Vācija mani nemīl....

Pievienota: 20. Feb 2024, 01:47
Atjaunota: 20. Feb 2024, 02:00

Komentāri (59)

Visas galerijas no lietotāja depo


Vācija mani nemīl

Galvenajās lomās:
Gerd Mueller (plača īpašnieks), Vācietis
Garik: auto īpašnieks, Armēnis, dzīvo Vācijā
Fabian: mans klients Vācijā, Vācietis.

Noskatīts auto mobile.de, paprasīts papildus info epastā, ko Gerds atsūta. Viss apmierina, jāņem. Rakstu Gerdam sūti rēķinu, apmaksāšu un sūtīšu pakaļ treli. Paralēli vedu sarunas ar cilvēkiem par transportu. Bija nedēļas sākuma, transports saka, ka varētu savākt nākošnedēļ, bet jādod ziņa laicīgi. Es nodomāju, cik ta tur tā darba, rīt gan jau būs Gerda rēķins, apmaksāšu, viena diena kamēr nauda iekritīs viņam kontā un trelis var braukt pakaļ.
Paiet diena, divas, klusums. Sūtu vēlreiz epastu Gerdam un prasu, lai nevelk garumā un sūta rēķinu, jo pazaudēšu vietu uz treļa, bet atbildes nav. Palūdzu Fabianam uzzvanīt, lai fricis ar frici parunā pa taisno. Fabians saka, ka Gerdam esot drausmīgi daudz darba, jo kolēģis apslimis, šis pārdevis daudz mašīnas pa šīm dienām un kaudze papīru jātaisa, lai es neuztraucoties, uztaisīs rēķinu, manu epastu esot redzējis par rēķinu.
Atkal paiet diena un klusums. Atkal lūdzu Fabianam uzzvanīt un paprasīt WTF tur notiek, viņš grib pārdot to lamatu vai negrib ?! Fabians zvana man un atstāsta Gerda teikto: mašīna neesot viņa, vienkārši ielicis viņam labs paziņa pie viņa placī, viņam neesot uz rokām mašīnas papīri un nesūtīs rēķinu, kamēr nebūs uz rokām papīri, tapēc arī neatbildot uz epastu. Esot zvanījis mašīnas īpašniekam un tas sakot man nav šobrīd laika/papīrus nevaru atrast un citas atrunas. Un tu tikai nesaki mašīnas pircējam, bet mašīna pieder Krievam. Tiko kā būšot papīri, došot ziņu uz epastu.

Viss, paldies par uzmanību, nekādu rēķinu man nevajag, to mašīnu ir jābrauc pirkt/skatīties tur uz vietas. Ja tur urla kautkur iesaistīts, tur nekas labs nevar būt.

Paiet pāris dienas un epastā man atnāk visādi saskanēti papīri. Mašīna ir ar Austrijas reģistrāciju, noņemta no uzskaites, bez numuriem. Bet papīros nekur nefigurē neviens okupantu vārds un uzvārds, īpašniece sieviete ar Vācu vārdu un uzvārdu. Gerds Fabianam teica, ka krievs esot nopircis, bet neesot reģistrējis uz sevi, lai nepievienotu vēl vienu īpašnieku. Bet rēķins joprojām man nenāk no Gerda. Saku Fabianam, lai zvana Gerdam un saka, ka es sestdien no rīta būšu klāt, samaksāšu uz vietas un braukšu prom, lai uztaisa tranzīta nr. - Fabians tā arī saka Gerdam. Gerds esot beidzot dabujis papīrus no īpašnieka, tagad vajagot manu pasi un kādu papīru ar manu adresi, lai auto īpašnieks uztaisītu tranzīta nr. Man tas nepatīk, ja kautkādai urlai ir mani papīri-ka nepaņem SMS kredītu

Lai samaksātu tur uz vietas pie mašīnas, vajag, lai nauda aiziet kā zibmaksājums. Zvanu uz Citadeli, prasu būs zibmaksājums uz Vācijas Sprakasse un sestdienā? Būs, jebkurā dienā un laikā, ka tik summa zem 15 000 Eiro. Točna būs, garantēti? Jā būs! Par cik summa lielāka par 15k, izdomāju, ka sadalīšu vairākās daļās pa porcijām, lai visi maksājumi ir zem 15k un aiziet kā zibmaksājumi.

Plāns ir sekojošs: lidoju pēc mašīnas, kāpju pie stūres un braucu uz Travemundi, tad ar prāmi uz Latviju.

Nopērku avio biļetes Rīga Minhene, Minhene Leipciga. Paskatos mobildē kur atrodas mašīnas, atrodu tuvāko viesnīcu 13km attālumā līdz mašīnai (baigie pāķi nekurienē, tur nekā nav), norezervēju un samaksāju 186e par taxi no Leipcigas lidostas līdz viesnīcai (72km), nopērku prāmja biļeti Travemunde Liepāja.

Paiet pāris dienas un Fabians zvana, saka, ka Gerds esot teicis, ka tranzīta nr būšot gatavi (visi kam prasīju, teica, ka to nevar izdarīt, ja mašīnai nav TUV). Nākošajā dienā zvana Gerds Fabianam un saka: pārdevējs gribot pusi naudas naļikā. Es Fabianam saku, lai viņš paprasa Gerdam, vai viņš ir skaidrā? Viņš stādās priekšā, kas notiks ar mani un to naudu, ja es caur 3 lidostām lidotu ar tādu summu? Es tālāk par Rīgas lidostu netiktu, mani tur arestētu kā cash mule un atņemtu viņu. Kur nu vēl pēc tam 2 lidostām cauri Vācijā. Cik debīlam jābūt, lai vispār ko tādu iedomātos? Sāku saprast, ka kautkas nav riktīgi un sāk nepatikt man šitas viss. Saku Fabianam, ka nekāda naļika nebūs, lai aizmirst. Fabians arī saka, ka tas nav normāli. Bet nu vatenis paliek vatenis, pat citā valstī neprot dzīvot normāli, uz katra soļa appist kādu, ieskaitot valsti, kurā dzīvo. Saku, lai Fabians nodod Gerdam, ka nekāds naļiks nebūs vai arī es nekur nelidoju un mašīnu nepērku. Gerds prasa cik es gatavs maksāt skaidrā? Saku, ka max 5k, ne kapeiku vairāk. Auto īpašnieks piekrītot ar 5k, davai, lai es esot sestdien klāt.

Bija ceturtdiena, Gerds prasa Fabianam vai es būšot sestdien no rīta? Fabians saka, ka kā protams, mašīnas pircējs ielido vēlu vakarā, paliks viesnīcā XXX, 13km no mašīnas un no rīta uzreiz būs pie tevis. Gerds saka, kādi 13km?! Es esmu stundas braucienā no turienes! Fabians nesaprot kā tā, bet pēc tam Gerds saka "sorry, es nepareizo adresi esmu ielicis sludinājumā, mašīna tur nav, viņā ir adresē bla bla bla". Pizdets, un ko man tagad darīt?! Man visas biļetes ir nopirktas, ieskaitot taksi, kā es no tās nekurienes tikšu cik tur tos km līdz mašīnai?! Fabians arī dusmīgs par šitādu Vācieša prikolu. Saku Fabianam, lai pasaka Gerdam, lai pats tagad domā kā mani dabūt no viensīcas līdz viņam, viņa kļūda, viņš, lai arī risina. Gerds atzvana un saka, ka 9 no rīta man būs pakaļ ar melnu 5 sēriju un atvedīs mani līdz mašīnai.

Ielidoju 21:35 Leipcigā, izeju arrivals a tur neviens mani negaida ar manu vārdu. Zvanu taksistei (epastā bija minēts, ka viņu sauc Katrin), neceļ, zvanu atkal, neceļ. Rakstu sms, neatbild. Gaidu pus stundu, neviena nav. Zvanu Fabianam, stāstu situāciju, prasu, lai pazvana no Vācijas numura tai durai. Šis mana zvana atpakaļ un saka, ka viņa stāvot arrivals un mani gaidot. Saku, ka te nav neviena kas mani gaida, viņa dirš. Pēkšņi uz mani pagriežas/pienāk (2m attālumā) stāvoša sieviete un telefona ekrānā rāda manu vārdu. *@$#%#^$ tā dura stāvēja man visu laiku blakus 2m attālumā un bakstīja telefonu, vai nu spēlītes spēlēja vai ko, bet telefonu necēla, es viņu redzēju stāvam man blakus.
Sāksim ar to, ka viņa ne vienu vārdu Angliski nesaprot/nemāk, viņa laikam pat nesaprata, ka es viņu nolamāju Ejam uz viņas busu, dažus gadus vecs T5 Caravelle. Iekāpjam iekšā, viņa ieslēdz navigāciju telefonā, noliek telefonu blakus uz sēdekļa un sāk braukt, ik pa brīdim paskatoties ekrānā. Viņai pat nav telefona turētājs!!!! WTF?! Izbraucam uz šoseju, melns tumsa, viņa velk 160/170km/h, ik pa laikam skatās blakus uz krēsla telefonā un vēl pie tam gandrīz visu ceļu runā ar draudzeni pa telefonu.

Laiks tuvojas jau 23 vakarā, skatos zvana Fabians un saka: a kā tu tiksi iekšā viesnīcā tik vēlu, tur tak neviens vairs nebūs, viss būs ciet. Ou shit, viņam taisnība. Saku, lai šis zvana un stāsta situācija. Šis zvana, a tur neviens neceļ telefonu. Lūdzu, lai turpina zvanīt. Beigās paceļ administratore, nomiegojusies, saka, ka man epastā tika nosūtīta instrukcija un 4 ciparu pin kods no atslēgas skapja un lai netraucē viņu vairs, viņa ejot gulēt jau. Saku, ka man nav bijis nekāds epasts. Fabians viņai to skaidro, bet viņa pastāv, ka ir bijis. Saku, lai Fabians zvana viņai un palūdz to kodu, bet tur vairs neviens neceļ telefonu. Saprotu, ka dabūšu gulēt uz soliņa ārā, jo palicis pavisam nedaudz līdz viesnīcai. Viņa tomēr paceļ telefonu un iedod Fabianam to kodu. Piebraucam pie viesnīcas, pieeju pie ieejas durvīm, jā ir skapis, ievadu ekrānā kodu, izkrīt manas istabas atslēgas. BET, es tak netieku iekšā viesnīcā, jo ieejas automātiskās stikla durvis ir ciet, iekšā viss tumšs. Stāvu un domāju ko darīt tālāk? Pētu tās durvis vai nav kāda poga un ieraugu mazu kastīti tālu stūrī uz sienas, paceļu vāciņu, a tur atslēgas caurums, ko man zaudēt vairs, bāžu atslēgu iekšā un hops, ieejas durvis atveras. Aleluja. Ieeju istabiņā, a tur nav apkures, radiatori auksti, pilnīgs ledusskapis. Bet labāk tā, nekā būtu ārā uz soliņa gulējis. No rīta paēdu brokastis un 9:00 kā man teica ārā gaidu savu transportu. Jau 9:15 un piebrauc melnais F10. Pie stūres gados sieviete, blakus kādi 55-60 gadi vecis. Pēc izskata un sarunu valodas Turki (bet pa pusei runā Vāciski savā starpā), nodomāju tas tik vēl trūka. Angliski protams nevienu vārdu neviens prot, es Vāciski arī nē. Apmēram pusceļā Fabians zvana, saka, ka Gerds esot zvanījis un teicis, ka šodien diez vai mašīnu varēs savākt, jo sestdienā zibmaksājumi nestrādās. Es nezināju ko domāt, kā Vācietis var būt tāds idiots? Viņš to nevarēja pateikt, kad biju vēl Latvijā, viņš taču zināja, no kurienes esmu. Atkal zvanu uz savu banku un prasu, tur saka, ka muļķības, nauda nezin kas par dienu un cik pulkstens. Braucot pa ceļam ierunāju whatsapp audio viņu un pa vidu iespraužu vārdu DAVAI. Pabeidz ierakstīt, pret mani pagriežas tas vecis un prasa: davai davai, šprehen russiš? Saku Yes, da. Šis uzreiz: oooo, zdrastvui, menja zovut Garik. Tagad es vispār vairs neko nesaprotu, kas notiek. Tups Vācietis +krievs mašīnas īpašnieks +atbrauc mani savākt Armēnis ar sievu. Es uzreiz prasu: kapēc Gerds saka, ka pilnīgi neko nezin par to mašīnu, varbūt tu kautko zini? Gerds visu zin par viņu, viņš taču kādu laiku ar viņu brauca. Mašīna ir mana, bet es neko daudz nezinu par viņu, jo neesmu ar viņu braucis. Tagad ir divejādas sajūtas - izrādās nav urla, bet Armēnis un izrādās Vācietis ir dirsējs. Nevaru saprastu Armēnis ir uzmetējs vai tomēr godīgs cilvēks? Bet sāk palikt arvien interesantāk, kas tālāk. Izrādās viņš Vācijā dzīvo jau 30 gadus, tur viņa bērni piedzimuši un izauguši pat.

Aizbraucam līdz mašīnai, pārbaudu, izbraucu, viss ok, ņemu. Ejam iekšā ofisā kārtot papīrus un naudu. Gerds sataisa pirkšanas pārdošanas līgumu un saka, ka Vācijā itkā zibmaksājumi esot zem 10k nevis 15k. Saku, nu labi, kāda man starpība, saskaldīšu maksājumus vēl mazākās porcijās. Šis iedod man savu datoru, ieeju savā bankā, ievadu Garika datus, nospiežu maksāt un booom, zibmaksājums, viņam nauda kontā. Nospiežu atkārtot maksājumu un "dokuments pieņemts apstrādei"..... oh shit, nu ir pakaļā. Ir pulksten 12:20. Zvanu uz savu banku, dusmīgs lamājos, izstāstu situāciju, kur es atrodos, ko daru, kas notiek. Šie rausta plecus, mums viss kārtībā, neko nezinam. Šie iesaka ielikt ķeksi "izpildīt tikai kā zibmaksājumu", mēģinu, bet izmet paziņojumu "Šo maksājumu nevar izpildīt kā zibmaksājumu". Vācietis saka, ka viņš vienos slēdz ciet durvis un iet mājās, viņš nepaliks ilgāk ne minūti. Gariks saka, ka mašīnu neatdos kamēr nauda nebūs kontā. Tagad saprotu, ka dabūšu tur palikt līdz pirmdienai, prāmja biļete pazaudēta. Esmu iedevis Garikam 5k +pārskaitījis divas porcijas naudu - bet man nav ne papīru, ne mašīnas, nekā. Un tranzīta nr beidzas pa nakti no svētdienas uz pirmdienu, attiecīgi, es pirmdien nekur nemaz nevaru aizbraukt. Vācietis aizslēdz durvis un tinās mājās.

Prasu Garikam vai viņš nezin te kādu viesnīcu netālu? Viņš nezinot, jo viņš dzīvot 2.5h no turienes. Šis aiziet Gerdam paprasīt, Gerds sazvana kautko, iedod Garikam adresi. Gariks saka, davai aizvedīšu tevi, kautkas ap 5km, miesta centrā. Iebraucam centrā, a tur šauras vienvirziena ieliņas, šis tur riņķo pa riņķi, saku davai tu laid mājās, man laika daudz, es aiziešu kājām. Viņi mani izlaiž, es eju ar kājām pēdējos 700m. Aizeju līdz adresei, a tur nav nekāda viesnīca, kautkāda ēka, ieeju iekšā, bet nesaprotu, kas tas ir. Tā kā skola vai pansionāts izbijis, bet tur neviena dzīva dvēsele. Saprotu, ka jāiet meklēt kas cits. Man līdz tikai telefons un mini iPad. Apsēžot uz trotuāra malas un aipadā skatos booking.com, tur lētākais ir 100e pa nakti, kas man nav vajadzīgs. Skatos airbnb.com, pa 30 eiro istaba dzīvoklī, ideāli, vismaz pie cilvēkiem, nebūs garlaicīgi. Mēģinu rezervēt, bet airbnb saka "This payment was declined by your bank". Opā, tas tik vēl trūka, ka man bankas karte nestrādās. Domāju zvanīšu, lai sieva no mājām paņem man to rezervāciju ar savu karti. Bet airbnb ir opcija maksāt ar Paypal, pamēģinu, nostrādā, BET izmet paziņojumu "Host will approve your booking within 24hrs". Oh shit, man neder, man tak vajag tagad, ja viņi tikai rīt no rīta palūrēs savu airbnb?! Eju uz veikalu nopirkt ko ēdamu un dzeramu un ceru uz ātru ziņu. Paiet 20 min un iekrīt viņa: cik jūs cilvēki, kāds ir jūsu apmešānās mērķis utt? Pastāstu, ka vajag 2 naktis apmesties, jo pirmdien eju iegādāties māšīnu. Manu rezervāciju apstiprina, iedod adresi kur. Atveru telefonā karti, tas ir 13km no tās vietas, kur es stāvu. Nekas traks, man laika līdz pirmdienas pusdienlaikam kā minimums. Karte rāda 2h 50 min ar kājām, domāju aiziešu lēnā garā. Sāku iet un izduros vilciena stacijai. Tur pie ieejas ir biļešu automāts. Uzrakstu airbnb hostam kāda ir tuvākā vilciena stacija, šie saka bla bla 2 min līdz mums, ideāli. Tikai problēma, ka automātā viss Vāciski. Fotogrāfēju, sūtu Fabianam, lai saka, kas jāspiež. Saspiežu visu, bāžu karti, lai samaksātu, bet karšu lasītājs nedarbojas, nereaģē uz karti. Labi, iešu ar kājām. Sāku iet, beidzas ciems un atduros pie šosejas, tālāk nav kur iet fiziski. Zvanu Fabianam prasu, lai paskatās vai šajos mazpisānos ir vispār kāds taksometrs? Šis atzvana, saka ir, 40 min pagaidi, atbrauks bēšas krāsas E klase un aizvedīs tevi, 50 eiro maksās 11km brauciens. Pi**** cenas....

Stāvu gaidu un apmēram pēc 40 min man pabrauc garām E klases taksis. Zvanu Fabianam saku, lai zvana tam āpsim, lai tas brauc atpakaļ. Taksis savāc mani, atkal protams nerunā ne vārda Angliski, 999 gadīgs Vācietis. Aizved mani uz adresi, 49 eiro skaitītājā. Aizeju uz dzīvokli, mani sagaida čalis, imigrants, runā brīvi Angliski. Izstāstu viņam savu bēdu. Sēžu un domāju, bet ja tā nauda neienāks pirmdien?? Jo man ir bijis, ka klients atsūta epastu ar MU, naudu esot izskaitījis, bet viņa citreiz ienāk pat aiznākošajā dienā. Turklāt man tranzīta nr arī vairs nebūs derīgi. Un man ir jābūt mājās pirmdie 10000%, jo darbs. Tapēc jau braucu pakaļ mašīnai weekendā, lai nekavētu ikdienā darāmo. Ja nauda ienāks piemēram otrdien pusdienlaikā, es prāmja biļeti nedabūšu uz vakaru vairāk, izpeldēšu trešdien vakarā, mājās būšu ceturtdien pa nakti. Nē, galīgi neder, tā būs traģēdija darba ziņā. Sāku saprast, ka steidzami jāmeklē variants kā tikt atpakaļ uz Latviju un jāsūta trelis pakaļ mašīnai. Prasu tam čalim kur un kādas lidostas, vilcieni utt. Skatos Minhene, nav nekā svētdienā uz Latvijas pusi, Leipcigā tas pats. Bet rāda, ka ir Lufthansa 10:50 no Frankfurtes uz Rīgu, tiešais reiss. Nopērku to biļeti. Tikai tagad jāizdomā kā tikt līdz Frankfurtei. Atveru DB mājas lapu un tur rāda, ka pēc 20 min iet vilciens ar vienu pārsēšanos uz Frankturi, nopērku to biļeti. Saku tam čalim, ka es tinos. Ar vilcienu tieku līdz Frankfurtei. Pa ceļam vilcienā telefons saka, ka ir jauna whatsapp versija, updeidot? Nospiežu update, install un whatsapp vairs neiet, nospiežu, lai atvērtu, atveras un uzreiz crash. Tas tik vēl trūka - es nevaru ar Fabiantu vairs sazināties/bildes nosūtīt/lokāciju utt. Skatos telefonā kartē, esmu 13km no lidostas, der, jāmeklē viensīca un rīt no rīta ar taksi. Atveru booking.com, skatos pēc GPS un distances, 900m netālu ir normāla lēta viesnīca. Aizeju, rādu Turkam telefonā man vajag šo numuru, bet Turks saka, ka tu ienāc no ielas, tad dārgāk, bet vari caur booking.com par to cenu. Man jau ir pie vienas vietas, maksāju viņam turpat un eju uz istabu. Zvanu Garikam, stāstu situāciju, ka nevaru palikt, jābrauc mājās, jo darbs utt. Saku, ka skaitīšu atlikušo naudu un sūtīšu treli savākt mašīnu. Aizgāju McDonaldā paēst un ielikos gulēt. No rīta eju uz vilciena staciju un garām pabraucot Bolt, domāju pamēģināšu vai mana Bolt aplikācija Vācijā darbojas - un darbojas gan, pēc 2 min atbrauc nēģeris un par 18 eiro mani aizrauj līdz lidostai. Esmu 2h pirms reisa, bet labāk esmu lidostā nevis viesnīcā.

Atlidoju uz Latviju, sieva jau nopirkusi man autobusa biļeti no Rīgas uz maniem mazpisāniem. Līdz autobusam vēl gandrīz 2h, paņemu taksi, aizbraucu pie sava meha, lai tas pirmdie no rīta aizved uz diagnostikas nomu atdot Launch, ko biju paņēmis nomā uz Vāciju, lai man nav pirmdien jākratās 180km uz Rīgu atdot viņa.

Pa durvīm mājās ienācu 19:00 vakarā tikai. Sēžu un domāju - ja Gariks gribēs, saņems naudu un vairs necels telefonu, jo mašīna pie viņa, papīri arī, man pat nav viens papīrs, lai pierādītu, ka es to mašīnu kautvai esmu redzējis Saprotu, ka var sanākt baigi dārgā pieredze, bet saprotu arī to, ka citu variantu nav, jāskaita atlikušie maksājumi un jāriskē. Pārskaitu atlikušās naudas porcijas un ceru uz labu laimi. Uzzvanu Garikam, tīri testam, vai ceļ vispār vēl telefonu

Paiet pirmdiena, no Garika ne ziņas ne miņas, es arī nezvanu, jo kāda jēga? Kad ienāks nauda, viņš pados ziņu. Ja gribēs uzmest, tad uzmetīs anyway. Otrdien bija jābrauc no rīta uz Rīgu. Braucu un pa ceļam domāju, jānočeko vai nav updeits whatsappam, tur gan jau gļuks būs izlabots, un ir arī! Updeitotu, palaižu un redzu, ka pirmdien pulksten 14 no Garika ir ziņa: nauda ir ienākusi, dod ziņu, kad brauksi savākt mašīnu. Nomierinājos. Sāku meklēt treli, bet visiem savākšanas termiņi nedēļa+ un vēl kamēr atvedīs ilgi, negribēju gaidīt. Zvanu čomam uz Viļņu, saku jūs leiši tak baigi auto darboņi, sazīmē man treli kautvai līdz Lietuvai. Šis zvana pēc 10 min, saka 850e līdz Kauņai vai 1k līdz Liepājai. Saku, ka kosmoss, man līdz Rīgai 650-680e piedāvāja. Tad saprotu, ka nav citu variantu, kā ņemt nomā 3 asīgo treli un maukt pašiem pakaļ. Zvanu meham uz Rīgu saku tāda lieta, šis saka davai 4dien laižam laukā, paņems vēl otru mehu līdz, pa trijiem būs vieglāk tos 1450km nobraukt non stop. Sazvanu Rīgā jau treli aizrunāju. Zvana čoms no Lietuvas, pa 750e līdz Kauņai, rīt varot uzkraut tavu lamatu, tev tūliņ zvanīs. Zvana leitis saka, ka rīt ļoti iespējams paņems, jo viņam tur 400km no manas mašīnas esot viena cita. Bet varot nepaspēt līdz Gerda darba dienas beigām, tad gulēšot turpat un gaidīšot no rīta Gerdu. Es zvanu Garikam un stāstu situāciju, lūdzu vai viņš nevar parunāt, lai Gerds paliek ilgāk vai arī, ja dzīvo netālu, atbrauc un atdod mašīnu. Gariks saka, ka Gerds noteikti to nedarīs, kā jau tipiskais Vācietis. Bet viņš esot gatavs 2.5h braukt no mājām, paņemt no Gerda visu un sēdēt gaidīt fūru. Lūk te es ļoti izmainīju viedokli par Gariku kā par cilvēku. Bet transports paspēja un Gerds vēl bija uz vietas. Viņi vedot fūrā ar tentu slēgtā, jo viņi vadājot dārgas mašīnas - poršus, teslas, meršus no rūpnīcām/dīleriem un tur jābūt slēgtam transportam. Prasu, bet kad ta būs mašīna Kauņā? Piektdien pusdienlaikā! Izklausās nereāli, bet nu labi, aizsūtu leitim visu info. Zvanu meham, stāstu kas un kā, brauksim uz Kauņu. Zvana trelis 4dien no rīta, saka mašīna būs pirms Kauņas un jau ceturtdien vakarā, jo šoferim pietrūkst stundas čipā, lai tiktu līdz Kauņai. Saku, ka brauksim savākt uzreiz. Es izbraucu uz Rīgu, mehs pa to laiku jau Rumbulā paņem nomā treli un laižam vakarā uz Viada DUS pirms Kauņas. Aizbraucam galā, mašīna jau uz zemes, norēķinos, uzkraujam lamatu un kustam atpakaļ. Navigācija veda nevis pa šoseju, bet cauri miestiem, ik pēc paris km baltās zīmes. Bet mums tāpat ar tādu svaru aizmugurē nebija kur skriet. Uz Kauņu viņš stūrēja, atpakaļ es. Ielieku 80 kruīzā un ļuriņu, pēkšņi izmet kļūdu, check engine un dzinējs noslāpst. Ir kādi 3 naktī, apkārt cik acis tālu rāda neviena dzīvība vai gaisma, apkārt viss melns, ko nu. Mehs vēl teica, ka nepaņēmis līdz diagnostiku, jo cik ta te līdz Kauņai aizskriet. Mēģinu pielaist, griež, bet nelec. Sākam domā, ka nesen viņam ielikām digitālo spidometru, bet viņš nav ielējis trīs pilnas bākas pēc kārtas, lai nokalibrējas atlikuma devējs. Bāka rāda aptuveni 1/2, kas atbilst scenārijam. Bagažniekā kannā tikai 20L, ielejam pusi, mašīna pielec, braucam. Atkal pēc brīža tas pats, tātad ar degvielu tur nav sakara. Domājām jau mainīt vietām mašīnas, mums tak ir rezerves lamata uz treļa Tik cik beigušies tranzīta nr, bet tas sīkums. Mašīnu pielaidām, tālāk braucu bez ar pedāli, bez kruīza, vairs neslāpa, bet jauda kāda puse tik. Kā nāk kalns, knapi augšā tiekam. Kabināt klāt otru īsti nav jēgas, jo tur bāka gandrīz sausa un mums kannā tikai 10L, ar kuriem visdrīzāk netiksim līdz DUS vienalga, jo esam totālā nekurienē. Tiekam līdz Rīgai, ir gandrīz 5 no rīta. No rīta aizvedu atpakaļ treli uz Rumbulu.

Murgs ir galā, mašīna Latvijā, kaudze nervu un naudas zaudēta. Tālāk jau īsti nav ko stāstīt.