ( es konstatēju, ka labāk pa 130 eur jauns, kā pa 70 vest remontēt bez garantijas, ko Grohe piedāvāja)..
Man ir Herz krāniņi.
Tiem visur varēju tikt klāt ar to standarta "mājsaimnieku" instrumentu komplektu (Bahco), kas man stāv plauktā. Tur bija vajadzīga viena liela muciņa, bet nasing spešal
Kā saprati, ka grohei jāmaina termostats ?
Man vnk karstais sāka baigi švaki tecēt.
Tieši tāpat - jau bija karstais līdz galam pieregulēts, bet tāpat nāca vidēji karsts. Komfortā paskatījās to krānu no ārpuses, teica lai ar šādu kaļķa leveli labāk pērk jaunu lētāko termostatu, un lieto kamēr iet..
Man Grohe termostats gadus 15. Viņš noklājās jau pēc gada, nāca meistars , nomainīja, pēc gada atkal, bet jau garantija beigusies. Grohe meistars teica, ka lv nebūs varianti, tā būšot visu laiku, katru gadu to štrunta detaļu jāmaina, ja pašam tāda vēlme. Pirmajā reizē vēl nopirku amazonē, jo 2x lētāk kā Komfortā, un pats nomainīju, bet pēc tam atmetu ar roku. Principā tā strādā jau 12 gadus, tikai nevar virs 38C uzdabūt, ...ģimene jau norūdījusies, ...otreiz laikam neliktu pārgudros termostatus. | Offline | | |
| MPBK | |  Kopš: 24. Feb 2012
No: Jūrmala
Ziņojumi: 1972
Braucu ar: 500 un 800
|
30 Jun 2025, 00:42:35 @padodalu rakstīja:
Varbūt kāds var padalīties ar padomu - gribu čomam pārdot zemi, kuru nopirku pirms gada. Kādas sekas var būt, ja tirgoju par 3-4x zemāku cenu nekā pats pirku? Kadastrālā vērtība tāpat sanāk zemāka par šādu pārdošanas cenu.
Otrs jautājums - ja formē kā dāvinājumu un nav radniecības tad sanāk maksāt IN 25%. Bet no kādas summas? Vai šeit obligāti jābūt īpašuma vērtējumam jeb varu izdomāt summu no gaisa, ko norādu dāvinājuma līgumā?
Zemei nav hipotēkas, nav apgrūtinājumu, nav arī bijis vērtējums.
Pieļauju, ka droši vari tirgot bez problēmām. Parcik kadastrālā ir zemāka tad viss ok. Pircējs samaksās nodevu, šķiet 1,5% no summas un viss. Tev IIN nebūs jāmaksā jo nav kapitāla pieauguma. Jautājumu kāpēc tirgo lētāk neviens neuzdos, tas nevienu neinteresē. To ka tev maksās skaidrītē nesaki arī notāram.
Par dāvinājumu aizmirsti. | Offline | | |
| HUBLOC | |  Kopš: 02. Oct 2007
No: Rīga
Ziņojumi: 4794
Braucu ar: SQ7
|
02 Jul 2025, 17:14:06 @henesy rakstīja:
Varbūt kāds var padalīties ar kontaktiem vai pats to var izdarīt. Lieta sekojoša - ir vajadzība pārbūvēt saimniecības ēku/kapitālais remonts/rekonstrukcija par pirti. Plānojums mainās minimāli. Vajag BISā līdz oktobrim saskaņotu būvprojektu minimālā sastāvā. Atrodas Limbažu novadā/mazpilsētā. Būšu pateicīgs par kontaktiem vai ieteikumiem.
Varu kaut ko palidzet. PM. | Offline | | |
| Karavs | | Kopš: 05. Apr 2019
Ziņojumi: 839
Braucu ar:
|
29 Jun 2025, 08:45:06 @michals1 rakstīja:
Par kaļķīti runājot... Kā Rīgas centrā ir ar ūdens kvalitāti? Doma dzīvoklī uzstādīt ūdens filtrus.Vai varat ieteikt normālu kantori,kas nodarbojas ar to? Mēģināju komunicēt ar Akvaforu,bet tur darbiniece tik sūdīgā latviešu valodā lauzījās,ka nesaprata mani un es viņu.
Tā ir brīva izvēle, līdzīgi, kā stiept no veikala muciņas ar dzeramo ūdeni. Ja kādam pajautāsi kāpēc viņi tā dara, drīzāk nezinās, kaunēsies , atrunāsies....vispasaules mārketings, vienvārdsakot. Dzīvoju 20g centrā, dzeru krāna ūdeni, vēderam un izejai, ne reizi nebija blakne. Es zinu, ir vietas Rīgā, kur štruntīgi ar ūdeni, bet vismaz aktīvajā centrā, vipendroni nav obligāti....ja vien negrib stutēt uzņēmējiem bilanci  | Offline | | |
|
Moderatori: 968-jk, AV, AiwaShuraLLP, BigArchi, GirtzB, Lafter, PERFS, RVR, R_BERGS, SteelRat, VLD, linda, mrc, noisex, smudo
|