Online
Pašreiz BMWPower skatās 119 viesi un 1 reģistrēti lietotāji.
|
Tēma: Nekustamais īpašums II
| Autors | Ziņojums |
| michals1 | |  Kopš: 17. Apr 2019
No: Salaspils
Ziņojumi: 2218
Braucu ar: Pilnu ķerru uz taras punktu.Nekad un neko lēti netirgoju.Ja kādam vajag lēti-tas nav pie manis!
|
21 Mar 2026, 16:08:30 @equations rakstīja:
Kurš ir adekvāts kantoris?
Redzēju vienu Čaka ielas sākumā
Es ņēmu sev palīgā MXM PROJEKTS | Offline | | |
| equations | | Kopš: 12. Nov 2008
Ziņojumi: 1342
Braucu ar:
| Un cik tas viss laiku aizņem? | Offline | | |
| michals1 | |  Kopš: 17. Apr 2019
No: Salaspils
Ziņojumi: 2218
Braucu ar: Pilnu ķerru uz taras punktu.Nekad un neko lēti netirgoju.Ja kādam vajag lēti-tas nav pie manis!
| Vismaz pāris mēneši.
Ja kas konkrēti interesē,uzvani viņiem,visu saliks pa plauktiem,dos konkrētus termiņus un izmaksas.
Tālākais aiz Tevis,der vai nē. | Offline | | |
protams  | |  Kopš: 11. Nov 2005
Ziņojumi: 6316
Braucu ar: NS7
| Sveikas. Varbūt apspriests bet jautājiens-dzīvoklis pirkts 2023. gadā, vienīgais īpašums, līdz šodienai praktiski visu laiku izīrēts oficiāli ar līgumu VIDā, pārdodot to dzīvokli jārēķinās ar kādu pārdošanas nodokli jo īsti tur nav dzīvots, bet īpašnieks bijis tur pierakstīts tikai pēdējos 2 gadus?
Paldies
----------------- Tradicionāli - vīrietis ar sievieti - auto ar iekšdedzes dzinēju! | Offline | | |
| Marsels | | Kopš: 16. Jun 2016
No: Rīga
Ziņojumi: 7
Braucu ar:
|
25 Mar 2026, 20:34:41 @protams rakstīja:
Sveikas. Varbūt apspriests bet jautājiens-dzīvoklis pirkts 2023. gadā, vienīgais īpašums, līdz šodienai praktiski visu laiku izīrēts oficiāli ar līgumu VIDā, pārdodot to dzīvokli jārēķinās ar kādu pārdošanas nodokli jo īsti tur nav dzīvots, bet īpašnieks bijis tur pierakstīts tikai pēdējos 2 gadus?
Paldies
Kādos gadījumos nodoklis no kapitāla pieauguma nav jāmaksā:
1.Ja pārdod īpašumu, kas vismaz piecus gadus ir īpašumā un kas vismaz 12 mēnešus pēc kārtas piecu gadu periodā līdz pārdošanas līguma noslēgšanas dienai ir fiziskās personas deklarētā dzīvesvieta.
2.Ja nekustamais īpašums reģistrēts zemesgrāmatā kā fiziskās personas vienīgais nekustamais īpašums un viss ienākums no konkrētā nekustamā īpašuma pārdošanas no jauna tiks ieguldīts funkcionāli līdzīgā nekustamajā īpašumā 12 mēnešu laikā pēc nekustamā īpašuma atsavināšanas vai arī pirms tā atsavināšanas.
3.Ja īpašums atrodas fiziskās personas īpašumā (no dienas, kad nekustamais īpašums reģistrēts zemesgrāmatā) ilgāk par 60 mēnešiem un pēdējos 60 mēnešus līdz nekustamā īpašuma atsavināšanas dienai bija vienīgais fiziskās personas nekustamais īpašums.
Ja neizpildās neviens no šiem punktiem, tad 25,5% no iegādes/pārdošanas starpības.
| Offline | | |
| SMOT | |  Kopš: 14. Aug 2010
Ziņojumi: 962
Braucu ar:
| Varbūt kādam ir lieks ielūgums uz izstādi Māja 2026 un vēlas padalīties? | Offline | | |
| pelu_junkurs | |  Kopš: 27. Feb 2011
No: Rīga
Ziņojumi: 2444
Braucu ar: žurx
|
25 Mar 2026, 21:28:40 @Marsels rakstīja:
25 Mar 2026, 20:34:41 @protams rakstīja:
Ja neizpildās neviens no šiem punktiem, tad 25,5% no iegādes/pārdošanas starpības.
Sanāk, ja pārdod par zemāku cenu, valsts piemaksās 25%? 
| Offline | | |
| michals1 | |  Kopš: 17. Apr 2019
No: Salaspils
Ziņojumi: 2218
Braucu ar: Pilnu ķerru uz taras punktu.Nekad un neko lēti netirgoju.Ja kādam vajag lēti-tas nav pie manis!
|
25 Mar 2026, 21:28:40 @Marsels rakstīja:
25 Mar 2026, 20:34:41 @protams rakstīja:
Sveikas. Varbūt apspriests bet jautājiens-dzīvoklis pirkts 2023. gadā, vienīgais īpašums, līdz šodienai praktiski visu laiku izīrēts oficiāli ar līgumu VIDā, pārdodot to dzīvokli jārēķinās ar kādu pārdošanas nodokli jo īsti tur nav dzīvots, bet īpašnieks bijis tur pierakstīts tikai pēdējos 2 gadus?
Paldies
Kādos gadījumos nodoklis no kapitāla pieauguma nav jāmaksā:
1.Ja pārdod īpašumu, kas vismaz piecus gadus ir īpašumā un kas vismaz 12 mēnešus pēc kārtas piecu gadu periodā līdz pārdošanas līguma noslēgšanas dienai ir fiziskās personas deklarētā dzīvesvieta.
2.Ja nekustamais īpašums reģistrēts zemesgrāmatā kā fiziskās personas vienīgais nekustamais īpašums un viss ienākums no konkrētā nekustamā īpašuma pārdošanas no jauna tiks ieguldīts funkcionāli līdzīgā nekustamajā īpašumā 12 mēnešu laikā pēc nekustamā īpašuma atsavināšanas vai arī pirms tā atsavināšanas.
3.Ja īpašums atrodas fiziskās personas īpašumā (no dienas, kad nekustamais īpašums reģistrēts zemesgrāmatā) ilgāk par 60 mēnešiem un pēdējos 60 mēnešus līdz nekustamā īpašuma atsavināšanas dienai bija vienīgais fiziskās personas nekustamais īpašums.
Ja neizpildās neviens no šiem punktiem, tad 25,5% no iegādes/pārdošanas starpības.
Bet te ir plašas iespējas manipulācijām.Neviens nav aizliedzis pie pārdošanas pielikt klāt ieguldījumus/mēbeles,remontu,sievas sexa rotaļlietas/,kuru esamību/neesamību vids nespēj pārbaudīt,tb nopērkot īpašumu pa 100k.tālāk to pārdot pēc gada pa 150k. neko nevienam nemaksājot. | Offline | | |
|
|
| michals1 | |  Kopš: 17. Apr 2019
No: Salaspils
Ziņojumi: 2218
Braucu ar: Pilnu ķerru uz taras punktu.Nekad un neko lēti netirgoju.Ja kādam vajag lēti-tas nav pie manis!
|
25 Mar 2026, 21:16:23 @Rizzijs rakstīja:
Sveiki vīri!
Varbūt šeit apgrozās kādi nekustamo īpašu guru, vajadzētu padomu!
Dots :
2istabu ~60m2 dzivoklis staļina projektā vecmilgravī, 8dzivoklu 2stavu mājā.
Jautājums sekojošs - Dzivoklis atbrīvots pēc īrniekiem, un jāsaprot kas būtu izdevīgākais ko darīt ar viņu talāk.
Remonts 2000gadu, principa vajadzigs kapitāls remonts. Īrēt diezgan sarežģīti jo komunālie iespaidīgi.
Gribu saprast ko darīt ? Remontēt un tirgot vai neremontēt un tirgot. Kāda cenu diapazons?! Ss.lv skatīts, bet skaidrību īsti neievieš…
Kas bus rentablākais šajā gadījumā?!
Senks!
Te ir īpatnēja situācija.Neviens šodien negrib fisties ar remontiem,grib nopirkt gatavu,kur nākt dzīvot. Bet jāsaprot viens,60 metrīga dzīvokļa remonts nostāsies apmēram uz 30k. Tad jārēķina,vai atmaksājas vispār remontēt,vai tai rajonā kāds par šo ciparu pirks.Ja nauda nespiež,labāk pašlaik nepārdot,bet tomēr turpināt izīrēt,jo cenas nekustekļiem lēni,bet stabili iet uz augšu.Nezinu konkrēto lokāciju,bet pieļauju,ka pa 300eur šādu dzīvokli šodien izīrēt nav problēmu,neieguldot tajā ne centu. Tas nav daudz,bet nākotnē īpašums lētāks nekļūs.
| Offline | | |
| wanksta | |  Kopš: 05. Jun 2012
Ziņojumi: 7872
Braucu ar:
|
26 Mar 2026, 08:07:49 @michals1 rakstīja:
Bet te ir plašas iespējas manipulācijām.Neviens nav aizliedzis pie pārdošanas pielikt klāt ieguldījumus/mēbeles,remontu,sievas sexa rotaļlietas/,kuru esamību/neesamību vids nespēj pārbaudīt,tb nopērkot īpašumu pa 100k.tālāk to pārdot pēc gada pa 150k. neko nevienam nemaksājot.
Lai taisītu tās manipulācijas vajadzēs ieguldījumus attaisnojošos dokumentus un/vai pircēju ar savu naudu noteiktā formātā, kuru mūsdienās paliek tikai mazāk.[ Šo ziņu laboja wanksta, 26 Mar 2026, 08:23:36 ] | Offline | | |
| Zeip | | Kopš: 22. May 2016
Ziņojumi: 207
Braucu ar:
|
26 Mar 2026, 08:07:49 @michals1 rakstīja:
25 Mar 2026, 21:28:40 @Marsels rakstīja:
25 Mar 2026, 20:34:41 @protams rakstīja:
Sveikas. Varbūt apspriests bet jautājiens-dzīvoklis pirkts 2023. gadā, vienīgais īpašums, līdz šodienai praktiski visu laiku izīrēts oficiāli ar līgumu VIDā, pārdodot to dzīvokli jārēķinās ar kādu pārdošanas nodokli jo īsti tur nav dzīvots, bet īpašnieks bijis tur pierakstīts tikai pēdējos 2 gadus?
Paldies
Kādos gadījumos nodoklis no kapitāla pieauguma nav jāmaksā:
1.Ja pārdod īpašumu, kas vismaz piecus gadus ir īpašumā un kas vismaz 12 mēnešus pēc kārtas piecu gadu periodā līdz pārdošanas līguma noslēgšanas dienai ir fiziskās personas deklarētā dzīvesvieta.
2.Ja nekustamais īpašums reģistrēts zemesgrāmatā kā fiziskās personas vienīgais nekustamais īpašums un viss ienākums no konkrētā nekustamā īpašuma pārdošanas no jauna tiks ieguldīts funkcionāli līdzīgā nekustamajā īpašumā 12 mēnešu laikā pēc nekustamā īpašuma atsavināšanas vai arī pirms tā atsavināšanas.
3.Ja īpašums atrodas fiziskās personas īpašumā (no dienas, kad nekustamais īpašums reģistrēts zemesgrāmatā) ilgāk par 60 mēnešiem un pēdējos 60 mēnešus līdz nekustamā īpašuma atsavināšanas dienai bija vienīgais fiziskās personas nekustamais īpašums.
Ja neizpildās neviens no šiem punktiem, tad 25,5% no iegādes/pārdošanas starpības.
Bet te ir plašas iespējas manipulācijām.Neviens nav aizliedzis pie pārdošanas pielikt klāt ieguldījumus/mēbeles,remontu,sievas sexa rotaļlietas/,kuru esamību/neesamību vids nespēj pārbaudīt,tb nopērkot īpašumu pa 100k.tālāk to pārdot pēc gada pa 150k. neko nevienam nemaksājot.
Baigā ņemšanās, kas vairumu pircēji aizbaidīs prom - ko iegūsi uz nodokli, to zaudēsi uz to, ka ilgi stāvēs un nebūs pircēju ar šādu shēmu. Beigās tāpat pārdosi bez shēmas vai par zemāku cenu. Tas ir "reālistiski" tikai ļoti lētiem īpašumiem, jo pircējam vajag naudu kontā, lai ko šādu izdarītu. Hipotekāro jau nedabūsi uz to daļu. Tāpat jau arī būs daļa, kas atteiksies, jo negrib iesaistīties kkādās shēmās. | Offline | | |
| marciss | |  Kopš: 02. Mar 2007
No: Rīga
Ziņojumi: 1634
Braucu ar: G30 un F31
| Sveiciens,
Kolēga noskatijis jaunbūvi, kas man liekās aizdomīga.
Olaine, Grēnes
Lūdzu jūsu komentārus, viedokļus  [ Šo ziņu laboja marciss, 26 Mar 2026, 21:00:06 ] | Offline | | |
| s-line | |  Kopš: 08. Mar 2007
No: Rīga
Ziņojumi: 2617
Braucu ar: kūtiņu
|
26 Mar 2026, 20:59:39 @marciss rakstīja:
Sveiciens,
Kolēga noskatijis jaunbūvi, kas man liekās aizdomīga.
Olaine, Grēnes
Lūdzu jūsu komentārus, viedokļus 
Priekš tás lokácijas daudzmaz sakarîgs cipars,Jo nekuriene un apkárt neká nav. Lielákais trigers,ka never uzzinát ká viņa celta, viss var bût labi un var bût arî caur dirsu.
Šitá pavisam nesen biju skatîties dvîñu máju kekavas pusê, Viena puse pabeigta, kur izskatījás daudzmaz zolídi, labi,ka pajautáju,lai ielaiž paskatîties nepabeigto otru pusi, tur bija viss ļoti brínumaini,kas lika apgriezties un doties tálák  | Offline | | |
| piradzinjsh | |  Kopš: 29. Aug 2012
No: Liepāja
Ziņojumi: 2548
Braucu ar: vienu radzi
|
26 Mar 2026, 20:59:39 @marciss rakstīja:
Sveiciens,
Kolēga noskatijis jaunbūvi, kas man liekās aizdomīga.
Olaine, Grēnes
Lūdzu jūsu komentārus, viedokļus 
apdare izskatās lētākā. fasādē sānā plāksnēm jau kaut kādi notecējumi, sačakarētas. Jāskatās uz vietas, kādi materiāli pielietoti, tad var saprast, cik nopietni būvēts. | Offline | | |
| HUBLOC | |  Kopš: 02. Oct 2007
No: Rīga
Ziņojumi: 4794
Braucu ar: SQ7
|
26 Mar 2026, 20:59:39 @marciss rakstīja:
Sveiciens,
Kolēga noskatijis jaunbūvi, kas man liekās aizdomīga.
Olaine, Grēnes
Lūdzu jūsu komentārus, viedokļus 
Eksperti, ko nozīmē aizdomīga? Jūs ar galvu vsp draudzējaties?
Pirms skatīt māju, sākumā ir jājēdz, cik tas izmaksā tādu uzbūvēt + ja tas tomēr nav labdarības pasākums, cilvēkam varētu būt vēlme nopelnīt savus 20k uz šo visu (var gadīties brīnumainā kārtā, ka cēla priekš sevis, bet nu kaut kas pamainījās dzīvē).
Paņem kalkulatoru 209 900 / 165 = 1272EUR/1m2, pietam ieskaitot PVN.
Skaidrs, ka viņš muhļīja ar PVN, bet ne visu, kādus 7% jau viņš samaksāja, tad sanāk tā 1272/1.07 = 1188EUR/1m2, pie tam ieskaitot teritoriju un zemes vērtību + projekta cenu, kādi 3k. Skaidrs, ka tā māja atrodas pilnīgā miskastē un tur zeme maksā tikpat cik Rīgā 2m2 dzīvokļa platības, bet tik un tā.
Rezultātā tu iegūsti ciparu tuvu 1100EUR/1m2, kas ir vnk nereāls... un jūs te spriežat par kaut kādu "te ne tā kaut kas izdarīts"? Tur viss ir izdarīts kam jābūt, protams, ar vislētākajiem materiāliem - to nodod grīdas segums, durvis un fasāde uz āķiem.
vēl apskatījos - ir pilsētas pieslēgums ūdenim u kanalizācijai, tās ir ļoti lielas ērtības, tas tev nav dārza mājā kakāt lokālajā kanalizācijā un gaidīt asenizatoru.
Ar šo visu es gribētu teikt, ka cena ir vnk konfekte un ja tu pats būvēsi tādu, tad ieejas biļete sāksies ar 250k + minimums 1 gads nervu.
Tas ir tāpat kā iet skatīties mašīnu, bet naudas nav pat aizbraukt un tikties un tad jau izdomā iemeslus, kapēc tā mašīna ir sūds un kapēc man pienākas atlaide  | Offline | | |
| kkas | |  Kopš: 22. Apr 2008
Ziņojumi: 10313
Braucu ar: Alfu
| ielieciet linku labi uzceltai mājai pa 200k | Offline | | |
|
|
| Zeip | | Kopš: 22. May 2016
Ziņojumi: 207
Braucu ar:
| Tai mājai kkāda ventilācija ir? Nevienā bildē neredzēju. Vienīgais, kas ir redzams, ir uz jumta izvads āra skata bildē. [ Šo ziņu laboja Zeip, 27 Mar 2026, 08:56:30 ] | Offline | | |
| siga | | Kopš: 22. Nov 2014
Ziņojumi: 105
Braucu ar: kukušku
| Ļoti netālu Olaines izgāztuve, agrāk pie attiecīga vēja virziena smirdēja. Tagad gadus nav tur būts, bet ja nekas nav mainijies, tad tai vietai 0 vērtības.
| Offline | | |
RVR  | |  Kopš: 18. Sep 2008
Ziņojumi: 23062
Braucu ar: RVR
|
27 Mar 2026, 09:23:32 @siga rakstīja:
Ļoti netālu Olaines izgāztuve, agrāk pie attiecīga vēja virziena smirdēja. Tagad gadus nav tur būts, bet ja nekas nav mainijies, tad tai vietai 0 vērtības.
Šādā kontekstā - regulāri sanāk braukt cauri Mangaļiem (kur Mangaļu stacija, ceļš uz Mežaparka estrādi, utt.), tur bieži vien tik ļoti smird pēc naftas produktiem, ka pat braucošā auto cērtas acīs un tur taču jaunie projekti, cilvēki lielas naudas maksājuši par dzīvošanu "Mežaparkā"... varu iedomāties, kāds tur aplauziens, kad saprot realitāti. | Offline | | |
| Zeip | | Kopš: 22. May 2016
Ziņojumi: 207
Braucu ar:
|
27 Mar 2026, 09:35:37 @RVR rakstīja:
27 Mar 2026, 09:23:32 @siga rakstīja:
Ļoti netālu Olaines izgāztuve, agrāk pie attiecīga vēja virziena smirdēja. Tagad gadus nav tur būts, bet ja nekas nav mainijies, tad tai vietai 0 vērtības.
Šādā kontekstā - regulāri sanāk braukt cauri Mangaļiem (kur Mangaļu stacija, ceļš uz Mežaparka estrādi, utt.), tur bieži vien tik ļoti smird pēc naftas produktiem, ka pat braucošā auto cērtas acīs un tur taču jaunie projekti, cilvēki lielas naudas maksājuši par dzīvošanu "Mežaparkā"... varu iedomāties, kāds tur aplauziens, kad saprot realitāti.
Starpcitu, šis bija ļoti aktuāli pirms dažām nedēļām, kad ostā ienāca tas LPG kuģis. Tad baigi smirdēja - braucu cauri uz Vecāķiem un uzreiz mašīnā ar aizvērtiem logiem ļoti labi varēja just. | Offline | | |
|
Moderatori: 968-jk, AV, AiwaShuraLLP, BigArchi, GirtzB, Lafter, PERFS, RVR, R_BERGS, SteelRat, VLD, linda, mrc, noisex, smudo
|