Online
Pašreiz BMWPower skatās 206 viesi un 3 reģistrēti lietotāji.
|
Tēma: Nekustamais īpašums II
| Autors | Ziņojums |
| wanksta | |  Kopš: 05. Jun 2012
Ziņojumi: 7872
Braucu ar:
|
19 Feb 2025, 17:49:56 @Karavs rakstīja:
Ja man šodien jāsāk no 0, es to naudu ieliktu drošā Indeksu fondā/ETF vid 10% gadā un nedomātu. Tas čakaris ar īrniekiem, ar tekošiem krāniem un bojātām veļas mašīnām utt, tas arī pamazām spiež uz nerviem Ar dzīvokli nav iespējams 10% roi, reāli kādi 3%, ja vien nav vinnests apakšā....
Šeit jau jāsaprot arī, ka es neieguldu uzreiz teiksim 50k cik maksā tas dzīvoklis, bet man ir piemēram 10, kurus iedodu pirmajai iemaksai, tātad 10% no 10k roi ir 1k gadā, savukārt ja man pa 10k ir dzīvoklis kurš maksā 50 un gadā es īrē saņemtu nu piemēram minimums 300 eiro mēnesī, tad man gada beigās ir 3600, mīnus kaut kādi izdevumi, vismaz 3k, vai ne? | Offline | | |
| ensure | | Kopš: 13. Nov 2013
No: Rīga
Ziņojumi: 189
Braucu ar:
|
20 Feb 2025, 05:55:55 @SpOrcMeN rakstīja:
ir kadam pieredze a cinju ar banku par % samazinashanu, nebij nesen kaut kads likums pienjemts, var kaut kur pasudzeties , mums te atteicaluminors kautk o samazinat atasuacoties uz maksashanas disciplinu, bet es jau vinjiem vienmer visus sodus esmu nomaksajis ta ka vinjiem jabut butu priecigiem par kavejumiem, ir kads kaut ko tadu risinajis ?? pie ka ???
Atslēgas vārds ir "sodi". Ja tādi bijuši, tad banka to var uztvert kā sliktu maksāšanas disciplīnu, attiecīgi viņi to uztver kā papildus risku un var negribēt mainīt likmi.
Droši vien labākais risinājums būtu mēģināt pārkredīties uz citu banku, tad noteikti arī no esošās būtu kāds cits piedāvājums, kā jau te kāds cits komentārs minēja, gluži kā tas notiek ar mob. sakaru operatoriem. | Offline | | |
| snowy | |  Kopš: 05. Feb 2011
Ziņojumi: 1281
Braucu ar: Nepīpētu salonu
| Ja vien kāda cita banka gaidīs ar atplestām rokām maksājumu kavētāju..  | Offline | | |
| xn3x | |  Kopš: 09. Sep 2007
Ziņojumi: 2812
Braucu ar: sieviešu auto
|
20 Feb 2025, 09:58:44 @wanksta rakstīja:
Šeit jau jāsaprot arī, ka es neieguldu uzreiz teiksim 50k cik maksā tas dzīvoklis, bet man ir piemēram 10, kurus iedodu pirmajai iemaksai, tātad 10% no 10k roi ir 1k gadā, savukārt ja man pa 10k ir dzīvoklis kurš maksā 50 un gadā es īrē saņemtu nu piemēram minimums 300 eiro mēnesī, tad man gada beigās ir 3600, mīnus kaut kādi izdevumi, vismaz 3k, vai ne?
Hipotēka ir svira, kas uzreizina ne tikai ieguvumu, bet arī potenciālos zaudējumus. NĪ nokrītas vērtībā par 10k, un tev banka jau prasa papildu nodrošinājumu. Nav? Atā gan dzīvoklis, gan visi 10k.
Matemātika arī nav īsti pareiza, tev vēl vismaz 4% jeb 1600€ gadā būs jāmaksā procentos. Kopā, ja NĪ cenas stāv uz vietas, no 10k sanāk ap 14% gadā (pieņemot tevis minētās izmaksas 600 gadā, kas var būt un var nebūt pareizs cipars), not bad. Ja vari pavilkt riskus, atļauties pus gadu bez īrniekiem hipo maksāt, papildus nodrošinājumus sagādāt un citas lietas - uz priekšu. Bet, ja nevari, tad, manuprāt, risks pakāst savus 10k un vēl palikt bankai parādā nav to vērts.
Akciju tirgos jau arī tādi instrumenti ir pieejami. Hipotēkas pluss ir tāds, ka tur būs zemākā % likme, ko parastais mirstīgais var dabūt.[ Šo ziņu laboja xn3x, 20 Feb 2025, 10:18:38 ] | Offline | | |
| kexxx | |  Kopš: 12. Dec 2010
Ziņojumi: 14212
Braucu ar:
|
20 Feb 2025, 05:55:55 @SpOrcMeN rakstīja:
... es jau vinjiem vienmer visus sodus esmu nomaksajis ta ka vinjiem jabut butu priecigiem par kavejumiem...
nu viņi arī priecājas un nesamazina procentus, lai vēl būtu kavējumi un soda naudas  | Offline | | |
elbruss  | |  Kopš: 12. May 2006
Ziņojumi: 1185
Braucu ar: BMW, Škoda, velo, slēpes
| Soda naudas bankai nav izdevīgi, jo tas nozīmē, ka tavs kredīts jāpārceļ citā "plauktā". Bankām tur ir noteikti kritēriji cik nepieciešams turēt uzkrājumus "sliktajiem kredītiem". Attiecīgi tām tavi kavējumi izmaksā reālu naudu. Palabojiet mani, ja es kļūdos.
Runājot par ETF/akcijas vai NĪ.... nu ieguldīt akcijās ir vienkāršāk/slinkāk nekā uzturēt NĪ. Atdeve pēdējās pāris desmitgades ir līdzīga, bet ideāli būtu diversificēt ieguldījumus... akcijas/obligācijas, zelts un arī NĪ. Tas, protams, aktuāli ja uzkrājumi ir virs kādi ~300K.[ Šo ziņu laboja elbruss, 20 Feb 2025, 10:28:45 ] | Offline | | |
| Zeip | | Kopš: 22. May 2016
Ziņojumi: 207
Braucu ar:
|
20 Feb 2025, 09:58:44 @wanksta rakstīja:
19 Feb 2025, 17:49:56 @Karavs rakstīja:
Ja man šodien jāsāk no 0, es to naudu ieliktu drošā Indeksu fondā/ETF vid 10% gadā un nedomātu. Tas čakaris ar īrniekiem, ar tekošiem krāniem un bojātām veļas mašīnām utt, tas arī pamazām spiež uz nerviem Ar dzīvokli nav iespējams 10% roi, reāli kādi 3%, ja vien nav vinnests apakšā....
Šeit jau jāsaprot arī, ka es neieguldu uzreiz teiksim 50k cik maksā tas dzīvoklis, bet man ir piemēram 10, kurus iedodu pirmajai iemaksai, tātad 10% no 10k roi ir 1k gadā, savukārt ja man pa 10k ir dzīvoklis kurš maksā 50 un gadā es īrē saņemtu nu piemēram minimums 300 eiro mēnesī, tad man gada beigās ir 3600, mīnus kaut kādi izdevumi, vismaz 3k, vai ne?
Svarīgi cik liela ir starpība starp hipotekārā maksājumu un īres maksu. Pamatsummas daļu it kā varētu neņemt vērā domājot par atdevi, jo, ja nu vienīgi nepārdod īpašumu ar zaudējumiem, tad to jau dabū atpakal. No tiem 300 eur īres maksas Tu jau 200-250 atdod bankai (no kā 1/2 līdz 2/3 ir procenti, atkarībā no termiņa).
Nekustamajam īpašumam Tev jāierēķina, ka pēc x gadiem Tev būs jāiegulda prāvas summas remontos. Skaidrs, ka tas viss var būtiski atšķirties vai taisi sev pašam vai īrei, bet nu lēti nav jebkurā gadījumā. Jā, Tev varbūt ikgadēji ienāk vairāk nauda, bet tad pēc kaut kādiem x gadiem vajadzēs teiksim 10k vai vairāk ielikt remontos.
Izīrēšanai tas nodoklis palika nemainīgs, ne? Ja, jā, tad tas ir pluss, jo kapitāla pieaugumam gan pacēla. | Offline | | |
| UR | | Kopš: 01. Feb 2003
Ziņojumi: 1224
Braucu ar:
| Pārdošanā pieejami vēl divi lieli apbūves zemes gabali Ādažu novadā, Iļķenē - 8km no Ādažiem. 400m no Gaujas upes. Platība 5200 kvm. Asfaltēts piebraucamais ceļš, elektrība 20A. Cena 35k eur. Iespējama nomaksa. 26178891
Vairāk info:
Zeme, 'Ādažu novads, Iļķene
UR property[ Šo ziņu laboja UR, 20 Feb 2025, 10:42:33 ] | Offline | | |
|
|
| toolis | |  Kopš: 13. Jan 2016
No: Rīga
Ziņojumi: 1888
Braucu ar: xc90 / cbr1000rr
|
20 Feb 2025, 09:26:42 @7977 rakstīja:
Mani 5 c par akcijām un fondiem - biju piedzīvojis akciju tirgū gan treknos gadus, gan krīzi, tas viss izgāja beigās pa nullēm naudas izteiksmē, bet ar lielu + pieredzē 
Tagad pirms asv vēlēšanām atkal iepirkos, pārsvarā asv tirgū, izmantoju swedbank kā brokeri - saprātīgas komisijas un ērts lietošanā. Rezumē par šiem 4 mēnešiem:
Robinhood (hvz kā uz viņu trāpīju) ir savācis 80%.
Coinbase ~30%
Digital ocean ~ 20%
Un tad jēdzīgās un saprotamās lietas, kur ir kkas taustāmāks apakšā:
Fondi ~5%
Accenture, airbnb, nvidia,vēl kkas bija - turās starp 0 un 3%.
Šis te viss pa dienu mēdz abos virzienos nostaigāt pat 3-4 % ietvaros no kopējā portfeļa - ir dienas, kad gribās uz restorānu, un ir dienas kad gribās lekt nost.. dažreiz liekas ka labāk īrniekam tekošs krāns, nekā pusstundā paka mīnusā mierinu sevi, ilgtermiņā vajadzētu saiet un lieki neraustu pozīcijas.
7-15 eur par darījumu un vēl kādi 4% par valūtas konvertāciju ir ļoti tālu no veselā saprāta robežām lai tās nosauktu par saprātīgām.
ērtums ir tieši tāds pats kā komisijas, pilnīgi caur dirsu  | Offline | | |
| 7977 | | Kopš: 25. May 2011
Ziņojumi: 536
Braucu ar: Stelvio
|
20 Feb 2025, 09:56:31 @RaL rakstīja:
20 Feb 2025, 09:26:42 @7977 rakstīja:
Mani 5 c par akcijām un fondiem - biju piedzīvojis akciju tirgū gan treknos gadus, gan krīzi, tas viss izgāja beigās pa nullēm naudas izteiksmē, bet ar lielu + pieredzē 
Tagad pirms asv vēlēšanām atkal iepirkos, pārsvarā asv tirgū, izmantoju swedbank kā brokeri - saprātīgas komisijas un ērts lietošanā. Rezumē par šiem 4 mēnešiem:
Robinhood (hvz kā uz viņu trāpīju) ir savācis 80%.
Coinbase ~30%
Digital ocean ~ 20%
Un tad jēdzīgās un saprotamās lietas, kur ir kkas taustāmāks apakšā:
Fondi ~5%
Accenture, airbnb, nvidia,vēl kkas bija - turās starp 0 un 3%.
Šis te viss pa dienu mēdz abos virzienos nostaigāt pat 3-4 % ietvaros no kopējā portfeļa - ir dienas, kad gribās uz restorānu, un ir dienas kad gribās lekt nost.. dažreiz liekas ka labāk īrniekam tekošs krāns, nekā pusstundā paka mīnusā mierinu sevi, ilgtermiņā vajadzētu saiet un lieki neraustu pozīcijas.
nuu. Ja neesi veicis nopietnu analīzi uzņēmumiem, bet tikai pēc izjūtas iepircies, tad tā ir tāda nedaduz spēle uz veiksmi. Tādēļ jau iesaka pirkt ETF, jo tur tu izdomā tikai virzienu, un tālāk jau portfelis aug (vai krīt) līdz ar tirgu. + psiholoģiski vieglāk ir ieguldīt regulāri pa nelielām summām: reizi mēnesī, trijos vai sešos atkarībā no summas, lai komisijas nav pārāk liels % no summas. Tad arī svārstības tik ļoti nejutīsi.
+ noteikti nevajag iet skatīties rezultātu visu laiku pietiks, ja paskatīsies, kad veic nākamo ieguldījumu.
Bet šiem te 3-4 mēnešiem, kas pagājuši kopš vēlēšanām es teiktu, ka Tev ir pat ļoti labi rezultāti.
un kā vienmēr atruna - šis nav finanšu ieteikums, un ieguldām tikai līdzekļus, kuri ikdienā nav nepieciešami 
Jā, pilnīgi piekrītu tam ko saki. Vienīgais par analīzi - ej nu izanalizē tirgu, kurš ir praktiski all time high - šobrīd neatrodu neko saprātīgu, kas varētu tiekties atpakaļ uz iepriekš sasniegto augšējo līmeni.. vai tas ir labs brīdis investīcijām? Hvz, bet pirms gada bija līdzīga situācija, un likās - nu kur tad vēl augstāk. Bet kopš tā laika savus 30-40% pat konservatīvā veidā būtu varēts sagrabināt.. | Offline | | |
| toolis | |  Kopš: 13. Jan 2016
No: Rīga
Ziņojumi: 1888
Braucu ar: xc90 / cbr1000rr
|
20 Feb 2025, 09:58:44 @wanksta rakstīja:
19 Feb 2025, 17:49:56 @Karavs rakstīja:
Ja man šodien jāsāk no 0, es to naudu ieliktu drošā Indeksu fondā/ETF vid 10% gadā un nedomātu. Tas čakaris ar īrniekiem, ar tekošiem krāniem un bojātām veļas mašīnām utt, tas arī pamazām spiež uz nerviem Ar dzīvokli nav iespējams 10% roi, reāli kādi 3%, ja vien nav vinnests apakšā....
Šeit jau jāsaprot arī, ka es neieguldu uzreiz teiksim 50k cik maksā tas dzīvoklis, bet man ir piemēram 10, kurus iedodu pirmajai iemaksai, tātad 10% no 10k roi ir 1k gadā, savukārt ja man pa 10k ir dzīvoklis kurš maksā 50 un gadā es īrē saņemtu nu piemēram minimums 300 eiro mēnesī, tad man gada beigās ir 3600, mīnus kaut kādi izdevumi, vismaz 3k, vai ne?
"kaut kādi izdevumi" reālistiskāk izskatās apmēram tā:
10-25% iin - 360 eur
4% bankai no 40k - 1600
kaut kāds piķis jāatliek remontiem un uzturēšanai, jo veļasmašīna būs jāmaina, un kādu kosmētisko pēc x gadiem vajadzēs, teiksim 1-2% gadā no nī vērtības - 500-1000
tavs ROI vairs ir tikai ~1000 eur no 10k investīcijas, kurus tu papis pie pirmās nesamaksātās īres vai ja 1-2 mēnešus nevari atrast īrnieku. man tāda matemātika.
starp citu, ja patīk nekustamais, ir arī tādi REIT, biržā vari investēt fondos kam apakšā ir nekustamie- tur lauksaimniecības zemes, ofisa ēkas uz nomu, dzīvokļi, lielveikali, meži utt.[ Šo ziņu laboja toolis, 20 Feb 2025, 11:24:36 ] | Offline | | |
Sternwolf  | |  Kopš: 03. Mar 2004
No: Rīga
Ziņojumi: 2262
Braucu ar: izslēgtu DSC
| Fondi VS NI?
Ar fondiem var gadīties ka iesaldēta nauda iz ilgu laiku. Labāk iegūldīt mazākas summas regulāri lai izlīdzinās vidējā iepirkuma cena.
Ja grib uzreiz kautko lielāku ieguldit es izvēlētos NI. Bet ar NI atkarīgs no izpildījuma. Bez izīrēšanas vel arī jāmāk lēti nopirkt un dārgi pārdot, pazīt cilvēkus izvēloties īrniekus, kā risināt problēmsituācijas utt. Būs kas ar NI nopelnīs krietni virs 10% un būs kas krietni zem.
----------------- WEB risinājumi | Offline | | |
| Zeip | | Kopš: 22. May 2016
Ziņojumi: 207
Braucu ar:
|
20 Feb 2025, 12:00:49 @Sternwolf rakstīja:
Fondi VS NI?
Ar fondiem var gadīties ka iesaldēta nauda iz ilgu laiku. Labāk iegūldīt mazākas summas regulāri lai izlīdzinās vidējā iepirkuma cena.
Ja grib uzreiz kautko lielāku ieguldit es izvēlētos NI. Bet ar NI atkarīgs no izpildījuma. Bez izīrēšanas vel arī jāmāk lēti nopirkt un dārgi pārdot, pazīt cilvēkus izvēloties īrniekus, kā risināt problēmsituācijas utt. Būs kas ar NI nopelnīs krietni virs 10% un būs kas krietni zem.
Tāpēc jau bieži vien atbildes tieši skanēs - ieguldi fondos. Ja ieliec kaut kādos plašākos SP500, Nasdaq ETFos, tad dzīvo tālāk savās ikdienas gaitās. NĪ ir kā daļējas slodzes papildu darbs. Ja patīk, interesē, tad jau viss labi! Vienkārši daudzi domā, ka izīrēt ar nolūku pelnīt ir vienreizējs pasākums, kas tik ģenerē naudu pēc tam. Reizēm paveicas, ka Tev 5 gadus būs labs īrnieks, kas ne rada problēmas Tev, ne problēmas ar maksāšanu. Tad viņš aizies un tad nākamo gadu laikā būs entie īrnieki, nesamaksāta nauda, kavēti komunālie, kāds aizejot prom būs musaru atstājis, atkal jaunu īrnieku meklēšana, dzīvokļa rādīšana, remonti, dīkstāve utt.[ Šo ziņu laboja Zeip, 20 Feb 2025, 12:10:27 ] | Offline | | |
| toolis | |  Kopš: 13. Jan 2016
No: Rīga
Ziņojumi: 1888
Braucu ar: xc90 / cbr1000rr
| nesapratu par iesaldēšanu fondos. tur kā reiz likviditāte ir ļoti augsta un nekas netiek saldēts, 5 minūšu jautājums un piķis ir kontā.
nī tev īres līgums uz gadu+, jāatrod pircējs, viss process ar zemesgrāmatām.
vai tu domā, ka obligāti jāgaida kad esi plusos, lai pārdotu? tas pats jau ar nī būs, situācija kad birža ir -30 un nī nav tieši tur pat ir maz ticama. | Offline | | |
| wanksta | |  Kopš: 05. Jun 2012
Ziņojumi: 7872
Braucu ar:
| Mums starp citu bija viens īres dzīvoklis galvaspilsētā, ielaidām īrniekus, toreiz tie bija 3 vai 4 studenti kaut kur no kurzemes, nebija nekādu problēmu gadus 5 tocna, tad nomainījās viens, tad vēl viens, tad pienāca brīdis, kad jau sāka palikt grūti saprast kas ir kas, beigās vispār sāka kaut kas nemaksāt vai nesamaksāt līdz galam, izškvirņīju viņus visus laukā un pārdevu kovida laikā, par cenu aptuveni 2x virs toreizējās pašizmaksas, nu jā kaut ko kosmētiski tur pietaisīja pa pāris k un varbūt simtus piecus pakāsa uz kaut kādas nesamaksātās īres, bet kopumā beidzās pozitīvi
Bet nu jā, jāpapēta tās investīcijas, jāiegulda kāds brīdis jāpalasa būs, es saprotu tas ir tā kā līdzīgi etoro, vari iemest piķi un pec gada vnk paskatīties kas notiek?[ Šo ziņu laboja wanksta, 20 Feb 2025, 12:15:58 ] | Offline | | |
Sternwolf  | |  Kopš: 03. Mar 2004
No: Rīga
Ziņojumi: 2262
Braucu ar: izslēgtu DSC
| Man ir pieredze ar fondiem ETF, akcijām utt. Viss bijis ar + zīmi, bet patreiz man nedrošību rada 2 punkti:
1. Esošā nestabilitāte pasaulē.
2. Augusī lielā popularitāte iegūldīt fondos.
Miljardieri parasti iet pret spalvu. Pārdod kad visi pērk, un pērk kad visi pārdod.
NI tomēr Tu redzi, vari aptaustīt un cilvēkiem kur dzīvot vajadzēs vienmēr, līdzīgi kā pārtika un zāles.
----------------- WEB risinājumi | Offline | | |
|
|
| kasparitto | |  Kopš: 11. Apr 2011
No: Rīga
Ziņojumi: 772
Braucu ar:
| Katrā ziņā, lai vai kas tiktu darīts, svarīgi ir saglabāt diversifikāciju. Un tieši tādēļ arī NĪ nav peļama lieta, ja apzinās riskus un ir gatavs arī "pastrādāt". Papildus NĪ, protams, ETFi, obligācijas utt.
Šobrīd tēma ļoti aktuāla, tāpēc viegli atrast dažādus skaidrojošus video, rakstus utt. Arī mūsu valodā. | Offline | | |
Sternwolf  | |  Kopš: 03. Mar 2004
No: Rīga
Ziņojumi: 2262
Braucu ar: izslēgtu DSC
| 1. Nokrāsot sienu dzīvoklim ko izīrē pa 200EUR maksās tikpat cik pa 600EUR izīrētam. Tāpēc ar lētajiem ir riskantāk.
2. Īrniekam sākumā jānāk ar 3 mēnešu maksu. Pirmais mēnesis + pēdējais mēnesis + drošības nauda. Ja mēneša maksājums kavējas informē ka īrez līgums tiek lauzts un atlicis dzīvot cik sedz "pēdējā mēneša" maksa. Pāctam par bojājumiem ja tādi ir atrēķina no drošības naudas.
3. Pilošus krānus un citus sīkumus lai paši risina, nav viesnīca.
----------------- WEB risinājumi | Offline | | |
| Karavs | | Kopš: 05. Apr 2019
Ziņojumi: 839
Braucu ar:
| Akcijas un etf tomēr ļooti atšķirīgi produkti. Lai vinnētu akcijās, vai nu tad katru dienu jāseko līdzi ziņām un jākļūst profesionālim bafetam, vai jācer uz loteriju. Parastam mirstīgam plaši fondi 99,9% gadījumu ienesīs lielāku vinnestu. Paņem kādu msci acwi imi ar kādām 8000 kompāniju apakšā un guli mierīgi, pat ja gadu iet mīnusā, tā nekad nebija, 30 gadu griezumā tavs ieguldījums būs 10x. | Offline | | |
Sternwolf  | |  Kopš: 03. Mar 2004
No: Rīga
Ziņojumi: 2262
Braucu ar: izslēgtu DSC
|
20 Feb 2025, 12:22:30 @kasparitto rakstīja:
Katrā ziņā, lai vai kas tiktu darīts, svarīgi ir saglabāt diversifikāciju
Tieši tā, nedrīkst visas oliņas turēt vienā grozā un visus grozus vest ar vienu lidmašīnu.
----------------- WEB risinājumi | Offline | | |
|
Moderatori: 968-jk, AV, AiwaShuraLLP, BigArchi, GirtzB, Lafter, PERFS, RVR, R_BERGS, SteelRat, VLD, linda, mrc, noisex, smudo
|