Online
Pašreiz BMWPower skatās 128 viesi un 0 reģistrēti lietotāji.
|
Tēma: Nekustamais īpašums II
| Autors | Ziņojums |
| dsks | |  Kopš: 12. Nov 2008
No: Liepāja
Ziņojumi: 1754
Braucu ar:
|
06 Jul 2025, 01:21:46 @Elviss rakstīja:
Redzot apkārt notiekošo būvniecības attīstību,
Ok ir jaunie kvalitatīvi projekti, kuri maksā 2-2.5k par metru, kuri teorētiski ir pavelkami ģimenei.
Bet kurš pavelk tās jauno biroju platības centrā, kuras būvē vai ir izbūvētas? Jā, ir bagāti advokāti, kuri nav tik daudz, ir notàri, kuri gan laicīgi caur visādiem darījumiem ir dabūjuši telpas īpašumā (neesmu bijis pie notāra, kuram nav īpašumà lielas telpas pirms kàda laika iegūtas).
Tā nav tīra mazgāšana? Kurš tur vispār īrē?!
Ps. Tikko biju Portugālē, tāds labs dzivoklis, kurš pie mums ir 2.5-3k, tur maksā 6-9k par metru. Tas tā, kad mēs sūdzamies par cenām.
https://heartofhanza.lv/dzivokli/
3K jau bija vakar ... šodien ir 4K 
| Offline | | |
| bum_bumz | | Kopš: 05. Jan 2006
Ziņojumi: 7578
Braucu ar: E34
|
05 Jul 2025, 20:12:01 @dsks rakstīja:
05 Jul 2025, 20:00:27 @bum_bumz rakstīja:
05 Jul 2025, 17:48:07 @vinkele rakstīja:
Nekustamajam cenas jau saistītas ar algām lielā mērā. Lielākā daļa nopelna zem 1500 mēnesī. Vai viņiem ir kvalifikācija, lai spètu nopelnītu 3000-10000? Šaubos.
Aizsardzības ministrija uzsildīs būvniecību. Tur vecākos referentus un ekspertus vajag biezā slānī. Nauda ir.
Nopelnīt reti kāds var, saņemt gan 
Silda vislaik un arī šobrīd aktīvi silda, bet tie infrastruktūru darbi šaubos vai būs baigais ilgtermiņa pasākums ... `garažas` būs sabūvētas, būs jāsāk štukot, ko tur novietot un tas jau būs pavisam cits piķis ... un tad vairs neliksies, ka tas ir daudz ...
Es biju domājis personālu. Ja vīrs+sieva referenti, tur jau 6 pakas mēnesī sanāk. Algām nauda tur iezīmēta ar indeksāciju uz augšu tā kā, aizejot uz banku, nebūs problēmu krītam. | Offline | | |
RVR  | |  Kopš: 18. Sep 2008
Ziņojumi: 23062
Braucu ar: RVR
|
06 Jul 2025, 01:11:41 @badmoon rakstīja:
ukraiņi (pārsvarā bēgļi, bet ne visi, daži "biezāki" par mani, lol)
Par šo gan nevajadzētu baigi brīnīties - tie cilvēki jau primāri dodas prom (bēg) no kara, un to dara visdažādākie sabiedrības pārstāvji, tai skaitā arī turīgi cilvēki, kuriem šeit nevajag pārtikas pabalstus vai bezmaksas sabiedrisko transportu.
"Bēglis" automātiski nenozīmē "trūcīgs cilvēks" - lai gan viena daļa tādi ir.[ Šo ziņu laboja RVR, 07 Jul 2025, 10:20:42 ] | Offline | | |
| doppio | |  Kopš: 06. Aug 2011
No: Rīga
Ziņojumi: 417
Braucu ar: pareizo piedziņu
|
06 Jul 2025, 01:21:46 @Elviss rakstīja:
Redzot apkārt notiekošo būvniecības attīstību,
Ok ir jaunie kvalitatīvi projekti, kuri maksā 2-2.5k par metru, kuri teorētiski ir pavelkami ģimenei.
Bet kurš pavelk tās jauno biroju platības centrā, kuras būvē vai ir izbūvētas? Jā, ir bagāti advokāti, kuri nav tik daudz, ir notàri, kuri gan laicīgi caur visādiem darījumiem ir dabūjuši telpas īpašumā (neesmu bijis pie notāra, kuram nav īpašumà lielas telpas pirms kàda laika iegūtas).
Tā nav tīra mazgāšana? Kurš tur vispār īrē?!
Ps. Tikko biju Portugālē, tāds labs dzivoklis, kurš pie mums ir 2.5-3k, tur maksā 6-9k par metru. Tas tā, kad mēs sūdzamies par cenām.
Par birojiem jaunajos projektos centrā. Visi labi projekti aizpildās, jagaida rindā būtībā. Izrēķinot nomu (ap 18eur/m2) pret vidējo algu nekas pārspīlēti daudz nav. Labus darbiniekus uz sūdigu vietu strādāt dabūt nevarēsi, ja konkurenti sēž daudz labākos apstākļos. | Offline | | |
| cipargalva | |  Kopš: 07. Jul 2009
No: Valmiera
Ziņojumi: 6750
Braucu ar: quattro
|
06 Jul 2025, 10:10:36 @Elviss rakstīja:
Es nesaprotu ar kādu finansiālu pamatojumu man kaimiņos būvē tās skalu būdas par 2k metrā, kur vērtējums ir 0.5 no tā visa pasākuma.
Finansiāls pamatojums tur ir tikpat, cik coinam, bet vērtējums gan nav puse dēļ vērtēšanas metodikas. | Offline | | |
| Zeip | | Kopš: 22. May 2016
Ziņojumi: 207
Braucu ar:
|
07 Jul 2025, 11:02:27 @doppio rakstīja:
06 Jul 2025, 01:21:46 @Elviss rakstīja:
Redzot apkārt notiekošo būvniecības attīstību,
Ok ir jaunie kvalitatīvi projekti, kuri maksā 2-2.5k par metru, kuri teorētiski ir pavelkami ģimenei.
Bet kurš pavelk tās jauno biroju platības centrā, kuras būvē vai ir izbūvētas? Jā, ir bagāti advokāti, kuri nav tik daudz, ir notàri, kuri gan laicīgi caur visādiem darījumiem ir dabūjuši telpas īpašumā (neesmu bijis pie notāra, kuram nav īpašumà lielas telpas pirms kàda laika iegūtas).
Tā nav tīra mazgāšana? Kurš tur vispār īrē?!
Ps. Tikko biju Portugālē, tāds labs dzivoklis, kurš pie mums ir 2.5-3k, tur maksā 6-9k par metru. Tas tā, kad mēs sūdzamies par cenām.
Par birojiem jaunajos projektos centrā. Visi labi projekti aizpildās, jagaida rindā būtībā. Izrēķinot nomu (ap 18eur/m2) pret vidējo algu nekas pārspīlēti daudz nav. Labus darbiniekus uz sūdigu vietu strādāt dabūt nevarēsi, ja konkurenti sēž daudz labākos apstākļos.
Es vēl piemetīšu klāt, ka ne jau visur ir "visiem obligāti 5 dienas nedēļā jāsēž birojā un vadītājs lūr pār plecu" mentalitāte. Attiecīgi, ja taisi hibrīda variantu + atvērto biroju bez personiskajām darba vietām, tad praksē vari veidot arī mazāku un kompaktāku biroju. Piemēram, ja ir 100 darbinieki, tad var fiziski taisīt tikai 50 vietas. Salīdzinot ar kaut kādu vecāku biroju, kur ir lielāka platība un kas varbūt bija plānots, kad visi 5 dienas nedēļā sēž uz vietas + vēl apkure, elektrība un viss pārējais - beigās tur iespējams nemaz nav tik liela cenu starpība. | Offline | | |
| uteo | |  Kopš: 26. Jun 2010
No: Sigulda
Ziņojumi: 1125
Braucu ar:
|
07 Jul 2025, 12:03:29 @Zeip rakstīja:
07 Jul 2025, 11:02:27 @doppio rakstīja:
06 Jul 2025, 01:21:46 @Elviss rakstīja:
Redzot apkārt notiekošo būvniecības attīstību,
Ok ir jaunie kvalitatīvi projekti, kuri maksā 2-2.5k par metru, kuri teorētiski ir pavelkami ģimenei.
Bet kurš pavelk tās jauno biroju platības centrā, kuras būvē vai ir izbūvētas? Jā, ir bagāti advokāti, kuri nav tik daudz, ir notàri, kuri gan laicīgi caur visādiem darījumiem ir dabūjuši telpas īpašumā (neesmu bijis pie notāra, kuram nav īpašumà lielas telpas pirms kàda laika iegūtas).
Tā nav tīra mazgāšana? Kurš tur vispār īrē?!
Ps. Tikko biju Portugālē, tāds labs dzivoklis, kurš pie mums ir 2.5-3k, tur maksā 6-9k par metru. Tas tā, kad mēs sūdzamies par cenām.
Par birojiem jaunajos projektos centrā. Visi labi projekti aizpildās, jagaida rindā būtībā. Izrēķinot nomu (ap 18eur/m2) pret vidējo algu nekas pārspīlēti daudz nav. Labus darbiniekus uz sūdigu vietu strādāt dabūt nevarēsi, ja konkurenti sēž daudz labākos apstākļos.
Es vēl piemetīšu klāt, ka ne jau visur ir "visiem obligāti 5 dienas nedēļā jāsēž birojā un vadītājs lūr pār plecu" mentalitāte. Attiecīgi, ja taisi hibrīda variantu + atvērto biroju bez personiskajām darba vietām, tad praksē vari veidot arī mazāku un kompaktāku biroju. Piemēram, ja ir 100 darbinieki, tad var fiziski taisīt tikai 50 vietas. Salīdzinot ar kaut kādu vecāku biroju, kur ir lielāka platība un kas varbūt bija plānots, kad visi 5 dienas nedēļā sēž uz vietas + vēl apkure, elektrība un viss pārējais - beigās tur iespējams nemaz nav tik liela cenu starpība.
Tāda jau tagad arī ir prakse uzņēmumos. Jaunos birojus veido ar mazāk darba vietām, nekā ir darbinieku, jo neplāno atgriezties pilnība uz darbu no biroja. | Offline | | |
| kkas | |  Kopš: 22. Apr 2008
Ziņojumi: 10313
Braucu ar: Alfu
| Svaigu un modernu ofisu nav no vārda vispār. Tāpat kā industriālo ēku/noliktavu. Nav runa par kosmētisko izskatu ko var izlabot, ēku tehniskais stāvoklis ir pipec. Treknajos gados celtām ēkām jau ir 20 gadi. Nemaz nerunājot par padumjo laiku ēkām.
+ dzīvojamos jaunos projektus ne tuvu neizpērk kā karstus pīrādziņus, attiecīgi investori meklē citus veidus. | Offline | | |
|
|
| equations | | Kopš: 12. Nov 2008
Ziņojumi: 1342
Braucu ar:
| Ir kādam pazīstami juristi, kuriem ir pieredze tiesajoties ar Rīgas namu pārvaldnieku?
Atdalamies, vieni brīnumi, pēc otriem atklājas.. | Offline | | |
| martell | | Kopš: 02. Feb 2023
Ziņojumi: 83
Braucu ar:
|
07 Jul 2025, 13:58:22 @equations rakstīja:
Ir kādam pazīstami juristi, kuriem ir pieredze tiesajoties ar Rīgas namu pārvaldnieku?
Atdalamies, vieni brīnumi, pēc otriem atklājas..
Savulaik arī ar mazu ēku (13 dzīvokļi) dalījāmies nost. Neveidojām biedrību, bet gan mainījām apsaimniekotāju uz Vecruņģi Sia. Viņu juriste tad arī ļoti palīdzēja, lai mēs nepakāstu savu uzkrājumu (padsmit k), un juridiski korekti samainītu apsaimniekotāju. Process kopš pilnsapulces aizņēma ~pusgadu, līdz RNP pārskaitīja uzkrājumu. Konsultēja, kas un kādā secībā pareizi darāms. Varbūt var izmantot viņus tikai kā konsultantus un juridiskā pakalpojuma sniedzējus. Pati līgumu pārslēgšana notika ātri.
RNP kantoris ir pelnījis deratizāciju ar ugunsmetēju. Nekā nedarīšana, tehnisko jautājumu nerisināšana, telefona necelšana, uzpūstas tāmes un ārpakalpojumi par kosmosu bija ikdiena.
Es saprotu, ka ēka veca un uzkrājuma kolekte "tikai" 1eur/m2, bet attieksme bij tāda, ka mēs paši visu atrisinam, bet samaksājam RNP "par pakalpojumu sniegšanu".
Svarīgi bija tas, ka pārejas procesā netiek veikti nekādi darbi no RNP puses, lai viņi nepagūtu izkačāt uzkrājumu ar kaut kādiem mistiskiem rēķiniem - tipa ieplānotie darbi. Uz to viņiem patiesi bija piešauta roka. | Offline | | |
| equations | | Kopš: 12. Nov 2008
Ziņojumi: 1342
Braucu ar:
| Mums 14 dzivoli kopa. Biedriba nodibinata un pasi ari planojam apsaimniekot.
RNP - tas ir kaut *(&^*&^, pats tur nedzivoju, bet tie kas dzivo - briesmu lietas - labi ja vel ko izdara, te nedarija (pedejo 1+ gadu laika nedarija neko, jo bija plans atkratities - sobrid majai sodi nak no buvaldes). Kas tik tames nav sarakstits, ko neviens nav redzejis - remonteti 6 skursteni, realitate, viss materiali iztereti uz 1 - uzbuvejot 3 mentru augtu torni uz vecas pamatnes, bija jabut celtnim 3 dienas, neviens nekadu celti nav redzejis + kad prasija skaidrojumus - atsuta bildes no citas majas skursteniem, laboja kau kadai pakistani - bonusa sakakareja jumtu, labotas kapnes, nekas nav labots, labota kanalizacija, nekas nav darits, ziema dauzija lastekas no notekam, bonusa nodauzija fasadi + jumta segumu - del ta tagad nak sodi + vel visada mistika ar zales plausanam (kura max ir 3x3 metri), atkritumu tvertnem, koplietosanas elektribu, un vel 101 lieta | Offline | | |
| wanksta | |  Kopš: 05. Jun 2012
Ziņojumi: 7872
Braucu ar:
| Kurus svaigākus projektus tagad vērts izskatīt:
Vismaz 3-istabu
Līdz 140k
Imanta/zoļiks/āģītis, kaut kur tas gals vai netāla pierīga
Flīzes un apdares līmenis kopumā dzīvoklī/kopl. telpās neatgādina maksimas tualetes
Sanāk tajā naudā kaut kas?
[ Šo ziņu laboja wanksta, 09 Jul 2025, 19:40:17 ] | Offline | | |
| michals1 | |  Kopš: 17. Apr 2019
No: Salaspils
Ziņojumi: 2218
Braucu ar: Pilnu ķerru uz taras punktu.Nekad un neko lēti netirgoju.Ja kādam vajag lēti-tas nav pie manis!
|
09 Jul 2025, 19:38:09 @wanksta rakstīja:
Kurus svaigākus projektus tagad vērts izskatīt:
Vismaz 3-istabu
Līdz 140k
Imanta/zoļiks/āģītis, kaut kur tas gals vai netāla pierīga
Flīzes un apdares līmenis kopumā dzīvoklī/kopl. telpās neatgādina maksimas tualetes
Sanāk tajā naudā kaut kas?
Laikam nebūs viegli ko labu atrast. Man pa šādu ciparu aizgāja Salaspilī. Viss kas jauns, stingri virs 2k/kvm. Atliek lūkoties otreizējo tirgu. Tur gan jau kas dabūnams.
| Offline | | |
| wanksta | |  Kopš: 05. Jun 2012
Ziņojumi: 7872
Braucu ar:
| Saprotu, bet obligāti nebija domāts jauns pēc definīcijas, der arī 10 un 15 gadus nodzīvots dzīvoklis
| Offline | | |
| aep_det | |  Kopš: 12. Jun 2013
No: Rīga
Ziņojumi: 2430
Braucu ar: 5008
| Kādi ierobežojumi ir pie upes, kas ir arī robežupe ar Lietuvu?
Respektīvi, robeža iet pa upes vidu, bet robežstabs ir krastā. Tātad iekšējā un ārējā robeža.
Kādus ierobežojumus tas uzliek jebkādām darbībām tur? Tā ir arī aizsargjosla.
Un tiesības uz braucamo ceļu par labu autoceļam. Ko tas nozīmē? Ka viņi nopļaus zāli sētai gar otru pusi? 
Kur skatīties, kur ir augstsprieguma vadi ierakti?
Tur, kā noprotu, pat stādīt neko nedrīkst virsū?
Paldies!  [ Šo ziņu laboja aep_det, 20 Jul 2025, 17:03:13 ] | Offline | | |
| Lala | |  Kopš: 16. Nov 2011
No: Rīga
Ziņojumi: 3460
Braucu ar: Visādiem pedāļiem un Svensonu kasti.
| Valsts robežas likums tev atbildēs uz jautājumiem.
| Offline | | |
|
|
| aep_det | |  Kopš: 12. Jun 2013
No: Rīga
Ziņojumi: 2430
Braucu ar: 5008
| Par nekustamajiem īpašumiem kāds jurists ir šeit?
Pakonsultēties par aizsargjoslu.
Varam sazvanīties attālināti, par samaksu vienosimies. | Offline | | |
| aep_det | |  Kopš: 12. Jun 2013
No: Rīga
Ziņojumi: 2430
Braucu ar: 5008
| Nākamais jautājums - kam ir pieredze ar būvniecību upes aizsargjoslā, kura, šajā gadījumā dēl upes garuma, ir 300 metri?
Likums formāli atļauj, bet cik reāli ir dabūt atļauju? | Offline | | |
| Mizx | |  Kopš: 26. Apr 2004
No: Rīga
Ziņojumi: 7691
Braucu ar:
|
22 Jul 2025, 19:37:54 @aep_det rakstīja:
Nākamais jautājums - kam ir pieredze ar būvniecību upes aizsargjoslā, kura, šajā gadījumā dēl upes garuma, ir 300 metri?
Likums formāli atļauj, bet cik reāli ir dabūt atļauju?
To jau nosaka dažādu faktoru kopums. Varbūt tā teritorija katru gadu applūst un tā arī ir reģistrēta? | Offline | | |
| MPBK | |  Kopš: 24. Feb 2012
No: Jūrmala
Ziņojumi: 1972
Braucu ar: 500 un 800
|
22 Jul 2025, 19:37:54 @aep_det rakstīja:
Nākamais jautājums - kam ir pieredze ar būvniecību upes aizsargjoslā, kura, šajā gadījumā dēl upes garuma, ir 300 metri?
Likums formāli atļauj, bet cik reāli ir dabūt atļauju?
Nezinu kā ir citur, bet Ķekavā man upes aizsargjosla ir 10m no nogāzes augšējās malas. Kas manā gadījumā sakrīt ar zemesgabala robežu. (Līdz ūdenim vēl sanāk 6m tauvasjosla). Un šajā aizsargjoslā neko nedrīkst būvēt. Un tev nevajag konsultēties ar juristiem, bet gan piezvanīt uz pašvaldību un tur visu paskaidros. Neviens jurists tev nepalīdzēs ja pašvaldība būs aizliegusi kaut ko būvēt. | Offline | | |
|
Moderatori: 968-jk, AV, AiwaShuraLLP, BigArchi, GirtzB, Lafter, PERFS, RVR, R_BERGS, SteelRat, VLD, linda, mrc, noisex, smudo
|