Gadījuma bilde

Online

Pašreiz BMWPower skatās 190 viesi un 3 reģistrēti lietotāji.

Ienākt BMWPower

Lietotājvards:

Parole:

Atcerēties

Aizmirsi paroli?

Reģistrēties

Forums » Vispārējās diskusijas » Tērzētava

Tēma: Nekustamais īpašums II

AutorsZiņojums
7977
20. Feb 2025, 13:20 #26841

Kopš: 25. May 2011

Ziņojumi: 536

Braucu ar: Stelvio


20 Feb 2025, 11:05:07 @toolis rakstīja:

20 Feb 2025, 09:26:42 @7977 rakstīja:
Mani 5 c par akcijām un fondiem - biju piedzīvojis akciju tirgū gan treknos gadus, gan krīzi, tas viss izgāja beigās pa nullēm naudas izteiksmē, bet ar lielu + pieredzē
Tagad pirms asv vēlēšanām atkal iepirkos, pārsvarā asv tirgū, izmantoju swedbank kā brokeri - saprātīgas komisijas un ērts lietošanā. Rezumē par šiem 4 mēnešiem:
Robinhood (hvz kā uz viņu trāpīju) ir savācis 80%.
Coinbase ~30%
Digital ocean ~ 20%
Un tad jēdzīgās un saprotamās lietas, kur ir kkas taustāmāks apakšā:
Fondi ~5%
Accenture, airbnb, nvidia,vēl kkas bija - turās starp 0 un 3%.

Šis te viss pa dienu mēdz abos virzienos nostaigāt pat 3-4 % ietvaros no kopējā portfeļa - ir dienas, kad gribās uz restorānu, un ir dienas kad gribās lekt nost.. dažreiz liekas ka labāk īrniekam tekošs krāns, nekā pusstundā paka mīnusā mierinu sevi, ilgtermiņā vajadzētu saiet un lieki neraustu pozīcijas.


7-15 eur par darījumu un vēl kādi 4% par valūtas konvertāciju ir ļoti tālu no veselā saprāta robežām lai tās nosauktu par saprātīgām.

ērtums ir tieši tāds pats kā komisijas, pilnīgi caur dirsu


Nu tad iesaki kko labāku! P.s. Jā, valūtas maiņa ir sāpīgi, bet šo to var atrast arīiekš Eur kotētu.
Offline
Karavs
20. Feb 2025, 13:27 #26842

Kopš: 05. Apr 2019

Ziņojumi: 839

Braucu ar:

Maksāt tās swed komisijas ir vājprāts. tāpēc jau lv bankām ir katru gadu miljrds peļņā, ka vārās uz vienkāršo, fin sistēmu nezinošo pilsoni. Pilna YT ar investīciju padomdevējiem, pasēdi kādas 100h, atkodīsi priekš sevis variantu. Tak paņem piem. Trade Republic kā brokeri, un izbaudi dzīvi, pelni pats, nevis kāda lv banka.
Offline
Karavs
20. Feb 2025, 14:19 #26843

Kopš: 05. Apr 2019

Ziņojumi: 839

Braucu ar:


19 Feb 2025, 21:49:20 @wanksta rakstīja:
Dzīvokli tāpat paņems, bet ja kādam nav slinkums, atmetiet info uz pm vai kādu noderīgu linku par tiem etf un kas tas ir, ko tur vispār ir vērts apsvērt, nekad neesmu interesējies bet varbūt kaut ko var tur iemest paskatīties testam

Piem YT Angelo Colombo vari ieklausīties. Mūsu pašu Tom Croshill (Toms Kreicbergs) Indexo pamatlicējs. Tur 100tiem tādu, es teiktu klausīties eiropieti nevis kādu no usa, jo likumdošana etf nosaukumi atšķirīgi...

[ Šo ziņu laboja Karavs, 20 Feb 2025, 14:21:13 ]

Offline
RaL
20. Feb 2025, 15:48 #26844

Kopš: 23. Jul 2006

No: Rīga

Ziņojumi: 4064

Braucu ar: kruīzu


20 Feb 2025, 12:15:46 @Sternwolf rakstīja:


NI tomēr Tu redzi, vari aptaustīt un cilvēkiem kur dzīvot vajadzēs vienmēr, līdzīgi kā pārtika un zāles.


it kā, jā, bet pie mūsu iedzīvotāju skaita samazināšanās, tas arī varētu būt zināms risks ilgākā termiņā. No vienas puses neticās, ka NĪ cenas varētu necelties vai kristies, jo visam cenas aug, bet no otras puses, ja pēc 20 gadiem LV dzīvos, piemēram, tikai 1.5 miljoni, tad jautājums, vai tik daudz dzīvokļu vajadzēs.
Offline
toolis
20. Feb 2025, 16:08 #26845

Kopš: 13. Jan 2016

No: Rīga

Ziņojumi: 1888

Braucu ar: xc90 / cbr1000rr


20 Feb 2025, 12:22:30 @kasparitto rakstīja:
Katrā ziņā, lai vai kas tiktu darīts, svarīgi ir saglabāt diversifikāciju. Un tieši tādēļ arī NĪ nav peļama lieta, ja apzinās riskus un ir gatavs arī "pastrādāt". Papildus NĪ, protams, ETFi, obligācijas utt.
Šobrīd tēma ļoti aktuāla, tāpēc viegli atrast dažādus skaidrojošus video, rakstus utt. Arī mūsu valodā.


jā, tapēc ar nī kurš paņemts ar 5x leverage nevajadzētu sākt
tur ne tikai nav diversifikācijas, tur ir vēl labs kazinčiks
Offline
SpOrcMeN
20. Feb 2025, 16:08 #26846

Kopš: 14. May 2002

Ziņojumi: 34090

Braucu ar: banderautomobili

es ari lekshu nost no tam irem biku esmu piekusis pa shiem 10 gadiem, likshu tirgoshana

-----------------
ІБАШТЕ!!!!! ЗА УКРАЇНУ!!!!!!!
Нехай подохне суче плем’я!!!!


Offline
RVR
20. Feb 2025, 16:12 #26847

Kopš: 18. Sep 2008

Ziņojumi: 23063

Braucu ar: RVR


20 Feb 2025, 15:48:28 @RaL rakstīja:

it kā, jā, bet pie mūsu iedzīvotāju skaita samazināšanās, tas arī varētu būt zināms risks ilgākā termiņā. No vienas puses neticās, ka NĪ cenas varētu necelties vai kristies, jo visam cenas aug, bet no otras puses, ja pēc 20 gadiem LV dzīvos, piemēram, tikai 1.5 miljoni, tad jautājums, vai tik daudz dzīvokļu vajadzēs.


Jāskatās konkrēta vieta.
Rīgas rajončikos, Pierīgā un vēl dažās pilsētās (piemēram, Cēsīs, Valmierā) kvalitatīvus dzīvokļus vajadzēs.
Citur gan var sanākt visādi...
Offline
toolis
20. Feb 2025, 16:12 #26848

Kopš: 13. Jan 2016

No: Rīga

Ziņojumi: 1888

Braucu ar: xc90 / cbr1000rr


20 Feb 2025, 13:20:34 @7977 rakstīja:

20 Feb 2025, 11:05:07 @toolis rakstīja:

20 Feb 2025, 09:26:42 @7977 rakstīja:
Mani 5 c par akcijām un fondiem - biju piedzīvojis akciju tirgū gan treknos gadus, gan krīzi, tas viss izgāja beigās pa nullēm naudas izteiksmē, bet ar lielu + pieredzē
Tagad pirms asv vēlēšanām atkal iepirkos, pārsvarā asv tirgū, izmantoju swedbank kā brokeri - saprātīgas komisijas un ērts lietošanā. Rezumē par šiem 4 mēnešiem:
Robinhood (hvz kā uz viņu trāpīju) ir savācis 80%.
Coinbase ~30%
Digital ocean ~ 20%
Un tad jēdzīgās un saprotamās lietas, kur ir kkas taustāmāks apakšā:
Fondi ~5%
Accenture, airbnb, nvidia,vēl kkas bija - turās starp 0 un 3%.

Šis te viss pa dienu mēdz abos virzienos nostaigāt pat 3-4 % ietvaros no kopējā portfeļa - ir dienas, kad gribās uz restorānu, un ir dienas kad gribās lekt nost.. dažreiz liekas ka labāk īrniekam tekošs krāns, nekā pusstundā paka mīnusā mierinu sevi, ilgtermiņā vajadzētu saiet un lieki neraustu pozīcijas.


7-15 eur par darījumu un vēl kādi 4% par valūtas konvertāciju ir ļoti tālu no veselā saprāta robežām lai tās nosauktu par saprātīgām.

ērtums ir tieši tāds pats kā komisijas, pilnīgi caur dirsu


Nu tad iesaki kko labāku! P.s. Jā, valūtas maiņa ir sāpīgi, bet šo to var atrast arīiekš Eur kotētu.


trading212
interactive brokers
etoro
revolut
mintos

un vēl kaudze citu
Offline
7977
20. Feb 2025, 16:15 #26849

Kopš: 25. May 2011

Ziņojumi: 536

Braucu ar: Stelvio


20 Feb 2025, 15:48:28 @RaL rakstīja:

20 Feb 2025, 12:15:46 @Sternwolf rakstīja:


NI tomēr Tu redzi, vari aptaustīt un cilvēkiem kur dzīvot vajadzēs vienmēr, līdzīgi kā pārtika un zāles.


it kā, jā, bet pie mūsu iedzīvotāju skaita samazināšanās, tas arī varētu būt zināms risks ilgākā termiņā. No vienas puses neticās, ka NĪ cenas varētu necelties vai kristies, jo visam cenas aug, bet no otras puses, ja pēc 20 gadiem LV dzīvos, piemēram, tikai 1.5 miljoni, tad jautājums, vai tik daudz dzīvokļu vajadzēs.


Pie kam visizdevīgāk izīrēt ir tieši tādu lietuviešu projektu Ķengaragā.. , bet kas tur pēc 20 gadiem būs palicis no tās mājas? normālam svaigam dzīvoklim, kas maksā 2500 -3000 e/m2 tas ROI pavisam skumīgs sanāk. Nedomāju, ka ar īri patreiz var nosegt kredītmaksājumu.
Offline
wanksta
20. Feb 2025, 16:22 #26850

Kopš: 05. Jun 2012

Ziņojumi: 7872

Braucu ar:

Es domāju, ka stabili lielāko daļu visādus lietuviešu projektus un hruščovkas sagaida renovācijas - siltināšanas, konstruktīvi remonti un tā tālāk, jo sabūvēt nevienam nebūs par ko jaunus mikrorajonus un stāvēs vēl gadus 50, pat ja Jūs tur negribēsiet dzīvot, būs daudzi ka gribēs vai citur nevarēs

[ Šo ziņu laboja wanksta, 20 Feb 2025, 16:23:16 ]

Offline
kexxx
20. Feb 2025, 16:27 #26851

Kopš: 12. Dec 2010

Ziņojumi: 14212

Braucu ar:

gribēs/negribēs... ne jau aiz baigās gribēšanas cilvēki tur dzīvokļus īrē/pērk
ir starpība, vai dzīvoklis maksā 70k panelenē vai 270k jaunajā projektā
Offline
martins_usars
20. Feb 2025, 16:39 #26852

Kopš: 01. May 2023

Ziņojumi: 1461

Braucu ar: skatuve viens!

powerī pērk tikai jaunos projektus un tikai naļikā šeit apgrozās sabiedrības krējums, nevis proletariāts, kam svarīgi aizņemties naudu. īsti vīri mēras ar bagātību, nevis parādiem
Offline
Chainsaw
20. Feb 2025, 16:48 #26853

Kopš: 28. Oct 2006

Ziņojumi: 6565

Braucu ar: trimmeri

par eft tēmu ir kāds topiks? moš admini varētu turp pārcelt to kas te piespamojies
mintos izskatās sakarīgi
ar revolut vislaik sajūta, ka būs kā ar abbanku, kur jeņķi pateiks klapē ciet un visi gali ūdenī :Shura:
Offline
SpOrcMeN
20. Feb 2025, 16:48 #26854

Kopš: 14. May 2002

Ziņojumi: 34090

Braucu ar: banderautomobili

ja te visadi investori akcijas un portfwljos tikai chmeks nav notirits no trenjukiem jo nav tam laika - jainveste marketos

-----------------
ІБАШТЕ!!!!! ЗА УКРАЇНУ!!!!!!!
Нехай подохне суче плем’я!!!!


Offline
zebra
20. Feb 2025, 16:51 #26855

Kopš: 13. Aug 2009

Ziņojumi: 2083

Braucu ar: tavu mammu


20 Feb 2025, 12:15:46 @Sternwolf rakstīja:
Man ir pieredze ar fondiem ETF, akcijām utt. Viss bijis ar + zīmi, bet patreiz man nedrošību rada 2 punkti:

1. Esošā nestabilitāte pasaulē.
2. Augusī lielā popularitāte iegūldīt fondos.

Miljardieri parasti iet pret spalvu. Pārdod kad visi pērk, un pērk kad visi pārdod.

NI tomēr Tu redzi, vari aptaustīt un cilvēkiem kur dzīvot vajadzēs vienmēr, līdzīgi kā pārtika un zāles.

Tieši esošā nestabilitāte pasaulē ir "mīnuss" NĪ.
vienā dienā Tev ir māja/dzīvoklis kara skartā teritorijā, otrā dienā esi ar pliku dir$u.
Offline
martins_usars
20. Feb 2025, 16:54 #26856

Kopš: 01. May 2023

Ziņojumi: 1461

Braucu ar: skatuve viens!

un apdrošinātāji pasaka pn, jo forsmažorus neapdrošina sanāk palikt parādā par gruvešu kaudzi
Offline
RG
21. Feb 2025, 10:46 #26857

Kopš: 02. Nov 2006

No: Rīga

Ziņojumi: 788

Braucu ar:


20 Feb 2025, 10:21:49 @elbruss rakstīja:
Soda naudas bankai nav izdevīgi, jo tas nozīmē, ka tavs kredīts jāpārceļ citā "plauktā". Bankām tur ir noteikti kritēriji cik nepieciešams turēt uzkrājumus "sliktajiem kredītiem". Attiecīgi tām tavi kavējumi izmaksā reālu naudu. Palabojiet mani, ja es kļūdos.

Tā arī ir. Ja kavējums sasniedz noteiktu dienu skaitu, tad par to ziņo kredītu reģistrā. Attiecīgi, klients kļūst slikts un bojā statistiku, jātaisa monitoeings, uzkrājumi utt.
Paskaties par sevi kredītu reģistrā. Ja kavējumi nav reģostrēti, tad refinansējies uz citu banku.
Nesen izgāju procesu. Nekas sarežģīts.
Offline
SpOrcMeN
22. Feb 2025, 16:51 #26858

Kopš: 14. May 2002

Ziņojumi: 34090

Braucu ar: banderautomobili

refinanesejumu diez vai var dabut shobrid jau neveins nedod nekadus kreditus ja tev nav 10k alga u ntu nestrada railbaltika ar 100 gadigu ligumu. taka nav variants. sweds piemera mvispar njem vera tikai ienakumus kas ir tava ka tur to iestadisauc registreti, lidz ar to beztolks

-----------------
ІБАШТЕ!!!!! ЗА УКРАЇНУ!!!!!!!
Нехай подохне суче плем’я!!!!


Offline
Karavs
22. Feb 2025, 17:00 #26859

Kopš: 05. Apr 2019

Ziņojumi: 839

Braucu ar:

Vai Swed vai cita zviedru banka, afisa visu lv iedzīvotājus 20 gadu laikā, aizstūcēja 20miljardos saviem pensionāriem. Nevajag šodien ar tādiem sadarboties, uztaisi kontu Revolut vai Trade Republic un pelni pats bevis zviedru pensionāri! Seko līdzi, jo katru gadu ir jauni, izdevīgāki....
Offline
SpOrcMeN
22. Feb 2025, 17:28 #26860

Kopš: 14. May 2002

Ziņojumi: 34090

Braucu ar: banderautomobili

man banka nav vajadziga , tika iti kcik karte lai maksatu, es neko nekraju un netaisos krat, tas ir stulbi dot savu naudu bankam lai vinji pelnitu, absoluti peikritu , bet kredits pa maju vel karajas ar kaut kadu 30 atlikuma, veinkashrhi zb shobrid jamaksa vairak neka pirms 10 gadiem kad njemu to suda kreditu tas besii kad pidaru bankas izmant situaciju lai pelnitu vairak un musu stulbie deputati neko nedara lai bankas tautu neslauktu

-----------------
ІБАШТЕ!!!!! ЗА УКРАЇНУ!!!!!!!
Нехай подохне суче плем’я!!!!


Offline

Moderatori: 968-jk, AV, AiwaShuraLLP, BigArchi, GirtzB, Lafter, PERFS, RVR, R_BERGS, SteelRat, VLD, linda, mrc, noisex, smudo