Gadījuma bilde

Online

Pašreiz BMWPower skatās 159 viesi un 2 reģistrēti lietotāji.

Ienākt BMWPower

Lietotājvards:

Parole:

Atcerēties

Aizmirsi paroli?

Reģistrēties

Forums » Vispārējās diskusijas » Tērzētava

Tēma: Elektroauto EV un PHEV

AutorsZiņojums
RaL
21. Apr 2026, 18:50 #7641

Kopš: 23. Jul 2006

No: Rīga

Ziņojumi: 4064

Braucu ar: kruīzu

Atbalsts ir apstiprināts.

https://www.lsm.lv/raksts/zinas/ekonomika/21.04...4KTfFOvjCYKiA-0Q

Ari phev pagaidām. Pec 3 menešiem bus jāparvērtē, vai phev vel turpināt atbalstīt
Offline
bum_bumz
21. Apr 2026, 19:37 #7642

Kopš: 05. Jan 2006

Ziņojumi: 7578

Braucu ar: E34


21 Apr 2026, 18:50:35 @RaL rakstīja:
Atbalsts ir apstiprināts.

https://www.lsm.lv/raksts/zinas/ekonomika/21.04...4KTfFOvjCYKiA-0Q

Ari phev pagaidām. Pec 3 menešiem bus jāparvērtē, vai phev vel turpināt atbalstīt

Būtu ok, ja atbalstītu tikai, kuriem ģimene ar bērniem
Offline
HiJaCKeR
21. Apr 2026, 19:42 #7643

Kopš: 04. Aug 2003

No: Rīga

Ziņojumi: 4972

Braucu ar: BMW E90 330i


21 Apr 2026, 19:37:21 @bum_bumz rakstīja:

21 Apr 2026, 18:50:35 @RaL rakstīja:
Atbalsts ir apstiprināts.

https://www.lsm.lv/raksts/zinas/ekonomika/21.04...4KTfFOvjCYKiA-0Q

Ari phev pagaidām. Pec 3 menešiem bus jāparvērtē, vai phev vel turpināt atbalstīt

Būtu ok, ja atbalstītu tikai, kuriem ģimene ar bērniem

+1

Offline
juriz
21. Apr 2026, 20:00 #7644

Kopš: 24. May 2002

No: Jūrmala

Ziņojumi: 2733

Braucu ar: auto

Pēc ES saprašanas bērns pasliktina klimatu, elektroauto uzlabo
Offline
kkas
21. Apr 2026, 20:19 #7645

Kopš: 22. Apr 2008

Ziņojumi: 10313

Braucu ar: Alfu

Brīnumainā kārtā par daudzbērnu ģimenēm padomāts, bet ka tik ES nav uzspiedusi mūsējiem. Jo visa politika kopš neatkarības atgūšanas par 1 un 2 un arī 3 bērniem ir maigi sakot dīvaina un nemaigi sakot gribās domāt par apzinātu tautas skaita samazināšanu. Kkāds normāls atbalsts ir tikai piedzimstot, pēc tam fisies pats. Papildus atbalsts ļoti simbolisks. Un nodokļos jāmaksā vairāk kā tie kas bez bērniem. Un ja tev ir viens vai divi bērni, pipec kā viņi jāvadā apkārt pa pulciņiem un sportiem. A bezbērnieks noliks savu plugin vai elektro zem loga un viss. Nekāds CO samazinājums

[ Šo ziņu laboja kkas, 21 Apr 2026, 20:20:07 ]

Offline
protams
21. Apr 2026, 21:21 #7646

Kopš: 11. Nov 2005

Ziņojumi: 6316

Braucu ar: NS7

Jefiņi, būtu labāk skolotājiem algas pielikuši nevis dzelžos izplendērējuši to piķi

-----------------
Tradicionāli - vīrietis ar sievieti - auto ar iekšdedzes dzinēju!
Offline
kkas
21. Apr 2026, 21:29 #7647

Kopš: 22. Apr 2008

Ziņojumi: 10313

Braucu ar: Alfu

Nevar nekam citam co naudu tērēt. Skolotāji arī var pieteikties
Offline
bum_bumz
22. Apr 2026, 10:16 #7648

Kopš: 05. Jan 2006

Ziņojumi: 7578

Braucu ar: E34


21 Apr 2026, 21:29:47 @kkas rakstīja:
Nevar nekam citam co naudu tērēt. Skolotāji arī var pieteikties

Tas tā kā būtu skaidrs, ka nauda iezīmēta. Neviens ījabs vai kalnietis nav mēģinājis iezīmēt par labu bērniem. Pasaules klaidoņiem, lūdzu. SIF naudu no proletārietēm - bērniem!
Piedošanu par ne-tēmu, bet milleniāļiem svarīga
Offline
Mizx
22. Apr 2026, 11:58 #7649

Kopš: 26. Apr 2004

No: Rīga

Ziņojumi: 7691

Braucu ar:


22 Apr 2026, 10:16:35 @bum_bumz rakstīja:

21 Apr 2026, 21:29:47 @kkas rakstīja:
Nevar nekam citam co naudu tērēt. Skolotāji arī var pieteikties

Tas tā kā būtu skaidrs, ka nauda iezīmēta. Neviens ījabs vai kalnietis nav mēģinājis iezīmēt par labu bērniem. Pasaules klaidoņiem, lūdzu. SIF naudu no proletārietēm - bērniem!
Piedošanu par ne-tēmu, bet milleniāļiem svarīga
Bļausties ne par tematu. Ja tā nauda ir nopelnīta ar noteikumu lietot CO2 samazināšanai, tad nekur citur to nevar tērēt. Bērni un pārējais ir cits temats un ja kāds šim tematam nespēj naudu sagādāt, tad tā ir atsevišķa problēma.

Par šo var bļaut pamatoti, ka atrodas nauda bezjēdzīgu veloceliņu projektēšanai un izbūvēšanai, nevis vienkārši salabo esošo infrastruktūru, lai cilvēkiem nav kājas jālauž un zaļā zona izskatās pēc zaļās zonas. Tur visiem vietas pietiek arī bez baltām līnijām un plastmasas stabiņiem.


Edit: Un varbūt to naudu vienkārši var Tevis minētiem bērniem veltīt, bērnu dēļ gan jau piecietīs pārējo paskatu.

[ Šo ziņu laboja Mizx, 22 Apr 2026, 12:00:36 ]

Offline
foobar
22. Apr 2026, 18:25 #7650

Kopš: 04. Jun 2002

Ziņojumi: 6077

Braucu ar: M57TU2D30

600 eur ir, ja mamma un tētis ir čigānu saime, kas sēž uz pabalstiem taborā, savādāk, daudz vairāk par 600 eur sanāk

Es ieteiktu ņemt gan EV, gan spraust iekšā. Win-Win
Offline
Multiviesis
22. Apr 2026, 21:40 #7651

Kopš: 09. May 2012

Ziņojumi: 170

Braucu ar: Zīdeli

Ir te kāds Teslu M3/Y lietotājs, kam auto ilgstoši lietošanā?
Interesē vairāk tehniskā uzticamība mūsu apstākļos, kas mēdz iziet no ierindas, cik salasās caurmērā pa gadu uzturēšanā. Vai kaut piekari salabot ir kur vai jālauza galva, kur to vispār izdarīt šeit uz vietas. pats vairāk sliecos uz kādu no long range 21-22 gada, droši vien ar nobraukumu 60-80k robežās, tad tam auto tā kā vēl jābūt ok.
Offline
Fandulis
22. Apr 2026, 21:49 #7652

Kopš: 29. Nov 2004

Ziņojumi: 13910

Braucu ar: sipisnīku pi vuškom

Jāņem tikai no 22, ja nav stipri sists un ir garantija, tad pa mūsu ceļiem ap to nobraukumu arī jārēķinās ar izdevumiem vai ar iespēju apmeklēt Viļņu. Vislabāk pieraksti uz servisu autiņu, lai pārbaudīt. Es to darīju oxworx. 75€
Bez pārbaudes neieteiktu ņemt.

[ Šo ziņu laboja Fandulis, 22 Apr 2026, 21:52:09 ]

Offline
Fandulis
22. Apr 2026, 21:56 #7653

Kopš: 29. Nov 2004

Ziņojumi: 13910

Braucu ar: sipisnīku pi vuškom


21 Apr 2026, 19:42:43 @HiJaCKeR rakstīja:

21 Apr 2026, 19:37:21 @bum_bumz rakstīja:

21 Apr 2026, 18:50:35 @RaL rakstīja:
Atbalsts ir apstiprināts.

https://www.lsm.lv/raksts/zinas/ekonomika/21.04...4KTfFOvjCYKiA-0Q

Ari phev pagaidām. Pec 3 menešiem bus jāparvērtē, vai phev vel turpināt atbalstīt

Būtu ok, ja atbalstītu tikai, kuriem ģimene ar bērniem

+1





A varbūt labāk aizsrdzības ministra padomnieku algu novirzīt bērnu labklājībai, tā būtu regulāra iemaksa. Tāpat viņš gudrāks nepaliek.
Offline
Rabish
22. Apr 2026, 22:41 #7654

Kopš: 20. Nov 2019

No: Rīga

Ziņojumi: 77

Braucu ar: T3


22 Apr 2026, 21:40:52 @Multiviesis rakstīja:
Ir te kāds Teslu M3/Y lietotājs, kam auto ilgstoši lietošanā?
Interesē vairāk tehniskā uzticamība mūsu apstākļos, kas mēdz iziet no ierindas, cik salasās caurmērā pa gadu uzturēšanā. Vai kaut piekari salabot ir kur vai jālauza galva, kur to vispār izdarīt šeit uz vietas. pats vairāk sliecos uz kādu no long range 21-22 gada, droši vien ar nobraukumu 60-80k robežās, tad tam auto tā kā vēl jābūt ok.


Pirms pusotra gada paņemu 21. Gada LR m3 ar 80k nobraukums. Ņēmu no Teslas Vacijas filiāles. Pa šo pusotru gadu nobraukti gandrīz 30k km, no remontiem bija lādēšanas porta apkope (Radomā apstājās lādēšana), piekarei nomainīta viena atsaite un divas bukses un viens parkošanās sensors nobeidzās. Kopējās remonta izmaksas ~350€. Lādēšanas portu taisīju oxā, pārējās lietas ADAC servisā. Vēl pats nomainīju salonā filtrus un loga slotiņas. Tas vēl kādi 40€.
Pie ~ 107k km uztaisīju baterijas testu, SOC 92%.
Offline
e34
23. Apr 2026, 07:57 #7655

Kopš: 11. Feb 2004

Ziņojumi: 4184

Braucu ar: e53 V8/KTM 1290 SAS


22 Apr 2026, 21:49:50 @Fandulis rakstīja:
Jāņem tikai no 22, ja nav stipri sists un ir garantija, tad pa mūsu ceļiem ap to nobraukumu arī jārēķinās ar izdevumiem vai ar iespēju apmeklēt Viļņu. Vislabāk pieraksti uz servisu autiņu, lai pārbaudīt. Es to darīju oxworx. 75€
Bez pārbaudes neieteiktu ņemt.


Ja Y, tad tikai no 12.22 un tās, kam ir Vācijas VIN, sākas ar XP7Y. Tur jau būs citi krēsli, mazliet mīkstāka piekare un salikuma kvalitāate vairāk vai mazāk ok.
Offline
jurrus
26. Apr 2026, 21:00 #7656

Kopš: 22. May 2002

Ziņojumi: 1539

Braucu ar: OBK, Leaf E+, CBF1000

Kādu laiku ir iespēja vizināt savu pakaļu ar ix40.. manuprāt viens no vislabākajiem EV tieši komforta, izpildījuma un praktiskuma ziņā. Manāms, ka ielās aizvien vairāk parādās, jo cena no 80-100k nokritusi uz 45-50k ar 20-40K nobraukumu. Labs aparāts ar izcili sabalansētu jaudu- ne par maz, ne par daudz. Piekares komforts, ar R22 diskiem, ir visaugstākajā komforta līmenī. Ādas krēsli izskatās, ka būs neiznīcināmi. Multimēdija, cilvēkam, kam nedaudz zem 50, sākumā šķiet pārāk advancēta Bet visādā ziņā iesaku izbraukt, kad ir iespēja.
Offline
Samsasi
27. Apr 2026, 07:15 #7657

Kopš: 01. Nov 2014

Ziņojumi: 5652

Braucu ar:


26 Apr 2026, 21:00:22 @jurrus rakstīja:
Kādu laiku ir iespēja vizināt savu pakaļu ar ix40.. manuprāt viens no vislabākajiem EV tieši komforta, izpildījuma un praktiskuma ziņā. Manāms, ka ielās aizvien vairāk parādās, jo cena no 80-100k nokritusi uz 45-50k ar 20-40K nobraukumu. Labs aparāts ar izcili sabalansētu jaudu- ne par maz, ne par daudz. Piekares komforts, ar R22 diskiem, ir visaugstākajā komforta līmenī. Ādas krēsli izskatās, ka būs neiznīcināmi. Multimēdija, cilvēkam, kam nedaudz zem 50, sākumā šķiet pārāk advancēta Bet visādā ziņā iesaku izbraukt, kad ir iespēja.
interesant, ko tik milzīgs cenas kritums pie salīdiznoši neliela nobraukuma? un ar tiem R22 vispār pa rīgu var pabraukt?
Online
juriz
27. Apr 2026, 08:54 #7658

Kopš: 24. May 2002

No: Jūrmala

Ziņojumi: 2733

Braucu ar: auto

Ja standarta riepa 275/40, tad tur jau labs augstums tā pat sanāk.
Offline
e34
27. Apr 2026, 16:38 #7659

Kopš: 11. Feb 2004

Ziņojumi: 4184

Braucu ar: e53 V8/KTM 1290 SAS


27 Apr 2026, 07:15:29 @Samsasi rakstīja:

26 Apr 2026, 21:00:22 @jurrus rakstīja:
Kādu laiku ir iespēja vizināt savu pakaļu ar ix40.. manuprāt viens no vislabākajiem EV tieši komforta, izpildījuma un praktiskuma ziņā. Manāms, ka ielās aizvien vairāk parādās, jo cena no 80-100k nokritusi uz 45-50k ar 20-40K nobraukumu. Labs aparāts ar izcili sabalansētu jaudu- ne par maz, ne par daudz. Piekares komforts, ar R22 diskiem, ir visaugstākajā komforta līmenī. Ādas krēsli izskatās, ka būs neiznīcināmi. Multimēdija, cilvēkam, kam nedaudz zem 50, sākumā šķiet pārāk advancēta Bet visādā ziņā iesaku izbraukt, kad ir iespēja.
interesant, ko tik milzīgs cenas kritums pie salīdiznoši neliela nobraukuma? un ar tiem R22 vispār pa rīgu var pabraukt?


Cenas kritums spēcīgs. Kura gada ir vecākie modeļi? Kaut gan, ja atceras, tad arī etroniem strauji nogāzās cena.No jaunas 100k uz 30
Offline
ozo
27. Apr 2026, 21:03 #7660

Kopš: 27. Oct 2005

Ziņojumi: 19112

Braucu ar: Braucu ar


21 Apr 2026, 18:50:35 @RaL rakstīja:
Atbalsts ir apstiprināts.

https://www.lsm.lv/raksts/zinas/ekonomika/21.04...4KTfFOvjCYKiA-0Q

Ari phev pagaidām. Pec 3 menešiem bus jāparvērtē, vai phev vel turpināt atbalstīt


Juridiskajiem atbalsta nebūs? Tantes pieturā runāja, ka būšot.
Offline

Moderatori: 968-jk, AV, AiwaShuraLLP, BigArchi, GirtzB, Lafter, PERFS, RVR, R_BERGS, SteelRat, VLD, linda, mrc, noisex, smudo