Online

Pašreiz BMWPower skatās 89 viesi un 3 reģistrēti lietotāji.

Ienākt BMWPower

Lietotājvards:

Parole:

Atcerēties

Aizmirsi paroli?

Reģistrēties

Forums » Vispārējās diskusijas » Tērzētava

Tēma: Nekustamais īpašums II

AutorsZiņojums
chiefcadet
21. Oct 2024, 20:22 #26541

Kopš: 25. Sep 2012

Ziņojumi: 993

Braucu ar: buru pa vējam

Ja jautā par finansiālo piedāvājumu - ir ok, atbilstošs situācijai. Ja jautā par nek.īp. tad nav ne jausmas.
Offline
GTs-
21. Oct 2024, 20:30 #26542

Kopš: 03. Jun 2013

Ziņojumi: 822

Braucu ar:

Pamatlikmi dabū zemāku, pakaulējies. Pajautā tur 2-3 bankām.

21 Oct 2024, 19:08:23 @Grauds rakstīja:
[url=https://postimg.cc/3yH3gGwT]
[/url]

Ko sakat par šādu piedāvājumu trìniekam 60k? 25.gadi,
48k,
Mēneša maksājums-285 eur,
1.994%+euribor.
Offline
GTs-
21. Oct 2024, 20:30 #26543

Kopš: 03. Jun 2013

Ziņojumi: 822

Braucu ar:

Pamatlikmi dabū zemāku, pakaulējies. Pajautā tur 2-3 bankām.

21 Oct 2024, 19:08:23 @Grauds rakstīja:
[url=https://postimg.cc/3yH3gGwT]
[/url]

Ko sakat par šādu piedāvājumu trìniekam 60k? 25.gadi,
48k,
Mēneša maksājums-285 eur,
1.994%+euribor.
Offline
HE9600
21. Oct 2024, 21:09 #26544

Kopš: 06. Jan 2005

No: Līvāni

Ziņojumi: 2513

Braucu ar: Veciem BMW

Pirms 2 mēneši swedā nekustamajam, 1.55% + 6mēn Euribor.
+ Pirmo gadu nav bankas procentu, tikai Euribor. Paši izteica šādu piedāvājumu, pa ntajām bankām nevazājos (pat novērtejumā minēju, ka paredzēts tikai swed'am)
Algas konts arī swedā, varbūt tāpēc pagāja pretī, hvz.

Edit: obligāti ņem amortizācijas grafiku, būs sākumā skarbāks maksājums, bet pārmaksa daudz mazāka. Pēcāk arī daudz vairāk iegūsti dalēji dzēšot pamatsummu, ja parādās lieki līdzekļi.
+ Neciklējies tikai uz maksājuma summu, bet noskaidro uzreiz ikmēneša papildus izdevumus, man, piemēram, apdrošināšanas sanāca teju 80eur mēnesī.

[ Šo ziņu laboja HE9600, 21 Oct 2024, 21:22:03 ]

Offline
Murphy
21. Oct 2024, 21:25 #26545

Kopš: 28. Nov 2003

No: Sigulda

Ziņojumi: 8516

Braucu ar: Arteon SB R line, F39 M sport

Luminor patlaban piedāvāja 1.3 bankas likmi
Offline
vart
21. Oct 2024, 22:32 #26546

Kopš: 24. Aug 2011

No: Rīga

Ziņojumi: 218

Braucu ar:

Apskaties citās bankās.
Noteikti vari dabūt labāku.
Luminor, Citadele vai tajā pašā BigBank, kas reklamēja 1,59% likmi.


21 Oct 2024, 19:08:23 @Grauds rakstīja:
[url=https://postimg.cc/3yH3gGwT]
[/url]

Ko sakat par šādu piedāvājumu trìniekam 60k? 25.gadi,
48k,
Mēneša maksājums-285 eur,
1.994%+euribor.
Offline
vart
21. Oct 2024, 22:36 #26547

Kopš: 24. Aug 2011

No: Rīga

Ziņojumi: 218

Braucu ar:


21 Oct 2024, 21:09:06 @HE9600 rakstīja:
Pirms 2 mēneši swedā nekustamajam, 1.55% + 6mēn Euribor.
+ Pirmo gadu nav bankas procentu, tikai Euribor. Paši izteica šādu piedāvājumu, pa ntajām bankām nevazājos (pat novērtejumā minēju, ka paredzēts tikai swed'am)
Algas konts arī swedā, varbūt tāpēc pagāja pretī, hvz.

Edit: obligāti ņem amortizācijas grafiku, būs sākumā skarbāks maksājums, bet pārmaksa daudz mazāka. Pēcāk arī daudz vairāk iegūsti dalēji dzēšot pamatsummu, ja parādās lieki līdzekļi.
+ Neciklējies tikai uz maksājuma summu, bet noskaidro uzreiz ikmēneša papildus izdevumus, man, piemēram, apdrošināšanas sanāca teju 80eur mēnesī.


Finansēji jauno dzīvokļu projektu? Vai cel māju?
Offline
toolis
21. Oct 2024, 22:36 #26548

Kopš: 13. Jan 2016

No: Rīga

Ziņojumi: 1888

Braucu ar: xc90 / cbr1000rr


21 Oct 2024, 21:09:06 @HE9600 rakstīja:

Edit: obligāti ņem amortizācijas grafiku, būs sākumā skarbāks maksājums, bet pārmaksa daudz mazāka. Pēcāk arī daudz vairāk iegūsti dalēji dzēšot pamatsummu, ja parādās lieki līdzekļi.
+ Neciklējies tikai uz maksājuma summu, bet noskaidro uzreiz ikmēneša papildus izdevumus, man, piemēram, apdrošināšanas sanāca teju 80eur mēnesī.


Latvijā ar likumu noteikts, ka parādsaistības var dzēst ātrāk, tai skaitā daļēji, bez papildus maksas. tāpēc uzlikt sev papildus līgumiskas saistības ar amortizācijas grafiku, kad var vienkārši dzēst pamatsummu pēc paša ieskatiem kaut vai pa 5 EUR katru dienu, ir mazliet neloģiski.
Offline
HE9600
21. Oct 2024, 23:04 #26549

Kopš: 06. Jan 2005

No: Līvāni

Ziņojumi: 2513

Braucu ar: Veciem BMW

Katram savs. Man atkal nešķita loģiski pirmos kredīta atmaksas gadus maksāt vairākus k EUR, bet pamatsummu nodzēst dažus simtus (laikā, kad Euribor augsts, bet ir jau zināms, ka būs kritums - man līguma slēgšanas brīdī 3.5).
Ja Euribor būtu negatīvs vai tuvu nullei, tad varbūt arī ņemtu anuitātes grafiku.
Tagad man saistošāk šķita max ātri dzēst pamatsummu.
Offline
HE9600
21. Oct 2024, 23:07 #26550

Kopš: 06. Jan 2005

No: Līvāni

Ziņojumi: 2513

Braucu ar: Veciem BMW


21 Oct 2024, 22:36:07 @vart rakstīja:

Finansēji jauno dzīvokļu projektu? Vai cel māju?


Privātmājas pirkums.
Offline
toolis
21. Oct 2024, 23:18 #26551

Kopš: 13. Jan 2016

No: Rīga

Ziņojumi: 1888

Braucu ar: xc90 / cbr1000rr


21 Oct 2024, 23:04:36 @HE9600 rakstīja:
Katram savs. Man atkal nešķita loģiski pirmos kredīta atmaksas gadus maksāt vairākus k EUR, bet pamatsummu nodzēst dažus simtus (laikā, kad Euribor augsts, bet ir jau zināms, ka būs kritums - man līguma slēgšanas brīdī 3.5).
Ja Euribor būtu negatīvs vai tuvu nullei, tad varbūt arī ņemtu anuitātes grafiku.
Tagad man saistošāk šķita max ātri dzēst pamatsummu.


vienīgais ko tu izdarīji ir uzliki sev papildus saistības kurām nepildīšanas gadījumā ir sekas.

pamatsummu var dzēst kaut vai 3x dienā brīvprātīgi neatkarīgi no grafika.
procentu maksājums abos gadījumos ir identisks neatkarīgi no grafika.
Offline
HE9600
21. Oct 2024, 23:25 #26552

Kopš: 06. Jan 2005

No: Līvāni

Ziņojumi: 2513

Braucu ar: Veciem BMW

Drīkst, lūdzu, uzzināt kādas tad ir tās papildus saistības, kas nav anuitātes grafikam?
Offline
toolis
21. Oct 2024, 23:32 #26553

Kopš: 13. Jan 2016

No: Rīga

Ziņojumi: 1888

Braucu ar: xc90 / cbr1000rr


21 Oct 2024, 23:25:37 @HE9600 rakstīja:
Drīkst, lūdzu, uzzināt kādas tad ir tās papildus saistības, kas nav anuitātes grafikam?


uzskatāms piemērs-

50k uz 20 gadiem ar 5% likmi

anuitātes grafikam minimālais maksājums ir 280 eur
amortizācijas grafikam sāc ar minimālo maksājumu 353 EUR un pēc 9 gadiem tas noķer 280 EUR slieksni.

pirmajam maksājumam papildus saistības ir par 25% augstāks minimalais maksājums

savukārt 1. mēnesī procentu maksājums ir identisks- 176 EUR, jo to rēķina no nedzēstās pamatsummas.

starpība ir tāda ka anuitātes grafikam tos 73 EUR var piemest brīvprātīgi un dzēst pamatsummu tikpat ātri cik ar amortizāijas grafiku, vai nepiemest. tev šādas izvēles nav, jeb šo saistību nepildīšanas gadījumā ierubī soda procentus.
Offline
DiksIrseejs
22. Oct 2024, 00:17 #26554

Kopš: 08. Oct 2020

No: Dobele

Ziņojumi: 1476

Braucu ar: Hibrīdu

Tieši tā, tas it kā dilstošais grafiks ir lohiem domāts. Nav nekādas jēgas no tā, izņemot liekas problēmas.
Offline
DiksIrseejs
22. Oct 2024, 00:17 #26555

Kopš: 08. Oct 2020

No: Dobele

Ziņojumi: 1476

Braucu ar: Hibrīdu

Tieši tā, tas it kā dilstošais grafiks ir lohiem domāts. Nav nekādas jēgas no tā, izņemot liekas problēmas.
Offline
tomy_lee
22. Oct 2024, 12:27 #26556

Kopš: 09. Oct 2011

Ziņojumi: 168

Braucu ar:


21 Oct 2024, 23:18:47 @toolis rakstīja:

21 Oct 2024, 23:04:36 @HE9600 rakstīja:
Katram savs. Man atkal nešķita loģiski pirmos kredīta atmaksas gadus maksāt vairākus k EUR, bet pamatsummu nodzēst dažus simtus (laikā, kad Euribor augsts, bet ir jau zināms, ka būs kritums - man līguma slēgšanas brīdī 3.5).
Ja Euribor būtu negatīvs vai tuvu nullei, tad varbūt arī ņemtu anuitātes grafiku.
Tagad man saistošāk šķita max ātri dzēst pamatsummu.


vienīgais ko tu izdarīji ir uzliki sev papildus saistības kurām nepildīšanas gadījumā ir sekas.

pamatsummu var dzēst kaut vai 3x dienā brīvprātīgi neatkarīgi no grafika.
procentu maksājums abos gadījumos ir identisks neatkarīgi no grafika.


+100 piekrītu
Offline
casivupi
22. Oct 2024, 12:56 #26557

Kopš: 28. Jul 2023

Ziņojumi: 445

Braucu ar:

Baigi neesmu iedziļinājies, bet vai GPL nesamazinās, ja izdomā piem. pusi kredīta nodzēst?
Offline
toolis
22. Oct 2024, 13:00 #26558

Kopš: 13. Jan 2016

No: Rīga

Ziņojumi: 1888

Braucu ar: xc90 / cbr1000rr


22 Oct 2024, 12:56:29 @casivupi rakstīja:
Baigi neesmu iedziļinājies, bet vai GPL nesamazinās, ja izdomā piem. pusi kredīta nodzēst?


Defaultā nē. Jārunā ar banku par līguma izmaiņām vai jāpārkreditējas citur. Banka gan nebūs ieinteresēta aizdot mazāku summu ar mazākiem procentiem kā aizdot lielāku ar lielākiem
Offline
Rova
04. Nov 2024, 02:24 #26559

Kopš: 04. Nov 2024

Ziņojumi: 3

Braucu ar:

Cik jūs maksājat par apsaimniekošanu jo man 1 istabas dzīvoklim sanāk 150 eiro + komunālie un elektrība vasarā ,bet ziemā 250 eiro+ komunālie un elektrība, kas liekas baigi dārgi un tas tuvu 300 eiro mēnesī.
Offline
Lumpy
04. Nov 2024, 07:12 #26560

Kopš: 02. Sep 2012

No: Jelgava

Ziņojumi: 328

Braucu ar: XC90, Toyota, MAN


04 Nov 2024, 02:24:17 @Rova rakstīja:
Cik jūs maksājat par apsaimniekošanu jo man 1 istabas dzīvoklim sanāk 150 eiro + komunālie un elektrība vasarā ,bet ziemā 250 eiro+ komunālie un elektrība, kas liekas baigi dārgi un tas tuvu 300 eiro mēnesī.

Parasti apsaimniekošanas maksu nosaka pēc m2,ne istabām. (Ja ir apsaimniekotājs, ne pašu biedrība) Es dzīvoju 82m divistabniekā, ko galīgi nevar salīdzināt ar hruščovkas divistabnieku.

Kas attiecas uz pašu apsaimniekošanu - 12 dzīvokļu māja, sava biedrība. Maksājam kaut kādu divīti mēnesī par elektrību, kā arī 20€/ mēnesī uzkrājumam. Kam lielākam sametam vēl, ja vajag. (Piemēram, izbūvējām papildu stāvvietu, nomainījām gāzes apkures katlus + trubas uz jauniem)

d
Offline

Moderatori: 968-jk, AV, AiwaShuraLLP, BigArchi, GirtzB, Lafter, PERFS, RVR, R_BERGS, SteelRat, VLD, linda, mrc, noisex, smudo