| Autors | Ziņojums |
| dsks | |
 Kopš: 12. Nov 2008
No: Liepāja
Ziņojumi: 1754
Braucu ar:
|
21 Oct 2025, 16:00:15 @elbruss rakstīja:
dsks, zin drēbi 
Es tagad paskatoties uz sevi jaunībā arī nesaprotu kā varēju izdomāt, ka man vajag 2 stāvu būvi. Kurināšu ar centrālapkures kamīnu un ventilācijai pietiks ar dabīgo nosūci (ventilācijas kanālu) virtuvē+vannasistabā. Jā, jā....
Tagad 15 gadus uz priekšu, mājai ir siltumsūknis + rekuperators. Otro stāvu gan nojaucis neesmu, bet lai antenas augšā saliktu, vēl šovasar lamājos par savu izvēli.
10K gluži ventilācijai nevajag, bet nu 3K tikai materiālos man sanāca. Ja darbu veiktu kāds cits, tad droši vien ap 5K būtu.
3K = aizbraukt uz Komfovent pēc Ahu ( 2K ), nopirkt pārējos loriņus turpat uz vietas un pašam izbūvēt ... aizkriet līdz Depo piepirkt klāt kas iztrūkst ...
Ja tas viss ies oficiāli + objekta apskate + minimāls projekts + pāris čaļi kuriem nodokļi jāmaksā + kantoris, kuram vismaz administrācija jānosedz + ja sākas fenšujs man gribas Zehnder + kādu Swegon, Halton difu ar kārbu jeb labāk tad tomēr Trox slotu ar rūpnīcas Ral izpildījumu + co2 kontrole katrai telpai jeb pieslēdzas jau Vav-s ... izmešanu arī gribas klusināt ... uzdzesēt arī var iegribēties, dx coils papildus ar kompresoru un visu noizolēt kondesātam ... un ir ...  |
Offline | |
|
| Shiirs_iistais | |
 Kopš: 10. Oct 2025
Ziņojumi: 551
Braucu ar: Tavu muteri uz bikernieku mežu
| Ja būdu uzceļ pareizi jau sākumā, nekas no tā nav vajadzīgs  |
Offline | |
|
| Chainsaw | |
 Kopš: 28. Oct 2006
Ziņojumi: 6565
Braucu ar: trimmeri
| gaiss nav obligāts, totāli overrated uiņa, klausat šīrū |
Offline | |
|
| JankyLV | |
 Kopš: 23. Jul 2014
No: Rīga
Ziņojumi: 3214
Braucu ar: imperialblau
|
22 Oct 2025, 11:09:09 @Shiirs_iistais rakstīja:
Ja būdu uzceļ pareizi jau sākumā, nekas no tā nav vajadzīgs 
Tas ir kā? Jātaisa lai vējš svilpo cauri? |
Offline | |
|
elbruss  | |
 Kopš: 12. May 2006
Ziņojumi: 1185
Braucu ar: BMW, Škoda, velo, slēpes
|
22 Oct 2025, 10:11:54 @dsks rakstīja:
21 Oct 2025, 16:00:15 @elbruss rakstīja:
dsks, zin drēbi 
Es tagad paskatoties uz sevi jaunībā arī nesaprotu kā varēju izdomāt, ka man vajag 2 stāvu būvi. Kurināšu ar centrālapkures kamīnu un ventilācijai pietiks ar dabīgo nosūci (ventilācijas kanālu) virtuvē+vannasistabā. Jā, jā....
Tagad 15 gadus uz priekšu, mājai ir siltumsūknis + rekuperators. Otro stāvu gan nojaucis neesmu, bet lai antenas augšā saliktu, vēl šovasar lamājos par savu izvēli.
10K gluži ventilācijai nevajag, bet nu 3K tikai materiālos man sanāca. Ja darbu veiktu kāds cits, tad droši vien ap 5K būtu.
3K = aizbraukt uz Komfovent pēc Ahu ( 2K ), nopirkt pārējos loriņus turpat uz vietas un pašam izbūvēt ... aizkriet līdz Depo piepirkt klāt kas iztrūkst ...
Ja tas viss ies oficiāli + objekta apskate + minimāls projekts + pāris čaļi kuriem nodokļi jāmaksā + kantoris, kuram vismaz administrācija jānosedz + ja sākas fenšujs man gribas Zehnder + kādu Swegon, Halton difu ar kārbu jeb labāk tad tomēr Trox slotu ar rūpnīcas Ral izpildījumu + co2 kontrole katrai telpai jeb pieslēdzas jau Vav-s ... izmešanu arī gribas klusināt ... uzdzesēt arī var iegribēties, dx coils papildus ar kompresoru un visu noizolēt kondesātam ... un ir ... 
Jā, es izlīdzējos ar to pirmo variantu. 90% visu savācu no Komfovent noliktavas un 10% piepirku Depo, utml. pēc vajadzības. Es gan iebliezu arī dzesešanu pēc savas paša izdomātas metodes (rekoperatoram izplūdē ieliku izolētu finiera kasti ar lētāko kondiškas iekšas bloku + wifi vadība no telefona). Klusinātāju arī kaut kur ieliku un CO2 mērītājs ir atsevišķi.
Bet jā.... padomājot par tiem diviem čaļiem, kas ar šo būtu jājušies... gaiss ir overpriced  [ Šo ziņu laboja elbruss, 22 Oct 2025, 13:59:59 ] |
Offline | |
|
| milzi5 | |
 Kopš: 18. Aug 2008
Ziņojumi: 708
Braucu ar: s14a
| pirms paris gadiem jaunbuve ari pats pec savas saprasanas saliku visu. aparats zehnder 350tr. ventilejas viss labi.
dzesesanu gan neizdomaju pareizi, respektivi divstavu buda, pirmaja stava kondiska, bija ceriba ka vesumu nedaudz izvazas pa visu maju, bet ta nenotiek 
kadi varianti stradajosai sistemai kautko pielikt, lai karsta vasara spej atvesinat maju? 18 gradus nevajag, bet ja varetu no 29 nodzit uz 25 par sapratigu ieguldijumu... ventilejamais apjoms 400kubi. 8*75mm izvadi, tikpat pievadi[ Šo ziņu laboja milzi5, 22 Oct 2025, 14:23:27 ] |
Offline | |
|
elbruss  | |
 Kopš: 12. May 2006
Ziņojumi: 1185
Braucu ar: BMW, Škoda, velo, slēpes
| Nu ieliec otrajā stāvā atsevišķu kondišku. Kaut kur pa vidu. Tie tak mūsdienās neko daudz vairs nemaksā. Tagad tieši izpārdošanas, var ieķert iekārtu pa kādi 500-600 un pavasarī uzlikt. |
Offline | |
|
| dsks | |
 Kopš: 12. Nov 2008
No: Liepāja
Ziņojumi: 1754
Braucu ar:
| Gaisa apmaiņa par mazu, tamdēļ arī neizvazā ( jeb nespēj nodzesēt ar to kas nāk klāt ) ... cel apgriezienus un skaties ... šaubos vai Tev tur var sabalansēt stāvus ... bet nu tur atkal līdz ar ātrumu gaisa vadā līdzi zagsies troksnis ...
Dzesēšanas koils pieplūdes gaisa vadā, bet ja nav viss izolēts, tad būs kondensāts, jo šaubos vai notūrēsi to četru grādu deltu ...
Bez stresa būs kā jau rakstīja, splits ( vai multisplits ) otram stāvam ... default tagad daudzdzīvokļu jaunbūvju variants - ahuška bez dzeses + splits katrā istabā  |
Offline | |
|
|
|
| dsks | |
 Kopš: 12. Nov 2008
No: Liepāja
Ziņojumi: 1754
Braucu ar:
| ai tikai tagad to 350 zehnder ievēroju ... tur max labi ja savi 300m3 uzvācās uz taviem 400m3 jeb pat vienu reizi neapgriež ... par maz gaiss , lai uzdzesētu tavu otro stāvu ...
Attiecīgi koils neko tur nerisinās ... splits, kā jau rakstīja ...
|
Offline | |
|
| dsks | |
 Kopš: 12. Nov 2008
No: Liepāja
Ziņojumi: 1754
Braucu ar:
| elbruss, ja izslēdzas skopums kādreiz, tad var šo uzlikt papildus sistēmas upgreidam -
https://www.bioxigen.com/gb/product/bioxair-home-1
Varēsi pie nākošās epidēmijas caur logu skatīties kā vīruss kaimiņus plosa  |
Offline | |
|
elbruss  | |
 Kopš: 12. May 2006
Ziņojumi: 1185
Braucu ar: BMW, Škoda, velo, slēpes
| Nepatīk man tādas kompānijas, kas nepublicē cenu.
Cik tad aptuveni nāk tas BXMCC2T160 (ar 160mm izvadu)?
Es kaut kā nesaskatu arī jēgu no šiem filtriem. Ja mājās ir slimnieks, tad visu pārējo ģimenes locekļu imūnsistēmas dabū darbu. Ja kāda netiks galā, tad tikpat labi tas notiks arī ieejot veikalā vai bērniem skolā. Dzīvojot izolētā/tīrā vidē mēs radām siltumnīcas apstākļus mūsu imūnsistēmai un tad tā var nebūt gatava dzīvei ārpus. Tas tāds mans personīgais viedoklis un ne ar vienu strīdēties negribu. |
Offline | |
|
| dsks | |
 Kopš: 12. Nov 2008
No: Liepāja
Ziņojumi: 1754
Braucu ar:
| ~ 1K ... pārstāvis ir arī Latvijā ... nevajag baidīties no tādām kompānijām, jo faktiski neviena nepublicē cenas ... tamdēļ ir pārstāvis kuram jautāt vai rūpnīcas supports, kurš atbildēs  |
Offline | |
|
elbruss  | |
 Kopš: 12. May 2006
Ziņojumi: 1185
Braucu ar: BMW, Škoda, velo, slēpes
| No 1K tas vēl cilvēcīgi. Man paziņa nopirka atsevišķu kasti ar filtru un ventilatoru pa 700.
Šitādus drīzāk vajadzētu slimnīcās un skolās likt, ja uztaisa neatkarīgu testēšanu un atzīst par labu esam. |
Offline | |
|
| Shiirs_iistais | |
 Kopš: 10. Oct 2025
Ziņojumi: 551
Braucu ar: Tavu muteri uz bikernieku mežu
|
22 Oct 2025, 12:39:15 @Chainsaw rakstīja:
gaiss nav obligāts, totāli overrated uiņa, klausat šīrū
siltumnīcā ir hujova ar gaisu jā, tāpēc nevajag celt būdu purvā no koka skaliem un plēves. bet tavā gadījumā jau par vēlu  |
Offline | |
|
| Amphiney | |
 Kopš: 04. Apr 2014
Ziņojumi: 1167
Braucu ar: F11
| Kā tad bez izbūvētas ventilācijas pietiks gaisa? Ja viens dzīvo 200 kvadrātu pilī,varbūt Vai arī jākurina daudz un logi vaļā arī mīnusos[ Šo ziņu laboja Amphiney, 22 Oct 2025, 18:18:36 ] |
Offline | |
|
| Katastrofa | |
Kopš: 24. Jan 2021
Ziņojumi: 273
Braucu ar:
| Ir šāds zemes gabals pieejams Ziemupē, Vērgales pagastā.
Kadastra nr.64960010300
Uz zemes gabala ir pārsimts gadus vecs šķūnis (google map var labi redzēt).
Nav pašiem īsti ideju, ko ar to īpašumu darīt,jo pāri ceļam ir savs zemes pleķītis, kur ar ar "atliektiem galiem" pietiek darbu katras brīvdienas.
Iespējams, kādam šis interesē, kur nākotnē ko interesantu izveidot.
P.S. Nav nekādos ss.lv un tamlīdzīgos portālos. |
Offline | |
|
|
|
PERFS  | |
 Kopš: 13. May 2002
No: Rīga
Ziņojumi: 13767
Braucu ar: Accelerationism
|
22 Oct 2025, 18:17:28 @Amphiney rakstīja:
Ja viens dzīvo 200 kvadrātu pilī,varbūt 
Tas kāds smalks sarkasms, jo vairākkārt pārlasīju un nesaprotu? IMHO, 200m2 ir +/- normāla dzīvokļa platība (kur jau paknapi var iestūķēt cigāru lounge un krievu biljarda zāli, atsevišķu telpu kurpju, somiņu utt. galerijai), vai dārznieka mājiņas platība teritorijas stūrī kaut kur…? Sorry, varbūt neiebraucu. |
Offline | |
|
PERFS  | |
 Kopš: 13. May 2002
No: Rīga
Ziņojumi: 13767
Braucu ar: Accelerationism
| Aizmirsu izcelt (boldā vai tamlīdzīgi), ka rakstīju šo tikai dēļ pieminētā vārda “pilī”, tāpēc neiebraucu. |
Offline | |
|
| KKKT | |
Kopš: 01. Nov 2025
Ziņojumi: 1
Braucu ar:
| Labdien!
Varbūt kādam ir piedāvājumā dzīvoklis uz pārdošanu Mārupē - 1-2 istabas (sākot no 2.stāva)? PM.
|
Offline | |
|
| sonx33 | |
 Kopš: 08. Sep 2008
Ziņojumi: 2133
Braucu ar: 320d
| Ka ir, ja kadastrs.lv ipašumam ir kadastra nr, bet zemesgrāmata to īpašumu neatrod? ka var noskaidrot kas ir tā īpašuma īpašnieks, ja tur nav zemesgrāmatas?
pērkot tadu īpašumu var sanākt metiens? |
Offline | |
|