Online

Pašreiz BMWPower skatās 126 viesi un 6 reģistrēti lietotāji.

Ienākt BMWPower

Lietotājvards:

Parole:

Atcerēties

Aizmirsi paroli?

Reģistrēties

Forums » Vispārējās diskusijas » Tērzētava

Tēma: Nekustamais īpašums II

AutorsZiņojums
dsks
22. Oct 2025, 10:11 #27861

Kopš: 12. Nov 2008

No: Liepāja

Ziņojumi: 1754

Braucu ar:


21 Oct 2025, 16:00:15 @elbruss rakstīja:
dsks, zin drēbi

Es tagad paskatoties uz sevi jaunībā arī nesaprotu kā varēju izdomāt, ka man vajag 2 stāvu būvi. Kurināšu ar centrālapkures kamīnu un ventilācijai pietiks ar dabīgo nosūci (ventilācijas kanālu) virtuvē+vannasistabā. Jā, jā....

Tagad 15 gadus uz priekšu, mājai ir siltumsūknis + rekuperators. Otro stāvu gan nojaucis neesmu, bet lai antenas augšā saliktu, vēl šovasar lamājos par savu izvēli.

10K gluži ventilācijai nevajag, bet nu 3K tikai materiālos man sanāca. Ja darbu veiktu kāds cits, tad droši vien ap 5K būtu.


3K = aizbraukt uz Komfovent pēc Ahu ( 2K ), nopirkt pārējos loriņus turpat uz vietas un pašam izbūvēt ... aizkriet līdz Depo piepirkt klāt kas iztrūkst ...

Ja tas viss ies oficiāli + objekta apskate + minimāls projekts + pāris čaļi kuriem nodokļi jāmaksā + kantoris, kuram vismaz administrācija jānosedz + ja sākas fenšujs man gribas Zehnder + kādu Swegon, Halton difu ar kārbu jeb labāk tad tomēr Trox slotu ar rūpnīcas Ral izpildījumu + co2 kontrole katrai telpai jeb pieslēdzas jau Vav-s ... izmešanu arī gribas klusināt ... uzdzesēt arī var iegribēties, dx coils papildus ar kompresoru un visu noizolēt kondesātam ... un ir ...
Offline
Shiirs_iistais
22. Oct 2025, 11:09 #27862

Kopš: 10. Oct 2025

Ziņojumi: 551

Braucu ar: Tavu muteri uz bikernieku mežu

Ja būdu uzceļ pareizi jau sākumā, nekas no tā nav vajadzīgs
Offline
Chainsaw
22. Oct 2025, 12:39 #27863

Kopš: 28. Oct 2006

Ziņojumi: 6565

Braucu ar: trimmeri

gaiss nav obligāts, totāli overrated uiņa, klausat šīrū
Offline
JankyLV
22. Oct 2025, 12:41 #27864

Kopš: 23. Jul 2014

No: Rīga

Ziņojumi: 3214

Braucu ar: imperialblau


22 Oct 2025, 11:09:09 @Shiirs_iistais rakstīja:
Ja būdu uzceļ pareizi jau sākumā, nekas no tā nav vajadzīgs

Tas ir kā? Jātaisa lai vējš svilpo cauri?
Offline
elbruss
22. Oct 2025, 13:48 #27865

Kopš: 12. May 2006

Ziņojumi: 1185

Braucu ar: BMW, Škoda, velo, slēpes


22 Oct 2025, 10:11:54 @dsks rakstīja:

21 Oct 2025, 16:00:15 @elbruss rakstīja:
dsks, zin drēbi

Es tagad paskatoties uz sevi jaunībā arī nesaprotu kā varēju izdomāt, ka man vajag 2 stāvu būvi. Kurināšu ar centrālapkures kamīnu un ventilācijai pietiks ar dabīgo nosūci (ventilācijas kanālu) virtuvē+vannasistabā. Jā, jā....

Tagad 15 gadus uz priekšu, mājai ir siltumsūknis + rekuperators. Otro stāvu gan nojaucis neesmu, bet lai antenas augšā saliktu, vēl šovasar lamājos par savu izvēli.

10K gluži ventilācijai nevajag, bet nu 3K tikai materiālos man sanāca. Ja darbu veiktu kāds cits, tad droši vien ap 5K būtu.


3K = aizbraukt uz Komfovent pēc Ahu ( 2K ), nopirkt pārējos loriņus turpat uz vietas un pašam izbūvēt ... aizkriet līdz Depo piepirkt klāt kas iztrūkst ...

Ja tas viss ies oficiāli + objekta apskate + minimāls projekts + pāris čaļi kuriem nodokļi jāmaksā + kantoris, kuram vismaz administrācija jānosedz + ja sākas fenšujs man gribas Zehnder + kādu Swegon, Halton difu ar kārbu jeb labāk tad tomēr Trox slotu ar rūpnīcas Ral izpildījumu + co2 kontrole katrai telpai jeb pieslēdzas jau Vav-s ... izmešanu arī gribas klusināt ... uzdzesēt arī var iegribēties, dx coils papildus ar kompresoru un visu noizolēt kondesātam ... un ir ...


Jā, es izlīdzējos ar to pirmo variantu. 90% visu savācu no Komfovent noliktavas un 10% piepirku Depo, utml. pēc vajadzības. Es gan iebliezu arī dzesešanu pēc savas paša izdomātas metodes (rekoperatoram izplūdē ieliku izolētu finiera kasti ar lētāko kondiškas iekšas bloku + wifi vadība no telefona). Klusinātāju arī kaut kur ieliku un CO2 mērītājs ir atsevišķi.
Bet jā.... padomājot par tiem diviem čaļiem, kas ar šo būtu jājušies... gaiss ir overpriced

[ Šo ziņu laboja elbruss, 22 Oct 2025, 13:59:59 ]

Offline
milzi5
22. Oct 2025, 14:23 #27866

Kopš: 18. Aug 2008

Ziņojumi: 708

Braucu ar: s14a

pirms paris gadiem jaunbuve ari pats pec savas saprasanas saliku visu. aparats zehnder 350tr. ventilejas viss labi.
dzesesanu gan neizdomaju pareizi, respektivi divstavu buda, pirmaja stava kondiska, bija ceriba ka vesumu nedaudz izvazas pa visu maju, bet ta nenotiek
kadi varianti stradajosai sistemai kautko pielikt, lai karsta vasara spej atvesinat maju? 18 gradus nevajag, bet ja varetu no 29 nodzit uz 25 par sapratigu ieguldijumu... ventilejamais apjoms 400kubi. 8*75mm izvadi, tikpat pievadi

[ Šo ziņu laboja milzi5, 22 Oct 2025, 14:23:27 ]

Offline
elbruss
22. Oct 2025, 14:34 #27867

Kopš: 12. May 2006

Ziņojumi: 1185

Braucu ar: BMW, Škoda, velo, slēpes

Nu ieliec otrajā stāvā atsevišķu kondišku. Kaut kur pa vidu. Tie tak mūsdienās neko daudz vairs nemaksā. Tagad tieši izpārdošanas, var ieķert iekārtu pa kādi 500-600 un pavasarī uzlikt.
Offline
dsks
22. Oct 2025, 14:45 #27868

Kopš: 12. Nov 2008

No: Liepāja

Ziņojumi: 1754

Braucu ar:

Gaisa apmaiņa par mazu, tamdēļ arī neizvazā ( jeb nespēj nodzesēt ar to kas nāk klāt ) ... cel apgriezienus un skaties ... šaubos vai Tev tur var sabalansēt stāvus ... bet nu tur atkal līdz ar ātrumu gaisa vadā līdzi zagsies troksnis ...

Dzesēšanas koils pieplūdes gaisa vadā, bet ja nav viss izolēts, tad būs kondensāts, jo šaubos vai notūrēsi to četru grādu deltu ...

Bez stresa būs kā jau rakstīja, splits ( vai multisplits ) otram stāvam ... default tagad daudzdzīvokļu jaunbūvju variants - ahuška bez dzeses + splits katrā istabā
Offline
dsks
22. Oct 2025, 15:04 #27869

Kopš: 12. Nov 2008

No: Liepāja

Ziņojumi: 1754

Braucu ar:

ai tikai tagad to 350 zehnder ievēroju ... tur max labi ja savi 300m3 uzvācās uz taviem 400m3 jeb pat vienu reizi neapgriež ... par maz gaiss , lai uzdzesētu tavu otro stāvu ...

Attiecīgi koils neko tur nerisinās ... splits, kā jau rakstīja ...

Offline
dsks
22. Oct 2025, 15:12 #27870

Kopš: 12. Nov 2008

No: Liepāja

Ziņojumi: 1754

Braucu ar:

elbruss, ja izslēdzas skopums kādreiz, tad var šo uzlikt papildus sistēmas upgreidam -

https://www.bioxigen.com/gb/product/bioxair-home-1

Varēsi pie nākošās epidēmijas caur logu skatīties kā vīruss kaimiņus plosa
Offline
elbruss
22. Oct 2025, 15:35 #27871

Kopš: 12. May 2006

Ziņojumi: 1185

Braucu ar: BMW, Škoda, velo, slēpes

Nepatīk man tādas kompānijas, kas nepublicē cenu.
Cik tad aptuveni nāk tas BXMCC2T160 (ar 160mm izvadu)?
Es kaut kā nesaskatu arī jēgu no šiem filtriem. Ja mājās ir slimnieks, tad visu pārējo ģimenes locekļu imūnsistēmas dabū darbu. Ja kāda netiks galā, tad tikpat labi tas notiks arī ieejot veikalā vai bērniem skolā. Dzīvojot izolētā/tīrā vidē mēs radām siltumnīcas apstākļus mūsu imūnsistēmai un tad tā var nebūt gatava dzīvei ārpus. Tas tāds mans personīgais viedoklis un ne ar vienu strīdēties negribu.
Offline
dsks
22. Oct 2025, 16:23 #27872

Kopš: 12. Nov 2008

No: Liepāja

Ziņojumi: 1754

Braucu ar:

~ 1K ... pārstāvis ir arī Latvijā ... nevajag baidīties no tādām kompānijām, jo faktiski neviena nepublicē cenas ... tamdēļ ir pārstāvis kuram jautāt vai rūpnīcas supports, kurš atbildēs
Offline
elbruss
22. Oct 2025, 16:31 #27873

Kopš: 12. May 2006

Ziņojumi: 1185

Braucu ar: BMW, Škoda, velo, slēpes

No 1K tas vēl cilvēcīgi. Man paziņa nopirka atsevišķu kasti ar filtru un ventilatoru pa 700.
Šitādus drīzāk vajadzētu slimnīcās un skolās likt, ja uztaisa neatkarīgu testēšanu un atzīst par labu esam.
Offline
Shiirs_iistais
22. Oct 2025, 16:49 #27874

Kopš: 10. Oct 2025

Ziņojumi: 551

Braucu ar: Tavu muteri uz bikernieku mežu


22 Oct 2025, 12:39:15 @Chainsaw rakstīja:
gaiss nav obligāts, totāli overrated uiņa, klausat šīrū


siltumnīcā ir hujova ar gaisu jā, tāpēc nevajag celt būdu purvā no koka skaliem un plēves. bet tavā gadījumā jau par vēlu
Offline
Amphiney
22. Oct 2025, 18:17 #27875

Kopš: 04. Apr 2014

Ziņojumi: 1167

Braucu ar: F11

Kā tad bez izbūvētas ventilācijas pietiks gaisa? Ja viens dzīvo 200 kvadrātu pilī,varbūt Vai arī jākurina daudz un logi vaļā arī mīnusos

[ Šo ziņu laboja Amphiney, 22 Oct 2025, 18:18:36 ]

Offline
Katastrofa
26. Oct 2025, 16:33 #27876

Kopš: 24. Jan 2021

Ziņojumi: 273

Braucu ar:

Ir šāds zemes gabals pieejams Ziemupē, Vērgales pagastā.
Kadastra nr.64960010300
Uz zemes gabala ir pārsimts gadus vecs šķūnis (google map var labi redzēt).
Nav pašiem īsti ideju, ko ar to īpašumu darīt,jo pāri ceļam ir savs zemes pleķītis, kur ar ar "atliektiem galiem" pietiek darbu katras brīvdienas.
Iespējams, kādam šis interesē, kur nākotnē ko interesantu izveidot.

P.S. Nav nekādos ss.lv un tamlīdzīgos portālos.
Offline
PERFS
29. Oct 2025, 14:21 #27877

Kopš: 13. May 2002

No: Rīga

Ziņojumi: 13767

Braucu ar: Accelerationism


22 Oct 2025, 18:17:28 @Amphiney rakstīja:
Ja viens dzīvo 200 kvadrātu pilī,varbūt


Tas kāds smalks sarkasms, jo vairākkārt pārlasīju un nesaprotu? IMHO, 200m2 ir +/- normāla dzīvokļa platība (kur jau paknapi var iestūķēt cigāru lounge un krievu biljarda zāli, atsevišķu telpu kurpju, somiņu utt. galerijai), vai dārznieka mājiņas platība teritorijas stūrī kaut kur…? Sorry, varbūt neiebraucu.
Offline
PERFS
29. Oct 2025, 14:31 #27878

Kopš: 13. May 2002

No: Rīga

Ziņojumi: 13767

Braucu ar: Accelerationism

Aizmirsu izcelt (boldā vai tamlīdzīgi), ka rakstīju šo tikai dēļ pieminētā vārda “pilī”, tāpēc neiebraucu.
Offline
KKKT
02. Nov 2025, 22:42 #27879

Kopš: 01. Nov 2025

Ziņojumi: 1

Braucu ar:

Labdien!
Varbūt kādam ir piedāvājumā dzīvoklis uz pārdošanu Mārupē - 1-2 istabas (sākot no 2.stāva)? PM.
Offline
sonx33
10. Nov 2025, 18:42 #27880

Kopš: 08. Sep 2008

Ziņojumi: 2133

Braucu ar: 320d

Ka ir, ja kadastrs.lv ipašumam ir kadastra nr, bet zemesgrāmata to īpašumu neatrod? ka var noskaidrot kas ir tā īpašuma īpašnieks, ja tur nav zemesgrāmatas?
pērkot tadu īpašumu var sanākt metiens?
Offline

Moderatori: 968-jk, AV, AiwaShuraLLP, BigArchi, GirtzB, Lafter, PERFS, RVR, R_BERGS, SteelRat, VLD, linda, mrc, noisex, smudo