| Autors | Ziņojums |
| versatile | | 14. May 2026, 08:33 |
#7761
|
|
 Kopš: 03. Sep 2015
Ziņojumi: 1691
Braucu ar:
| Nevajag te nevienam tādu miskasti, ja nu vienīgi kādam pastaipīt pincīti.
Arī kam vajag pikapu, pie mums ir jēdzīgāki auto nopērkami.
Ja nu pavisam gribas lielu amerikāņu auto, tad tak ir rivian. |
Offline | |
|
| R_S | | 14. May 2026, 08:49 |
#7762
|
|
 Kopš: 08. Jul 2010
No: Jūrmala
Ziņojumi: 851
Braucu ar: nākotnes klasiku
|
13 May 2026, 16:07:57 @versatile rakstīja:
vakar vai aizvakar tikai sāka pieteikumus iesniegt ekii.
Skandināt jau skandina, ar domu, ka kamēr nobriedīs pirkumam, atbalsts būs klāt. Tagad daudzi interesējas, sacenšas, kurš pirmais salonā ievilks.
Kad būs, tad būs te: https://ekii.lv/index.php?page=auto-iegade2026
Piemēram šis tirgonis jau piedāvā cenu ar EKII atbalstu kaut auto ir 2019. gada un pēc pieejamās informācijas atbalstam nemaz neatbilst...
https://www.ss.lv/msg/lv/transport/cars/tesla/model-3/cfphch.html |
Offline | |
|
| versatile | | 14. May 2026, 08:49 |
#7763
|
|
 Kopš: 03. Sep 2015
Ziņojumi: 1691
Braucu ar:
| Bait and switch.
Galvenais ir naivo klientu dabūt pāri slieksnim. Tad jau kaut ko iepārdos. Iedos "atlaidi" vai kko tādu. |
Offline | |
|
| AigarsV | | 14. May 2026, 09:00 |
#7764
|
|
Kopš: 26. May 2003
Ziņojumi: 561
Braucu ar:
| Kas tur tieši nepareizi ar auto vecumu? Ir pagājuši 6 gadi un 6 mēneši kopš auto pirmreizējās reģistrācijas, ja ss ir norādīts pareizs mēnesis. |
Offline | |
|
| shirminieks | | 14. May 2026, 09:40 |
#7765
|
|
 Kopš: 13. Jan 2013
No: Rīga
Ziņojumi: 2072
Braucu ar: 81
|
13 May 2026, 18:56:03 @bum_bumz rakstīja:
Kad braucu oktobrī no BiH, vienu CYBER veda tralis ar LV numurzīmēm. Kauņa-Klaipēda, neatceros 
Palasīju par to 3 paku atbalstu. Kādus tik appisienus cilvēki neizdomā lai atsistu powera 1/2 mēnešalgu Cik sapratu, tu tur piesiets pie tās lamatas x gadus un y nobraukuma gadā. Verdzība dārgāka par brīvību 
Tak pārdot var jebkurā brīdī - tikai jāatgriež atbalsts proporcionāli nenobrauktajiem kilometriem; kur tieši ir tā brīvības ierobežošana? |
Offline | |
|
| kkas | | 14. May 2026, 10:07 |
#7766
|
|
 Kopš: 22. Apr 2008
Ziņojumi: 10301
Braucu ar: Alfu
| gan jau powerā ir kāds kas dīlerī strādā vai ir tēmā. PHEV gadījunā zem 40k eur kkas būs? vai kā iepriekšējā atbalsta gadījumā, visi dīleri vnk noliktavā saveda auzgstākas komplektācijas auto. |
Online | |
|
| juriz | | 14. May 2026, 10:37 |
#7767
|
|
Kopš: 24. May 2002
No: Jūrmala
Ziņojumi: 2716
Braucu ar: auto
|
14 May 2026, 09:40:54 @shirminieks rakstīja:
13 May 2026, 18:56:03 @bum_bumz rakstīja:
Kad braucu oktobrī no BiH, vienu CYBER veda tralis ar LV numurzīmēm. Kauņa-Klaipēda, neatceros 
Palasīju par to 3 paku atbalstu. Kādus tik appisienus cilvēki neizdomā lai atsistu powera 1/2 mēnešalgu Cik sapratu, tu tur piesiets pie tās lamatas x gadus un y nobraukuma gadā. Verdzība dārgāka par brīvību 
Tak pārdot var jebkurā brīdī - tikai jāatgriež atbalsts proporcionāli nenobrauktajiem kilometriem; kur tieši ir tā brīvības ierobežošana?
Un neviens neliek ņemt ar to atbalstu, ja zini, ka nenobrauksi to daudzumu. |
Offline | |
|
| dsks | | 14. May 2026, 10:44 |
#7768
|
|
 Kopš: 12. Nov 2008
No: Liepāja
Ziņojumi: 1732
Braucu ar:
| Nobrauks, speciāli brauks lai nobrauktu ( poh amortizācija, lādējoties zato pilnīga haļava ) ... tas tāpat kā man ar sauli un neto norēķinu dienās kad elektrība maksā ap nulli ... mājai logi vaļā un visi elektrosildelementi iet uz pilnu  |
Offline | |
|
|
|
| viagris | | 14. May 2026, 11:36 |
#7769
|
|
 Kopš: 06. Jul 2004
Ziņojumi: 4789
Braucu ar:
|
14 May 2026, 10:07:36 @kkas rakstīja:
gan jau powerā ir kāds kas dīlerī strādā vai ir tēmā. PHEV gadījunā zem 40k eur kkas būs? vai kā iepriekšējā atbalsta gadījumā, visi dīleri vnk noliktavā saveda auzgstākas komplektācijas auto.
Tak, ja cenu lapā ir auto zem 40k, tad veic rūpnīcas pasūtījumu un dabūsi precīzi, ko vēlies, ja nav noliktavā tādu auto, tagad jau tas 3 mēneši max, nav jau covid laiki  |
Offline | |
|
| bum_bumz | | 14. May 2026, 12:05 |
#7770
|
|
Kopš: 05. Jan 2006
Ziņojumi: 7554
Braucu ar: E34
|
14 May 2026, 10:37:19 @juriz rakstīja:
14 May 2026, 09:40:54 @shirminieks rakstīja:
13 May 2026, 18:56:03 @bum_bumz rakstīja:
Kad braucu oktobrī no BiH, vienu CYBER veda tralis ar LV numurzīmēm. Kauņa-Klaipēda, neatceros 
Palasīju par to 3 paku atbalstu. Kādus tik appisienus cilvēki neizdomā lai atsistu powera 1/2 mēnešalgu Cik sapratu, tu tur piesiets pie tās lamatas x gadus un y nobraukuma gadā. Verdzība dārgāka par brīvību 
Tak pārdot var jebkurā brīdī - tikai jāatgriež atbalsts proporcionāli nenobrauktajiem kilometriem; kur tieši ir tā brīvības ierobežošana?
Un neviens neliek ņemt ar to atbalstu, ja zini, ka nenobrauksi to daudzumu.
Par ko ir runa Savādāk, izdegšana, pipsiks uz 6, Vanšu tilts ... 
Izvelc maku, noskaiti un aizmirsti 
|
Offline | |
|
| e34 | | 14. May 2026, 13:17 |
#7771
|
|
 Kopš: 11. Feb 2004
Ziņojumi: 4183
Braucu ar: e53 V8/KTM 1290 SAS
|
14 May 2026, 10:07:36 @kkas rakstīja:
gan jau powerā ir kāds kas dīlerī strādā vai ir tēmā. PHEV gadījunā zem 40k eur kkas būs? vai kā iepriekšējā atbalsta gadījumā, visi dīleri vnk noliktavā saveda auzgstākas komplektācijas auto.
Kāpēc, lai nebūtu? Robeža 45k ir bez PVN. Akcijas Skodai un VW joprojām uz pluginiem ir un arī izmeši vismaz pēc dokumentiem stabili atbilst.[ Šo ziņu laboja e34, 14 May 2026, 13:18:51 ] |
Offline | |
|
smudo  | | 14. May 2026, 17:30 |
#7772
|
|
 Kopš: 18. Jan 2015
Ziņojumi: 4252
Braucu ar: 944 turbo & Cayman & 330iX & 540ix
|
14 May 2026, 10:44:34 @dsks rakstīja:
Nobrauks, speciāli brauks lai nobrauktu ( poh amortizācija, lādējoties zato pilnīga haļava ) ... tas tāpat kā man ar sauli un neto norēķinu dienās kad elektrība maksā ap nulli ... mājai logi vaļā un visi elektrosildelementi iet uz pilnu 
Ar nepacietību gaidām neto sistēmas beigas Reāli tā nav "Tava uzkrātā elektība", bet gan tiek USA gāze rudens - pavasara periodā par dārgu naudu uz Latvenero rēķina dedzināta, lai sponsorētu šo pasākumu This is way we can't have nice things! |
Offline | |
|
| Vienpatis | | 15. May 2026, 15:33 |
#7773
|
|
 Kopš: 27. Oct 2009
No: Jelgava
Ziņojumi: 470
Braucu ar: BMW 535xd (f10)
| P
14 May 2026, 17:30:39 @smudo rakstīja:
14 May 2026, 10:44:34 @dsks rakstīja:
Nobrauks, speciāli brauks lai nobrauktu ( poh amortizācija, lādējoties zato pilnīga haļava ) ... tas tāpat kā man ar sauli un neto norēķinu dienās kad elektrība maksā ap nulli ... mājai logi vaļā un visi elektrosildelementi iet uz pilnu 
Ar nepacietību gaidām neto sistēmas beigas Reāli tā nav "Tava uzkrātā elektība", bet gan tiek USA gāze rudens - pavasara periodā par dārgu naudu uz Latvenero rēķina dedzināta, lai sponsorētu šo pasākumu This is way we can't have nice things!
Pieņemsim, ka tā nav ironija, bet atteikties vari jebkurā mirklī...[ Šo ziņu laboja Vienpatis, 15 May 2026, 15:34:08 ] |
Offline | |
|
| DiksIrseejs | | 16. May 2026, 20:20 |
#7774
|
|
Kopš: 08. Oct 2020
No: Dobele
Ziņojumi: 1467
Braucu ar: Hibrīdu
| Kur var atrast pilnus atbalsta nosacījumus par vecā hlama nodošanu naglās? |
Offline | |
|
| DiksIrseejs | | 17. May 2026, 10:12 |
#7775
|
|
Kopš: 08. Oct 2020
No: Dobele
Ziņojumi: 1467
Braucu ar: Hibrīdu
| Atradu pac
Atbalsta saņēmēja īpašumā esoša M1 un N1 kategorijas transportlīdzekļa norakstīšana:
transportlīdzeklis vismaz pēdējo gadu ir izmantots ceļu satiksmē un tam ir derīga pielaide ceļu satiksmei un ar jebkādu iekšdedzes dzinēju rūpnieciski aprīkots;
transportlīdzeklis vismaz pēdējo gadu ir reģistrēts Latvijas Republikā;
reģistrēts uz atbalsta saņēmēja vārda vismaz pēdējos 3 mēnešus
transportlīdzeklis ciklā starp pēdējām divām pamatpārbaudes apskatēm ir nobraucis vismaz 5000 km gadā;
transportlīdzeklis nodots apstrādes uzņēmumam. |
Offline | |
|
| e34 | | 17. May 2026, 20:57 |
#7776
|
|
 Kopš: 11. Feb 2004
Ziņojumi: 4183
Braucu ar: e53 V8/KTM 1290 SAS
|
17 May 2026, 10:12:25 @DiksIrseejs rakstīja:
Atradu pac
Atbalsta saņēmēja īpašumā esoša M1 un N1 kategorijas transportlīdzekļa norakstīšana:
transportlīdzeklis vismaz pēdējo gadu ir izmantots ceļu satiksmē un tam ir derīga pielaide ceļu satiksmei un ar jebkādu iekšdedzes dzinēju rūpnieciski aprīkots;
transportlīdzeklis vismaz pēdējo gadu ir reģistrēts Latvijas Republikā;
reģistrēts uz atbalsta saņēmēja vārda vismaz pēdējos 3 mēnešus
transportlīdzeklis ciklā starp pēdējām divām pamatpārbaudes apskatēm ir nobraucis vismaz 5000 km gadā;
transportlīdzeklis nodots apstrādes uzņēmumam.
Vēl ir opcija ar atvieglotākiem nosacījumiem par tiem pašiem 2k nodot uz Ukrainu. |
Offline | |
|
|
|
| DiksIrseejs | | 18. May 2026, 00:04 |
#7777
|
|
Kopš: 08. Oct 2020
No: Dobele
Ziņojumi: 1467
Braucu ar: Hibrīdu
| Nebūs. Tam hlamam zobene pārtrūka. |
Offline | |
|
| treshaa_josla | | 19. May 2026, 10:48 |
#7778
|
|
 Kopš: 07. Mar 2023
Ziņojumi: 707
Braucu ar:
| LV ir kāds Lucid  |
Offline | |
|
smudo  | | 20. May 2026, 00:06 |
#7779
|
|
 Kopš: 18. Jan 2015
Ziņojumi: 4252
Braucu ar: 944 turbo & Cayman & 330iX & 540ix
| Neliels pieredzes stāsts no mini Eirotripa ar EV. Vakar atbraucu no bike park Dolni Morava Čehijā. Paziņa izlēma šogad turp doties ar savu Model 3 Perfromance. Kompis beigās rādīja 22,4kWh uz visu braucienu. Pa PL kur varēja brauca ap 140-150. Turp ceļā lādēja līdz 80%+ SOC un pie viena Superchargera neveiksmīgi gandrīz stundu rindā nogaidīja un rezultātā +5h pret manu laiku ceļā ar 540ix. Waze šo 1160km maršrutu rāda ap 11 - 12h atkarībā kādā laikā un kurā vizienā brauc. Es viņam pastāstīju, ka Bjorns savos 1000km challange pie iespējas brauc 60%=>5% un viņš to ņēma vērā un atpakaļceļā bija jau tikai +4h pret manu laiku (es gan atpakaļceļā ātrāk gribēju mājās un palielus gabalus 160 -200kmh režīmā PL braucu par nepilnu stundu apsteidzot Waze ETA). Čoms teica, ka vienīgais nelielais "laika kavēklis" atpakaļceļā bija tad, ja piebrauca pie ne-Teslas superchargera, jo auto nebija veicis automātisku baterijas pre-conditioning un sākumā max tikai 120kwh ņēma pretīm. Citādi viss bija gludi. Rezulatātā viņam būtiski zemākas degvielas/enerģijas izmaksas, nekā man - ap trešdaļu letāk (8 EUR vs 12,5 EUR). |
Offline | |
|
| FisherS | | 20. May 2026, 01:18 |
#7780
|
|
 Kopš: 20. Jun 2013
Ziņojumi: 1516
Braucu ar: tīriem diskiem
| Sanāk, ka čoms ietaupīja nepilnus 100eur uz ģimenes braucienu, pazaudēja 9h no dzīves karājoties vados, un roadtripu nevarējāt braukt kopā. Rezumē: var pazaudēt čomus un pa tām 9h sadirsties ar ģimeni. 
Nepārprotiet, EV atbalstu un ir fine, bet nejau ceļojumiem, kas tālāk par vienu range.  |
Offline | |
|