Online
Pašreiz BMWPower skatās 123 viesi un 0 reģistrēti lietotāji.
|
Tēma: Nekustamais īpašums II
| Autors | Ziņojums |
| Arsm3ns | |  Kopš: 27. Oct 2023
Ziņojumi: 1984
Braucu ar:
|
04 Jul 2025, 15:28:45 @elbruss rakstīja:
04 Jul 2025, 14:57:35 @mrCage rakstīja:
Tā saprotu, vēl desmit gadi un tāda būda jauna jau maksās pusmiljonu.
Nu atkarīgs no inflācijas, bet kaut kas uz to pusi arī būs. Ne jau preces/pakalpojumi/īpašumi paši no sevis kaut kā paliek dārgāki, bet naudas vērtība samazinās un attiecīgi mēs to uztveram kā "visam apkārt cenas ceļās". "Pirms pieciem gadiem pirku pa ..., tagad gan astronomiskas cenas", utt.
nav tā inflācija TIKAI. Jaunā projekta dzīvokļa kvadrātmetra kredža ir pēdējos desmit gados gandrīz 50+%. Tā nav inflācija. Paši tak atceraties 1.3k kvm par jauno projektu bija padaudz. | Offline | | |
| dsks | |  Kopš: 12. Nov 2008
No: Liepāja
Ziņojumi: 1754
Braucu ar:
|
04 Jul 2025, 16:21:52 @Arsm3ns rakstīja:
04 Jul 2025, 15:28:45 @elbruss rakstīja:
04 Jul 2025, 14:57:35 @mrCage rakstīja:
Tā saprotu, vēl desmit gadi un tāda būda jauna jau maksās pusmiljonu.
Nu atkarīgs no inflācijas, bet kaut kas uz to pusi arī būs. Ne jau preces/pakalpojumi/īpašumi paši no sevis kaut kā paliek dārgāki, bet naudas vērtība samazinās un attiecīgi mēs to uztveram kā "visam apkārt cenas ceļās". "Pirms pieciem gadiem pirku pa ..., tagad gan astronomiskas cenas", utt.
nav tā inflācija TIKAI. Jaunā projekta dzīvokļa kvadrātmetra kredža ir pēdējos desmit gados gandrīz 50+%. Tā nav inflācija. Paši tak atceraties 1.3k kvm par jauno projektu bija padaudz.
Es atceros, ka vēl Akropoles būvniecības laikā d100 gaisa vadu varēja pa 95 centi metrā bez pvn nopirkt ... šodien tas maksā 2.50 euro metrā ... nav nav inflācija 
Nemanot ... nemanot inflācija Jūs ir paņēmusi 
| Offline | | |
| dsks | |  Kopš: 12. Nov 2008
No: Liepāja
Ziņojumi: 1754
Braucu ar:
| Arsm3ns, Tu vienkārši palaidi garām kovidmomentu, kad uzblieza cenas gaisā tā ka maz neliekas ... pēc tam nedaudz atlaida un visi bija laimīgi, ka bez maz deflācija ... tikai nianse - reiz divi pret pirmskovida momenta  | Offline | | |
elbruss  | |  Kopš: 12. May 2006
Ziņojumi: 1185
Braucu ar: BMW, Škoda, velo, slēpes
|
04 Jul 2025, 16:21:52 @Arsm3ns rakstīja:
Jaunā projekta dzīvokļa kvadrātmetra kredža ir pēdējos desmit gados gandrīz 50+%. Tā nav inflācija.
Tu gandrīz precīzi trāpiji ar tiem 50%.
Vidēji (pēc Centrālās statistikas pārvaldes datiem) šajā 10g. periodā sanāk 49.4% visam.
Te Kalkulators | Offline | | |
Arturiks  | |  Kopš: 01. Nov 2008
No: Rīga
Ziņojumi: 9305
Braucu ar: 26 & 26 & 11
|
04 Jul 2025, 16:46:09 @elbruss rakstīja:
04 Jul 2025, 16:21:52 @Arsm3ns rakstīja:
Jaunā projekta dzīvokļa kvadrātmetra kredža ir pēdējos desmit gados gandrīz 50+%. Tā nav inflācija.
Tu gandrīz precīzi trāpiji ar tiem 50%.
Vidēji (pēc Centrālās statistikas pārvaldes datiem) šajā 10g. periodā sanāk 49.4% visam.
Te Kalkulators
Krievi pie vainas noteikti | Offline | | |
| michals1 | |  Kopš: 17. Apr 2019
No: Salaspils
Ziņojumi: 2218
Braucu ar: Pilnu ķerru uz taras punktu.Nekad un neko lēti netirgoju.Ja kādam vajag lēti-tas nav pie manis!
| Par cenām...Bija doma nopirkt dzīvokli Varšavā.Kamēr muļļājos,cenas aizgāja kosmosā.Ja gadus 3 atpakaļ varēja paņemt pa 3k/kvm jaunajā projektā,tad šodien tie jau ir 5+ k/kvm.Ar piebildi-bez apdares. Protams,PL un LV nav viens un tas pats,bet diez vai būs ilgi tāda medusmaize kā pašlaik,kad kvm maksā ap 2,5k.Cenas turpinās augt,tas nav burbulis,bet skarba realitāte. | Offline | | |
| Arsm3ns | |  Kopš: 27. Oct 2023
Ziņojumi: 1984
Braucu ar:
|
04 Jul 2025, 16:52:26 @Arturiks rakstīja:
04 Jul 2025, 16:46:09 @elbruss rakstīja:
04 Jul 2025, 16:21:52 @Arsm3ns rakstīja:
Jaunā projekta dzīvokļa kvadrātmetra kredža ir pēdējos desmit gados gandrīz 50+%. Tā nav inflācija.
Tu gandrīz precīzi trāpiji ar tiem 50%.
Vidēji (pēc Centrālās statistikas pārvaldes datiem) šajā 10g. periodā sanāk 49.4% visam.
Te Kalkulators
Krievi pie vainas noteikti
nu bejdz, neslēdz vainas sajūtu 
Tas notiek visur kur ir vai nav krievi. Nekustamais ir noslāņojošā mazprocenta naudīgo kasta, kura pieparko naudu drošākajā vietā- nekustamajos. NY kvartāliem izpērk ēkas un nodubulto īri. Kaut kas nepatīk? "Pastaigā pa tirgu, atrodi lētāku. Viss maksā tik cik tas maksā. Brīvais tirgus, viss pašregulējas." Un tamlīdzīgas patiesības 
Plus paaudžu maiņa ir cikliska un tagad ir periods, kad daudzi mēģina atkabināties no vecākiem un meklē deficītā mājokļus. Kroč labs laiks, lai būtu četrgadniekam. Paika un pamperi toč netrūkst un var gan pa lēto, gan dārgo- pēc izvēles  [ Šo ziņu laboja Arsm3ns, 04 Jul 2025, 17:02:21 ] | Offline | | |
| 968-jk | |  Kopš: 08. Dec 2013
No: Rīga
Ziņojumi: 14075
Braucu ar: 30niekiem
|
04 Jul 2025, 16:52:26 @Arturiks rakstīja:
04 Jul 2025, 16:46:09 @elbruss rakstīja:
04 Jul 2025, 16:21:52 @Arsm3ns rakstīja:
Jaunā projekta dzīvokļa kvadrātmetra kredža ir pēdējos desmit gados gandrīz 50+%. Tā nav inflācija.
Tu gandrīz precīzi trāpiji ar tiem 50%.
Vidēji (pēc Centrālās statistikas pārvaldes datiem) šajā 10g. periodā sanāk 49.4% visam.
Te Kalkulators
Krievi pie vainas noteikti
Celtnieki! | Offline | | |
|
|
| Arsm3ns | |  Kopš: 27. Oct 2023
Ziņojumi: 1984
Braucu ar:
|
04 Jul 2025, 17:02:11 @968-jk rakstīja:
04 Jul 2025, 16:52:26 @Arturiks rakstīja:
04 Jul 2025, 16:46:09 @elbruss rakstīja:
04 Jul 2025, 16:21:52 @Arsm3ns rakstīja:
Jaunā projekta dzīvokļa kvadrātmetra kredža ir pēdējos desmit gados gandrīz 50+%. Tā nav inflācija.
Tu gandrīz precīzi trāpiji ar tiem 50%.
Vidēji (pēc Centrālās statistikas pārvaldes datiem) šajā 10g. periodā sanāk 49.4% visam.
Te Kalkulators
Krievi pie vainas noteikti
Celtnieki!
piekrītu! Pipeļnieki. Par 3 stundu zemes pastumdīšanu 500 prasa. Tā mēneša griezumā var prezidentu izpogāt dubultā  | Offline | | |
| tomy_lee | | Kopš: 09. Oct 2011
Ziņojumi: 168
Braucu ar:
| Nu Mārupe jau nav pierīgas ciems. De facto tā jau ir daļa Rīgas. Neticu, ka no Berģiem, Juglas var aizbraukt ātrāk līdz centram nekā no Mārupes, nemaz nerunājot par Bolderāju vai Vecmilgrāvi 
| Offline | | |
Arturiks  | |  Kopš: 01. Nov 2008
No: Rīga
Ziņojumi: 9305
Braucu ar: 26 & 26 & 11
|
04 Jul 2025, 17:03:28 @Arsm3ns rakstīja:
04 Jul 2025, 17:02:11 @968-jk rakstīja:
04 Jul 2025, 16:52:26 @Arturiks rakstīja:
04 Jul 2025, 16:46:09 @elbruss rakstīja:
04 Jul 2025, 16:21:52 @Arsm3ns rakstīja:
Jaunā projekta dzīvokļa kvadrātmetra kredža ir pēdējos desmit gados gandrīz 50+%. Tā nav inflācija.
Tu gandrīz precīzi trāpiji ar tiem 50%.
Vidēji (pēc Centrālās statistikas pārvaldes datiem) šajā 10g. periodā sanāk 49.4% visam.
Te Kalkulators
Krievi pie vainas noteikti
Celtnieki!
piekrītu! Pipeļnieki. Par 3 stundu zemes pastumdīšanu 500 prasa. Tā mēneša griezumā var prezidentu izpogāt dubultā 
Zinot mūsējo, lūdzu, definē vārdu salikumu “izpogāt prezidentu”.  | Offline | | |
| Arsm3ns | |  Kopš: 27. Oct 2023
Ziņojumi: 1984
Braucu ar:
| Jā un vēl dubultā | Offline | | |
| vinkele | | Kopš: 09. Jan 2021
Ziņojumi: 42
Braucu ar: Benzīnu
|
04 Jul 2025, 17:00:17 @michals1 rakstīja:
Par cenām...Bija doma nopirkt dzīvokli Varšavā.Kamēr muļļājos,cenas aizgāja kosmosā.Ja gadus 3 atpakaļ varēja paņemt pa 3k/kvm jaunajā projektā,tad šodien tie jau ir 5+ k/kvm.Ar piebildi-bez apdares. Protams,PL un LV nav viens un tas pats,bet diez vai būs ilgi tāda medusmaize kā pašlaik,kad kvm maksā ap 2,5k.Cenas turpinās augt,tas nav burbulis,bet skarba realitāte.
Jaunbūvēm izmaksas augs, bet jautājums ko būvēs un kam. Varbūt nākotnē būvēs miljonāriem , nevis proletariātam.
Jau tagad 3 istabu neliels dzīvoklis mikrorajonā starp hrušcenēm vai panelenēm it kā maksā -+ 200 000 bez mēbelēm.
Mums ir slikta demogrāfija un drīz būs bedre pēc dažiem gadiem, kad jauno ģimeņu būs stipri mazāk kā beidzamajos gados. Kā arī ja ukraiņi varēs doties mājās, tad tas būs normāls kritiens. (Ukraiņu došanās prom samazinās pieprasījumu pēc īres dzīvokļiem būtiski)
Nekustamajam cenas jau saistītas ar algām lielā mērā. Lielākā daļa nopelna zem 1500 mēnesī. Vai viņiem ir kvalifikācija, lai spètu nopelnītu 3000-10000? Šaubos. (šeit arī problŕma ir tāda, ka nevar strauji pieaugt augsti apmaksāto darba vietu skaits. Skaidrs, ka daļa no tiem 1500 varētu ari saņemt lielāku algu, ja vien to kāds gribētu vai varētu maksāt).
[ Šo ziņu laboja vinkele, 05 Jul 2025, 17:57:42 ] | Offline | | |
| Arsm3ns | |  Kopš: 27. Oct 2023
Ziņojumi: 1984
Braucu ar:
| Ukrainu pieminot... Ja paņems EU vienu dienu, tad te var sanākt, ka ieplūdīs, ka maz neliekas Kā teica jaunās paaudzes ukrainiete, kura pārcēlās uz Rīgu- da te tak tādas iespējas, jūs ņihera nedarat  | Offline | | |
| ezis_ | |  Kopš: 13. May 2017
Ziņojumi: 1419
Braucu ar: T@C- R6 un citiem
|
05 Jul 2025, 18:25:41 @Arsm3ns rakstīja:
Ukrainu pieminot... Ja paņems EU vienu dienu, tad te var sanākt, ka ieplūdīs, ka maz neliekas Kā teica jaunās paaudzes ukrainiete, kura pārcēlās uz Rīgu- da te tak tādas iespējas, jūs ņihera nedarat 
Nedaudz gārām Ukri bez 1,5-2 pat kustēties netaisas Te jau tagad ir pilns ar džamaliem.... katru dienu redzu.Pa dienu krāmē gazbetona blokus,vakaros, jums bolt somās kebabus izvizina . | Offline | | |
| bum_bumz | | Kopš: 05. Jan 2006
Ziņojumi: 7578
Braucu ar: E34
|
05 Jul 2025, 17:48:07 @vinkele rakstīja:
Nekustamajam cenas jau saistītas ar algām lielā mērā. Lielākā daļa nopelna zem 1500 mēnesī. Vai viņiem ir kvalifikācija, lai spètu nopelnītu 3000-10000? Šaubos.
Aizsardzības ministrija uzsildīs būvniecību. Tur vecākos referentus un ekspertus vajag biezā slānī. Nauda ir.
Nopelnīt reti kāds var, saņemt gan  | Offline | | |
|
|
| Arsm3ns | |  Kopš: 27. Oct 2023
Ziņojumi: 1984
Braucu ar:
|
05 Jul 2025, 19:20:09 @ezis_ rakstīja:
05 Jul 2025, 18:25:41 @Arsm3ns rakstīja:
Ukrainu pieminot... Ja paņems EU vienu dienu, tad te var sanākt, ka ieplūdīs, ka maz neliekas Kā teica jaunās paaudzes ukrainiete, kura pārcēlās uz Rīgu- da te tak tādas iespējas, jūs ņihera nedarat 
Nedaudz gārām Ukri bez 1,5-2 pat kustēties netaisas Te jau tagad ir pilns ar džamaliem.... katru dienu redzu.Pa dienu krāmē gazbetona blokus,vakaros, jums bolt somās kebabus izvizina .
nav runa par lāpstas cilātājiem, bet uzņēmīgiem jaunās paaudzes pārstāvjiem, kuri nemeklē darbu, bet paši rada. | Offline | | |
| dsks | |  Kopš: 12. Nov 2008
No: Liepāja
Ziņojumi: 1754
Braucu ar:
|
05 Jul 2025, 20:00:27 @bum_bumz rakstīja:
05 Jul 2025, 17:48:07 @vinkele rakstīja:
Nekustamajam cenas jau saistītas ar algām lielā mērā. Lielākā daļa nopelna zem 1500 mēnesī. Vai viņiem ir kvalifikācija, lai spètu nopelnītu 3000-10000? Šaubos.
Aizsardzības ministrija uzsildīs būvniecību. Tur vecākos referentus un ekspertus vajag biezā slānī. Nauda ir.
Nopelnīt reti kāds var, saņemt gan 
Silda vislaik un arī šobrīd aktīvi silda, bet tie infrastruktūru darbi šaubos vai būs baigais ilgtermiņa pasākums ... `garažas` būs sabūvētas, būs jāsāk štukot, ko tur novietot un tas jau būs pavisam cits piķis ... un tad vairs neliksies, ka tas ir daudz ... | Offline | | |
| vinkele | | Kopš: 09. Jan 2021
Ziņojumi: 42
Braucu ar: Benzīnu
|
05 Jul 2025, 18:25:41 @Arsm3ns rakstīja:
Ukrainu pieminot... Ja paņems EU vienu dienu, tad te var sanākt, ka ieplūdīs, ka maz neliekas Kā teica jaunās paaudzes ukrainiete, kura pārcēlās uz Rīgu- da te tak tādas iespējas, jūs ņihera nedarat 
Kāda varētu būt viņu motivācija doties uz šejieni, ja viņus uzņems eu? Viņi jau pirms kara varēja braukt šeit strādāt , vajadzēka tikai papīrus sakārtot.
Bez ukr šeit ir iebraukuši arī daudzi no kartupeļu fīrera zemes.
Migrācija no laukiem uz Rīgu ir faktiski beigusies.
| Offline | | |
badmoon  | |  Kopš: 27. Jun 2005
Ziņojumi: 8860
Braucu ar: Braucu ar
| Darbā, manā mazpilsētā, praktiski katru dienu ir jākomunicē ar dažādu valstu pārstāvjiem - krievi (tie šobrīd, tūrisma sezonā), ukraiņi (pārsvarā bēgļi, bet ne visi, daži "biezāki" par mani, lol), tad nāk visas čučmeku zemes, Uzbekistāna, Armēnija, Azeirbadžāna, utml., tur labi ja kāds krieviski māk/saprot. Next level ir kaut kādi melnie čuvaki, ne ta Indija, Indonēzija, hvz, strādā laukos melnos darbus. Pēdējos gados šādi ir sabraukuši daudz, un to es redzu savā čuhņā, kas tad hvz notiek Rīgā  | Offline | | |
|
Moderatori: 968-jk, AV, AiwaShuraLLP, BigArchi, GirtzB, Lafter, PERFS, RVR, R_BERGS, SteelRat, VLD, linda, mrc, noisex, smudo
|