Kategorija: Tehnoloģijas & sasniegumi

BMW sēdekļu apsilde maksās 18 eiro mēnesī (5)

Vācu autoražotāja BMW interneta veikals “ConnectedDrive Store” Dienvidkorejas tirgū uzsācis automobiļa dažādu funkciju abonēšanas iespēju –, sākot ar sēdekļu apsildi un beidzot ar bezvadu “Apple CarPlay”.


BMW prognozē dīzeļdzinējiem vēl ilgu mūžu

Vācu autoražotājs BMW paziņojis, ka tā jaunāko modeļu elektrifikācija nav plānota tik strauja, kā citiem autoražotājiem. Ap 2025. gadu BMW uzskata, ka tikai 20 procenti no tās realizācijas būs elektromobiļi. To vācu autoražotājs skaidro ar apstākli, ka valstīs ar vāji attīstītu infrastruktūru iekšdedzes dzinēju dzīvescikls nenoslēgsies ātrāk par vairākām desmitgadēm.


OneCoin - gada uzmetiens (13)

Facebookā un cituviet internetā arvien biežāk nepazīstami cilvēki uzrunā svešiniekus un piedāvā ieguldīt naudu OneCoin un pusotra gada laikā gūt 3000% peļņu. Ir jābūt naivam vai ekonomikas analfabētam, lai domātu, ka tas ir iespējams.


BMW izstrādā lāzera lukturus (10)

Nākamais loģiskais solis pēc priekšējo lukturu aprīkošanas tikai ar LED spuldzēm ir lāzera lampu izmantošana, pilnveidojot automobiļa priekšējos lukturus. “BMW” plāno spert šo soli, lai turpinātu stiprināt līdera pozīcijas inovatīvu gaismas tehnoloģiju jomā.


BMW divas turbīnas aizstāj ar vienu 'gudrāku' (9)

Kompānija “BMW” publicējusi pirmo oficiālo informāciju par jauno trīslitru turbopūtes benzīna dzinēju “TwinPower Turbo” ar rūpnīcas indeksu N55, kas šāgada nogalē debitēs “BMW” 5.sērijas “Gran Turismo” modelī. Jaunajam motoram ir viena turbīna, tiešā degvielas iesmidzināšana un gāzu sadales sistēma “Valvetronic”. Jaunais dzinējs aizstās līdzšinējo trīslitru “Twin Turbo” agregātu.


BMW izgatavojis daudzfunkcionālu atslēgu (8)

Kompānija „BMW” sadarbībā ar „Philips” dibināto pusvadītāju ražotāju „NXP Semiconductors” izstrādājusi daudzfunkcionālas automobiļu atslēgas prototipu, kas var kalpot kā personalizētas piekļuves kontrole, bezkontakta maksāšanas līdzeklis un pat kā sabiedriskā transporta e-biļete.


BMW kārtējo reizi plūc visvairāk lauru Gada dzinēju konkursā (22)

Ikgadējā starptautiskajā Gada dzinēju konkursā (International Engine of the Year Awards) par 2008.gada labāko dzinēju absolūtajā vērtējumā atzīts „BMW” trīslitru biturbo benzīna motors, kas tiek uzstādīts dažādos šīs markas modeļos. Tāpat konkursā izsludināti uzvarētāji atsevišķās kategorijās, kur arī „BMW” izcēlies ar visvairāk gūtajām uzvarām.


Turpmākajiem M modeļiem samazinās cilindru skaitu (25)

Ar katru „BMW” sportiskās „M” modeļu sērijas paaudzi to dzinēju cilindru skaits ir tikai audzis. Piemēram, „BMW M3” 80.gados sāka ar četriem cilindriem, nākamās divas paaudzes tam bija sešcilindru, bet tagad jau astoņcilindru dzinējs. Līdzīgi arī „BMW M5” gadījumā – sākumā seši, tad astoņi un tagad desmit cilindri.


BMW M3 sacīkšu versija dalībai Amerikas 'Le Mans' (24)

Kompānija „BMW” izgatavojusi sacīkšu versiju jaunās paaudzes „BMW M3” modelim, kas nākamā gada sākumā uzsāks dalību Amerikas Le Mans sacīkšu sērijā (ALMS). Sacīkšu automobili izgatavojusi „BMW M GmbH” nodaļa sadarbībā ar „BMW” Ziemeļamerikas nodaļu un kompāniju „LLC and Rahal Letterman Racing”.


BMW ar gāzi uzstādīs ātruma rekordu (17)

Zinātnieki un auto inženieri izstrādā jaunu rekorda automobili, kas darbināms ar sašķidrinātu gāzi. Mērķis ir ar šo automašīnu sasniegt vairāk kā 300 km/h lielu ātrumu, kas būtu jauns rekords ar sašķidrinātu gāzi darbināmu spēkratu kategorijā.