Online

Pašreiz BMWPower skatās 184 viesi un 0 reģistrēti lietotāji.

Ienākt BMWPower

Lietotājvards:

Parole:

Atcerēties

Aizmirsi paroli?

Reģistrēties

Forums » Vispārējās diskusijas » Tērzētava

Tēma: Nekustamais īpašums II

AutorsZiņojums
vaivads19
10. Mar 2025, 23:04 #26901

Kopš: 01. Jan 2015

Ziņojumi: 85

Braucu ar:

SEB no 1,77 uz 1,57%. Rakstīju, ka šobrīd ir godīga cena 1,5% uz ko pretendēju. Aizņēma 1 nedēļu. + 3 mēn EURIBOR
Offline
Amphiney
11. Mar 2025, 01:19 #26902

Kopš: 04. Apr 2014

Ziņojumi: 1167

Braucu ar: F11


10 Mar 2025, 17:37:29 @HUBLOC rakstīja:

10 Mar 2025, 16:16:16 @Amphiney rakstīja:
Nometa no 2.3% uz 1.6%. 5 gadus vecai hipotēkai. Gaidīt gan nācās kādas 3 nedēļas,jo straujš kāpums ar pieteikumiem kopš janvāra,kad beidzās atbalsts.


ko nozīmē nometa? VNK paši izmainīja to %?

Man tik vienkarsi viss nebija/nav... uzralstiju swedbankai, ka gribu, lai praskata likmi, man ir 1.8, kredits viens pirms 8 otrs pirms 3 gadiem nemts.

Man tzvanija un pastastija, ka ja grib lai samazina, tad jabut ienakumiem tadiem pasiem, kadi bija taja bridi kad nemu kreditu... skaidrs, ka man uz to bridi uztaisita smuka alga u nsievai ari, tagad to visu darit, lai butu pedejie 6 menesi smuki ir neprats... vnk kāda ir jūsu pieredze?


Nē,rakstīju pieteikumu interneta bankā. Gaidīju 3 nedēļas atbildi
Offline
GTs-
11. Mar 2025, 01:41 #26903

Kopš: 03. Jun 2013

Ziņojumi: 822

Braucu ar:

Pirmo reizi dzirdu,ka kāds taisa sev smuku algu, lai dabūtu kredītus.
Parasti cilvēkiem inflācijas un darba pieredzes ietvaros alga 5-10 gadu laikā ir tikai kāpusi.
Offline
1986
11. Mar 2025, 06:34 #26904

Kopš: 25. Jan 2015

Ziņojumi: 323

Braucu ar: 3 dāmām un ar V8


11 Mar 2025, 01:41:14 @GTs- rakstīja:
Pirmo reizi dzirdu,ka kāds taisa sev smuku algu, lai dabūtu kredītus.
Parasti cilvēkiem inflācijas un darba pieredzes ietvaros alga 5-10 gadu laikā ir tikai kāpusi.


Esi dzirdējis, ka ir tādi darba devēji? Tad tie ir tie, kas var izvēlēties, kādu algu sev uztaisīt. Arī palielināt uz laiku dēļ potenciālā kredīta.
Uzņēmējam ir arī tāda iespēja kā dzīvot no peļņas, nevis darba algas, bet privātajam kredītam bankas ņem vērā tikai darba algu.

[ Šo ziņu laboja 1986, 11 Mar 2025, 08:17:16 ]

Offline
HUBLOC
11. Mar 2025, 07:48 #26905

Kopš: 02. Oct 2007

No: Rīga

Ziņojumi: 4794

Braucu ar: SQ7


11 Mar 2025, 01:41:14 @GTs- rakstīja:
Pirmo reizi dzirdu,ka kāds taisa sev smuku algu, lai dabūtu kredītus.
Parasti cilvēkiem inflācijas un darba pieredzes ietvaros alga 5-10 gadu laikā ir tikai kāpusi.


uzraksti, kadai jabut algai, lai panemtu kreditu 300k? ))

es ari aizpildiju pieteikumu un ar mani sazinajas bankas darbineice diezgan atri. Vina saka, ja mes varam parskatit % likmi, bet uz to bridi jabut visam ka bija, kad parakstijam ligumu + sieva ka lidzaiznemejes.... man sieva tikko no dekreta iznaca un tas viss neskiet reali... visa taa cakaresanas, lai menesa maksajums butu 100eur letaks Vardu sakot SWED ta vienkarsi nesamazina likmi, jo "tirgus situacija ir tada".
Offline
shirminieks
11. Mar 2025, 07:50 #26906

Kopš: 13. Jan 2013

No: Rīga

Ziņojumi: 2072

Braucu ar: 81


11 Mar 2025, 06:34:22 @1986 rakstīja:

11 Mar 2025, 01:41:14 @GTs- rakstīja:
Pirmo reizi dzirdu,ka kāds taisa sev smuku algu, lai dabūtu kredītus.
Parasti cilvēkiem inflācijas un darba pieredzes ietvaros alga 5-10 gadu laikā ir tikai kāpusi.


Esi dzirdējis, ka ir tādi darba devēji? Tad tie ir tie, kas var izvēlēties, kādu algu sev uztaisīt. Arī palielināt uz laiku dēļ potenciālā kredīta.
Uzņēmējam ir arī tāda iespēja kā dzīvot peļņas, nevis darba algas, bet privātajam kredītam bankas ņem vērā tikai darba algu.


Protams, ka ņem vērā arī dividenžu ienākumus no peļņas, bet tam visam jābūt deklarētam
Offline
michals1
11. Mar 2025, 08:28 #26907

Kopš: 17. Apr 2019

No: Salaspils

Ziņojumi: 2218

Braucu ar: Pilnu ķerru uz taras punktu.Nekad un neko lēti netirgoju.Ja kādam vajag lēti-tas nav pie manis!

A rūgtā patiesība tāda,ka šobrīd uz īpašumiem 250k.+ skatītāju kā nacionālajā teātrī,savukārt pēc vizītes bankā tie vienkārši izgaist kā rīta migla.
Tā runā mākleri pieturā.
Offline
kkas
11. Mar 2025, 09:38 #26908

Kopš: 22. Apr 2008

Ziņojumi: 10315

Braucu ar: Alfu

Cik tieši daudz LV ģimeņu var atļauties kredītu pa 250 pakām? Jaunie projekti kopš pagājušās vasaras pārdodas gaužām lēni un tagad ar oranžā prikoliem tirgus ir/būs rip.
Offline
Arsm3ns
11. Mar 2025, 09:57 #26909

Kopš: 27. Oct 2023

Ziņojumi: 1986

Braucu ar:


11 Mar 2025, 09:38:31 @kkas rakstīja:
Cik tieši daudz LV ģimeņu var atļauties kredītu pa 250 pakām? Jaunie projekti kopš pagājušās vasaras pārdodas gaužām lēni un tagad ar oranžā prikoliem tirgus ir/būs rip.
gaužām lēnu, bet cenas nekrīt, kas nozīmē- neviens nepaniko, bet pārlaiž kārtējo viss slikti periodu. Nedaudz laiki pamainīsies, mikro augšupeja, bankas ierubīs labākus procentus un atkal štuk uz rok letiņš ar sievu un ķošķu līdzaizņēmēju, iekārtos savu 250k vērto 54kvm jaunā projekta dzīvokli Pierīgā

Arī mājām nekrīt cipars vai par 100k vai 350. Dažus pat ievēroju, kuri sen tirgo bet no marta pat cenu piemetši jo it's season baby
Offline
shirminieks
11. Mar 2025, 11:48 #26910

Kopš: 13. Jan 2013

No: Rīga

Ziņojumi: 2072

Braucu ar: 81


11 Mar 2025, 07:48:55 @HUBLOC rakstīja:

11 Mar 2025, 01:41:14 @GTs- rakstīja:
Pirmo reizi dzirdu,ka kāds taisa sev smuku algu, lai dabūtu kredītus.
Parasti cilvēkiem inflācijas un darba pieredzes ietvaros alga 5-10 gadu laikā ir tikai kāpusi.


uzraksti, kadai jabut algai, lai panemtu kreditu 300k? ))

es ari aizpildiju pieteikumu un ar mani sazinajas bankas darbineice diezgan atri. Vina saka, ja mes varam parskatit % likmi, bet uz to bridi jabut visam ka bija, kad parakstijam ligumu + sieva ka lidzaiznemejes.... man sieva tikko no dekreta iznaca un tas viss neskiet reali... visa taa cakaresanas, lai menesa maksajums butu 100eur letaks Vardu sakot SWED ta vienkarsi nesamazina likmi, jo "tirgus situacija ir tada".


Par pirmo jautājumu:
- 300kEUR uz 30y @ 5% sanāk 1'610EUR/mēn
- 1'610EUR / 5000EUR = 32%
- 300'000 / 5'000 = 60x

Principā ar 5kEUR algu ierakstās gan ikmēneša maksājuma limitā, gan kopējo saistību limitā -> ar powera vidējo algu viss sanāk

Sanāk pat pāri rezerve kādam nabagu līzingam
Offline
FisherS
11. Mar 2025, 12:03 #26911

Kopš: 20. Jun 2013

Ziņojumi: 1516

Braucu ar: tīriem diskiem


11 Mar 2025, 06:34:22 @1986 rakstīja:

11 Mar 2025, 01:41:14 @GTs- rakstīja:
Pirmo reizi dzirdu,ka kāds taisa sev smuku algu, lai dabūtu kredītus.
Parasti cilvēkiem inflācijas un darba pieredzes ietvaros alga 5-10 gadu laikā ir tikai kāpusi.


Esi dzirdējis, ka ir tādi darba devēji? Tad tie ir tie, kas var izvēlēties, kādu algu sev uztaisīt. Arī palielināt uz laiku dēļ potenciālā kredīta.
Uzņēmējam ir arī tāda iespēja kā dzīvot no peļņas, nevis darba algas, bet privātajam kredītam bankas ņem vērā tikai darba algu.


Šīs mākslīgās algas pāris mēnešu ietvaros vairs neiet cauri bankās, ja firma nav liela ar dažiem darbiniekiem. Tikko bija case.
Offline
Karavs
11. Mar 2025, 12:14 #26912

Kopš: 05. Apr 2019

Ziņojumi: 839

Braucu ar:

Kāda loģika muģīt algu, lai tiktu pie nejēdzīgi dārga kredīta, piem 10% allin? Tak paņem lētāku variantu dzīvo, kamēr nekļūsti pārticis, tad ņem nākamo dzīvesvietu. Priekš 95% cilvēku tie bankas 10% noēd 1000% ieguvumu dzīves otrajā pusē. Nav vērts jaunībā atdot bankām pusi no savas iespējami pārtikušas dzīves pēc 20-30gadiem. Neviens nepadomāja, valsts ir padibenē EU, bet bankas konstanti pelna miljardu katru gadu, aizsūta zviedru pensionāriem?! Šodien ir 10tiem rīku, pelni pats bez stresa, 20 gados summa būs 600%, pēc 30 gadiem 1500%. Jūs mēginat iešmaukt to peļnu bankai, nevis paturēt sev!

[ Šo ziņu laboja Karavs, 11 Mar 2025, 12:36:24 ]

Offline
wanksta
11. Mar 2025, 12:22 #26913

Kopš: 05. Jun 2012

Ziņojumi: 7872

Braucu ar:

Tāpēc, ka situācijas ir dažādas un pieaudzis cilvēks pats spēj adekvāti izvērtēt savu rīcību konkrētā gadījumā
Offline
DiksIrseejs
11. Mar 2025, 13:08 #26914

Kopš: 08. Oct 2020

No: Dobele

Ziņojumi: 1476

Braucu ar: Hibrīdu


11 Mar 2025, 12:22:08 @wanksta rakstīja:
Tāpēc, ka situācijas ir dažādas un pieaudzis cilvēks pats spēj adekvāti izvērtēt savu rīcību konkrētā gadījumā

Primā puse teikumam pareiza, par otro jāsaka - runā kā no mēness nokritis. Nez kāpēc pēc 2007. gada krīzes lielai daļai šo adekvāti izvērtētāju vienīgais ceļš bija uz salu.
Offline
Arturiks
11. Mar 2025, 13:14 #26915

Kopš: 01. Nov 2008

No: Rīga

Ziņojumi: 9305

Braucu ar: 26 & 26 & 11


11 Mar 2025, 12:14:10 @Karavs rakstīja:
Kāda loģika muģīt algu, lai tiktu pie nejēdzīgi dārga kredīta, piem 10% allin? Tak paņem lētāku variantu dzīvo, kamēr nekļūsti pārticis, tad ņem nākamo dzīvesvietu. Priekš 95% cilvēku tie bankas 10% noēd 1000% ieguvumu dzīves otrajā pusē. Nav vērts jaunībā atdot bankām pusi no savas iespējami pārtikušas dzīves pēc 20-30gadiem. Neviens nepadomāja, valsts ir padibenē EU, bet bankas konstanti pelna miljardu katru gadu, aizsūta zviedru pensionāriem?! Šodien ir 10tiem rīku, pelni pats bez stresa, 20 gados summa būs 600%, pēc 30 gadiem 1500%. Jūs mēginat iešmaukt to peļnu bankai, nevis paturēt sev!

Vai es pareizi izlobīju, ka 30 gadu vecumā, kad skaties īpašumu, paņem divnieku lietuvenē, tas atļaus tev labi dzīvot, kad tev būs 50-60?
Offline
uteo
11. Mar 2025, 13:17 #26916

Kopš: 26. Jun 2010

No: Sigulda

Ziņojumi: 1125

Braucu ar:


11 Mar 2025, 13:14:40 @Arturiks rakstīja:

11 Mar 2025, 12:14:10 @Karavs rakstīja:
Kāda loģika muģīt algu, lai tiktu pie nejēdzīgi dārga kredīta, piem 10% allin? Tak paņem lētāku variantu dzīvo, kamēr nekļūsti pārticis, tad ņem nākamo dzīvesvietu. Priekš 95% cilvēku tie bankas 10% noēd 1000% ieguvumu dzīves otrajā pusē. Nav vērts jaunībā atdot bankām pusi no savas iespējami pārtikušas dzīves pēc 20-30gadiem. Neviens nepadomāja, valsts ir padibenē EU, bet bankas konstanti pelna miljardu katru gadu, aizsūta zviedru pensionāriem?! Šodien ir 10tiem rīku, pelni pats bez stresa, 20 gados summa būs 600%, pēc 30 gadiem 1500%. Jūs mēginat iešmaukt to peļnu bankai, nevis paturēt sev!

Vai es pareizi izlobīju, ka 30 gadu vecumā, kad skaties īpašumu, paņem divnieku lietuvenē, tas atļaus tev labi dzīvot, kad tev būs 50-60?

Tas ļaus bankām sliktāk dzīvot
Offline
Karavs
11. Mar 2025, 13:45 #26917

Kopš: 05. Apr 2019

Ziņojumi: 839

Braucu ar:


Vai es pareizi izlobīju, ka 30 gadu vecumā, kad skaties īpašumu, paņem divnieku lietuvenē, tas atļaus tev labi dzīvot, kad tev būs 50-60?

Vai Tev jau piektdiena, pats saprati ko saki?
Ja to šodien paņem lietuvenē nevis 3x dargāk jaunajā, starpibu ieliki fondā , pēc 30 gadiem fonds 1000x atsitīs to ieguldījumu
Offline
RG
11. Mar 2025, 13:50 #26918

Kopš: 02. Nov 2006

No: Rīga

Ziņojumi: 788

Braucu ar:

Kā man patīk šie fantasti, kuri iegulda fondā naudu, ko vēl nav nopelnījuši
Offline
Arsm3ns
11. Mar 2025, 13:56 #26919

Kopš: 27. Oct 2023

Ziņojumi: 1986

Braucu ar:

Fondā... Džeinā Fondā
Viss tik elementāri, ieliec fondā, paņem pēc tam ārā.. Kaut kādā paralēlē dzīvojat ar tām 1000% drošajām shēmām nākotnei
Offline
Mizx
11. Mar 2025, 13:59 #26920

Kopš: 26. Apr 2004

No: Rīga

Ziņojumi: 7695

Braucu ar:


11 Mar 2025, 13:45:20 @Karavs rakstīja:

Vai es pareizi izlobīju, ka 30 gadu vecumā, kad skaties īpašumu, paņem divnieku lietuvenē, tas atļaus tev labi dzīvot, kad tev būs 50-60?

Vai Tev jau piektdiena, pats saprati ko saki?
Ja to šodien paņem lietuvenē nevis 3x dargāk jaunajā, starpibu ieliki fondā , pēc 30 gadiem fonds 1000x atsitīs to ieguldījumu
Banka Baltija garantē.
Offline

Moderatori: 968-jk, AV, AiwaShuraLLP, BigArchi, GirtzB, Lafter, PERFS, RVR, R_BERGS, SteelRat, VLD, linda, mrc, noisex, smudo