| Autors | Ziņojums |
| oswald | |
 Kopš: 12. Feb 2013
No: Rīga
Ziņojumi: 2019
Braucu ar: banderomobīli 4x4
| dažiem turnejiem augšējais rullis ir iekniedēts un to nevar ne izjaukt, ne iztīrīt ..
piena riteņiem rekur deore pa 13 eur ( tas tikpat cik turnejs maksā +- , pie mums pat dārgāk vēl) :
https://www.bike-discount.de/en/shimano-deore-rd-t6000-10-speed-rear-derailleur
nu un protams par iebūvētajām ātrumu rumbām urbānais mīts - tur tak nekas nav jādara - viss slēgts ut.t..tikai x 10 gados , tas nekas ka tur tādi paši konusi un bumbas kā parastajās rumbās [ Šo ziņu laboja oswald, 12 May 2026, 14:12:43 ] |
Offline | |
|
| bum_bumz | |
Kopš: 05. Jan 2006
Ziņojumi: 7578
Braucu ar: E34
|
12 May 2026, 11:55:47 @oswald rakstīja:
dažiem turnejiem augšējais rullis ir iekniedēts un to nevar ne izjaukt, ne iztīrīt ..
piena riteņiem rekur deore pa 13 eur ( tas tikpat cik turnejs maksā +- , pie mums pat dārgāk vēl) :
https://www.bike-discount.de/en/shimano-deore-rd-t6000-10-speed-rear-derailleur
nu un protams par iebūvētajām ātrumu rumbām urbānais mīts - tur tak nekas nav jādara - viss slēgts ut.t..tikai x 10 gados , tas nekas ka tur tādi paši konusi un bumbas kā parastajās rumbās
Tu man par nexus, neko neesmu teicis, ka nekas nav jādara. Bet 10 gadi tur neviens nelien, jo tā ir patiesība - pārāk dārgi sanāk, brauc cik var.
Kniedēts turnejs nebūs no šimas 
Padomā pats, ka neviens nevaktēs zonderprais kautkur ellē, ja jābut gatavam jau vakar.
P.S. Atdevu veļuku ar uzliktu lietotu ķēdi (0.75 nekad nemetu laukā). Cilvēks brauks 3 gadus un zāle zaļāka, riepas nospiedums seklāks  |
Offline | |
|
smudo  | |
 Kopš: 18. Jan 2015
Ziņojumi: 4265
Braucu ar: 944 turbo & Cayman & 330iX & 540ix
|
11 May 2026, 22:20:27 @bum_bumz rakstīja:
Pohuj kas jums tur patīk vai nepatīk. Visā lētajā galā, kas sastāda 70-80%, ir iekšā nauda Visādi Īgli un grx var pist taisni 
Turnejus var lēti iepirkt un normāli pārdot. Sūda dārgo galu jūzers jau ir sameklējis lētāko cenu, reizēm pats atvilcis. PN, maini pats 
2021. gada Revolt pro 1 ar 11sp GRX810 nobraucu 19k km ar OE kaseti un rotejot 3 ķēdes (ko regulāri vaskoju). Beigās pēdējām 2 ķēdēm knapi 0,75 izstiepums bija. Uztaisīju vienīgo apkopi un pārdevu. Tam velo vispār nekas nebija jādara - tika braukti arī CX un gravel sači, bet pamatā treniņi.
Protams, ja brauc visu gadu un tikai commute, tad nav ne vainas lētajam galam (man ir daily alu gravelis), bet braukšanas performance abiem minetajiem velo ir ļoti atšķirīgs.
|
Offline | |
|
| oswald | |
 Kopš: 12. Feb 2013
No: Rīga
Ziņojumi: 2019
Braucu ar: banderomobīli 4x4
| karro kurš meklēja rāmi:
https://www.ss.lv/msg/lv/transport/bycycles/spare-parts-and-accessories/other-parts/bxhecx.html#photo-3
nu ja izmērs der un gan jau var pakaulēt cenu. |
Offline | |
|
karro  | |
 Kopš: 08. Apr 2003
No: Rīga
Ziņojumi: 4934
Braucu ar: studentu variantu
| 135x9 / QR 
Gribas sabāzt esošos loriņus bez lieka čakara |
Offline | |
|
| 520i | |
 Kopš: 20. Aug 2013
No: Strenči
Ziņojumi: 2763
Braucu ar:
| Ja jau varu mocim motoru salasīt ko kāds cits ir izbēris pa grīdu reizinātājos gan jau pats saremontēšu riteni. Vismaz gribu pamēģināt.
Man ir Merida Big trail 500. Nepieciešama jauna ķēde, kasete un zobrats priekša.
Kā to visu meklēt? Pēc modeļa? Vai vienkārši noņemt un ar paraugiem aizbraukt uz kādu veikalu?
Vispār reāli tur pašam saregulēt lai nekas negraužas nevienā ātrumā ņemot vērā, ka priekšā ir tikai viens zobrats bet aizmugurē daudz. |
Offline | |
|
| oswald | |
 Kopš: 12. Feb 2013
No: Rīga
Ziņojumi: 2019
Braucu ar: banderomobīli 4x4
| tak elementāri saregulēt ja nav saliekts gailītis. lasi manuāli. es sūtītu no BD -pie mums tev kosmosu noplēsīs. 10 eur piegāde un vēl ekonomija sanāks. tiešām priekšējais zobrats jāmaina ? tik ilgi braukts ar izstieptu ķēdi ? uz zobrata ir tak nr. ja tas nav čaina un ķēde pēc ātrumiem jāņem - ja 12 sp - tad12 utt... ja 11 sp. tad var 11sp ņemt vai lētāka opcija cues LG500 ķēde. es ņemtu sram, shimno vai kmc ķēdi. |
Offline | |
|
| 520i | |
 Kopš: 20. Aug 2013
No: Strenči
Ziņojumi: 2763
Braucu ar:
| Jautājums jau bija par to kā atrast pareizās detaļas. Neesmu vēl tajā visā iebraucis. iesitot internetā velo modeli, nekas konkrēts neizlec. Ja es safočētu šodien kas man tur ir, varētu palīdzēt ar atrašanu? |
Offline | |
|
|
|
| oswald | |
 Kopš: 12. Feb 2013
No: Rīga
Ziņojumi: 2019
Braucu ar: banderomobīli 4x4
| vajadzēs, kasetes pātagu, un atslēgu kasetes noņemšanai + ķēdes izspiedēju , ja būs jāsaīsina ķēde. nekāda raķešu zinātne. Nm uz kasetes rakstīti. |
Offline | |
|
| oswald | |
 Kopš: 12. Feb 2013
No: Rīga
Ziņojumi: 2019
Braucu ar: banderomobīli 4x4
| parādi kāda tev kasete zobrati, cik ātrumi ? shimano vai sram ? |
Offline | |
|
| tracums71 | |
Kopš: 27. Oct 2016
Ziņojumi: 115
Braucu ar:
|
14 May 2026, 16:52:22 @520i rakstīja:
Ja jau varu mocim motoru salasīt ko kāds cits ir izbēris pa grīdu reizinātājos gan jau pats saremontēšu riteni. Vismaz gribu pamēģināt.
Man ir Merida Big trail 500. Nepieciešama jauna ķēde, kasete un zobrats priekša.
Kā to visu meklēt? Pēc modeļa? Vai vienkārši noņemt un ar paraugiem aizbraukt uz kādu veikalu?
Vispār reāli tur pašam saregulēt lai nekas negraužas nevienā ātrumā ņemot vērā, ka priekšā ir tikai viens zobrats bet aizmugurē daudz.
Protams vari ņemties pats, bet es ieteiktu aizbraukt uz velo servisu gandrs feel free, tur normāli meistari, parādi velo un parunā ar viņiem
Nav nagu maucēji, bet ir sirdī ar velo. |
Offline | |
|
| bum_bumz | |
Kopš: 05. Jan 2006
Ziņojumi: 7578
Braucu ar: E34
| Vecais 11 robi, jaunais 10, visticamāk, ka vecais 
Shimano DEORE CS-M5100 11-speed kasete; ķēde kāda KMC x11 - kopā kādi 50e
Priekšā nav jāmaina 
Pātadziņa un atslēga https://feelfree.lv/lv/veikals/piederumi/pieder.../kasesu_atslegas |
Offline | |
|
| oswald | |
 Kopš: 12. Feb 2013
No: Rīga
Ziņojumi: 2019
Braucu ar: banderomobīli 4x4
| Ja gadiem nekas nav darīts...iereiktu arī stures gultņos ielūrēt un bb pačekot. .nu un trisi un apvalku ar iespejams jaunu, ja grib visu pēc fen šui |
Offline | |
|
| 520i | |
 Kopš: 20. Aug 2013
No: Strenči
Ziņojumi: 2763
Braucu ar:
|
Nav gan smuki satīrīts. Bet vispār, drosvien, nepareizi daru. Parasti notīru ķēdi un zobratus ar klineri un gaisu un ellloju ar to pašu pūšamo Offroad kezu eļļu ko meža mocim izmantoju.
[ Šo ziņu laboja 520i, 14 May 2026, 22:54:21 ] |
Offline | |
|
| oswald | |
 Kopš: 12. Feb 2013
No: Rīga
Ziņojumi: 2019
Braucu ar: banderomobīli 4x4
| Ar domāju ka priekšu nevajag mainīt...
Linkshttps://www.bike-discount.de/en/shimano-deore-cn-hg601-cs-m5100-11-speed-wear-and-tear-set-11-51
Varvņemt 42 t kaseti ja 51 nevajag...būs 20eur lētāk.
Es noņemtu pedāļus iztīrītu, asi saeļļotu...un gultņus pārbaudītu..vsi nomainītu BB..atslēgu vajadzēs.
Pārslēdzēja ruļļi nav spiciem zobiem? https://www.bike-discount.de/en/shimano-bb-mt501-hollowtech-ii-bottom-bracket-68/73mm
https://www.bike-discount.de/en/shimano-deore-rd-m5100-pully-set[ Šo ziņu laboja oswald, 14 May 2026, 23:15:46 ] |
Offline | |
|
| bum_bumz | |
Kopš: 05. Jan 2006
Ziņojumi: 7578
Braucu ar: E34
| Te uzskatāmi var redzēt, ka 6-7 sp draivs būtu pilnīgi pietiekoši. Maitas sadomā ko tur, ka tik naudu noplēst 
Tā ķēde ir pamērīta jeb tikai izdomāts, ka viss jāmaina  |
Offline | |
|
|
|
| oswald | |
 Kopš: 12. Feb 2013
No: Rīga
Ziņojumi: 2019
Braucu ar: banderomobīli 4x4
| Nu pannas ir dārgas...protams ja kalnus nemauc mierīgi pietiek 11-36 vai 11-42 ....es laikam priekšā liktu 34t vai 36t un aizmugurē 11-41 piem.
Bet jāsāk ar ķēdi ..ja izdilusi un jaunā nerauj pāri zobratiem slodzē, tad kasete dzīva vēl...bet mazājām uz aci tā neredz reizēm to nodilumu...šai laikam mazās atsevišķi nav pieejamas.
null
un velo neko nevilk ar baigo spēku (40Nm vajag kasetes lockringam,CL rortora lockringam, BB, pedāļu 2 skrūvēm Holowtech un sram pedāļiem 40-50Nm skrūvei) ..pārējais saudzīgi jo vītnes izraut alumīnijā var īzī.[ Šo ziņu laboja oswald, 15 May 2026, 08:47:53 ] |
Offline | |
|
| 520i | |
 Kopš: 20. Aug 2013
No: Strenči
Ziņojumi: 2763
Braucu ar:
| Labrīt.
Papētīju linkus, ko atsūtīji. Paldies.
Es izdomāju, ka jāmaina, jo man likās, ka tajos zemākajos pārnesumos ir izrauti robi. Skatos, ka bildē tai jaunajai kasetei ir tieši tas pats — katram zobratam nav vienādi “asumiņi”. Izskatās pat identiski manējai.
Kāpēc izdomāju, ka jāmaina? Man tajos gaišajos pārnesumos, kurus var redzēt bildē, viss krakšķ. Tāpēc arī tos neizmantoju. Saregulēt man nesanāca.
Vēl ko vakar pamanīju — ir sajūta, ka ir brīvkustība uz sāniem (virzienā no bremžu diska uz spriegotāju, nevis uz priekšu un atpakaļ) starp tiem gaišajiem un tumšajiem pārnesumiem. |
Offline | |
|
| oswald | |
 Kopš: 12. Feb 2013
No: Rīga
Ziņojumi: 2019
Braucu ar: banderomobīli 4x4
| brīvkustība kasetei vai ratam ? tas normāli jo šī uz bumbām , ja tev shimano mt400 rumba. ja rats kustās - tad jāregulē rumba. es teiktu no savas necilās pieredzes, ka 11 sp shimano ir cimperlīgāks par 10sp...bet nu tāpat būtu jāvar saregulēt korekti. |
Offline | |
|
| 520i | |
 Kopš: 20. Aug 2013
No: Strenči
Ziņojumi: 2763
Braucu ar:
| Brīvkustībai pašai kasetei starp sevi. Respektīvi starp pirmai četriem pārnesumiem un pārējiem.  |
Offline | |
|