Online

Pašreiz BMWPower skatās 203 viesi un 2 reģistrēti lietotāji.

Ienākt BMWPower

Lietotājvards:

Parole:

Atcerēties

Aizmirsi paroli?

Reģistrēties

Forums » Vispārējās diskusijas » Tērzētava

Tēma: Nekustamais īpašums II

AutorsZiņojums
sonx33
21. May 2025, 15:05 #27341

Kopš: 08. Sep 2008

Ziņojumi: 2133

Braucu ar: 320d


21 May 2025, 12:09:14 @snowy rakstīja:

14 Dec 2015, 12:53:43 @Kidd rakstīja:

14 Dec 2015, 12:50:39 viesulis rakstīja:
https://www.ss.lv/msg/lv/real-estate/homes-summ...ajari/nniip.html

Ir kādas atsauksmes par Bajāriem?


Iekšā mežā, blakus nav ne veikalu, ne skolas, ne bērnu dārzu, bet vieta ir klusa un mierīga. pats tur pētu māju tagad, bet nekas saprātīgs nav. dažreiz tur pieklibo ceļu tīrīšana, bet nekas traģisks. Par grunti un ūdens līmeņiem nemācēšu komentēt


10 gadi pagājuši, kāda tagadējā situācija Bajāros? Skatos, tur tagad sadalīta zeme un daudz gabali pieejami, pieejamas visas komunikācijas utt. Rail Baltic esamība nākotnē, bet kas ar to apvedceļu? Tur neplānojas kāds regulējamais krustojums, aplis, 2-līmeņu? Kas vispār vēl no ciematiem Rīgas labajā krastā ir ok, tā max 30min braucienā no Rīgas. Labamaja Tango 2 vieta liekas ok (pilsētā), tur braucot garām izskatās arī pašvaldība veloceļu/ietvi ierīko, bet šobrīd plika pļava bez ZG. Kā ar spicēm, ja 133 māju ciemats un sausa vasara? Carnikavā palikuši kaut kādi so so gabali zem augstsprieguma tikai. Kur vēl ir labas vietas?

Kādos web resursos skatīties nākotnes teritorijas plānus/attīstības, plūdus, ūdeņus utt?

Tas Salaspils Tango ir gandriz ļoti ok, ka jau raksti, 130 spices, tas vel sikums, bet 130 attirišanas iekartas ar infiltraciju tur pat, tas gan neliekas ok. Ja viņi nebutu noslinkojuši un piesleguši centralo pilsetas udeni un kanaļugu, es pat paķertu tur zemes gabalu nākotne ko uzbuvet.
Offline
walder
21. May 2025, 15:26 #27342

Kopš: 18. Apr 2007

No: Rīga

Ziņojumi: 8699

Braucu ar: 7 seat MPV

Runājot vēl par savu dzīvokļu izīrēšanu, tad mans čoms, kuram ir 40 dzīvokļi Rīgā, teica tā:
pateicīgākie dzīvokļi izīrēšanais ir vecās komunalkas, kuros remontu nav veicis vispār un īrnieki paši kaut ko pieremontē/pērk sadzīves tehniku, kas noplīst/atrot parasti arī nākamos īrniekus utt. Gadiem ģenerē ienākumus. Nepārspīlēta īres maksa veicina īrnieku nemainību.

Vairāk problēmas ir ar remontētajiem/mēbelētajiem dzīvokļiem.

[ Šo ziņu laboja walder, 21 May 2025, 15:27:15 ]

Offline
sonx33
21. May 2025, 15:38 #27343

Kopš: 08. Sep 2008

Ziņojumi: 2133

Braucu ar: 320d

Vel jau interesants variants, ja gribas ipašumu uz izirešanu ir garažas, tās ir tik cik ir, jaunas nebuvējas, fancy tapetes sadirst nevar, galvenais lai jumts netek un vārti ok.
Rīga vairaki koperaivi zinami, kur daži personāži izpērk lielako daļu un laiž uz īri
Offline
walder
21. May 2025, 15:58 #27344

Kopš: 18. Apr 2007

No: Rīga

Ziņojumi: 8699

Braucu ar: 7 seat MPV

Taisnība.

Pirms 4 gadiem pādevu garāžu tajā Skanstes kooperatīvā, nopirka čalis, kuram tā jau bija 4. garāža tur.

No čoma Jelgavā arī garāžu nopirka čalis, kuram tur jau bija vairākas.
15 gados it kā atpelnās viena

[ Šo ziņu laboja walder, 21 May 2025, 16:01:24 ]

Offline
divkosigais
21. May 2025, 16:02 #27345

Kopš: 15. Feb 2010

No: Rīga

Ziņojumi: 6627

Braucu ar:


21 May 2025, 15:38:24 @sonx33 rakstīja:
Vel jau interesants variants, ja gribas ipašumu uz izirešanu ir garažas, tās ir tik cik ir, jaunas nebuvējas, fancy tapetes sadirst nevar, galvenais lai jumts netek un vārti ok.
Rīga vairaki koperaivi zinami, kur daži personāži izpērk lielako daļu un laiž uz īri

Ar garāžām būtisks trūkums ir to interesantais īpašumtiesību statuss. Liela daļā ir kā kopīpašums kooperatīvā. Beigās var sanākt padirst to

Ok nav īsti korekti salīdzināt Rīgu ar Maskavu..bet tur bija līdzīgi . Lielākā daļa bez jebkādām kompensācijām zaudēja jebkādas īpašumtiesīas uz garāžām... jo tā bija domājamā daļa ko kooperatīva.

Nav tik traki kā dārzu kooperatīs kur ir tikai īres tiesības uz gadu ko ikgadu pagarina (Lucavsala, Rumbula utt.) bet vienalga nav gluži tas pats kā atsevišķs īpašums zemesgrāmatā.

Liekas neprāts lielas summas tādā ieguldīt ilgtermiņā


Offline
walder
21. May 2025, 16:18 #27346

Kopš: 18. Apr 2007

No: Rīga

Ziņojumi: 8699

Braucu ar: 7 seat MPV

Rīgā mums bija sākotnēji garāža uz Rīgas domes zemes. Tad to zemi vajadzēja atpirkt un beigās bija jau ZG viss kā vajag. Pēc tam pirkuma līgumu ar pircēju noslēdžam pie norārā un viss ok.

Čoms kad tirgoja garāžu Jelgavā, tad gan vajadzēja pie pārvaldnieka sakārtot tikai domājamo daļu pārņemšanu. Īsāk sakot, tā pārdošana viņam bija vieglāka.
Offline
sonx33
21. May 2025, 16:33 #27347

Kopš: 08. Sep 2008

Ziņojumi: 2133

Braucu ar: 320d

nu es ta uz atro skatijos tieši jugla, es pats tur ireju 5 gadi atpakaļ, tad ire bija ap 50e menesi un garaza maksaja 3-4k, tagad ire ap 100e un cena 10k, laikam par velu lekt iekša.
bet jā, noteikti jāskatas tada, kurai ir zg, ir ari varianti, kur īpašumtiesibas tiek nostiprinatas klade pie apsarga buda
Offline
divkosigais
21. May 2025, 16:44 #27348

Kopš: 15. Feb 2010

No: Rīga

Ziņojumi: 6627

Braucu ar:


21 May 2025, 16:18:09 @walder rakstīja:
Rīgā mums bija sākotnēji garāža uz Rīgas domes zemes. Tad to zemi vajadzēja atpirkt un beigās bija jau ZG viss kā vajag. Pēc tam pirkuma līgumu ar pircēju noslēdžam pie norārā un viss ok.

Čoms kad tirgoja garāžu Jelgavā, tad gan vajadzēja pie pārvaldnieka sakārtot tikai domājamo daļu pārņemšanu. Īsāk sakot, tā pārdošana viņam bija vieglāka.


nu protams ir arī tādas garāžas kur viss ok ar papīriem. Bet tur cena točna nebūs vilinoša tādām

Offline
Mizx
21. May 2025, 17:51 #27349

Kopš: 26. Apr 2004

No: Rīga

Ziņojumi: 7691

Braucu ar:

Padomju laiku garāžu lielā problēma ir to izmērs. Moderniem auto jāpiespiežas pie vienas sienas un jāiebrauc līdz atdurei, psrs tautas auto tomēr bija mazi. Tirgus prasītu mazliet lielākas, vecās varētu nebūt kā ilgtermiņa ieguldījums.
Offline
Oo_jaa_rs
21. May 2025, 18:30 #27350

Kopš: 14. Nov 2016

No: Rīga

Ziņojumi: 710

Braucu ar: Subaru

Tak pasaulē viss virzās atkal uz mazauto. Nu labi, pie mums vēl nē.
Offline
Mizx
21. May 2025, 19:26 #27351

Kopš: 26. Apr 2004

No: Rīga

Ziņojumi: 7691

Braucu ar:


21 May 2025, 18:30:35 @Oo_jaa_rs rakstīja:
Tak pasaulē viss virzās atkal uz mazauto. Nu labi, pie mums vēl nē.
Jā, tikai auto izmēri kopumā pieaug. Un mazauto mētāsies pie mājas, garāžā kooperatīvā 10 km attālumā gribēsies glabāt kaut ko interesantāku.
Offline
snowy
21. May 2025, 20:05 #27352

Kopš: 05. Feb 2011

Ziņojumi: 1281

Braucu ar: Nepīpētu salonu


21 May 2025, 15:05:51 @sonx33 rakstīja:

21 May 2025, 12:09:14 @snowy rakstīja:

14 Dec 2015, 12:53:43 @Kidd rakstīja:

14 Dec 2015, 12:50:39 viesulis rakstīja:
https://www.ss.lv/msg/lv/real-estate/homes-summ...ajari/nniip.html

Ir kādas atsauksmes par Bajāriem?


Iekšā mežā, blakus nav ne veikalu, ne skolas, ne bērnu dārzu, bet vieta ir klusa un mierīga. pats tur pētu māju tagad, bet nekas saprātīgs nav. dažreiz tur pieklibo ceļu tīrīšana, bet nekas traģisks. Par grunti un ūdens līmeņiem nemācēšu komentēt


10 gadi pagājuši, kāda tagadējā situācija Bajāros? Skatos, tur tagad sadalīta zeme un daudz gabali pieejami, pieejamas visas komunikācijas utt. Rail Baltic esamība nākotnē, bet kas ar to apvedceļu? Tur neplānojas kāds regulējamais krustojums, aplis, 2-līmeņu? Kas vispār vēl no ciematiem Rīgas labajā krastā ir ok, tā max 30min braucienā no Rīgas. Labamaja Tango 2 vieta liekas ok (pilsētā), tur braucot garām izskatās arī pašvaldība veloceļu/ietvi ierīko, bet šobrīd plika pļava bez ZG. Kā ar spicēm, ja 133 māju ciemats un sausa vasara? Carnikavā palikuši kaut kādi so so gabali zem augstsprieguma tikai. Kur vēl ir labas vietas?

Kādos web resursos skatīties nākotnes teritorijas plānus/attīstības, plūdus, ūdeņus utt?

Tas Salaspils Tango ir gandriz ļoti ok, ka jau raksti, 130 spices, tas vel sikums, bet 130 attirišanas iekartas ar infiltraciju tur pat, tas gan neliekas ok. Ja viņi nebutu noslinkojuši un piesleguši centralo pilsetas udeni un kanaļugu, es pat paķertu tur zemes gabalu nākotne ko uzbuvet.


Jā, arī rokas stiepiena attālumā no paķertu tādu, bet šīs pāris lietas drusku attur. Plus turpmākos 10 gadus tur stabila stroika apkārt, kamēr sabūvējas. Daļa nesabuvējas, un paliek par spoku ciematu

Paldies par Inčukalna ieteikumiem, nav slikts variants. Ir vilciens, izgl.iestādes, veikali utt. Pa autobāni ātri Rīga.
Offline
bum_bumz
21. May 2025, 20:09 #27353

Kopš: 05. Jan 2006

Ziņojumi: 7578

Braucu ar: E34

Izskatās, ka poweristi zin drēbi, bet šitie ne vella
https://www.ventasbalss.lv/zinas/sabiedriba/523...privatas-garazas
Offline
Damn
21. May 2025, 21:49 #27354

Kopš: 24. Aug 2003

No: Rīga

Ziņojumi: 10819

Braucu ar:

Garāža centrā ar savu elektrības rozeti ir nākotnes ieguldījums "zaļais kurss"
Offline
XK220
21. May 2025, 23:23 #27355

Kopš: 26. Dec 2015

No: Rīga

Ziņojumi: 3310

Braucu ar: zirgu


21 May 2025, 13:50:52 @Zeip rakstīja:

21 May 2025, 13:40:55 @Mizx rakstīja:

21 May 2025, 12:19:21 @XK220 rakstīja:
Esmu 200+ īrniekus laidis iekšā daudz un dažādos savos dzīvokļos daudzu gadu laikā.
Man ir maza aizdoma, ka es zinu labāk
Protams, viss ir pie pieņēmuma, ka nopirkts par pareizu ciparu. Īpašumi krietni uzkāpa cenā kovid laikā. Viss, ko pirku pirms 5 gadiem par 18-20 ir stabils 30+. Par 31 nesen nopirku to pašu, par ko pirms 5 gadiem dotu max 20.
Nu pārsteidz! Kas tie par graustiem, ka īrnieki visu laiku mainās? Ja ir normālas dzīvojamās telpas, tad īrnieku skaits ir salīdzināms ar izīrējamo objektu skaitu, bet te izklausās, ka pat mēnesi nenoturas! Uz tādu apgrozījumu normālos īpašumos no kuriem īrnieki nebēg tev būtu jābūt savam apsaimniekošanas uzņēmumam un savai pastāvīgai remontbrigādei!


Nu par 20k pirms 5 gadiem tur tāpat runa ir kaut kādiem mikro vienistabas dzīvokļiem, dzīvokļiem vecās kocenēs vai arī dzīvokļiem kaut kur reģionos. Nevis tipiskiem Rīgas sērijniekiem.

18-43m2 sērijveida projektos.
Kocenes netiek izskatītas.
Īrnieki dzīvo vidēji 6-12 mēn. Ir daži kas īrē jau sesto gadu, ir tādi, kuri nakamajā dienā pārdomā. Bet tad arī drošības nauda netiek atgriezta.

Te rekur jau atbildēja. Ja ir normāls cipars, tad ieplēsta tapete būs pofigs. Tie, ka te ik pēc 2-3 gadiem taisīs kosmētisko, šis bizness nav viņiem predzēts.

Garāžas ir pilnīgs BS. Tur ir tik maza atdeve un tik daudz darba, ka nav vērts.

[ Šo ziņu laboja XK220, 21 May 2025, 23:24:40 ]

Offline
XK220
22. May 2025, 12:59 #27356

Kopš: 26. Dec 2015

No: Rīga

Ziņojumi: 3310

Braucu ar: zirgu


22 May 2025, 06:44:53 @Usirogeri rakstīja:
Maza atdeve ir nerīgā.Rīgā garāžas īre mēnesī 80-100 eur.
Man čoms izīrē dzīvokļus,vienreiz rēķinājām:nopērk pa 40k,izīrē par 250 eur/mēnesī.
Pa 40k sanāk 4 garažas,ja pa minimumu,kas garantē,ka īrnieki bieži nemainās,sanāk 320 eur mēnesī,un nav čakars ar kosmētisku remontu,sadzīves tehnikas uc.
Un normālos kooperatīvos sen viss ir sakārtots- garāžas ir privātīpašums un zemesgrāmatā ir pat kur zeme pieder garāžas īpašniekam-katrai garāžai 2 zemesgrāmatas,uz garāžu un zemi.
Tā ka nav ko dirst.
Čuhņās visādās- Jelgava utt.jā ,tur garāžu īre 30 eur,nav jēgas...


Ja par 40 nopērk un par 250 izīrē, tad labāk to ir nedarīt. Atstāj to citiem!
Ar garāžām ir tā. Regulāri tepat par 5-8k uzpeld. Izīrēt var par tiem pašiem ~80. Bet ir viens bet. Tu ņemies nevis dēļ 250-300 mēnesī, bet dēļ 80. Garāžai jebkura investīcija būs liela - vārti, jumts. Dzīvoklim mazos sīkumus īrnieks izdarīs pats. Nezinu kas tur ir sakārtots, lielā vairumā koopratīvu joprojām esi ierakstīts mistiskā žurnālā un nav atsevišķa zg katrai garāžai.

Personīgi ja es ņemtu garāžas, tad tikai vairākas blakus, izsauktu brigādi lai ielej jaunu grīdu, uzliktu visām jaunu ranillu. Ja cena pareiza, tad ir vērts. Citādi tur biznesa nav.

[ Šo ziņu laboja XK220, 22 May 2025, 13:00:26 ]

Offline
tirgonis
22. May 2025, 19:25 #27357

Kopš: 01. Mar 2012

No: Rīga

Ziņojumi: 497

Braucu ar: E53

Runājot par garāžam arī izdomāju uzstaisīt sev sex. Vakar izsolē vinēju vienu garāžu Limbažos, kopā samaksāju 3400 eur. Garāža ierakstīta ZG, bet zeme sanāk nomā no privātpersonas, kāds stāvoklis iekšā hwz, par elektrību aŗī nav ne jausmas. Veinīgais pluss no ārpuses bildēs var redzēt jauns bleķa jumts uzlikts. Tagad redzēs kādi vēl papīri būs jāsakārto. un tad gaidīšu mirkli, kad ar fleksi un jaunu piekaramo atslēgu došos 1.5h garā ceļā uz jauno īpašumu Cerot iekšā stāvēs kāds retro auto
Offline
mrkaupo
22. May 2025, 19:39 #27358

Kopš: 10. Apr 2019

Ziņojumi: 65

Braucu ar:

Pazemes autostāvieta ir labāks variants par garāžu. 4 stāvietas, katra 5500 pirms 10 gadiem. Mēnesī 70 eiro bruto. Darba = 0, risku=0 nav ko sabojāt. Tikai, ja kāds pazaudē pulti (ko pa 7 eiro china noklonē). Remonts nekad nav jātaisa, tikai apsaimniekošana un nek.nod.
Ez money.

Neticu, ka pirms 5 gadiem eksistēja 20k 40m dzīvoklis sērijveida mājā Rīgā. Varbūt 25m Bolderājā 103sērijā. Kaut ko tas nek.īp. magnāts piepušķo.

[ Šo ziņu laboja mrkaupo, 22 May 2025, 19:41:13 ]

Offline
mrkaupo
22. May 2025, 19:52 #27359

Kopš: 10. Apr 2019

Ziņojumi: 65

Braucu ar:


22 May 2025, 19:48:28 @badmoon rakstīja:

22 May 2025, 19:39:55 @mrkaupo rakstīja:
Pazemes autostāvieta ir labāks variants par garāžu. 4 stāvietas, katra 5500 pirms 10 gadiem. Mēnesī 70 eiro bruto. Darba = 0, risku=0 nav ko sabojāt. Tikai, ja kāds pazaudē pulti (ko pa 7 eiro china noklonē). Remonts nekad nav jātaisa, tikai apsaimniekošana un nek.nod.
Ez money.

Neticu, ka pirms 5 gadiem eksistēja 20k 40m dzīvoklis sērijveida mājā Rīgā. Varbūt 25m Bolderājā 103sērijā. Kaut ko tas nek.īp. magnāts piepušķo.


Peļņa 100 eur/mēn no visām kopā?

Nē, 254.40 un kapitalizācija 181%
Offline
RolandsK
22. May 2025, 20:49 #27360

Kopš: 06. Sep 2006

No: Rīga

Ziņojumi: 3651

Braucu ar: ᴑᴑ un Zaļo Briesmoni


22 May 2025, 19:25:52 @tirgonis rakstīja:
....un tad gaidīšu mirkli, kad ar fleksi un jaunu piekaramo atslēgu došos 1.5h garā ceļā uz jauno īpašumu Cerot iekšā stāvēs kāds retro auto


Kamēr gaidīsi, tikmēr vecais īpašnieks visu satīrīs
Offline

Moderatori: 968-jk, AV, AiwaShuraLLP, BigArchi, GirtzB, Lafter, PERFS, RVR, R_BERGS, SteelRat, VLD, linda, mrc, noisex, smudo