Gadījuma bilde

Online

Pašreiz BMWPower skatās 173 viesi un 0 reģistrēti lietotāji.

Ienākt BMWPower

Lietotājvards:

Parole:

Atcerēties

Aizmirsi paroli?

Reģistrēties

Forums » Vispārējās diskusijas » Tērzētava

Tēma: Nekustamais īpašums II

AutorsZiņojums
Arturiks
02. Jul 2025, 19:04 #27601

Kopš: 01. Nov 2008

No: Rīga

Ziņojumi: 9305

Braucu ar: 26 & 26 & 11


02 Jul 2025, 18:49:21 @Karavs rakstīja:

29 Jun 2025, 08:45:06 @michals1 rakstīja:
Par kaļķīti runājot... Kā Rīgas centrā ir ar ūdens kvalitāti? Doma dzīvoklī uzstādīt ūdens filtrus.Vai varat ieteikt normālu kantori,kas nodarbojas ar to? Mēģināju komunicēt ar Akvaforu,bet tur darbiniece tik sūdīgā latviešu valodā lauzījās,ka nesaprata mani un es viņu.

Tā ir brīva izvēle, līdzīgi, kā stiept no veikala muciņas ar dzeramo ūdeni. Ja kādam pajautāsi kāpēc viņi tā dara, drīzāk nezinās, kaunēsies , atrunāsies....vispasaules mārketings, vienvārdsakot. Dzīvoju 20g centrā, dzeru krāna ūdeni, vēderam un izejai, ne reizi nebija blakne. Es zinu, ir vietas Rīgā, kur štruntīgi ar ūdeni, bet vismaz aktīvajā centrā, vipendroni nav obligāti....ja vien negrib stutēt uzņēmējiem bilanci

Ūdeni pērk pudelēs garšas dēļ visdrīzāk, arī nedaudz, lai nedzertu rūsainās trubas pretīgās. JA nu vienīgi tas nav Aset. Bet kopumā pie visa vēders pierod.
Offline
Karavs
02. Jul 2025, 19:32 #27602

Kopš: 05. Apr 2019

Ziņojumi: 835

Braucu ar:

Ja noliktu 100 cilvēkus , aizklātā balsošanā pateikt, kurš ūdens bija no krāna, kurš atvilkts no lielveikala, neviens nemācētu atšķirt, tik cik varbūtības loterija ...un galu galā, drīzāk tur arī nebūtu ko atšķirt, abi no viena resursa...
Offline
pelu_junkurs
02. Jul 2025, 20:55 #27603

Kopš: 27. Feb 2011

No: Rīga

Ziņojumi: 2444

Braucu ar: žurx

Vai arī tu neesi pagaršojis ūdeni pudelēs, ja saki, ka garšo 1:1
Offline
JankyLV
02. Jul 2025, 21:01 #27604

Kopš: 23. Jul 2014

No: Rīga

Ziņojumi: 3213

Braucu ar: imperialblau

ĻOTI atkarīgs kur dzīvo.
Ziepniekkalnā atšķirību nejutu, Mārupē gan.

Ja ir labs centrālais ūdens, tad uztaisi testu, lai kāds tev 5 glāzēs ielej: 4 dažādus no veikala un 1 no centrālā.
Offline
Karavs
02. Jul 2025, 21:09 #27605

Kopš: 05. Apr 2019

Ziņojumi: 835

Braucu ar:


02 Jul 2025, 20:55:59 @pelu_junkurs rakstīja:
Vai arī tu neesi pagaršojis ūdeni pudelēs, ja saki, ka garšo 1:1

Protams esmu pagaršojis, jā. Vai es gribu pārmaksāt par identisku, krāna ūdens maksā eur 0,003/L. Skaiti un domā līdzi ...tas nav nekas jauns, tas ir globāls scam
Offline
Arturiks
02. Jul 2025, 22:25 #27606

Kopš: 01. Nov 2008

No: Rīga

Ziņojumi: 9305

Braucu ar: 26 & 26 & 11

Viens daugavas krasts ir attīrīts daugavas ūdens pa sarūsējušām trubām.

Var salīdzināt ar Magnesia ūdeni.

Var salīdzināt ar Lielbātas ūdeni.

Var salīdzinā ar kādu citu normālu minerāli.

Katram no šiem ir pilnīgi citas garšas. Varbūt nevajag ogu lakt tikt bieži, tad kārpiņas vēl ko jutīs.

EDIT: Jā, savā privātmājā ar dziļurbumu viss ok, bet dzert lietuvenes ienākošo kanaļugu. Nu nezinu.

EDIT EDIT: Bet elkonī uz 200 arī ne kurš katrs māk ieiet ar moci.

[ Šo ziņu laboja Arturiks, 02 Jul 2025, 22:28:24 ]

Offline
Arsm3ns
03. Jul 2025, 08:37 #27607

Kopš: 27. Oct 2023

Ziņojumi: 1951

Braucu ar:

Reku tieši es ticu zinātnei rakstiņš, podkāsts bija par ūdeni
https://www.delfi.lv/campus/56036780/zinatne/12...at-dzeramo-udeni

Dzīvokļos vienmēr liku divus filtrus- daļiņu filtrs, kurš svešķermenīšus saķer un aktīvās ogles filtru. Pļumpēju gardu muti. Visā Ķekavas pagastā no attīrīšanas stacijas ir zbis ūdens kvalitāte un ar pudelēm māžoties ir ļoti jāgrib. Cita iemesla nav.

Augstāk minētais Akvafors un citi osmozes filtri ūdeni ar to metodi padara gandrīz līdz destilēta līmenim, tāpēc zūd garša + kaut kādi 3 litri no 5 (precīzi neatceros) aiziet kanalizācijā filtrēšanas procesā.
Offline
crime
03. Jul 2025, 08:56 #27608

Kopš: 03. Jul 2008

No: Rīga

Ziņojumi: 9122

Braucu ar: m635csi


03 Jul 2025, 08:37:36 @Arsm3ns rakstīja:
Reku tieši es ticu zinātnei rakstiņš, podkāsts bija par ūdeni
https://www.delfi.lv/campus/56036780/zinatne/12...at-dzeramo-udeni

Dzīvokļos vienmēr liku divus filtrus- daļiņu filtrs, kurš svešķermenīšus saķer un aktīvās ogles filtru. Pļumpēju gardu muti. Visā Ķekavas pagastā no attīrīšanas stacijas ir zbis ūdens kvalitāte un ar pudelēm māžoties ir ļoti jāgrib. Cita iemesla nav.

Augstāk minētais Akvafors un citi osmozes filtri ūdeni ar to metodi padara gandrīz līdz destilēta līmenim, tāpēc zūd garša + kaut kādi 3 litri no 5 (precīzi neatceros) aiziet kanalizācijā filtrēšanas procesā.


tikai nevajag pasakas stāstīt, ka Kekavā ar ūdens kvalitāti viss ir ok jā, praktiski visi rādītāji ir labi, bet:

Nr. Rādītājs Noteiktā vērtība Prasības*
1. Kopējā cietība (Ca2++ Mg2+), mg ekv/L
5,65 ± 0,33 < 1.6 ** (t.i. 2,82 ± 0,16 mmoL/L)
2. Dzelzs Fe kopējā, mg/L < 0,005 < 0.2
3. Permanganāta indekss, mg/L 1,03 ± 0,08 < 5
4. Amonija joni - NH4+, mg/l < 0,01 < 0.5
5. Sulfāta joni - SO4 2-, mg/l 43 ± 2 < 250
6. Elektrovadītspēja (25oC) - µS/cm 618 ± 26 <2500

cietība ir vienkārši pizģec, dušas sietiņu var reizi gadā izmest miskastē, jo aizaug no iekšas. tas pats ar krāniem/maisītājiem. nācās uzlikt filtru ar sāls kasti.

[ Šo ziņu laboja crime, 03 Jul 2025, 08:57:21 ]

Offline
Arsm3ns
03. Jul 2025, 09:03 #27609

Kopš: 27. Oct 2023

Ziņojumi: 1951

Braucu ar:

Jā, aizaug, ciets, kaļķains, taisnība. Bet tas nenozīmē ka ūdens nav derīgs dzeršanai. Šeit tomēr par to bija runa. Pazīstu tanti, kura sūkņustacijā strādāja paraugu ņemšanā un arī teica, ka dzeršanai ļoti labs ūdens
Offline
dsks
03. Jul 2025, 09:51 #27610

Kopš: 12. Nov 2008

No: Liepāja

Ziņojumi: 1737

Braucu ar:

Agrāk nekas garšīgāks nebija ( nu ne tapēc, ka nahaļavu ) ... tonnām varēja lakt pēc skriešanas vai felles brauciena ...

Vienu es vēl manuprāt zinu Liepājā, bet iespējams jau arī ka tas ir nolikvidēts



Offline
divkosigais
03. Jul 2025, 10:08 #27611

Kopš: 15. Feb 2010

No: Rīga

Ziņojumi: 6626

Braucu ar:

Mežciems, Teika, Jugla - ūdens no Baltezera ūdenskrātuves.
Centrs - ņem no Daugavas..
+ katrā mājā atšķirīgas caurules, citur mainītas, citur vēl padomijas laikos liktās...

Viņš pat teorētiski nevar būt visur vienāds pēc garšas.

Offline
juriz
03. Jul 2025, 10:08 #27612

Kopš: 24. May 2002

No: Jūrmala

Ziņojumi: 2717

Braucu ar: auto

Bet tas jau tā pat pie pilsētas centrālā pieslēgts. Tas pats vien ir.
Jūrmalā ir kādi 2 palikuši pastāvīgi, vasarā pludmalē saliek vēl krānus. Citi domā, ka tas tikai kāju mazgāšanai, bet tur tīrais pilsētas ūdens, t.i. var arī pudelē ieliet.
Offline
kkas
03. Jul 2025, 11:54 #27613

Kopš: 22. Apr 2008

Ziņojumi: 10302

Braucu ar: Alfu


03 Jul 2025, 10:08:10 @divkosigais rakstīja:
Mežciems, Teika, Jugla - ūdens no Baltezera ūdenskrātuves.
Centrs - ņem no Daugavas..
+ katrā mājā atšķirīgas caurules, citur mainītas, citur vēl padomijas laikos liktās...

Viņš pat teorētiski nevar būt visur vienāds pēc garšas.




Nu hvz vai caurules baigi maina garšu, dzelzs garša nav no caurulēm. tur nekas sen jau neoksidējas, tur drīzāk ir kārta ar baktērijām.

+ Rīgā liekas vairākus gadus ir atpakaļ hlora piegarša, jo tie pidari vairs neozonē ūdeni vai arī dara to daudz mazāk un liek atkal klāt hloru.

Un beigu beigās attīrīts krāna ūdens no ūdenstilpnes nav minerālūdens. Tur vispār nav ko salīdzināt + to pašu visu mīļoto pudeļu ūdeni bieži attīra un pievieno garšai minerālvielas.

Ja to visu darītu attīrīšanas iekārtās, tad ieet dušā un izmazgātu veļu būtu zelta vērtībā
Offline
alinss
03. Jul 2025, 12:14 #27614

Kopš: 04. Jan 2013

No: Rīga

Ziņojumi: 249

Braucu ar: e46,T4

Uz vecumu visi tādi sniegpārsliņas palikuši,tas i pizģets.Ūdens par cietu,atejas papīrs par cietu,zeķes spiež,dīzelis smird utt,20 gadus atpakaļ 5 no rīta no peļķes laka ūdeni,tagad kaut kādas daļiņas viņi skaita!
Offline
dsks
03. Jul 2025, 13:09 #27615

Kopš: 12. Nov 2008

No: Liepāja

Ziņojumi: 1737

Braucu ar:


03 Jul 2025, 12:14:50 @alinss rakstīja:
Uz vecumu visi tādi sniegpārsliņas palikuši,tas i pizģets.Ūdens par cietu,atejas papīrs par cietu,zeķes spiež,dīzelis smird utt,20 gadus atpakaļ 5 no rīta no peļķes laka ūdeni,tagad kaut kādas daļiņas viņi skaita!


Powera inteliģenci šis gandrīz neskar ... ūdeni bauda no stikla pudelēm, pakaļu bidē nomazgā ar siltu ūdeni, zeķes nevelk vispār, brauc ar tosteri ... tik cik brīvdienās pie konīša glāzes pafilozofē par globālo pasaules klimata sāpi
Offline
divkosigais
03. Jul 2025, 13:55 #27616

Kopš: 15. Feb 2010

No: Rīga

Ziņojumi: 6626

Braucu ar:


03 Jul 2025, 11:54:13 @kkas rakstīja:

03 Jul 2025, 10:08:10 @divkosigais rakstīja:
Mežciems, Teika, Jugla - ūdens no Baltezera ūdenskrātuves.
Centrs - ņem no Daugavas..
+ katrā mājā atšķirīgas caurules, citur mainītas, citur vēl padomijas laikos liktās...

Viņš pat teorētiski nevar būt visur vienāds pēc garšas.




Nu hvz vai caurules baigi maina garšu, dzelzs garša nav no caurulēm. tur nekas sen jau neoksidējas, tur drīzāk ir kārta ar baktērijām.

+ Rīgā liekas vairākus gadus ir atpakaļ hlora piegarša, jo tie pidari vairs neozonē ūdeni vai arī dara to daudz mazāk un liek atkal klāt hloru.

Un beigu beigās attīrīts krāna ūdens no ūdenstilpnes nav minerālūdens. Tur vispār nav ko salīdzināt + to pašu visu mīļoto pudeļu ūdeni bieži attīra un pievieno garšai minerālvielas.

Ja to visu darītu attīrīšanas iekārtās, tad ieet dušā un izmazgātu veļu būtu zelta vērtībā


nu visu izšķir slāpes.. viens alkāns stāstīja ka esot mājā ūdens noslēgts kad šis pamodies ar trīcekli un dzēris arī no tualetes bačoka ūdeni
Offline
alnisg
03. Jul 2025, 14:47 #27617

Kopš: 29. Jul 2015

Ziņojumi: 2120

Braucu ar:

...man viena super sīkumaina un visādi piekasīga kolēģe bija ar ķīmiķa diplomu, un pamatoja, ka krānūdens Rīgā tiek attīrīts pavisam pietiekoši, lai būtu iekšķīgi droši lietojams. Bet rudais, vai trubu duļķi var būt tikai emocionāli/subjektīvs iemesls to ūdeni nelietot.
Offline
kkas
03. Jul 2025, 15:05 #27618

Kopš: 22. Apr 2008

Ziņojumi: 10302

Braucu ar: Alfu

Rudo/duļkaino ūdeni pavisam noteikti nevajag lietot, arī mazgāties. Tas rodas, kad remontē trubas tranšejās. Un tur ir viss kas ir tranšejā, arī kanalizācija var būt
Offline
Arturiks
03. Jul 2025, 15:25 #27619

Kopš: 01. Nov 2008

No: Rīga

Ziņojumi: 9305

Braucu ar: 26 & 26 & 11


03 Jul 2025, 14:47:55 @alnisg rakstīja:
...man viena super sīkumaina un visādi piekasīga kolēģe bija ar ķīmiķa diplomu, un pamatoja, ka krānūdens Rīgā tiek attīrīts pavisam pietiekoši, lai būtu iekšķīgi droši lietojams. Bet rudais, vai trubu duļķi var būt tikai emocionāli/subjektīvs iemesls to ūdeni nelietot.

Droši noteikti ir, citādāk būtu milzīgs skandāls.

Tāpat kā droši ir lidl desas ēst. Kāds to dara, bet nevajag arī saukt par lohiem un marketinga upuriem tos, kas to nedara.
Offline
alnisg
03. Jul 2025, 16:09 #27620

Kopš: 29. Jul 2015

Ziņojumi: 2120

Braucu ar:

...tas ir apmēram tas pats, ka, ja priekšstatos iekodēts, ka, ja nebrauc ar Ferari, esi sūds, kā sūds arī jūtīsies.
Offline

Moderatori: 968-jk, AV, AiwaShuraLLP, BigArchi, GirtzB, Lafter, PERFS, RVR, R_BERGS, SteelRat, VLD, linda, mrc, noisex, smudo