Gadījuma bilde

Online

Pašreiz BMWPower skatās 159 viesi un 0 reģistrēti lietotāji.

Ienākt BMWPower

Lietotājvards:

Parole:

Atcerēties

Aizmirsi paroli?

Reģistrēties

Forums » Vispārējās diskusijas » Tērzētava

Tēma: Nekustamais īpašums II

AutorsZiņojums
RVR
27. Mar 2026, 10:24 #28041

Kopš: 18. Sep 2008

Ziņojumi: 23062

Braucu ar: RVR

Pēdējo 4 gadu laikā es tur braucu cauri abos virzienos gandrīz katru dienu. Sākumā smirdēja regulāri, tad parādījās periodi, kad nesmirdēja (acīmredzot, samazinājās apjomi dēļ kara un sankcijām), bet pēdējā laikā atkal laiku pa laikam ir.
Offline
HUBLOC
27. Mar 2026, 14:11 #28042

Kopš: 02. Oct 2007

No: Rīga

Ziņojumi: 4794

Braucu ar: SQ7


27 Mar 2026, 08:55:24 @Zeip rakstīja:
Tai mājai kkāda ventilācija ir? Nevienā bildē neredzēju. Vienīgais, kas ir redzams, ir uz jumta izvads āra skata bildē.


Ja jau ir pipsis, tad izskatās, ka ir paķerts tas sanmezgls un virtuve. Bildes mok neredz, bet nu to stavvadu ierikot jau nav baiga nauda. atbilstoši Noteikumi par Latvijas būvnormatīvu LBN 231-15 "Dzīvojamo un publisko ēku apkure un ventilācija" var vienā kanālā likt + tajā sanmezglā ir logs, kas automātā nodrošina svaiga gaisa pieplūdi.

Offline
AAE
28. Mar 2026, 08:18 #28043

Kopš: 01. Jul 2011

No: Rīga

Ziņojumi: 2356

Braucu ar: pirkstu pa rasējumu


27 Mar 2026, 08:42:15 @kkas rakstīja:
ielieciet linku labi uzceltai mājai pa 200k

Ja domā par jaunbūvēm, tad tādas mājas nebūvē priekš sludinājumiem, bet priekš dzīvošanas.
Ja arī kādam pēc uzbuvēšanas mainās plāni dzīvē, tad neviens netirgos par pašizmaksu, bet gan par tirgus cenu.

HUBLOC ļooooti pareizi matemātiku salika. Tik dēļ 20k neviens nejāsies un privāteni nebūvēs. No vienas privātenes vismaz 40-50k ir jāizceļ.
Offline
Janis_Janis
15. May 2026, 21:32 #28044

Kopš: 15. Nov 2018

Ziņojumi: 237

Braucu ar:

Sveiki!
Gan jau te kāds vairāk šarī zemes lietās kā es.
Ir vēlme iegādāties zemi mājas būvēšanai un sirdī iekrituši daži varianti, varbūt kāds var pakomentēt, kurš no šiem ilgtermiņā būtu labāks dēļ cenas pret ieguvumu..

1) Grēnes. Ir jau pilsētas kanalizācija un ūdens pievilkts. Vai tas ir +, vai drīzāk mīnuss, ka būs jāmaksā pēc pilsētas tarifa? Tuvu Olaines pilsētai. https://m.ss.com/msg/lv/real-estate/plots-and-l...enes/cfinhn.html

2)Stūnīšos. Ir visas komunikācijas. Tuvu Mārupei un Rīgai. Mīnuss-intensīvas satiksmes iela gar zemes gabalu. https://m.ss.com/msg/lv/real-estate/plots-and-l...nisi/bxxeco.html

Interesē tikai Ziepniekkalna, Mārupes, Olaines gals ~ 30k.
Offline
wanksta
15. May 2026, 22:36 #28045

Kopš: 05. Jun 2012

Ziņojumi: 7872

Braucu ar:

Es no dotajiem visdrīzāk izvēlētos nevienu
Otrais atkrīt uzreiz - blakus iela, rīgas apvedceļš, dzelzceļš, komercobjekts ar kravas tehniku, vēl kaut kāda aizvēsturiska divstāvene, nu tur ir čau pilnīgs

Par pirmo nezinu, vietu īsti nepazīstu, bet nu skaidrs, ka ja tu tur tagad nopērc un uzbūvē viens no pirmajiem, nu tad rēķini ka vēl nākamos 20 gadus tur pamazām visur būs stroika apkārt - troksnis, tehnika utt, kāds vēl tas asfalts paliks pēc tā visa, to mežu blakus arī ļoti iespējams ka paretinās un paliksi vispār pļavas vidū. Nu nezin
Offline
juriz
15. May 2026, 22:58 #28046

Kopš: 24. May 2002

No: Jūrmala

Ziņojumi: 2733

Braucu ar: auto

Grēnēs kādus 40-70 numurus varētu ņemt. 27-37, laiakm kāda rūpnieciskās teritorija tieši blakus

Stūnīšos ir risks, ka var sanākt karot ar to lielo māju, jo tur viņiem vēsturiski iebraukts ceļš. Servitūts it kā neparādās, bet tur kādam var nepatikt, ka pēkšņi žogs priekšā. Un tā forma tam zemesgabalam arī tāda "interesanta".


Offline
Janis_Janis
16. May 2026, 09:04 #28047

Kopš: 15. Nov 2018

Ziņojumi: 237

Braucu ar:

Grēnēs patīk, ka tur salīdzinoši netālu Olaines pilsēta, attiecīgi skola, bērnudārzs. Ir vēl gabali otrā ceļa pusē pie Jaunolaines ciematos "Lubauši", "Ezītis", bet tur nav izbūvēta kanalizācija, urbums jātaisa, tālāk jāved uz Olaini bērnus. Hz.
Offline
casivupi
17. May 2026, 09:20 #28048

Kopš: 28. Jul 2023

Ziņojumi: 445

Braucu ar:


16 May 2026, 09:04:24 @Janis_Janis rakstīja:
Grēnēs patīk, ka tur salīdzinoši netālu Olaines pilsēta, attiecīgi skola, bērnudārzs. Ir vēl gabali otrā ceļa pusē pie Jaunolaines ciematos "Lubauši", "Ezītis", bet tur nav izbūvēta kanalizācija, urbums jātaisa, tālāk jāved uz Olaini bērnus. Hz.


Olaine ir pilnīga čuhņa
Offline
wanksta
17. May 2026, 10:53 #28049

Kopš: 05. Jun 2012

Ziņojumi: 7872

Braucu ar:


16 May 2026, 09:04:24 @Janis_Janis rakstīja:
Grēnēs patīk, ka tur salīdzinoši netālu Olaines pilsēta, attiecīgi skola, bērnudārzs. Ir vēl gabali otrā ceļa pusē pie Jaunolaines ciematos "Lubauši", "Ezītis", bet tur nav izbūvēta kanalizācija, urbums jātaisa, tālāk jāved uz Olaini bērnus. Hz.


https://www.ss.com/msg/lv/real-estate/plots-and...laine/imxbi.html Nu kas ar kaut ko šādu? Nu labi uz olaini pāri ceļam jāpārbrauc, bet nu vieta vismaz izskatās drusku interesantāka. Urbums un bio jātaisa, bet nu par cenu gan jau arī var patirgoties un normāla platība kaut cik

[ Šo ziņu laboja wanksta, 17 May 2026, 10:53:38 ]

Offline
michals1
17. May 2026, 22:13 #28050

Kopš: 17. Apr 2019

No: Salaspils

Ziņojumi: 2218

Braucu ar: Pilnu ķerru uz taras punktu.Nekad un neko lēti netirgoju.Ja kādam vajag lēti-tas nav pie manis!

Vienmēr apbrīnu izraisījuši ļaudis,kas kaut kur nekurienē vij ģimenes ligzdu. Uzlikt būdu jebkurā vietā nav lēti. Tad kāpēc ekonomēt uz lokāciju un pēc tam šaustīt sevi,ka dzīve sadirsta,nekusteklis nelikvīds,bērni turpmākos gadus ikdienā jāvadā uz/no skolas,jo gribējās pirmsākumos ietaupīt bik naudiņas......
Offline
crime
17. May 2026, 22:26 #28051

Kopš: 03. Jul 2008

No: Rīga

Ziņojumi: 9137

Braucu ar: m635csi


17 May 2026, 22:13:29 @michals1 rakstīja:
Vienmēr apbrīnu izraisījuši ļaudis,kas kaut kur nekurienē vij ģimenes ligzdu. Uzlikt būdu jebkurā vietā nav lēti. Tad kāpēc ekonomēt uz lokāciju un pēc tam šaustīt sevi,ka dzīve sadirsta,nekusteklis nelikvīds,bērni turpmākos gadus ikdienā jāvadā uz/no skolas,jo gribējās pirmsākumos ietaupīt bik naudiņas......

nu visur jau nav brīvi zemes pleķi pieejami blakus skolām un maximām
Offline
wanksta
17. May 2026, 23:09 #28052

Kopš: 05. Jun 2012

Ziņojumi: 7872

Braucu ar:


17 May 2026, 22:13:29 @michals1 rakstīja:
Vienmēr apbrīnu izraisījuši ļaudis,kas kaut kur nekurienē vij ģimenes ligzdu. Uzlikt būdu jebkurā vietā nav lēti. Tad kāpēc ekonomēt uz lokāciju un pēc tam šaustīt sevi,ka dzīve sadirsta,nekusteklis nelikvīds,bērni turpmākos gadus ikdienā jāvadā uz/no skolas,jo gribējās pirmsākumos ietaupīt bik naudiņas......


Nū varbūt jāpaskatās drusku no citas prizmas. Visiem nav prioritāte dzīvot pretī skolai vai kindergārdenam. Viņi izvēlās jebko citu kas viņiem ieņem augstāku vietu sarakstā - mieru, klusumu, lielu zemes gabalu, autonomu dzīvi, iespēju rīkot lielu jandāliņu dārzā vai dajebko citu, ko var normāli darīt ārpus pilsētas.
Man piemēram dzīve pilsētā nepatīk. Uz Rīgu vispār ja jaunībā likās ka tur ir īstā dzīve, tad tagad domāju kā ātrāk tur visu pa dienu izdarīt un aiztīties no tās čuhņas

Mazāko vedu no rīta uz dārzu, parasti sanāk pa ceļam, otru skolas busiņš savāc pretī mājai un pēc atved atpakaļ.

[ Šo ziņu laboja wanksta, 17 May 2026, 23:14:40 ]

Offline
Janis_Janis
18. May 2026, 08:49 #28053

Kopš: 15. Nov 2018

Ziņojumi: 237

Braucu ar:

Jā, šo redzēju. A nez, man jau liekas viss tas pats, kas Grēnēs, tikai vairāk braukšanas. Laikam, jāskatās uz vietas aizbraucot.


17 May 2026, 10:53:03 @wanksta rakstīja:

16 May 2026, 09:04:24 @Janis_Janis rakstīja:
Grēnēs patīk, ka tur salīdzinoši netālu Olaines pilsēta, attiecīgi skola, bērnudārzs. Ir vēl gabali otrā ceļa pusē pie Jaunolaines ciematos "Lubauši", "Ezītis", bet tur nav izbūvēta kanalizācija, urbums jātaisa, tālāk jāved uz Olaini bērnus. Hz.


https://www.ss.com/msg/lv/real-estate/plots-and...laine/imxbi.html Nu kas ar kaut ko šādu? Nu labi uz olaini pāri ceļam jāpārbrauc, bet nu vieta vismaz izskatās drusku interesantāka. Urbums un bio jātaisa, bet nu par cenu gan jau arī var patirgoties un normāla platība kaut cik
Offline
kkas
18. May 2026, 09:26 #28054

Kopš: 22. Apr 2008

Ziņojumi: 10313

Braucu ar: Alfu


17 May 2026, 23:09:34 @wanksta rakstīja:

17 May 2026, 22:13:29 @michals1 rakstīja:
Vienmēr apbrīnu izraisījuši ļaudis,kas kaut kur nekurienē vij ģimenes ligzdu. Uzlikt būdu jebkurā vietā nav lēti. Tad kāpēc ekonomēt uz lokāciju un pēc tam šaustīt sevi,ka dzīve sadirsta,nekusteklis nelikvīds,bērni turpmākos gadus ikdienā jāvadā uz/no skolas,jo gribējās pirmsākumos ietaupīt bik naudiņas......


Nū varbūt jāpaskatās drusku no citas prizmas. Visiem nav prioritāte dzīvot pretī skolai vai kindergārdenam. Viņi izvēlās jebko citu kas viņiem ieņem augstāku vietu sarakstā - mieru, klusumu, lielu zemes gabalu, autonomu dzīvi, iespēju rīkot lielu jandāliņu dārzā vai dajebko citu, ko var normāli darīt ārpus pilsētas.
Man piemēram dzīve pilsētā nepatīk. Uz Rīgu vispār ja jaunībā likās ka tur ir īstā dzīve, tad tagad domāju kā ātrāk tur visu pa dienu izdarīt un aiztīties no tās čuhņas

Mazāko vedu no rīta uz dārzu, parasti sanāk pa ceļam, otru skolas busiņš savāc pretī mājai un pēc atved atpakaļ.

dzīve viensētā nav jandāļiņš privātmāju rajonā/ciemā.
privātmāju ciemiem lauka vidū ir prozaiski iemesli un nevajg stāstīt ka vairums pieRīgā izvēlas labprātīgi, izvēlas, jo nav naudas/banka nefinansēs, lai renovētu vai nojauktu kkādu 350m2 senu māju pilsētas privātmāju rajonā. bieži tikai zeme pilsētā maksā 120m2 mājas cenā.
Offline
RVR
18. May 2026, 09:55 #28055

Kopš: 18. Sep 2008

Ziņojumi: 23062

Braucu ar: RVR

Domāju, ka ir gan - gan.
Diezgan daudziem tā ir apzināta izvēle. Jo dzīvošana pilsētā, kaut vai privātmāju rajonā, nozīmē arī satiksmes korķus un citas blakus parādības. Ne visi to vēlas. Savukārt daudzi "pilsētas pakalpojumi" nu jau ir labi pieejami arī Pierīgā.
Offline
RG
18. May 2026, 10:50 #28056

Kopš: 02. Nov 2006

No: Rīga

Ziņojumi: 788

Braucu ar:

Tas ir mūžigais jautājums, kādēļ cilvēki izvēlas dzīvot nekurienē. Un tur ir tikai viena atbilde: sākotnējā cena.
Mārupē tāds zemes gabals maksātu ap 100k.

Ir tak daudz patīkamāk redzēt bērnus bez gumijniekiem pie mājas, aiziet ar kājām līdz tuvējam veikalam un izvēlēties pastaigas virzienu, nevis kursēt taisnā līnijā līdz šosejai un gar to.

Atceros, ka vienreiz skatījos privātmāju Garkalnes rajonā. Viss smuki, bet bērni uz skolu var tikt tikai ar auto vai gar šoseju ar ričuku. Nu nafig...
Offline
Arsm3ns
18. May 2026, 11:06 #28057

Kopš: 27. Oct 2023

Ziņojumi: 1984

Braucu ar:


18 May 2026, 10:50:22 @RG rakstīja:
Tas ir mūžigais jautājums, kādēļ cilvēki izvēlas dzīvot nekurienē. Un tur ir tikai viena atbilde: sākotnējā cena.
Mārupē tāds zemes gabals maksātu ap 100k.

Ir tak daudz patīkamāk redzēt bērnus bez gumijniekiem pie mājas, aiziet ar kājām līdz tuvējam veikalam un izvēlēties pastaigas virzienu, nevis kursēt taisnā līnijā līdz šosejai un gar to.

Atceros, ka vienreiz skatījos privātmāju Garkalnes rajonā. Viss smuki, bet bērni uz skolu var tikt tikai ar auto vai gar šoseju ar ričuku. Nu nafig...
tagad arī Mārupe, kas sākās kā family ciemats baigi haotiski pusindustrializējies. Mājām priekšā top loģistikas centri, ražotnes utt, un redzu dienu dienā ļaudis gan un darbiem gan skolām brienam pa ceļa nomales grantēto daļu un šādi pazora skati netrūkst- pietura, kura tur sākas un tur beidzas Kas ir domāts ar to izkāpšanu tādās Mārupes pieturās, kuras ir daudz?! Izkāp un izgulies zālienā? Iet tad nav pa kurieni.

https://maps.app.goo.gl/h1nUCyUYD1B6if437

[ Šo ziņu laboja Arsm3ns, 18 May 2026, 11:08:27 ]

Offline
RG
18. May 2026, 11:25 #28058

Kopš: 02. Nov 2006

No: Rīga

Ziņojumi: 788

Braucu ar:

Jap, ir tādu daudz. Tas ir liels mīnuss no dzivošanas pļavā/šosejas malā.
P.s. tajās pieturās dienas beigās ir bariņš ar strādniekiem no tuvējām rūpnīcām/noliktavām.

[ Šo ziņu laboja RG, 18 May 2026, 11:26:35 ]

Offline
RVR
18. May 2026, 11:29 #28059

Kopš: 18. Sep 2008

Ziņojumi: 23062

Braucu ar: RVR

Šādi piemēri ar pieturām netrūkst arī pilsētā.

No svaigākajiem: ar privātā finansējuma (Depo un laikam Lidl) iesaisti rekonstruēja Lielirbes/Ulmaņa krustojumu, tai skaitā uzbūvēja arī jaunu autobusa pieturu. Ar pieturu viss ok, tikai viena nianse - cilvēki no pieturas iet uz Spici, bet turp celiņš nav paredzēts, tāpēc tagad dabā ir dubļaina taka.
https://maps.app.goo.gl/gn93dTmAvrvrHupDA

Kad jautāju pašvaldības pārstāvim, kāpēc tāda nejēdzība, atbilde bija, ka šito finansēja un būvēja privātie. Finansētāju domu var saprast - kāpēc viņiem uz sava rēķina būvēt celiņu uz citu komercobjektu. Šis ir akmens pašvaldības pusē, kuri šo saskaņoja un neparedzēja, ka plūsma no pieturas būs dažādos virzienos.
Offline
Arsm3ns
18. May 2026, 11:29 #28060

Kopš: 27. Oct 2023

Ziņojumi: 1984

Braucu ar:


18 May 2026, 11:25:14 @RG rakstīja:
Jap, ir tādu daudz. Tas ir liels mīnuss no dzivošanas pļavā/šosejas malā.
P.s. tajās pieturās dienas beigās ir bariņš ar strādniekiem no tuvējām rūpnīcām/noliktavām.
jup un mongoļi, kuri būvē dvīņu mājas topošiem mārupiešiem..
Offline

Moderatori: 968-jk, AV, AiwaShuraLLP, BigArchi, GirtzB, Lafter, PERFS, RVR, R_BERGS, SteelRat, VLD, linda, mrc, noisex, smudo