Online
Pašreiz BMWPower skatās 70 viesi un 1 reģistrēti lietotāji.
|
Tēma: Nekustamais īpašums II
| Autors | Ziņojums |
| Shiirs_iistais | |  Kopš: 10. Oct 2025
Ziņojumi: 551
Braucu ar: Tavu muteri uz bikernieku mežu
|
10 Nov 2025, 18:42:02 @sonx33 rakstīja:
Ka ir, ja kadastrs.lv ipašumam ir kadastra nr, bet zemesgrāmata to īpašumu neatrod? ka var noskaidrot kas ir tā īpašuma īpašnieks, ja tur nav zemesgrāmatas?
pērkot tadu īpašumu var sanākt metiens?
Tas nozime ka ta ir novecojusi informacija. Izlasi civillikumu, ipasumtiesibas pierada tikai ieraksts zemesgramata. | Offline | | |
| Zuc | | Kopš: 22. Apr 2016
Ziņojumi: 676
Braucu ar: Rokām uz stūres
|
10 Nov 2025, 18:42:02 @sonx33 rakstīja:
Ka ir, ja kadastrs.lv ipašumam ir kadastra nr, bet zemesgrāmata to īpašumu neatrod? ka var noskaidrot kas ir tā īpašuma īpašnieks, ja tur nav zemesgrāmatas?
pērkot tadu īpašumu var sanākt metiens?
Īsumā - jā, var sanākt metiens. Jeb drīzāk nevis metiens, bet ieberziens - tāds, ka pie īpašuma kā īpašnieks tā arī nekad netiksi. Iemesli, kādēļ nav ZG, var būt dažādi, lielākoties - cilvēki nav nokārtojuši īpašumtiesības. Var būt nenokārtoti/strīdīgi mantojuma jautājumi, nemaksāti nodokļi u.tml. Ja jautājums ir viegli atrisināms un visu var viegli izpētīt, var mēģināt (bet uz savu risku) noslēgt priekšlīgumu ar nosacījumiem, ka pārdevējam tādā un tādā laikā jāsakārto īpašumtiesības un jānostiprina ZG, pēc kā noslēdz saistošu NĪ pirkuma līgumu. Ja nenokārto, tad priekšlīgums izbeidzas un katrs iet uz savu pusi. Bet IMHO riskants gājiens tāpat.[ Šo ziņu laboja Zuc, 10 Nov 2025, 21:53:16 ] | Offline | | |
| sonx33 | |  Kopš: 08. Sep 2008
Ziņojumi: 2133
Braucu ar: 320d
| Papētiju sikak, tur lielaks zg sadalits uz pusem, iepriekšejajam kopejam kadastram zg bijusi, varetu but ta, ka pec sadališanas nav izņemtas jaunas zg? | Offline | | |
| Shiirs_iistais | |  Kopš: 10. Oct 2025
Ziņojumi: 551
Braucu ar: Tavu muteri uz bikernieku mežu
|
10 Nov 2025, 22:30:47 @sonx33 rakstīja:
Papētiju sikak, tur lielaks zg sadalits uz pusem, iepriekšejajam kopejam kadastram zg bijusi, varetu but ta, ka pec sadališanas nav izņemtas jaunas zg?
Jā, tā var būt. Tev ir jasazinas ar ni pardeveju un viss janoskaidro. Visticamak ni pardevejs sazinasies ar zg un ierakstis ka tev vajag | Offline | | |
| Ri | |  Kopš: 08. Sep 2009
No: Preiļi
Ziņojumi: 1089
Braucu ar: lielu acajno, mazu acajno un miatu
| Kādam ir pieredze ar padumjo laiku ēku renovāciju un dzīvi tajās? Šobrīd tiek virzīts renovācijas projekts priekš 22 dzīvokļu mājas un pēc visiem aprēķiniem, ikmēneša cipars par renovāciju vienam dzīvoklim sanāk aptuveni 2,70eur/m2 mēnesī. Aizdevums uz 20 gadiem, mājā 62m2 un 77m2 dzīvokļi.
Tie cipari ap to arī grozās? Pagaidām šķiet visai grūti saskatīt tajā kādu finansiālu izdevīgumu  [ Šo ziņu laboja Ri, 24 Nov 2025, 22:27:08 ] | Offline | | |
| kkas | |  Kopš: 22. Apr 2008
Ziņojumi: 10313
Braucu ar: Alfu
| Priecājies ka kāds ir uzņēmies iniciatīvu un izveidojis biedrību un paaugstinās tavai mājai vērtību. Tu domā būs izdevīgāk un tev vairāk naudas vēlāk? Ja nebūs fondu nauda, vispār nebūs iespējams pacelt renovāciju. Un nerisināts ēkas avārijas stāvoklis nozīmē mega nodokli. Piemēram piespiedu kārtas balkonu nojaukšana būs tāds cipars kādu uzzīmēs pašvaldība un pat tad neviens nevarēs savākt kvorumu atrisināt un gaidīs hvz kādu laimes lāci. Ārpus Rīgas tik daudz renovētu bloķeņu. Rīdzinieki tik čīkst ka neko nevar atļauties  | Offline | | |
| RolandsK | |  Kopš: 06. Sep 2006
No: Rīga
Ziņojumi: 3651
Braucu ar: ᴑᴑ un Zaļo Briesmoni
| Ja tā renovācija ietver siltināšanu, tad labi jāapdomā vai to darīt. Ir redzētas appelējušas mājas. Ja būvnieks nesaprot ko dara, tad vējā izmesta nauda un vēl zaudējumi. | Offline | | |
| Esspatss | |  Kopš: 18. Nov 2016
Ziņojumi: 666
Braucu ar:
|
24 Nov 2025, 22:26:26 @Ri rakstīja:
Kādam ir pieredze ar padumjo laiku ēku renovāciju un dzīvi tajās? Šobrīd tiek virzīts renovācijas projekts priekš 22 dzīvokļu mājas un pēc visiem aprēķiniem, ikmēneša cipars par renovāciju vienam dzīvoklim sanāk aptuveni 2,70eur/m2 mēnesī. Aizdevums uz 20 gadiem, mājā 62m2 un 77m2 dzīvokļi.
Tie cipari ap to arī grozās? Pagaidām šķiet visai grūti saskatīt tajā kādu finansiālu izdevīgumu 
To pats sarēķināji,vai projekta virzītāja provizoriskais cipars?
Dzīvoju jau sen renovētā mājā. Vidēji 35-50e bija mēneša maksājums. | Offline | | |
|
|
| dsks | |  Kopš: 12. Nov 2008
No: Liepāja
Ziņojumi: 1754
Braucu ar:
|
25 Nov 2025, 06:23:40 @Esspatss rakstīja:
24 Nov 2025, 22:26:26 @Ri rakstīja:
Kādam ir pieredze ar padumjo laiku ēku renovāciju un dzīvi tajās? Šobrīd tiek virzīts renovācijas projekts priekš 22 dzīvokļu mājas un pēc visiem aprēķiniem, ikmēneša cipars par renovāciju vienam dzīvoklim sanāk aptuveni 2,70eur/m2 mēnesī. Aizdevums uz 20 gadiem, mājā 62m2 un 77m2 dzīvokļi.
Tie cipari ap to arī grozās? Pagaidām šķiet visai grūti saskatīt tajā kādu finansiālu izdevīgumu 
To pats sarēķināji,vai projekta virzītāja provizoriskais cipars?
Dzīvoju jau sen renovētā mājā. Vidēji 35-50e bija mēneša maksājums.
Kas ir sen? No 18tā gada ir materiālu pozīcijas, kur divas un pat trīs reizes cenas ir augušas, darba izmaksas ir pastutētas uz augšu, pieļauju iespēju, ka maksājumi bankai ir auguši ... jā, pilnīgi iespējams, ka šodien matemātiski vairs nav nozīmes siltināt daudzdzīvokli, ja nav pietiekoši apjomīgs līdzfinansējums. Plus noteiki būs pēc tam komforts, būs siltāks tas namelis,mazāk jutīs temperatūras svārstības ... mīnuss, visticamāk noskalpēs pie renovācijas ventilācijas izbūves izmaksas ( kā pēc noklusējuma tas tiek darīts ) , kas ar laiku var rezultēties citās problēmās. | Offline | | |
| piradzinjsh | |  Kopš: 29. Aug 2012
No: Liepāja
Ziņojumi: 2548
Braucu ar: vienu radzi
|
24 Nov 2025, 22:26:26 @Ri rakstīja:
Kādam ir pieredze ar padumjo laiku ēku renovāciju un dzīvi tajās? Šobrīd tiek virzīts renovācijas projekts priekš 22 dzīvokļu mājas un pēc visiem aprēķiniem, ikmēneša cipars par renovāciju vienam dzīvoklim sanāk aptuveni 2,70eur/m2 mēnesī. Aizdevums uz 20 gadiem, mājā 62m2 un 77m2 dzīvokļi.
Tie cipari ap to arī grozās? Pagaidām šķiet visai grūti saskatīt tajā kādu finansiālu izdevīgumu 
Viss ir atkarīgs no ēkas stāvokļa, tie renovācijas cipari mainās. Manā mājā šobrīd notiek renovācijas beigu fāze un cipars uz vienu dzīvokli ap 12k, kopējā tāme 500k, 42 dzīvokļi, ~60kvm visi. Ir līdzīgai mājai uz miljona tāme, jo vairāk darbu.
Man ir 1.38eur/kvm kredīts.
Pirms desmit gadiem vēl bija tā, ka kredīts nosedza apkures samazinājumu un bija vismaz pa nullēm, bet tagad vairs tā nav. Tagad lielākoties ir jāpiemaksā, bet vismaz sakārtota māja, paildzināts tās mūžš un paaugstināta arī īpašuma vērtība. | Offline | | |
| Zeip | | Kopš: 22. May 2016
Ziņojumi: 207
Braucu ar:
|
25 Nov 2025, 06:23:40 @Esspatss rakstīja:
24 Nov 2025, 22:26:26 @Ri rakstīja:
Kādam ir pieredze ar padumjo laiku ēku renovāciju un dzīvi tajās? Šobrīd tiek virzīts renovācijas projekts priekš 22 dzīvokļu mājas un pēc visiem aprēķiniem, ikmēneša cipars par renovāciju vienam dzīvoklim sanāk aptuveni 2,70eur/m2 mēnesī. Aizdevums uz 20 gadiem, mājā 62m2 un 77m2 dzīvokļi.
Tie cipari ap to arī grozās? Pagaidām šķiet visai grūti saskatīt tajā kādu finansiālu izdevīgumu 
To pats sarēķināji,vai projekta virzītāja provizoriskais cipars?
Dzīvoju jau sen renovētā mājā. Vidēji 35-50e bija mēneša maksājums.
ar 50% ES grantu un divreiz mazākām būvniecības izmaksām?
Draudzenei mammai Pierīgā renovēja māju (kkāds 17-18.gads kkur?). Toreiz šie dabūja labu grantu. Tagad būvniecības izmaksas stabili būtu 2x lielākas un kā tagad ir vispār - granti vēl ir? nav? Ja grantu nav, tad sanāk izmaksas 4x.
Edit: tīri interesei sameklēju konkrēto projektu. Kopējās izmaksas 651k EUR, ES grants 325K, darbi notika 2017.gadā. Māja ar četrām kāpņu telpām un nepilniem 50 dzīvokļiem. Tolaik EURIBORs ar bija 0 un mēnešmaksājumi tik tiešām bija kkādi 50-60 eur vai kkas tāds.[ Šo ziņu laboja Zeip, 25 Nov 2025, 09:20:57 ] | Offline | | |
| dsks | |  Kopš: 12. Nov 2008
No: Liepāja
Ziņojumi: 1754
Braucu ar:
| https://www.altum.lv/pakalpojumi/iedzivotajiem/...itate-2022-2026/
Kaut kas jau arī ir šobrīd, vienīgais vai tas viss jau nav rezervēts ...
aaa ... atvainojos ... 
Ņemot vērā, ka ar iesniegtajiem pieteikumiem ir rezervēts viss daudzdzīvokļu māju energoefektivitātes programmai pieejamais finansējums, kas paredzēts vispārējās atjaunošanas pasākumiem, no 13. maija ALTUM jaunus pieteikumus nepieņem. [ Šo ziņu laboja dsks, 25 Nov 2025, 09:19:49 ] | Offline | | |
| Piekuuns | | Kopš: 31. Jan 2015
No: Rīga
Ziņojumi: 76
Braucu ar: visu kas ripo
| Tur zemāk ir redzams apraksts programmai 2021-2027, viena programma beidzas, sākas nākamā  | Offline | | |
| kkas | |  Kopš: 22. Apr 2008
Ziņojumi: 10313
Braucu ar: Alfu
| un renovācija ietekmē īpašuma vērtību.
Galvenie secinājumi: dzīvokļi renovētās ēkās vidēji maksā par 10-11% vairāk nekā identiski dzīvokļi nerenovētās ēkās. Turklāt cenas prēmija pieaug līdz ar renovāciju efektivitāti. Ēkās ar 60% energoefektivitātes uzlabojumu – dzīvokļu cenas ir par 25% augstākas.
Kospavilkums:https://x.com/kvilerts/status/1995763725970575578?s=20
Pētījums:https://datnes.latvijasbanka.lv/papers/DP_3_2025_EN.pdf
| Offline | | |
| Arsm3ns | |  Kopš: 27. Oct 2023
Ziņojumi: 1984
Braucu ar:
| Renovēšana ir neizbēgama, bet neskatoties uz to, ka ēku ļeņins cēla pirms mūsu ēras, nekas lētāks nepaliks. Saprotu penžas-sabotierus. Jo paraksti ilgtermiņa līgumu ar augļotāju, siltina, bet makā vairāk nepaliek. A pārdot ta viņi netaisās, tikai tik, cik nodzīvot. Un tur, jo mazāk risku, izmaiņu, jo paredzamāk un drošāk viss. Nomirt atstājot mazāku CO nospiedumu.. da nu i na.
Zinu čoma Valdlaučos renovēto māju ielas malā. Pēc renovācijas cipars mēnesī pat nedaudz pieaug, bet protams, ja pārdod, tad kapeika vairāk.
Biju sapulcītē reiz aizgājis paklausīties renovētājus, pārvaldniekus utt. Paliek tieši tas pats iespaids. Ja nav masīva piešprice no pašvaldībām, fondiem utt, tad tas ir interesanti tikai aktīvajiem, jaunajiem un kalkulētājiem, cik kas maksās kaf pārdošu un vai banka dos labāku pricentu pircējam, par cik ēka renovēta.
Kroč- neizbēgami, bet Montana  | Offline | | |
| michals1 | |  Kopš: 17. Apr 2019
No: Salaspils
Ziņojumi: 2218
Braucu ar: Pilnu ķerru uz taras punktu.Nekad un neko lēti netirgoju.Ja kādam vajag lēti-tas nav pie manis!
| Renovēt dzīvojamo fondu vajag un nāksies, patīk tas kādam vai nē. Vienkārši nav citu iespēju. Nedzīvojam maskavā, kur mierīgi atļaujas uzbūvēt jaunu ēku,pārvietot turp iedzīvotājus no vecas hruščovenes un pašu hruščoveni nojaukt,nosaucot šo procesu par renovāciju. | Offline | | |
|
|
| michals1 | |  Kopš: 17. Apr 2019
No: Salaspils
Ziņojumi: 2218
Braucu ar: Pilnu ķerru uz taras punktu.Nekad un neko lēti netirgoju.Ja kādam vajag lēti-tas nav pie manis!
| Un vēl-cik skaisti sāk izskatīties Rīgas centrs,ar renovētajām pirmskara ēkām un sakārtotajām namu fasādām. | Offline | | |
| Arsm3ns | |  Kopš: 27. Oct 2023
Ziņojumi: 1984
Braucu ar:
|
02 Dec 2025, 13:43:42 @michals1 rakstīja:
Un vēl-cik skaisti sāk izskatīties Rīgas centrs,ar renovētajām pirmskara ēkām un sakārtotajām namu fasādām.
jā, tā ir. Arī Baložos smuki sataisīja pirmskara ēkas. Tas ir neizbēgami, bet. Būs tik dārgi, ka novienādojas ar jaunajiem projektiem. Un jaunajiem ir bonuss, ka čučmeki kaimiņos vēsturiski nebūs. | Offline | | |
| michals1 | |  Kopš: 17. Apr 2019
No: Salaspils
Ziņojumi: 2218
Braucu ar: Pilnu ķerru uz taras punktu.Nekad un neko lēti netirgoju.Ja kādam vajag lēti-tas nav pie manis!
|
02 Dec 2025, 13:50:55 @Arsm3ns rakstīja:
02 Dec 2025, 13:43:42 @michals1 rakstīja:
Un vēl-cik skaisti sāk izskatīties Rīgas centrs,ar renovētajām pirmskara ēkām un sakārtotajām namu fasādām.
jā, tā ir. Arī Baložos smuki sataisīja pirmskara ēkas. Tas ir neizbēgami, bet. Būs tik dārgi, ka novienādojas ar jaunajiem projektiem. Un jaunajiem ir bonuss, ka čučmeki kaimiņos vēsturiski nebūs.
Bet atkal, tīri skatoties uz nākotnes vērtību, šodienas jaunais projekts viennozīmīgi būs zaudētājs pret renovēto pirmskara ēku Rīgas centrā, kaut gan pašlaik kv/m cena abos ir apmēram līdzīga, un energoefektivitāte jaunajam noteikti ir daudz augstākā līmenī. | Offline | | |
| Mizx | |  Kopš: 26. Apr 2004
No: Rīga
Ziņojumi: 7691
Braucu ar:
|
02 Dec 2025, 13:50:55 @Arsm3ns rakstīja:
02 Dec 2025, 13:43:42 @michals1 rakstīja:
Un vēl-cik skaisti sāk izskatīties Rīgas centrs,ar renovētajām pirmskara ēkām un sakārtotajām namu fasādām.
jā, tā ir. Arī Baložos smuki sataisīja pirmskara ēkas. Tas ir neizbēgami, bet. Būs tik dārgi, ka novienādojas ar jaunajiem projektiem. Un jaunajiem ir bonuss, ka čučmeki kaimiņos vēsturiski nebūs.
Jaunajos šī bonusa vairs nav. Nu jau ir objekti, kuri ilgāku laiku netirgojās un bijis izdevīgāk ielaist 10 indiešus 2 istabās no katra paņemot 100 EUR kā gaidīt zolīdo ģimeni, kam pieaugušie bērni tikko sākuši dzīvot atsevišķi. | Offline | | |
|
Moderatori: 968-jk, AV, AiwaShuraLLP, BigArchi, GirtzB, Lafter, PERFS, RVR, R_BERGS, SteelRat, VLD, linda, mrc, noisex, smudo
|