Online
Pašreiz BMWPower skatās 159 viesi un 0 reģistrēti lietotāji.
|
Tēma: Nekustamais īpašums II
| Autors | Ziņojums |
RVR  | |  Kopš: 18. Sep 2008
Ziņojumi: 23062
Braucu ar: RVR
| Pēdējo 4 gadu laikā es tur braucu cauri abos virzienos gandrīz katru dienu. Sākumā smirdēja regulāri, tad parādījās periodi, kad nesmirdēja (acīmredzot, samazinājās apjomi dēļ kara un sankcijām), bet pēdējā laikā atkal laiku pa laikam ir. | Offline | | |
| HUBLOC | |  Kopš: 02. Oct 2007
No: Rīga
Ziņojumi: 4794
Braucu ar: SQ7
|
27 Mar 2026, 08:55:24 @Zeip rakstīja:
Tai mājai kkāda ventilācija ir? Nevienā bildē neredzēju. Vienīgais, kas ir redzams, ir uz jumta izvads āra skata bildē.
Ja jau ir pipsis, tad izskatās, ka ir paķerts tas sanmezgls un virtuve. Bildes mok neredz, bet nu to stavvadu ierikot jau nav baiga nauda. atbilstoši Noteikumi par Latvijas būvnormatīvu LBN 231-15 "Dzīvojamo un publisko ēku apkure un ventilācija" var vienā kanālā likt + tajā sanmezglā ir logs, kas automātā nodrošina svaiga gaisa pieplūdi.
| Offline | | |
| AAE | |  Kopš: 01. Jul 2011
No: Rīga
Ziņojumi: 2356
Braucu ar: pirkstu pa rasējumu
|
27 Mar 2026, 08:42:15 @kkas rakstīja:
ielieciet linku labi uzceltai mājai pa 200k
Ja domā par jaunbūvēm, tad tādas mājas nebūvē priekš sludinājumiem, bet priekš dzīvošanas.
Ja arī kādam pēc uzbuvēšanas mainās plāni dzīvē, tad neviens netirgos par pašizmaksu, bet gan par tirgus cenu.
HUBLOC ļooooti pareizi matemātiku salika. Tik dēļ 20k neviens nejāsies un privāteni nebūvēs. No vienas privātenes vismaz 40-50k ir jāizceļ.
| Offline | | |
| Janis_Janis | | Kopš: 15. Nov 2018
Ziņojumi: 237
Braucu ar:
| Sveiki!
Gan jau te kāds vairāk šarī zemes lietās kā es.
Ir vēlme iegādāties zemi mājas būvēšanai un sirdī iekrituši daži varianti, varbūt kāds var pakomentēt, kurš no šiem ilgtermiņā būtu labāks dēļ cenas pret ieguvumu..
1) Grēnes. Ir jau pilsētas kanalizācija un ūdens pievilkts. Vai tas ir +, vai drīzāk mīnuss, ka būs jāmaksā pēc pilsētas tarifa? Tuvu Olaines pilsētai. https://m.ss.com/msg/lv/real-estate/plots-and-l...enes/cfinhn.html
2)Stūnīšos. Ir visas komunikācijas. Tuvu Mārupei un Rīgai. Mīnuss-intensīvas satiksmes iela gar zemes gabalu. https://m.ss.com/msg/lv/real-estate/plots-and-l...nisi/bxxeco.html
Interesē tikai Ziepniekkalna, Mārupes, Olaines gals ~ 30k.
| Offline | | |
| wanksta | |  Kopš: 05. Jun 2012
Ziņojumi: 7872
Braucu ar:
| Es no dotajiem visdrīzāk izvēlētos nevienu
Otrais atkrīt uzreiz - blakus iela, rīgas apvedceļš, dzelzceļš, komercobjekts ar kravas tehniku, vēl kaut kāda aizvēsturiska divstāvene, nu tur ir čau pilnīgs
Par pirmo nezinu, vietu īsti nepazīstu, bet nu skaidrs, ka ja tu tur tagad nopērc un uzbūvē viens no pirmajiem, nu tad rēķini ka vēl nākamos 20 gadus tur pamazām visur būs stroika apkārt - troksnis, tehnika utt, kāds vēl tas asfalts paliks pēc tā visa, to mežu blakus arī ļoti iespējams ka paretinās un paliksi vispār pļavas vidū. Nu nezin | Offline | | |
| juriz | | Kopš: 24. May 2002
No: Jūrmala
Ziņojumi: 2733
Braucu ar: auto
| Grēnēs kādus 40-70 numurus varētu ņemt. 27-37, laiakm kāda rūpnieciskās teritorija tieši blakus
Stūnīšos ir risks, ka var sanākt karot ar to lielo māju, jo tur viņiem vēsturiski iebraukts ceļš. Servitūts it kā neparādās, bet tur kādam var nepatikt, ka pēkšņi žogs priekšā. Un tā forma tam zemesgabalam arī tāda "interesanta".
| Offline | | |
| Janis_Janis | | Kopš: 15. Nov 2018
Ziņojumi: 237
Braucu ar:
| Grēnēs patīk, ka tur salīdzinoši netālu Olaines pilsēta, attiecīgi skola, bērnudārzs. Ir vēl gabali otrā ceļa pusē pie Jaunolaines ciematos "Lubauši", "Ezītis", bet tur nav izbūvēta kanalizācija, urbums jātaisa, tālāk jāved uz Olaini bērnus. Hz. | Offline | | |
| casivupi | | Kopš: 28. Jul 2023
Ziņojumi: 445
Braucu ar:
|
16 May 2026, 09:04:24 @Janis_Janis rakstīja:
Grēnēs patīk, ka tur salīdzinoši netālu Olaines pilsēta, attiecīgi skola, bērnudārzs. Ir vēl gabali otrā ceļa pusē pie Jaunolaines ciematos "Lubauši", "Ezītis", bet tur nav izbūvēta kanalizācija, urbums jātaisa, tālāk jāved uz Olaini bērnus. Hz.
Olaine ir pilnīga čuhņa | Offline | | |
|
|
| wanksta | |  Kopš: 05. Jun 2012
Ziņojumi: 7872
Braucu ar:
|
16 May 2026, 09:04:24 @Janis_Janis rakstīja:
Grēnēs patīk, ka tur salīdzinoši netālu Olaines pilsēta, attiecīgi skola, bērnudārzs. Ir vēl gabali otrā ceļa pusē pie Jaunolaines ciematos "Lubauši", "Ezītis", bet tur nav izbūvēta kanalizācija, urbums jātaisa, tālāk jāved uz Olaini bērnus. Hz.
https://www.ss.com/msg/lv/real-estate/plots-and...laine/imxbi.html Nu kas ar kaut ko šādu? Nu labi uz olaini pāri ceļam jāpārbrauc, bet nu vieta vismaz izskatās drusku interesantāka. Urbums un bio jātaisa, bet nu par cenu gan jau arī var patirgoties un normāla platība kaut cik[ Šo ziņu laboja wanksta, 17 May 2026, 10:53:38 ] | Offline | | |
| michals1 | |  Kopš: 17. Apr 2019
No: Salaspils
Ziņojumi: 2218
Braucu ar: Pilnu ķerru uz taras punktu.Nekad un neko lēti netirgoju.Ja kādam vajag lēti-tas nav pie manis!
| Vienmēr apbrīnu izraisījuši ļaudis,kas kaut kur nekurienē vij ģimenes ligzdu. Uzlikt būdu jebkurā vietā nav lēti. Tad kāpēc ekonomēt uz lokāciju un pēc tam šaustīt sevi,ka dzīve sadirsta,nekusteklis nelikvīds,bērni turpmākos gadus ikdienā jāvadā uz/no skolas,jo gribējās pirmsākumos ietaupīt bik naudiņas...... | Offline | | |
crime  | |  Kopš: 03. Jul 2008
No: Rīga
Ziņojumi: 9137
Braucu ar: m635csi
|
17 May 2026, 22:13:29 @michals1 rakstīja:
Vienmēr apbrīnu izraisījuši ļaudis,kas kaut kur nekurienē vij ģimenes ligzdu. Uzlikt būdu jebkurā vietā nav lēti. Tad kāpēc ekonomēt uz lokāciju un pēc tam šaustīt sevi,ka dzīve sadirsta,nekusteklis nelikvīds,bērni turpmākos gadus ikdienā jāvadā uz/no skolas,jo gribējās pirmsākumos ietaupīt bik naudiņas......
nu visur jau nav brīvi zemes pleķi pieejami blakus skolām un maximām  | Offline | | |
| wanksta | |  Kopš: 05. Jun 2012
Ziņojumi: 7872
Braucu ar:
|
17 May 2026, 22:13:29 @michals1 rakstīja:
Vienmēr apbrīnu izraisījuši ļaudis,kas kaut kur nekurienē vij ģimenes ligzdu. Uzlikt būdu jebkurā vietā nav lēti. Tad kāpēc ekonomēt uz lokāciju un pēc tam šaustīt sevi,ka dzīve sadirsta,nekusteklis nelikvīds,bērni turpmākos gadus ikdienā jāvadā uz/no skolas,jo gribējās pirmsākumos ietaupīt bik naudiņas......
Nū varbūt jāpaskatās drusku no citas prizmas. Visiem nav prioritāte dzīvot pretī skolai vai kindergārdenam. Viņi izvēlās jebko citu kas viņiem ieņem augstāku vietu sarakstā - mieru, klusumu, lielu zemes gabalu, autonomu dzīvi, iespēju rīkot lielu jandāliņu dārzā vai dajebko citu, ko var normāli darīt ārpus pilsētas.
Man piemēram dzīve pilsētā nepatīk. Uz Rīgu vispār ja jaunībā likās ka tur ir īstā dzīve, tad tagad domāju kā ātrāk tur visu pa dienu izdarīt un aiztīties no tās čuhņas 
Mazāko vedu no rīta uz dārzu, parasti sanāk pa ceļam, otru skolas busiņš savāc pretī mājai un pēc atved atpakaļ.[ Šo ziņu laboja wanksta, 17 May 2026, 23:14:40 ] | Offline | | |
| Janis_Janis | | Kopš: 15. Nov 2018
Ziņojumi: 237
Braucu ar:
| Jā, šo redzēju. A nez, man jau liekas viss tas pats, kas Grēnēs, tikai vairāk braukšanas. Laikam, jāskatās uz vietas aizbraucot.
17 May 2026, 10:53:03 @wanksta rakstīja:
16 May 2026, 09:04:24 @Janis_Janis rakstīja:
Grēnēs patīk, ka tur salīdzinoši netālu Olaines pilsēta, attiecīgi skola, bērnudārzs. Ir vēl gabali otrā ceļa pusē pie Jaunolaines ciematos "Lubauši", "Ezītis", bet tur nav izbūvēta kanalizācija, urbums jātaisa, tālāk jāved uz Olaini bērnus. Hz.
https://www.ss.com/msg/lv/real-estate/plots-and...laine/imxbi.html Nu kas ar kaut ko šādu? Nu labi uz olaini pāri ceļam jāpārbrauc, bet nu vieta vismaz izskatās drusku interesantāka. Urbums un bio jātaisa, bet nu par cenu gan jau arī var patirgoties un normāla platība kaut cik
| Offline | | |
| kkas | |  Kopš: 22. Apr 2008
Ziņojumi: 10313
Braucu ar: Alfu
|
17 May 2026, 23:09:34 @wanksta rakstīja:
17 May 2026, 22:13:29 @michals1 rakstīja:
Vienmēr apbrīnu izraisījuši ļaudis,kas kaut kur nekurienē vij ģimenes ligzdu. Uzlikt būdu jebkurā vietā nav lēti. Tad kāpēc ekonomēt uz lokāciju un pēc tam šaustīt sevi,ka dzīve sadirsta,nekusteklis nelikvīds,bērni turpmākos gadus ikdienā jāvadā uz/no skolas,jo gribējās pirmsākumos ietaupīt bik naudiņas......
Nū varbūt jāpaskatās drusku no citas prizmas. Visiem nav prioritāte dzīvot pretī skolai vai kindergārdenam. Viņi izvēlās jebko citu kas viņiem ieņem augstāku vietu sarakstā - mieru, klusumu, lielu zemes gabalu, autonomu dzīvi, iespēju rīkot lielu jandāliņu dārzā vai dajebko citu, ko var normāli darīt ārpus pilsētas.
Man piemēram dzīve pilsētā nepatīk. Uz Rīgu vispār ja jaunībā likās ka tur ir īstā dzīve, tad tagad domāju kā ātrāk tur visu pa dienu izdarīt un aiztīties no tās čuhņas 
Mazāko vedu no rīta uz dārzu, parasti sanāk pa ceļam, otru skolas busiņš savāc pretī mājai un pēc atved atpakaļ.
dzīve viensētā nav jandāļiņš privātmāju rajonā/ciemā. 
privātmāju ciemiem lauka vidū ir prozaiski iemesli un nevajg stāstīt ka vairums pieRīgā izvēlas labprātīgi, izvēlas, jo nav naudas/banka nefinansēs, lai renovētu vai nojauktu kkādu 350m2 senu māju pilsētas privātmāju rajonā. bieži tikai zeme pilsētā maksā 120m2 mājas cenā. | Offline | | |
RVR  | |  Kopš: 18. Sep 2008
Ziņojumi: 23062
Braucu ar: RVR
| Domāju, ka ir gan - gan.
Diezgan daudziem tā ir apzināta izvēle. Jo dzīvošana pilsētā, kaut vai privātmāju rajonā, nozīmē arī satiksmes korķus un citas blakus parādības. Ne visi to vēlas. Savukārt daudzi "pilsētas pakalpojumi" nu jau ir labi pieejami arī Pierīgā. | Offline | | |
| RG | |  Kopš: 02. Nov 2006
No: Rīga
Ziņojumi: 788
Braucu ar:
| Tas ir mūžigais jautājums, kādēļ cilvēki izvēlas dzīvot nekurienē. Un tur ir tikai viena atbilde: sākotnējā cena.
Mārupē tāds zemes gabals maksātu ap 100k.
Ir tak daudz patīkamāk redzēt bērnus bez gumijniekiem pie mājas, aiziet ar kājām līdz tuvējam veikalam un izvēlēties pastaigas virzienu, nevis kursēt taisnā līnijā līdz šosejai un gar to.
Atceros, ka vienreiz skatījos privātmāju Garkalnes rajonā. Viss smuki, bet bērni uz skolu var tikt tikai ar auto vai gar šoseju ar ričuku. Nu nafig... | Offline | | |
|
|
| Arsm3ns | |  Kopš: 27. Oct 2023
Ziņojumi: 1984
Braucu ar:
|
18 May 2026, 10:50:22 @RG rakstīja:
Tas ir mūžigais jautājums, kādēļ cilvēki izvēlas dzīvot nekurienē. Un tur ir tikai viena atbilde: sākotnējā cena.
Mārupē tāds zemes gabals maksātu ap 100k.
Ir tak daudz patīkamāk redzēt bērnus bez gumijniekiem pie mājas, aiziet ar kājām līdz tuvējam veikalam un izvēlēties pastaigas virzienu, nevis kursēt taisnā līnijā līdz šosejai un gar to.
Atceros, ka vienreiz skatījos privātmāju Garkalnes rajonā. Viss smuki, bet bērni uz skolu var tikt tikai ar auto vai gar šoseju ar ričuku. Nu nafig...
tagad arī Mārupe, kas sākās kā family ciemats baigi haotiski pusindustrializējies. Mājām priekšā top loģistikas centri, ražotnes utt, un redzu dienu dienā ļaudis gan un darbiem gan skolām brienam pa ceļa nomales grantēto daļu un šādi pazora skati netrūkst- pietura, kura tur sākas un tur beidzas Kas ir domāts ar to izkāpšanu tādās Mārupes pieturās, kuras ir daudz?! Izkāp un izgulies zālienā? Iet tad nav pa kurieni.
https://maps.app.goo.gl/h1nUCyUYD1B6if437[ Šo ziņu laboja Arsm3ns, 18 May 2026, 11:08:27 ] | Offline | | |
| RG | |  Kopš: 02. Nov 2006
No: Rīga
Ziņojumi: 788
Braucu ar:
| Jap, ir tādu daudz. Tas ir liels mīnuss no dzivošanas pļavā/šosejas malā.
P.s. tajās pieturās dienas beigās ir bariņš ar strādniekiem no tuvējām rūpnīcām/noliktavām.[ Šo ziņu laboja RG, 18 May 2026, 11:26:35 ] | Offline | | |
RVR  | |  Kopš: 18. Sep 2008
Ziņojumi: 23062
Braucu ar: RVR
| Šādi piemēri ar pieturām netrūkst arī pilsētā.
No svaigākajiem: ar privātā finansējuma (Depo un laikam Lidl) iesaisti rekonstruēja Lielirbes/Ulmaņa krustojumu, tai skaitā uzbūvēja arī jaunu autobusa pieturu. Ar pieturu viss ok, tikai viena nianse - cilvēki no pieturas iet uz Spici, bet turp celiņš nav paredzēts, tāpēc tagad dabā ir dubļaina taka.
https://maps.app.goo.gl/gn93dTmAvrvrHupDA
Kad jautāju pašvaldības pārstāvim, kāpēc tāda nejēdzība, atbilde bija, ka šito finansēja un būvēja privātie. Finansētāju domu var saprast - kāpēc viņiem uz sava rēķina būvēt celiņu uz citu komercobjektu. Šis ir akmens pašvaldības pusē, kuri šo saskaņoja un neparedzēja, ka plūsma no pieturas būs dažādos virzienos. | Offline | | |
| Arsm3ns | |  Kopš: 27. Oct 2023
Ziņojumi: 1984
Braucu ar:
|
18 May 2026, 11:25:14 @RG rakstīja:
Jap, ir tādu daudz. Tas ir liels mīnuss no dzivošanas pļavā/šosejas malā.
P.s. tajās pieturās dienas beigās ir bariņš ar strādniekiem no tuvējām rūpnīcām/noliktavām.
jup un mongoļi, kuri būvē dvīņu mājas topošiem mārupiešiem.. | Offline | | |
|
Moderatori: 968-jk, AV, AiwaShuraLLP, BigArchi, GirtzB, Lafter, PERFS, RVR, R_BERGS, SteelRat, VLD, linda, mrc, noisex, smudo
|