Online
Pašreiz BMWPower skatās 173 viesi un 0 reģistrēti lietotāji.
|
Tēma: Nekustamais īpašums II
| Autors | Ziņojums |
Arturiks  | |  Kopš: 01. Nov 2008
No: Rīga
Ziņojumi: 9305
Braucu ar: 26 & 26 & 11
|
02 Jul 2025, 18:49:21 @Karavs rakstīja:
29 Jun 2025, 08:45:06 @michals1 rakstīja:
Par kaļķīti runājot... Kā Rīgas centrā ir ar ūdens kvalitāti? Doma dzīvoklī uzstādīt ūdens filtrus.Vai varat ieteikt normālu kantori,kas nodarbojas ar to? Mēģināju komunicēt ar Akvaforu,bet tur darbiniece tik sūdīgā latviešu valodā lauzījās,ka nesaprata mani un es viņu.
Tā ir brīva izvēle, līdzīgi, kā stiept no veikala muciņas ar dzeramo ūdeni. Ja kādam pajautāsi kāpēc viņi tā dara, drīzāk nezinās, kaunēsies , atrunāsies....vispasaules mārketings, vienvārdsakot. Dzīvoju 20g centrā, dzeru krāna ūdeni, vēderam un izejai, ne reizi nebija blakne. Es zinu, ir vietas Rīgā, kur štruntīgi ar ūdeni, bet vismaz aktīvajā centrā, vipendroni nav obligāti....ja vien negrib stutēt uzņēmējiem bilanci 
Ūdeni pērk pudelēs garšas dēļ visdrīzāk, arī nedaudz, lai nedzertu rūsainās trubas pretīgās. JA nu vienīgi tas nav Aset. Bet kopumā pie visa vēders pierod. | Offline | | |
| Karavs | | Kopš: 05. Apr 2019
Ziņojumi: 835
Braucu ar:
| Ja noliktu 100 cilvēkus , aizklātā balsošanā pateikt, kurš ūdens bija no krāna, kurš atvilkts no lielveikala, neviens nemācētu atšķirt, tik cik varbūtības loterija ...un galu galā, drīzāk tur arī nebūtu ko atšķirt, abi no viena resursa... | Offline | | |
| pelu_junkurs | |  Kopš: 27. Feb 2011
No: Rīga
Ziņojumi: 2444
Braucu ar: žurx
| Vai arī tu neesi pagaršojis ūdeni pudelēs, ja saki, ka garšo 1:1  | Offline | | |
| JankyLV | |  Kopš: 23. Jul 2014
No: Rīga
Ziņojumi: 3213
Braucu ar: imperialblau
| ĻOTI atkarīgs kur dzīvo.
Ziepniekkalnā atšķirību nejutu, Mārupē gan.
Ja ir labs centrālais ūdens, tad uztaisi testu, lai kāds tev 5 glāzēs ielej: 4 dažādus no veikala un 1 no centrālā. | Offline | | |
| Karavs | | Kopš: 05. Apr 2019
Ziņojumi: 835
Braucu ar:
|
02 Jul 2025, 20:55:59 @pelu_junkurs rakstīja:
Vai arī tu neesi pagaršojis ūdeni pudelēs, ja saki, ka garšo 1:1 
Protams esmu pagaršojis, jā. Vai es gribu pārmaksāt par identisku, krāna ūdens maksā eur 0,003/L. Skaiti un domā līdzi ...tas nav nekas jauns, tas ir globāls scam  | Offline | | |
Arturiks  | |  Kopš: 01. Nov 2008
No: Rīga
Ziņojumi: 9305
Braucu ar: 26 & 26 & 11
| Viens daugavas krasts ir attīrīts daugavas ūdens pa sarūsējušām trubām.
Var salīdzināt ar Magnesia ūdeni.
Var salīdzināt ar Lielbātas ūdeni.
Var salīdzinā ar kādu citu normālu minerāli.
Katram no šiem ir pilnīgi citas garšas. Varbūt nevajag ogu lakt tikt bieži, tad kārpiņas vēl ko jutīs.
EDIT: Jā, savā privātmājā ar dziļurbumu viss ok, bet dzert lietuvenes ienākošo kanaļugu. Nu nezinu.
EDIT EDIT: Bet elkonī uz 200 arī ne kurš katrs māk ieiet ar moci.  [ Šo ziņu laboja Arturiks, 02 Jul 2025, 22:28:24 ] | Offline | | |
| Arsm3ns | |  Kopš: 27. Oct 2023
Ziņojumi: 1951
Braucu ar:
| Reku tieši es ticu zinātnei rakstiņš, podkāsts bija par ūdeni 
https://www.delfi.lv/campus/56036780/zinatne/12...at-dzeramo-udeni
Dzīvokļos vienmēr liku divus filtrus- daļiņu filtrs, kurš svešķermenīšus saķer un aktīvās ogles filtru. Pļumpēju gardu muti. Visā Ķekavas pagastā no attīrīšanas stacijas ir zbis ūdens kvalitāte un ar pudelēm māžoties ir ļoti jāgrib. Cita iemesla nav.
Augstāk minētais Akvafors un citi osmozes filtri ūdeni ar to metodi padara gandrīz līdz destilēta līmenim, tāpēc zūd garša + kaut kādi 3 litri no 5 (precīzi neatceros) aiziet kanalizācijā filtrēšanas procesā. | Offline | | |
crime  | |  Kopš: 03. Jul 2008
No: Rīga
Ziņojumi: 9122
Braucu ar: m635csi
|
03 Jul 2025, 08:37:36 @Arsm3ns rakstīja:
Reku tieši es ticu zinātnei rakstiņš, podkāsts bija par ūdeni 
https://www.delfi.lv/campus/56036780/zinatne/12...at-dzeramo-udeni
Dzīvokļos vienmēr liku divus filtrus- daļiņu filtrs, kurš svešķermenīšus saķer un aktīvās ogles filtru. Pļumpēju gardu muti. Visā Ķekavas pagastā no attīrīšanas stacijas ir zbis ūdens kvalitāte un ar pudelēm māžoties ir ļoti jāgrib. Cita iemesla nav.
Augstāk minētais Akvafors un citi osmozes filtri ūdeni ar to metodi padara gandrīz līdz destilēta līmenim, tāpēc zūd garša + kaut kādi 3 litri no 5 (precīzi neatceros) aiziet kanalizācijā filtrēšanas procesā.
tikai nevajag pasakas stāstīt, ka Kekavā ar ūdens kvalitāti viss ir ok jā, praktiski visi rādītāji ir labi, bet:
Nr. Rādītājs Noteiktā vērtība Prasības*
1. Kopējā cietība (Ca2++ Mg2+), mg ekv/L
5,65 ± 0,33 < 1.6 ** (t.i. 2,82 ± 0,16 mmoL/L)
2. Dzelzs Fe kopējā, mg/L < 0,005 < 0.2
3. Permanganāta indekss, mg/L 1,03 ± 0,08 < 5
4. Amonija joni - NH4+, mg/l < 0,01 < 0.5
5. Sulfāta joni - SO4 2-, mg/l 43 ± 2 < 250
6. Elektrovadītspēja (25oC) - µS/cm 618 ± 26 <2500
cietība ir vienkārši pizģec, dušas sietiņu var reizi gadā izmest miskastē, jo aizaug no iekšas. tas pats ar krāniem/maisītājiem. nācās uzlikt filtru ar sāls kasti.[ Šo ziņu laboja crime, 03 Jul 2025, 08:57:21 ] | Offline | | |
|
|
| Arsm3ns | |  Kopš: 27. Oct 2023
Ziņojumi: 1951
Braucu ar:
| Jā, aizaug, ciets, kaļķains, taisnība. Bet tas nenozīmē ka ūdens nav derīgs dzeršanai. Šeit tomēr par to bija runa. Pazīstu tanti, kura sūkņustacijā strādāja paraugu ņemšanā un arī teica, ka dzeršanai ļoti labs ūdens | Offline | | |
| dsks | |  Kopš: 12. Nov 2008
No: Liepāja
Ziņojumi: 1737
Braucu ar:
| Agrāk nekas garšīgāks nebija ( nu ne tapēc, ka nahaļavu ) ... tonnām varēja lakt pēc skriešanas vai felles brauciena ...
Vienu es vēl manuprāt zinu Liepājā, bet iespējams jau arī ka tas ir nolikvidēts
| Offline | | |
| divkosigais | |  Kopš: 15. Feb 2010
No: Rīga
Ziņojumi: 6626
Braucu ar:
| Mežciems, Teika, Jugla - ūdens no Baltezera ūdenskrātuves.
Centrs - ņem no Daugavas..
+ katrā mājā atšķirīgas caurules, citur mainītas, citur vēl padomijas laikos liktās...
Viņš pat teorētiski nevar būt visur vienāds pēc garšas.
| Offline | | |
| juriz | | Kopš: 24. May 2002
No: Jūrmala
Ziņojumi: 2717
Braucu ar: auto
| Bet tas jau tā pat pie pilsētas centrālā pieslēgts. Tas pats vien ir.
Jūrmalā ir kādi 2 palikuši pastāvīgi, vasarā pludmalē saliek vēl krānus. Citi domā, ka tas tikai kāju mazgāšanai, bet tur tīrais pilsētas ūdens, t.i. var arī pudelē ieliet. | Offline | | |
| kkas | |  Kopš: 22. Apr 2008
Ziņojumi: 10302
Braucu ar: Alfu
|
03 Jul 2025, 10:08:10 @divkosigais rakstīja:
Mežciems, Teika, Jugla - ūdens no Baltezera ūdenskrātuves.
Centrs - ņem no Daugavas..
+ katrā mājā atšķirīgas caurules, citur mainītas, citur vēl padomijas laikos liktās...
Viņš pat teorētiski nevar būt visur vienāds pēc garšas.
Nu hvz vai caurules baigi maina garšu, dzelzs garša nav no caurulēm. tur nekas sen jau neoksidējas, tur drīzāk ir kārta ar baktērijām. 
+ Rīgā liekas vairākus gadus ir atpakaļ hlora piegarša, jo tie pidari vairs neozonē ūdeni vai arī dara to daudz mazāk un liek atkal klāt hloru.
Un beigu beigās attīrīts krāna ūdens no ūdenstilpnes nav minerālūdens. Tur vispār nav ko salīdzināt + to pašu visu mīļoto pudeļu ūdeni bieži attīra un pievieno garšai minerālvielas.
Ja to visu darītu attīrīšanas iekārtās, tad ieet dušā un izmazgātu veļu būtu zelta vērtībā  | Offline | | |
| alinss | |  Kopš: 04. Jan 2013
No: Rīga
Ziņojumi: 249
Braucu ar: e46,T4
| Uz vecumu visi tādi sniegpārsliņas palikuši,tas i pizģets.Ūdens par cietu,atejas papīrs par cietu,zeķes spiež,dīzelis smird utt,20 gadus atpakaļ 5 no rīta no peļķes laka ūdeni,tagad kaut kādas daļiņas viņi skaita! | Offline | | |
| dsks | |  Kopš: 12. Nov 2008
No: Liepāja
Ziņojumi: 1737
Braucu ar:
|
03 Jul 2025, 12:14:50 @alinss rakstīja:
Uz vecumu visi tādi sniegpārsliņas palikuši,tas i pizģets.Ūdens par cietu,atejas papīrs par cietu,zeķes spiež,dīzelis smird utt,20 gadus atpakaļ 5 no rīta no peļķes laka ūdeni,tagad kaut kādas daļiņas viņi skaita!
Powera inteliģenci šis gandrīz neskar ... ūdeni bauda no stikla pudelēm, pakaļu bidē nomazgā ar siltu ūdeni, zeķes nevelk vispār, brauc ar tosteri ... tik cik brīvdienās pie konīša glāzes pafilozofē par globālo pasaules klimata sāpi  | Offline | | |
| divkosigais | |  Kopš: 15. Feb 2010
No: Rīga
Ziņojumi: 6626
Braucu ar:
|
03 Jul 2025, 11:54:13 @kkas rakstīja:
03 Jul 2025, 10:08:10 @divkosigais rakstīja:
Mežciems, Teika, Jugla - ūdens no Baltezera ūdenskrātuves.
Centrs - ņem no Daugavas..
+ katrā mājā atšķirīgas caurules, citur mainītas, citur vēl padomijas laikos liktās...
Viņš pat teorētiski nevar būt visur vienāds pēc garšas.
Nu hvz vai caurules baigi maina garšu, dzelzs garša nav no caurulēm. tur nekas sen jau neoksidējas, tur drīzāk ir kārta ar baktērijām. 
+ Rīgā liekas vairākus gadus ir atpakaļ hlora piegarša, jo tie pidari vairs neozonē ūdeni vai arī dara to daudz mazāk un liek atkal klāt hloru.
Un beigu beigās attīrīts krāna ūdens no ūdenstilpnes nav minerālūdens. Tur vispār nav ko salīdzināt + to pašu visu mīļoto pudeļu ūdeni bieži attīra un pievieno garšai minerālvielas.
Ja to visu darītu attīrīšanas iekārtās, tad ieet dušā un izmazgātu veļu būtu zelta vērtībā 
nu visu izšķir slāpes.. viens alkāns stāstīja ka esot mājā ūdens noslēgts kad šis pamodies ar trīcekli un dzēris arī no tualetes bačoka ūdeni  | Offline | | |
|
|
| alnisg | | Kopš: 29. Jul 2015
Ziņojumi: 2120
Braucu ar:
| ...man viena super sīkumaina un visādi piekasīga kolēģe bija ar ķīmiķa diplomu, un pamatoja, ka krānūdens Rīgā tiek attīrīts pavisam pietiekoši, lai būtu iekšķīgi droši lietojams. Bet rudais, vai trubu duļķi var būt tikai emocionāli/subjektīvs iemesls to ūdeni nelietot. | Offline | | |
| kkas | |  Kopš: 22. Apr 2008
Ziņojumi: 10302
Braucu ar: Alfu
| Rudo/duļkaino ūdeni pavisam noteikti nevajag lietot, arī mazgāties. Tas rodas, kad remontē trubas tranšejās. Un tur ir viss kas ir tranšejā, arī kanalizācija var būt  | Offline | | |
Arturiks  | |  Kopš: 01. Nov 2008
No: Rīga
Ziņojumi: 9305
Braucu ar: 26 & 26 & 11
|
03 Jul 2025, 14:47:55 @alnisg rakstīja:
...man viena super sīkumaina un visādi piekasīga kolēģe bija ar ķīmiķa diplomu, un pamatoja, ka krānūdens Rīgā tiek attīrīts pavisam pietiekoši, lai būtu iekšķīgi droši lietojams. Bet rudais, vai trubu duļķi var būt tikai emocionāli/subjektīvs iemesls to ūdeni nelietot.
Droši noteikti ir, citādāk būtu milzīgs skandāls.
Tāpat kā droši ir lidl desas ēst. Kāds to dara, bet nevajag arī saukt par lohiem un marketinga upuriem tos, kas to nedara.  | Offline | | |
| alnisg | | Kopš: 29. Jul 2015
Ziņojumi: 2120
Braucu ar:
| ...tas ir apmēram tas pats, ka, ja priekšstatos iekodēts, ka, ja nebrauc ar Ferari, esi sūds, kā sūds arī jūtīsies. | Offline | | |
|
Moderatori: 968-jk, AV, AiwaShuraLLP, BigArchi, GirtzB, Lafter, PERFS, RVR, R_BERGS, SteelRat, VLD, linda, mrc, noisex, smudo
|