Online

Pašreiz BMWPower skatās 127 viesi un 10 reģistrēti lietotāji.

Ienākt BMWPower

Lietotājvards:

Parole:

Atcerēties

Aizmirsi paroli?

ReģistrētiesBrāļu zeme Gruzija

Pievienota: 13. May 2012, 23:35
Atjaunota: 14. May 2012, 00:37

Komentāri (63)

Visas galerijas no lietotāja ROLEXX


Maija brīvdienās devos uz Gruziju paša acīm redzēt gruzīnu izslavēto viesmīlību un draudzīgo attieksmi pret latviešiem.

Šis noteikti bija viena no feinākajām valstīm, kurā būts - daba ir ļoti baudāma un pats galvenais - ļoti kontrastaina - pabraucot 50 km ainavas mainās ļoti radikāli - pabiju gan vairāk kā 1500 gadu vecās vecpilsētās, gan tuksnesī, gan sniegotos kalnos, gan modernās un renovētās mazpilsētās. 'Tomēr pats patīkamākais bija vietējo cilvēku satikšana - tiklīdz gruzīni uzzināja, ka esam no Latvijas, tā atplauka smaidā un uzsāka sarunu - gandrīz katram ir bijusi kāda darīšana ar Latviju - vai paši bijuši, vai radinieki dienējuši/mācījušies Latvijā vai ar latviešiem. Pavisam ikdienišķa parādība ir, kad kaimiņš uzdāvina vīna pudeli, vietējie krogā uzsauc vīnus, alus un šašlikus "brāļiem ar zilajām acīm kā Baikāla ezeriem" Ja vien esi atvērts apkārtējiem, tad piedzīvojumus un sarunu biedrus var atrast ik uz stūra. Pavadīju tur tikai vienu nedēļu, bet iepazinos ar kādiem 50 cilvēkiem, laikam. Sākot ar veikalniecēm, beidzot ar abhāzijas bēgļiem, kuri kalnu ciematā paķēra kravas busā uz blakus ciematu Šī valsts manā izpratnē nav īsti iepazīta, ja neiepazīsties un neparunā ar vietējiem cilvēkiem. Ja vakarā Rīgā vazājies brīvdienu naktī un pretī nāk bars ar iereibušiem čaļiem, vienmēr jābūt gatavam visādiem sportiskiem scenārijiem, tad Gruzijā šie čaļi sarokosies, parunās un piedāvās vai nu iedzert vai doties uz kādu izklaides vietu kopā. Galvenā gruzīnu sāpe ir grūtības noturēt vienotu valsti un krievu jaukšanās viņu iekšējās lietās, kas noveda pie Abhāzijas un Dienvidosetijas okupēšanas. Bez šīm teritorijām ir arī autonomais Adžaras apgabals, kurā ietilpst kūrorts Batumi, bet ar šo apgabalu izdevies noslēgt tādu kā vienošanos ar autonomijas piešķiršanu, bet palikšanu Gruzijas sastāvā.

Valsts ceļošanai ļoti izdevīga, jo mūsu cenu līmenim viss ir ļoti lēts. Metro maksā ap 20 santīmiem pirmais brauciens un katrs nākamais tajā dienā ap 8 santīmiem. Auto (džipa) īre maksā ap 30ls, lai gan tā kā te nav TA, tad var nedaudz ieberzties. Kalnu ciematos naktsmājas ar milzu vakariņām/ brokastīm un vīniem maksā ap 10 ls no cilvēka, izīrēt auto ar šoferi, kas visu dienu vadās maksā ap 30-35ls. Litrs mājas vīna maksā ap 1,5ls litrā. Tāpat arī čača - stiprs (55-70%) dzēriens, ko taisa no vīnogu kauliņiem un kas iet iekšā pārsteidzoši labi Viesnīcas gan šeit nav īpaši labas - ja ir 4 vai vairāk ceļabiedri, tad noteikti daudz izdevīgāk un ērtāk ir īrēt dzīvokli. Pašvaks divvietīgs numuriņš Tbilisi viesnīcā maksā sākot no 80 usd, bet ļoti labu un lielu dzīvokli, kas piemērots 4 cilvēkiem, var izīrēt par 80 usd.

Tā kā ceļi ir ļoti sliktā stāvoklī un valsts ir kalnaina, kas nozīmē visai lēnu pārvietošanos, tad šai reizei ieplānoju Tbilisi apskatīšanu, vīna darītavu reģionu Kahetiju un Azeirbaidžānas pierobežu, kā arī Čečenijas pierobežu un Kaukāza kalnus. Nākamai reizei palika valsts rietumi, Svanetija un Adžara.


1.Žiki ļoti populāri


2.Māte Gruzija - celta par godu Tbilisi pastāvēšanas 1500 gadiem


3.Tbilisi


4.


5.Sēra pirtis, kur savā laikā arī Puškins pēries


6.Diezgan daudz kur var manīt gruzīnu vēlmi tiekties uz Eiropu


7.


8.Saakashvili rezidence


9.Kā gruzīni saka - augstākais rats Eiropā


10.Ar Gruzijas virtuvi jārēķina pāris kg plusā


11.Zīmīgs nosaukums


12.Miera tilts - ar 2.saredžītāko konstrukciju pasaulē


13.Sighnaghi mazpilsēta - Saakashvili rīkojumā renovēta vīna reģiona galvaspilsēta


14.


15.Šie uzrāva arī Paula dziesmas


16.


17.


18.Zaļais tuksnesis


19.


20.David Gareji klosteris pie Azerbaidžānas robežas


21.Kalna smaile ir robeža, pa kreisi jau ir Azerbaidžāna


22.


23.Nebiju kaut kā iedomājies, ka šitais tur arī dzīvo


24.Rāpāmies vienā kalnā un tur vienkārši mudžēja no čūskām - visi krūmi pilni un kustās, galvenais, ka šīs ir palielas un ne jau bez indes


25.Šašliks maisās pa ceļu


26.


27.


28.Govs veic apdzīšanas manevru


29.čomi


30.Kaukāza kalnu ciematu ikdienas ainava


31.Siera hačapuri


32.Gruzīnu šašliks - viņi šašliku nemarinē - bet garšoja perfekti


33.Gereti baznīca 2300m vjl un fonā Kazbegi virsotne virs 5000m vjl


34.augšā var tikt tikai ar AWD


35


36.


37. visapkārt piectūkstošnieki


38.Kalnu ciematos saglabājušies viduslaiku sargtorņi


39.Kara ceļš 2400m augstumā, kur krievu tanki brauca iekšā


40.


41.Gauduri slēpošanas kūrorts šobrīd kluss


42.


43.Tbilisi tirgus


44.


45.Mtskheta - pirmā Gruzijas galvaspilsēta


46.


47.Samebas katedrāle - tik nesen būvēta


48.


49.Naftenieki no Azerbaidžānas


50.


51.Šalom, Tune-l


52.


53.Tbilisi naktī (kāds var ieteikt kā cīnīties ar to stulbo pleķi no tilta gaismām? Slēdzis 25, iso 100 un fragma iespējami ciet bija, bet nekādi netiku vaļā??)


54.


Ļoti, ļoti patika. Ja bišku apnikuši tādi standarta ceļojumi, tad Gruzija būs īsti vietā, jo krasi atšķiras no visa iepriekš redzētā - ar cilvēku vienkāršumu un atvērtību, ar skaisto un kontrastaino dabu, ar latviešu nedaudz īpašo statusu šajā zemē. Iesaku ikvienam un arī pats pēc kāda laika vēl tur atgriezīšos.