50 BCE Europatrteffen

Pievienota: 20. Jul 2015, 21:46
Atjaunota: 20. Jul 2015, 22:14

Komentāri (15)

Visas galerijas no lietotāja Kristine


2015. gadā aprit tieši 50 gadu, kopš Eiropā aizsākās BMW cienītāju un interesentu apvienošanās klubos. Eiropā šādas entuziastu grupas un klubi ir neskaitāmi daudz, tomēr tos kopā vieno liela un BMW ražotāja kūrēta organizācija - BMW Clubs Europa. Šīs lielās organizācijas sastāvdaļa ir arī BMW Clubs Latvia (Oficiālais Latvijas BMW Klubs) un BMW Motorrad Club Latvia (Oficiālais Latvijas BMW Motociklu klubs). Tieši tāpēc Latvijas BMW klubs saņēma uzaicinājumu piedalīties Eiropas BMW Klubu 50. gadadienas salidojumā, kas norisinājās šā gada jūnija pirmajā nedēļā Davosā - Šveicē.
Lai arī došanās uz šādu pasākumu ir izaicinājums, jo pašiem pie stūres ir jāmēro turp un atceļš cauri pusei Eiropas, tomēr lēmums tika pieņemts - doties turp un, pie reizes, arī parādīt Latvijas BMW Klubu kā aktīvu un dzīvu, nevis tikai formāli eksistējošu organizāciju.

Par 50. BMW Clubs Europarteffen (šī sammita oficiālais nosaukums) norises vietu tika izraudzīta Eiropas visaugstāk virs jūras līmeņa esošā pilsēta - Davosa. Tā daudziem ir pazīstama gan kā aktīvās atpūtas galamērķis, gan kā pasaules ekonomikas foruma un citu globāli nozīmīgu pasākumu norises vieta. Neapšaubāmi - Davosa tika izvēlēta atbilstoši šī pasākuma prestižam un nozīmei. Tāpat arī pasākuma programma bija izplānota visaugstākajā līmenī, sākot ar vietējās apkārtnes, kultūras un tradīciju iepazīšanu, beidzot ar “Bauda braukt” - BMW devīzes īstenošanu.

Programma bija sadalīta divās daļās - no pirmdienas līdz trešdienai - Pre Party, un no ceturtdienas līdz sestdienai - Main event. Tiem, kuri vēlējās izbaudīt Šveices BMW Kluba viesmīlīgo un draudzīgo uzņemšanu, tika piedāvāta kultūras programma, kuras ietvaros bija iespēja apmeklēt augstāko un oriģinālāko vietējo alus darītavu „Last beer stop before heaven”, kas praktizējās dzīvā alus ražošanā, gan aplūkot Alpu kalnu skaistumu, braucot uz St. Moritz pa īpašu, kalnos izveidotu un UNESCO pasaules kultūras mantojumā esošu “Raethian Railway” dzelzceļa maršrutu. Kā arī vietējā Davosas sniega lavīnu izziņošanas un izpētes centrā noskaidrot, kas kopīgs ir kalnu slēpēm un sniega lavīnām.

Ne mazāk aizraujoša bija pasākuma galvenā daļa - 50. BMW Clubs Europarteffen, kas pieskandināja ar BMW motoru rūkoņu visu kalnu ieleju Davosā agrā un saulainā ceturtdienas rītā. Jau nedēļai iesākoties šīs pilsētas mierīgo ikdienu arvien uzstājīgāk satricināja neredzēti liels dažādu BMW spēkratu pieplūdums, līdz beidzot tagad vienuviet bija sapulcējušies apmēram 500 dažāda vecuma un tipa BMW automašīnas un motocikli. Pat vietējā ceļu policija ar netrafarētām BMW automašīnām pasākuma dalībniekiem palīdzēja atrast pulcēšanās vietu.Un kas gan būtu BMW entuziastu pulcēšanās bez kopīga, iespaidiem un skatiem bagāta izbrauciena pa vietējiem ceļiem? Tā mēs visi organizēti, kolonnās pa piecpadsmit BMW, ko vadīja un noslēdza Šveices BMW kluba biedri uz motocikliem, devāmies ceļā. Emocijas valdīja visdažādākās un katram, blakus krāšņo ainavu vērošanai un saulainā laika izbaudīšanai, bija iespējas izmēģināt savas auto vadīšanas spējas kalnu serpentīnos. Šo prieku mēs baudījām visas trīs Main Event dienas. Pārliecinošākajiem stūrētājiem milzu prieku sagādaja “sēdēt astē” vietējiem grupas vadītājiem, kuru motovadīšanas prasmes kalnu ceļos bija žilbinošas.

Pasākuma kulminācija - piektdiena. Tā tika aizvadīta garā, ilgā un iespaidiem pārbagātā izbraucienā uz augstāko Alpu virsotni “Passo di Stelvio” - 2757 metru virs jūras līmeņa augsta kalnu pāreja, kas, vienlaicīgi, ir arī viena no 25 augstākajiem kalnu ceļiem visā Eiropā. Šī pāreja ir ievērojama ar ļoti šauriem ceļiem, bīstamiem pagriezieniem un līdz pat 14% stāvumu. Kaut arī tas ir tikai 21,5 km garš, tomēr 48 līkumu pieveikšana prasa pietiekami ilgu laiku, iemaņas un pacietību. Bieži vienīgā pretīmbraucēju samainīšanās vieta ir līkumi. Tāpat arī biežas sadursmes un kritieni (moto braucējiem) ir regulāra parādība šajā ceļā. Neskatoties uz to, visu gadu šī pāreja, kamēr vien šis ceļš ir atvērts braukšanai, pievilina ļoti daudz adrenalīna cienītājus.Arī pēdējo Main Event dienu pavadījām izbraucienā, bet tam paralēli notika BMW Elegance konkurss, un diena noslēdzās ar saviesīgo daļu Davosas kongresa centrā. Pasākumu pagodināja arī BMW Clubs Europa prezidents Predrag Trkulja, kurš uz šo pasākumu ieradās ar BMW Motorrad.

Saviesīgā daļa tika aizvadīta īpaši draudzīgā atmosfērā, baudot kopīgu maltīti, gan apbalvojot pasākuma dalībniekus par dažādās disciplīnās izcīnītām goda vietām.
Viena dubultuzvara konkursā tika arī Latvijas BMW Klubam, izcīnot pirmo un otro vietu “BMW Luftkilometer Auto” konkursā. Tā būtība - ar google map palīdzību tiek izmērīti kilometri no pretendenta dzīvesvietas līdz Davosas kongresa centram. Mūs savstarpēji šķīra tikai divi kilometri. `Kā atziņas apliecinājumu pasākuma organizatoriem Latvijas BMW Kluba prezidente pasniedza īpašu piemiņas balvu no BMW Clubs Latvia un BMW Motorrad Club Latvija.Atvadoties, saņēmām ļoti pozitīvu novērtējumu par mūsu dalību pasākumā un uzaicinājumu piedalīties vairāk starptautiskajos BMW pasākumos. Tāpat saņēmām arī iedrošinājumu nākotnē rīkot līdzīgus saietus pie mums - Latvijā.

Šis BCE 50. gadadienas pasākuma apmeklējums ir vērtīga pieredze, jo mēs uz Latviju atvedām ne tikai priecīgus iespaidus par brīnišķīgi pavadītu laiku, bet arī jaunu pieredzi, ko vēlamies ieviest arī Latvijā. Jo galvenā atziņa - BMW tā ir kultūra un prasme baudīt dzīvi, kas nesastāv tikai no prestiža un zīmola. Tā ir draudzība pāri robežām. Uz atvadām saņēmām ceļa vārdus: “Būsi Šveicē, noteikti brauc ciemos!”. Līdzīgi arī mēs aicinājām iepazīt Latviju un apciemot mūs.

BMW vieno!

Vairāk foto no šī pasākuma var aplūkot:
https://www.facebook.com/BmwClubsLatvia
https://www.facebook.com/BMWMotorradClubLatvia