Online

Pašreiz BMWPower skatās 122 viesi un 0 reģistrēti lietotāji.

Ienākt BMWPower

Lietotājvards:

Parole:

Atcerēties

Aizmirsi paroli?

Reģistrēties

Forums » Vispārējās diskusijas » Tērzētava

Tēma: Nekustamais īpašums II

AutorsZiņojums
smudo
17. Feb 2026, 11:51 #27981

Kopš: 18. Jan 2015

Ziņojumi: 4265

Braucu ar: 944 turbo & Cayman & 330iX & 540ix


15 Feb 2026, 14:02:36 @markelis rakstīja:
A+ tas ir kam, maajai vai siltumsuuknim? 20 cm koks, pie nosaciijuma, ka ideaali salikts ir apmeeram tas pats kas 8-10 cm vate. to maaju kurinaasi atspeeries un taapat salsi.


Chat GTP saka, ka apsujot no āras ar 100mm kokskiedru, U būs ap 0,24 (jaunbūvēm laikam standarts ap 0,2 tagad? Jumptam vēl jāskatās, kas tur ar siltinājumu.
Offline
Asch
23. Feb 2026, 22:22 #27982

Kopš: 29. Jan 2007

Ziņojumi: 4537

Braucu ar:

Ja kādam ir pārdošanā zemes gabals Jelgavā, ar pilsētas komunikācijām, uzsitiet PM.
Alternatīvi vēl tiek izskatīts gabals novadā.
Offline
mrkaupo
26. Feb 2026, 19:27 #27983

Kopš: 10. Apr 2019

Ziņojumi: 65

Braucu ar:


17 Feb 2026, 11:49:11 @Arsm3ns rakstīja:

17 Feb 2026, 11:26:47 @walder rakstīja:
Mani vienīgo izbrīna fakts, ka kāds izskata iespēju pirkt koka guļbūvi pa 175k?
Kas tu esi, kaut kāds mednieka dēls?

2mēn atpakaļ bija 205k

vēl pēc 2 mēn būs 150k un par 135k notirgos.
A+ bļe, plastmasa vienkameru logi? Un kur ir gaisa mainis? Kaut viens?
Offline
Jaunais_Gads
27. Feb 2026, 11:48 #27984

Kopš: 26. Feb 2010

Ziņojumi: 434

Braucu ar:

https://bis.gov.lv/bisp/lv/epc_documents/52939
Rekur ir sertifikāts, D klase tur ir
Offline
mato
27. Feb 2026, 14:00 #27985

Kopš: 21. Jan 2009

Ziņojumi: 38

Braucu ar:

Lasiet uzmanīgi - Primārā neatjaunojamā enerģija ir A+ dēļ tā ka no baļķiem māja, nevis no energoietilpīgiem (ražošanas procesā patērēta enerģija) būvmateriāliem.
Loģiski ka tirgotājs uzrāda labāko vērtību ko ierauga sertifikātā
Karoč, xy....! Vienā ekogrāmatā bija tabula par šo ,piemēram, alumīnijs vai ķieģelis nav ekoloģisks materiāls, jo to saražošanā patērēta milzīga enerģija, bet OSB ir ekoloģisks. Nezinu, kādā mājā drīzāk dabūsi astmu pēc 10 gadiem, ķieģeļu vai osb karkasā?
Offline
kexxx
27. Feb 2026, 15:07 #27986

Kopš: 12. Dec 2010

Ziņojumi: 14210

Braucu ar:

bet kādam reāli patiktu dzīvot tādā mājā ar 100% koka apdari?
tā varētu būt kā pirts vai kkāds brīvdienu namiņš, bet katru dienu tādā dzīvot
nemaz nerunājot par tādu praktisku lietu kā kopšanu/tīrīšanu...
Offline
tracums71
27. Feb 2026, 16:28 #27987

Kopš: 27. Oct 2016

Ziņojumi: 115

Braucu ar:


27 Feb 2026, 15:07:12 @kexxx rakstīja:
bet kādam reāli patiktu dzīvot tādā mājā ar 100% koka apdari?
tā varētu būt kā pirts vai kkāds brīvdienu namiņš, bet katru dienu tādā dzīvot
nemaz nerunājot par tādu praktisku lietu kā kopšanu/tīrīšanu...

Nez kāpēc tie senie latvieši dzīvoja guļbūvēs, nevis reģipša apdarē
Offline
Zuc
27. Feb 2026, 16:42 #27988

Kopš: 22. Apr 2016

Ziņojumi: 676

Braucu ar: Rokām uz stūres


27 Feb 2026, 16:28:46 @tracums71 rakstīja:

27 Feb 2026, 15:07:12 @kexxx rakstīja:
bet kādam reāli patiktu dzīvot tādā mājā ar 100% koka apdari?
tā varētu būt kā pirts vai kkāds brīvdienu namiņš, bet katru dienu tādā dzīvot
nemaz nerunājot par tādu praktisku lietu kā kopšanu/tīrīšanu...

Nez kāpēc tie senie latvieši dzīvoja guļbūvēs, nevis reģipša apdarē



Varbūt tādēļ, ka tas bija vienīgais plaši pieejamais materiāls un vienīgā (vai izplatītākā) būvniecības metode tajos laikos? Nav sanācis līdz šim aizdomāties, ka reģipsis tajos laikos nebija izdomāts?
Offline
Zuc
27. Feb 2026, 16:45 #27989

Kopš: 22. Apr 2016

Ziņojumi: 676

Braucu ar: Rokām uz stūres


27 Feb 2026, 15:07:12 @kexxx rakstīja:
bet kādam reāli patiktu dzīvot tādā mājā ar 100% koka apdari?
tā varētu būt kā pirts vai kkāds brīvdienu namiņš, bet katru dienu tādā dzīvot
nemaz nerunājot par tādu praktisku lietu kā kopšanu/tīrīšanu...


Ja vien nav īpašs fetišs uz koku vai šāda tipa apdari, pirts sajūta nepamestu, tādā dzīvojot. Kā lauku/brīvdienu māja/atpūtas/pirts māja ir OK, bet ne ikdienai.
Offline
piradzinjsh
27. Feb 2026, 16:46 #27990

Kopš: 29. Aug 2012

No: Liepāja

Ziņojumi: 2548

Braucu ar: vienu radzi


27 Feb 2026, 16:28:46 @tracums71 rakstīja:

27 Feb 2026, 15:07:12 @kexxx rakstīja:
bet kādam reāli patiktu dzīvot tādā mājā ar 100% koka apdari?
tā varētu būt kā pirts vai kkāds brīvdienu namiņš, bet katru dienu tādā dzīvot
nemaz nerunājot par tādu praktisku lietu kā kopšanu/tīrīšanu...

Nez kāpēc tie senie latvieši dzīvoja guļbūvēs, nevis reģipša apdarē


jā, bled, ko tie neandartālieši čakarējās ar mamutiem, ja vaŗeja vienkārši aiziet uz lidlu. (emo)
Offline
Kaneponis
27. Feb 2026, 16:53 #27991

Kopš: 07. Dec 2020

Ziņojumi: 116

Braucu ar:

Tikko nodevu koka maju pilnigi viss - ieksa/ara koks, taisija vakuma testu pie 50pa ir 0.5 m3/h*m2 (neko tas nevienam neizteiks), bet izcili ir 1.5 Idealaks par koku, nekas nav, pirms tam bija kaut kads gazbetona bloku musars, bet nu waxxxseriem jau protams labak zinams no 5 stavu panelenes, kur sen janojauc
Offline
piradzinjsh
27. Feb 2026, 17:16 #27992

Kopš: 29. Aug 2012

No: Liepāja

Ziņojumi: 2548

Braucu ar: vienu radzi

Gan jau plēves siltumnīcā arī varētu tādu testu veikt ar līdzīgu rezultātu.
Offline
AigarsV
27. Feb 2026, 18:40 #27993

Kopš: 26. May 2003

Ziņojumi: 563

Braucu ar:


27 Feb 2026, 16:53:47 @Kaneponis rakstīja:
Tikko nodevu koka maju pilnigi viss - ieksa/ara koks, taisija vakuma testu pie 50pa ir 0.5 m3/h*m2 (neko tas nevienam neizteiks), bet izcili ir 1.5 Idealaks par koku, nekas nav, pirms tam bija kaut kads gazbetona bloku musars, bet nu waxxxseriem jau protams labak zinams no 5 stavu panelenes, kur sen janojauc


50 pa ir 0.0005 bar, nav brīnums, ka pie tik mazas spiediena starpības viss ir ļoti labi.
Offline
kexxx
27. Feb 2026, 19:26 #27994

Kopš: 12. Dec 2010

Ziņojumi: 14210

Braucu ar:


27 Feb 2026, 16:28:46 @tracums71 rakstīja:

27 Feb 2026, 15:07:12 @kexxx rakstīja:
bet kādam reāli patiktu dzīvot tādā mājā ar 100% koka apdari?
tā varētu būt kā pirts vai kkāds brīvdienu namiņš, bet katru dienu tādā dzīvot
nemaz nerunājot par tādu praktisku lietu kā kopšanu/tīrīšanu...

Nez kāpēc tie senie latvieši dzīvoja guļbūvēs, nevis reģipša apdarē



atvaino par tiešu jautājumu- bet tu reāli stulbs esi vai vnk izliecies?
es tā iedomājos latviešu zemnieku pirms gadiem 100-150 ar dizaineri apspriežot vai viņa būdiņā vannas istabu flīzēt, vai grīdu likt laminātu vai parketu un vai apkure būs granulas vai siltumsūknis...
bļe, nu nevar tak cilvēks būt TIK truls
Offline
kexxx
27. Feb 2026, 19:28 #27995

Kopš: 12. Dec 2010

Ziņojumi: 14210

Braucu ar:


27 Feb 2026, 16:53:47 @Kaneponis rakstīja:
Tikko nodevu koka maju pilnigi viss - ieksa/ara koks, taisija vakuma testu pie 50pa ir 0.5 m3/h*m2 (neko tas nevienam neizteiks), bet izcili ir 1.5 Idealaks par koku, nekas nav, pirms tam bija kaut kads gazbetona bloku musars, bet nu waxxxseriem jau protams labak zinams no 5 stavu panelenes, kur sen janojauc


pastāsti, lūdzu, vienkāršā un saprotamā valodā, ko šis tests nozīmē...
Offline
piradzinjsh
27. Feb 2026, 19:52 #27996

Kopš: 29. Aug 2012

No: Liepāja

Ziņojumi: 2548

Braucu ar: vienu radzi

hermētiskums.
cik daudz spraugas ir kārtīgi aizlīmētas.
ar pašu koku tur ir maz sakara.
Offline
kexxx
27. Feb 2026, 20:31 #27997

Kopš: 12. Dec 2010

Ziņojumi: 14210

Braucu ar:


27 Feb 2026, 19:52:42 @piradzinjsh rakstīja:
hermētiskums.
cik daudz spraugas ir kārtīgi aizlīmētas.
ar pašu koku tur ir maz sakara.


ahūnākais kvalitātes rādījums
to, ka cilvēkam kko elpot vajag, antivaxeri laikam nesaprot?
Offline
Kaneponis
27. Feb 2026, 21:48 #27998

Kopš: 07. Dec 2020

Ziņojumi: 116

Braucu ar:

nacas ielogoties, del waxxxeru izkarnijuma elopanas "plēves siltumnīcā" - pisss tevi mesl mute
Offline
Imigrants
27. Feb 2026, 22:03 #27999

Kopš: 27. Oct 2015

Ziņojumi: 253

Braucu ar: Zaļu auto


27 Feb 2026, 16:28:46 @tracums71 rakstīja:

27 Feb 2026, 15:07:12 @kexxx rakstīja:
bet kādam reāli patiktu dzīvot tādā mājā ar 100% koka apdari?
tā varētu būt kā pirts vai kkāds brīvdienu namiņš, bet katru dienu tādā dzīvot
nemaz nerunājot par tādu praktisku lietu kā kopšanu/tīrīšanu...

Nez kāpēc tie senie latvieši dzīvoja guļbūvēs, nevis reģipša apdarē



Nu iekšējā apdare tiem senajiem latviešiem arī bija, nejau plikas baļķu sienas visbiežāk skalu siets un kaļķa/māla apmetums. Un arī no ārpuses ar dēļiem mēdza apšūt. Neesmu nekāds senās būvniecības fanāts, bet cik nācies saskarties ar vecām guļbūvēm, tur tomēr ir bijis padomāts par siltumnoturību, cik nu materiāli un zināšanas ļāva. Bēniņi ļoti bieži ir izklāti ar mālu, un tam pa virsu visādi mēsli, izdedži/salmi/skaidas utt. Pakulas visās spraugās, kaut kādi sūnu/skaidu maisījumu siltinājumi. Gan jau ka arī tajos laikos cilvēks domāja, kā ziemas laikā pusmežu nenokurināt krāsnī
Offline
///Meija
28. Feb 2026, 08:53 #28000

Kopš: 08. Jan 2013

No: Jelgava

Ziņojumi: 1038

Braucu ar:


27 Feb 2026, 16:28:46 @tracums71 rakstīja:

27 Feb 2026, 15:07:12 @kexxx rakstīja:
bet kādam reāli patiktu dzīvot tādā mājā ar 100% koka apdari?
tā varētu būt kā pirts vai kkāds brīvdienu namiņš, bet katru dienu tādā dzīvot
nemaz nerunājot par tādu praktisku lietu kā kopšanu/tīrīšanu...

Nez kāpēc tie senie latvieši dzīvoja guļbūvēs, nevis reģipša apdarē


Senie latviesi neizmantoja SIP paneļus vai Bauroc blokus, jo nebija iespejas dabut to materialu specenes izdrukas! Nebija printeru tapec nacas gulbuves celt
Offline

Moderatori: 968-jk, AV, AiwaShuraLLP, BigArchi, GirtzB, Lafter, PERFS, RVR, R_BERGS, SteelRat, VLD, linda, mrc, noisex, smudo