Gadījuma bilde

Online

Pašreiz BMWPower skatās 105 viesi un 2 reģistrēti lietotāji.

Ienākt BMWPower

Lietotājvards:

Parole:

Atcerēties

Aizmirsi paroli?

Reģistrēties

Forums » Vispārējās diskusijas » Tērzētava

Tēma: Nekustamais īpašums II

AutorsZiņojums
wanksta
23. May 2024, 19:07 #26341

Kopš: 05. Jun 2012

Ziņojumi: 7872

Braucu ar:

1k/m2 šobrīd varētu būt uz robežas parastam mirstīgajam, kurš pats ikdienā nav tajā abarotā un nemāk/negrib ganīt dažāda kalibra nelgas objektā. Tikko paņemt normālu piparu kurš nedzer un vispār saprot ko dara (parasti jau tāpat tie ir vismaz 2-3 cilvēki reizē), tā jārēķina ka katram dienā aizies varbūt 100 naudas ja esi latgalē un visi 150+ ja tuvāk Rīgai + nod. Godīgi sakot tas stereotips, ka lai uzceltu māju pietiek ar pāris dzērājiem, sāk strauji novecot un arvien vairāk redzam kvalificētu darbaspēku privātajā sektorā (respektīvi - arī dārgāku)
Offline
Asch
23. May 2024, 20:25 #26342

Kopš: 29. Jan 2007

Ziņojumi: 4537

Braucu ar:

Paldies par feedbacku. Man ari izskatas, ka 1keur var salikties, protams, ar konpromisiem.
Starpcitu varu pareklamet comu, ja nu kadam ir interese uzbuvet karkasnieci. Razotne var apskatities gan materialus, gan risinajumus. Parsvara lidz sim stradaka Danijas tirgu, bet ka zinams, Skandinavija vispar fiezgan strauji ir piebremzejusies buvnieciba. Lidz ar to ir paradijies brivais laiks uz vietas. Zinot danu kaskigumu, ar kvalitati viss ir pieklajiga limeni ja kas PM
Offline
s-line
23. May 2024, 23:45 #26343

Kopš: 08. Mar 2007

No: Rīga

Ziņojumi: 2617

Braucu ar: kūtiņu


23 May 2024, 15:10:28 @AAE rakstīja:

23 May 2024, 11:32:44 @s-line rakstīja:
Kuras bankas tagad ir labvēlīgākas uz hipotēku? Konkrēti uz karkasa mājam.
Zeme ir, pamatus varu pats ielikt, vajag rubļus pārējam
varbūt ir kādam ir kāds sakarīgs bankas klerks pie kura var pa taisno vērsties un aprunāties?

Tikko gāju cauri procesam ar karkasnieci.
Swedbank, Luminor, SEB - nekādu problēmu.
Luminor likme ~1,4
SEB likme ~1,5
Swedban likme ~1,6

Un faktā likme ir nosacīti svarīga. Protams, ka sanāk kaut kāda starpība maksājumu kopsummā, bet neteiktu, ka mēneša griezumā to baigi jūt.

Skaties kura banka tev pašam ērtāka un kādi ir pārējie nosacījumi.

Pirms ej uz banku, vari jau vērtējumu (tagadne/nākotne) uztaisīt. Bez tā bankā saruna būs bezjēdzīga.
Vērtētāju saraksti banku mājas lapās pieejami. Izvēlies tādu, kurš atbilst visām tev vēlamajām bankām.

Paldies par info
Offline
HUBLOC
24. May 2024, 07:40 #26344

Kopš: 02. Oct 2007

No: Rīga

Ziņojumi: 4794

Braucu ar: SQ7


23 May 2024, 18:55:50 @AAE rakstīja:
Izvilku no tāmes māju bez gala apdares un teritorijas darbiem.
Jā, izskatās, ka var zem 1k EUR/m2, bet, kā jau teicu, man ir vairāki nestandarta risinājumi. Gan tādi, kas samazina izmaksas, gan arī tadi, kas palielina izmaksas pret standarta karkasiem.

Ja gribi ko sīkāk, tad vari PM uzmest.


labāk neteikt šito cilvēkiem, kuri sapņo par māju, bet nav rocības, rezultātā redzam mājas, kuras stāv bez siltinājuma vai labākajā (sliktākajā) gadījumā ar siltinājumu, kurš nav noarmēts un apmests... un dzīvo gadiem tādā māja, līdz siltumizolācija lobās nost. Vai arī dzīvo bez žoga, staifā pa šķembām utt. Tas viss izskatās pretīgi un vidi degradējoši un tas kaimiņš, kurš blakus uzcēla normālu māju ir spiest katru dienu nolūkoties uz tā nabaga izdarībām.

Ko es ar to gribēju teikt, banku prasītie 1400eur/1m2 ir pilnībā adevkāti un pamatoti, jo vnk lētāk nav iespējams uzcelt (ar finiša apdari bez mēbelēm), bet jāņem vērā, ka tā apdare būs visprastākā, kura ātri nolietosies. Realitāte ir tāda, ka ar visām mēbelēm un +/- kvalitatīvu apdari viss sākas ap 2k/1m2 (tā ir cena līdz atslēgai).

To saku es no savas pieredzes, māju esmu uzcēlis un man kā arhitektam bija opcija arī materiālus par labām cenām, bez pvn un darba spēks par sakarīgiem cipariem, bet katrs nestandarts saskrien ciparos.
Offline
AAE
24. May 2024, 08:52 #26345

Kopš: 01. Jul 2011

No: Rīga

Ziņojumi: 2356

Braucu ar: pirkstu pa rasējumu

Tāpēc arī nelabprāt publiski dalos ar konkrētiem cipariem, kamēr praksē pats vēl neesmu pārbaudījis.
Offline
Lala
24. May 2024, 09:08 #26346

Kopš: 16. Nov 2011

No: Rīga

Ziņojumi: 3460

Braucu ar: Visādiem pedāļiem un Svensonu kasti.

Jap, skaitļus saukt nav nekādas jēgas.
Viss augstāk minētais tā arī ir, plus vēl globāli tūdi. Es jumtu nopirku par kaut kādiem 10-11 euro kvadrātmetrā, kovida pīķī viņš bija teju 30.
Situācija mierīgi var mainīties gan kamēr tiek pie būvatļaujas, gan kamēr no pamatiem tiek līdz jumtam, vai apdarei. Lai justos pavisam droši pie tāmes var piemest vēl pa virsu tāmes rezervei 15-20%. Neiztērēsi, ideāli, vajadzēs iztērēt, nebūs jāplēš mati.
Offline
elbruss
24. May 2024, 09:38 #26347

Kopš: 12. May 2006

Ziņojumi: 1185

Braucu ar: BMW, Škoda, velo, slēpes

Gribiet redzēt kā naudai samazinās vērtība?

Tieši pirms 15 gadiem būvēju sev māju. Tad forumos grozījās cipari 400-450EUR/m2. Es pats iekļāvos 500 EUR/m2 (bet 70-80% darbu darīju pats).
Offline
Chainsaw
24. May 2024, 10:21 #26348

Kopš: 28. Oct 2006

Ziņojumi: 6565

Braucu ar: trimmeri

jā, jā tūkstotis darba izmaksas pret 20 gadu ir x2
es kaut kā biju palaidis garām brīdi kad šķembas nozīmē, ka īpašnieks bomzis
Offline
cipargalva
24. May 2024, 13:55 #26349

Kopš: 07. Jul 2009

No: Valmiera

Ziņojumi: 6750

Braucu ar: quattro

Kas tagad šķembu vietā jālieto, lai nebūtu bomārs?
Offline
Lala
24. May 2024, 14:03 #26350

Kopš: 16. Nov 2011

No: Rīga

Ziņojumi: 3460

Braucu ar: Visādiem pedāļiem un Svensonu kasti.

Ar sķembu te, droši vien, domāts rupjas frakcijas dolomīts, kurā izbraukātas lielākas un mazākas bedres.
Ne jau muka granīta sīkšķemba, skaisti norobežotos celiņos, ar stabilu pamatni, kura tiek regulāri izsijāta, lai tajā neaugtu nezāles.
Offline
cipargalva
24. May 2024, 14:03 #26351

Kopš: 07. Jul 2009

No: Valmiera

Ziņojumi: 6750

Braucu ar: quattro

Tad labāk tiešām atsfalts.
Offline
uteo
24. May 2024, 14:40 #26352

Kopš: 26. Jun 2010

No: Sigulda

Ziņojumi: 1125

Braucu ar:


24 May 2024, 14:03:17 @Lala rakstīja:
Ar sķembu te, droši vien, domāts rupjas frakcijas dolomīts, kurā izbraukātas lielākas un mazākas bedres.
Ne jau muka granīta sīkšķemba, skaisti norobežotos celiņos, ar stabilu pamatni, kura tiek regulāri izsijāta, lai tajā neaugtu nezāles.


Domāts bija, ka tāmē bruģis, bet naudas ta vairs nav.
Offline
Chainsaw
24. May 2024, 14:45 #26353

Kopš: 28. Oct 2006

Ziņojumi: 6565

Braucu ar: trimmeri

riktīgi traki un ja vēl fasāde nav pabejkta, tad nezinu kā var tādam pat tuvumā dzīvot
Offline
treshaa_josla
24. May 2024, 16:02 #26354

Kopš: 07. Mar 2023

Ziņojumi: 725

Braucu ar:


24 May 2024, 09:38:03 @elbruss rakstīja:
Gribiet redzēt kā naudai samazinās vērtība?

Tieši pirms 15 gadiem būvēju sev māju. Tad forumos grozījās cipari 400-450EUR/m2. Es pats iekļāvos 500 EUR/m2 (bet 70-80% darbu darīju pats).


Pēdējo 16 mēnešu laikā būvējot biroju (420 m^2) man kvadrātmetrs stabili pārskrējis pāri 2000 €.
Tas bez fasādes. Tā vēl būs 40k materiālos + 30k darbs. 550 m^2

[gandrīz] viss "ar papīriem".
Offline
qa
24. May 2024, 16:06 #26355

Kopš: 09. Dec 2008

Ziņojumi: 1458

Braucu ar:

Kārtējie strīdi cik maksā un lielākie bļāvēji,kam mazākā sajēga
Laikā, kad visi bļāva 'pareizā' cena ir 450,bija 700.
Šodien, kuri sapņo par 1000, tad reāli ir 1500+.
Pareizi Hubloc uzrakstīja, parasti bankas kredīts izbeidzas stipri pirms pabeigtas mājas un tad nu kā sanāk, dažiem āra palikusi nepabeigta, daži uzskata, ka osb un lupata durvju vietā arī ir labs 'pagaidu' apdares risinājums.
Galvenais sākumā saprast budžetu un nelekt augstāk par savu dir.u. Piemēram ja ir budžets 150k, nevajag sapņot par 150-160m2 māju un cerēt, ka sanāks, jo internetā daži raksta pa 900-1000m2 var uzcelt. Bet labāk uzreiz plānot 90-100m2. Labs arhitekts mācēs arī 90m2 uztaisīt, tā lai vietas pietiktu visam.
Offline
shirminieks
24. May 2024, 16:09 #26356

Kopš: 13. Jan 2013

No: Rīga

Ziņojumi: 2072

Braucu ar: 81

Tie 1.5k€/m2 varētu arī būt adekvāti, bet tas ir tikai uz pliku māju - visas pārējās platības (terase / nojume / garāža / šķūnis / bruģis) jāskaita klāt
Offline
marcis
28. May 2024, 18:37 #26357

Kopš: 18. May 2007

Ziņojumi: 152

Braucu ar:

Meklēju 3x6 garāžu uz īri. Centrs, Āgenskalns,
Ja laba un izdevigā cenā Dzirciems, Imanta arī der.
Ir kādam ko piedāvāt?
Offline
PERFS
29. May 2024, 12:15 #26358

Kopš: 13. May 2002

No: Rīga

Ziņojumi: 13769

Braucu ar: Accelerationism

Hanseatic Alternative Investments AIFP uzsāk Latvijā pirmā īres dzīvokļu ieguldījumu fonda apliecību emisiju. Minimālais ieguldījums 20 000 eiro.
Offline
HUBLOC
29. May 2024, 12:33 #26359

Kopš: 02. Oct 2007

No: Rīga

Ziņojumi: 4794

Braucu ar: SQ7

galvenais, jau tie visi gudrie ģīmji tur, plāta rokas un stāsta šitā un tā es rīkošos ar TAVU naudu, jo SAVAS man nav. Un kādā brīdī es uzzipāšu kazino un vēl šo to, kā to darīji Lietuvā viens čalis

apbrīnoju, ka labprātīgi iedod naudu svešiem cilvēkiem un tad cerēt, ka viss būs ok, lai arī tas viss ir necaurspīdīgi.
Offline
Mizx
29. May 2024, 12:37 #26360

Kopš: 26. Apr 2004

No: Rīga

Ziņojumi: 7695

Braucu ar:

Ļoti aizdomīgi, ka visi izrādās esam čomi, daļa strādā citā uzņēmumā, no kura acīmredzot šis fonds pirks dzīvokļus (pirks paši no sevis...). Izskatās, ka arī sūdzības.lv par šiem jau ir. Šķiet, ka ķer uz muļķi un necenšas pat noslēpt pēdas.

[ Šo ziņu laboja Mizx, 29 May 2024, 12:37:40 ]

Offline

Moderatori: 968-jk, AV, AiwaShuraLLP, BigArchi, GirtzB, Lafter, PERFS, RVR, R_BERGS, SteelRat, VLD, linda, mrc, noisex, smudo