Gadījuma bilde

Online

Pašreiz BMWPower skatās 122 viesi un 5 reģistrēti lietotāji.

Ienākt BMWPower

Lietotājvards:

Parole:

Atcerēties

Aizmirsi paroli?

Reģistrēties

Forums » Vispārējās diskusijas » Tērzētava

Tēma: Nekustamais īpašums II

AutorsZiņojums
Arsm3ns
04. Jul 2025, 11:39 #27641

Kopš: 27. Oct 2023

Ziņojumi: 1966

Braucu ar:


04 Jul 2025, 11:28:30 @JankyLV rakstīja:

04 Jul 2025, 11:15:58 @Arsm3ns rakstīja:
"Par to pašu cenu" ir iespēja izskatīt daudz interesantākas vietas par Mārupi.
Šis tas interesants ir Babītes pusē, kur Mežāres.


Tu esi bijis Mežārēs? Tas, ka tur parasti īpašumiem ir lielāka zemes platība - nenozīmē ka tur ir "interesantāk".

Būtu vismaz kādu ainaviskāku vai klusāku vietu piedāvājis.
vietas ir ļoti daudz. Mežāres pieminēju jo zinu tur vienu klusu foršu nostūri, kur praktiski kā privāts mikrociemats ar tupikiem visur. Protams tur tālāk un vispār tās attīstītāju pļavas visur skečī ņemt, nezinot par ko izvērtīsies vieta vēlāk, tāpēc es ļoti par nosacīti vēsturiskām vietām, kur viss jau sacelts, apdzīvots un ir skaidrība, kas tā par vietu.
Bet.. par minēto cenu vietu labu ir padaudz, tikai jārok.
Offline
JankyLV
04. Jul 2025, 11:43 #27642

Kopš: 23. Jul 2014

No: Rīga

Ziņojumi: 3214

Braucu ar: imperialblau

Piekrītu par to ka tajā budžetā var atrast labus īpašumus.
Ir gadījies pāris vakarus pavadīt Mežārēs dažādās vietās - nu var jau būt ka pierod pie tā ka lidmašīnas konkrēti virs galvas visu laiku..

Lai @Destructo apraksta vēlmes, var jau būt ka kādam ir ko ieteikt.
Offline
martell
04. Jul 2025, 11:44 #27643

Kopš: 02. Feb 2023

Ziņojumi: 83

Braucu ar:


04 Jul 2025, 11:15:58 @Arsm3ns rakstīja:

"Par to pašu cenu" ir iespēja izskatīt daudz interesantākas vietas par Mārupi.


Ja ir rocība, kas var atļauties "Vaivaru baroku", tad, manuprāt, ir daudz labu vietu Rīgā, kas vēl tikai gaida savu attīstību. Atkarībā no ikdienas gaitām tas var būt gan Āgenskalns, gan Bieriņi, gan Maskavas Forštate, gan Teika, gan tālais centrs. Piekritīšu, ka gatavs un svaigs nordiskais dizains šajos mikrorajonos būs ap 0.5m (ar atrisinātām problēmām), bet ja esi gatavs sākt no nulles pats ar savu projektu, tad gan jau 350...400k sanāks ierakstīties ar visu zemi. Un vietas ar visādiem mīlīgiem zemes gabaliem (t.sk. ar vēsturisko apbūvi) ir daudz.

Man personīgi nav saprotama pieRīgas ciematu eksotika, kur cilvēks ir atkarīgs no sava auto. It kā "amerikāņu sapnis", bet reālajā dzīvē ļoti apgrūtinoši.

Ja tik ļoti gribas pie ūdeņiem, tad es izskatītu Bolderājas veco apbūvi, kuru kapitāli renovējot var nonākt pie foršiem risinājumiem. Pie tam zemes gabali tur ir pietiekoši lieli. Cik esmu tur ar velo pabraukājies, tad urlu kultūra ir stipri gājusi mazumā.
Offline
smilee45
04. Jul 2025, 11:46 #27644

Kopš: 26. Jan 2014

Ziņojumi: 1145

Braucu ar:


04 Jul 2025, 09:25:28 @Arturiks rakstīja:
Kaivas, Salnas, pat mūsdienu bonava - tie ir šodienas lietuviešu projekti pēc dažiem gadiem.

Kaivām un salnas tomēr siltinātas ēkas, stāvvadi sakārtoti. Tas daudz no svara. Es gan nepateikšu cik maksā lietuviešu projektam renovācija uz dzīvokli, bet cipars ar katru dienu kāpj un diezgan strauji.
Offline
walder
04. Jul 2025, 12:39 #27645

Kopš: 18. Apr 2007

No: Rīga

Ziņojumi: 8699

Braucu ar: 7 seat MPV

Jūrmalas cenām vispār nav nekāda pamatojuma, ņemot vērā ka tā pilsēta ir pilna ar vati + iesprūdusi astoņdesmitajos... Tā pati izslavētā Jomas iela...
Man kā Vidzemniekam, tā pilsēta šķiet kā joks
Sorry, tikai mans viedoklis
Offline
kkas
04. Jul 2025, 12:47 #27646

Kopš: 22. Apr 2008

Ziņojumi: 10305

Braucu ar: Alfu

Man personīgi nav saprotama pieRīgas ciematu eksotika, kur cilvēks ir atkarīgs no sava auto. It kā "amerikāņu sapnis", bet reālajā dzīvē ļoti apgrūtinoši.


Ne jau aiz labas dzīves. Cik % var atļauties māju par 350+k eur?
+ Rīgā/l vai top vietās zemes nav vispār vai pa kosmosu vai apgrūtinājumiem vai kkādā tirsā.
Offline
bills
04. Jul 2025, 12:50 #27647

Kopš: 02. Jan 2009

Ziņojumi: 1242

Braucu ar:


04 Jul 2025, 12:39:46 @walder rakstīja:
Jūrmalas cenām vispār nav nekāda pamatojuma, ņemot vērā ka tā pilsēta ir pilna ar vati + iesprūdusi astoņdesmitajos... Tā pati izslavētā Jomas iela...
Man kā Vidzemniekam, tā pilsēta šķiet kā joks
Sorry, tikai mans viedoklis




Biju tajā pilsētā šķiet oktobra vidū, ejot ap plkst.18:00 pa jomas ielu likās, ka esmu nonācis kaut kādos laukos, 2 cilvēkus redzēju, braucot uz kauguru pusi tā pilsēta ir pilnīgi izmirusi. Nesaprotu ko tur vispār var darīt.
Offline
Destructo
04. Jul 2025, 12:54 #27648

Kopš: 06. Sep 2005

Ziņojumi: 483

Braucu ar: B O R S C H E


04 Jul 2025, 12:39:46 @walder rakstīja:
Jūrmalas cenām vispār nav nekāda pamatojuma, ņemot vērā ka tā pilsēta ir pilna ar vati + iesprūdusi astoņdesmitajos... Tā pati izslavētā Jomas iela...
Man kā Vidzemniekam, tā pilsēta šķiet kā joks
Sorry, tikai mans viedoklis



Atceries, ka Jomas iela pa lielam ir vieta, kur sabrauc visa rajonu šusāra un reti kurš vietējais tur ir bijis gadiem, tai skaitā es.

Man lielākie plusi, kāpēc ļoti patīk Jūrmala neskatoties uz visiem mīnusiem ir daba, principā visa komerc infrastruktūra, ka uz Rīgu vispār ļoti retu reizi jābrauc, Bulduri/Lielupe, Jūra trīs minūšu attālumā, priedaines dabas parks, ļoti liela ēdināšanas izvēle, entie SPA, kur pa 9 EUR var kā jūrmalnieks ziemas aukstajos mēnešos vari sēdēt kaut vai katru dienu, ļoti laba skolu/bērnudārzu infrastruktūra, kaut vai tā pati Aspazijas vidusskola, Mežaparks sīkajiem, kultūras pasākumu saraksts Dzintaros šogad vispār super, spēj tik biļetes pirkt, kluss, mierīgs.

Dzintari, diemžēl ir tikpat sūdīga šīs pilsētas reprezentācija cik kauguri :/
Offline
versatile
04. Jul 2025, 13:13 #27649

Kopš: 03. Sep 2015

Ziņojumi: 1692

Braucu ar:


04 Jul 2025, 11:44:50 @martell rakstīja:

Man personīgi nav saprotama pieRīgas ciematu eksotika, kur cilvēks ir atkarīgs no sava auto. It kā "amerikāņu sapnis", bet reālajā dzīvē ļoti apgrūtinoši.


Ciemati dikti dažādi. Ir kur 25min pastaigas attālumā ir n-tie starppilsētu autobusi, vilciens, vairāki veikali, aptieka, pat jogas studija, bēbīšu skoliņa, skola, bērnudārzs, vietējais ģā, utt.
Un ir, protams, kur tas viss (vai pat ne viss) vismaz 15 minūšu brauciena attālumā. Bet arī tur, katram savi + un -.
Offline
treshaa_josla
04. Jul 2025, 13:48 #27650

Kopš: 07. Mar 2023

Ziņojumi: 719

Braucu ar:



04 Jul 2025, 11:44:50 @martell rakstīja:

Man personīgi nav saprotama pieRīgas ciematu eksotika, kur cilvēks ir atkarīgs no sava auto. It kā "amerikāņu sapnis", bet reālajā dzīvē ļoti apgrūtinoši.


Ir cilvēki, kuri no sava midzenīša ar k2 / velo aizlīd līdz iestādei, 8 stundas tur dzer kapiju / mītiņo / utt
Ir cilvēki, kuriem auto vajag ikdienā, vizītes pie klientiem / partneriem utt

Ne par vienu nesmejos, nenosodu. Katram savs

Mana sieva ir no pirmā kategorijas, es - no otrās. Bet viņai tā iestāde ir diezgan neparocīgā Rygas stūrī, ar sabtransu sērfot uz darbu īsti iekāriena nebija un tā no centra pārcēlāmies uz Bieriņiem. (Sveiks Zapar uc ģeogrāfi ).


50 % no lēmuma pārcelties bija jo centrā vakarā mašīnu novietot bija cīņa. Labāk pabraukt 10 - 15 min ilgāk un noparkoties savā sētā bez kaut kādām drāmām

+ bērniem apkārt ir zaļa vide, normāli kaimiņi, vieta, kur izpausties

5 min attālumā ir # 10 un #25 autobuss + kaut kādi mikriņi.

Es pārcelšanos nenožēloju ne mirkli. uzbūvēju sev jaunu biroju Mārupē un vispār piekāš to Rygu
Offline
Zeip
04. Jul 2025, 14:05 #27651

Kopš: 22. May 2016

Ziņojumi: 207

Braucu ar:


04 Jul 2025, 13:48:10 @treshaa_josla rakstīja:


04 Jul 2025, 11:44:50 @martell rakstīja:

Man personīgi nav saprotama pieRīgas ciematu eksotika, kur cilvēks ir atkarīgs no sava auto. It kā "amerikāņu sapnis", bet reālajā dzīvē ļoti apgrūtinoši.


Ir cilvēki, kuri no sava midzenīša ar k2 / velo aizlīd līdz iestādei, 8 stundas tur dzer kapiju / mītiņo / utt
Ir cilvēki, kuriem auto vajag ikdienā, vizītes pie klientiem / partneriem utt

Ne par vienu nesmejos, nenosodu. Katram savs

Mana sieva ir no pirmā kategorijas, es - no otrās. Bet viņai tā iestāde ir diezgan neparocīgā Rygas stūrī, ar sabtransu sērfot uz darbu īsti iekāriena nebija un tā no centra pārcēlāmies uz Bieriņiem. (Sveiks Zapar uc ģeogrāfi ).


50 % no lēmuma pārcelties bija jo centrā vakarā mašīnu novietot bija cīņa. Labāk pabraukt 10 - 15 min ilgāk un noparkoties savā sētā bez kaut kādām drāmām

+ bērniem apkārt ir zaļa vide, normāli kaimiņi, vieta, kur izpausties

5 min attālumā ir # 10 un #25 autobuss + kaut kādi mikriņi.

Es pārcelšanos nenožēloju ne mirkli. uzbūvēju sev jaunu biroju Mārupē un vispār piekāš to Rygu

Bet pat, ja Tev auto vajag darbam, izklaidēm, bērnu izvadāšanai utt bieži vien dzīvot pilsētā ir daudz praktiskāk (ne velti jaunajiem projektiem pilni pagalmi ar auto, jo cilvēkiem tos vajag).

Mums birojā vairāk ir attālinātais darbs nekā klātienē. Kad satieku kolēģus, kas ir no tālākām vietām, un dzirdu viņu stāstīto kā nu viņiem sokas ar to tikšanu uz/no biroja... Nu mani ar sūdainu mietu nepiespīdīsi pārvākties uz kkādu privātmāju ciematu pierīgā. Nu, ja uz darbu klātienē jāaizbrauc reizi nedēļā, tad vēl varētu pieciest, bet biežāk - drausmas vnk. Celties sešos no rīta, lai vēlākais 7 (vēlams ātrāk) jau izbrauktu, vakarā pēc darba forši iestrēgsti korķos... Ne velti mums kolēģi, kas tālāk brauc, pa lielam cenšas braukt tikai kad ir tāda vajadzība un pēc pusdienlaika šauj mājās, lai nav stunda jābrauc vēl Rīgai cauri. Man viens paziņa, kam pa reizei vajadzība no Talsim aizšaut uz biroju Teikā, teica, ka trakākajās reizēs viņam no Talsiem līdz Spicei ir tikpat ilgs laiks vajadzīgs, kā no Spices līdz Teikai...

Nu grozies kā gribi, bet tas nav normāli. Vienīgais pluss, ka Tev ir kkādi 1000m2 zemes pļavas vidū...

[ Šo ziņu laboja Zeip, 04 Jul 2025, 14:07:26 ]

Offline
mrCage
04. Jul 2025, 14:39 #27652

Kopš: 03. Apr 2021

Ziņojumi: 2147

Braucu ar:


04 Jul 2025, 12:47:42 @kkas rakstīja:
Cik % var atļauties māju par 350+k eur?


Vai tad cilvēkiem šobrīd ir cita izvēle ,ja grib jaunu māju? 300 k jau tagad ir pats minimums .

Nu labi pieRīgā ,bet tagad jau pat Liepājā jaunās vienstāvu koka karkasenes jau gandrīz 300 štukas maksā.

Offline
uteo
04. Jul 2025, 14:50 #27653

Kopš: 26. Jun 2010

No: Sigulda

Ziņojumi: 1125

Braucu ar:


04 Jul 2025, 14:39:36 @mrCage rakstīja:

04 Jul 2025, 12:47:42 @kkas rakstīja:
Cik % var atļauties māju par 350+k eur?


Vai tad cilvēkiem šobrīd ir cita izvēle ,ja grib jaunu māju? 300 k jau tagad ir pats minimums .

Nu labi pieRīgā ,bet tagad jau pat Liepājā jaunās vienstāvu koka karkasenes jau gandrīz 300 štukas maksā.



Nav jau svarīgi kur, mājas cena no tā jau nemainās - reģionos pat varētu būt dārgāk dēļ materiālu piegādēm.
Starpība tīri tikai uz zemes cenu.
Offline
michals1
04. Jul 2025, 14:53 #27654

Kopš: 17. Apr 2019

No: Salaspils

Ziņojumi: 2218

Braucu ar: Pilnu ķerru uz taras punktu.Nekad un neko lēti netirgoju.Ja kādam vajag lēti-tas nav pie manis!

Iemetīšu savu darvas karoti par Pierīgas ciematiem.Jā,vis gerai,ja būda labā/sakārtotā vietā,kur vis blakām-skolas,veikali utt. Vis labi,kamēr tai būdā dzīvojat vismaz 3jatā un sīcim vajadzīgs pagalms.Bet laiks skrien,sīcis paaugas un pamet ligzdu.Paliekat divatā ar kundzi un sākat domāt,vai tas vajadzīgs jums? Zāle jāpļauj,sēta jākrāso,jumts jālabo....
Un tad sākas domas par dzīvokli vietā,kur vis tas nav jādara. Tā kā visu pēdējo gadu takšoju,esmu pieskatījies uz dažādiem brīnumiem-bērniem kuriem taxis tiek pasūtīts2x dienā,jo netiek uz skolu un atpakaļ,mājām kuras kādreiz bija labas,bet nu jau paplukušas,jo vecis aizgājis pie mīļākās,vai pa skuju taku un sieva nevelk visu to,dažādām kolorītām vietām,kur jau 20 gadu pašvaldība nevar ceļus noafaltēt,brīnumainiem veidojumiem Mārupes kartupeļu laukos,kas saucas laikam rindu mājas un citiem brīnumiem.Tās pašas Mežāres,bieži ir nekuriene,jo bez sava transporta ir nošķirtas no ārpasaules.Kādam protams tas der,bet vai visiem?
Offline
mrCage
04. Jul 2025, 14:57 #27655

Kopš: 03. Apr 2021

Ziņojumi: 2147

Braucu ar:

Latvijā jau tie attālumi nav tik lieli ,lai būtu TIK būtiskas atšķirības materiālu piegādes cenās manuprāt.

Man vienkārši acis ir kubā ,kad skatos pārdošanas cenās jaunajām mājām- zema vienstāvu koka planku karkasa māja apšuta ar osb uz zemiem pamatiem ,zeme ar tik vien kā divus auto novietot un suņubūdu un tas viss maksā 300+ k .
Tā saprotu, vēl desmit gadi un tāda būda jauna jau maksās pusmiljonu.
Offline
Kidd
04. Jul 2025, 15:10 #27656

Kopš: 18. May 2009

Ziņojumi: 8403

Braucu ar: 400Zs


04 Jul 2025, 13:48:10 @treshaa_josla rakstīja:

uzbūvēju sev jaunu biroju Mārupē un vispār piekāš to Rygu


Smuks birojs, starp citu Kā reiz pāris dienas atpakaļ braucu pie klienta netālu un nočekoju

Nez par to pieRīgu. S-pilī veikali ar auto 3-5 minūšu attālumā, ja ir vēlme = ar kājām 10 minūtēs var aiziet līdz tuvākajam. turpat arī aptieka un pakomāti. Bērnudārzs 2 minūtes ar auto vai tās pašas 10 minūtes ar kājām. Skola un poliklīnika = 7 minūtes ar auto, ja pavairāk mašīnas, bet parasti ap 5 minūtēm. Ar kājām gan tā ilgāk = 4 km tomēr. Auto īsti nebūtu nepieciešams, ja visa dzīve grozītos tikai ap to lokāciju,bet.... klusums, miers, nav pilsētas kņada, apkārt mežs. Da i gaiss svaigāks liekas,vai

P.S
Par nomaļākiem pieRīgas ciemiem viedoklis nav

[ Šo ziņu laboja Kidd, 04 Jul 2025, 15:13:11 ]

Offline
elbruss
04. Jul 2025, 15:28 #27657

Kopš: 12. May 2006

Ziņojumi: 1184

Braucu ar: BMW, Škoda, velo, slēpes


04 Jul 2025, 14:57:35 @mrCage rakstīja:
Tā saprotu, vēl desmit gadi un tāda būda jauna jau maksās pusmiljonu.


Nu atkarīgs no inflācijas, bet kaut kas uz to pusi arī būs. Ne jau preces/pakalpojumi/īpašumi paši no sevis kaut kā paliek dārgāki, bet naudas vērtība samazinās un attiecīgi mēs to uztveram kā "visam apkārt cenas ceļās". "Pirms pieciem gadiem pirku pa ..., tagad gan astronomiskas cenas", utt.
Offline
968-jk
04. Jul 2025, 15:45 #27658

Kopš: 08. Dec 2013

No: Rīga

Ziņojumi: 14075

Braucu ar: 30niekiem


04 Jul 2025, 15:28:45 @elbruss rakstīja:

04 Jul 2025, 14:57:35 @mrCage rakstīja:
Tā saprotu, vēl desmit gadi un tāda būda jauna jau maksās pusmiljonu.


Nu atkarīgs no inflācijas, bet kaut kas uz to pusi arī būs. Ne jau preces/pakalpojumi/īpašumi paši no sevis kaut kā paliek dārgāki, bet naudas vērtība samazinās un attiecīgi mēs to uztveram kā "visam apkārt cenas ceļās". "Pirms pieciem gadiem pirku pa ..., tagad gan astronomiskas cenas", utt.


"Šobrīd nav īstais laiks pirkt/būvēt. Baigās cenas. Paskatīsimies kas notiks vēlāk".
Offline
elbruss
04. Jul 2025, 15:46 #27659

Kopš: 12. May 2006

Ziņojumi: 1184

Braucu ar: BMW, Škoda, velo, slēpes


04 Jul 2025, 15:10:00 @Kidd rakstīja:
S-pilī veikali ar auto 3-5 minūšu attālumā, ja ir vēlme = ar kājām 10 minūtēs var aiziet līdz tuvākajam. turpat arī aptieka un pakomāti. Bērnudārzs 2 minūtes ar auto vai tās pašas 10 minūtes ar kājām...


Man bērni mācās S-pilī un esmu tur pabijis visos nostūros (gan ciemos, gan ar kājām/velo). Nav tik vienkārši...
Tur ir ļoti foršas vietas un tevis nosauktie attālumi. Zaļi klusi nostūri un kājām aizsniedzams centrs, vilciens. Bet tur vairs nav vietas un tagad lielākā daļa jau būvējas patālu no centra. Bērni vēl ar velo līdz skolai var aizbraukt (kas ir liels pluss), bet pašiem ikdienā jau vajag visur braukt auto. Un tad jau vairs nav nekāda lielā labuma. Sanāk tāds pats kolhozs kā pļavu ciematos.
Tā kā ļoti atkarīgs no vietas.
Offline
Kidd
04. Jul 2025, 15:56 #27660

Kopš: 18. May 2009

Ziņojumi: 8403

Braucu ar: 400Zs

Tas viss ir sasniedzams pilnīgi mierīgi ar kājām vai felli pilnīgi bez problēmām. Bet nu labi, es necīnīšos par savu taisnību. Nesaku, ka tā ir ideālākā vieta pasaulē kur dzīvot, bet tīri no nepieciešamību viedokļa un to pieejamības - viss ir vairāk , kā ok. + no tālākajiem galiem kā Silava vai Dienvidu iela iet regulāri sabiedriskais [ vai vairs jau neiet? es hvz kad pēdējo reizi ar autobusu esmu braucis] ... , tā kā kautkāds babulis no Dienvidu ielas tālākā gala mierīgi iekāpj autobusā un aizmauc līdz tai pašai poliklīnikai pat ļoti veikli, turpat izstaigā 3 dažādus lielveikalus, ieiet pa tirgu pašeptēt un vēl pa sociķiem izblandās, ja vajag , un ar nākamo autobusu aizbrauc līdz tai pašai dienvidenei. Ar jaunajiem ciematiņiem, kas ir pie manis vai blakus man - tur jā, tur bez auto mazliet tricky, bet tāpat autobuss kursē. Da i ko tur noliegt - regulāri pašvaldība uzlabo satiksmi. Bet nu labi, teicu, ka neiesaistīšos baigajās diskusijās.
Offline

Moderatori: 968-jk, AV, AiwaShuraLLP, BigArchi, GirtzB, Lafter, PERFS, RVR, R_BERGS, SteelRat, VLD, linda, mrc, noisex, smudo