Gadījuma bilde

Online

Pašreiz BMWPower skatās 189 viesi un 1 reģistrēti lietotāji.

Ienākt BMWPower

Lietotājvards:

Parole:

Atcerēties

Aizmirsi paroli?

Reģistrēties

Forums » Vispārējās diskusijas » Tērzētava

Tēma: Velosipēdu topiks

AutorsZiņojums
520i
15. May 2026, 09:14 #20261

Kopš: 20. Aug 2013

No: Strenči

Ziņojumi: 2760

Braucu ar: Pārdodu e46 compact 2.5i ar jaunu apskati

Brīvkustībai pašai kasetei starp sevi. Respektīvi starp pirmai četriem pārnesumiem un pārējiem.
Offline
oswald
15. May 2026, 09:16 #20262

Kopš: 12. Feb 2013

No: Rīga

Ziņojumi: 2015

Braucu ar: banderomobīli 4x4

varbūt tev tur lockring nav pieskrūvēts
Offline
520i
15. May 2026, 10:36 #20263

Kopš: 20. Aug 2013

No: Strenči

Ziņojumi: 2760

Braucu ar: Pārdodu e46 compact 2.5i ar jaunu apskati

Kur varētu būt uz vietas tā atslēga? Varētu pamēģināt pievilkt.
Offline
oswald
15. May 2026, 10:38 #20264

Kopš: 12. Feb 2013

No: Rīga

Ziņojumi: 2015

Braucu ar: banderomobīli 4x4

feel free ir stabili. bet es nespēju iedomāties kā mazās zvaigznes var kustēties, tikai ja nepareizi uzliktas + līdz galam nepievilktas...bet tad jau freehub body būs robi. Jājauc vaļā -jāskatās.
Offline
karro
15. May 2026, 10:46 #20265

Kopš: 08. Apr 2003

No: Rīga

Ziņojumi: 4933

Braucu ar: studentu variantu

Nesen it kā pārlasīju kaseti tīrīšanas ietvaros, bet tā bija 12, un es neatc, starp kuriem zobratiem - bet tuvāk "mazajam galam", šķiet, bija arī plastmasas "spaceri". Ja iepriekšējais nemeistars tos nav salicis vietā, tad tur neviens regulētājs neko nesaregulēs, ja zobrati šļūkā pa brīvrumbas šlicēm

Ciktāl par robiem zobratu sānos - tur viss smalki un pareizi, tās ir rampas, kas palīdz pacelt ķēdi pie pārslēgšanās, + nav izslēgts, ka kādu no atsevišķi stāvošajiem zobratiem var uzlikt otrādi.. bet nevajadzētu varēt, tās šlices ir diezgan advancētas, tad slēgšanās nesagādās prieku. 11, 12sp Shimano ķēdei svarīga ir puse (ar uzrakstiem uz āru), + priekšējam zobratam varētu jau būt narrow/wide, t.i. dažāda "biezuma" zobi, kuriem ir jāpasē pareizajos ķēdes posmos. Ja to neievēro, tad "man ir slikti, man ķēdi met nost no priekšējā zobrata, man krakšķ".

TL; DR: robi zobratu sānos kasetei ir labi, pareizi un vēlami, ja zobrati šļūkā pa brivrumbu šķērseniski - ir aizmirsti spaceri, vai, kā laikabiedri saka - lockrings neko vairs nelocko, bet tur tad jābūt masīvi atskrūvējušamies; ja kāds no zobratiem izskatās stāvam pretī pārējiem (kasetēm zobi ir mazdrusciņ vērsti vienā virzienā), tad to vajag uzlikt otrādi. Pēc kasetes modeļa var atrast diagrammas internetos, kur būs visi ekstra loriņi uzzīmēti.

Ja kaut kādi zobrati slēdzas norm - parasti pa vidu, bet gali negrib kāpt uz augšu vai krist uz leju - paskaties, vai B skrūve ir pareizi uzregulēta, tur var pagooglēt. B skrūve nosaka, cik tuvu pie zvaigznēm ir pirmais rullītis, tam ir nozīme. Pārāk tuvu - ķersies, pārāk tālu - būs baigi neprecīza slēgšanās.

No specifiskiem instrumentiem - lockring atslēga un pātaga, būtībā. Ķēdi mainot - ķēdes izspiedējs. Dzīvi stipri atvieglo "missing link" standziņas. Ja negribi šito darīt ikdienā - varu par beļģu aliņu aizdot. Ja vispār par šito gribi aizmirst - veloserviss.

[ Šo ziņu laboja karro, 15 May 2026, 10:52:34 ]

Offline
bum_bumz
15. May 2026, 11:14 #20266

Kopš: 05. Jan 2006

Ziņojumi: 7554

Braucu ar: E34

Ik pa pāris gadiem ir viena epizode ar vaļīgu skrūvi kasetei.
Bez starplikām nepabrauktu
Bildē pārslēdzējs ir norīvēts, kas nozīmē, ka gailēns arī var būt liekts. Simptoms tam ir slikta slēgšanās vidējos robos. ... atkal vajag štrumentu ar ko pārbaudīt
Offline
oswald
15. May 2026, 11:15 #20267

Kopš: 12. Feb 2013

No: Rīga

Ziņojumi: 2015

Braucu ar: banderomobīli 4x4

es pats uztaisīju no velo ass

Offline
airis1989
15. May 2026, 11:28 #20268

Kopš: 08. Jan 2016

Ziņojumi: 136

Braucu ar: 2018, 2019,2019

Varbūt kāds zin kādu šosejas riteņbraukšanas grupu kam varētu pievienoties. Pats esmu no Teikas un labāk būtu šis krasts. Ar riteņbraukšanu sāku nodarboties tikai pagajušāgada augustā kad gatavojos triatlonam, bet pa biķernieku trasi vidēji 2. -3.zona braucu ap 32km/h vienatnē. Baigi ilgos izbraucienus virs 2.5h arī negribu. gribētu grupu kas brauc ap 30-35. Un varbūt ir āri kāda lēnaka grupa priekš sievas?

[ Šo ziņu laboja airis1989, 15 May 2026, 11:28:49 ]

Offline
karro
15. May 2026, 11:49 #20269

Kopš: 08. Apr 2003

No: Rīga

Ziņojumi: 4933

Braucu ar: studentu variantu


15 May 2026, 11:14:04 @bum_bumz rakstīja:
Ik pa pāris gadiem ir viena epizode ar vaļīgu skrūvi kasetei.
Bez starplikām nepabrauktu
Bildē pārslēdzējs ir norīvēts, kas nozīmē, ka gailēns arī var būt liekts. Simptoms tam ir slikta slēgšanās vidējos robos. ... atkal vajag štrumentu ar ko pārbaudīt


Jā, apskatījos bildi vērīgāk - pārslēdzējam tiešām ir "asfalta slimība". Tur var būt visādi.
Offline
Araajz
15. May 2026, 11:51 #20270

Kopš: 30. Aug 2008

No: Rīga

Ziņojumi: 28624

Braucu ar: E39

Lieku uz to, ka 520i tāpat vedīs uz servisu - tikai veselu vai pa daļām jau un kaut ko maisiņā

Un moču eļļu izmantot ir kreps - tur līp klāt visi iespējamie sūdi, kādi tik uz ceļa ir. Nu ja tikai pēc aļāka vizināties, tad jau protams popig
Offline
oswald
15. May 2026, 12:01 #20271

Kopš: 12. Feb 2013

No: Rīga

Ziņojumi: 2015

Braucu ar: banderomobīli 4x4

es teiktu, ka pūšamās eļļas vispār ir gārām, jo bieži tiek uzpūsts arī uz bremžu diska ut.t.. un te izskatās, ka liekā eļļa nav noslaucīta no ķēdes nost.
Offline
520i
15. May 2026, 12:12 #20272

Kopš: 20. Aug 2013

No: Strenči

Ziņojumi: 2760

Braucu ar: Pārdodu e46 compact 2.5i ar jaunu apskati


15 May 2026, 11:51:02 @Araajz rakstīja:
Lieku uz to, ka 520i tāpat vedīs uz servisu - tikai veselu vai pa daļām jau un kaut ko maisiņā

Un moču eļļu izmantot ir kreps - tur līp klāt visi iespējamie sūdi, kādi tik uz ceļa ir. Nu ja tikai pēc aļāka vizināties, tad jau protams popig


ar ko ieteiktu eļļot ķēdi? Pa asfaltu nebraucu. Tapēc ar tādu domu arī pūtu motul offrad moto ķēdēm paredzēto eļļu.
Offline
oswald
15. May 2026, 12:15 #20273

Kopš: 12. Feb 2013

No: Rīga

Ziņojumi: 2015

Braucu ar: banderomobīli 4x4

sliktos apstākļos ķēde jātīra /jāeļļo biežāk.
es izmantoju r.s.p red sausam laikam un black slapjam, vai ja galīgi draņķīgs laiks - lētāka alternatīva - zāģu ķēžu eļļa biku pašķaidīta
Tīru /eļļoju - atkarībā no apstākļiem 50-200 km +-
Offline
uldens1
15. May 2026, 12:19 #20274

Kopš: 28. Feb 2008

Ziņojumi: 17314

Braucu ar:


15 May 2026, 12:12:25 @520i rakstīja:

15 May 2026, 11:51:02 @Araajz rakstīja:
Lieku uz to, ka 520i tāpat vedīs uz servisu - tikai veselu vai pa daļām jau un kaut ko maisiņā

Un moču eļļu izmantot ir kreps - tur līp klāt visi iespējamie sūdi, kādi tik uz ceļa ir. Nu ja tikai pēc aļāka vizināties, tad jau protams popig


ar ko ieteiktu eļļot ķēdi? Pa asfaltu nebraucu. Tapēc ar tādu domu arī pūtu motul offrad moto ķēdēm paredzēto eļļu.
ES ŠAD tad uzpūšu to pašu ko krosa mocim izmantoju,dažreiz ar lupatu noslauku lielumus no ķedes ķēde tik lēta ka netaisos daudz tērēt laiku uz pedantiskumu
Offline
Araajz
15. May 2026, 13:04 #20275

Kopš: 30. Aug 2008

No: Rīga

Ziņojumi: 28624

Braucu ar: E39


15 May 2026, 12:19:44 @uldens1 rakstīja:

15 May 2026, 12:12:25 @520i rakstīja:

15 May 2026, 11:51:02 @Araajz rakstīja:
Lieku uz to, ka 520i tāpat vedīs uz servisu - tikai veselu vai pa daļām jau un kaut ko maisiņā

Un moču eļļu izmantot ir kreps - tur līp klāt visi iespējamie sūdi, kādi tik uz ceļa ir. Nu ja tikai pēc aļāka vizināties, tad jau protams popig


ar ko ieteiktu eļļot ķēdi? Pa asfaltu nebraucu. Tapēc ar tādu domu arī pūtu motul offrad moto ķēdēm paredzēto eļļu.
ES ŠAD tad uzpūšu to pašu ko krosa mocim izmantoju,dažreiz ar lupatu noslauku lielumus no ķedes ķēde tik lēta ka netaisos daudz tērēt laiku uz pedantiskumu

Es personīgi izmantoju vasku jau 1kārt dēļ tā, ka nekrājas sūdi uz ķēdes un viss ir kluss - nevaru ciest, ja ķēdē ir smiltis un viss tas šņarkst braucot, pēc tam arī huj izmazgāt
+ samazina nodilumu, kas man arī ir svarīgi, jo ķēde maksā +/- 50 eur un kasete +/- 250 eur

Vasarnīcas aļāka braucamajam maucu to pašu mac off vai prolong - arī ir ok, tik jānotīra lielums pirms brauc
Offline
uldens1
15. May 2026, 13:35 #20276

Kopš: 28. Feb 2008

Ziņojumi: 17314

Braucu ar:

kas tā pa ķēdi 50 eiro Kaut kāda gucci Nē ja iet latvijas čēempī desmitniekā tad ok,lai sponsori pērk,bet priekš pabraukāšanās nahuj tik dārgu ķēdi
Offline
Araajz
15. May 2026, 13:47 #20277

Kopš: 30. Aug 2008

No: Rīga

Ziņojumi: 28624

Braucu ar: E39


15 May 2026, 13:35:45 @uldens1 rakstīja:
kas tā pa ķēdi 50 eiro Kaut kāda gucci Nē ja iet latvijas čēempī desmitniekā tad ok,lai sponsori pērk,bet priekš pabraukāšanās nahuj tik dārgu ķēdi

Sram 12 X01 eagle

Bet jā, priekš vnk papbraukāšanās tas nav vajadzīgs, ir daudz lētāki varianti, tāpat kā nav nepieciešami bezvadu pārslēdzēji un bezkameras utt.
Offline
oswald
15. May 2026, 13:51 #20278

Kopš: 12. Feb 2013

No: Rīga

Ziņojumi: 2015

Braucu ar: banderomobīli 4x4

esmu sram12 visādas mēģinājis - man viņas visas velk +- 3000-3500km..paliku pie GX labs cenas/veiktspējas variants (bd - ap 20 EUR regulāri) - lētākās varbūt ātrāk rūsē ja dabū mitrumu. Vispār esmu sram ķēžu fans, man uz šimano visur ir sram, izņemot 11sp - tur cues ķēdi lieku jo priekš kam pārmaksāt par speciālo 11sp ķēdi. iespējams pie mums arī shimano daudz ir viltojumi..tapēc izvairos...

[ Šo ziņu laboja oswald, 15 May 2026, 13:53:12 ]

Offline
bum_bumz
16. May 2026, 21:25 #20279

Kopš: 05. Jan 2006

Ziņojumi: 7554

Braucu ar: E34


15 May 2026, 12:12:25 @520i rakstīja:
ar ko ieteiktu eļļot ķēdi? Pa asfaltu nebraucu. Tapēc ar tādu domu arī pūtu motul offrad moto ķēdēm paredzēto eļļu.

Kārbas eļļa, sintētika 70-90 Pa pacmit eiro litrs uz pārdesmit gadiem. Var mocim arī pamēģināt
Offline
wheelie
17. May 2026, 09:05 #20280

Kopš: 21. Mar 2004

No: Rīga

Ziņojumi: 6857

Braucu ar: 1.6


15 May 2026, 12:12:25 @520i rakstīja:

15 May 2026, 11:51:02 @Araajz rakstīja:
Lieku uz to, ka 520i tāpat vedīs uz servisu - tikai veselu vai pa daļām jau un kaut ko maisiņā

Un moču eļļu izmantot ir kreps - tur līp klāt visi iespējamie sūdi, kādi tik uz ceļa ir. Nu ja tikai pēc aļāka vizināties, tad jau protams popig


ar ko ieteiktu eļļot ķēdi? Pa asfaltu nebraucu. Tapēc ar tādu domu arī pūtu motul offrad moto ķēdēm paredzēto eļļu.


Paprovē Muc-off Ceramic Dry (bet tieši dry, zaļā), varbūt biežāk jāpāreļļo, bet toties nesmērē ķēdi un labi nāk nost ar karstu ūdeni, kad vajag apkopt ķēdi

[ Šo ziņu laboja wheelie, 17 May 2026, 09:18:49 ]



-----------------
8)
Offline

Moderatori: 968-jk, AV, AiwaShuraLLP, BigArchi, GirtzB, Lafter, PERFS, RVR, R_BERGS, SteelRat, VLD, linda, mrc, noisex, smudo