Online

Pašreiz BMWPower skatās 98 viesi un 6 reģistrēti lietotāji.

Ienākt BMWPower

Lietotājvards:

Parole:

Atcerēties

Aizmirsi paroli?

Reģistrēties

Forums » Vispārējās diskusijas » Tērzētava

Tēma: Nekustamais īpašums II

AutorsZiņojums
Mizx
20. May 2025, 10:17 #27321

Kopš: 26. Apr 2004

No: Rīga

Ziņojumi: 7694

Braucu ar:


20 May 2025, 09:12:21 @AigarsV rakstīja:
Nemaksāt nodokļus ir norma, vai šis aprēķins ir pēc nodokļiem?
Pēc tā aprēķina Bitkoins var iet atpūsties, jo NĪ Latvijā izrādās ir zelta bedre: +50% vērtības 5 gadu laikā. Kamēr tirgus pārskatos ir citi cipari. Laikam tie visi melo, lai tikai neviens neinvestētu NĪ.
Offline
Arsm3ns
20. May 2025, 10:39 #27322

Kopš: 27. Oct 2023

Ziņojumi: 1984

Braucu ar:


20 May 2025, 10:17:07 @Mizx rakstīja:

20 May 2025, 09:12:21 @AigarsV rakstīja:
Nemaksāt nodokļus ir norma, vai šis aprēķins ir pēc nodokļiem?
Pēc tā aprēķina Bitkoins var iet atpūsties, jo NĪ Latvijā izrādās ir zelta bedre: +50% vērtības 5 gadu laikā. Kamēr tirgus pārskatos ir citi cipari. Laikam tie visi melo, lai tikai neviens neinvestētu NĪ.
kaut kāds deficīts ir, jo nesen viens veco divistabnieku Ķek.pagastā ielika par adekvātu turgus cenu (un kā likums ļoti augstiem komunālajiem) un izveidojās gara rinda īrēt gribētāju
Offline
XK220
20. May 2025, 11:14 #27323

Kopš: 26. Dec 2015

No: Rīga

Ziņojumi: 3310

Braucu ar: zirgu


20 May 2025, 10:17:07 @Mizx rakstīja:

20 May 2025, 09:12:21 @AigarsV rakstīja:
Nemaksāt nodokļus ir norma, vai šis aprēķins ir pēc nodokļiem?
Pēc tā aprēķina Bitkoins var iet atpūsties, jo NĪ Latvijā izrādās ir zelta bedre: +50% vērtības 5 gadu laikā. Kamēr tirgus pārskatos ir citi cipari. Laikam tie visi melo, lai tikai neviens neinvestētu NĪ.

Ej palasi tirgus pārskatus, bet pastāsti to savai mammai, nevis šeit, labi?
Offline
Mizx
20. May 2025, 12:24 #27324

Kopš: 26. Apr 2004

No: Rīga

Ziņojumi: 7694

Braucu ar:


20 May 2025, 11:14:21 @XK220 rakstīja:

20 May 2025, 10:17:07 @Mizx rakstīja:

20 May 2025, 09:12:21 @AigarsV rakstīja:
Nemaksāt nodokļus ir norma, vai šis aprēķins ir pēc nodokļiem?
Pēc tā aprēķina Bitkoins var iet atpūsties, jo NĪ Latvijā izrādās ir zelta bedre: +50% vērtības 5 gadu laikā. Kamēr tirgus pārskatos ir citi cipari. Laikam tie visi melo, lai tikai neviens neinvestētu NĪ.

Ej palasi tirgus pārskatus, bet pastāsti to savai mammai, nevis šeit, labi?
Pārlasīju, tāpēc arī komentēju. Savus slapjos sapņus vari uzspraust uz nagliņas un lieki nemulsināt cilvēkus. Parastu sērijveida dzīvokļu cena vidēji ir ~+10%, nevis +50%. Labākajā gadījumā dažās kategorijās +30%, kas joprojām ir tālu no safantazētā.
Offline
walder
20. May 2025, 23:16 #27325

Kopš: 18. Apr 2007

No: Rīga

Ziņojumi: 8699

Braucu ar: 7 seat MPV


20 May 2025, 11:35:47 @Elviss rakstīja:
Katru reizi kā šī tēma, visi aizmirst, ka ir nemaksājoši īrnkeki, neizīrēts dzīvoklis un pēc 10 gadiem kas tik viņam nebūs jāremontē un ikdienas neplānoti remonti.

Sapņotājiem

Esmu izīrējis pāris dzīvokļus, tas ir suņa darbs un mūžīgā piša ar īrniekiem. Paldies, otrreiz nē
Offline
toolis
21. May 2025, 00:26 #27326

Kopš: 13. Jan 2016

No: Rīga

Ziņojumi: 1888

Braucu ar: xc90 / cbr1000rr

imho jūs te apspriežat kaut kādu slumlordu variantu izīrēt vienistabnieku bolderājā ar no tā izrietošajām sekām.

mūsdienās ir REIT un tamlīdzīgi instrumenti, lai viss tas jebatorijs ir kāda cita problēma nepaceļot dirsu no dīvāna, par ko pārvaldītājs saņem nelielu, bet godīgu atlīdzību, bet tu vari baudīt sava darba augļus.
Offline
HUBLOC
21. May 2025, 07:42 #27327

Kopš: 02. Oct 2007

No: Rīga

Ziņojumi: 4794

Braucu ar: SQ7

Yes, ja tu izīrē padumjo laiku bomžatņikā un nav svarīga, ka "ir jauns, svaigs remonts" tas kontingents un maksātspēja nosakās jau pēc rajona un sliekšņa pārkāpšanas brīža + kultūras līmenis. Un ar tādiem cilvēkiem būs skarba pieredze

Es 2 gadus jau kā izīrēju savu dzīvokli jaunbūvē un viss bez problēmām, 1x nomainīju veļeni. Bet rēķinos, ka reizi 3-5 gados būs kosmētika uz 3k, tīri sienas pārkrāsot un kaut ko mazu sataisīt.
Offline
xn3x
21. May 2025, 09:07 #27328

Kopš: 09. Sep 2007

Ziņojumi: 2812

Braucu ar: sieviešu auto

Labi/atbilstoši apdares materiāli ir atslēga īres dzīvoklī. Nu un lai īrnieki nav mežoņi. Man viens dzīvoklis pārdzīvoja kādus 4 īrniekus un mani pašu gadu 10 garumā, ar pilnīgi baltām sienām. Īrnieks izvācas, iztīra visu, nomazgā nospeķotos stūrus un viss kā jauns
Nezinu, iespējams jaunais īpašnieks joprojām nav neko krāsojis
Offline
kkas
21. May 2025, 09:24 #27329

Kopš: 22. Apr 2008

Ziņojumi: 10315

Braucu ar: Alfu


21 May 2025, 07:42:35 @HUBLOC rakstīja:
Yes, ja tu izīrē padumjo laiku bomžatņikā un nav svarīga, ka "ir jauns, svaigs remonts" tas kontingents un maksātspēja nosakās jau pēc rajona un sliekšņa pārkāpšanas brīža + kultūras līmenis. Un ar tādiem cilvēkiem būs skarba pieredze


Divi gadi nav nekas. Un arī pa štuku mēnesī var mierīgi uzrauties, īpaši tiem kas spēj samaksāt mēdz būt lielāki putni galvā un ir daudz nekaunīgāki par tiem taviem piesauktajiem bomžiem, viņš var arī gadiem maksāt ok, bet vienā naktī pazust un atstāt visu izdemolētu. Vai arī suns visu nah sagrauž, vinš tev ar smaidu sejā atdod atslēgas un pasaka ka tā ir tagad tava problēma. Pagriežās un aiziet. :truestory:
Offline
wanksta
21. May 2025, 09:34 #27330

Kopš: 05. Jun 2012

Ziņojumi: 7872

Braucu ar:

Man ir īrnieks tūlīt divi mēneši, vēl pat nav nevienu dakšiņu aizvedis un stāv tukšs, domā vai grib pārvākties un maksā
Offline
DiksIrseejs
21. May 2025, 09:42 #27331

Kopš: 08. Oct 2020

No: Dobele

Ziņojumi: 1476

Braucu ar: Hibrīdu

Gan jau tranzītdzīvoklis, kur uz pāris naktīm nelegālos imigrantus izmitināt.
Offline
wanksta
21. May 2025, 09:46 #27332

Kopš: 05. Jun 2012

Ziņojumi: 7872

Braucu ar:

Noup, tur nav gultas
Offline
DiksIrseejs
21. May 2025, 10:28 #27333

Kopš: 08. Oct 2020

No: Dobele

Ziņojumi: 1476

Braucu ar: Hibrīdu

Tieši tāpēc jau nav. Gultas baigi ierobežo izmitināmo personu skaitu. Bez gultām kapacitāte vismaz dubulta.
Offline
snowy
21. May 2025, 12:09 #27334

Kopš: 05. Feb 2011

Ziņojumi: 1281

Braucu ar: Nepīpētu salonu


14 Dec 2015, 12:53:43 @Kidd rakstīja:

14 Dec 2015, 12:50:39 viesulis rakstīja:
https://www.ss.lv/msg/lv/real-estate/homes-summ...ajari/nniip.html

Ir kādas atsauksmes par Bajāriem?


Iekšā mežā, blakus nav ne veikalu, ne skolas, ne bērnu dārzu, bet vieta ir klusa un mierīga. pats tur pētu māju tagad, bet nekas saprātīgs nav. dažreiz tur pieklibo ceļu tīrīšana, bet nekas traģisks. Par grunti un ūdens līmeņiem nemācēšu komentēt


10 gadi pagājuši, kāda tagadējā situācija Bajāros? Skatos, tur tagad sadalīta zeme un daudz gabali pieejami, pieejamas visas komunikācijas utt. Rail Baltic esamība nākotnē, bet kas ar to apvedceļu? Tur neplānojas kāds regulējamais krustojums, aplis, 2-līmeņu? Kas vispār vēl no ciematiem Rīgas labajā krastā ir ok, tā max 30min braucienā no Rīgas. Labamaja Tango 2 vieta liekas ok (pilsētā), tur braucot garām izskatās arī pašvaldība veloceļu/ietvi ierīko, bet šobrīd plika pļava bez ZG. Kā ar spicēm, ja 133 māju ciemats un sausa vasara? Carnikavā palikuši kaut kādi so so gabali zem augstsprieguma tikai. Kur vēl ir labas vietas?

Kādos web resursos skatīties nākotnes teritorijas plānus/attīstības, plūdus, ūdeņus utt?

[ Šo ziņu laboja snowy, 21 May 2025, 12:11:09 ]

Offline
XK220
21. May 2025, 12:19 #27335

Kopš: 26. Dec 2015

No: Rīga

Ziņojumi: 3310

Braucu ar: zirgu


20 May 2025, 12:24:12 @Mizx rakstīja:

20 May 2025, 11:14:21 @XK220 rakstīja:

20 May 2025, 10:17:07 @Mizx rakstīja:

20 May 2025, 09:12:21 @AigarsV rakstīja:
Nemaksāt nodokļus ir norma, vai šis aprēķins ir pēc nodokļiem?
Pēc tā aprēķina Bitkoins var iet atpūsties, jo NĪ Latvijā izrādās ir zelta bedre: +50% vērtības 5 gadu laikā. Kamēr tirgus pārskatos ir citi cipari. Laikam tie visi melo, lai tikai neviens neinvestētu NĪ.

Ej palasi tirgus pārskatus, bet pastāsti to savai mammai, nevis šeit, labi?
Pārlasīju, tāpēc arī komentēju. Savus slapjos sapņus vari uzspraust uz nagliņas un lieki nemulsināt cilvēkus. Parastu sērijveida dzīvokļu cena vidēji ir ~+10%, nevis +50%. Labākajā gadījumā dažās kategorijās +30%, kas joprojām ir tālu no safantazētā.

Esmu 200+ īrniekus laidis iekšā daudz un dažādos savos dzīvokļos daudzu gadu laikā.
Man ir maza aizdoma, ka es zinu labāk
Protams, viss ir pie pieņēmuma, ka nopirkts par pareizu ciparu. Īpašumi krietni uzkāpa cenā kovid laikā. Viss, ko pirku pirms 5 gadiem par 18-20 ir stabils 30+. Par 31 nesen nopirku to pašu, par ko pirms 5 gadiem dotu max 20.
Offline
uteo
21. May 2025, 13:05 #27336

Kopš: 26. Jun 2010

No: Sigulda

Ziņojumi: 1125

Braucu ar:


21 May 2025, 12:09:14 @snowy rakstīja:

14 Dec 2015, 12:53:43 @Kidd rakstīja:

14 Dec 2015, 12:50:39 viesulis rakstīja:
https://www.ss.lv/msg/lv/real-estate/homes-summ...ajari/nniip.html

Ir kādas atsauksmes par Bajāriem?


Iekšā mežā, blakus nav ne veikalu, ne skolas, ne bērnu dārzu, bet vieta ir klusa un mierīga. pats tur pētu māju tagad, bet nekas saprātīgs nav. dažreiz tur pieklibo ceļu tīrīšana, bet nekas traģisks. Par grunti un ūdens līmeņiem nemācēšu komentēt


10 gadi pagājuši, kāda tagadējā situācija Bajāros? Skatos, tur tagad sadalīta zeme un daudz gabali pieejami, pieejamas visas komunikācijas utt. Rail Baltic esamība nākotnē, bet kas ar to apvedceļu? Tur neplānojas kāds regulējamais krustojums, aplis, 2-līmeņu? Kas vispār vēl no ciematiem Rīgas labajā krastā ir ok, tā max 30min braucienā no Rīgas. Labamaja Tango 2 vieta liekas ok (pilsētā), tur braucot garām izskatās arī pašvaldība veloceļu/ietvi ierīko, bet šobrīd plika pļava bez ZG. Kā ar spicēm, ja 133 māju ciemats un sausa vasara? Carnikavā palikuši kaut kādi so so gabali zem augstsprieguma tikai. Kur vēl ir labas vietas?

Kādos web resursos skatīties nākotnes teritorijas plānus/attīstības, plūdus, ūdeņus utt?

Inčukalns.
Offline
barney
21. May 2025, 13:32 #27337

Kopš: 20. Oct 2011

No: Rīga

Ziņojumi: 526

Braucu ar: i3 & Subaru


21 May 2025, 13:05:10 @uteo rakstīja:

21 May 2025, 12:09:14 @snowy rakstīja:

14 Dec 2015, 12:53:43 @Kidd rakstīja:

14 Dec 2015, 12:50:39 viesulis rakstīja:
https://www.ss.lv/msg/lv/real-estate/homes-summ...ajari/nniip.html

Ir kādas atsauksmes par Bajāriem?


Iekšā mežā, blakus nav ne veikalu, ne skolas, ne bērnu dārzu, bet vieta ir klusa un mierīga. pats tur pētu māju tagad, bet nekas saprātīgs nav. dažreiz tur pieklibo ceļu tīrīšana, bet nekas traģisks. Par grunti un ūdens līmeņiem nemācēšu komentēt


10 gadi pagājuši, kāda tagadējā situācija Bajāros? Skatos, tur tagad sadalīta zeme un daudz gabali pieejami, pieejamas visas komunikācijas utt. Rail Baltic esamība nākotnē, bet kas ar to apvedceļu? Tur neplānojas kāds regulējamais krustojums, aplis, 2-līmeņu? Kas vispār vēl no ciematiem Rīgas labajā krastā ir ok, tā max 30min braucienā no Rīgas. Labamaja Tango 2 vieta liekas ok (pilsētā), tur braucot garām izskatās arī pašvaldība veloceļu/ietvi ierīko, bet šobrīd plika pļava bez ZG. Kā ar spicēm, ja 133 māju ciemats un sausa vasara? Carnikavā palikuši kaut kādi so so gabali zem augstsprieguma tikai. Kur vēl ir labas vietas?

Kādos web resursos skatīties nākotnes teritorijas plānus/attīstības, plūdus, ūdeņus utt?

Inčukalns.

+1
Offline
Mizx
21. May 2025, 13:40 #27338

Kopš: 26. Apr 2004

No: Rīga

Ziņojumi: 7694

Braucu ar:


21 May 2025, 12:19:21 @XK220 rakstīja:
Esmu 200+ īrniekus laidis iekšā daudz un dažādos savos dzīvokļos daudzu gadu laikā.
Man ir maza aizdoma, ka es zinu labāk
Protams, viss ir pie pieņēmuma, ka nopirkts par pareizu ciparu. Īpašumi krietni uzkāpa cenā kovid laikā. Viss, ko pirku pirms 5 gadiem par 18-20 ir stabils 30+. Par 31 nesen nopirku to pašu, par ko pirms 5 gadiem dotu max 20.
Nu pārsteidz! Kas tie par graustiem, ka īrnieki visu laiku mainās? Ja ir normālas dzīvojamās telpas, tad īrnieku skaits ir salīdzināms ar izīrējamo objektu skaitu, bet te izklausās, ka pat mēnesi nenoturas! Uz tādu apgrozījumu normālos īpašumos no kuriem īrnieki nebēg tev būtu jābūt savam apsaimniekošanas uzņēmumam un savai pastāvīgai remontbrigādei!
Offline
Zeip
21. May 2025, 13:50 #27339

Kopš: 22. May 2016

Ziņojumi: 207

Braucu ar:


21 May 2025, 13:40:55 @Mizx rakstīja:

21 May 2025, 12:19:21 @XK220 rakstīja:
Esmu 200+ īrniekus laidis iekšā daudz un dažādos savos dzīvokļos daudzu gadu laikā.
Man ir maza aizdoma, ka es zinu labāk
Protams, viss ir pie pieņēmuma, ka nopirkts par pareizu ciparu. Īpašumi krietni uzkāpa cenā kovid laikā. Viss, ko pirku pirms 5 gadiem par 18-20 ir stabils 30+. Par 31 nesen nopirku to pašu, par ko pirms 5 gadiem dotu max 20.
Nu pārsteidz! Kas tie par graustiem, ka īrnieki visu laiku mainās? Ja ir normālas dzīvojamās telpas, tad īrnieku skaits ir salīdzināms ar izīrējamo objektu skaitu, bet te izklausās, ka pat mēnesi nenoturas! Uz tādu apgrozījumu normālos īpašumos no kuriem īrnieki nebēg tev būtu jābūt savam apsaimniekošanas uzņēmumam un savai pastāvīgai remontbrigādei!


Nu par 20k pirms 5 gadiem tur tāpat runa ir kaut kādiem mikro vienistabas dzīvokļiem, dzīvokļiem vecās kocenēs vai arī dzīvokļiem kaut kur reģionos. Nevis tipiskiem Rīgas sērijniekiem.
Offline
esir
21. May 2025, 13:52 #27340

Kopš: 08. Feb 2010

Ziņojumi: 685

Braucu ar:


21 May 2025, 12:09:14 @snowy rakstīja:

14 Dec 2015, 12:53:43 @Kidd rakstīja:

14 Dec 2015, 12:50:39 viesulis rakstīja:
https://www.ss.lv/msg/lv/real-estate/homes-summ...ajari/nniip.html

Ir kādas atsauksmes par Bajāriem?


Iekšā mežā, blakus nav ne veikalu, ne skolas, ne bērnu dārzu, bet vieta ir klusa un mierīga. pats tur pētu māju tagad, bet nekas saprātīgs nav. dažreiz tur pieklibo ceļu tīrīšana, bet nekas traģisks. Par grunti un ūdens līmeņiem nemācēšu komentēt


10 gadi pagājuši, kāda tagadējā situācija Bajāros? Skatos, tur tagad sadalīta zeme un daudz gabali pieejami, pieejamas visas komunikācijas utt. Rail Baltic esamība nākotnē, bet kas ar to apvedceļu? Tur neplānojas kāds regulējamais krustojums, aplis, 2-līmeņu? Kas vispār vēl no ciematiem Rīgas labajā krastā ir ok, tā max 30min braucienā no Rīgas. Labamaja Tango 2 vieta liekas ok (pilsētā), tur braucot garām izskatās arī pašvaldība veloceļu/ietvi ierīko, bet šobrīd plika pļava bez ZG. Kā ar spicēm, ja 133 māju ciemats un sausa vasara? Carnikavā palikuši kaut kādi so so gabali zem augstsprieguma tikai. Kur vēl ir labas vietas?

Kādos web resursos skatīties nākotnes teritorijas plānus/attīstības, plūdus, ūdeņus utt?


rail baltic loģistikas centrs būs tieši blakām https://edzl.lv/storage/uploads/EBKSYxwTxKk1Chy...qSPLSuWD856N.jpg

Offline

Moderatori: 968-jk, AV, AiwaShuraLLP, BigArchi, GirtzB, Lafter, PERFS, RVR, R_BERGS, SteelRat, VLD, linda, mrc, noisex, smudo