Online
Pašreiz BMWPower skatās 126 viesi un 3 reģistrēti lietotāji.
|
Tēma: Nekustamais īpašums II
| Autors | Ziņojums |
badmoon  | |  Kopš: 27. Jun 2005
Ziņojumi: 8861
Braucu ar: Braucu ar
|
12 Feb 2025, 20:44:53 @Sternwolf rakstīja:
...
Sievas vecākiem arī dzīvokļi ar gandrīz aizgrieztiem radiatoriem, bet tāpat silts kautkā. Sanāk ka parazitē no kaimiņiem?
Man dzīvoklī no 4 radiatoriem vaļā tikai viens. Un ar visu to ap +24, jo kurina nežēlīgi. Parazitēšana gan nesanāk, jo jāmaksā par kvm, individuālu siltuma skaitītāju nav. | Offline | | |
| wanksta | |  Kopš: 05. Jun 2012
Ziņojumi: 7872
Braucu ar:
| Ir doma paņemt dzīvokli caur hipotēku un palaist īrē, kā tur bija ar tām bankām (piemeram swed), kādi nosacījumi lai varētu izīrēt?
Un otra situācija - vai var nopirkt dzīvokli ar banku kurš jau ir izīrēts? Es nedomāju kaut kādus padomju īrniekus, bet normāls, teiksim gadu, divus terminēts līgums?[ Šo ziņu laboja wanksta, 19 Feb 2025, 14:32:10 ] | Offline | | |
protams  | |  Kopš: 11. Nov 2005
Ziņojumi: 6318
Braucu ar: NS7
| swed:
Īres līguma termiņš ir ne vairāk kā 1-2 gadi - līguma darbības pagarināšanai, kā arī citiem grozījumiem nepieciešama bankas piekrišana, līgumā nevar būt teksts par automātisku pagarināšanu.
Līgumā ir jābūt paredzētam, ka īres maksa ir jāieskaita Swedbank kontā.
Aizņēmējam nav tiesības saņemt avansā vairāk kā 6 mēnešu īres maksu.
Līgumā jābūt šim teikumam: Puses vienojas, ka īrniekam ir pienākums nekavējoties atbrīvot īrēto dzīvojamo telpu pirms līguma termiņa beigām kopā ar ģimenes locekļiem un citām iemitinātajām personām, ja izīrētājs, izmantojot viņam likumā noteiktās tiesības, vēršas tiesā saistības bezstrīdus piespiedu izpildīšanai Civilprocesa likumā noteiktajā kārtībā īres maksas termiņa notecējuma dēļ vai tādēļ, ka nav samaksāta īres maksa līgumā noteiktajā apmērā.
----------------- Tradicionāli - vīrietis ar sievieti - auto ar iekšdedzes dzinēju! | Offline | | |
| wanksta | |  Kopš: 05. Jun 2012
Ziņojumi: 7872
Braucu ar:
|  | Offline | | |
| Metro | |  Kopš: 30. Jun 2022
Ziņojumi: 238
Braucu ar: S1000RR, AMG GLA45S+
|
19 Feb 2025, 14:30:44 @wanksta rakstīja:
Ir doma paņemt dzīvokli caur hipotēku un palaist īrē, kā tur bija ar tām bankām (piemeram swed), kādi nosacījumi lai varētu izīrēt?
Un otra situācija - vai var nopirkt dzīvokli ar banku kurš jau ir izīrēts? Es nedomāju kaut kādus padomju īrniekus, bet normāls, teiksim gadu, divus terminēts līgums?
Parasti arii prasa lielaaku depoziitu. | Offline | | |
| Karavs | | Kopš: 05. Apr 2019
Ziņojumi: 839
Braucu ar:
|
19 Feb 2025, 14:30:44 @wanksta rakstīja:
Ir doma paņemt dzīvokli caur hipotēku un palaist īrē, kā tur bija ar tām bankām (piemeram swed), kādi nosacījumi lai varētu izīrēt?
Un otra situācija - vai var nopirkt dzīvokli ar banku kurš jau ir izīrēts? Es nedomāju kaut kādus padomju īrniekus, bet normāls, teiksim gadu, divus terminēts līgums?
ja ideāla situācija, vari izīrēt, bet tiešām ja ideāla un ja tu pats saproti tirgu un situāciju.
Ja man šodien jāsāk no 0, es to naudu ieliktu drošā Indeksu fondā/ETF vid 10% gadā un nedomātu. Tas čakaris ar īrniekiem, ar tekošiem krāniem un bojātām veļas mašīnām utt, tas arī pamazām spiež uz nerviem Ar dzīvokli nav iespējams 10% roi, reāli kādi 3%, ja vien nav vinnests apakšā.... | Offline | | |
Sternwolf  | |  Kopš: 03. Mar 2004
No: Rīga
Ziņojumi: 2262
Braucu ar: izslēgtu DSC
| Ja tev jau ir kāds cits savs īpašums izmanto to lai apķīlātu un saņemtu piķi īres dzīvokļa pirkšanai bez hipo. Neesmu tā darījis, bet manuprāt jābūt iespējamam?
----------------- WEB risinājumi | Offline | | |
| wanksta | |  Kopš: 05. Jun 2012
Ziņojumi: 7872
Braucu ar:
|
19 Feb 2025, 17:49:56 @Karavs rakstīja:
Ar dzīvokli nav iespējams 10% roi, reāli kādi 3%, ja vien nav vinnests apakšā....
Šajā gadījumā ir normāls dzīvoklis pieejams par samērīgu cenu, ROI būs 7-8%, īres maksa nosedz hipotēku tik cik pirmā iemaksa, domāju būs ok[ Šo ziņu laboja wanksta, 19 Feb 2025, 20:59:30 ] | Offline | | |
|
|
| toolis | |  Kopš: 13. Jan 2016
No: Rīga
Ziņojumi: 1888
Braucu ar: xc90 / cbr1000rr
|
19 Feb 2025, 20:58:34 @wanksta rakstīja:
19 Feb 2025, 17:49:56 @Karavs rakstīja:
Ar dzīvokli nav iespējams 10% roi, reāli kādi 3%, ja vien nav vinnests apakšā....
Šajā gadījumā ir normāls dzīvoklis pieejams par samērīgu cenu, ROI būs 7-8%, īres maksa nosedz hipotēku tik cik pirmā iemaksa, domāju būs ok
tas jau tikai pozitīvais scenārijs. uztaisīs komunālo parādu, kas tagad ar jenotības svētību sekos dzīvoklim, nesamaksās īri un vēl sapisīs dzīvokli un tavs roi ir -20-30% mēneša laikā ko neatgūsi nākamos 3 gadus. ja nav vēlmes kļūt par jelgavas slumlordu, aiztaupi sev galvassāpes un izvēlies zemu komisiju etf, tur risks iebraukt tajos pašos 30% droši vien ir mazāks un atdeve tāda pati +/- ja ne lielāka. | Offline | | |
| xn3x | |  Kopš: 09. Sep 2007
Ziņojumi: 2812
Braucu ar: sieviešu auto
| Ja ir vēlme un iespēja čakarēties ar īrniekiem, un atbilstošs darījums, tad NĪ ir ok variants. Man pirmais mēģinājums bija - 2013. gada sākumā nopirku ar hipo, 2022. gada sākumā pārdevu, vidēji sanāca ap 20% gadā ienesīgums, noteikti ne mazāk, kā tajā laikā dabūtu no kaut kāda SP500 ETF. Speciāli ņēmu nelielu dzīvokli 'jaunajā projektā' lai nav ar maksātnespējīgām daudzbērnu ģimenēm jāņemās, lai gan zemāka gala tirgus segmentā teorētiski ROI vēl daudz lielāks sanāktu.
Bet ar visu veiksmīgo startu, tagad esmu pārdevis visus nekustamos un 100% esmu investējies zemu izmaksu ETF. Daudz mierīgāka dzīve.
PS. Hipo līgumā bija rakstīts, ka "izīrēt drīkst tikai saskaņojot ar banku", lai gan bankas darbiniece teica, ka neko tur saskaņot nevajag. Domāju tas līgumā atrunāts tāpēc, lai, ja bankai nākas savākt to dzīvokli, ir iespēja izmest īrniekus - un vēl piestādīt tev rēķinu par sagādātajām neērtībām. Bet tas bija sen, iespējams, situācija ir mainījusies. | Offline | | |
| wanksta | |  Kopš: 05. Jun 2012
Ziņojumi: 7872
Braucu ar:
| Dzīvokli tāpat paņems, bet ja kādam nav slinkums, atmetiet info uz pm vai kādu noderīgu linku par tiem etf un kas tas ir, ko tur vispār ir vērts apsvērt, nekad neesmu interesējies bet varbūt kaut ko var tur iemest paskatīties testam | Offline | | |
| xn3x | |  Kopš: 09. Sep 2007
Ziņojumi: 2812
Braucu ar: sieviešu auto
| Īsumā kas un kā:
https://www.investopedia.com/articles/investing...d-you-invest.asp
Latviski, par investēšanu labākais, ko esmu lasījis, ir Toma Kreicberga blogs https://www.tomskreicbergs.lv/blogs/
TLDR: tikai retajam no profesionāļiem izdodas investēt akcijās tā, ka ilgtermiņā atdeve ir lielāka, kā akciju tirgum kopumā. Tāpēc viens no racionālākajiem veidiem, kā investēt akcijās, ir pirkt fondus, kas vienmērīgi iegulda visā akciju tirgū.
Bet tai pieejai noteikti ir arī trūkumi, tāpēc katram pašam vajadzētu izglītoties un pieņemt savus lēmumus, nevis klausīt, ko kāds anonīms tēls powerī raksta. | Offline | | |
| toolis | |  Kopš: 13. Jan 2016
No: Rīga
Ziņojumi: 1888
Braucu ar: xc90 / cbr1000rr
| latvijas banka ar salikusi kopā diez gan ok materiālus sākumam. https://www.naudasskola.lv/lv
iesaku neaizrauties ar USA resursu pētīšanu, tur ir pilnīgi cita situācija, citi nodokļi, citi brokeri, tikai jauksi sev galvu.
VWCE , kas ir all world accumulating vai analogs droši vien tas kas tevi varētu interesēt. | Offline | | |
SpOrcMeN  | |  Kopš: 14. May 2002
Ziņojumi: 34090
Braucu ar: banderautomobili
| ir kadam pieredze a cinju ar banku par % samazinashanu, nebij nesen kaut kads likums pienjemts, var kaut kur pasudzeties , mums te atteicaluminors kautk o samazinat atasuacoties uz maksashanas disciplinu, bet es jau vinjiem vienmer visus sodus esmu nomaksajis ta ka vinjiem jabut butu priecigiem par kavejumiem, ir kads kaut ko tadu risinajis ?? pie ka ???
----------------- ІБАШТЕ!!!!! ЗА УКРАЇНУ!!!!!!!
Нехай подохне суче плем’я!!!!
| Offline | | |
| piradzinjsh | |  Kopš: 29. Aug 2012
No: Liepāja
Ziņojumi: 2550
Braucu ar: vienu radzi
|
20 Feb 2025, 05:55:55 @SpOrcMeN rakstīja:
ir kadam pieredze a cinju ar banku par % samazinashanu, nebij nesen kaut kads likums pienjemts, var kaut kur pasudzeties , mums te atteicaluminors kautk o samazinat atasuacoties uz maksashanas disciplinu, bet es jau vinjiem vienmer visus sodus esmu nomaksajis ta ka vinjiem jabut butu priecigiem par kavejumiem, ir kads kaut ko tadu risinajis ?? pie ka ???
Es pieļauju, ka banka vienkārši nesaprata, ko tu viņiem raksti. | Offline | | |
| uteo | |  Kopš: 26. Jun 2010
No: Sigulda
Ziņojumi: 1125
Braucu ar:
|
20 Feb 2025, 05:55:55 @SpOrcMeN rakstīja:
ir kadam pieredze a cinju ar banku par % samazinashanu, nebij nesen kaut kads likums pienjemts, var kaut kur pasudzeties , mums te atteicaluminors kautk o samazinat atasuacoties uz maksashanas disciplinu, bet es jau vinjiem vienmer visus sodus esmu nomaksajis ta ka vinjiem jabut butu priecigiem par kavejumiem, ir kads kaut ko tadu risinajis ?? pie ka ???
Ar bankām tagad tāpat kā ar mobilo sakaru opertoriem notiek.
Uztaisi pārkreditēšanas pieteikumu citās bankās, kur visdrīzāk iedos zemāku % un tad vari savai banka prasīt pārskatīt Tavu % likmi. Ja neko nesamazina, tad ej uz citu banku.
Ja tagad bankas likme ir virs 2%, tad nu jau jebkurā bankā iedos zem 2%.
Luminor man piedāvāja 1.45% pirms mēneša. | Offline | | |
|
|
| 7977 | | Kopš: 25. May 2011
Ziņojumi: 536
Braucu ar: Stelvio
| Mani 5 c par akcijām un fondiem - biju piedzīvojis akciju tirgū gan treknos gadus, gan krīzi, tas viss izgāja beigās pa nullēm naudas izteiksmē, bet ar lielu + pieredzē 
Tagad pirms asv vēlēšanām atkal iepirkos, pārsvarā asv tirgū, izmantoju swedbank kā brokeri - saprātīgas komisijas un ērts lietošanā. Rezumē par šiem 4 mēnešiem:
Robinhood (hvz kā uz viņu trāpīju) ir savācis 80%.
Coinbase ~30%
Digital ocean ~ 20%
Un tad jēdzīgās un saprotamās lietas, kur ir kkas taustāmāks apakšā:
Fondi ~5%
Accenture, airbnb, nvidia,vēl kkas bija - turās starp 0 un 3%.
Šis te viss pa dienu mēdz abos virzienos nostaigāt pat 3-4 % ietvaros no kopējā portfeļa - ir dienas, kad gribās uz restorānu, un ir dienas kad gribās lekt nost.. dažreiz liekas ka labāk īrniekam tekošs krāns, nekā pusstundā paka mīnusā mierinu sevi, ilgtermiņā vajadzētu saiet un lieki neraustu pozīcijas. | Offline | | |
| abyss | |  Kopš: 26. Jun 2013
No: Rīga
Ziņojumi: 8870
Braucu ar: e39 523
| Tēma gan citam topikam. Bet mani ļoti interesē kā nodali investēšanu no azartspēlēm?
Izcila analoģija ir pokers. Tā var būt matemātiska spēle, kur daudz un dažādus spēles aspektus var izmantot, lai ilgtermiņā gūtu peļņu vai arī vienkārši azartspēle. Pokerā citreiz var vajadzēt zināmu laiku un nopietnu analīzi, lai saprastu, kurā grupiņā iekrītam  [ Šo ziņu laboja abyss, 20 Feb 2025, 09:42:14 ] | Offline | | |
protams  | |  Kopš: 11. Nov 2005
Ziņojumi: 6318
Braucu ar: NS7
|
20 Feb 2025, 08:40:36 @piradzinjsh rakstīja:
20 Feb 2025, 05:55:55 @SpOrcMeN rakstīja:
ir kadam pieredze a cinju ar banku par % samazinashanu, nebij nesen kaut kads likums pienjemts, var kaut kur pasudzeties , mums te atteicaluminors kautk o samazinat atasuacoties uz maksashanas disciplinu, bet es jau vinjiem vienmer visus sodus esmu nomaksajis ta ka vinjiem jabut butu priecigiem par kavejumiem, ir kads kaut ko tadu risinajis ?? pie ka ???
Es pieļauju, ka banka vienkārši nesaprata, ko tu viņiem raksti.

----------------- Tradicionāli - vīrietis ar sievieti - auto ar iekšdedzes dzinēju! | Offline | | |
| RaL | |  Kopš: 23. Jul 2006
No: Rīga
Ziņojumi: 4064
Braucu ar: kruīzu
|
20 Feb 2025, 09:26:42 @7977 rakstīja:
Mani 5 c par akcijām un fondiem - biju piedzīvojis akciju tirgū gan treknos gadus, gan krīzi, tas viss izgāja beigās pa nullēm naudas izteiksmē, bet ar lielu + pieredzē 
Tagad pirms asv vēlēšanām atkal iepirkos, pārsvarā asv tirgū, izmantoju swedbank kā brokeri - saprātīgas komisijas un ērts lietošanā. Rezumē par šiem 4 mēnešiem:
Robinhood (hvz kā uz viņu trāpīju) ir savācis 80%.
Coinbase ~30%
Digital ocean ~ 20%
Un tad jēdzīgās un saprotamās lietas, kur ir kkas taustāmāks apakšā:
Fondi ~5%
Accenture, airbnb, nvidia,vēl kkas bija - turās starp 0 un 3%.
Šis te viss pa dienu mēdz abos virzienos nostaigāt pat 3-4 % ietvaros no kopējā portfeļa - ir dienas, kad gribās uz restorānu, un ir dienas kad gribās lekt nost.. dažreiz liekas ka labāk īrniekam tekošs krāns, nekā pusstundā paka mīnusā mierinu sevi, ilgtermiņā vajadzētu saiet un lieki neraustu pozīcijas.
nuu. Ja neesi veicis nopietnu analīzi uzņēmumiem, bet tikai pēc izjūtas iepircies, tad tā ir tāda nedaduz spēle uz veiksmi. Tādēļ jau iesaka pirkt ETF, jo tur tu izdomā tikai virzienu, un tālāk jau portfelis aug (vai krīt) līdz ar tirgu. + psiholoģiski vieglāk ir ieguldīt regulāri pa nelielām summām: reizi mēnesī, trijos vai sešos atkarībā no summas, lai komisijas nav pārāk liels % no summas. Tad arī svārstības tik ļoti nejutīsi.
+ noteikti nevajag iet skatīties rezultātu visu laiku pietiks, ja paskatīsies, kad veic nākamo ieguldījumu.
Bet šiem te 3-4 mēnešiem, kas pagājuši kopš vēlēšanām es teiktu, ka Tev ir pat ļoti labi rezultāti.
un kā vienmēr atruna - šis nav finanšu ieteikums, un ieguldām tikai līdzekļus, kuri ikdienā nav nepieciešami 
| Offline | | |
|
Moderatori: 968-jk, AV, AiwaShuraLLP, BigArchi, GirtzB, Lafter, PERFS, RVR, R_BERGS, SteelRat, VLD, linda, mrc, noisex, smudo
|