Online

Pašreiz BMWPower skatās 149 viesi un 5 reģistrēti lietotāji.

Ienākt BMWPower

Lietotājvards:

Parole:

Atcerēties

Aizmirsi paroli?

Reģistrēties

Forums » Vispārējās diskusijas » Tērzētava

Tēma: Velosipēdu topiks

AutorsZiņojums
oswald
12. May 2026, 11:55 #20241

Kopš: 12. Feb 2013

No: Rīga

Ziņojumi: 2019

Braucu ar: banderomobīli 4x4

dažiem turnejiem augšējais rullis ir iekniedēts un to nevar ne izjaukt, ne iztīrīt ..
piena riteņiem rekur deore pa 13 eur ( tas tikpat cik turnejs maksā +- , pie mums pat dārgāk vēl) :
https://www.bike-discount.de/en/shimano-deore-rd-t6000-10-speed-rear-derailleur

nu un protams par iebūvētajām ātrumu rumbām urbānais mīts - tur tak nekas nav jādara - viss slēgts ut.t..tikai x 10 gados , tas nekas ka tur tādi paši konusi un bumbas kā parastajās rumbās

[ Šo ziņu laboja oswald, 12 May 2026, 14:12:43 ]

Offline
bum_bumz
12. May 2026, 22:57 #20242

Kopš: 05. Jan 2006

Ziņojumi: 7578

Braucu ar: E34


12 May 2026, 11:55:47 @oswald rakstīja:
dažiem turnejiem augšējais rullis ir iekniedēts un to nevar ne izjaukt, ne iztīrīt ..
piena riteņiem rekur deore pa 13 eur ( tas tikpat cik turnejs maksā +- , pie mums pat dārgāk vēl) :
https://www.bike-discount.de/en/shimano-deore-rd-t6000-10-speed-rear-derailleur

nu un protams par iebūvētajām ātrumu rumbām urbānais mīts - tur tak nekas nav jādara - viss slēgts ut.t..tikai x 10 gados , tas nekas ka tur tādi paši konusi un bumbas kā parastajās rumbās

Tu man par nexus, neko neesmu teicis, ka nekas nav jādara. Bet 10 gadi tur neviens nelien, jo tā ir patiesība - pārāk dārgi sanāk, brauc cik var.
Kniedēts turnejs nebūs no šimas
Padomā pats, ka neviens nevaktēs zonderprais kautkur ellē, ja jābut gatavam jau vakar.

P.S. Atdevu veļuku ar uzliktu lietotu ķēdi (0.75 nekad nemetu laukā). Cilvēks brauks 3 gadus un zāle zaļāka, riepas nospiedums seklāks
Offline
smudo
12. May 2026, 23:12 #20243

Kopš: 18. Jan 2015

Ziņojumi: 4265

Braucu ar: 944 turbo & Cayman & 330iX & 540ix


11 May 2026, 22:20:27 @bum_bumz rakstīja:
Pohuj kas jums tur patīk vai nepatīk. Visā lētajā galā, kas sastāda 70-80%, ir iekšā nauda Visādi Īgli un grx var pist taisni
Turnejus var lēti iepirkt un normāli pārdot. Sūda dārgo galu jūzers jau ir sameklējis lētāko cenu, reizēm pats atvilcis. PN, maini pats


2021. gada Revolt pro 1 ar 11sp GRX810 nobraucu 19k km ar OE kaseti un rotejot 3 ķēdes (ko regulāri vaskoju). Beigās pēdējām 2 ķēdēm knapi 0,75 izstiepums bija. Uztaisīju vienīgo apkopi un pārdevu. Tam velo vispār nekas nebija jādara - tika braukti arī CX un gravel sači, bet pamatā treniņi.

Protams, ja brauc visu gadu un tikai commute, tad nav ne vainas lētajam galam (man ir daily alu gravelis), bet braukšanas performance abiem minetajiem velo ir ļoti atšķirīgs.

Offline
oswald
14. May 2026, 15:48 #20244

Kopš: 12. Feb 2013

No: Rīga

Ziņojumi: 2019

Braucu ar: banderomobīli 4x4

karro kurš meklēja rāmi:

https://www.ss.lv/msg/lv/transport/bycycles/spare-parts-and-accessories/other-parts/bxhecx.html#photo-3

nu ja izmērs der un gan jau var pakaulēt cenu.
Offline
karro
14. May 2026, 16:19 #20245

Kopš: 08. Apr 2003

No: Rīga

Ziņojumi: 4934

Braucu ar: studentu variantu

135x9 / QR
Gribas sabāzt esošos loriņus bez lieka čakara
Offline
520i
14. May 2026, 16:52 #20246

Kopš: 20. Aug 2013

No: Strenči

Ziņojumi: 2763

Braucu ar:

Ja jau varu mocim motoru salasīt ko kāds cits ir izbēris pa grīdu reizinātājos gan jau pats saremontēšu riteni. Vismaz gribu pamēģināt.

Man ir Merida Big trail 500. Nepieciešama jauna ķēde, kasete un zobrats priekša.

Kā to visu meklēt? Pēc modeļa? Vai vienkārši noņemt un ar paraugiem aizbraukt uz kādu veikalu?

Vispār reāli tur pašam saregulēt lai nekas negraužas nevienā ātrumā ņemot vērā, ka priekšā ir tikai viens zobrats bet aizmugurē daudz.
Offline
oswald
14. May 2026, 16:55 #20247

Kopš: 12. Feb 2013

No: Rīga

Ziņojumi: 2019

Braucu ar: banderomobīli 4x4

tak elementāri saregulēt ja nav saliekts gailītis. lasi manuāli. es sūtītu no BD -pie mums tev kosmosu noplēsīs. 10 eur piegāde un vēl ekonomija sanāks. tiešām priekšējais zobrats jāmaina ? tik ilgi braukts ar izstieptu ķēdi ? uz zobrata ir tak nr. ja tas nav čaina un ķēde pēc ātrumiem jāņem - ja 12 sp - tad12 utt... ja 11 sp. tad var 11sp ņemt vai lētāka opcija cues LG500 ķēde. es ņemtu sram, shimno vai kmc ķēdi.
Offline
520i
14. May 2026, 16:57 #20248

Kopš: 20. Aug 2013

No: Strenči

Ziņojumi: 2763

Braucu ar:

Jautājums jau bija par to kā atrast pareizās detaļas. Neesmu vēl tajā visā iebraucis. iesitot internetā velo modeli, nekas konkrēts neizlec. Ja es safočētu šodien kas man tur ir, varētu palīdzēt ar atrašanu?
Offline
oswald
14. May 2026, 16:59 #20249

Kopš: 12. Feb 2013

No: Rīga

Ziņojumi: 2019

Braucu ar: banderomobīli 4x4

vajadzēs, kasetes pātagu, un atslēgu kasetes noņemšanai + ķēdes izspiedēju , ja būs jāsaīsina ķēde. nekāda raķešu zinātne. Nm uz kasetes rakstīti.
Offline
oswald
14. May 2026, 16:59 #20250

Kopš: 12. Feb 2013

No: Rīga

Ziņojumi: 2019

Braucu ar: banderomobīli 4x4

parādi kāda tev kasete zobrati, cik ātrumi ? shimano vai sram ?
Offline
tracums71
14. May 2026, 17:31 #20251

Kopš: 27. Oct 2016

Ziņojumi: 115

Braucu ar:


14 May 2026, 16:52:22 @520i rakstīja:
Ja jau varu mocim motoru salasīt ko kāds cits ir izbēris pa grīdu reizinātājos gan jau pats saremontēšu riteni. Vismaz gribu pamēģināt.

Man ir Merida Big trail 500. Nepieciešama jauna ķēde, kasete un zobrats priekša.

Kā to visu meklēt? Pēc modeļa? Vai vienkārši noņemt un ar paraugiem aizbraukt uz kādu veikalu?

Vispār reāli tur pašam saregulēt lai nekas negraužas nevienā ātrumā ņemot vērā, ka priekšā ir tikai viens zobrats bet aizmugurē daudz.


Protams vari ņemties pats, bet es ieteiktu aizbraukt uz velo servisu gandrs feel free, tur normāli meistari, parādi velo un parunā ar viņiem
Nav nagu maucēji, bet ir sirdī ar velo.
Offline
bum_bumz
14. May 2026, 17:49 #20252

Kopš: 05. Jan 2006

Ziņojumi: 7578

Braucu ar: E34

Vecais 11 robi, jaunais 10, visticamāk, ka vecais
Shimano DEORE CS-M5100 11-speed kasete; ķēde kāda KMC x11 - kopā kādi 50e
Priekšā nav jāmaina
Pātadziņa un atslēga https://feelfree.lv/lv/veikals/piederumi/pieder.../kasesu_atslegas
Offline
oswald
14. May 2026, 17:54 #20253

Kopš: 12. Feb 2013

No: Rīga

Ziņojumi: 2019

Braucu ar: banderomobīli 4x4

Ja gadiem nekas nav darīts...iereiktu arī stures gultņos ielūrēt un bb pačekot. .nu un trisi un apvalku ar iespejams jaunu, ja grib visu pēc fen šui
Offline
520i
14. May 2026, 22:52 #20254

Kopš: 20. Aug 2013

No: Strenči

Ziņojumi: 2763

Braucu ar:



Nav gan smuki satīrīts. Bet vispār, drosvien, nepareizi daru. Parasti notīru ķēdi un zobratus ar klineri un gaisu un ellloju ar to pašu pūšamo Offroad kezu eļļu ko meža mocim izmantoju.



[ Šo ziņu laboja 520i, 14 May 2026, 22:54:21 ]

Offline
oswald
14. May 2026, 23:07 #20255

Kopš: 12. Feb 2013

No: Rīga

Ziņojumi: 2019

Braucu ar: banderomobīli 4x4

Ar domāju ka priekšu nevajag mainīt...

Linkshttps://www.bike-discount.de/en/shimano-deore-cn-hg601-cs-m5100-11-speed-wear-and-tear-set-11-51

Varvņemt 42 t kaseti ja 51 nevajag...būs 20eur lētāk.

Es noņemtu pedāļus iztīrītu, asi saeļļotu...un gultņus pārbaudītu..vsi nomainītu BB..atslēgu vajadzēs.



Pārslēdzēja ruļļi nav spiciem zobiem? https://www.bike-discount.de/en/shimano-bb-mt501-hollowtech-ii-bottom-bracket-68/73mm



https://www.bike-discount.de/en/shimano-deore-rd-m5100-pully-set

[ Šo ziņu laboja oswald, 14 May 2026, 23:15:46 ]

Offline
bum_bumz
14. May 2026, 23:15 #20256

Kopš: 05. Jan 2006

Ziņojumi: 7578

Braucu ar: E34

Te uzskatāmi var redzēt, ka 6-7 sp draivs būtu pilnīgi pietiekoši. Maitas sadomā ko tur, ka tik naudu noplēst

Tā ķēde ir pamērīta jeb tikai izdomāts, ka viss jāmaina
Offline
oswald
14. May 2026, 23:17 #20257

Kopš: 12. Feb 2013

No: Rīga

Ziņojumi: 2019

Braucu ar: banderomobīli 4x4

Nu pannas ir dārgas...protams ja kalnus nemauc mierīgi pietiek 11-36 vai 11-42 ....es laikam priekšā liktu 34t vai 36t un aizmugurē 11-41 piem.
Bet jāsāk ar ķēdi ..ja izdilusi un jaunā nerauj pāri zobratiem slodzē, tad kasete dzīva vēl...bet mazājām uz aci tā neredz reizēm to nodilumu...šai laikam mazās atsevišķi nav pieejamas.

null

un velo neko nevilk ar baigo spēku (40Nm vajag kasetes lockringam,CL rortora lockringam, BB, pedāļu 2 skrūvēm Holowtech un sram pedāļiem 40-50Nm skrūvei) ..pārējais saudzīgi jo vītnes izraut alumīnijā var īzī.

[ Šo ziņu laboja oswald, 15 May 2026, 08:47:53 ]

Offline
520i
15. May 2026, 09:08 #20258

Kopš: 20. Aug 2013

No: Strenči

Ziņojumi: 2763

Braucu ar:

Labrīt.

Papētīju linkus, ko atsūtīji. Paldies.
Es izdomāju, ka jāmaina, jo man likās, ka tajos zemākajos pārnesumos ir izrauti robi. Skatos, ka bildē tai jaunajai kasetei ir tieši tas pats — katram zobratam nav vienādi “asumiņi”. Izskatās pat identiski manējai.

Kāpēc izdomāju, ka jāmaina? Man tajos gaišajos pārnesumos, kurus var redzēt bildē, viss krakšķ. Tāpēc arī tos neizmantoju. Saregulēt man nesanāca.

Vēl ko vakar pamanīju — ir sajūta, ka ir brīvkustība uz sāniem (virzienā no bremžu diska uz spriegotāju, nevis uz priekšu un atpakaļ) starp tiem gaišajiem un tumšajiem pārnesumiem.
Offline
oswald
15. May 2026, 09:13 #20259

Kopš: 12. Feb 2013

No: Rīga

Ziņojumi: 2019

Braucu ar: banderomobīli 4x4

brīvkustība kasetei vai ratam ? tas normāli jo šī uz bumbām , ja tev shimano mt400 rumba. ja rats kustās - tad jāregulē rumba. es teiktu no savas necilās pieredzes, ka 11 sp shimano ir cimperlīgāks par 10sp...bet nu tāpat būtu jāvar saregulēt korekti.
Offline
520i
15. May 2026, 09:14 #20260

Kopš: 20. Aug 2013

No: Strenči

Ziņojumi: 2763

Braucu ar:

Brīvkustībai pašai kasetei starp sevi. Respektīvi starp pirmai četriem pārnesumiem un pārējiem.
Offline

Moderatori: 968-jk, AV, AiwaShuraLLP, BigArchi, GirtzB, Lafter, PERFS, RVR, R_BERGS, SteelRat, VLD, linda, mrc, noisex, smudo