| Autors | Ziņojums |
smudo  | |
 Kopš: 18. Jan 2015
Ziņojumi: 4265
Braucu ar: 944 turbo & Cayman & 330iX & 540ix
|
15 Feb 2026, 14:02:36 @markelis rakstīja:
A+ tas ir kam, maajai vai siltumsuuknim? 20 cm koks, pie nosaciijuma, ka ideaali salikts ir apmeeram tas pats kas 8-10 cm vate. to maaju kurinaasi atspeeries un taapat salsi.
Chat GTP saka, ka apsujot no āras ar 100mm kokskiedru, U būs ap 0,24 (jaunbūvēm laikam standarts ap 0,2 tagad? Jumptam vēl jāskatās, kas tur ar siltinājumu. |
Offline | |
|
| Asch | |
Kopš: 29. Jan 2007
Ziņojumi: 4537
Braucu ar:
| Ja kādam ir pārdošanā zemes gabals Jelgavā, ar pilsētas komunikācijām, uzsitiet PM.
Alternatīvi vēl tiek izskatīts gabals novadā. |
Offline | |
|
| mrkaupo | |
Kopš: 10. Apr 2019
Ziņojumi: 65
Braucu ar:
|
17 Feb 2026, 11:49:11 @Arsm3ns rakstīja:
17 Feb 2026, 11:26:47 @walder rakstīja:
Mani vienīgo izbrīna fakts, ka kāds izskata iespēju pirkt koka guļbūvi pa 175k?
Kas tu esi, kaut kāds mednieka dēls?
2mēn atpakaļ bija 205k 
vēl pēc 2 mēn būs 150k un par 135k notirgos.
A+ bļe, plastmasa vienkameru logi? Un kur ir gaisa mainis? Kaut viens? |
Offline | |
|
| Jaunais_Gads | |
 Kopš: 26. Feb 2010
Ziņojumi: 434
Braucu ar:
| https://bis.gov.lv/bisp/lv/epc_documents/52939
Rekur ir sertifikāts, D klase tur ir  |
Offline | |
|
| mato | |
Kopš: 21. Jan 2009
Ziņojumi: 38
Braucu ar:
| Lasiet uzmanīgi - Primārā neatjaunojamā enerģija ir A+ dēļ tā ka no baļķiem māja, nevis no energoietilpīgiem (ražošanas procesā patērēta enerģija) būvmateriāliem.
Loģiski ka tirgotājs uzrāda labāko vērtību ko ierauga sertifikātā 
Karoč, xy....! Vienā ekogrāmatā bija tabula par šo ,piemēram, alumīnijs vai ķieģelis nav ekoloģisks materiāls, jo to saražošanā patērēta milzīga enerģija, bet OSB ir ekoloģisks. Nezinu, kādā mājā drīzāk dabūsi astmu pēc 10 gadiem, ķieģeļu vai osb karkasā?  |
Offline | |
|
| kexxx | |
 Kopš: 12. Dec 2010
Ziņojumi: 14210
Braucu ar:
| bet kādam reāli patiktu dzīvot tādā mājā ar 100% koka apdari?
tā varētu būt kā pirts vai kkāds brīvdienu namiņš, bet katru dienu tādā dzīvot 
nemaz nerunājot par tādu praktisku lietu kā kopšanu/tīrīšanu... |
Offline | |
|
| tracums71 | |
Kopš: 27. Oct 2016
Ziņojumi: 115
Braucu ar:
|
27 Feb 2026, 15:07:12 @kexxx rakstīja:
bet kādam reāli patiktu dzīvot tādā mājā ar 100% koka apdari?
tā varētu būt kā pirts vai kkāds brīvdienu namiņš, bet katru dienu tādā dzīvot 
nemaz nerunājot par tādu praktisku lietu kā kopšanu/tīrīšanu...
Nez kāpēc tie senie latvieši dzīvoja guļbūvēs, nevis reģipša apdarē
|
Offline | |
|
| Zuc | |
Kopš: 22. Apr 2016
Ziņojumi: 676
Braucu ar: Rokām uz stūres
|
27 Feb 2026, 16:28:46 @tracums71 rakstīja:
27 Feb 2026, 15:07:12 @kexxx rakstīja:
bet kādam reāli patiktu dzīvot tādā mājā ar 100% koka apdari?
tā varētu būt kā pirts vai kkāds brīvdienu namiņš, bet katru dienu tādā dzīvot 
nemaz nerunājot par tādu praktisku lietu kā kopšanu/tīrīšanu...
Nez kāpēc tie senie latvieši dzīvoja guļbūvēs, nevis reģipša apdarē
Varbūt tādēļ, ka tas bija vienīgais plaši pieejamais materiāls un vienīgā (vai izplatītākā) būvniecības metode tajos laikos? Nav sanācis līdz šim aizdomāties, ka reģipsis tajos laikos nebija izdomāts? |
Offline | |
|
|
|
| Zuc | |
Kopš: 22. Apr 2016
Ziņojumi: 676
Braucu ar: Rokām uz stūres
|
27 Feb 2026, 15:07:12 @kexxx rakstīja:
bet kādam reāli patiktu dzīvot tādā mājā ar 100% koka apdari?
tā varētu būt kā pirts vai kkāds brīvdienu namiņš, bet katru dienu tādā dzīvot 
nemaz nerunājot par tādu praktisku lietu kā kopšanu/tīrīšanu...
Ja vien nav īpašs fetišs uz koku vai šāda tipa apdari, pirts sajūta nepamestu, tādā dzīvojot. Kā lauku/brīvdienu māja/atpūtas/pirts māja ir OK, bet ne ikdienai. |
Offline | |
|
| piradzinjsh | |
 Kopš: 29. Aug 2012
No: Liepāja
Ziņojumi: 2548
Braucu ar: vienu radzi
|
27 Feb 2026, 16:28:46 @tracums71 rakstīja:
27 Feb 2026, 15:07:12 @kexxx rakstīja:
bet kādam reāli patiktu dzīvot tādā mājā ar 100% koka apdari?
tā varētu būt kā pirts vai kkāds brīvdienu namiņš, bet katru dienu tādā dzīvot 
nemaz nerunājot par tādu praktisku lietu kā kopšanu/tīrīšanu...
Nez kāpēc tie senie latvieši dzīvoja guļbūvēs, nevis reģipša apdarē
jā, bled, ko tie neandartālieši čakarējās ar mamutiem, ja vaŗeja vienkārši aiziet uz lidlu. (emo) |
Offline | |
|
| Kaneponis | |
 Kopš: 07. Dec 2020
Ziņojumi: 116
Braucu ar:
| Tikko nodevu koka maju pilnigi viss - ieksa/ara koks, taisija vakuma testu pie 50pa ir 0.5 m3/h*m2 (neko tas nevienam neizteiks), bet izcili ir 1.5 Idealaks par koku, nekas nav, pirms tam bija kaut kads gazbetona bloku musars, bet nu waxxxseriem jau protams labak zinams no 5 stavu panelenes, kur sen janojauc |
Offline | |
|
| piradzinjsh | |
 Kopš: 29. Aug 2012
No: Liepāja
Ziņojumi: 2548
Braucu ar: vienu radzi
| Gan jau plēves siltumnīcā arī varētu tādu testu veikt ar līdzīgu rezultātu.  |
Offline | |
|
| AigarsV | |
Kopš: 26. May 2003
Ziņojumi: 563
Braucu ar:
|
27 Feb 2026, 16:53:47 @Kaneponis rakstīja:
Tikko nodevu koka maju pilnigi viss - ieksa/ara koks, taisija vakuma testu pie 50pa ir 0.5 m3/h*m2 (neko tas nevienam neizteiks), bet izcili ir 1.5 Idealaks par koku, nekas nav, pirms tam bija kaut kads gazbetona bloku musars, bet nu waxxxseriem jau protams labak zinams no 5 stavu panelenes, kur sen janojauc
50 pa ir 0.0005 bar, nav brīnums, ka pie tik mazas spiediena starpības viss ir ļoti labi. |
Offline | |
|
| kexxx | |
 Kopš: 12. Dec 2010
Ziņojumi: 14210
Braucu ar:
|
27 Feb 2026, 16:28:46 @tracums71 rakstīja:
27 Feb 2026, 15:07:12 @kexxx rakstīja:
bet kādam reāli patiktu dzīvot tādā mājā ar 100% koka apdari?
tā varētu būt kā pirts vai kkāds brīvdienu namiņš, bet katru dienu tādā dzīvot 
nemaz nerunājot par tādu praktisku lietu kā kopšanu/tīrīšanu...
Nez kāpēc tie senie latvieši dzīvoja guļbūvēs, nevis reģipša apdarē
atvaino par tiešu jautājumu- bet tu reāli stulbs esi vai vnk izliecies?
es tā iedomājos latviešu zemnieku pirms gadiem 100-150 ar dizaineri apspriežot vai viņa būdiņā vannas istabu flīzēt, vai grīdu likt laminātu vai parketu un vai apkure būs granulas vai siltumsūknis...
bļe, nu nevar tak cilvēks būt TIK truls  |
Offline | |
|
| kexxx | |
 Kopš: 12. Dec 2010
Ziņojumi: 14210
Braucu ar:
|
27 Feb 2026, 16:53:47 @Kaneponis rakstīja:
Tikko nodevu koka maju pilnigi viss - ieksa/ara koks, taisija vakuma testu pie 50pa ir 0.5 m3/h*m2 (neko tas nevienam neizteiks), bet izcili ir 1.5 Idealaks par koku, nekas nav, pirms tam bija kaut kads gazbetona bloku musars, bet nu waxxxseriem jau protams labak zinams no 5 stavu panelenes, kur sen janojauc
pastāsti, lūdzu, vienkāršā un saprotamā valodā, ko šis tests nozīmē... |
Offline | |
|
| piradzinjsh | |
 Kopš: 29. Aug 2012
No: Liepāja
Ziņojumi: 2548
Braucu ar: vienu radzi
| hermētiskums.
cik daudz spraugas ir kārtīgi aizlīmētas.
ar pašu koku tur ir maz sakara. |
Offline | |
|
|
|
| kexxx | |
 Kopš: 12. Dec 2010
Ziņojumi: 14210
Braucu ar:
|
27 Feb 2026, 19:52:42 @piradzinjsh rakstīja:
hermētiskums.
cik daudz spraugas ir kārtīgi aizlīmētas.
ar pašu koku tur ir maz sakara.
ahūnākais kvalitātes rādījums 
to, ka cilvēkam kko elpot vajag, antivaxeri laikam nesaprot?  |
Offline | |
|
| Kaneponis | |
 Kopš: 07. Dec 2020
Ziņojumi: 116
Braucu ar:
| nacas ielogoties, del waxxxeru izkarnijuma elopanas "plēves siltumnīcā" - pisss tevi mesl mute |
Offline | |
|
| Imigrants | |
 Kopš: 27. Oct 2015
Ziņojumi: 253
Braucu ar: Zaļu auto
|
27 Feb 2026, 16:28:46 @tracums71 rakstīja:
27 Feb 2026, 15:07:12 @kexxx rakstīja:
bet kādam reāli patiktu dzīvot tādā mājā ar 100% koka apdari?
tā varētu būt kā pirts vai kkāds brīvdienu namiņš, bet katru dienu tādā dzīvot 
nemaz nerunājot par tādu praktisku lietu kā kopšanu/tīrīšanu...
Nez kāpēc tie senie latvieši dzīvoja guļbūvēs, nevis reģipša apdarē
Nu iekšējā apdare tiem senajiem latviešiem arī bija, nejau plikas baļķu sienas visbiežāk skalu siets un kaļķa/māla apmetums. Un arī no ārpuses ar dēļiem mēdza apšūt. Neesmu nekāds senās būvniecības fanāts, bet cik nācies saskarties ar vecām guļbūvēm, tur tomēr ir bijis padomāts par siltumnoturību, cik nu materiāli un zināšanas ļāva. Bēniņi ļoti bieži ir izklāti ar mālu, un tam pa virsu visādi mēsli, izdedži/salmi/skaidas utt. Pakulas visās spraugās, kaut kādi sūnu/skaidu maisījumu siltinājumi. Gan jau ka arī tajos laikos cilvēks domāja, kā ziemas laikā pusmežu nenokurināt krāsnī |
Offline | |
|
| ///Meija | |
 Kopš: 08. Jan 2013
No: Jelgava
Ziņojumi: 1038
Braucu ar:
|
27 Feb 2026, 16:28:46 @tracums71 rakstīja:
27 Feb 2026, 15:07:12 @kexxx rakstīja:
bet kādam reāli patiktu dzīvot tādā mājā ar 100% koka apdari?
tā varētu būt kā pirts vai kkāds brīvdienu namiņš, bet katru dienu tādā dzīvot 
nemaz nerunājot par tādu praktisku lietu kā kopšanu/tīrīšanu...
Nez kāpēc tie senie latvieši dzīvoja guļbūvēs, nevis reģipša apdarē
Senie latviesi neizmantoja SIP paneļus vai Bauroc blokus, jo nebija iespejas dabut to materialu specenes izdrukas! Nebija printeru tapec nacas gulbuves celt |
Offline | |
|