Online

Pašreiz BMWPower skatās 128 viesi un 0 reģistrēti lietotāji.

Ienākt BMWPower

Lietotājvards:

Parole:

Atcerēties

Aizmirsi paroli?

Reģistrēties

Forums » Vispārējās diskusijas » Tērzētava

Tēma: Nekustamais īpašums II

AutorsZiņojums
dsks
06. Jul 2025, 09:26 #27681

Kopš: 12. Nov 2008

No: Liepāja

Ziņojumi: 1754

Braucu ar:


06 Jul 2025, 01:21:46 @Elviss rakstīja:
Redzot apkārt notiekošo būvniecības attīstību,

Ok ir jaunie kvalitatīvi projekti, kuri maksā 2-2.5k par metru, kuri teorētiski ir pavelkami ģimenei.

Bet kurš pavelk tās jauno biroju platības centrā, kuras būvē vai ir izbūvētas? Jā, ir bagāti advokāti, kuri nav tik daudz, ir notàri, kuri gan laicīgi caur visādiem darījumiem ir dabūjuši telpas īpašumā (neesmu bijis pie notāra, kuram nav īpašumà lielas telpas pirms kàda laika iegūtas).
Tā nav tīra mazgāšana? Kurš tur vispār īrē?!

Ps. Tikko biju Portugālē, tāds labs dzivoklis, kurš pie mums ir 2.5-3k, tur maksā 6-9k par metru. Tas tā, kad mēs sūdzamies par cenām.


https://heartofhanza.lv/dzivokli/

3K jau bija vakar ... šodien ir 4K

Offline
bum_bumz
06. Jul 2025, 10:38 #27682

Kopš: 05. Jan 2006

Ziņojumi: 7578

Braucu ar: E34


05 Jul 2025, 20:12:01 @dsks rakstīja:

05 Jul 2025, 20:00:27 @bum_bumz rakstīja:

05 Jul 2025, 17:48:07 @vinkele rakstīja:

Nekustamajam cenas jau saistītas ar algām lielā mērā. Lielākā daļa nopelna zem 1500 mēnesī. Vai viņiem ir kvalifikācija, lai spètu nopelnītu 3000-10000? Šaubos.


Aizsardzības ministrija uzsildīs būvniecību. Tur vecākos referentus un ekspertus vajag biezā slānī. Nauda ir.
Nopelnīt reti kāds var, saņemt gan


Silda vislaik un arī šobrīd aktīvi silda, bet tie infrastruktūru darbi šaubos vai būs baigais ilgtermiņa pasākums ... `garažas` būs sabūvētas, būs jāsāk štukot, ko tur novietot un tas jau būs pavisam cits piķis ... un tad vairs neliksies, ka tas ir daudz ...

Es biju domājis personālu. Ja vīrs+sieva referenti, tur jau 6 pakas mēnesī sanāk. Algām nauda tur iezīmēta ar indeksāciju uz augšu tā kā, aizejot uz banku, nebūs problēmu krītam.
Offline
RVR
07. Jul 2025, 10:16 #27683

Kopš: 18. Sep 2008

Ziņojumi: 23062

Braucu ar: RVR


06 Jul 2025, 01:11:41 @badmoon rakstīja:

ukraiņi (pārsvarā bēgļi, bet ne visi, daži "biezāki" par mani, lol)



Par šo gan nevajadzētu baigi brīnīties - tie cilvēki jau primāri dodas prom (bēg) no kara, un to dara visdažādākie sabiedrības pārstāvji, tai skaitā arī turīgi cilvēki, kuriem šeit nevajag pārtikas pabalstus vai bezmaksas sabiedrisko transportu.

"Bēglis" automātiski nenozīmē "trūcīgs cilvēks" - lai gan viena daļa tādi ir.

[ Šo ziņu laboja RVR, 07 Jul 2025, 10:20:42 ]

Offline
doppio
07. Jul 2025, 11:02 #27684

Kopš: 06. Aug 2011

No: Rīga

Ziņojumi: 417

Braucu ar: pareizo piedziņu


06 Jul 2025, 01:21:46 @Elviss rakstīja:
Redzot apkārt notiekošo būvniecības attīstību,

Ok ir jaunie kvalitatīvi projekti, kuri maksā 2-2.5k par metru, kuri teorētiski ir pavelkami ģimenei.

Bet kurš pavelk tās jauno biroju platības centrā, kuras būvē vai ir izbūvētas? Jā, ir bagāti advokāti, kuri nav tik daudz, ir notàri, kuri gan laicīgi caur visādiem darījumiem ir dabūjuši telpas īpašumā (neesmu bijis pie notāra, kuram nav īpašumà lielas telpas pirms kàda laika iegūtas).
Tā nav tīra mazgāšana? Kurš tur vispār īrē?!

Ps. Tikko biju Portugālē, tāds labs dzivoklis, kurš pie mums ir 2.5-3k, tur maksā 6-9k par metru. Tas tā, kad mēs sūdzamies par cenām.


Par birojiem jaunajos projektos centrā. Visi labi projekti aizpildās, jagaida rindā būtībā. Izrēķinot nomu (ap 18eur/m2) pret vidējo algu nekas pārspīlēti daudz nav. Labus darbiniekus uz sūdigu vietu strādāt dabūt nevarēsi, ja konkurenti sēž daudz labākos apstākļos.
Offline
cipargalva
07. Jul 2025, 11:37 #27685

Kopš: 07. Jul 2009

No: Valmiera

Ziņojumi: 6750

Braucu ar: quattro


06 Jul 2025, 10:10:36 @Elviss rakstīja:
Es nesaprotu ar kādu finansiālu pamatojumu man kaimiņos būvē tās skalu būdas par 2k metrā, kur vērtējums ir 0.5 no tā visa pasākuma.

Finansiāls pamatojums tur ir tikpat, cik coinam, bet vērtējums gan nav puse dēļ vērtēšanas metodikas.
Offline
Zeip
07. Jul 2025, 12:03 #27686

Kopš: 22. May 2016

Ziņojumi: 207

Braucu ar:


07 Jul 2025, 11:02:27 @doppio rakstīja:

06 Jul 2025, 01:21:46 @Elviss rakstīja:
Redzot apkārt notiekošo būvniecības attīstību,

Ok ir jaunie kvalitatīvi projekti, kuri maksā 2-2.5k par metru, kuri teorētiski ir pavelkami ģimenei.

Bet kurš pavelk tās jauno biroju platības centrā, kuras būvē vai ir izbūvētas? Jā, ir bagāti advokāti, kuri nav tik daudz, ir notàri, kuri gan laicīgi caur visādiem darījumiem ir dabūjuši telpas īpašumā (neesmu bijis pie notāra, kuram nav īpašumà lielas telpas pirms kàda laika iegūtas).
Tā nav tīra mazgāšana? Kurš tur vispār īrē?!

Ps. Tikko biju Portugālē, tāds labs dzivoklis, kurš pie mums ir 2.5-3k, tur maksā 6-9k par metru. Tas tā, kad mēs sūdzamies par cenām.


Par birojiem jaunajos projektos centrā. Visi labi projekti aizpildās, jagaida rindā būtībā. Izrēķinot nomu (ap 18eur/m2) pret vidējo algu nekas pārspīlēti daudz nav. Labus darbiniekus uz sūdigu vietu strādāt dabūt nevarēsi, ja konkurenti sēž daudz labākos apstākļos.


Es vēl piemetīšu klāt, ka ne jau visur ir "visiem obligāti 5 dienas nedēļā jāsēž birojā un vadītājs lūr pār plecu" mentalitāte. Attiecīgi, ja taisi hibrīda variantu + atvērto biroju bez personiskajām darba vietām, tad praksē vari veidot arī mazāku un kompaktāku biroju. Piemēram, ja ir 100 darbinieki, tad var fiziski taisīt tikai 50 vietas. Salīdzinot ar kaut kādu vecāku biroju, kur ir lielāka platība un kas varbūt bija plānots, kad visi 5 dienas nedēļā sēž uz vietas + vēl apkure, elektrība un viss pārējais - beigās tur iespējams nemaz nav tik liela cenu starpība.
Offline
uteo
07. Jul 2025, 12:16 #27687

Kopš: 26. Jun 2010

No: Sigulda

Ziņojumi: 1125

Braucu ar:


07 Jul 2025, 12:03:29 @Zeip rakstīja:

07 Jul 2025, 11:02:27 @doppio rakstīja:

06 Jul 2025, 01:21:46 @Elviss rakstīja:
Redzot apkārt notiekošo būvniecības attīstību,

Ok ir jaunie kvalitatīvi projekti, kuri maksā 2-2.5k par metru, kuri teorētiski ir pavelkami ģimenei.

Bet kurš pavelk tās jauno biroju platības centrā, kuras būvē vai ir izbūvētas? Jā, ir bagāti advokāti, kuri nav tik daudz, ir notàri, kuri gan laicīgi caur visādiem darījumiem ir dabūjuši telpas īpašumā (neesmu bijis pie notāra, kuram nav īpašumà lielas telpas pirms kàda laika iegūtas).
Tā nav tīra mazgāšana? Kurš tur vispār īrē?!

Ps. Tikko biju Portugālē, tāds labs dzivoklis, kurš pie mums ir 2.5-3k, tur maksā 6-9k par metru. Tas tā, kad mēs sūdzamies par cenām.


Par birojiem jaunajos projektos centrā. Visi labi projekti aizpildās, jagaida rindā būtībā. Izrēķinot nomu (ap 18eur/m2) pret vidējo algu nekas pārspīlēti daudz nav. Labus darbiniekus uz sūdigu vietu strādāt dabūt nevarēsi, ja konkurenti sēž daudz labākos apstākļos.


Es vēl piemetīšu klāt, ka ne jau visur ir "visiem obligāti 5 dienas nedēļā jāsēž birojā un vadītājs lūr pār plecu" mentalitāte. Attiecīgi, ja taisi hibrīda variantu + atvērto biroju bez personiskajām darba vietām, tad praksē vari veidot arī mazāku un kompaktāku biroju. Piemēram, ja ir 100 darbinieki, tad var fiziski taisīt tikai 50 vietas. Salīdzinot ar kaut kādu vecāku biroju, kur ir lielāka platība un kas varbūt bija plānots, kad visi 5 dienas nedēļā sēž uz vietas + vēl apkure, elektrība un viss pārējais - beigās tur iespējams nemaz nav tik liela cenu starpība.

Tāda jau tagad arī ir prakse uzņēmumos. Jaunos birojus veido ar mazāk darba vietām, nekā ir darbinieku, jo neplāno atgriezties pilnība uz darbu no biroja.
Offline
kkas
07. Jul 2025, 13:53 #27688

Kopš: 22. Apr 2008

Ziņojumi: 10313

Braucu ar: Alfu

Svaigu un modernu ofisu nav no vārda vispār. Tāpat kā industriālo ēku/noliktavu. Nav runa par kosmētisko izskatu ko var izlabot, ēku tehniskais stāvoklis ir pipec. Treknajos gados celtām ēkām jau ir 20 gadi. Nemaz nerunājot par padumjo laiku ēkām.
+ dzīvojamos jaunos projektus ne tuvu neizpērk kā karstus pīrādziņus, attiecīgi investori meklē citus veidus.
Offline
equations
07. Jul 2025, 13:58 #27689

Kopš: 12. Nov 2008

Ziņojumi: 1342

Braucu ar:

Ir kādam pazīstami juristi, kuriem ir pieredze tiesajoties ar Rīgas namu pārvaldnieku?

Atdalamies, vieni brīnumi, pēc otriem atklājas..
Offline
martell
08. Jul 2025, 11:01 #27690

Kopš: 02. Feb 2023

Ziņojumi: 83

Braucu ar:


07 Jul 2025, 13:58:22 @equations rakstīja:
Ir kādam pazīstami juristi, kuriem ir pieredze tiesajoties ar Rīgas namu pārvaldnieku?

Atdalamies, vieni brīnumi, pēc otriem atklājas..


Savulaik arī ar mazu ēku (13 dzīvokļi) dalījāmies nost. Neveidojām biedrību, bet gan mainījām apsaimniekotāju uz Vecruņģi Sia. Viņu juriste tad arī ļoti palīdzēja, lai mēs nepakāstu savu uzkrājumu (padsmit k), un juridiski korekti samainītu apsaimniekotāju. Process kopš pilnsapulces aizņēma ~pusgadu, līdz RNP pārskaitīja uzkrājumu. Konsultēja, kas un kādā secībā pareizi darāms. Varbūt var izmantot viņus tikai kā konsultantus un juridiskā pakalpojuma sniedzējus. Pati līgumu pārslēgšana notika ātri.

RNP kantoris ir pelnījis deratizāciju ar ugunsmetēju. Nekā nedarīšana, tehnisko jautājumu nerisināšana, telefona necelšana, uzpūstas tāmes un ārpakalpojumi par kosmosu bija ikdiena.

Es saprotu, ka ēka veca un uzkrājuma kolekte "tikai" 1eur/m2, bet attieksme bij tāda, ka mēs paši visu atrisinam, bet samaksājam RNP "par pakalpojumu sniegšanu".

Svarīgi bija tas, ka pārejas procesā netiek veikti nekādi darbi no RNP puses, lai viņi nepagūtu izkačāt uzkrājumu ar kaut kādiem mistiskiem rēķiniem - tipa ieplānotie darbi. Uz to viņiem patiesi bija piešauta roka.
Offline
equations
08. Jul 2025, 12:38 #27691

Kopš: 12. Nov 2008

Ziņojumi: 1342

Braucu ar:

Mums 14 dzivoli kopa. Biedriba nodibinata un pasi ari planojam apsaimniekot.

RNP - tas ir kaut *(&^*&^, pats tur nedzivoju, bet tie kas dzivo - briesmu lietas - labi ja vel ko izdara, te nedarija (pedejo 1+ gadu laika nedarija neko, jo bija plans atkratities - sobrid majai sodi nak no buvaldes). Kas tik tames nav sarakstits, ko neviens nav redzejis - remonteti 6 skursteni, realitate, viss materiali iztereti uz 1 - uzbuvejot 3 mentru augtu torni uz vecas pamatnes, bija jabut celtnim 3 dienas, neviens nekadu celti nav redzejis + kad prasija skaidrojumus - atsuta bildes no citas majas skursteniem, laboja kau kadai pakistani - bonusa sakakareja jumtu, labotas kapnes, nekas nav labots, labota kanalizacija, nekas nav darits, ziema dauzija lastekas no notekam, bonusa nodauzija fasadi + jumta segumu - del ta tagad nak sodi + vel visada mistika ar zales plausanam (kura max ir 3x3 metri), atkritumu tvertnem, koplietosanas elektribu, un vel 101 lieta
Offline
wanksta
09. Jul 2025, 19:38 #27692

Kopš: 05. Jun 2012

Ziņojumi: 7872

Braucu ar:

Kurus svaigākus projektus tagad vērts izskatīt:

Vismaz 3-istabu
Līdz 140k
Imanta/zoļiks/āģītis, kaut kur tas gals vai netāla pierīga
Flīzes un apdares līmenis kopumā dzīvoklī/kopl. telpās neatgādina maksimas tualetes

Sanāk tajā naudā kaut kas?

[ Šo ziņu laboja wanksta, 09 Jul 2025, 19:40:17 ]

Offline
michals1
09. Jul 2025, 20:56 #27693

Kopš: 17. Apr 2019

No: Salaspils

Ziņojumi: 2218

Braucu ar: Pilnu ķerru uz taras punktu.Nekad un neko lēti netirgoju.Ja kādam vajag lēti-tas nav pie manis!


09 Jul 2025, 19:38:09 @wanksta rakstīja:
Kurus svaigākus projektus tagad vērts izskatīt:

Vismaz 3-istabu
Līdz 140k
Imanta/zoļiks/āģītis, kaut kur tas gals vai netāla pierīga
Flīzes un apdares līmenis kopumā dzīvoklī/kopl. telpās neatgādina maksimas tualetes

Sanāk tajā naudā kaut kas?

Laikam nebūs viegli ko labu atrast. Man pa šādu ciparu aizgāja Salaspilī. Viss kas jauns, stingri virs 2k/kvm. Atliek lūkoties otreizējo tirgu. Tur gan jau kas dabūnams.


Offline
wanksta
10. Jul 2025, 09:17 #27694

Kopš: 05. Jun 2012

Ziņojumi: 7872

Braucu ar:

Saprotu, bet obligāti nebija domāts jauns pēc definīcijas, der arī 10 un 15 gadus nodzīvots dzīvoklis

Offline
aep_det
20. Jul 2025, 16:56 #27695

Kopš: 12. Jun 2013

No: Rīga

Ziņojumi: 2430

Braucu ar: 5008

Kādi ierobežojumi ir pie upes, kas ir arī robežupe ar Lietuvu?
Respektīvi, robeža iet pa upes vidu, bet robežstabs ir krastā. Tātad iekšējā un ārējā robeža.
Kādus ierobežojumus tas uzliek jebkādām darbībām tur? Tā ir arī aizsargjosla.

Un tiesības uz braucamo ceļu par labu autoceļam. Ko tas nozīmē? Ka viņi nopļaus zāli sētai gar otru pusi?

Kur skatīties, kur ir augstsprieguma vadi ierakti?
Tur, kā noprotu, pat stādīt neko nedrīkst virsū?

Paldies!

[ Šo ziņu laboja aep_det, 20 Jul 2025, 17:03:13 ]

Offline
Lala
20. Jul 2025, 17:17 #27696

Kopš: 16. Nov 2011

No: Rīga

Ziņojumi: 3460

Braucu ar: Visādiem pedāļiem un Svensonu kasti.

Valsts robežas likums tev atbildēs uz jautājumiem.
Offline
aep_det
20. Jul 2025, 19:15 #27697

Kopš: 12. Jun 2013

No: Rīga

Ziņojumi: 2430

Braucu ar: 5008

Par nekustamajiem īpašumiem kāds jurists ir šeit?
Pakonsultēties par aizsargjoslu.

Varam sazvanīties attālināti, par samaksu vienosimies.
Offline
aep_det
22. Jul 2025, 19:37 #27698

Kopš: 12. Jun 2013

No: Rīga

Ziņojumi: 2430

Braucu ar: 5008

Nākamais jautājums - kam ir pieredze ar būvniecību upes aizsargjoslā, kura, šajā gadījumā dēl upes garuma, ir 300 metri?

Likums formāli atļauj, bet cik reāli ir dabūt atļauju?
Offline
Mizx
22. Jul 2025, 20:36 #27699

Kopš: 26. Apr 2004

No: Rīga

Ziņojumi: 7691

Braucu ar:


22 Jul 2025, 19:37:54 @aep_det rakstīja:
Nākamais jautājums - kam ir pieredze ar būvniecību upes aizsargjoslā, kura, šajā gadījumā dēl upes garuma, ir 300 metri?

Likums formāli atļauj, bet cik reāli ir dabūt atļauju?
To jau nosaka dažādu faktoru kopums. Varbūt tā teritorija katru gadu applūst un tā arī ir reģistrēta?
Offline
MPBK
22. Jul 2025, 20:43 #27700

Kopš: 24. Feb 2012

No: Jūrmala

Ziņojumi: 1972

Braucu ar: 500 un 800


22 Jul 2025, 19:37:54 @aep_det rakstīja:
Nākamais jautājums - kam ir pieredze ar būvniecību upes aizsargjoslā, kura, šajā gadījumā dēl upes garuma, ir 300 metri?

Likums formāli atļauj, bet cik reāli ir dabūt atļauju?

Nezinu kā ir citur, bet Ķekavā man upes aizsargjosla ir 10m no nogāzes augšējās malas. Kas manā gadījumā sakrīt ar zemesgabala robežu. (Līdz ūdenim vēl sanāk 6m tauvasjosla). Un šajā aizsargjoslā neko nedrīkst būvēt. Un tev nevajag konsultēties ar juristiem, bet gan piezvanīt uz pašvaldību un tur visu paskaidros. Neviens jurists tev nepalīdzēs ja pašvaldība būs aizliegusi kaut ko būvēt.
Offline

Moderatori: 968-jk, AV, AiwaShuraLLP, BigArchi, GirtzB, Lafter, PERFS, RVR, R_BERGS, SteelRat, VLD, linda, mrc, noisex, smudo