Online
Pašreiz BMWPower skatās 112 viesi un 6 reģistrēti lietotāji.
|
Tēma: Nekustamais īpašums II
| Autors | Ziņojums |
elbruss  | |  Kopš: 12. May 2006
Ziņojumi: 1185
Braucu ar: BMW, Škoda, velo, slēpes
| Optiku arī vairs nevajag, ja dzīvo vietā, kur līdz 5G tornim ir līdz 2km. Tad ar kvalitatīvu āra antenu 200-300Mbit iet jebkurā diennakts laikā (protams, ja tā nav 700Mhz frekvence) | Offline | | |
| Bender | | Kopš: 30. Oct 2014
Ziņojumi: 2190
Braucu ar: E91
|
23 Jan 2025, 11:52:21 @elbruss rakstīja:
Optiku arī vairs nevajag, ja dzīvo vietā, kur līdz 5G tornim ir līdz 2km. Tad ar kvalitatīvu āra antenu 200-300Mbit iet jebkurā diennakts laikā (protams, ja tā nav 700Mhz frekvence)
Nesmīdini.
Tornim ir caurlaidspēja tāda, kāda tā ir. Tukšajās stundās ir labi, bet pie noslodzes īsti neatšķiras no iepriekšējiem *G.
Tornis ir tiešajā redzamībā ~1,5km
https://www.speedtest.net/result/a/10651458818[ Šo ziņu laboja Bender, 23 Jan 2025, 12:04:16 ] | Offline | | |
SpOrcMeN  | |  Kopš: 14. May 2002
Ziņojumi: 34090
Braucu ar: banderautomobili
| blja kas jumt ie pa interneta sapnjiem slapjajiem ??? mana bomzhu ciemata laika mvieni nabagi bez neta, vispar nav problema viss pagaisu , ko jus to internetu edat vai podu skalojat ar vinju ?
----------------- ІБАШТЕ!!!!! ЗА УКРАЇНУ!!!!!!!
Нехай подохне суче плем’я!!!!
| Offline | | |
| Zeip | | Kopš: 22. May 2016
Ziņojumi: 207
Braucu ar:
|
23 Jan 2025, 11:52:21 @elbruss rakstīja:
Optiku arī vairs nevajag, ja dzīvo vietā, kur līdz 5G tornim ir līdz 2km. Tad ar kvalitatīvu āra antenu 200-300Mbit iet jebkurā diennakts laikā (protams, ja tā nav 700Mhz frekvence)
Atkarībā ko dari. Ja internets vajadzīgs, lai paskatītos youtube, tad jau pietiks visticamak. Ja cilvēkam darbs vai hobiji, kur vajag stabilāku pieslēgumu, labu pingu vai vnk lielāku ātrumu (it īpaši, ja runa ir par upload), tad optika ir must have. [ Šo ziņu laboja Zeip, 23 Jan 2025, 12:27:40 ] | Offline | | |
elbruss  | |  Kopš: 12. May 2006
Ziņojumi: 1185
Braucu ar: BMW, Škoda, velo, slēpes
| Lai būtu ātrs internets nepietiek ar to, ka uzliek plauktā jaunāko rūteri. Tur tomēr vajag diezgan specifiskas zināšanas par frekvencēm, modulāciju, antenu virzieniem, šūnām, utml. Tur ātrumu var ietekmēt 101 faktors, bet es daudzmaz zinot šo virtuvi varu apgalvot, ka 3500+ Mhz frekvencē ar labu signālu tu vienmēr dabūsi 200+ Mbit/s, jo bāzes stacijas parasti ir pievienotas pie optikas un tā kopējā kapacitāte uz sektoru ir stipri liela.
Tas gan nav topics šai diskusijai. | Offline | | |
| wanksta | |  Kopš: 05. Jun 2012
Ziņojumi: 7872
Braucu ar:
|
23 Jan 2025, 11:24:42 @Arsm3ns rakstīja:
reāls jautājums, bez nekāda- es zinu labāk. Bet, kas ir pret bioseptiķi un dziļurbumu un filtriem? Ar ko sūkņa patēriņš būtu sliktāk, kā rēķins no pašvaldības ar tarifu 'n'?
Te drīzāk jāsecina, ka septiķis un dziļurbums parasti ir saistīts ar dzīvi ārpilsētā, attiecīgi iegādājoties zemi/māju pilsētas teritorijā tev ir centrālais un tu pat neko tur baigi nevari ietekmēt tik cik spici dārza laistīšanai iepūst, laukos tev ir septiķis un viss, un tur atkal tu neko neietekmēsi.
Runājot par ķekavu bija gadus atpakaļ gadījums, kad bija noskatīts lielāks zemes gabals nedaudz nost no centra, pašvaldība pateica ok, ja ceļat vienu māju tad atļaus un varat likt bio, bet par cik mēs gribējām viņu dalīt uz pusēm ar skolasbiedru, pateica, ka par savu naudu tad jāatvelk ūdensvads un kanaļuha vairākus simtus metru caur neskaitāmiem īpašumiem un asvaltu, vai arī atdalīt neļaus, nejēdzīga situācija.
Šobrīd man arī ir dziļurbums un bio, nosacīti mīnuss, ja to vispār tā var nosaukt, ir tāds, ka kādreiz nav elektrības=nav ūdens, un bio mīnuss pagaidām vienīgais ir apkopes izmaksas, augusts par vienu apkopi prasa 170 eiro un gadā it kā minimums viena esot jātaisa, bet ja seko viņu komercrekomendācijām, tad ķip divas = 340eiro. Nu protams kādreiz tas dziļurbuma sūknis arī nobirs agri vai vēlu būs jāmaina utt, bet nu kopumā neieslīgstot sīkumos par bio un dziļurbumu tu noloci avansā, par ūdeni un kanaļuhu pilsētai maksā pēc fakta konstanti, hvz cik tas mēnesī varētu būt tagad, 20 eiro mājai? (Jebkurā gadījumā nez vai būtu gudri dzīvot kaut kur, izvēloties vietu no ūdens padeves veida )
Zinu pāris cilvēkus, kas ir mēģinājuši ietaupīt uz dziļurbumu, viens uztaisīja spici, apkarināja ar neskaitāmiem filtriem ar domu, ka būs gan jau ok, bet saka, ka tāpat ir bēdīgi, un vēl viens kaut ko līdzīgu spicei ap 18 vai 20 metriem kaut kādi vietējie fujaki uztaisīja solot ka būs baigi labi, bet tur arī laikam viss slikti, tagad tikai liks kaudzi ar filtriem un skatīsies kas būs.
P.s. Ja kāds taisa apkopes tam bio par adekvātu cenu nevis 170, tad pm
[ Šo ziņu laboja wanksta, 23 Jan 2025, 13:06:37 ] | Offline | | |
| Chainsaw | |  Kopš: 28. Oct 2006
Ziņojumi: 6565
Braucu ar: trimmeri
| nu ja pats sekosi līdz un mēslosi zālienu, tad arī 3g bez apkopes iztiks, vai var apkopt pats, bet reāli jāplāno ir tā lai nesanāk, ka -15grādos aizsit pēdējo sekciju ar dūņām  | Offline | | |
| Destructo | |  Kopš: 06. Sep 2005
Ziņojumi: 483
Braucu ar: B O R S C H E
| Tikai gribēju pateikt paldies tiem, kas uzrakstīja viedokļus.
Daudzi te minēja par sīko vizināšanu, jā, Mārupe nav sliktākais variants it īpaši dēļ Tenisa un skolu pieejamības, bet nu es teikšu tā, ka gandrīz +/- jebkurš adekvāts sīko loģistikas maršruts Rīgā ir organizējams salīdzinot ar to, ko es te pa metropolēm pēdējo gadu laikā pisos. | Offline | | |
|
|
| Zuc | | Kopš: 22. Apr 2016
Ziņojumi: 676
Braucu ar: Rokām uz stūres
| Nezinu, ka citiem, bet man par ūdeni un kanalizāciju 65 katru mēnesi. 5 cilvēku ģimene. Dārzu nelaistu.
Tas bio izklausās tāda zina krietni letāks. Bet dziļurbuma arī - ja pēc gostiem, tad jābūt virsū skaitītājam un jāmaksā par patērēto dabas resursu nodoklis. Tik daudzi to nedara, bet gan jau arī tam kādreiz pienāks gals.[ Šo ziņu laboja Zuc, 23 Jan 2025, 13:52:32 ] | Offline | | |
| 968-jk | |  Kopš: 08. Dec 2013
No: Rīga
Ziņojumi: 14075
Braucu ar: 30niekiem
|
23 Jan 2025, 13:49:59 @Zuc rakstīja:
Nezinu, ka citiem, bet man par ūdeni un kanalizāciju 65 katru mēnesi. 5 cilvēku ģimene. Dārzu nelaistu.
Tas bio izklausās tāda zina krietni letāks. Bet dziļurbuma arī - ja pēc gostiem, tad jābūt virsū skaitītājam un jāmaksā par patērēto dabas resursu nodoklis. Tik daudzi to nedara, bet gan jau arī tam kādreiz pienāks gals.
Man bio ielaists grāvī. Kolēģim tas pats. Apkope nav 3 gadus taisīta un viss strādā tieši tā pat kā pirms gada un diviem. Mums gan ir vācu iekārtas. | Offline | | |
| 968-jk | |  Kopš: 08. Dec 2013
No: Rīga
Ziņojumi: 14075
Braucu ar: 30niekiem
|
23 Jan 2025, 13:53:59 @Elviss rakstīja:
Bija doma dārzam uztaisīt urbumu, jo pāris gadus atpakaļ, baigi vajadzēja laistīt.
Tās izmaksas baigi nesalikās, ar visu to, ka uz ziemu to uzparikti varētu ņemt nost un otrs, ka pagājušo gad, iztērēju 6 kubus dārza laistīšanā.
Normālā situācijā neko nost neņem. Atgriež iztukšošanas/nolaišanas ventīļus un sūkni atstāj zem vāka akā. Šis gan lejā Ķimeņu ielā nesagāja. Tur meliorācija nestrādā, lietus ūdeņi liekas viss Rāmavas tek caur tiem pagalmiem un sūknis noslīka. Ziedonis gan laikam varētu būt augstāks bet tajā rajonā dārza spici nevar ieskalot tāpēc tikai urbums, kas ir dārgāk. | Offline | | |
| er673 | | Kopš: 06. Jun 2011
Ziņojumi: 287
Braucu ar:
| Sveiciens.
Ir iegūts īpašums manotjumā kuram vajadzētu zemes robežas, kupicas sazīmēt/dabā atrast. Iepriekšejie siamnieki vairs nav dzīvi. Ir zemes robežu plāns ar tām X un Y koordinātām (laikam LKS-92 / Latvia TM kooridnātu sistēma skaitās) - ir kāds zināks GPS verķis ar kuru apstaigāt zemes gabalu, apskatīties +/- kas tur dabā ir ar robež punktiem, kupicām? | Offline | | |
| Kalnz | | Kopš: 03. May 2007
No: Rīga
Ziņojumi: 14366
Braucu ar:
|
23 Jan 2025, 14:25:07 @er673 rakstīja:
Sveiciens.
Ir iegūts īpašums manotjumā kuram vajadzētu zemes robežas, kupicas sazīmēt/dabā atrast. Iepriekšejie siamnieki vairs nav dzīvi. Ir zemes robežu plāns ar tām X un Y koordinātām (laikam LKS-92 / Latvia TM kooridnātu sistēma skaitās) - ir kāds zināks GPS verķis ar kuru apstaigāt zemes gabalu, apskatīties +/- kas tur dabā ir ar robež punktiem, kupicām?
lai +- saprastu, izstaigā ar telefonu 
Bet ja vajag nospraust konkrēti, zvani jebkuram mērniekam | Offline | | |
| juriz | | Kopš: 24. May 2002
No: Jūrmala
Ziņojumi: 2733
Braucu ar: auto
| Ja tur ir kāda kupicas, gan jau ar telefonu atradīsi. Lauku apvidū precizitāte būs pietiekoša.
Ja tur nekā nav, tad jāmeklē mērnieks. | Offline | | |
| ivarinators | | Kopš: 08. Jan 2008
No: Rīga
Ziņojumi: 599
Braucu ar: A6TQ
|
23 Jan 2025, 11:24:42 @Arsm3ns rakstīja:
23 Jan 2025, 10:26:10 @sonx33 rakstīja:
Ja ir bērni un vairak ka viens, es noteikti skatitos, lai ir skola gājiena attaluma, savadak bus jāstrādā par šoferi nez cik ilgi, ok ja pašvaldibai attistits skolenu transports, tad ari ok.
Ja ir centralizetais udensvads un kanalizācija, ļoti liels bonuss.
Ar optiku arpus pilsētas jau diezgan liela bēdu ieleja, bet tagad starlinkam cena pakritusies, ja vajag stabilu netu ir variants.
un par kaimiņem tā jau laimes spēle, nav jau garantijas, ka pec mēneša viņi nenotirgo savu īpašumu, ok ja zila māja ar zilu jumtu kaimiņos, tad gan uzreiz atmestos. 
reāls jautājums, bez nekāda- es zinu labāk. Bet, kas ir pret bioseptiķi un dziļurbumu un filtriem? Ar ko sūkņa patēriņš būtu sliktāk, kā rēķins no pašvaldības ar tarifu 'n'?
Bioseptiķim jādomā, ko lej podā/izlietnē + kkāda periodiskā apkope.
Dziļurbumam - parasti ūdens LV ir dzelžains un/vai kaļķains, biežāk abi, neatkarīgi no urbuma dziļuma. Tātad mīkstinātājs un atdzelžōtājs = regulāri izdevumi par sāli un tā nogādāšana līdz iekārtai. Sanāca šo izbaudīt kādu laiku - tagad uz gabaliem bez komunikācijām cenšos neskatīties.[ Šo ziņu laboja ivarinators, 23 Jan 2025, 14:58:23 ] | Offline | | |
| Grauds | |  Kopš: 30. Nov 2008
No: Rīga
Ziņojumi: 286
Braucu ar: Nekad ar BMW, bet vienmēr braucu pirkt
|
23 Jan 2025, 14:25:07 @er673 rakstīja:
Sveiciens.
Ir iegūts īpašums manotjumā kuram vajadzētu zemes robežas, kupicas sazīmēt/dabā atrast. Iepriekšejie siamnieki vairs nav dzīvi. Ir zemes robežu plāns ar tām X un Y koordinātām (laikam LKS-92 / Latvia TM kooridnātu sistēma skaitās) - ir kāds zināks GPS verķis ar kuru apstaigāt zemes gabalu, apskatīties +/- kas tur dabā ir ar robež punktiem, kupicām?
Topo mērnieks-29198828, bieži juglā man bija mērijis ar to pašu GPS štoku. | Offline | | |
|
|
| kkas | |  Kopš: 22. Apr 2008
Ziņojumi: 10315
Braucu ar: Alfu
|
23 Jan 2025, 15:06:25 @Elviss rakstīja:
Atcerēsimies, ka mājai jākalpo cilvēkam, nevis cilvēkam mājai.
Tāpēc kaut kādu minimālu finansiālu ieguvumu, neatspēko laika un darba ietaupījums.
Vai tas ir ūdens, apkure, kaut kādi būvniecības risinājumi, teiktu arī elektrība.
Minimāls? Šodien pievienoties vnk esošam ūdensvadam/ kanalizācijai nav gadījumā 4x lētāk kā izbūvēt urbumu un septiķi? | Offline | | |
Damn  | |  Kopš: 24. Aug 2003
No: Rīga
Ziņojumi: 10819
Braucu ar:
| Garkalnes ūdens kanalizācijas maksu pacēla līdz 4+ eur/ m3 Bija zem 2 eur. | Offline | | |
| dsks | |  Kopš: 12. Nov 2008
No: Liepāja
Ziņojumi: 1754
Braucu ar:
|
23 Jan 2025, 15:06:25 @Elviss rakstīja:
Atcerēsimies, ka mājai jākalpo cilvēkam, nevis cilvēkam mājai.
Tāpēc kaut kādu minimālu finansiālu ieguvumu, neatspēko laika un darba ietaupījums.
Vai tas ir ūdens, apkure, kaut kādi būvniecības risinājumi, teiktu arī elektrība.
Cik saprotu, tad par daudzdzīvokļu māju runā ... pretējā gadījumā es neredzu variantus vislaik turēt savestu kārtībā privātmāju un pieguļošo teritoriju, ja vien kāds gūsteknis vislaik nešancē  | Offline | | |
| 968-jk | |  Kopš: 08. Dec 2013
No: Rīga
Ziņojumi: 14075
Braucu ar: 30niekiem
|
23 Jan 2025, 16:17:18 @dsks rakstīja:
23 Jan 2025, 15:06:25 @Elviss rakstīja:
Atcerēsimies, ka mājai jākalpo cilvēkam, nevis cilvēkam mājai.
Tāpēc kaut kādu minimālu finansiālu ieguvumu, neatspēko laika un darba ietaupījums.
Vai tas ir ūdens, apkure, kaut kādi būvniecības risinājumi, teiktu arī elektrība.
Cik saprotu, tad par daudzdzīvokļu māju runā ... pretējā gadījumā es neredzu variantus vislaik turēt savestu kārtībā privātmāju un pieguļošo teritoriju, ja vien kāds gūsteknis vislaik nešancē 
Par dzīvošanu pie mammas runā. | Offline | | |
|
Moderatori: 968-jk, AV, AiwaShuraLLP, BigArchi, GirtzB, Lafter, PERFS, RVR, R_BERGS, SteelRat, VLD, linda, mrc, noisex, smudo
|