Online

Pašreiz BMWPower skatās 101 viesi un 8 reģistrēti lietotāji.

Ienākt BMWPower

Lietotājvards:

Parole:

Atcerēties

Aizmirsi paroli?

Reģistrēties

Forums » Vispārējās diskusijas » Tērzētava

Tēma: Elektroauto EV un PHEV

AutorsZiņojums
versatile
14. May 2026, 08:33 #7761

Kopš: 03. Sep 2015

Ziņojumi: 1691

Braucu ar:

Nevajag te nevienam tādu miskasti, ja nu vienīgi kādam pastaipīt pincīti.
Arī kam vajag pikapu, pie mums ir jēdzīgāki auto nopērkami.
Ja nu pavisam gribas lielu amerikāņu auto, tad tak ir rivian.
Offline
R_S
14. May 2026, 08:49 #7762

Kopš: 08. Jul 2010

No: Jūrmala

Ziņojumi: 851

Braucu ar: nākotnes klasiku


13 May 2026, 16:07:57 @versatile rakstīja:
vakar vai aizvakar tikai sāka pieteikumus iesniegt ekii.
Skandināt jau skandina, ar domu, ka kamēr nobriedīs pirkumam, atbalsts būs klāt. Tagad daudzi interesējas, sacenšas, kurš pirmais salonā ievilks.

Kad būs, tad būs te: https://ekii.lv/index.php?page=auto-iegade2026

Piemēram šis tirgonis jau piedāvā cenu ar EKII atbalstu kaut auto ir 2019. gada un pēc pieejamās informācijas atbalstam nemaz neatbilst...
https://www.ss.lv/msg/lv/transport/cars/tesla/model-3/cfphch.html
Offline
versatile
14. May 2026, 08:49 #7763

Kopš: 03. Sep 2015

Ziņojumi: 1691

Braucu ar:

Bait and switch.
Galvenais ir naivo klientu dabūt pāri slieksnim. Tad jau kaut ko iepārdos. Iedos "atlaidi" vai kko tādu.
Offline
AigarsV
14. May 2026, 09:00 #7764

Kopš: 26. May 2003

Ziņojumi: 561

Braucu ar:

Kas tur tieši nepareizi ar auto vecumu? Ir pagājuši 6 gadi un 6 mēneši kopš auto pirmreizējās reģistrācijas, ja ss ir norādīts pareizs mēnesis.
Offline
shirminieks
14. May 2026, 09:40 #7765

Kopš: 13. Jan 2013

No: Rīga

Ziņojumi: 2072

Braucu ar: 81


13 May 2026, 18:56:03 @bum_bumz rakstīja:
Kad braucu oktobrī no BiH, vienu CYBER veda tralis ar LV numurzīmēm. Kauņa-Klaipēda, neatceros

Palasīju par to 3 paku atbalstu. Kādus tik appisienus cilvēki neizdomā lai atsistu powera 1/2 mēnešalgu Cik sapratu, tu tur piesiets pie tās lamatas x gadus un y nobraukuma gadā. Verdzība dārgāka par brīvību


Tak pārdot var jebkurā brīdī - tikai jāatgriež atbalsts proporcionāli nenobrauktajiem kilometriem; kur tieši ir tā brīvības ierobežošana?
Offline
kkas
14. May 2026, 10:07 #7766

Kopš: 22. Apr 2008

Ziņojumi: 10301

Braucu ar: Alfu

gan jau powerā ir kāds kas dīlerī strādā vai ir tēmā. PHEV gadījunā zem 40k eur kkas būs? vai kā iepriekšējā atbalsta gadījumā, visi dīleri vnk noliktavā saveda auzgstākas komplektācijas auto.
Online
juriz
14. May 2026, 10:37 #7767

Kopš: 24. May 2002

No: Jūrmala

Ziņojumi: 2716

Braucu ar: auto


14 May 2026, 09:40:54 @shirminieks rakstīja:

13 May 2026, 18:56:03 @bum_bumz rakstīja:
Kad braucu oktobrī no BiH, vienu CYBER veda tralis ar LV numurzīmēm. Kauņa-Klaipēda, neatceros

Palasīju par to 3 paku atbalstu. Kādus tik appisienus cilvēki neizdomā lai atsistu powera 1/2 mēnešalgu Cik sapratu, tu tur piesiets pie tās lamatas x gadus un y nobraukuma gadā. Verdzība dārgāka par brīvību


Tak pārdot var jebkurā brīdī - tikai jāatgriež atbalsts proporcionāli nenobrauktajiem kilometriem; kur tieši ir tā brīvības ierobežošana?


Un neviens neliek ņemt ar to atbalstu, ja zini, ka nenobrauksi to daudzumu.
Offline
dsks
14. May 2026, 10:44 #7768

Kopš: 12. Nov 2008

No: Liepāja

Ziņojumi: 1732

Braucu ar:

Nobrauks, speciāli brauks lai nobrauktu ( poh amortizācija, lādējoties zato pilnīga haļava ) ... tas tāpat kā man ar sauli un neto norēķinu dienās kad elektrība maksā ap nulli ... mājai logi vaļā un visi elektrosildelementi iet uz pilnu
Offline
viagris
14. May 2026, 11:36 #7769

Kopš: 06. Jul 2004

Ziņojumi: 4789

Braucu ar:


14 May 2026, 10:07:36 @kkas rakstīja:
gan jau powerā ir kāds kas dīlerī strādā vai ir tēmā. PHEV gadījunā zem 40k eur kkas būs? vai kā iepriekšējā atbalsta gadījumā, visi dīleri vnk noliktavā saveda auzgstākas komplektācijas auto.

Tak, ja cenu lapā ir auto zem 40k, tad veic rūpnīcas pasūtījumu un dabūsi precīzi, ko vēlies, ja nav noliktavā tādu auto, tagad jau tas 3 mēneši max, nav jau covid laiki
Offline
bum_bumz
14. May 2026, 12:05 #7770

Kopš: 05. Jan 2006

Ziņojumi: 7554

Braucu ar: E34


14 May 2026, 10:37:19 @juriz rakstīja:

14 May 2026, 09:40:54 @shirminieks rakstīja:

13 May 2026, 18:56:03 @bum_bumz rakstīja:
Kad braucu oktobrī no BiH, vienu CYBER veda tralis ar LV numurzīmēm. Kauņa-Klaipēda, neatceros

Palasīju par to 3 paku atbalstu. Kādus tik appisienus cilvēki neizdomā lai atsistu powera 1/2 mēnešalgu Cik sapratu, tu tur piesiets pie tās lamatas x gadus un y nobraukuma gadā. Verdzība dārgāka par brīvību


Tak pārdot var jebkurā brīdī - tikai jāatgriež atbalsts proporcionāli nenobrauktajiem kilometriem; kur tieši ir tā brīvības ierobežošana?


Un neviens neliek ņemt ar to atbalstu, ja zini, ka nenobrauksi to daudzumu.

Par ko ir runa Savādāk, izdegšana, pipsiks uz 6, Vanšu tilts ...
Izvelc maku, noskaiti un aizmirsti
Offline
e34
14. May 2026, 13:17 #7771

Kopš: 11. Feb 2004

Ziņojumi: 4183

Braucu ar: e53 V8/KTM 1290 SAS


14 May 2026, 10:07:36 @kkas rakstīja:
gan jau powerā ir kāds kas dīlerī strādā vai ir tēmā. PHEV gadījunā zem 40k eur kkas būs? vai kā iepriekšējā atbalsta gadījumā, visi dīleri vnk noliktavā saveda auzgstākas komplektācijas auto.


Kāpēc, lai nebūtu? Robeža 45k ir bez PVN. Akcijas Skodai un VW joprojām uz pluginiem ir un arī izmeši vismaz pēc dokumentiem stabili atbilst.

[ Šo ziņu laboja e34, 14 May 2026, 13:18:51 ]

Offline
smudo
14. May 2026, 17:30 #7772

Kopš: 18. Jan 2015

Ziņojumi: 4252

Braucu ar: 944 turbo & Cayman & 330iX & 540ix


14 May 2026, 10:44:34 @dsks rakstīja:
Nobrauks, speciāli brauks lai nobrauktu ( poh amortizācija, lādējoties zato pilnīga haļava ) ... tas tāpat kā man ar sauli un neto norēķinu dienās kad elektrība maksā ap nulli ... mājai logi vaļā un visi elektrosildelementi iet uz pilnu


Ar nepacietību gaidām neto sistēmas beigas Reāli tā nav "Tava uzkrātā elektība", bet gan tiek USA gāze rudens - pavasara periodā par dārgu naudu uz Latvenero rēķina dedzināta, lai sponsorētu šo pasākumu This is way we can't have nice things!
Offline
Vienpatis
15. May 2026, 15:33 #7773

Kopš: 27. Oct 2009

No: Jelgava

Ziņojumi: 470

Braucu ar: BMW 535xd (f10)

P
14 May 2026, 17:30:39 @smudo rakstīja:

14 May 2026, 10:44:34 @dsks rakstīja:
Nobrauks, speciāli brauks lai nobrauktu ( poh amortizācija, lādējoties zato pilnīga haļava ) ... tas tāpat kā man ar sauli un neto norēķinu dienās kad elektrība maksā ap nulli ... mājai logi vaļā un visi elektrosildelementi iet uz pilnu




Ar nepacietību gaidām neto sistēmas beigas Reāli tā nav "Tava uzkrātā elektība", bet gan tiek USA gāze rudens - pavasara periodā par dārgu naudu uz Latvenero rēķina dedzināta, lai sponsorētu šo pasākumu This is way we can't have nice things!


Pieņemsim, ka tā nav ironija, bet atteikties vari jebkurā mirklī...

[ Šo ziņu laboja Vienpatis, 15 May 2026, 15:34:08 ]

Offline
DiksIrseejs
16. May 2026, 20:20 #7774

Kopš: 08. Oct 2020

No: Dobele

Ziņojumi: 1467

Braucu ar: Hibrīdu

Kur var atrast pilnus atbalsta nosacījumus par vecā hlama nodošanu naglās?
Offline
DiksIrseejs
17. May 2026, 10:12 #7775

Kopš: 08. Oct 2020

No: Dobele

Ziņojumi: 1467

Braucu ar: Hibrīdu

Atradu pac
Atbalsta saņēmēja īpašumā esoša M1 un N1 kategorijas transportlīdzekļa norakstīšana:

transportlīdzeklis vismaz pēdējo gadu ir izmantots ceļu satiksmē un tam ir derīga pielaide ceļu satiksmei un ar jebkādu iekšdedzes dzinēju rūpnieciski aprīkots;
transportlīdzeklis vismaz pēdējo gadu ir reģistrēts Latvijas Republikā;
reģistrēts uz atbalsta saņēmēja vārda vismaz pēdējos 3 mēnešus
transportlīdzeklis ciklā starp pēdējām divām pamatpārbaudes apskatēm ir nobraucis vismaz 5000 km gadā;
transportlīdzeklis nodots apstrādes uzņēmumam.
Offline
e34
17. May 2026, 20:57 #7776

Kopš: 11. Feb 2004

Ziņojumi: 4183

Braucu ar: e53 V8/KTM 1290 SAS


17 May 2026, 10:12:25 @DiksIrseejs rakstīja:
Atradu pac
Atbalsta saņēmēja īpašumā esoša M1 un N1 kategorijas transportlīdzekļa norakstīšana:

transportlīdzeklis vismaz pēdējo gadu ir izmantots ceļu satiksmē un tam ir derīga pielaide ceļu satiksmei un ar jebkādu iekšdedzes dzinēju rūpnieciski aprīkots;
transportlīdzeklis vismaz pēdējo gadu ir reģistrēts Latvijas Republikā;
reģistrēts uz atbalsta saņēmēja vārda vismaz pēdējos 3 mēnešus
transportlīdzeklis ciklā starp pēdējām divām pamatpārbaudes apskatēm ir nobraucis vismaz 5000 km gadā;
transportlīdzeklis nodots apstrādes uzņēmumam.


Vēl ir opcija ar atvieglotākiem nosacījumiem par tiem pašiem 2k nodot uz Ukrainu.
Offline
DiksIrseejs
18. May 2026, 00:04 #7777

Kopš: 08. Oct 2020

No: Dobele

Ziņojumi: 1467

Braucu ar: Hibrīdu

Nebūs. Tam hlamam zobene pārtrūka.
Offline
treshaa_josla
19. May 2026, 10:48 #7778

Kopš: 07. Mar 2023

Ziņojumi: 707

Braucu ar:

LV ir kāds Lucid
Offline
smudo
20. May 2026, 00:06 #7779

Kopš: 18. Jan 2015

Ziņojumi: 4252

Braucu ar: 944 turbo & Cayman & 330iX & 540ix

Neliels pieredzes stāsts no mini Eirotripa ar EV. Vakar atbraucu no bike park Dolni Morava Čehijā. Paziņa izlēma šogad turp doties ar savu Model 3 Perfromance. Kompis beigās rādīja 22,4kWh uz visu braucienu. Pa PL kur varēja brauca ap 140-150. Turp ceļā lādēja līdz 80%+ SOC un pie viena Superchargera neveiksmīgi gandrīz stundu rindā nogaidīja un rezultātā +5h pret manu laiku ceļā ar 540ix. Waze šo 1160km maršrutu rāda ap 11 - 12h atkarībā kādā laikā un kurā vizienā brauc. Es viņam pastāstīju, ka Bjorns savos 1000km challange pie iespējas brauc 60%=>5% un viņš to ņēma vērā un atpakaļceļā bija jau tikai +4h pret manu laiku (es gan atpakaļceļā ātrāk gribēju mājās un palielus gabalus 160 -200kmh režīmā PL braucu par nepilnu stundu apsteidzot Waze ETA). Čoms teica, ka vienīgais nelielais "laika kavēklis" atpakaļceļā bija tad, ja piebrauca pie ne-Teslas superchargera, jo auto nebija veicis automātisku baterijas pre-conditioning un sākumā max tikai 120kwh ņēma pretīm. Citādi viss bija gludi. Rezulatātā viņam būtiski zemākas degvielas/enerģijas izmaksas, nekā man - ap trešdaļu letāk (8 EUR vs 12,5 EUR).
Offline
FisherS
20. May 2026, 01:18 #7780

Kopš: 20. Jun 2013

Ziņojumi: 1516

Braucu ar: tīriem diskiem

Sanāk, ka čoms ietaupīja nepilnus 100eur uz ģimenes braucienu, pazaudēja 9h no dzīves karājoties vados, un roadtripu nevarējāt braukt kopā. Rezumē: var pazaudēt čomus un pa tām 9h sadirsties ar ģimeni.

Nepārprotiet, EV atbalstu un ir fine, bet nejau ceļojumiem, kas tālāk par vienu range.
Offline

Moderatori: 968-jk, AV, AiwaShuraLLP, BigArchi, GirtzB, Lafter, PERFS, RVR, R_BERGS, SteelRat, VLD, linda, mrc, noisex, smudo