Online
Pašreiz BMWPower skatās 104 viesi un 3 reģistrēti lietotāji.
|
Tēma: Nekustamais īpašums II
| Autors | Ziņojums |
| RaL | |  Kopš: 23. Jul 2006
No: Rīga
Ziņojumi: 4064
Braucu ar: kruīzu
|
23 Jan 2025, 15:40:51 @kkas rakstīja:
23 Jan 2025, 15:06:25 @Elviss rakstīja:
Atcerēsimies, ka mājai jākalpo cilvēkam, nevis cilvēkam mājai.
Tāpēc kaut kādu minimālu finansiālu ieguvumu, neatspēko laika un darba ietaupījums.
Vai tas ir ūdens, apkure, kaut kādi būvniecības risinājumi, teiktu arī elektrība.
Minimāls? Šodien pievienoties vnk esošam ūdensvadam/ kanalizācijai nav gadījumā 4x lētāk kā izbūvēt urbumu un septiķi?
Pats pieslēgums man bija bez maksas pilsētas tīkliem (Mārupe)
man gan komunikācijas bija uz ielas (ūdens/kanalizācija) , pašam gan jāizbuvē bija tikai no ielas līdz mājai, bet tas būtu arī urbuma/septiķa gadījumā (ok, kādi 10m mazāk varbūt ). | Offline | | |
| sonx33 | |  Kopš: 08. Sep 2008
Ziņojumi: 2133
Braucu ar: 320d
|
23 Jan 2025, 11:24:42 @Arsm3ns rakstīja:
23 Jan 2025, 10:26:10 @sonx33 rakstīja:
Ja ir bērni un vairak ka viens, es noteikti skatitos, lai ir skola gājiena attaluma, savadak bus jāstrādā par šoferi nez cik ilgi, ok ja pašvaldibai attistits skolenu transports, tad ari ok.
Ja ir centralizetais udensvads un kanalizācija, ļoti liels bonuss.
Ar optiku arpus pilsētas jau diezgan liela bēdu ieleja, bet tagad starlinkam cena pakritusies, ja vajag stabilu netu ir variants.
un par kaimiņem tā jau laimes spēle, nav jau garantijas, ka pec mēneša viņi nenotirgo savu īpašumu, ok ja zila māja ar zilu jumtu kaimiņos, tad gan uzreiz atmestos. 
reāls jautājums, bez nekāda- es zinu labāk. Bet, kas ir pret bioseptiķi un dziļurbumu un filtriem? Ar ko sūkņa patēriņš būtu sliktāk, kā rēķins no pašvaldības ar tarifu 'n'?
Augstak jau cilvēki minēja, ka nav ta ka bioseptiķis ir ieliec un aizmirsti, ka jau teca vismaz reizi gada apkope, nu es tupa izsukneju un viss strada, viņam nāk gaisa kompresors, man tieši pag nedēļ pec 5gadu lietošanas nospraga, tiku cauri ar 45e remkomplektu, ta pats suknis 250e, no bio ari ir kkur jāizvada prom, ja ir kads grāvis blakus tad vin-vin, ja infiltracijas tunelis, tas tapat ar laiku aizaug. respektīvi gan par kanalizaciju gan urbumu savu visu laiku ir jāpiedomā un bus jāapsaimnieko. tapec, ja man butu jāizvelas, viennozimigi centralizetos tiklus izvēletos,
P.S čoms nesen Sigulda buvējas, norava šoku, ka dziļurbums minimums 200m tad tikai udeni var dabut. | Offline | | |
| sonx33 | |  Kopš: 08. Sep 2008
Ziņojumi: 2133
Braucu ar: 320d
|
23 Jan 2025, 12:51:09 @wanksta rakstīja:
23 Jan 2025, 11:24:42 @Arsm3ns rakstīja:
reāls jautājums, bez nekāda- es zinu labāk. Bet, kas ir pret bioseptiķi un dziļurbumu un filtriem? Ar ko sūkņa patēriņš būtu sliktāk, kā rēķins no pašvaldības ar tarifu 'n'?
Te drīzāk jāsecina, ka septiķis un dziļurbums parasti ir saistīts ar dzīvi ārpilsētā, attiecīgi iegādājoties zemi/māju pilsētas teritorijā tev ir centrālais un tu pat neko tur baigi nevari ietekmēt tik cik spici dārza laistīšanai iepūst, laukos tev ir septiķis un viss, un tur atkal tu neko neietekmēsi.
Runājot par ķekavu bija gadus atpakaļ gadījums, kad bija noskatīts lielāks zemes gabals nedaudz nost no centra, pašvaldība pateica ok, ja ceļat vienu māju tad atļaus un varat likt bio, bet par cik mēs gribējām viņu dalīt uz pusēm ar skolasbiedru, pateica, ka par savu naudu tad jāatvelk ūdensvads un kanaļuha vairākus simtus metru caur neskaitāmiem īpašumiem un asvaltu, vai arī atdalīt neļaus, nejēdzīga situācija.
Šobrīd man arī ir dziļurbums un bio, nosacīti mīnuss, ja to vispār tā var nosaukt, ir tāds, ka kādreiz nav elektrības=nav ūdens, un bio mīnuss pagaidām vienīgais ir apkopes izmaksas, augusts par vienu apkopi prasa 170 eiro un gadā it kā minimums viena esot jātaisa, bet ja seko viņu komercrekomendācijām, tad ķip divas = 340eiro. Nu protams kādreiz tas dziļurbuma sūknis arī nobirs agri vai vēlu būs jāmaina utt, bet nu kopumā neieslīgstot sīkumos par bio un dziļurbumu tu noloci avansā, par ūdeni un kanaļuhu pilsētai maksā pēc fakta konstanti, hvz cik tas mēnesī varētu būt tagad, 20 eiro mājai? (Jebkurā gadījumā nez vai būtu gudri dzīvot kaut kur, izvēloties vietu no ūdens padeves veida )
Zinu pāris cilvēkus, kas ir mēģinājuši ietaupīt uz dziļurbumu, viens uztaisīja spici, apkarināja ar neskaitāmiem filtriem ar domu, ka būs gan jau ok, bet saka, ka tāpat ir bēdīgi, un vēl viens kaut ko līdzīgu spicei ap 18 vai 20 metriem kaut kādi vietējie fujaki uztaisīja solot ka būs baigi labi, bet tur arī laikam viss slikti, tagad tikai liks kaudzi ar filtriem un skatīsies kas būs.
P.s. Ja kāds taisa apkopes tam bio par adekvātu cenu nevis 170, tad pm
nezinu, jau 4 gadus lietoju bio, pirmaja gada paņemu apkopi, džeks pateica ka nekā jau tur neesot, tupa izsukneja biezumus, izmazgaja, parbaudija kranus, gaisa plusmas un kompresoram filtru izdauzija. Ta nu es to pašu daru tagad pats, reizi gada asenizators, nekadas gaterijas neleju. Ari radinieks 13 gadus ar bio tapat dara, nekadas bakterijas nelej | Offline | | |
| dsks | |  Kopš: 12. Nov 2008
No: Liepāja
Ziņojumi: 1754
Braucu ar:
| Tā arī ir ... pie pareizas subordinācijas ģimenes locekļi visu to paveic  | Offline | | |
| JankyLV | |  Kopš: 23. Jul 2014
No: Rīga
Ziņojumi: 3214
Braucu ar: imperialblau
| Kādam varbūt patīk 1/2x nedēļā granulas panēsāt 
Ūdens pieslēgums nenozīmē ka nav dzelzs vai kaļķis, un nevajadzēs sāls maisus gādāt.
Putnu sūdi no paneļiem? What? 
Nevajag visu laiku pasniegt savas izvēles kā ideālās un pārējie lohi 
Atcerēsimies, ka visi neesam vienādi, un ir cilvēki kas nepārdzīvo ja viņam jānopļauj zāle vai jāapgriež dzīvžogs Un ir arī tādi kam ir dārznieks/robots, un ja kaut kas saplīst tad sauc meistaru. Kāpēc viens pareizāks par otru? | Offline | | |
| Belluuns | |  Kopš: 16. Jun 2007
Ziņojumi: 9717
Braucu ar: quattro
|
23 Jan 2025, 14:25:07 @er673 rakstīja:
Sveiciens.
Ir iegūts īpašums manotjumā kuram vajadzētu zemes robežas, kupicas sazīmēt/dabā atrast. Iepriekšejie siamnieki vairs nav dzīvi. Ir zemes robežu plāns ar tām X un Y koordinātām (laikam LKS-92 / Latvia TM kooridnātu sistēma skaitās) - ir kāds zināks GPS verķis ar kuru apstaigāt zemes gabalu, apskatīties +/- kas tur dabā ir ar robež punktiem, kupicām?
Kurā galā ipašums? Ir gps ar ko nolikt koordinātas. | Offline | | |
| Belluuns | |  Kopš: 16. Jun 2007
Ziņojumi: 9717
Braucu ar: quattro
|
23 Jan 2025, 16:48:40 @Elviss rakstīja:
23 Jan 2025, 16:17:18 @dsks rakstīja:
23 Jan 2025, 15:06:25 @Elviss rakstīja:
Atcerēsimies, ka mājai jākalpo cilvēkam, nevis cilvēkam mājai.
Tāpēc kaut kādu minimālu finansiālu ieguvumu, neatspēko laika un darba ietaupījums.
Vai tas ir ūdens, apkure, kaut kādi būvniecības risinājumi, teiktu arī elektrība.
Cik saprotu, tad par daudzdzīvokļu māju runā ... pretējā gadījumā es neredzu variantus vislaik turēt savestu kārtībā privātmāju un pieguļošo teritoriju, ja vien kāds gūsteknis vislaik nešancē 
Nu man nav jānēsā briketes, nav sāls maisi jāstiepj, jātīra paneļi no putnu sūdiem, zālieam šogad būs robots un par sniega tīrīšanu aizdomājos pirms bruģi liku.
Gadiem ejot, kautkā sāku novertēt vairāk laika nozīmi. Patreiz laikam labāk kurinātu krāsni ar malku, nekā to laiku pavadītu pie ekrāna kautkāda. | Offline | | |
| Arsm3ns | |  Kopš: 27. Oct 2023
Ziņojumi: 1986
Braucu ar:
| Tur jau tā lieta, ka katram savs. Es arī neredzu to kā sasniegumu- visriņķī roboti un mājkalpotājas un pats krēslā ar netflix štekeri pakausī
Tā rosīšanās ap māju un kkādu granulu pastaipīšana tāda ikdienas meditācija, nevis nozagts laiks, ko zālē dzelzi pacilāt  | Offline | | |
|
|
| JankyLV | |  Kopš: 23. Jul 2014
No: Rīga
Ziņojumi: 3214
Braucu ar: imperialblau
| Par kādām paletēm tu runā?
Vienīgais ko varu iedomāties - granulas?
Tagad taču ir normāli katli ar normālām tvertnēm, ka nav ik pa pāris stundām jāpieber  [ Šo ziņu laboja JankyLV, 23 Jan 2025, 20:37:58 ] | Offline | | |
| JankyLV | |  Kopš: 23. Jul 2014
No: Rīga
Ziņojumi: 3214
Braucu ar: imperialblau
| Tad kas ir pareizais apkures veids? | Offline | | |
| JankyLV | |  Kopš: 23. Jul 2014
No: Rīga
Ziņojumi: 3214
Braucu ar: imperialblau
| Tāpēc prasu kādu apkuri esi sev izvēlējies.
Gāze no pieslēguma, gāze no cisternas? Vai siltumsūknis bez paneļiem? | Offline | | |
| IELEJAM | |  Kopš: 28. Jan 2008
Ziņojumi: 3335
Braucu ar: prieku
| Es saprotu, ka gluži precīzi uz manu jautājumu atbildēt būs grūti, bet nu aptuvenu ainu gribētos gūt un iespējams, ka kādam te ir pieredze. Skatos te dzīvokļus iespējamai iegādei un lai spētu salīdzināt dažādus variantus, gribētos saprast ar kādām izmaksām m2 jārēķinās par kārtīgu remontu. Ar kārtīgu domāta nevis uzprišināšana, bet gan pa nopietno ar grīdas, apkures radiatoru, stāvvadu, ūdenskomunikāciju, elektroinstalācijas, logu un durvju nomaiņu. Runa par sērijveida 3istabu dzīvokļiem Ogre vai Ikšķile. Varu pat iemest konkrētu dzīvokli un pirms iespējamās tikšanās ar pārdevēju gribētu "bruņoties" ar argumentiem, kāpēc šī cena ir neadekvāta par neremontētu dzīvokli. | Offline | | |
| Bender | | Kopš: 30. Oct 2014
Ziņojumi: 2190
Braucu ar: E91
|
10 Feb 2025, 09:49:41 @IELEJAM rakstīja:
Es saprotu, ka gluži precīzi uz manu jautājumu atbildēt būs grūti, bet nu aptuvenu ainu gribētos gūt un iespējams, ka kādam te ir pieredze. Skatos te dzīvokļus iespējamai iegādei un lai spētu salīdzināt dažādus variantus, gribētos saprast ar kādām izmaksām m2 jārēķinās par kārtīgu remontu. Ar kārtīgu domāta nevis uzprišināšana, bet gan pa nopietno ar grīdas, apkures radiatoru, stāvvadu, ūdenskomunikāciju, elektroinstalācijas, logu un durvju nomaiņu. Runa par sērijveida 3istabu dzīvokļiem Ogre vai Ikšķile. Varu pat iemest konkrētu dzīvokli un pirms iespējamās tikšanās ar pārdevēju gribētu "bruņoties" ar argumentiem, kāpēc šī cena ir neadekvāta par neremontētu dzīvokli.
Precīzi šajā piemērā ņemot vērā, ka 3/3 stāvs un tāds radiatoru sekciju skaits... Tur neko apkurē uzlabot nevar - tur apkures sezonā zem 30 grādiem istabā ar atvērtiem logiem nav jākrītas.
Precīzas izmaksas m2 tev neviens nenosauks, pirms apsekošanas un konkrēta projekta izstrādes. Liec kādus radiatorus gribi, bet ja māja kauc pēc ūdensvadu kapitālā un sakārtošanas, tad...
Iespējams, ka paveiksies un elektrība nav alumīnijs.
Cipars gan ir :kosmoss: par to 
Mūsu mājā šobrīd notiek piespiedu apsekošana un radiatoru maiņa uz atbilstošiem tieši apkurei, jo daļa sadomājušies, ka bez aprēķina var radiatorus mainīt, tas nekas, ka viss loks tiek iespaidots visos stāvos. Maksās vēlreiz par maiņu.[ Šo ziņu laboja Bender, 10 Feb 2025, 10:14:08 ] | Offline | | |
Araajz  | |  Kopš: 30. Aug 2008
No: Rīga
Ziņojumi: 28639
Braucu ar: E39
|
10 Feb 2025, 10:11:56 @Bender rakstīja:
Mūsu mājā šobrīd notiek piespiedu apsekošana un radiatoru maiņa uz atbilstošiem tieši apkurei, jo daļa sadomājušies, ka bez aprēķina var radiatorus mainīt, tas nekas, ka viss loks tiek iespaidots visos stāvos. Maksās vēlreiz par maiņu.
Ja maina, tad jau tagad liek ar atslēdzamu loku pie radžika. Uz apsekošanu uzliks citus un pēc tam maini atpakaļ kādus gribi  | Offline | | |
| Bender | | Kopš: 30. Oct 2014
Ziņojumi: 2190
Braucu ar: E91
|
10 Feb 2025, 10:19:26 @Araajz rakstīja:
10 Feb 2025, 10:11:56 @Bender rakstīja:
Mūsu mājā šobrīd notiek piespiedu apsekošana un radiatoru maiņa uz atbilstošiem tieši apkurei, jo daļa sadomājušies, ka bez aprēķina var radiatorus mainīt, tas nekas, ka viss loks tiek iespaidots visos stāvos. Maksās vēlreiz par maiņu.
Ja maina, tad jau tagad liek ar atslēdzamu loku pie radžika. Uz apsekošanu uzliks citus un pēc tam maini atpakaļ kādus gribi 
Valstspilsētā tas varbūt arī ir iespējams, bet mazpilsētā pietiek ar vienu sūdzību savam apsaimniekotājam, ka "palika auksti", lai apkures loku apsekot pa jaunu 
Dārgi tas ir, lai vairākas reizes gadā šādu kolhozu atkārtot.
Un lielākā figņa ir tieši tie, kas saliek radiatorus bez caurplūdes loka, lai būtu pa skaisto. Paliek pa karstu un piegriež krānu, bet cieš visi pārējie tajā lokā. | Offline | | |
Araajz  | |  Kopš: 30. Aug 2008
No: Rīga
Ziņojumi: 28639
Braucu ar: E39
|
10 Feb 2025, 10:23:43 @Bender rakstīja:
Un lielākā figņa ir tieši tie, kas saliek radiatorus bez caurplūdes loka, lai būtu pa skaisto. Paliek pa karstu un piegriež krānu, bet cieš visi pārējie tajā lokā.
nu tas gan ir gājiens | Offline | | |
|
|
| Janiis | |  Kopš: 01. Jun 2008
Ziņojumi: 560
Braucu ar:
|
10 Feb 2025, 09:49:41 @IELEJAM rakstīja:
Es saprotu, ka gluži precīzi uz manu jautājumu atbildēt būs grūti, bet nu aptuvenu ainu gribētos gūt un iespējams, ka kādam te ir pieredze. Skatos te dzīvokļus iespējamai iegādei un lai spētu salīdzināt dažādus variantus, gribētos saprast ar kādām izmaksām m2 jārēķinās par kārtīgu remontu. Ar kārtīgu domāta nevis uzprišināšana, bet gan pa nopietno ar grīdas, apkures radiatoru, stāvvadu, ūdenskomunikāciju, elektroinstalācijas, logu un durvju nomaiņu. Runa par sērijveida 3istabu dzīvokļiem Ogre vai Ikšķile. Varu pat iemest konkrētu dzīvokli un pirms iespējamās tikšanās ar pārdevēju gribētu "bruņoties" ar argumentiem, kāpēc šī cena ir neadekvāta par neremontētu dzīvokli.
Ar normāliem meistariem un ar normāliem materiāliem jārēķinās 400-500Eur m2 Tā izmaksāja 40m2 dzīvokļa remonts pārbūvējot pilnīgi visu. | Offline | | |
| michals1 | |  Kopš: 17. Apr 2019
No: Salaspils
Ziņojumi: 2218
Braucu ar: Pilnu ķerru uz taras punktu.Nekad un neko lēti netirgoju.Ja kādam vajag lēti-tas nav pie manis!
|
10 Feb 2025, 10:39:16 @Janiis rakstīja:
10 Feb 2025, 09:49:41 @IELEJAM rakstīja:
Es saprotu, ka gluži precīzi uz manu jautājumu atbildēt būs grūti, bet nu aptuvenu ainu gribētos gūt un iespējams, ka kādam te ir pieredze. Skatos te dzīvokļus iespējamai iegādei un lai spētu salīdzināt dažādus variantus, gribētos saprast ar kādām izmaksām m2 jārēķinās par kārtīgu remontu. Ar kārtīgu domāta nevis uzprišināšana, bet gan pa nopietno ar grīdas, apkures radiatoru, stāvvadu, ūdenskomunikāciju, elektroinstalācijas, logu un durvju nomaiņu. Runa par sērijveida 3istabu dzīvokļiem Ogre vai Ikšķile. Varu pat iemest konkrētu dzīvokli un pirms iespējamās tikšanās ar pārdevēju gribētu "bruņoties" ar argumentiem, kāpēc šī cena ir neadekvāta par neremontētu dzīvokli.
Ar normāliem meistariem un ar normāliem materiāliem jārēķinās 400-500Eur m2 Tā izmaksāja 40m2 dzīvokļa remonts pārbūvējot pilnīgi visu.
Ar pašlaik saskaros ar šo pašu problēmu. Tad lūk,par gandrīz kapitālu remontu 74 kv/m,cena par pliku darbu svārstās no 12-28k.12k.prasa pārbaudīts meistars,kas strādā viens pats,atsevišķiem darbiem pieslēdzot palīgus.20-28k.prasa firmas,kurām darbus veic džamšudi,ber viņas savukārt maksā kautkādus minimālus nodokļus valstij.Cenas norādu tikai par darbu,materiālu izmaksas ir paša ziņā. | Offline | | |
| RevSer | | Kopš: 16. Nov 2018
No: Rīga
Ziņojumi: 23
Braucu ar:
| Pirms kovida jau bija maģiskie 500e/kvm par kapitālo dzīvoklī. Ja ar labdarību kāds nenodarbojas vai nav ar kvalitātei atbilstošu darbu, tad jābūt kripatiņu dārgākam pasākumam. | Offline | | |
| wanksta | |  Kopš: 05. Jun 2012
Ziņojumi: 7872
Braucu ar:
|
10 Feb 2025, 10:47:12 @michals1 rakstīja:
Ar pašlaik saskaros ar šo pašu problēmu. Tad lūk,par gandrīz kapitālu remontu 74 kv/m,cena par pliku darbu svārstās no 12-28k.12k.prasa pārbaudīts meistars,kas strādā viens pats,atsevišķiem darbiem pieslēdzot palīgus.20-28k.prasa firmas,kurām darbus veic džamšudi,ber viņas savukārt maksā kautkādus minimālus nodokļus valstij.Cenas norādu tikai par darbu,materiālu izmaksas ir paša ziņā.
Nu pa 12tk vajadzētu skriet pakaļ kamēr piedāvā, vienīgi līdz galam saprotams, ko nozīmē "pārbaudīts" meistars. Varu no pieredzes teikt, ka mani piecas vai vairāk reizes pārbaudītie meistari, kuri starp citu bija/ir labos draugos ar maniem rodņām, mani uzmeta tad, kad bija atvesta smagā tehnika un piektdienā viss bija sarunāts lai turpinātu darbus, pirmdien no rīta vairs necēla telefonu un jau kādus septiņus gadus nav atdevuši avansā iedotos ~300 eiro, šobrīd ja satiktu uz ielas arī izliktos ka par to neko neatcerās 
Es par līdzīgu kvadratūru prasītu uz firmu par kapitālo ap ~40tk ar materiāliem, ieskaitot vannenes aprīkojumu, kas arī ir kaut kas virs 500 eiro/kvm.[ Šo ziņu laboja wanksta, 10 Feb 2025, 11:45:13 ] | Offline | | |
|
Moderatori: 968-jk, AV, AiwaShuraLLP, BigArchi, GirtzB, Lafter, PERFS, RVR, R_BERGS, SteelRat, VLD, linda, mrc, noisex, smudo
|