Gadījuma bilde

Online

Pašreiz BMWPower skatās 129 viesi un 4 reģistrēti lietotāji.

Ienākt BMWPower

Lietotājvards:

Parole:

Atcerēties

Aizmirsi paroli?

Reģistrēties

Forums » Vispārējās diskusijas » Tērzētava

Tēma: Nekustamais īpašums II

AutorsZiņojums
pukraims
01. Apr 2025, 13:50 #27121

Kopš: 17. Mar 2016

No: Rīga

Ziņojumi: 313

Braucu ar:

Ļoti sakarīgi ieteikumi, kas iedeva pārliecību, ka ir pienācis laiks darboties un prasīt % likmju pārskatu. Draudzene šodien jau sāk ar iesniegumu rakstīšanu.

Tas pats pāriešanas process nav sāpīgs, ja nu izdomā iet prom no Seba?
Offline
Ksneps
01. Apr 2025, 15:00 #27122

Kopš: 02. Sep 2005

No: Rīga

Ziņojumi: 1546

Braucu ar:


01 Apr 2025, 13:41:56 @RG rakstīja:
Īpašs metiens ir kredītmaksājumu apsldrošināšana. Es kādus divus gadus pamaksāju, pēc tam uzrakstīju iesniegumu, lai atslēdz. Nekāda ietekme uz likmi vai ko citu, nebija.


Sieva palika bez darba, saņēma atlīdzību. Priecīga, ka vismaz papildus kapeika ieripo un atbalsts ğimenes budžetam. Tā kā nepiekritīšu tavam viedoklim.
Offline
uteo
01. Apr 2025, 15:02 #27123

Kopš: 26. Jun 2010

No: Sigulda

Ziņojumi: 1125

Braucu ar:


01 Apr 2025, 15:00:03 @Ksneps rakstīja:

01 Apr 2025, 13:41:56 @RG rakstīja:
Īpašs metiens ir kredītmaksājumu apsldrošināšana. Es kādus divus gadus pamaksāju, pēc tam uzrakstīju iesniegumu, lai atslēdz. Nekāda ietekme uz likmi vai ko citu, nebija.


Sieva palika bez darba, saņēma atlīdzību. Priecīga, ka vismaz papildus kapeika ieripo un atbalsts ğimenes budžetam. Tā kā nepiekritīšu tavam viedoklim.

Tieši tā. Visas apdrošināšanas tad jau ir metiens, ja nekas dzīvē neatgadās un nav bijuši apdrošināšanas gadījumi.
Offline
Mizx
01. Apr 2025, 16:37 #27124

Kopš: 26. Apr 2004

No: Rīga

Ziņojumi: 7695

Braucu ar:


01 Apr 2025, 15:00:03 @Ksneps rakstīja:

01 Apr 2025, 13:41:56 @RG rakstīja:
Īpašs metiens ir kredītmaksājumu apsldrošināšana. Es kādus divus gadus pamaksāju, pēc tam uzrakstīju iesniegumu, lai atslēdz. Nekāda ietekme uz likmi vai ko citu, nebija.


Sieva palika bez darba, saņēma atlīdzību. Priecīga, ka vismaz papildus kapeika ieripo un atbalsts ğimenes budžetam. Tā kā nepiekritīšu tavam viedoklim.
Tas darbojas tikai ja:
1) Strādā algotu darbu;
2) Strādā 1 algotu darbu.

Tā ka visiem, kas paši mēģina darboties bez priekšniekiem, šis neder un šis neder bieži vien Latvijas reālajā situācijā, kad ir pamatdarbs un ir vēl kaut kāda piestrādāšana. Paziņa savulaik dabūja pat no biedrības izstāties, jo ja jau esot tādā valdē, kas it kā strādā bez atlīdzības, tad tā tomēr esot iespēja arī sākt saņemt atlīdzību un tāpēc nekas nepienākoties.
Offline
edg
01. Apr 2025, 17:36 #27125

Kopš: 01. Jul 2020

Ziņojumi: 4

Braucu ar: Avensis; nekaunos, bet nelepojos

Kas ir tie paraugpilsoņi, kuriem ir ~1% hipo likme?
Interesējoties par iespējām, man bankas jaunam, A energo efekt, ~150k projektam prognozē 1.5 %.
ok biku nokaulēs.

Bet naudasskola.lv: Tava norādītā procentu likme (1.40%) ir augstāka nekā 24% no iepriekšējos 6 mēnešos izsniegtajiem mājokļa kredītiem.
Offline
Arturiks
01. Apr 2025, 17:48 #27126

Kopš: 01. Nov 2008

No: Rīga

Ziņojumi: 9305

Braucu ar: 26 & 26 & 11


01 Apr 2025, 17:36:33 @edg rakstīja:
Kas ir tie paraugpilsoņi, kuriem ir ~1% hipo likme?
Interesējoties par iespējām, man bankas jaunam, A energo efekt, ~150k projektam prognozē 1.5 %.
ok biku nokaulēs.

Bet naudasskola.lv: Tava norādītā procentu likme (1.40%) ir augstāka nekā 24% no iepriekšējos 6 mēnešos izsniegtajiem mājokļa kredītiem.


Jautājums, vai tur nav ieskaitīti 0% pirmajiem gadiem jēdzīgajās ēkās vai bankas darbinieku likmes utt. Jo tīri objektīvi, meli tā liksmju statistika.
Offline
RG
02. Apr 2025, 10:37 #27127

Kopš: 02. Nov 2006

No: Rīga

Ziņojumi: 788

Braucu ar:


01 Apr 2025, 15:00:03 @Ksneps rakstīja:

01 Apr 2025, 13:41:56 @RG rakstīja:
Īpašs metiens ir kredītmaksājumu apsldrošināšana. Es kādus divus gadus pamaksāju, pēc tam uzrakstīju iesniegumu, lai atslēdz. Nekāda ietekme uz likmi vai ko citu, nebija.


Sieva palika bez darba, saņēma atlīdzību. Priecīga, ka vismaz papildus kapeika ieripo un atbalsts ğimenes budžetam. Tā kā nepiekritīšu tavam viedoklim.

Man bija max 6 mēneši ko maksā. Kā atsāk darbu, tā pārtrauc maksāt. Bezdarbs, protams nav patīkami, bet tādu risku es vērtēju kā ļoti zemu, lai to apdrošinātu.
Offline
Araajz
02. Apr 2025, 10:45 #27128

Kopš: 30. Aug 2008

No: Rīga

Ziņojumi: 28639

Braucu ar: E39


02 Apr 2025, 10:37:01 @RG rakstīja:

01 Apr 2025, 15:00:03 @Ksneps rakstīja:

01 Apr 2025, 13:41:56 @RG rakstīja:
Īpašs metiens ir kredītmaksājumu apsldrošināšana. Es kādus divus gadus pamaksāju, pēc tam uzrakstīju iesniegumu, lai atslēdz. Nekāda ietekme uz likmi vai ko citu, nebija.


Sieva palika bez darba, saņēma atlīdzību. Priecīga, ka vismaz papildus kapeika ieripo un atbalsts ğimenes budžetam. Tā kā nepiekritīšu tavam viedoklim.

Man bija max 6 mēneši ko maksā. Kā atsāk darbu, tā pārtrauc maksāt. Bezdarbs, protams nav patīkami, bet tādu risku es vērtēju kā ļoti zemu, lai to apdrošinātu.

nu tas jau katram pašam individuāli jāvērtē.
Manā pieredzē ir vairāki piemēri, kad paliek bez darba ar iespaidīgu mēneša maksājumu - tad skrien un dīc kredītbrīvdienas, aizņemas utt.
Offline
Sancix
02. Apr 2025, 10:52 #27129

Kopš: 03. May 2008

Ziņojumi: 7062

Braucu ar: e36

Ir zināms gadījums, kur vīrs gāja bojā, apdrošinātājs nosedza pilnībā visu atlikušo hipo, sieva nebija līdzaizņēmējs. (Nebija daudz atlicis, līdz 15-20k). 2017. gads tas bija.

-----------------

Offline
walder
02. Apr 2025, 11:03 #27130

Kopš: 18. Apr 2007

No: Rīga

Ziņojumi: 8699

Braucu ar: 7 seat MPV

Dzīvības / Nelaimes gadījumu apdrošināšana hipo atlikuma summas apmērā ir laba opcija, kā neatstāt ģimeni ar nepavelkamu maksājumu.
Offline
RG
02. Apr 2025, 11:52 #27131

Kopš: 02. Nov 2006

No: Rīga

Ziņojumi: 788

Braucu ar:

Pareizi pieminēji, ja sieva nav līdzaizņēmējs. Noteikumos ir diezgan liels metiens, kad neizmaksā summu. Šķiet, ka šis bija viens no.
Katrā ziņā, pie līguma slēgšanas tos noteikumus nevar ne izlasīt, ne uztvert. Pēc tam, kad lasa mājās un mēģina piemērot gadījumam, nekas labs tur nesanāk.
Offline
viagris
02. Apr 2025, 12:00 #27132

Kopš: 06. Jul 2004

Ziņojumi: 4792

Braucu ar:

Par apdrošināšanu ļoti vienkārši - parēķini cik izmaksā mēnesī tā, cik visā kredīta periodā un paskaties, cik mēnešus kopumā vari to izmantot un jautājumu vairs nebūs.
Ja gribas apdrošināt, labāk tad vienkārši to summu katru mēnesi savā kontā atlikt, nevis uzdāvināt bankai
Offline
uteo
02. Apr 2025, 12:10 #27133

Kopš: 26. Jun 2010

No: Sigulda

Ziņojumi: 1125

Braucu ar:


02 Apr 2025, 11:52:09 @RG rakstīja:
Pareizi pieminēji, ja sieva nav līdzaizņēmējs. Noteikumos ir diezgan liels metiens, kad neizmaksā summu. Šķiet, ka šis bija viens no.
Katrā ziņā, pie līguma slēgšanas tos noteikumus nevar ne izlasīt, ne uztvert. Pēc tam, kad lasa mājās un mēģina piemērot gadījumam, nekas labs tur nesanāk.

Tāpēc man ir vnk dzīvības apdrošināšana kredīta atlikuma summā (un sievai kā līdzaizņēmējai arī), kas nav piesieta kredīta.
Nāves gadījumā vnk izmaksāto naudu varētu novīrzīt pilnīga kredīta atmaksai.
Offline
vanags9
02. Apr 2025, 13:40 #27134

Kopš: 17. Jan 2017

Ziņojumi: 46

Braucu ar: E30

Jautājums par īpašumu. Iespējams iegādāties dzīvokli ļoti slikta stāvoklī par ļoti labu summu. Dzīvoklim ir izsisti logi un iekšā stāvoklis nav no labākajiem, novērtētājs novērtējis kā Avārijas stāvoklis. Iegādājoties dzīvokli būs uzreiz jānovērš viss un jābūt dzīvoklim laba stāvokli? Jeb vins vēl laiku var stāvēt bez logiem, jo nav paredzēts ieguldīt dotajā brīdi.
Offline
wanksta
02. Apr 2025, 13:42 #27135

Kopš: 05. Jun 2012

Ziņojumi: 7872

Braucu ar:

Droši vien atkarīgs arī no lokācijas, bet mani drīzāk satrauc cits jautājums - ja tā telpu grupa jau šobrīd ilgstoši stāv bez logiem, kas tā par māju/mikrorajonu/kontingentu, kur tas vispār ir iespējams un citi neliekās ne zinis?

Ja mēs izvirzām hipotēzi, ka sliktāks dzīvokļa stāvoklis nozīmē lētāku cenu, bet pārējie faktori nemainās, tad es vienmēr ņemtu tādu, jo kapitālais ir jātaisa viņiem visiem, vai viņam nav logu, kuri tāpat būtu jāmaina, vai ir
No otras puses, praktiski nav avārijas stāvokļu dzīvokļu normālā mājā, ar normāliem iedzīvotājiem ,normālā vietā, tas viss uzreiz ož pēc kaut kā vēl krietni zem hruščovkas līmeņa

[ Šo ziņu laboja wanksta, 02 Apr 2025, 13:53:51 ]

Offline
Zeip
02. Apr 2025, 14:02 #27136

Kopš: 22. May 2016

Ziņojumi: 207

Braucu ar:


02 Apr 2025, 13:40:09 @vanags9 rakstīja:
Jautājums par īpašumu. Iespējams iegādāties dzīvokli ļoti slikta stāvoklī par ļoti labu summu. Dzīvoklim ir izsisti logi un iekšā stāvoklis nav no labākajiem, novērtētājs novērtējis kā Avārijas stāvoklis. Iegādājoties dzīvokli būs uzreiz jānovērš viss un jābūt dzīvoklim laba stāvokli? Jeb vins vēl laiku var stāvēt bez logiem, jo nav paredzēts ieguldīt dotajā brīdi.


Ieteiktu painteresēties vietējā būvvaldē, lai precīzi saprastu kāds tur ir tas statuss un kāds ir būvvaldes viedoklis par šo visu. Viņi varēs arī pateikt vai tur ir kaut kādi pienākumi kaut ko uzreiz darīt vai arī ir kaut kādas citas opcijas.
Offline
juriz
02. Apr 2025, 15:54 #27137

Kopš: 24. May 2002

No: Jūrmala

Ziņojumi: 2733

Braucu ar: auto


02 Apr 2025, 13:40:09 @vanags9 rakstīja:
Jautājums par īpašumu. Iespējams iegādāties dzīvokli ļoti slikta stāvoklī par ļoti labu summu. Dzīvoklim ir izsisti logi un iekšā stāvoklis nav no labākajiem, novērtētājs novērtējis kā Avārijas stāvoklis. Iegādājoties dzīvokli būs uzreiz jānovērš viss un jābūt dzīvoklim laba stāvokli? Jeb vins vēl laiku var stāvēt bez logiem, jo nav paredzēts ieguldīt dotajā brīdi.

Būs jāmaksā apsmainiekotājam vai tml. apsaimniekošanas maksa. Jāaiztaisa logi, jānovērš iespēja nepiederošām personām tur iekļūt, jānodrošina kopējo komunikāciju darbība.
Būvvalde var piesieties, ka netiek uzturēts īpašums. Tur gan varētu pietikt ar to, ka logiem un durvīm priekšā OSB.

Sievas vecāku ciematā arī ir kaut kādas vecās kolhoza trīsstāvenes, kur daži dzīvokļi apdzīvoti. Tad tur tukšos var pa kādi 500EUR, laikam, dabūt.
Offline
JankyLV
04. Apr 2025, 15:47 #27138

Kopš: 23. Jul 2014

No: Rīga

Ziņojumi: 3214

Braucu ar: imperialblau

Ir te kāds arhitekts, vai varat ieteikt kādu?
Ir 1960. gadā celta privātmāja, bet 1995. gadā uzmērīta, un otrais stāvs nekur inventarizācijas lietā neparādās.
Nav ne jausmas kādēļ tā, jo nav vēlāk piebūvēts klāt, bet visu laiku tur bijis.
Kā šo savest kārtībā?
Offline
Arsm3ns
07. Apr 2025, 09:06 #27139

Kopš: 27. Oct 2023

Ziņojumi: 1986

Braucu ar:

Socioloģiska aptauja starp tiem kuri arī ss.com dzīvo.
Tikai es esmu ievērojis, ka pēdējos mēnešos riktīgi pastiprināti tirgo nost exkluzīvos īpašumus (pusļama+)?
Offline
wanksta
07. Apr 2025, 09:14 #27140

Kopš: 05. Jun 2012

Ziņojumi: 7872

Braucu ar:

Pusļams jau vairs mūsdienās nekas daudz nav, parasta vienstāvene 170kvm jau ir 300nieks uzcelt

[ Šo ziņu laboja wanksta, 07 Apr 2025, 09:14:55 ]

Offline

Moderatori: 968-jk, AV, AiwaShuraLLP, BigArchi, GirtzB, Lafter, PERFS, RVR, R_BERGS, SteelRat, VLD, linda, mrc, noisex, smudo