| Autors | Ziņojums |
| XK220 | |
Kopš: 26. Dec 2015
No: Rīga
Ziņojumi: 3310
Braucu ar: zirgu
|
11 May 2026, 22:46:14 @DiksIrseejs rakstīja:
Tikko vienam eritenim sprag clutch mainīju. Diez kāda vietējā darbnīca maz zin kas tas tāds ir?
Kāpēc lai nezinātu?
Man velo ir ikdiena ilgāku laiku nekā te dažu čata dalībnieku vecums. Servisam ir viena un tikai viena funkcija - pelnīt naudu. Tas, ka bike iscountā ir deore par 13eur vai aļikā kluči par 2eur ir forši. Bet Tu maksā pat laiku un zināšanām. Un ik pa laikam tāpat kādu nākas atšūt.
Serviss strādā 7 dienas nedēļā, jo visi grib tirgot, neviens negrib skrūvēt.
Osvalda serviss nobeigtos pirmaja mēnesī, tas skaidrs. Nauda ir tikai lētajā galā un lētais gals ir tik daudz, ka Tev ir jākapā, nevis jārunā ar klientiem. Es tādus gudrīšus kā Osvaldu atšuju, reizi nedēļā atnāk kāds, kas sapircis kaut kur vācijas internetveikalos daļas, salicis virsū un "varēsiet šodien saregulēt?"
Šodien arī bija. Svētdienas pēcpusdienā atbrauc - variet bremzes atgaisot kamēr es te pagaidīšu? Svētdienā. Sezonas karstākajā brīdī, kad darbs ir dafiga un vēl mazliet. Nē, nu nav jau tā ka nevaru ārpus kārtas. Bet dienas beigās tas ir bizness un par pareizu $ viss notiek kad kungs vēlas. Bet vai šie ir gatavi maksāt pareizu $? Nekad.
Ja gribās salīdzināt slēdžu cenas,
https://zzk.lv/lv/product/tourney-rd-ty300b
25
https://zzk.lv/lv/product/alivio-shadow-rd-m310...gs-9-speed-black
45
Salīdzinot ar bike discount deori par 13eur tiešām var likties dārgi. Bet dienas beigās daļa ir uz vietas, to uzliks cilvēks, kurš saprot ko dara un Tu doties braukt. Protams, ka pašam darot ir lētāk, bet ar tādu pašu pārliecību Tu vari dirsināt jebkuru kafejnīcu vai restorānu, sakot, ka mājās ir lētāk.[ Šo ziņu laboja XK220, 18 May 2026, 01:18:49 ] |
Offline | |
|
| XK220 | |
Kopš: 26. Dec 2015
No: Rīga
Ziņojumi: 3310
Braucu ar: zirgu
|
14 May 2026, 22:52:18 @520i rakstīja:
Nav gan smuki satīrīts. Bet vispār, drosvien, nepareizi daru. Parasti notīru ķēdi un zobratus ar klineri un gaisu un ellloju ar to pašu pūšamo Offroad kezu eļļu ko meža mocim izmantoju.
Tur viss ir beigts, 4 zobrats no apakšas jau ir pametis čatu un pārējiem redzu atskabargas. Ķēdei rullīši jau izļurkājušies pamatīgi gan kasetes bildē, kan klaņa bildē vits klaņa pa labi var redzēt ka ķēde vairs nesēž uz klaņa zobrata.
Saliec jaunu, eļļo ar sausā laika eļļu vai šķidro vasku un turi visu max tīru. Ļoti minimāla brīvkustība brīvrumbas korpusam ir ok, bet atsevišķi kasetes zobrati nedrīkst kustēties.
Vēl trosei apvalks ir beigts un apsistais slēdzis liek domāt, ka gailis ar var būt šķībs.[ Šo ziņu laboja XK220, 18 May 2026, 01:28:35 ] |
Offline | |
|
| xn3x | |
 Kopš: 09. Sep 2007
Ziņojumi: 2802
Braucu ar: sieviešu auto
| LV FS trail/enduro riteņus kaut kur var noīrēt?
Būšu brīvdienās, gribas patestēt trasītes, kas jums tur pēdējā laikā sabūvētas Tukumā, Ogrē utt. |
Offline | |
|
smudo  | |
 Kopš: 18. Jan 2015
Ziņojumi: 4252
Braucu ar: 944 turbo & Cayman & 330iX & 540ix
|
21 May 2026, 22:32:39 @xn3x rakstīja:
LV FS trail/enduro riteņus kaut kur var noīrēt?
Būšu brīvdienās, gribas patestēt trasītes, kas jums tur pēdējā laikā sabūvētas Tukumā, Ogrē utt.
Tukumā forši vairāki laini sabūvēti. OZK laikam viss pa vecam, ja vien dirtu pārakto lainu kā jaunu neskaita. Neesmu gan dzirdējis, ka kaut kur varētu noīrēt Trail/Enduro velo. OZK lielākā daļa ar XC FS forši braucama un arī Tukumā gandrīz visu ar XC var izlekt. |
Offline | |
|
| K_K | |
Kopš: 24. Nov 2016
Ziņojumi: 204
Braucu ar:
|
21 May 2026, 22:32:39 @xn3x rakstīja:
LV FS trail/enduro riteņus kaut kur var noīrēt?
Būšu brīvdienās, gribas patestēt trasītes, kas jums tur pēdējā laikā sabūvētas Tukumā, Ogrē utt.
ja nu vienīgi kādam zināmam jautāt, nav plaši pieejams pakalpojums.
pats zinu par iespēju dabūt DH velo uz nomu, PM, ja būtu aktuāli.
@smudo - Latvijā neko vairāk par HT velo nevajag , bet vairāk piekares gājiens ir foršāk
Tikko taču arī Dacia Nordschleife izbrauca, kāpēc vajag ko vairāk  |
Offline | |
|
| Jurka88 | |
Kopš: 08. Nov 2021
Ziņojumi: 735
Braucu ar:
| Kad 32' riepu velo būs mainstreams? Garie (es tsk.) nevar izgaidīt šo upgrade , atceros kad no 26 pārsēdos uz 29er, pēcāk 26 likās kā bērnu ritenis, Šobrīd arī brīžiem uz 29er ir Cirka lāča sajūtas, īpaši kad pieceļos kājās, gribas vairāk rūmes, garāku wheelbase. |
Offline | |
|
| oswald | |
 Kopš: 12. Feb 2013
No: Rīga
Ziņojumi: 2015
Braucu ar: banderomobīli 4x4
| Man ar 1.9 gan jau derēs 32...bet nez cik tie rati izturīgi? Gan jau būs smagāki ..u.t.t..nezinu kubs 24 collu izmerā xxl liekas ok..pat pārāk garš bāzē-1.2m ja salīdzinu ar hibrīdiem xxl un xl kurus lietoju ..kaut kas 2+m...vivi neielien normāli tamburā ja jāved  [ Šo ziņu laboja oswald, 22 May 2026, 21:17:42 ] |
Offline | |
|
| Jurka88 | |
Kopš: 08. Nov 2021
Ziņojumi: 735
Braucu ar:
|
22 May 2026, 20:55:12 @oswald rakstīja:
Man ar 1.9 gan jau derēs 32...bet nez cik tie rati izturīgi? Gan jau būs smagāki ..u.t.t..nezinu kubs 24 collu izmerā xxl liekas ok..pat pārāk garš bāzē-1.2m ja salīdzinu ar hibrīdiem xxl un xl kurus lietoju ..kaut kas 2+m...vivi neielien normāli tamburā ja jāved 
Skatos apskatus, visi ekstāzē par 32' iet kā raķete, īpaši pa tādu relijefu (līdzeno) kāds ir pie mums LV. Citi kko tur pukst par rāmja ğeometriju, tie kas sēdoša suņa augumā.[ Šo ziņu laboja Jurka88, 22 May 2026, 21:54:55 ] |
Offline | |
|
|
|
| oswald | |
 Kopš: 12. Feb 2013
No: Rīga
Ziņojumi: 2015
Braucu ar: banderomobīli 4x4
| Ideālajā pausaulē jau būtu jābūt tā ka velo izmērs proporcionāls augumam..bet ratu izmērs fiksēts, auzmugures trijstūris arī...viss ir kompromiss..īsie un garie nevienam neinteresē  [ Šo ziņu laboja oswald, 22 May 2026, 22:07:37 ] |
Offline | |
|
badmoon  | |
 Kopš: 27. Jun 2005
Ziņojumi: 8854
Braucu ar: Braucu ar
|
22 May 2026, 21:50:59 @Jurka88 rakstīja:
22 May 2026, 20:55:12 @oswald rakstīja:
Man ar 1.9 gan jau derēs 32...bet nez cik tie rati izturīgi? Gan jau būs smagāki ..u.t.t..nezinu kubs 24 collu izmerā xxl liekas ok..pat pārāk garš bāzē-1.2m ja salīdzinu ar hibrīdiem xxl un xl kurus lietoju ..kaut kas 2+m...vivi neielien normāli tamburā ja jāved 
Skatos apskatus, visi ekstāzē par 32' iet kā raķete, īpaši pa tādu relijefu (līdzeno) kāds ir pie mums LV. Citi kko tur pukst par rāmja ğeometriju, tie kas sēdoša suņa augumā.
Bet nu cena  |
Offline | |
|
| cmax | |
Kopš: 03. Jan 2013
Ziņojumi: 1186
Braucu ar:
|
22 May 2026, 20:55:12 @oswald rakstīja:
Man ar 1.9 gan jau derēs 32...bet nez cik tie rati izturīgi? Gan jau būs smagāki ..u.t.t..nezinu kubs 24 collu izmerā xxl liekas ok..pat pārāk garš bāzē-1.2m ja salīdzinu ar hibrīdiem xxl un xl kurus lietoju ..kaut kas 2+m...vivi neielien normāli tamburā ja jāved 
Lai arī tas Cube ir XXL tad pēc garo cilveku kritiskajiem parametriem-reach un top tube ir vienā izmērā ar citu brendu XL. Lielākie pēc šiem parametriem ir Scott, Specialized un Giant. |
Offline | |
|
| Jurka88 | |
Kopš: 08. Nov 2021
Ziņojumi: 735
Braucu ar:
|
25 May 2026, 11:42:21 @cmax rakstīja:
22 May 2026, 20:55:12 @oswald rakstīja:
Man ar 1.9 gan jau derēs 32...bet nez cik tie rati izturīgi? Gan jau būs smagāki ..u.t.t..nezinu kubs 24 collu izmerā xxl liekas ok..pat pārāk garš bāzē-1.2m ja salīdzinu ar hibrīdiem xxl un xl kurus lietoju ..kaut kas 2+m...vivi neielien normāli tamburā ja jāved 
Lai arī tas Cube ir XXL tad pēc garo cilveku kritiskajiem parametriem-reach un top tube ir vienā izmērā ar citu brendu XL. Lielākie pēc šiem parametriem ir Scott, Specialized un Giant.
Reach un lielāku wheelbase grib garie. Nevis to klaunu divriteni paaugstināto (kā bildē)
Diverge 64cm priekš 2 metrīgajiem*
[ Šo ziņu laboja Jurka88, 25 May 2026, 13:30:34 ] |
Offline | |
|
| oswald | |
 Kopš: 12. Feb 2013
No: Rīga
Ziņojumi: 2015
Braucu ar: banderomobīli 4x4
| Cik manīti tie 32nieki apskatos - tāpat aizmugures ratu bīda max. tuvu centram...ērenpreisiem aizmugures trijstūris bija bez maz 70cm..un dibens bija starp riteņiem nevis virs pakaļējā rata..kad katra bedre sit pa dibenu  |
Offline | |
|
| oswald | |
 Kopš: 12. Feb 2013
No: Rīga
Ziņojumi: 2015
Braucu ar: banderomobīli 4x4
| Khmm..kādas domas ar ko labāk braukt velorealitāti ? (muļķības pēc pieteicos ) ..it kā varētu ar rigido,..bet ja baigā trepe..tad prasītos vismaz 2,35 riepas ar mīksto bortu..vai tomēr HT ar dakšu..kas ir komfortablāk +tās pašas 2,35 riepas.
testēju rigido uz visādām takām, ceļiem, it kā nav tik traki..ja pazemina spiedienu...kāds no powera mīs ? |
Offline | |
|
| bum_bumz | |
Kopš: 05. Jan 2006
Ziņojumi: 7554
Braucu ar: E34
|
25 May 2026, 21:08:44 @oswald rakstīja:
Cik manīti tie 32nieki apskatos - tāpat aizmugures ratu bīda max. tuvu centram...ērenpreisiem aizmugures trijstūris bija bez maz 70cm..un dibens bija starp riteņiem nevis virs pakaļējā rata..kad katra bedre sit pa dibenu 
Man vēl ir 2 Omegas, no riepas līdz centrasij kādi 10cm brīvs. Īsts limuzīns + 3 federu sēdeklis 
velorealitātē Vidzeme, nav ne jausmas, bet Sigulda-Valmiera-Smiltene-Vecpiebalga ir izbraukātas un tur ne tuvumā nav tādas trepes kā Kurzemē Es brauktu klasisku HT MTB. Dirsu var pacelt, rokas ja izdauza, nepatīkami + nogurums  |
Offline | |
|
wheelie  | |
Kopš: 21. Mar 2004
No: Rīga
Ziņojumi: 6857
Braucu ar: 1.6
|
25 May 2026, 21:19:37 @oswald rakstīja:
Khmm..kādas domas ar ko labāk braukt velorealitāti ? (muļķības pēc pieteicos ) ..it kā varētu ar rigido,..bet ja baigā trepe..tad prasītos vismaz 2,35 riepas ar mīksto bortu..vai tomēr HT ar dakšu..kas ir komfortablāk +tās pašas 2,35 riepas.
testēju rigido uz visādām takām, ceļiem, it kā nav tik traki..ja pazemina spiedienu...kāds no powera mīs ?
Es teiktu, ar 2,35 riepām un pareizo spiedienu abi labi. Ar dakšu būs komfortablāk, ņemot vērā distanci. Atkarīgs arī kā saplāno - cik daudz šosejas.
----------------- 8) |
Offline | |
|
|
|
| XK220 | |
Kopš: 26. Dec 2015
No: Rīga
Ziņojumi: 3310
Braucu ar: zirgu
| Ja šobrīd brauktu velorealitāti, tad ar tačku un 25/28mm riepām. Protams, iepriekš gan izčekotu ceļus vai kaut kur nav baisās smiltis vai īpaši slikts grants ceļš, bet neko platāku par 30mm es neliktu.
Ja vienkārši piedzīvojumā, tad fullis ar max platām riepām bez protektora (G-One Speed)[ Šo ziņu laboja XK220, 26 May 2026, 01:00:37 ] |
Offline | |
|
| oswald | |
 Kopš: 12. Feb 2013
No: Rīga
Ziņojumi: 2015
Braucu ar: banderomobīli 4x4
| Paldies par viedokļiem, gan jau ka kādi 70% grants, iepriekš nebraukšu/nepētīšu -tik cik google maps - tad zūd visa pasākuma burvība, jo skaidrs ka neiešu uz min. laiku Tievās riepas neder, jo dēļ svara cieši stingri jāpumpē. Fulīša nav un neplānojas/nevajag. un ar slikiem kā tās g one - es nejūtos komfortabli uz "vaļīgas" granetnes vai slapja asfalta.Man patīk biku ar pumpām, kā g one allaround vai terra speed no conti. [ Šo ziņu laboja oswald, 26 May 2026, 08:21:44 ] |
Offline | |
|
karro  | |
 Kopš: 08. Apr 2003
No: Rīga
Ziņojumi: 4933
Braucu ar: studentu variantu
|
22 May 2026, 20:49:14 @Jurka88 rakstīja:
Kad 32' riepu velo būs mainstreams? Garie (es tsk.) nevar izgaidīt šo upgrade , atceros kad no 26 pārsēdos uz 29er, pēcāk 26 likās kā bērnu ritenis, Šobrīd arī brīžiem uz 29er ir Cirka lāča sajūtas, īpaši kad pieceļos kājās, gribas vairāk rūmes, garāku wheelbase.
O šit!, o šit!!, marketologi beidzot ir izdomājuši, kā publikai nopārdot extra, jo šobrīd tirgojamās inovācijas jau ir diezgan panīkušas.
Palēnām ejam uz priekšu pagātnē, šitajiem rollover spējas noteikti bija cauri jumtam! 
Bet lāb, es no laukiem un nerubīju velosportu. |
Offline | |
|
| oswald | |
 Kopš: 12. Feb 2013
No: Rīga
Ziņojumi: 2015
Braucu ar: banderomobīli 4x4
| nu tā uz ātro paskatoties 32 riepu piedāvājumu - par parastām maxxis - 70 eur gab Es iepauzēšu laikam, redzēs kādā virzienā tas aizies. |
Offline | |
|