Gadījuma bilde

Online

Pašreiz BMWPower skatās 126 viesi un 3 reģistrēti lietotāji.

Ienākt BMWPower

Lietotājvards:

Parole:

Atcerēties

Aizmirsi paroli?

Reģistrēties

Forums » Vispārējās diskusijas » Tērzētava

Tēma: Nekustamais īpašums II

AutorsZiņojums
badmoon
16. Feb 2025, 21:40 #26801

Kopš: 27. Jun 2005

Ziņojumi: 8861

Braucu ar: Braucu ar


12 Feb 2025, 20:44:53 @Sternwolf rakstīja:
...
Sievas vecākiem arī dzīvokļi ar gandrīz aizgrieztiem radiatoriem, bet tāpat silts kautkā. Sanāk ka parazitē no kaimiņiem?


Man dzīvoklī no 4 radiatoriem vaļā tikai viens. Un ar visu to ap +24, jo kurina nežēlīgi. Parazitēšana gan nesanāk, jo jāmaksā par kvm, individuālu siltuma skaitītāju nav.
Offline
wanksta
19. Feb 2025, 14:30 #26802

Kopš: 05. Jun 2012

Ziņojumi: 7872

Braucu ar:

Ir doma paņemt dzīvokli caur hipotēku un palaist īrē, kā tur bija ar tām bankām (piemeram swed), kādi nosacījumi lai varētu izīrēt?

Un otra situācija - vai var nopirkt dzīvokli ar banku kurš jau ir izīrēts? Es nedomāju kaut kādus padomju īrniekus, bet normāls, teiksim gadu, divus terminēts līgums?

[ Šo ziņu laboja wanksta, 19 Feb 2025, 14:32:10 ]

Offline
protams
19. Feb 2025, 15:13 #26803

Kopš: 11. Nov 2005

Ziņojumi: 6318

Braucu ar: NS7

swed:
Īres līguma termiņš ir ne vairāk kā 1-2 gadi - līguma darbības pagarināšanai, kā arī citiem grozījumiem nepieciešama bankas piekrišana, līgumā nevar būt teksts par automātisku pagarināšanu.
Līgumā ir jābūt paredzētam, ka īres maksa ir jāieskaita Swedbank kontā.
Aizņēmējam nav tiesības saņemt avansā vairāk kā 6 mēnešu īres maksu.
Līgumā jābūt šim teikumam: Puses vienojas, ka īrniekam ir pienākums nekavējoties atbrīvot īrēto dzīvojamo telpu pirms līguma termiņa beigām kopā ar ģimenes locekļiem un citām iemitinātajām personām, ja izīrētājs, izmantojot viņam likumā noteiktās tiesības, vēršas tiesā saistības bezstrīdus piespiedu izpildīšanai Civilprocesa likumā noteiktajā kārtībā īres maksas termiņa notecējuma dēļ vai tādēļ, ka nav samaksāta īres maksa līgumā noteiktajā apmērā.


-----------------
Tradicionāli - vīrietis ar sievieti - auto ar iekšdedzes dzinēju!
Offline
wanksta
19. Feb 2025, 16:16 #26804

Kopš: 05. Jun 2012

Ziņojumi: 7872

Braucu ar:

Offline
Metro
19. Feb 2025, 16:35 #26805

Kopš: 30. Jun 2022

Ziņojumi: 238

Braucu ar: S1000RR, AMG GLA45S+


19 Feb 2025, 14:30:44 @wanksta rakstīja:
Ir doma paņemt dzīvokli caur hipotēku un palaist īrē, kā tur bija ar tām bankām (piemeram swed), kādi nosacījumi lai varētu izīrēt?

Un otra situācija - vai var nopirkt dzīvokli ar banku kurš jau ir izīrēts? Es nedomāju kaut kādus padomju īrniekus, bet normāls, teiksim gadu, divus terminēts līgums?

Parasti arii prasa lielaaku depoziitu.
Offline
Karavs
19. Feb 2025, 17:49 #26806

Kopš: 05. Apr 2019

Ziņojumi: 839

Braucu ar:


19 Feb 2025, 14:30:44 @wanksta rakstīja:
Ir doma paņemt dzīvokli caur hipotēku un palaist īrē, kā tur bija ar tām bankām (piemeram swed), kādi nosacījumi lai varētu izīrēt?

Un otra situācija - vai var nopirkt dzīvokli ar banku kurš jau ir izīrēts? Es nedomāju kaut kādus padomju īrniekus, bet normāls, teiksim gadu, divus terminēts līgums?

ja ideāla situācija, vari izīrēt, bet tiešām ja ideāla un ja tu pats saproti tirgu un situāciju.
Ja man šodien jāsāk no 0, es to naudu ieliktu drošā Indeksu fondā/ETF vid 10% gadā un nedomātu. Tas čakaris ar īrniekiem, ar tekošiem krāniem un bojātām veļas mašīnām utt, tas arī pamazām spiež uz nerviem Ar dzīvokli nav iespējams 10% roi, reāli kādi 3%, ja vien nav vinnests apakšā....
Offline
Sternwolf
19. Feb 2025, 19:35 #26807

Kopš: 03. Mar 2004

No: Rīga

Ziņojumi: 2262

Braucu ar: izslēgtu DSC

Ja tev jau ir kāds cits savs īpašums izmanto to lai apķīlātu un saņemtu piķi īres dzīvokļa pirkšanai bez hipo. Neesmu tā darījis, bet manuprāt jābūt iespējamam?

-----------------
WEB risinājumi
Offline
wanksta
19. Feb 2025, 20:58 #26808

Kopš: 05. Jun 2012

Ziņojumi: 7872

Braucu ar:


19 Feb 2025, 17:49:56 @Karavs rakstīja:
Ar dzīvokli nav iespējams 10% roi, reāli kādi 3%, ja vien nav vinnests apakšā....


Šajā gadījumā ir normāls dzīvoklis pieejams par samērīgu cenu, ROI būs 7-8%, īres maksa nosedz hipotēku tik cik pirmā iemaksa, domāju būs ok

[ Šo ziņu laboja wanksta, 19 Feb 2025, 20:59:30 ]

Offline
toolis
19. Feb 2025, 21:26 #26809

Kopš: 13. Jan 2016

No: Rīga

Ziņojumi: 1888

Braucu ar: xc90 / cbr1000rr


19 Feb 2025, 20:58:34 @wanksta rakstīja:

19 Feb 2025, 17:49:56 @Karavs rakstīja:
Ar dzīvokli nav iespējams 10% roi, reāli kādi 3%, ja vien nav vinnests apakšā....


Šajā gadījumā ir normāls dzīvoklis pieejams par samērīgu cenu, ROI būs 7-8%, īres maksa nosedz hipotēku tik cik pirmā iemaksa, domāju būs ok


tas jau tikai pozitīvais scenārijs. uztaisīs komunālo parādu, kas tagad ar jenotības svētību sekos dzīvoklim, nesamaksās īri un vēl sapisīs dzīvokli un tavs roi ir -20-30% mēneša laikā ko neatgūsi nākamos 3 gadus. ja nav vēlmes kļūt par jelgavas slumlordu, aiztaupi sev galvassāpes un izvēlies zemu komisiju etf, tur risks iebraukt tajos pašos 30% droši vien ir mazāks un atdeve tāda pati +/- ja ne lielāka.
Offline
xn3x
19. Feb 2025, 21:39 #26810

Kopš: 09. Sep 2007

Ziņojumi: 2812

Braucu ar: sieviešu auto

Ja ir vēlme un iespēja čakarēties ar īrniekiem, un atbilstošs darījums, tad NĪ ir ok variants. Man pirmais mēģinājums bija - 2013. gada sākumā nopirku ar hipo, 2022. gada sākumā pārdevu, vidēji sanāca ap 20% gadā ienesīgums, noteikti ne mazāk, kā tajā laikā dabūtu no kaut kāda SP500 ETF. Speciāli ņēmu nelielu dzīvokli 'jaunajā projektā' lai nav ar maksātnespējīgām daudzbērnu ģimenēm jāņemās, lai gan zemāka gala tirgus segmentā teorētiski ROI vēl daudz lielāks sanāktu.

Bet ar visu veiksmīgo startu, tagad esmu pārdevis visus nekustamos un 100% esmu investējies zemu izmaksu ETF. Daudz mierīgāka dzīve.

PS. Hipo līgumā bija rakstīts, ka "izīrēt drīkst tikai saskaņojot ar banku", lai gan bankas darbiniece teica, ka neko tur saskaņot nevajag. Domāju tas līgumā atrunāts tāpēc, lai, ja bankai nākas savākt to dzīvokli, ir iespēja izmest īrniekus - un vēl piestādīt tev rēķinu par sagādātajām neērtībām. Bet tas bija sen, iespējams, situācija ir mainījusies.
Offline
wanksta
19. Feb 2025, 21:49 #26811

Kopš: 05. Jun 2012

Ziņojumi: 7872

Braucu ar:

Dzīvokli tāpat paņems, bet ja kādam nav slinkums, atmetiet info uz pm vai kādu noderīgu linku par tiem etf un kas tas ir, ko tur vispār ir vērts apsvērt, nekad neesmu interesējies bet varbūt kaut ko var tur iemest paskatīties testam
Offline
xn3x
19. Feb 2025, 22:01 #26812

Kopš: 09. Sep 2007

Ziņojumi: 2812

Braucu ar: sieviešu auto

Īsumā kas un kā:
https://www.investopedia.com/articles/investing...d-you-invest.asp

Latviski, par investēšanu labākais, ko esmu lasījis, ir Toma Kreicberga blogs https://www.tomskreicbergs.lv/blogs/

TLDR: tikai retajam no profesionāļiem izdodas investēt akcijās tā, ka ilgtermiņā atdeve ir lielāka, kā akciju tirgum kopumā. Tāpēc viens no racionālākajiem veidiem, kā investēt akcijās, ir pirkt fondus, kas vienmērīgi iegulda visā akciju tirgū.

Bet tai pieejai noteikti ir arī trūkumi, tāpēc katram pašam vajadzētu izglītoties un pieņemt savus lēmumus, nevis klausīt, ko kāds anonīms tēls powerī raksta.
Offline
toolis
19. Feb 2025, 22:32 #26813

Kopš: 13. Jan 2016

No: Rīga

Ziņojumi: 1888

Braucu ar: xc90 / cbr1000rr

latvijas banka ar salikusi kopā diez gan ok materiālus sākumam. https://www.naudasskola.lv/lv

iesaku neaizrauties ar USA resursu pētīšanu, tur ir pilnīgi cita situācija, citi nodokļi, citi brokeri, tikai jauksi sev galvu.

VWCE , kas ir all world accumulating vai analogs droši vien tas kas tevi varētu interesēt.
Offline
SpOrcMeN
20. Feb 2025, 05:55 #26814

Kopš: 14. May 2002

Ziņojumi: 34090

Braucu ar: banderautomobili

ir kadam pieredze a cinju ar banku par % samazinashanu, nebij nesen kaut kads likums pienjemts, var kaut kur pasudzeties , mums te atteicaluminors kautk o samazinat atasuacoties uz maksashanas disciplinu, bet es jau vinjiem vienmer visus sodus esmu nomaksajis ta ka vinjiem jabut butu priecigiem par kavejumiem, ir kads kaut ko tadu risinajis ?? pie ka ???

-----------------
ІБАШТЕ!!!!! ЗА УКРАЇНУ!!!!!!!
Нехай подохне суче плем’я!!!!


Offline
piradzinjsh
20. Feb 2025, 08:40 #26815

Kopš: 29. Aug 2012

No: Liepāja

Ziņojumi: 2550

Braucu ar: vienu radzi


20 Feb 2025, 05:55:55 @SpOrcMeN rakstīja:
ir kadam pieredze a cinju ar banku par % samazinashanu, nebij nesen kaut kads likums pienjemts, var kaut kur pasudzeties , mums te atteicaluminors kautk o samazinat atasuacoties uz maksashanas disciplinu, bet es jau vinjiem vienmer visus sodus esmu nomaksajis ta ka vinjiem jabut butu priecigiem par kavejumiem, ir kads kaut ko tadu risinajis ?? pie ka ???

Es pieļauju, ka banka vienkārši nesaprata, ko tu viņiem raksti.
Offline
uteo
20. Feb 2025, 09:21 #26816

Kopš: 26. Jun 2010

No: Sigulda

Ziņojumi: 1125

Braucu ar:


20 Feb 2025, 05:55:55 @SpOrcMeN rakstīja:
ir kadam pieredze a cinju ar banku par % samazinashanu, nebij nesen kaut kads likums pienjemts, var kaut kur pasudzeties , mums te atteicaluminors kautk o samazinat atasuacoties uz maksashanas disciplinu, bet es jau vinjiem vienmer visus sodus esmu nomaksajis ta ka vinjiem jabut butu priecigiem par kavejumiem, ir kads kaut ko tadu risinajis ?? pie ka ???


Ar bankām tagad tāpat kā ar mobilo sakaru opertoriem notiek.
Uztaisi pārkreditēšanas pieteikumu citās bankās, kur visdrīzāk iedos zemāku % un tad vari savai banka prasīt pārskatīt Tavu % likmi. Ja neko nesamazina, tad ej uz citu banku.
Ja tagad bankas likme ir virs 2%, tad nu jau jebkurā bankā iedos zem 2%.

Luminor man piedāvāja 1.45% pirms mēneša.
Offline
7977
20. Feb 2025, 09:26 #26817

Kopš: 25. May 2011

Ziņojumi: 536

Braucu ar: Stelvio

Mani 5 c par akcijām un fondiem - biju piedzīvojis akciju tirgū gan treknos gadus, gan krīzi, tas viss izgāja beigās pa nullēm naudas izteiksmē, bet ar lielu + pieredzē
Tagad pirms asv vēlēšanām atkal iepirkos, pārsvarā asv tirgū, izmantoju swedbank kā brokeri - saprātīgas komisijas un ērts lietošanā. Rezumē par šiem 4 mēnešiem:
Robinhood (hvz kā uz viņu trāpīju) ir savācis 80%.
Coinbase ~30%
Digital ocean ~ 20%
Un tad jēdzīgās un saprotamās lietas, kur ir kkas taustāmāks apakšā:
Fondi ~5%
Accenture, airbnb, nvidia,vēl kkas bija - turās starp 0 un 3%.

Šis te viss pa dienu mēdz abos virzienos nostaigāt pat 3-4 % ietvaros no kopējā portfeļa - ir dienas, kad gribās uz restorānu, un ir dienas kad gribās lekt nost.. dažreiz liekas ka labāk īrniekam tekošs krāns, nekā pusstundā paka mīnusā mierinu sevi, ilgtermiņā vajadzētu saiet un lieki neraustu pozīcijas.
Offline
abyss
20. Feb 2025, 09:36 #26818

Kopš: 26. Jun 2013

No: Rīga

Ziņojumi: 8870

Braucu ar: e39 523

Tēma gan citam topikam. Bet mani ļoti interesē kā nodali investēšanu no azartspēlēm?

Izcila analoģija ir pokers. Tā var būt matemātiska spēle, kur daudz un dažādus spēles aspektus var izmantot, lai ilgtermiņā gūtu peļņu vai arī vienkārši azartspēle. Pokerā citreiz var vajadzēt zināmu laiku un nopietnu analīzi, lai saprastu, kurā grupiņā iekrītam

[ Šo ziņu laboja abyss, 20 Feb 2025, 09:42:14 ]

Offline
protams
20. Feb 2025, 09:44 #26819

Kopš: 11. Nov 2005

Ziņojumi: 6318

Braucu ar: NS7


20 Feb 2025, 08:40:36 @piradzinjsh rakstīja:

20 Feb 2025, 05:55:55 @SpOrcMeN rakstīja:
ir kadam pieredze a cinju ar banku par % samazinashanu, nebij nesen kaut kads likums pienjemts, var kaut kur pasudzeties , mums te atteicaluminors kautk o samazinat atasuacoties uz maksashanas disciplinu, bet es jau vinjiem vienmer visus sodus esmu nomaksajis ta ka vinjiem jabut butu priecigiem par kavejumiem, ir kads kaut ko tadu risinajis ?? pie ka ???

Es pieļauju, ka banka vienkārši nesaprata, ko tu viņiem raksti.



-----------------
Tradicionāli - vīrietis ar sievieti - auto ar iekšdedzes dzinēju!
Offline
RaL
20. Feb 2025, 09:56 #26820

Kopš: 23. Jul 2006

No: Rīga

Ziņojumi: 4064

Braucu ar: kruīzu


20 Feb 2025, 09:26:42 @7977 rakstīja:
Mani 5 c par akcijām un fondiem - biju piedzīvojis akciju tirgū gan treknos gadus, gan krīzi, tas viss izgāja beigās pa nullēm naudas izteiksmē, bet ar lielu + pieredzē
Tagad pirms asv vēlēšanām atkal iepirkos, pārsvarā asv tirgū, izmantoju swedbank kā brokeri - saprātīgas komisijas un ērts lietošanā. Rezumē par šiem 4 mēnešiem:
Robinhood (hvz kā uz viņu trāpīju) ir savācis 80%.
Coinbase ~30%
Digital ocean ~ 20%
Un tad jēdzīgās un saprotamās lietas, kur ir kkas taustāmāks apakšā:
Fondi ~5%
Accenture, airbnb, nvidia,vēl kkas bija - turās starp 0 un 3%.

Šis te viss pa dienu mēdz abos virzienos nostaigāt pat 3-4 % ietvaros no kopējā portfeļa - ir dienas, kad gribās uz restorānu, un ir dienas kad gribās lekt nost.. dažreiz liekas ka labāk īrniekam tekošs krāns, nekā pusstundā paka mīnusā mierinu sevi, ilgtermiņā vajadzētu saiet un lieki neraustu pozīcijas.


nuu. Ja neesi veicis nopietnu analīzi uzņēmumiem, bet tikai pēc izjūtas iepircies, tad tā ir tāda nedaduz spēle uz veiksmi. Tādēļ jau iesaka pirkt ETF, jo tur tu izdomā tikai virzienu, un tālāk jau portfelis aug (vai krīt) līdz ar tirgu. + psiholoģiski vieglāk ir ieguldīt regulāri pa nelielām summām: reizi mēnesī, trijos vai sešos atkarībā no summas, lai komisijas nav pārāk liels % no summas. Tad arī svārstības tik ļoti nejutīsi.
+ noteikti nevajag iet skatīties rezultātu visu laiku pietiks, ja paskatīsies, kad veic nākamo ieguldījumu.
Bet šiem te 3-4 mēnešiem, kas pagājuši kopš vēlēšanām es teiktu, ka Tev ir pat ļoti labi rezultāti.

un kā vienmēr atruna - šis nav finanšu ieteikums, un ieguldām tikai līdzekļus, kuri ikdienā nav nepieciešami



Offline

Moderatori: 968-jk, AV, AiwaShuraLLP, BigArchi, GirtzB, Lafter, PERFS, RVR, R_BERGS, SteelRat, VLD, linda, mrc, noisex, smudo