| Autors | Ziņojums |
| jauns64 | |
Kopš: 08. Jun 2016
Ziņojumi: 56
Braucu ar:
| Ja aktuālajā dzīvokļa inventarizācijas lietā uzrādās attēlā redzamā atzīme, bet pats plāns idejiski jau izskatās uzzīmēts korekti, vai tur vēl kaut kas jālegalizē un pastāv kādas problēmu iespējas? 
Reāli izmaiņas ir vienas nenesošās sienas ietvaros sērijveida dzīvoklī, pati atzīme arī sena un pa to laiku mainījušies daži īpašnieki. Tagad nevaru saprast pirms investēt, vai tas ir kas būtisks.[ Šo ziņu laboja jauns64, 21 Dec 2025, 08:30:42 ] |
Offline | |
|
| Ksneps | |
Kopš: 02. Sep 2005
No: Rīga
Ziņojumi: 1546
Braucu ar:
| Tev mo sērijas kā teicienā: pārlieku centība aptumšo prātu.
Tak pērc un darbojies. Ko tu rausties. |
Offline | |
|
| RaL | |
 Kopš: 23. Jul 2006
No: Rīga
Ziņojumi: 4064
Braucu ar: kruīzu
|
21 Dec 2025, 10:04:32 @Ksneps rakstīja:
Tev mo sērijas kā teicienā: pārlieku centība aptumšo prātu.
Tak pērc un darbojies. Ko tu rausties.
Ta gluži ari nevar teikt..
Banka nedos nevienam kredītu, ja viss nebūs legalizēts.
Pirmais gan vertetajs prasis dokumentus un pateiks, vai viss ir ok.
Par konkreto zimogu gan viedokla nav, vai tā ir uzskatama par legalizaciju vai ne |
Offline | |
|
| Oo_jaa_rs | |
Kopš: 14. Nov 2016
No: Rīga
Ziņojumi: 710
Braucu ar: Subaru
| Tak ne tuvu ne visiem ir vajadzīgas bankas. Bet ieteikums pareizs.
|
Offline | |
|
| kexxx | |
 Kopš: 12. Dec 2010
Ziņojumi: 14210
Braucu ar:
|
21 Dec 2025, 11:50:00 @RaL rakstīja:
21 Dec 2025, 10:04:32 @Ksneps rakstīja:
Tev mo sērijas kā teicienā: pārlieku centība aptumšo prātu.
Tak pērc un darbojies. Ko tu rausties.
Ta gluži ari nevar teikt..
Banka nedos nevienam kredītu, ja viss nebūs legalizēts.
Pirmais gan vertetajs prasis dokumentus un pateiks, vai viss ir ok.
Par konkreto zimogu gan viedokla nav, vai tā ir uzskatama par legalizaciju vai ne
banka var arī iedot kredītu, bet ar nosacījumu, ka kkādā noteiktā laikā pārbūvi jālegalizē |
Offline | |
|
| jauns64 | |
Kopš: 08. Jun 2016
Ziņojumi: 56
Braucu ar:
|
21 Dec 2025, 12:17:33 @kexxx rakstīja:
21 Dec 2025, 11:50:00 @RaL rakstīja:
21 Dec 2025, 10:04:32 @Ksneps rakstīja:
Tev mo sērijas kā teicienā: pārlieku centība aptumšo prātu.
Tak pērc un darbojies. Ko tu rausties.
Ta gluži ari nevar teikt..
Banka nedos nevienam kredītu, ja viss nebūs legalizēts.
Pirmais gan vertetajs prasis dokumentus un pateiks, vai viss ir ok.
Par konkreto zimogu gan viedokla nav, vai tā ir uzskatama par legalizaciju vai ne
banka var arī iedot kredītu, bet ar nosacījumu, ka kkādā noteiktā laikā pārbūvi jālegalizē
Šeit bankas finansējums neplānojas un vērtējums arī nē. Pirmdien būs jāuzzvana vzd apjautāties. |
Offline | |
|
| jauns64 | |
Kopš: 08. Jun 2016
Ziņojumi: 56
Braucu ar:
|
21 Dec 2025, 10:04:32 @Ksneps rakstīja:
Tev mo sērijas kā teicienā: pārlieku centība aptumšo prātu.
Tak pērc un darbojies. Ko tu rausties.
Idejiski uz to velk - ja tik daudzus gadus viss visiem bijis ok un pēc būtības nekas neatļauts tur nav. Bet nu šādu zīmogu pats pirmo reizi redzu. |
Offline | |
|
| RaL | |
 Kopš: 23. Jul 2006
No: Rīga
Ziņojumi: 4064
Braucu ar: kruīzu
| Ja tagad nevajag kredītu, tad nevar zināt, kā vēlāk potenciālajam pircējam, ja vajadzēs pārdot...
Kad es tirgoju dzīvokli, tad, izņemot vienu, visiem lielākā vai mazākā mērā runa bija par kredīta ņemšanu, un visi jautāja, vai pārbūve ir reģistrēta. |
Offline | |
|
|
|
| Dezinfektors | |
 Kopš: 08. Nov 2010
No: Rīga
Ziņojumi: 516
Braucu ar: Jawu un Audi
| Nameiz. Es nopirku īpašumu ar nereģistrētu pārbūvi. Nenesošās sienas bija nojauktas. Bankai par to nekāda bēdiņa nebija. Līgumā ieraktsīja, ka vajag gada laikā sakārtot, ja nesakārtos tad +0,5% klāt procentu likmei līdz būs sakārtots. |
Offline | |
|
| jauns64 | |
Kopš: 08. Jun 2016
Ziņojumi: 56
Braucu ar:
|
22 Dec 2025, 09:08:27 @Dezinfektors rakstīja:
Nameiz. Es nopirku īpašumu ar nereģistrētu pārbūvi. Nenesošās sienas bija nojauktas. Bankai par to nekāda bēdiņa nebija. Līgumā ieraktsīja, ka vajag gada laikā sakārtot, ja nesakārtos tad +0,5% klāt procentu likmei līdz būs sakārtots.
Man te vairāk paliek jautājums, vai tā vispār vēl skaitās nereģistrēta pārbūve, ja uzzīmētais plāns atbilst dzīvei, bet ir šāds zīmogs. Attiecīgi vai potenciālas reģistrēšas izmaksas likt iekšā cenas samazinājumā pie pirkšanas. |
Offline | |
|
| RaL | |
 Kopš: 23. Jul 2006
No: Rīga
Ziņojumi: 4064
Braucu ar: kruīzu
|
22 Dec 2025, 09:08:27 @Dezinfektors rakstīja:
Nameiz. Es nopirku īpašumu ar nereģistrētu pārbūvi. Nenesošās sienas bija nojauktas. Bankai par to nekāda bēdiņa nebija. Līgumā ieraktsīja, ka vajag gada laikā sakārtot, ja nesakārtos tad +0,5% klāt procentu likmei līdz būs sakārtots.
Tikai norādu uz riskiem un cilvēku interesi par sakārtotu dokumentāciju. 
Gala lēmumu katrs pats pieņem, izvērtējot, kas svarīgs.
P.s. vispār tagad atcerējos, ka vieniem draugiem gan banka nedeva kredītu, kamēr pardevējs nesakārtoja papīrus (~3 mēneši)
P.s.2 ja ir vēlme pēc sakārtotiem papīriem, tad ieteiktu līdz galam noskaidrot par to zīmogu. Cik saprotu, tad tas arī tiek darīts. Intereses pēc iemet rezultātu šeit, ja sanāk. |
Offline | |
|
| Mizx | |
 Kopš: 26. Apr 2004
No: Rīga
Ziņojumi: 7691
Braucu ar:
| Paziņai bija problēmas dabūt kredītu tikai tāpēc, ka pārdevēji lodžijas logu bija uztaisījuši mazliet lielāks līdz grīdai, nevis 20-30 cm no grīdas un tas nebija saskaņots. Beigās kredītu dabūja, bet ar piepūli un banka esot atzīmējusi, ka tā esot maznozīmīga atkāpe. |
Offline | |
|
| Mizx | |
 Kopš: 26. Apr 2004
No: Rīga
Ziņojumi: 7691
Braucu ar:
|
22 Dec 2025, 09:34:28 @jauns64 rakstīja:
22 Dec 2025, 09:08:27 @Dezinfektors rakstīja:
Nameiz. Es nopirku īpašumu ar nereģistrētu pārbūvi. Nenesošās sienas bija nojauktas. Bankai par to nekāda bēdiņa nebija. Līgumā ieraktsīja, ka vajag gada laikā sakārtot, ja nesakārtos tad +0,5% klāt procentu likmei līdz būs sakārtots.
Man te vairāk paliek jautājums, vai tā vispār vēl skaitās nereģistrēta pārbūve, ja uzzīmētais plāns atbilst dzīvei, bet ir šāds zīmogs. Attiecīgi vai potenciālas reģistrēšas izmaksas likt iekšā cenas samazinājumā pie pirkšanas.
Tas ir labs iemesls kaulēties par cenu vispār. Jo neatļautā pārbūve var būt arī tāda, ka viss jāatjauno kā bija, kā negribas vai saskaņošana sanāk ļoti dārga un sarežģīta utt. |
Offline | |
|
| jauns64 | |
Kopš: 08. Jun 2016
Ziņojumi: 56
Braucu ar:
|
22 Dec 2025, 10:00:30 @RaL rakstīja:
P.s.2 ja ir vēlme pēc sakārtotiem papīriem, tad ieteiktu līdz galam noskaidrot par to zīmogu. Cik saprotu, tad tas arī tiek darīts. Intereses pēc iemet rezultātu šeit, ja sanāk.
VZD un pēc tam būvvalde tikai vispārināti varēja iekomentēt (jo es neesmu īpašnieks), bet pēc būvvaldes teiktā, ka visdrīzāk vajadzīgais saskaņojums tur nav bijis nekad (tādēļ zīmogs saglabājies) un būs vajadzība, lai arhitekts uzzīmē plānu un iesniedz BIS būvniecības/pārplānošanas oficiālai reģistrācijai (īsāk sakot, kādi 300eur par pārplānošanu arhitekta/pārplānošanas uzņēmumam un ap 200eur par reģistrāciju VZD/būvvaldē). |
Offline | |
|
| AndrisK | |
 Kopš: 20. Mar 2006
Ziņojumi: 1891
Braucu ar: Xu
|
19 Dec 2025, 00:56:57 @AndrisK rakstīja:
Pārdodu 2 istabu dzīvokli vecajā Ziepniekkalnā 3 min. gājienā no CSDD, 52m2 103.sērija, 3.stāvs, 59300€
|
Offline | |
|
| KM | |
 Kopš: 28. Oct 2005
No: Rīga
Ziņojumi: 7484
Braucu ar: ///M
| ja kadam interesē ir 1 istabnieks, paneļ mājā vecajā ziepniekkalnā 3 stavs, 300e mēnēsī + komunālie. |
Offline | |
|
|
|
| wanksta | |
 Kopš: 05. Jun 2012
Ziņojumi: 7872
Braucu ar:
| Nu Lieldienu sala laikam beidzot ir "aizgājusi"
Intereses pēc pa cik, ir jau kāds skatījies? |
Offline | |
|
Arturiks  | |
 Kopš: 01. Nov 2008
No: Rīga
Ziņojumi: 9305
Braucu ar: 26 & 26 & 11
| Šķiet, ka tā informācija jau bija visur pavīdējusi - 3 mio Booking group īpašniekam. |
Offline | |
|
| dzivalegenda | |
Kopš: 23. Oct 2025
No: Rīga
Ziņojumi: 2
Braucu ar: Taksi
| www.axohouse.eu - paturpinot diskusiju, noteikti ieteiktu šo ražotāju moduļu mājām. Pašiem ar sievu bija ļoti patīkama pieredze - atsaucīgi un zinoši džeki, visu izdarīja kā vajag.
Ražotne ir atvērta, parādīja visus materiālus un atstāja profesionālu iespaidu. |
Offline | |
|
| RaL | |
 Kopš: 23. Jul 2006
No: Rīga
Ziņojumi: 4064
Braucu ar: kruīzu
|
08 Jan 2026, 21:24:53 @dzivalegenda rakstīja:
www.axohouse.eu - paturpinot diskusiju, noteikti ieteiktu šo ražotāju moduļu mājām. Pašiem ar sievu bija ļoti patīkama pieredze - atsaucīgi un zinoši džeki, visu izdarīja kā vajag.
Ražotne ir atvērta, parādīja visus materiālus un atstāja profesionālu iespaidu.
Kad būs kas uzbūvēts, tad varēs teikt, ka atstāja patīkamu iespaidu. Kad bus Tev, ko uzcēluši, tad varēsi iedot atsauksmi. Līdz tam tā ir tukša ļurināšana  |
Offline | |
|