Online
Pašreiz BMWPower skatās 184 viesi un 0 reģistrēti lietotāji.
|
Tēma: Nekustamais īpašums II
| Autors | Ziņojums |
| vaivads19 | | Kopš: 01. Jan 2015
Ziņojumi: 85
Braucu ar:
| SEB no 1,77 uz 1,57%. Rakstīju, ka šobrīd ir godīga cena 1,5% uz ko pretendēju. Aizņēma 1 nedēļu. + 3 mēn EURIBOR | Offline | | |
| Amphiney | |  Kopš: 04. Apr 2014
Ziņojumi: 1167
Braucu ar: F11
|
10 Mar 2025, 17:37:29 @HUBLOC rakstīja:
10 Mar 2025, 16:16:16 @Amphiney rakstīja:
Nometa no 2.3% uz 1.6%. 5 gadus vecai hipotēkai. Gaidīt gan nācās kādas 3 nedēļas,jo straujš kāpums ar pieteikumiem kopš janvāra,kad beidzās atbalsts.
ko nozīmē nometa? VNK paši izmainīja to %?
Man tik vienkarsi viss nebija/nav... uzralstiju swedbankai, ka gribu, lai praskata likmi, man ir 1.8, kredits viens pirms 8 otrs pirms 3 gadiem nemts.
Man tzvanija un pastastija, ka ja grib lai samazina, tad jabut ienakumiem tadiem pasiem, kadi bija taja bridi kad nemu kreditu... skaidrs, ka man uz to bridi uztaisita smuka alga u nsievai ari, tagad to visu darit, lai butu pedejie 6 menesi smuki ir neprats... vnk kāda ir jūsu pieredze?
Nē,rakstīju pieteikumu interneta bankā. Gaidīju 3 nedēļas atbildi | Offline | | |
| GTs- | | Kopš: 03. Jun 2013
Ziņojumi: 822
Braucu ar:
| Pirmo reizi dzirdu,ka kāds taisa sev smuku algu, lai dabūtu kredītus.
Parasti cilvēkiem inflācijas un darba pieredzes ietvaros alga 5-10 gadu laikā ir tikai kāpusi. | Offline | | |
| 1986 | |  Kopš: 25. Jan 2015
Ziņojumi: 323
Braucu ar: 3 dāmām un ar V8
|
11 Mar 2025, 01:41:14 @GTs- rakstīja:
Pirmo reizi dzirdu,ka kāds taisa sev smuku algu, lai dabūtu kredītus.
Parasti cilvēkiem inflācijas un darba pieredzes ietvaros alga 5-10 gadu laikā ir tikai kāpusi.
Esi dzirdējis, ka ir tādi darba devēji? Tad tie ir tie, kas var izvēlēties, kādu algu sev uztaisīt. Arī palielināt uz laiku dēļ potenciālā kredīta.
Uzņēmējam ir arī tāda iespēja kā dzīvot no peļņas, nevis darba algas, bet privātajam kredītam bankas ņem vērā tikai darba algu. [ Šo ziņu laboja 1986, 11 Mar 2025, 08:17:16 ] | Offline | | |
| HUBLOC | |  Kopš: 02. Oct 2007
No: Rīga
Ziņojumi: 4794
Braucu ar: SQ7
|
11 Mar 2025, 01:41:14 @GTs- rakstīja:
Pirmo reizi dzirdu,ka kāds taisa sev smuku algu, lai dabūtu kredītus.
Parasti cilvēkiem inflācijas un darba pieredzes ietvaros alga 5-10 gadu laikā ir tikai kāpusi.
uzraksti, kadai jabut algai, lai panemtu kreditu 300k? ))
es ari aizpildiju pieteikumu un ar mani sazinajas bankas darbineice diezgan atri. Vina saka, ja mes varam parskatit % likmi, bet uz to bridi jabut visam ka bija, kad parakstijam ligumu + sieva ka lidzaiznemejes.... man sieva tikko no dekreta iznaca un tas viss neskiet reali... visa taa cakaresanas, lai menesa maksajums butu 100eur letaks Vardu sakot SWED ta vienkarsi nesamazina likmi, jo "tirgus situacija ir tada". | Offline | | |
| shirminieks | |  Kopš: 13. Jan 2013
No: Rīga
Ziņojumi: 2072
Braucu ar: 81
|
11 Mar 2025, 06:34:22 @1986 rakstīja:
11 Mar 2025, 01:41:14 @GTs- rakstīja:
Pirmo reizi dzirdu,ka kāds taisa sev smuku algu, lai dabūtu kredītus.
Parasti cilvēkiem inflācijas un darba pieredzes ietvaros alga 5-10 gadu laikā ir tikai kāpusi.
Esi dzirdējis, ka ir tādi darba devēji? Tad tie ir tie, kas var izvēlēties, kādu algu sev uztaisīt. Arī palielināt uz laiku dēļ potenciālā kredīta.
Uzņēmējam ir arī tāda iespēja kā dzīvot peļņas, nevis darba algas, bet privātajam kredītam bankas ņem vērā tikai darba algu.
Protams, ka ņem vērā arī dividenžu ienākumus no peļņas, bet tam visam jābūt deklarētam  | Offline | | |
| michals1 | |  Kopš: 17. Apr 2019
No: Salaspils
Ziņojumi: 2218
Braucu ar: Pilnu ķerru uz taras punktu.Nekad un neko lēti netirgoju.Ja kādam vajag lēti-tas nav pie manis!
| A rūgtā patiesība tāda,ka šobrīd uz īpašumiem 250k.+ skatītāju kā nacionālajā teātrī,savukārt pēc vizītes bankā tie vienkārši izgaist kā rīta migla.
Tā runā mākleri pieturā. | Offline | | |
| kkas | |  Kopš: 22. Apr 2008
Ziņojumi: 10315
Braucu ar: Alfu
| Cik tieši daudz LV ģimeņu var atļauties kredītu pa 250 pakām? Jaunie projekti kopš pagājušās vasaras pārdodas gaužām lēni un tagad ar oranžā prikoliem tirgus ir/būs rip. | Offline | | |
|
|
| Arsm3ns | |  Kopš: 27. Oct 2023
Ziņojumi: 1986
Braucu ar:
|
11 Mar 2025, 09:38:31 @kkas rakstīja:
Cik tieši daudz LV ģimeņu var atļauties kredītu pa 250 pakām? Jaunie projekti kopš pagājušās vasaras pārdodas gaužām lēni un tagad ar oranžā prikoliem tirgus ir/būs rip.
gaužām lēnu, bet cenas nekrīt, kas nozīmē- neviens nepaniko, bet pārlaiž kārtējo viss slikti periodu. Nedaudz laiki pamainīsies, mikro augšupeja, bankas ierubīs labākus procentus un atkal štuk uz rok letiņš ar sievu un ķošķu līdzaizņēmēju, iekārtos savu 250k vērto 54kvm jaunā projekta dzīvokli Pierīgā 
Arī mājām nekrīt cipars vai par 100k vai 350. Dažus pat ievēroju, kuri sen tirgo bet no marta pat cenu piemetši jo it's season baby  | Offline | | |
| shirminieks | |  Kopš: 13. Jan 2013
No: Rīga
Ziņojumi: 2072
Braucu ar: 81
|
11 Mar 2025, 07:48:55 @HUBLOC rakstīja:
11 Mar 2025, 01:41:14 @GTs- rakstīja:
Pirmo reizi dzirdu,ka kāds taisa sev smuku algu, lai dabūtu kredītus.
Parasti cilvēkiem inflācijas un darba pieredzes ietvaros alga 5-10 gadu laikā ir tikai kāpusi.
uzraksti, kadai jabut algai, lai panemtu kreditu 300k? ))
es ari aizpildiju pieteikumu un ar mani sazinajas bankas darbineice diezgan atri. Vina saka, ja mes varam parskatit % likmi, bet uz to bridi jabut visam ka bija, kad parakstijam ligumu + sieva ka lidzaiznemejes.... man sieva tikko no dekreta iznaca un tas viss neskiet reali... visa taa cakaresanas, lai menesa maksajums butu 100eur letaks Vardu sakot SWED ta vienkarsi nesamazina likmi, jo "tirgus situacija ir tada".
Par pirmo jautājumu:
- 300kEUR uz 30y @ 5% sanāk 1'610EUR/mēn
- 1'610EUR / 5000EUR = 32%
- 300'000 / 5'000 = 60x
Principā ar 5kEUR algu ierakstās gan ikmēneša maksājuma limitā, gan kopējo saistību limitā -> ar powera vidējo algu viss sanāk 
Sanāk pat pāri rezerve kādam nabagu līzingam  | Offline | | |
| FisherS | |  Kopš: 20. Jun 2013
Ziņojumi: 1516
Braucu ar: tīriem diskiem
|
11 Mar 2025, 06:34:22 @1986 rakstīja:
11 Mar 2025, 01:41:14 @GTs- rakstīja:
Pirmo reizi dzirdu,ka kāds taisa sev smuku algu, lai dabūtu kredītus.
Parasti cilvēkiem inflācijas un darba pieredzes ietvaros alga 5-10 gadu laikā ir tikai kāpusi.
Esi dzirdējis, ka ir tādi darba devēji? Tad tie ir tie, kas var izvēlēties, kādu algu sev uztaisīt. Arī palielināt uz laiku dēļ potenciālā kredīta.
Uzņēmējam ir arī tāda iespēja kā dzīvot no peļņas, nevis darba algas, bet privātajam kredītam bankas ņem vērā tikai darba algu.
Šīs mākslīgās algas pāris mēnešu ietvaros vairs neiet cauri bankās, ja firma nav liela ar dažiem darbiniekiem. Tikko bija case.  | Offline | | |
| Karavs | | Kopš: 05. Apr 2019
Ziņojumi: 839
Braucu ar:
| Kāda loģika muģīt algu, lai tiktu pie nejēdzīgi dārga kredīta, piem 10% allin? Tak paņem lētāku variantu dzīvo, kamēr nekļūsti pārticis, tad ņem nākamo dzīvesvietu. Priekš 95% cilvēku tie bankas 10% noēd 1000% ieguvumu dzīves otrajā pusē. Nav vērts jaunībā atdot bankām pusi no savas iespējami pārtikušas dzīves pēc 20-30gadiem. Neviens nepadomāja, valsts ir padibenē EU, bet bankas konstanti pelna miljardu katru gadu, aizsūta zviedru pensionāriem?! Šodien ir 10tiem rīku, pelni pats bez stresa, 20 gados summa būs 600%, pēc 30 gadiem 1500%. Jūs mēginat iešmaukt to peļnu bankai, nevis paturēt sev![ Šo ziņu laboja Karavs, 11 Mar 2025, 12:36:24 ] | Offline | | |
| wanksta | |  Kopš: 05. Jun 2012
Ziņojumi: 7872
Braucu ar:
| Tāpēc, ka situācijas ir dažādas un pieaudzis cilvēks pats spēj adekvāti izvērtēt savu rīcību konkrētā gadījumā | Offline | | |
| DiksIrseejs | | Kopš: 08. Oct 2020
No: Dobele
Ziņojumi: 1476
Braucu ar: Hibrīdu
|
11 Mar 2025, 12:22:08 @wanksta rakstīja:
Tāpēc, ka situācijas ir dažādas un pieaudzis cilvēks pats spēj adekvāti izvērtēt savu rīcību konkrētā gadījumā
Primā puse teikumam pareiza, par otro jāsaka - runā kā no mēness nokritis. Nez kāpēc pēc 2007. gada krīzes lielai daļai šo adekvāti izvērtētāju vienīgais ceļš bija uz salu. | Offline | | |
Arturiks  | |  Kopš: 01. Nov 2008
No: Rīga
Ziņojumi: 9305
Braucu ar: 26 & 26 & 11
|
11 Mar 2025, 12:14:10 @Karavs rakstīja:
Kāda loģika muģīt algu, lai tiktu pie nejēdzīgi dārga kredīta, piem 10% allin? Tak paņem lētāku variantu dzīvo, kamēr nekļūsti pārticis, tad ņem nākamo dzīvesvietu. Priekš 95% cilvēku tie bankas 10% noēd 1000% ieguvumu dzīves otrajā pusē. Nav vērts jaunībā atdot bankām pusi no savas iespējami pārtikušas dzīves pēc 20-30gadiem. Neviens nepadomāja, valsts ir padibenē EU, bet bankas konstanti pelna miljardu katru gadu, aizsūta zviedru pensionāriem?! Šodien ir 10tiem rīku, pelni pats bez stresa, 20 gados summa būs 600%, pēc 30 gadiem 1500%. Jūs mēginat iešmaukt to peļnu bankai, nevis paturēt sev!
Vai es pareizi izlobīju, ka 30 gadu vecumā, kad skaties īpašumu, paņem divnieku lietuvenē, tas atļaus tev labi dzīvot, kad tev būs 50-60? | Offline | | |
| uteo | |  Kopš: 26. Jun 2010
No: Sigulda
Ziņojumi: 1125
Braucu ar:
|
11 Mar 2025, 13:14:40 @Arturiks rakstīja:
11 Mar 2025, 12:14:10 @Karavs rakstīja:
Kāda loģika muģīt algu, lai tiktu pie nejēdzīgi dārga kredīta, piem 10% allin? Tak paņem lētāku variantu dzīvo, kamēr nekļūsti pārticis, tad ņem nākamo dzīvesvietu. Priekš 95% cilvēku tie bankas 10% noēd 1000% ieguvumu dzīves otrajā pusē. Nav vērts jaunībā atdot bankām pusi no savas iespējami pārtikušas dzīves pēc 20-30gadiem. Neviens nepadomāja, valsts ir padibenē EU, bet bankas konstanti pelna miljardu katru gadu, aizsūta zviedru pensionāriem?! Šodien ir 10tiem rīku, pelni pats bez stresa, 20 gados summa būs 600%, pēc 30 gadiem 1500%. Jūs mēginat iešmaukt to peļnu bankai, nevis paturēt sev!
Vai es pareizi izlobīju, ka 30 gadu vecumā, kad skaties īpašumu, paņem divnieku lietuvenē, tas atļaus tev labi dzīvot, kad tev būs 50-60?
Tas ļaus bankām sliktāk dzīvot  | Offline | | |
|
|
| Karavs | | Kopš: 05. Apr 2019
Ziņojumi: 839
Braucu ar:
|
Vai es pareizi izlobīju, ka 30 gadu vecumā, kad skaties īpašumu, paņem divnieku lietuvenē, tas atļaus tev labi dzīvot, kad tev būs 50-60?
Vai Tev jau piektdiena, pats saprati ko saki?
Ja to šodien paņem lietuvenē nevis 3x dargāk jaunajā, starpibu ieliki fondā , pēc 30 gadiem fonds 1000x atsitīs to ieguldījumu | Offline | | |
| RG | |  Kopš: 02. Nov 2006
No: Rīga
Ziņojumi: 788
Braucu ar:
| Kā man patīk šie fantasti, kuri iegulda fondā naudu, ko vēl nav nopelnījuši | Offline | | |
| Arsm3ns | |  Kopš: 27. Oct 2023
Ziņojumi: 1986
Braucu ar:
| Fondā... Džeinā Fondā 
Viss tik elementāri, ieliec fondā, paņem pēc tam ārā.. Kaut kādā paralēlē dzīvojat ar tām 1000% drošajām shēmām nākotnei  | Offline | | |
| Mizx | |  Kopš: 26. Apr 2004
No: Rīga
Ziņojumi: 7695
Braucu ar:
|
11 Mar 2025, 13:45:20 @Karavs rakstīja:
Vai es pareizi izlobīju, ka 30 gadu vecumā, kad skaties īpašumu, paņem divnieku lietuvenē, tas atļaus tev labi dzīvot, kad tev būs 50-60?
Vai Tev jau piektdiena, pats saprati ko saki?
Ja to šodien paņem lietuvenē nevis 3x dargāk jaunajā, starpibu ieliki fondā , pēc 30 gadiem fonds 1000x atsitīs to ieguldījumu
Banka Baltija garantē. | Offline | | |
|
Moderatori: 968-jk, AV, AiwaShuraLLP, BigArchi, GirtzB, Lafter, PERFS, RVR, R_BERGS, SteelRat, VLD, linda, mrc, noisex, smudo
|