Gadījuma bilde

Online

Pašreiz BMWPower skatās 156 viesi un 0 reģistrēti lietotāji.

Ienākt BMWPower

Lietotājvards:

Parole:

Atcerēties

Aizmirsi paroli?

Reģistrēties

Forums » Vispārējās diskusijas » Tērzētava

Tēma: Nekustamais īpašums II

AutorsZiņojums
bum_bumz
26. Jun 2025, 11:52 #27581

Kopš: 05. Jan 2006

Ziņojumi: 7578

Braucu ar: E34


26 Jun 2025, 11:22:42 @esir rakstīja:

26 Jun 2025, 11:11:14 @treshaa_josla rakstīja:

26 Jun 2025, 10:48:13 @dsks rakstīja:

26 Jun 2025, 10:29:48 @bum_bumz rakstīja:

26 Jun 2025, 09:48:38 @RG rakstīja:
Attiecībā uz privātmāju - es jau sliecos, ka īrēt būtu labāk. Ieguldījumi ilgtermiņā lietotas mājas uzturēšanā ir vēl viens dzīvoklis...
Pa lielam, reizi 20 gados kapitālais, kas nozīmē ievērojamu daļu no vērtības pieauguma.

Kāds te jauc jēdzienu kapitālais remonts
Tiešām pēc 20 gadi jāmaina jumts, logi, durvis jeb vienkārši nauda nav kur likt

Pa lielam, viss tas ir poweristu galvās
65% Ulmaņ-sovjet laika būdām labākais, kas ir, logi nomainīti; 30% vēl ar šīfera jumtiem. Bet varbūt Made in Latvia 2007 būdām tiešām jau prasās kapitālais remonts


EU fenšujs tas skaitās ik pēc 10 gadi pārvākt iekštelpas ... powers tur līdzi modei ...

bet nah man vannas istabā/virtuvē 12 gadus vecus maisītājus mainīt, kuri kalpo vēl kā jauni un tā sērija vēl šodien tiek piedāvāta, bet tikai jau trīs reizes dārgāk prasa


Pārkrāsot neir tas pats kas kapremonts


cik ir kalpošanas mūžš kaut kādiem pvc logiem, tam pašam apkures katlam, ūdens apgādes aprīkojumam etc.

Var jau nokaut kā F-ku
Ja paņemti ne vissūdīgākie, tad jau min 30 gadi jāvelk. Logiem apkopt blīvējumus, čekot ūdens kvalitāti, likt filtrus utml.
Bet tas nav kapitālais remonts, alegorijās tikai eļļas-filtru maiņa
Offline
treshaa_josla
26. Jun 2025, 11:54 #27582

Kopš: 07. Mar 2023

Ziņojumi: 723

Braucu ar:


26 Jun 2025, 11:22:42 @esir rakstīja:

26 Jun 2025, 11:11:14 @treshaa_josla rakstīja:

26 Jun 2025, 10:48:13 @dsks rakstīja:

26 Jun 2025, 10:29:48 @bum_bumz rakstīja:

26 Jun 2025, 09:48:38 @RG rakstīja:
Attiecībā uz privātmāju - es jau sliecos, ka īrēt būtu labāk. Ieguldījumi ilgtermiņā lietotas mājas uzturēšanā ir vēl viens dzīvoklis...
Pa lielam, reizi 20 gados kapitālais, kas nozīmē ievērojamu daļu no vērtības pieauguma.

Kāds te jauc jēdzienu kapitālais remonts
Tiešām pēc 20 gadi jāmaina jumts, logi, durvis jeb vienkārši nauda nav kur likt

Pa lielam, viss tas ir poweristu galvās
65% Ulmaņ-sovjet laika būdām labākais, kas ir, logi nomainīti; 30% vēl ar šīfera jumtiem. Bet varbūt Made in Latvia 2007 būdām tiešām jau prasās kapitālais remonts


EU fenšujs tas skaitās ik pēc 10 gadi pārvākt iekštelpas ... powers tur līdzi modei ...

bet nah man vannas istabā/virtuvē 12 gadus vecus maisītājus mainīt, kuri kalpo vēl kā jauni un tā sērija vēl šodien tiek piedāvāta, bet tikai jau trīs reizes dārgāk prasa


Pārkrāsot neir tas pats kas kapremonts


cik ir kalpošanas mūžš kaut kādiem pvc logiem, tam pašam apkures katlam, ūdens apgādes aprīkojumam etc.


Kopš 2015. gada dzīvoju Mārupē
Logi ir koks-alu. Pilnīgi nekādas veinas. Nekur / necik
katls Herz. hvz iet un iet
krāni arī Herz. Vienu šogad nomainiju. Termostats aizkaļķojās.
2 lampiņas arī esmu nomainijis. Osram LED


~~~~~~~~~~~

Logi dzīvoklī kalpos tā pat kā mājās. Arī krāni.

savos hatonos ir sava apkure un trepes. Pārējais ir precīzi tā pat kā dzīvoklī.
Mby terasei laiku pa laikam jāizrāda mīlestība vēl. Var jau salikt tādus materiālus ka tur nekas.
Offline
dsks
26. Jun 2025, 11:57 #27583

Kopš: 12. Nov 2008

No: Liepāja

Ziņojumi: 1754

Braucu ar:

Kamdēļ mainīji visu maisītāju?
Tiem pašiem Grohe ir pilns rezerves daļu komplekts ... nav jāmaina maisītājs ... samaini vārstu vai termostatisko elementu un lieto atkal ...
Offline
treshaa_josla
26. Jun 2025, 12:03 #27584

Kopš: 07. Mar 2023

Ziņojumi: 723

Braucu ar:


26 Jun 2025, 11:57:42 @dsks rakstīja:
Kamdēļ mainīji visu maisītāju?
Tiem pašiem Grohe ir pilns rezerves daļu komplekts ... nav jāmaina maisītājs ... samaini vārstu vai termostatisko elementu un lieto atkal ...


pirmkārt lai būtu pēc pouera feng-shui. 10 gadi un jauns


~~~~~~~~~~~~~~


Es pat nopirku Herz kārtridžu. Bet tas krāns bija TĀ aizaudzis, ka tā lielā skrūve normāli vaļā nenāca. Bija sajūta, ka kaut ko salauzīšu.
Tāpēc nomainiju visu

Mārupes kaļķītis
Offline
ivarinators
28. Jun 2025, 22:36 #27585

Kopš: 08. Jan 2008

No: Rīga

Ziņojumi: 599

Braucu ar: A6TQ

Paziņa vēlas izīrēt savu dzīvokli, bet nevēlas iespringt ne ar tā sagatavošanu, ne sludinājuma likšanu ne pi$u ar īrniekiem (arī īres perioda laikā, iekasē $, risina visu, ja nemaksā utt.). Ir kāds kantoris vai personas, kas nodarbojas ar šo visu paņemto kkādu naudu vai komisiju par to?
Offline
toolis
28. Jun 2025, 23:20 #27586

Kopš: 13. Jan 2016

No: Rīga

Ziņojumi: 1888

Braucu ar: xc90 / cbr1000rr


28 Jun 2025, 22:36:57 @ivarinators rakstīja:
Paziņa vēlas izīrēt savu dzīvokli, bet nevēlas iespringt ne ar tā sagatavošanu, ne sludinājuma likšanu ne pi$u ar īrniekiem (arī īres perioda laikā, iekasē $, risina visu, ja nemaksā utt.). Ir kāds kantoris vai personas, kas nodarbojas ar šo visu paņemto kkādu naudu vai komisiju par to?


tvaika ielā varētu būt speciālisti šādām prasībām

lai pārdod dzīvokli un nopērk etf vai krājobligācijas
Offline
7977
29. Jun 2025, 00:06 #27587

Kopš: 25. May 2011

Ziņojumi: 536

Braucu ar: Stelvio


26 Jun 2025, 12:03:57 @treshaa_josla rakstīja:

26 Jun 2025, 11:57:42 @dsks rakstīja:
Kamdēļ mainīji visu maisītāju?
Tiem pašiem Grohe ir pilns rezerves daļu komplekts ... nav jāmaina maisītājs ... samaini vārstu vai termostatisko elementu un lieto atkal ...


pirmkārt lai būtu pēc pouera feng-shui. 10 gadi un jauns


~~~~~~~~~~~~~~


Es pat nopirku Herz kārtridžu. Bet tas krāns bija TĀ aizaudzis, ka tā lielā skrūve normāli vaļā nenāca. Bija sajūta, ka kaut ko salauzīšu.
Tāpēc nomainiju visu

Mārupes kaļķītis


Man Mārupes kaļķis arī vienu termostatu piebeidzis, Grohe. Skatījos, ka tur vajag 34. Plānsienu muciņu. Tu kaut kur tādu dabuji? ( es konstatēju, ka labāk pa 130 eur jauns, kā pa 70 vest remontēt bez garantijas, ko Grohe piedāvāja)..
Offline
michals1
29. Jun 2025, 08:45 #27588

Kopš: 17. Apr 2019

No: Salaspils

Ziņojumi: 2218

Braucu ar: Pilnu ķerru uz taras punktu.Nekad un neko lēti netirgoju.Ja kādam vajag lēti-tas nav pie manis!

Par kaļķīti runājot... Kā Rīgas centrā ir ar ūdens kvalitāti? Doma dzīvoklī uzstādīt ūdens filtrus.Vai varat ieteikt normālu kantori,kas nodarbojas ar to? Mēģināju komunicēt ar Akvaforu,bet tur darbiniece tik sūdīgā latviešu valodā lauzījās,ka nesaprata mani un es viņu.
Offline
968-jk
29. Jun 2025, 12:13 #27589

Kopš: 08. Dec 2013

No: Rīga

Ziņojumi: 14075

Braucu ar: 30niekiem


29 Jun 2025, 08:45:06 @michals1 rakstīja:
Par kaļķīti runājot... Kā Rīgas centrā ir ar ūdens kvalitāti? Doma dzīvoklī uzstādīt ūdens filtrus.Vai varat ieteikt normālu kantori,kas nodarbojas ar to? Mēģināju komunicēt ar Akvaforu,bet tur darbiniece tik sūdīgā latviešu valodā lauzījās,ka nesaprata mani un es viņu.


Kāpēc Tu kā vates mīlis ar viņu nerunāji dzimtajā valodā?
Offline
Araajz
29. Jun 2025, 12:36 #27590

Kopš: 30. Aug 2008

No: Rīga

Ziņojumi: 28639

Braucu ar: E39


29 Jun 2025, 08:45:06 @michals1 rakstīja:
Par kaļķīti runājot... Kā Rīgas centrā ir ar ūdens kvalitāti? Doma dzīvoklī uzstādīt ūdens filtrus.Vai varat ieteikt normālu kantori,kas nodarbojas ar to? Mēģināju komunicēt ar Akvaforu,bet tur darbiniece tik sūdīgā latviešu valodā lauzījās,ka nesaprata mani un es viņu.

Labajā krastā ar ūdeni viss Ok. Nezinu tieši par centru, bet man piem darbā kafijas automātā lēja tikai Venden ūdeni un ūdens trauks regulāri aizauga ar kaļķa nosēdumiem, bet mājās lejam tikai no krāna un vispār nav nogulšņu. Krāniem sietiņi arī aizdiršas tikai no rūsas vai drazas, kura rodas pēc ūdens avārijām.
Offline
Grauds
29. Jun 2025, 14:44 #27591

Kopš: 30. Nov 2008

No: Rīga

Ziņojumi: 286

Braucu ar: Nekad ar BMW, bet vienmēr braucu pirkt

Juglā dziļurbumam 67m ūdens ir dzelžains, precīzāk Mangāns pa daudz no normas, podā un dušā var manīt nokrāsu, savukārt Katlakalnā ūdens ir tik ciets, ka rokas ļoti grūti nomazgāt ar ziepēm, tas no Daugavas dolomīta.

[ Šo ziņu laboja Grauds, 29 Jun 2025, 14:58:51 ]

Offline
treshaa_josla
29. Jun 2025, 15:26 #27592

Kopš: 07. Mar 2023

Ziņojumi: 723

Braucu ar:


29 Jun 2025, 00:06:44 @7977 rakstīja:

26 Jun 2025, 12:03:57 @treshaa_josla rakstīja:

26 Jun 2025, 11:57:42 @dsks rakstīja:
Kamdēļ mainīji visu maisītāju?
Tiem pašiem Grohe ir pilns rezerves daļu komplekts ... nav jāmaina maisītājs ... samaini vārstu vai termostatisko elementu un lieto atkal ...


pirmkārt lai būtu pēc pouera feng-shui. 10 gadi un jauns


~~~~~~~~~~~~~~


Es pat nopirku Herz kārtridžu. Bet tas krāns bija TĀ aizaudzis, ka tā lielā skrūve normāli vaļā nenāca. Bija sajūta, ka kaut ko salauzīšu.
Tāpēc nomainiju visu

Mārupes kaļķītis


Man Mārupes kaļķis arī vienu termostatu piebeidzis, Grohe. Skatījos, ka tur vajag 34. Plānsienu muciņu. Tu kaut kur tādu dabuji? ( es konstatēju, ka labāk pa 130 eur jauns, kā pa 70 vest remontēt bez garantijas, ko Grohe piedāvāja)..


Man ir Herz krāniņi.
Tiem visur varēju tikt klāt ar to standarta "mājsaimnieku" instrumentu komplektu (Bahco), kas man stāv plauktā. Tur bija vajadzīga viena liela muciņa, bet nasing spešal


Kā saprati, ka grohei jāmaina termostats ?
Man vnk karstais sāka baigi švaki tecēt.
Offline
7977
29. Jun 2025, 17:15 #27593

Kopš: 25. May 2011

Ziņojumi: 536

Braucu ar: Stelvio


29 Jun 2025, 15:26:06 @treshaa_josla rakstīja:

29 Jun 2025, 00:06:44 @7977 rakstīja:

26 Jun 2025, 12:03:57 @treshaa_josla rakstīja:

26 Jun 2025, 11:57:42 @dsks rakstīja:
Kamdēļ mainīji visu maisītāju?
Tiem pašiem Grohe ir pilns rezerves daļu komplekts ... nav jāmaina maisītājs ... samaini vārstu vai termostatisko elementu un lieto atkal ...


pirmkārt lai būtu pēc pouera feng-shui. 10 gadi un jauns


~~~~~~~~~~~~~~


Es pat nopirku Herz kārtridžu. Bet tas krāns bija TĀ aizaudzis, ka tā lielā skrūve normāli vaļā nenāca. Bija sajūta, ka kaut ko salauzīšu.
Tāpēc nomainiju visu

Mārupes kaļķītis


Man Mārupes kaļķis arī vienu termostatu piebeidzis, Grohe. Skatījos, ka tur vajag 34. Plānsienu muciņu. Tu kaut kur tādu dabuji? ( es konstatēju, ka labāk pa 130 eur jauns, kā pa 70 vest remontēt bez garantijas, ko Grohe piedāvāja)..


Man ir Herz krāniņi.
Tiem visur varēju tikt klāt ar to standarta "mājsaimnieku" instrumentu komplektu (Bahco), kas man stāv plauktā. Tur bija vajadzīga viena liela muciņa, bet nasing spešal


Kā saprati, ka grohei jāmaina termostats ?
Man vnk karstais sāka baigi švaki tecēt.


Tieši tāpat - jau bija karstais līdz galam pieregulēts, bet tāpat nāca vidēji karsts. Komfortā paskatījās to krānu no ārpuses, teica lai ar šādu kaļķa leveli labāk pērk jaunu lētāko termostatu, un lieto kamēr iet..
Offline
padodalu
30. Jun 2025, 00:42 #27594

Kopš: 23. Sep 2014

Ziņojumi: 4

Braucu ar:

Varbūt kāds var padalīties ar padomu - gribu čomam pārdot zemi, kuru nopirku pirms gada. Kādas sekas var būt, ja tirgoju par 3-4x zemāku cenu nekā pats pirku? Kadastrālā vērtība tāpat sanāk zemāka par šādu pārdošanas cenu.

Otrs jautājums - ja formē kā dāvinājumu un nav radniecības tad sanāk maksāt IN 25%. Bet no kādas summas? Vai šeit obligāti jābūt īpašuma vērtējumam jeb varu izdomāt summu no gaisa, ko norādu dāvinājuma līgumā?

Zemei nav hipotēkas, nav apgrūtinājumu, nav arī bijis vērtējums.
Offline
versatile
30. Jun 2025, 01:20 #27595

Kopš: 03. Sep 2015

Ziņojumi: 1694

Braucu ar:


29 Jun 2025, 12:36:31 @Araajz rakstīja:
man piem darbā kafijas automātā lēja tikai Venden ūdeni un ūdens trauks regulāri aizauga ar kaļķa nosēdumiem


Par šito regulāri rēcu lej tējkannā venden ūdeni, kuram ir minerālu saturs, un čortojas, ka tējkanna aizaug.
Kā tur bija, nemācieties fiziku un ķīmiju, un pasaule būs brīnumu pilna!
Offline
henesy
02. Jul 2025, 17:14 #27596

Kopš: 06. Feb 2008

No: Rīga

Ziņojumi: 59

Braucu ar: x6 ('15)

Varbūt kāds var padalīties ar kontaktiem vai pats to var izdarīt. Lieta sekojoša - ir vajadzība pārbūvēt saimniecības ēku/kapitālais remonts/rekonstrukcija par pirti. Plānojums mainās minimāli. Vajag BISā līdz oktobrim saskaņotu būvprojektu minimālā sastāvā. Atrodas Limbažu novadā/mazpilsētā. Būšu pateicīgs par kontaktiem vai ieteikumiem.
Offline
Karavs
02. Jul 2025, 17:32 #27597

Kopš: 05. Apr 2019

Ziņojumi: 839

Braucu ar:


29 Jun 2025, 17:15:00 @7977 rakstīja:

29 Jun 2025, 15:26:06 @treshaa_josla rakstīja:

29 Jun 2025, 00:06:44 @7977 rakstīja:

26 Jun 2025, 12:03:57 @treshaa_josla rakstīja:

26 Jun 2025, 11:57:42 @dsks rakstīja:
Kamdēļ mainīji visu maisītāju?
Tiem pašiem Grohe ir pilns rezerves daļu komplekts ... nav jāmaina maisītājs ... samaini vārstu vai termostatisko elementu un lieto atkal ...


pirmkārt lai būtu pēc pouera feng-shui. 10 gadi un jauns


~~~~~~~~~~~~~~


Es pat nopirku Herz kārtridžu. Bet tas krāns bija TĀ aizaudzis, ka tā lielā skrūve normāli vaļā nenāca. Bija sajūta, ka kaut ko salauzīšu.
Tāpēc nomainiju visu

Mārupes kaļķītis


Man Mārupes kaļķis arī vienu termostatu piebeidzis, Grohe. Skatījos, ka tur vajag 34. Plānsienu muciņu. Tu kaut kur tādu dabuji? ( es konstatēju, ka labāk pa 130 eur jauns, kā pa 70 vest remontēt bez garantijas, ko Grohe piedāvāja)..


Man ir Herz krāniņi.
Tiem visur varēju tikt klāt ar to standarta "mājsaimnieku" instrumentu komplektu (Bahco), kas man stāv plauktā. Tur bija vajadzīga viena liela muciņa, bet nasing spešal


Kā saprati, ka grohei jāmaina termostats ?
Man vnk karstais sāka baigi švaki tecēt.


Tieši tāpat - jau bija karstais līdz galam pieregulēts, bet tāpat nāca vidēji karsts. Komfortā paskatījās to krānu no ārpuses, teica lai ar šādu kaļķa leveli labāk pērk jaunu lētāko termostatu, un lieto kamēr iet..

Man Grohe termostats gadus 15. Viņš noklājās jau pēc gada, nāca meistars , nomainīja, pēc gada atkal, bet jau garantija beigusies. Grohe meistars teica, ka lv nebūs varianti, tā būšot visu laiku, katru gadu to štrunta detaļu jāmaina, ja pašam tāda vēlme. Pirmajā reizē vēl nopirku amazonē, jo 2x lētāk kā Komfortā, un pats nomainīju, bet pēc tam atmetu ar roku. Principā tā strādā jau 12 gadus, tikai nevar virs 38C uzdabūt, ...ģimene jau norūdījusies, ...otreiz laikam neliktu pārgudros termostatus.
Offline
MPBK
02. Jul 2025, 18:05 #27598

Kopš: 24. Feb 2012

No: Jūrmala

Ziņojumi: 1972

Braucu ar: 500 un 800


30 Jun 2025, 00:42:35 @padodalu rakstīja:
Varbūt kāds var padalīties ar padomu - gribu čomam pārdot zemi, kuru nopirku pirms gada. Kādas sekas var būt, ja tirgoju par 3-4x zemāku cenu nekā pats pirku? Kadastrālā vērtība tāpat sanāk zemāka par šādu pārdošanas cenu.

Otrs jautājums - ja formē kā dāvinājumu un nav radniecības tad sanāk maksāt IN 25%. Bet no kādas summas? Vai šeit obligāti jābūt īpašuma vērtējumam jeb varu izdomāt summu no gaisa, ko norādu dāvinājuma līgumā?

Zemei nav hipotēkas, nav apgrūtinājumu, nav arī bijis vērtējums.

Pieļauju, ka droši vari tirgot bez problēmām. Parcik kadastrālā ir zemāka tad viss ok. Pircējs samaksās nodevu, šķiet 1,5% no summas un viss. Tev IIN nebūs jāmaksā jo nav kapitāla pieauguma. Jautājumu kāpēc tirgo lētāk neviens neuzdos, tas nevienu neinteresē. To ka tev maksās skaidrītē nesaki arī notāram.
Par dāvinājumu aizmirsti.
Offline
HUBLOC
02. Jul 2025, 18:29 #27599

Kopš: 02. Oct 2007

No: Rīga

Ziņojumi: 4794

Braucu ar: SQ7


02 Jul 2025, 17:14:06 @henesy rakstīja:
Varbūt kāds var padalīties ar kontaktiem vai pats to var izdarīt. Lieta sekojoša - ir vajadzība pārbūvēt saimniecības ēku/kapitālais remonts/rekonstrukcija par pirti. Plānojums mainās minimāli. Vajag BISā līdz oktobrim saskaņotu būvprojektu minimālā sastāvā. Atrodas Limbažu novadā/mazpilsētā. Būšu pateicīgs par kontaktiem vai ieteikumiem.


Varu kaut ko palidzet. PM.
Offline
Karavs
02. Jul 2025, 18:49 #27600

Kopš: 05. Apr 2019

Ziņojumi: 839

Braucu ar:


29 Jun 2025, 08:45:06 @michals1 rakstīja:
Par kaļķīti runājot... Kā Rīgas centrā ir ar ūdens kvalitāti? Doma dzīvoklī uzstādīt ūdens filtrus.Vai varat ieteikt normālu kantori,kas nodarbojas ar to? Mēģināju komunicēt ar Akvaforu,bet tur darbiniece tik sūdīgā latviešu valodā lauzījās,ka nesaprata mani un es viņu.

Tā ir brīva izvēle, līdzīgi, kā stiept no veikala muciņas ar dzeramo ūdeni. Ja kādam pajautāsi kāpēc viņi tā dara, drīzāk nezinās, kaunēsies , atrunāsies....vispasaules mārketings, vienvārdsakot. Dzīvoju 20g centrā, dzeru krāna ūdeni, vēderam un izejai, ne reizi nebija blakne. Es zinu, ir vietas Rīgā, kur štruntīgi ar ūdeni, bet vismaz aktīvajā centrā, vipendroni nav obligāti....ja vien negrib stutēt uzņēmējiem bilanci
Offline

Moderatori: 968-jk, AV, AiwaShuraLLP, BigArchi, GirtzB, Lafter, PERFS, RVR, R_BERGS, SteelRat, VLD, linda, mrc, noisex, smudo