Online

Pašreiz BMWPower skatās 151 viesi un 0 reģistrēti lietotāji.

Ienākt BMWPower

Lietotājvards:

Parole:

Atcerēties

Aizmirsi paroli?

Reģistrēties

Forums » Vispārējās diskusijas » Tērzētava

Tēma: Nekustamais īpašums II

AutorsZiņojums
jauns64
21. Dec 2025, 08:24 #27941

Kopš: 08. Jun 2016

Ziņojumi: 56

Braucu ar:

Ja aktuālajā dzīvokļa inventarizācijas lietā uzrādās attēlā redzamā atzīme, bet pats plāns idejiski jau izskatās uzzīmēts korekti, vai tur vēl kaut kas jālegalizē un pastāv kādas problēmu iespējas?

Reāli izmaiņas ir vienas nenesošās sienas ietvaros sērijveida dzīvoklī, pati atzīme arī sena un pa to laiku mainījušies daži īpašnieki. Tagad nevaru saprast pirms investēt, vai tas ir kas būtisks.

[ Šo ziņu laboja jauns64, 21 Dec 2025, 08:30:42 ]

Offline
Ksneps
21. Dec 2025, 10:04 #27942

Kopš: 02. Sep 2005

No: Rīga

Ziņojumi: 1546

Braucu ar:

Tev mo sērijas kā teicienā: pārlieku centība aptumšo prātu.



Tak pērc un darbojies. Ko tu rausties.
Offline
RaL
21. Dec 2025, 11:50 #27943

Kopš: 23. Jul 2006

No: Rīga

Ziņojumi: 4064

Braucu ar: kruīzu


21 Dec 2025, 10:04:32 @Ksneps rakstīja:
Tev mo sērijas kā teicienā: pārlieku centība aptumšo prātu.



Tak pērc un darbojies. Ko tu rausties.


Ta gluži ari nevar teikt..

Banka nedos nevienam kredītu, ja viss nebūs legalizēts.

Pirmais gan vertetajs prasis dokumentus un pateiks, vai viss ir ok.

Par konkreto zimogu gan viedokla nav, vai tā ir uzskatama par legalizaciju vai ne
Offline
Oo_jaa_rs
21. Dec 2025, 11:53 #27944

Kopš: 14. Nov 2016

No: Rīga

Ziņojumi: 710

Braucu ar: Subaru

Tak ne tuvu ne visiem ir vajadzīgas bankas. Bet ieteikums pareizs.
Offline
kexxx
21. Dec 2025, 12:17 #27945

Kopš: 12. Dec 2010

Ziņojumi: 14210

Braucu ar:


21 Dec 2025, 11:50:00 @RaL rakstīja:

21 Dec 2025, 10:04:32 @Ksneps rakstīja:
Tev mo sērijas kā teicienā: pārlieku centība aptumšo prātu.



Tak pērc un darbojies. Ko tu rausties.


Ta gluži ari nevar teikt..

Banka nedos nevienam kredītu, ja viss nebūs legalizēts.

Pirmais gan vertetajs prasis dokumentus un pateiks, vai viss ir ok.

Par konkreto zimogu gan viedokla nav, vai tā ir uzskatama par legalizaciju vai ne


banka var arī iedot kredītu, bet ar nosacījumu, ka kkādā noteiktā laikā pārbūvi jālegalizē
Offline
jauns64
21. Dec 2025, 13:43 #27946

Kopš: 08. Jun 2016

Ziņojumi: 56

Braucu ar:


21 Dec 2025, 12:17:33 @kexxx rakstīja:

21 Dec 2025, 11:50:00 @RaL rakstīja:

21 Dec 2025, 10:04:32 @Ksneps rakstīja:
Tev mo sērijas kā teicienā: pārlieku centība aptumšo prātu.



Tak pērc un darbojies. Ko tu rausties.


Ta gluži ari nevar teikt..

Banka nedos nevienam kredītu, ja viss nebūs legalizēts.

Pirmais gan vertetajs prasis dokumentus un pateiks, vai viss ir ok.

Par konkreto zimogu gan viedokla nav, vai tā ir uzskatama par legalizaciju vai ne


banka var arī iedot kredītu, bet ar nosacījumu, ka kkādā noteiktā laikā pārbūvi jālegalizē


Šeit bankas finansējums neplānojas un vērtējums arī nē. Pirmdien būs jāuzzvana vzd apjautāties.
Offline
jauns64
21. Dec 2025, 13:46 #27947

Kopš: 08. Jun 2016

Ziņojumi: 56

Braucu ar:


21 Dec 2025, 10:04:32 @Ksneps rakstīja:
Tev mo sērijas kā teicienā: pārlieku centība aptumšo prātu.



Tak pērc un darbojies. Ko tu rausties.


Idejiski uz to velk - ja tik daudzus gadus viss visiem bijis ok un pēc būtības nekas neatļauts tur nav. Bet nu šādu zīmogu pats pirmo reizi redzu.
Offline
RaL
21. Dec 2025, 18:45 #27948

Kopš: 23. Jul 2006

No: Rīga

Ziņojumi: 4064

Braucu ar: kruīzu

Ja tagad nevajag kredītu, tad nevar zināt, kā vēlāk potenciālajam pircējam, ja vajadzēs pārdot...
Kad es tirgoju dzīvokli, tad, izņemot vienu, visiem lielākā vai mazākā mērā runa bija par kredīta ņemšanu, un visi jautāja, vai pārbūve ir reģistrēta.
Offline
Dezinfektors
22. Dec 2025, 09:08 #27949

Kopš: 08. Nov 2010

No: Rīga

Ziņojumi: 516

Braucu ar: Jawu un Audi

Nameiz. Es nopirku īpašumu ar nereģistrētu pārbūvi. Nenesošās sienas bija nojauktas. Bankai par to nekāda bēdiņa nebija. Līgumā ieraktsīja, ka vajag gada laikā sakārtot, ja nesakārtos tad +0,5% klāt procentu likmei līdz būs sakārtots.
Offline
jauns64
22. Dec 2025, 09:34 #27950

Kopš: 08. Jun 2016

Ziņojumi: 56

Braucu ar:


22 Dec 2025, 09:08:27 @Dezinfektors rakstīja:
Nameiz. Es nopirku īpašumu ar nereģistrētu pārbūvi. Nenesošās sienas bija nojauktas. Bankai par to nekāda bēdiņa nebija. Līgumā ieraktsīja, ka vajag gada laikā sakārtot, ja nesakārtos tad +0,5% klāt procentu likmei līdz būs sakārtots.


Man te vairāk paliek jautājums, vai tā vispār vēl skaitās nereģistrēta pārbūve, ja uzzīmētais plāns atbilst dzīvei, bet ir šāds zīmogs. Attiecīgi vai potenciālas reģistrēšas izmaksas likt iekšā cenas samazinājumā pie pirkšanas.
Offline
RaL
22. Dec 2025, 10:00 #27951

Kopš: 23. Jul 2006

No: Rīga

Ziņojumi: 4064

Braucu ar: kruīzu


22 Dec 2025, 09:08:27 @Dezinfektors rakstīja:
Nameiz. Es nopirku īpašumu ar nereģistrētu pārbūvi. Nenesošās sienas bija nojauktas. Bankai par to nekāda bēdiņa nebija. Līgumā ieraktsīja, ka vajag gada laikā sakārtot, ja nesakārtos tad +0,5% klāt procentu likmei līdz būs sakārtots.


Tikai norādu uz riskiem un cilvēku interesi par sakārtotu dokumentāciju.

Gala lēmumu katrs pats pieņem, izvērtējot, kas svarīgs.

P.s. vispār tagad atcerējos, ka vieniem draugiem gan banka nedeva kredītu, kamēr pardevējs nesakārtoja papīrus (~3 mēneši)

P.s.2 ja ir vēlme pēc sakārtotiem papīriem, tad ieteiktu līdz galam noskaidrot par to zīmogu. Cik saprotu, tad tas arī tiek darīts. Intereses pēc iemet rezultātu šeit, ja sanāk.
Offline
Mizx
22. Dec 2025, 10:53 #27952

Kopš: 26. Apr 2004

No: Rīga

Ziņojumi: 7691

Braucu ar:

Paziņai bija problēmas dabūt kredītu tikai tāpēc, ka pārdevēji lodžijas logu bija uztaisījuši mazliet lielāks līdz grīdai, nevis 20-30 cm no grīdas un tas nebija saskaņots. Beigās kredītu dabūja, bet ar piepūli un banka esot atzīmējusi, ka tā esot maznozīmīga atkāpe.
Offline
Mizx
22. Dec 2025, 11:07 #27953

Kopš: 26. Apr 2004

No: Rīga

Ziņojumi: 7691

Braucu ar:


22 Dec 2025, 09:34:28 @jauns64 rakstīja:

22 Dec 2025, 09:08:27 @Dezinfektors rakstīja:
Nameiz. Es nopirku īpašumu ar nereģistrētu pārbūvi. Nenesošās sienas bija nojauktas. Bankai par to nekāda bēdiņa nebija. Līgumā ieraktsīja, ka vajag gada laikā sakārtot, ja nesakārtos tad +0,5% klāt procentu likmei līdz būs sakārtots.


Man te vairāk paliek jautājums, vai tā vispār vēl skaitās nereģistrēta pārbūve, ja uzzīmētais plāns atbilst dzīvei, bet ir šāds zīmogs. Attiecīgi vai potenciālas reģistrēšas izmaksas likt iekšā cenas samazinājumā pie pirkšanas.
Tas ir labs iemesls kaulēties par cenu vispār. Jo neatļautā pārbūve var būt arī tāda, ka viss jāatjauno kā bija, kā negribas vai saskaņošana sanāk ļoti dārga un sarežģīta utt.
Offline
jauns64
22. Dec 2025, 20:32 #27954

Kopš: 08. Jun 2016

Ziņojumi: 56

Braucu ar:


22 Dec 2025, 10:00:30 @RaL rakstīja:


P.s.2 ja ir vēlme pēc sakārtotiem papīriem, tad ieteiktu līdz galam noskaidrot par to zīmogu. Cik saprotu, tad tas arī tiek darīts. Intereses pēc iemet rezultātu šeit, ja sanāk.


VZD un pēc tam būvvalde tikai vispārināti varēja iekomentēt (jo es neesmu īpašnieks), bet pēc būvvaldes teiktā, ka visdrīzāk vajadzīgais saskaņojums tur nav bijis nekad (tādēļ zīmogs saglabājies) un būs vajadzība, lai arhitekts uzzīmē plānu un iesniedz BIS būvniecības/pārplānošanas oficiālai reģistrācijai (īsāk sakot, kādi 300eur par pārplānošanu arhitekta/pārplānošanas uzņēmumam un ap 200eur par reģistrāciju VZD/būvvaldē).
Offline
AndrisK
25. Dec 2025, 00:50 #27955

Kopš: 20. Mar 2006

Ziņojumi: 1891

Braucu ar: Xu


19 Dec 2025, 00:56:57 @AndrisK rakstīja:
Pārdodu 2 istabu dzīvokli vecajā Ziepniekkalnā 3 min. gājienā no CSDD, 52m2 103.sērija, 3.stāvs, 59300€
Offline
KM
25. Dec 2025, 17:31 #27956

Kopš: 28. Oct 2005

No: Rīga

Ziņojumi: 7484

Braucu ar: ///M

ja kadam interesē ir 1 istabnieks, paneļ mājā vecajā ziepniekkalnā 3 stavs, 300e mēnēsī + komunālie.
Offline
wanksta
29. Dec 2025, 21:53 #27957

Kopš: 05. Jun 2012

Ziņojumi: 7872

Braucu ar:

Nu Lieldienu sala laikam beidzot ir "aizgājusi"
Intereses pēc pa cik, ir jau kāds skatījies?
Offline
Arturiks
29. Dec 2025, 22:30 #27958

Kopš: 01. Nov 2008

No: Rīga

Ziņojumi: 9305

Braucu ar: 26 & 26 & 11

Šķiet, ka tā informācija jau bija visur pavīdējusi - 3 mio Booking group īpašniekam.
Offline
dzivalegenda
08. Jan 2026, 21:24 #27959

Kopš: 23. Oct 2025

No: Rīga

Ziņojumi: 2

Braucu ar: Taksi

www.axohouse.eu - paturpinot diskusiju, noteikti ieteiktu šo ražotāju moduļu mājām. Pašiem ar sievu bija ļoti patīkama pieredze - atsaucīgi un zinoši džeki, visu izdarīja kā vajag.
Ražotne ir atvērta, parādīja visus materiālus un atstāja profesionālu iespaidu.
Offline
RaL
08. Jan 2026, 21:34 #27960

Kopš: 23. Jul 2006

No: Rīga

Ziņojumi: 4064

Braucu ar: kruīzu


08 Jan 2026, 21:24:53 @dzivalegenda rakstīja:
www.axohouse.eu - paturpinot diskusiju, noteikti ieteiktu šo ražotāju moduļu mājām. Pašiem ar sievu bija ļoti patīkama pieredze - atsaucīgi un zinoši džeki, visu izdarīja kā vajag.
Ražotne ir atvērta, parādīja visus materiālus un atstāja profesionālu iespaidu.


Kad būs kas uzbūvēts, tad varēs teikt, ka atstāja patīkamu iespaidu. Kad bus Tev, ko uzcēluši, tad varēsi iedot atsauksmi. Līdz tam tā ir tukša ļurināšana
Offline

Moderatori: 968-jk, AV, AiwaShuraLLP, BigArchi, GirtzB, Lafter, PERFS, RVR, R_BERGS, SteelRat, VLD, linda, mrc, noisex, smudo