Online

Pašreiz BMWPower skatās 137 viesi un 2 reģistrēti lietotāji.

Ienākt BMWPower

Lietotājvards:

Parole:

Atcerēties

Aizmirsi paroli?

Reģistrēties

Forums » Vispārējās diskusijas » Tērzētava

Tēma: Elektroauto EV un PHEV

AutorsZiņojums
versatile
07. May 2026, 16:04 #7741

Kopš: 03. Sep 2015

Ziņojumi: 1694

Braucu ar:

ok, mana kļūda, likās, ka ir pilnībā nodots mobilly. Tikai uzturēšana. Būsim zināt.
Offline
e34
07. May 2026, 16:47 #7742

Kopš: 11. Feb 2004

Ziņojumi: 4184

Braucu ar: e53 V8/KTM 1290 SAS


07 May 2026, 08:57:13 @viagris rakstīja:
Es droši vien rēķinātu pusi no WLTP, jo kā jau te rakstīja nesen kāds, baču visticamāk lādēsi līdz 80%, līdz 0 nebrauksi, bet līdz kādiem 10%, attiecīgi atkarībā no bundžas pretestības, tie 20% kritums ir minimums. Nezinu, kā tīriem EV, bet nu jau 6k noripināti ar Škodiaku un virs 100km/h ļoti strauji tērē elektrību it īpaši ja vējains un par kādiem 5kw nokrīt patēriņš, ja izslēdz apkuri
Nākamais noteikti būs tīrs gludeklis


Cik ar to govisko PHEV šādos apstākļos tīri EV režīmā pa šoseju ar ātrumu 100 var norullēt?
Offline
viagris
07. May 2026, 17:34 #7743

Kopš: 06. Jul 2004

Ziņojumi: 4792

Braucu ar:


07 May 2026, 15:13:01 @shirminieks rakstīja:

Kamēr vēl dzīvoklī dzīvoju tieši e-mobi galvenokārt izmantoju, jo bija piemājas RIMI stāvvietā - paskatījos vēsturiskos darījumus:
- 25kwh @ 5.28E
- 55.2kwh @ 13.3E
- 40kwh @ 9.69E
- 50.4kwh @ 12.16E
- 12.4kwh @ 3.23E

Galvenais mīnuss ir tas, ka uzlāde ir lēna (40-45kw), bet tā kā lādēju kamēr pats vazājos par RIMI, tad tā īsti nebija problēma; toties stipri lētāk kā jebkurā citā tīklā un nekur speciāli nav jābrauc.

Man pieredze krietni sliktāka,
0,95e/ 1.2kw
1,9e/ 1,6kw
Piebraucis biju tur pirmo reizi, nez kāpēc pieslēdzu 10kw vadu sākumā, pārslēdzot uz to otru, nekas diži labāk nebija un tas bija pagājušajā nedēļā, turklāt Viršos kaut kādos, kas bija dubults abloms, ka tur nebija Viršu uzlādes stacija..

07 May 2026, 16:47:09 @e34 rakstīja:
Cik ar to govisko PHEV šādos apstākļos tīri EV režīmā pa šoseju ar ātrumu 100 var norullēt?

Es teiktu 70-80km šobrīd, bet pretestība tiešām liela tai govij un vējš jūtami ietekmē patēriņu; arī klimats.
Škodai arī kaut kāds gļuks ir aplikācijā, ka skaita par daudz km, jo braucienus, kas ir 2h robežās kaut kā skaita kopā, reālais nobraukums ir 6221km, attiecīgi patēriņiem būtu jābūt par 10% lielākiem.
[url=http://ibb.co/vvhCd0kL]
[/url]

[ Šo ziņu laboja viagris, 07 May 2026, 17:35:06 ]

Offline
versatile
07. May 2026, 21:02 #7744

Kopš: 03. Sep 2015

Ziņojumi: 1694

Braucu ar:

Te prasās pēc tā senā teiciena par tiem, kurus arī baznīcā nopērt var.
Offline
viagris
07. May 2026, 22:14 #7745

Kopš: 06. Jul 2004

Ziņojumi: 4792

Braucu ar:


07 May 2026, 21:02:53 @versatile rakstīja:
Te prasās pēc tā senā teiciena par tiem, kurus arī baznīcā nopērt var.

Savā ziņā piekrītu, bet, ja nav bijusi iepriekš pieredze ar EV, tad varu pateikt, ka reāli jau nekāda info par uzlādēm nav, izņemot principā waze vai kādā app, kur redzi, ka ir stacija. Virši, tajos, kas pa ceļam, nav uzlādes (uz apvedceļa un Lubānas laikam), nekādas cenas uzlādei arī neviens neliek tablo pie soļķa, pat uz katras "pistoles" nevar uzrakstīt, kuram kura jauda (tai pat laikā jautri būtu, ka parastajos nebūtu uzrakstīts, kurš ir D kurš 95).
Viršos, piemēram, arī vads pa īsu, parasti no 2 stāvvietām iezīmētajām ar Kodiaq var tikai otrajā vadu aizvilt, ja grib pirmajā lādēt, jābrauc slīpi pa diagonāli un praktiski pie otrā auto jāpiebrauc, lai vads aizvilktu.
Šitādas lietas tvņetā neraksta un dīleris pārdodot arī nestāstīs.
Tāpat mīnus ir, ka tā škoda nekust no vietas 90% gadījumu, ja neesi piesprādzējies, tas reāli tracina, jo atpakaļgaitā visu mūžu braucu atsprādzējies, tāpat bieži jāpadzen uz priekšu vai pa stāvvietu vai vēl kas un tad reāli traucē. Arī tāds pārmērīgās sistēmas, ja brauc atpakaļgaitā un pilns ar gājējiem, tad kādā brīdi var izdomāt nomest pa nažiem un reāli saķert stresu. Varbūt kļūstu par sniegpārsliņu uz vecumu
Ā un vēl besī, ka no rītiem lidar radars laikam aizsvīst un pīkst, ka nestrādā puse sensoru un tad it kā strādā, tad atkal izdomā, ka nestrādā un tie pīkstieni ir tracinoši skaļi. Un vēl katru fotoradaru pats informē pēc savas navigācijas, attiecīgi, ja brauc ar waze, tad uz 5 sekundēm pazūd visa karte, jo parādās pa visu ekrānu brīdinājums par fotoradaru. Var noņemt tikai katru konkrēto radaru individuāli. Negribētos kaut kur uz bāņa tajā brīdī pabraukt kādreiz garām kādai nobrauktuvei
Nu tas tā, var pārmest arī uz jauno auto pieredzes tofiku kāds admins, ja te neiederas palags, bet nu, ja kāds grib pirkt, zinās mīnusus.
P.S. Čoms no vw sacīja, ka mana shēma turēt pārnesuma sviru pagrieztu (tad brauc uz priekšu un atpakaļ bez jostas) kādam klientam esot beigusies ar evakuatoru, jo auto ilgstoši neapčakarēt
Offline
badmoon
07. May 2026, 22:19 #7746

Kopš: 27. Jun 2005

Ziņojumi: 8859

Braucu ar: Braucu ar


07 May 2026, 22:14:07 @viagris rakstīja:

07 May 2026, 21:02:53 @versatile rakstīja:
Te prasās pēc tā senā teiciena par tiem, kurus arī baznīcā nopērt var.

Savā ziņā piekrītu, bet, ja nav bijusi iepriekš pieredze ar EV, tad varu pateikt, ka reāli jau nekāda info par uzlādēm nav, izņemot principā waze vai kādā app, kur redzi, ka ir stacija. Virši, tajos, kas pa ceļam, nav uzlādes (uz apvedceļa un Lubānas laikam), nekādas cenas uzlādei arī neviens neliek tablo pie soļķa, pat uz katras "pistoles" nevar uzrakstīt, kuram kura jauda (tai pat laikā jautri būtu, ka parastajos nebūtu uzrakstīts, kurš ir D kurš 95).
Viršos, piemēram, arī vads pa īsu, parasti no 2 stāvvietām iezīmētajām ar Kodiaq var tikai otrajā vadu aizvilt, ja grib pirmajā lādēt, jābrauc slīpi pa diagonāli un praktiski pie otrā auto jāpiebrauc, lai vads aizvilktu.
Šitādas lietas tvņetā neraksta un dīleris pārdodot arī nestāstīs.
Tāpat mīnus ir, ka tā škoda nekust no vietas 90% gadījumu, ja neesi piesprādzējies, tas reāli tracina, jo atpakaļgaitā visu mūžu braucu atsprādzējies, tāpat bieži jāpadzen uz priekšu vai pa stāvvietu vai vēl kas un tad reāli traucē. Arī tāds pārmērīgās sistēmas, ja brauc atpakaļgaitā un pilns ar gājējiem, tad kādā brīdi var izdomāt nomest pa nažiem un reāli saķert stresu. Varbūt kļūstu par sniegpārsliņu uz vecumu
Ā un vēl besī, ka no rītiem lidar radars laikam aizsvīst un pīkst, ka nestrādā puse sensoru un tad it kā strādā, tad atkal izdomā, ka nestrādā un tie pīkstieni ir tracinoši skaļi. Un vēl katru fotoradaru pats informē pēc savas navigācijas, attiecīgi, ja brauc ar waze, tad uz 5 sekundēm pazūd visa karte, jo parādās pa visu ekrānu brīdinājums par fotoradaru. Var noņemt tikai katru konkrēto radaru individuāli. Negribētos kaut kur uz bāņa tajā brīdī pabraukt kādreiz garām kādai nobrauktuvei
Nu tas tā, var pārmest arī uz jauno auto pieredzes tofiku kāds admins, ja te neiederas palags, bet nu, ja kāds grib pirkt, zinās mīnusus.
P.S. Čoms no vw sacīja, ka mana shēma turēt pārnesuma sviru pagrieztu (tad brauc uz priekšu un atpakaļ bez jostas) kādam klientam esot beigusies ar evakuatoru, jo auto ilgstoši neapčakarēt


Psc... Gandrīz vai labi, ka nekad nevarēšu atļauties šādu auto EV/vai vienalga līdzīgu
Offline
Vienpatis
08. May 2026, 07:30 #7747

Kopš: 27. Oct 2009

No: Jelgava

Ziņojumi: 470

Braucu ar: BMW 535xd (f10)


07 May 2026, 22:14:07 @viagris rakstīja:

07 May 2026, 21:02:53 @versatile rakstīja:
Te prasās pēc tā senā teiciena par tiem, kurus arī baznīcā nopērt var.

Savā ziņā piekrītu, bet, ja nav bijusi iepriekš pieredze ar EV, tad varu pateikt, ka reāli jau nekāda info par uzlādēm nav, izņemot principā waze vai kādā app, kur redzi, ka ir stacija. Virši, tajos, kas pa ceļam, nav uzlādes (uz apvedceļa un Lubānas laikam), nekādas cenas uzlādei arī neviens neliek tablo pie soļķa, pat uz katras "pistoles" nevar uzrakstīt, kuram kura jauda (tai pat laikā jautri būtu, ka parastajos nebūtu uzrakstīts, kurš ir D kurš 95).
Viršos, piemēram, arī vads pa īsu, parasti no 2 stāvvietām iezīmētajām ar Kodiaq var tikai otrajā vadu aizvilt, ja grib pirmajā lādēt, jābrauc slīpi pa diagonāli un praktiski pie otrā auto jāpiebrauc, lai vads aizvilktu.
Šitādas lietas tvņetā neraksta un dīleris pārdodot arī nestāstīs.
Tāpat mīnus ir, ka tā škoda nekust no vietas 90% gadījumu, ja neesi piesprādzējies, tas reāli tracina, jo atpakaļgaitā visu mūžu braucu atsprādzējies, tāpat bieži jāpadzen uz priekšu vai pa stāvvietu vai vēl kas un tad reāli traucē. Arī tāds pārmērīgās sistēmas, ja brauc atpakaļgaitā un pilns ar gājējiem, tad kādā brīdi var izdomāt nomest pa nažiem un reāli saķert stresu. Varbūt kļūstu par sniegpārsliņu uz vecumu
Ā un vēl besī, ka no rītiem lidar radars laikam aizsvīst un pīkst, ka nestrādā puse sensoru un tad it kā strādā, tad atkal izdomā, ka nestrādā un tie pīkstieni ir tracinoši skaļi. Un vēl katru fotoradaru pats informē pēc savas navigācijas, attiecīgi, ja brauc ar waze, tad uz 5 sekundēm pazūd visa karte, jo parādās pa visu ekrānu brīdinājums par fotoradaru. Var noņemt tikai katru konkrēto radaru individuāli. Negribētos kaut kur uz bāņa tajā brīdī pabraukt kādreiz garām kādai nobrauktuvei
Nu tas tā, var pārmest arī uz jauno auto pieredzes tofiku kāds admins, ja te neiederas palags, bet nu, ja kāds grib pirkt, zinās mīnusus.
P.S. Čoms no vw sacīja, ka mana shēma turēt pārnesuma sviru pagrieztu (tad brauc uz priekšu un atpakaļ bez jostas) kādam klientam esot beigusies ar evakuatoru, jo auto ilgstoši neapčakarēt


Galīgi visam nevar piekrist. Man ir Enyaq FL un senčiem jaunais kodiaq plug in. Neesmu novērojis tur atšķirības. Pirmajā nedēļā man arī viss šis besīja, bet var atslēgt lielāko daļa brīdinājumu un tos ko nevar atslēgt var uzlikt, lai tikai fonā klusipīkst, ko nevar dzirdēt, ja ir ieslēgts radio.
Par to, ka nekust, ja nav piesprādzējies - hz kas par fīču, jo ne enyaq, ne kodiaq, tas nebija. Protams, ja parkojies kā ar gaziku, kur durvis vaļā un skaties uz atpakaļu, tad gan, bet ne jau nepiesprādzējoties.
Par uzlādi: Mobily visu smuki redz: cenu, kabeļus un vai ir brīvs lādējamais.
Offline
versatile
08. May 2026, 09:31 #7748

Kopš: 03. Sep 2015

Ziņojumi: 1694

Braucu ar:


07 May 2026, 22:14:07 @viagris rakstīja:

Savā ziņā piekrītu, bet, ja nav bijusi iepriekš pieredze ar EV, tad varu pateikt, ka reāli jau nekāda info par uzlādēm nav

Pirms 3 gadiem man ar nebija bijusi nekāda pieredze ar EV, lādētāju bija n reizes mazāk (biju šokā, ka pat frikin Kandavā tagad ir vismaz 4 ignitis stacijas) un tāpat ne reizi kaut kā neienāca prātā lādēties ar maiņstrāvu pie emobi, kas toreiz bija plašākais staciju tīkls.
Nu vienkārši drusku jāpainteresējas, kas ir tas, ko nopirki un kā tas strādā. DUS arī nav lielu uzrakstu, ka dīzelī 98. liet nebūtu labi, bet lielākā daļa tak galā tiek.
Offline
viagris
08. May 2026, 10:28 #7749

Kopš: 06. Jul 2004

Ziņojumi: 4792

Braucu ar:

Tas jau neliedz to emobi pamēģināt, redz citiem te laba pieredze, es esmu apstājies pie Ignitis un Virši, jo gan pa ceļam, gan apmierina price/performance.
Par drošības jostu - katram sava pieredze, cik saprotu, auto nepatīk, ja sensoros redz šķēršlus, man pagalmā iebraukšana / izbraukšana šaura; ja izbrauc atpakaļgaitā uz ielu, kur pa otru joslu brauc auto un sensori tos redz, drošības pēc tas arī bremzē, bet iedomājies, ātri gribi izbraukt, jo redzi, ka mašīna nāk, bet auto izdomā apstātie . Gan jau jā, atslēdz visus parking asistus, bet tad jau citā situācijā iemauksi kādā akmenī. Un man bieži kaut kur jāpabrauc uz priekšu vai atpakaļ, tad, protams, besī, ka jāsprādzējas.
Nu vismaz ātruma brīdinājumus var atslēgt ar vienu pogu 3x nospiežot, nav kaut kur jārakājas pa setingiem
Tas tāpat kā line asist - 99% viss forši, noder, bet es zinu uz Tallinas šosejas vienu vietu, kur tas apjūk un parauj strauji stūri uz hvz kurieni, nu ko, tāpēc slēgt ārā man to "palīgu"?
Offline
versatile
08. May 2026, 10:55 #7750

Kopš: 03. Sep 2015

Ziņojumi: 1694

Braucu ar:


08 May 2026, 10:28:10 @viagris rakstīja:
ja izbrauc atpakaļgaitā uz ielu, kur pa otru joslu brauc auto un sensori tos redz, drošības pēc tas arī bremzē, bet iedomājies, ātri gribi izbraukt, jo redzi, ka mašīna nāk, bet auto izdomā apstātie

Forši, auto neliek tev izskatīties pēc nemazgāta svimpja un pārējiem, kas pa ielu brauc, nav jābaidās, ka bērns nobīsies no straujas bremzēšanas šitādu idiņu dēļ.

[ Šo ziņu laboja versatile, 08 May 2026, 10:55:57 ]

Offline
viagris
08. May 2026, 10:59 #7751

Kopš: 06. Jul 2004

Ziņojumi: 4792

Braucu ar:

Cerams, ka vismaz pats saprati, ko uzrakstīji
Offline
versatile
08. May 2026, 11:02 #7752

Kopš: 03. Sep 2015

Ziņojumi: 1694

Braucu ar:

Kas tur ko nesaprast? Idiņš izvelkas atpakaļgaitā tieši priekšā uz ielas un izdara ko? Pareizi, apstājas. Neliek tak raķetē pa taisno. Nebrauc arī pa ielu atpakaļgaitā.
Ja brauc ar purnu ārā, vēl ir kāda 0.000001% iespēja, ka izgriezīs un mācēs iedot grīdā.
Offline
dsks
08. May 2026, 13:49 #7753

Kopš: 12. Nov 2008

No: Liepāja

Ziņojumi: 1754

Braucu ar:


08 May 2026, 11:02:25 @versatile rakstīja:
Kas tur ko nesaprast? Idiņš izvelkas atpakaļgaitā tieši priekšā uz ielas un izdara ko? Pareizi, apstājas. Neliek tak raķetē pa taisno. Nebrauc arī pa ielu atpakaļgaitā.
Ja brauc ar purnu ārā, vēl ir kāda 0.000001% iespēja, ka izgriezīs un mācēs iedot grīdā.


Nespļauj kāpostos ... tiks viagris partijā līdz vēlēšanām un novembrī pie viņa sētas būs uzlikts luksafors

p.s.

Rīgā jau Cybertruck pa ielām braukā vai tas tikai te Liepājā ?
Offline
versatile
08. May 2026, 13:55 #7754

Kopš: 03. Sep 2015

Ziņojumi: 1694

Braucu ar:

Grobiņā laikam.
Offline
R_S
13. May 2026, 15:51 #7755

Kopš: 08. Jul 2010

No: Jūrmala

Ziņojumi: 851

Braucu ar: nākotnes klasiku

TikTokā kaut kādi perekupi jau skandina, ka ir EKII atbalsta programmā. Nekādu komersantu sarakstu neatrodu. Varbūt slikti meklēju un kāds var iemest šeit?
Offline
versatile
13. May 2026, 16:07 #7756

Kopš: 03. Sep 2015

Ziņojumi: 1694

Braucu ar:

vakar vai aizvakar tikai sāka pieteikumus iesniegt ekii.
Skandināt jau skandina, ar domu, ka kamēr nobriedīs pirkumam, atbalsts būs klāt. Tagad daudzi interesējas, sacenšas, kurš pirmais salonā ievilks.

Kad būs, tad būs te: https://ekii.lv/index.php?page=auto-iegade2026

[ Šo ziņu laboja versatile, 13 May 2026, 16:08:52 ]

Offline
smudo
13. May 2026, 16:49 #7757

Kopš: 18. Jan 2015

Ziņojumi: 4265

Braucu ar: 944 turbo & Cayman & 330iX & 540ix


08 May 2026, 13:49:01 @dsks rakstīja:

08 May 2026, 11:02:25 @versatile rakstīja:
Kas tur ko nesaprast? Idiņš izvelkas atpakaļgaitā tieši priekšā uz ielas un izdara ko? Pareizi, apstājas. Neliek tak raķetē pa taisno. Nebrauc arī pa ielu atpakaļgaitā.
Ja brauc ar purnu ārā, vēl ir kāda 0.000001% iespēja, ka izgriezīs un mācēs iedot grīdā.


Nespļauj kāpostos ... tiks viagris partijā līdz vēlēšanām un novembrī pie viņa sētas būs uzlikts luksafors

p.s.

Rīgā jau Cybertruck pa ielām braukā vai tas tikai te Liepājā ?


Vakar centrā redzēju melnu aplīmētu Cybertruck ar PL numuriem.
Offline
bum_bumz
13. May 2026, 18:56 #7758

Kopš: 05. Jan 2006

Ziņojumi: 7578

Braucu ar: E34

Kad braucu oktobrī no BiH, vienu CYBER veda tralis ar LV numurzīmēm. Kauņa-Klaipēda, neatceros

Palasīju par to 3 paku atbalstu. Kādus tik appisienus cilvēki neizdomā lai atsistu powera 1/2 mēnešalgu Cik sapratu, tu tur piesiets pie tās lamatas x gadus un y nobraukuma gadā. Verdzība dārgāka par brīvību
Offline
RaL
13. May 2026, 20:12 #7759

Kopš: 23. Jul 2006

No: Rīga

Ziņojumi: 4064

Braucu ar: kruīzu


13 May 2026, 18:56:03 @bum_bumz rakstīja:
Kad braucu oktobrī no BiH, vienu CYBER veda tralis ar LV numurzīmēm. Kauņa-Klaipēda, neatceros

Palasīju par to 3 paku atbalstu. Kādus tik appisienus cilvēki neizdomā lai atsistu powera 1/2 mēnešalgu Cik sapratu, tu tur piesiets pie tās lamatas x gadus un y nobraukuma gadā. Verdzība dārgāka par brīvību


Ir jānobrauc ar to auto 52k km, tad brīvs
Un ne ilgak ka 5 gados. Ja maz brauc, tad, jā, esi piesiets
Offline
Mizx
13. May 2026, 20:58 #7760

Kopš: 26. Apr 2004

No: Rīga

Ziņojumi: 7691

Braucu ar:

Interesanti, ka redzat Cybertruck, kurus joprojām ir aizliegts reģistrēt ES. LV esot bijis viens tranzītā uz kaut kādu austrumzemi, bet ne vietēji reģistrēts. Poļu arī varbūt kaut kā tā? Dažus esot izdevies piereģistrēt Norvēģijā ar kaut kādiem īpašiem nosacījumiem, bet tas tāpat neattiecas uz ES. Teorētiski varētu piereģistrēt ES, bet tad esot jāveic pamatīgi dārgi pārveidojumi un kā saprotu tādas pārbūves palikušas teorijas līmenī.
Offline

Moderatori: 968-jk, AV, AiwaShuraLLP, BigArchi, GirtzB, Lafter, PERFS, RVR, R_BERGS, SteelRat, VLD, linda, mrc, noisex, smudo