| Autors | Ziņojums |
| wanksta | |
 Kopš: 05. Jun 2012
Ziņojumi: 7872
Braucu ar:
| 1k/m2 šobrīd varētu būt uz robežas parastam mirstīgajam, kurš pats ikdienā nav tajā abarotā un nemāk/negrib ganīt dažāda kalibra nelgas objektā. Tikko paņemt normālu piparu kurš nedzer un vispār saprot ko dara (parasti jau tāpat tie ir vismaz 2-3 cilvēki reizē), tā jārēķina ka katram dienā aizies varbūt 100 naudas ja esi latgalē un visi 150+ ja tuvāk Rīgai + nod. Godīgi sakot tas stereotips, ka lai uzceltu māju pietiek ar pāris dzērājiem, sāk strauji novecot un arvien vairāk redzam kvalificētu darbaspēku privātajā sektorā (respektīvi - arī dārgāku) |
Offline | |
|
| Asch | |
Kopš: 29. Jan 2007
Ziņojumi: 4537
Braucu ar:
| Paldies par feedbacku. Man ari izskatas, ka 1keur var salikties, protams, ar konpromisiem.
Starpcitu varu pareklamet comu, ja nu kadam ir interese uzbuvet karkasnieci. Razotne var apskatities gan materialus, gan risinajumus. Parsvara lidz sim stradaka Danijas tirgu, bet ka zinams, Skandinavija vispar fiezgan strauji ir piebremzejusies buvnieciba. Lidz ar to ir paradijies brivais laiks uz vietas. Zinot danu kaskigumu, ar kvalitati viss ir pieklajiga limeni ja kas PM |
Offline | |
|
| s-line | |
 Kopš: 08. Mar 2007
No: Rīga
Ziņojumi: 2617
Braucu ar: kūtiņu
|
23 May 2024, 15:10:28 @AAE rakstīja:
23 May 2024, 11:32:44 @s-line rakstīja:
Kuras bankas tagad ir labvēlīgākas uz hipotēku? Konkrēti uz karkasa mājam.
Zeme ir, pamatus varu pats ielikt, vajag rubļus pārējam 
varbūt ir kādam ir kāds sakarīgs bankas klerks pie kura var pa taisno vērsties un aprunāties?
Tikko gāju cauri procesam ar karkasnieci.
Swedbank, Luminor, SEB - nekādu problēmu.
Luminor likme ~1,4
SEB likme ~1,5
Swedban likme ~1,6
Un faktā likme ir nosacīti svarīga. Protams, ka sanāk kaut kāda starpība maksājumu kopsummā, bet neteiktu, ka mēneša griezumā to baigi jūt.
Skaties kura banka tev pašam ērtāka un kādi ir pārējie nosacījumi.
Pirms ej uz banku, vari jau vērtējumu (tagadne/nākotne) uztaisīt. Bez tā bankā saruna būs bezjēdzīga.
Vērtētāju saraksti banku mājas lapās pieejami. Izvēlies tādu, kurš atbilst visām tev vēlamajām bankām.
Paldies par info  |
Offline | |
|
| HUBLOC | |
 Kopš: 02. Oct 2007
No: Rīga
Ziņojumi: 4794
Braucu ar: SQ7
|
23 May 2024, 18:55:50 @AAE rakstīja:
Izvilku no tāmes māju bez gala apdares un teritorijas darbiem.
Jā, izskatās, ka var zem 1k EUR/m2, bet, kā jau teicu, man ir vairāki nestandarta risinājumi. Gan tādi, kas samazina izmaksas, gan arī tadi, kas palielina izmaksas pret standarta karkasiem.
Ja gribi ko sīkāk, tad vari PM uzmest.
labāk neteikt šito cilvēkiem, kuri sapņo par māju, bet nav rocības, rezultātā redzam mājas, kuras stāv bez siltinājuma vai labākajā (sliktākajā) gadījumā ar siltinājumu, kurš nav noarmēts un apmests... un dzīvo gadiem tādā māja, līdz siltumizolācija lobās nost. Vai arī dzīvo bez žoga, staifā pa šķembām utt. Tas viss izskatās pretīgi un vidi degradējoši un tas kaimiņš, kurš blakus uzcēla normālu māju ir spiest katru dienu nolūkoties uz tā nabaga izdarībām.
Ko es ar to gribēju teikt, banku prasītie 1400eur/1m2 ir pilnībā adevkāti un pamatoti, jo vnk lētāk nav iespējams uzcelt (ar finiša apdari bez mēbelēm), bet jāņem vērā, ka tā apdare būs visprastākā, kura ātri nolietosies. Realitāte ir tāda, ka ar visām mēbelēm un +/- kvalitatīvu apdari viss sākas ap 2k/1m2 (tā ir cena līdz atslēgai).
To saku es no savas pieredzes, māju esmu uzcēlis un man kā arhitektam bija opcija arī materiālus par labām cenām, bez pvn un darba spēks par sakarīgiem cipariem, bet katrs nestandarts saskrien ciparos.
|
Offline | |
|
| AAE | |
 Kopš: 01. Jul 2011
No: Rīga
Ziņojumi: 2356
Braucu ar: pirkstu pa rasējumu
| Tāpēc arī nelabprāt publiski dalos ar konkrētiem cipariem, kamēr praksē pats vēl neesmu pārbaudījis. |
Offline | |
|
| Lala | |
 Kopš: 16. Nov 2011
No: Rīga
Ziņojumi: 3460
Braucu ar: Visādiem pedāļiem un Svensonu kasti.
| Jap, skaitļus saukt nav nekādas jēgas.
Viss augstāk minētais tā arī ir, plus vēl globāli tūdi. Es jumtu nopirku par kaut kādiem 10-11 euro kvadrātmetrā, kovida pīķī viņš bija teju 30.
Situācija mierīgi var mainīties gan kamēr tiek pie būvatļaujas, gan kamēr no pamatiem tiek līdz jumtam, vai apdarei. Lai justos pavisam droši pie tāmes var piemest vēl pa virsu tāmes rezervei 15-20%. Neiztērēsi, ideāli, vajadzēs iztērēt, nebūs jāplēš mati. |
Offline | |
|
elbruss  | |
 Kopš: 12. May 2006
Ziņojumi: 1185
Braucu ar: BMW, Škoda, velo, slēpes
| Gribiet redzēt kā naudai samazinās vērtība?
Tieši pirms 15 gadiem būvēju sev māju. Tad forumos grozījās cipari 400-450EUR/m2. Es pats iekļāvos 500 EUR/m2 (bet 70-80% darbu darīju pats). |
Offline | |
|
| Chainsaw | |
 Kopš: 28. Oct 2006
Ziņojumi: 6565
Braucu ar: trimmeri
| jā, jā tūkstotis darba izmaksas pret 20 gadu ir x2
es kaut kā biju palaidis garām brīdi kad šķembas nozīmē, ka īpašnieks bomzis  |
Offline | |
|
|
|
| cipargalva | |
 Kopš: 07. Jul 2009
No: Valmiera
Ziņojumi: 6750
Braucu ar: quattro
| Kas tagad šķembu vietā jālieto, lai nebūtu bomārs? |
Offline | |
|
| Lala | |
 Kopš: 16. Nov 2011
No: Rīga
Ziņojumi: 3460
Braucu ar: Visādiem pedāļiem un Svensonu kasti.
| Ar sķembu te, droši vien, domāts rupjas frakcijas dolomīts, kurā izbraukātas lielākas un mazākas bedres.
Ne jau muka granīta sīkšķemba, skaisti norobežotos celiņos, ar stabilu pamatni, kura tiek regulāri izsijāta, lai tajā neaugtu nezāles. |
Offline | |
|
| cipargalva | |
 Kopš: 07. Jul 2009
No: Valmiera
Ziņojumi: 6750
Braucu ar: quattro
| Tad labāk tiešām atsfalts. |
Offline | |
|
| uteo | |
 Kopš: 26. Jun 2010
No: Sigulda
Ziņojumi: 1125
Braucu ar:
|
24 May 2024, 14:03:17 @Lala rakstīja:
Ar sķembu te, droši vien, domāts rupjas frakcijas dolomīts, kurā izbraukātas lielākas un mazākas bedres.
Ne jau muka granīta sīkšķemba, skaisti norobežotos celiņos, ar stabilu pamatni, kura tiek regulāri izsijāta, lai tajā neaugtu nezāles.
Domāts bija, ka tāmē bruģis, bet naudas ta vairs nav. |
Offline | |
|
| Chainsaw | |
 Kopš: 28. Oct 2006
Ziņojumi: 6565
Braucu ar: trimmeri
| riktīgi traki un ja vēl fasāde nav pabejkta, tad nezinu kā var tādam pat tuvumā dzīvot  |
Offline | |
|
| treshaa_josla | |
 Kopš: 07. Mar 2023
Ziņojumi: 725
Braucu ar:
|
24 May 2024, 09:38:03 @elbruss rakstīja:
Gribiet redzēt kā naudai samazinās vērtība?
Tieši pirms 15 gadiem būvēju sev māju. Tad forumos grozījās cipari 400-450EUR/m2. Es pats iekļāvos 500 EUR/m2 (bet 70-80% darbu darīju pats).
Pēdējo 16 mēnešu laikā būvējot biroju (420 m^2) man kvadrātmetrs stabili pārskrējis pāri 2000 €.
Tas bez fasādes. Tā vēl būs 40k materiālos + 30k darbs. 550 m^2
[gandrīz] viss "ar papīriem".
|
Offline | |
|
| qa | |
Kopš: 09. Dec 2008
Ziņojumi: 1458
Braucu ar:
| Kārtējie strīdi cik maksā un lielākie bļāvēji,kam mazākā sajēga 
Laikā, kad visi bļāva 'pareizā' cena ir 450,bija 700.
Šodien, kuri sapņo par 1000, tad reāli ir 1500+.
Pareizi Hubloc uzrakstīja, parasti bankas kredīts izbeidzas stipri pirms pabeigtas mājas un tad nu kā sanāk, dažiem āra palikusi nepabeigta, daži uzskata, ka osb un lupata durvju vietā arī ir labs 'pagaidu' apdares risinājums.
Galvenais sākumā saprast budžetu un nelekt augstāk par savu dir.u. Piemēram ja ir budžets 150k, nevajag sapņot par 150-160m2 māju un cerēt, ka sanāks, jo internetā daži raksta pa 900-1000m2 var uzcelt. Bet labāk uzreiz plānot 90-100m2. Labs arhitekts mācēs arī 90m2 uztaisīt, tā lai vietas pietiktu visam. |
Offline | |
|
| shirminieks | |
 Kopš: 13. Jan 2013
No: Rīga
Ziņojumi: 2072
Braucu ar: 81
| Tie 1.5k€/m2 varētu arī būt adekvāti, bet tas ir tikai uz pliku māju - visas pārējās platības (terase / nojume / garāža / šķūnis / bruģis) jāskaita klāt  |
Offline | |
|
|
|
| marcis | |
 Kopš: 18. May 2007
Ziņojumi: 152
Braucu ar:
| Meklēju 3x6 garāžu uz īri. Centrs, Āgenskalns,
Ja laba un izdevigā cenā Dzirciems, Imanta arī der.
Ir kādam ko piedāvāt? |
Offline | |
|
PERFS  | |
 Kopš: 13. May 2002
No: Rīga
Ziņojumi: 13769
Braucu ar: Accelerationism
| Hanseatic Alternative Investments AIFP uzsāk Latvijā pirmā īres dzīvokļu ieguldījumu fonda apliecību emisiju. Minimālais ieguldījums 20 000 eiro. |
Offline | |
|
| HUBLOC | |
 Kopš: 02. Oct 2007
No: Rīga
Ziņojumi: 4794
Braucu ar: SQ7
| galvenais, jau tie visi gudrie ģīmji tur, plāta rokas un stāsta šitā un tā es rīkošos ar TAVU naudu, jo SAVAS man nav. Un kādā brīdī es uzzipāšu kazino un vēl šo to, kā to darīji Lietuvā viens čalis
apbrīnoju, ka labprātīgi iedod naudu svešiem cilvēkiem un tad cerēt, ka viss būs ok, lai arī tas viss ir necaurspīdīgi. |
Offline | |
|
| Mizx | |
 Kopš: 26. Apr 2004
No: Rīga
Ziņojumi: 7695
Braucu ar:
| Ļoti aizdomīgi, ka visi izrādās esam čomi, daļa strādā citā uzņēmumā, no kura acīmredzot šis fonds pirks dzīvokļus (pirks paši no sevis...). Izskatās, ka arī sūdzības.lv par šiem jau ir. Šķiet, ka ķer uz muļķi un necenšas pat noslēpt pēdas. [ Šo ziņu laboja Mizx, 29 May 2024, 12:37:40 ] |
Offline | |
|