| Autors | Ziņojums |
| AigarsV | | 08. Jan 2009, 17:53 |
#2321
|
|
Kopš: 26. May 2003
Ziņojumi: 562
Braucu ar:
|
08 Jan 2009, 17:02:38 VMR rakstīja:
Ja nepērku, es zaudēju pirmo iemaksu, jeb 15 000 eur. Sanāk paīrēt "pa skaisto"
Principā jau 15k EUR var uzskatīt par izmaksām, kas jau ir notikušas un tās vairs nevajag skatīt rēķinot kādas alternatīvas.
Vēl viens iespējamais variants:
- nopirkt ko līdzvērtīgu, bet lētāk, nekā atlikusī summa par šo dzīvokli - vai nu tagad vai arī pagaidīt vēl vēlāk (ja līgums atļauj pēc 2 gadu īres dzīvokli nepirkt) - kad dzīvokļu cenas vēl vairāk nokrītas - tas, protams, pie nosacījuma, ka ir skaidri zināms, ka būs pieejams nepieciešamais finansējums šādas alternatīvas veiksmīgai īstenošanai. |
Offline | |
|
| DockuH | | 08. Jan 2009, 18:15 |
#2322
|
|
Kopš: 09. Feb 2005
No: Rīga
Ziņojumi: 485
Braucu ar:
|
08 Jan 2009, 17:02:38 VMR rakstīja:
Ja nepērku, es zaudēju pirmo iemaksu, jeb 15 000 eur. Sanāk paīrēt "pa skaisto"
tas nav tas projekts kas zolikaa uzbuvets?
Vai ir verts zaudet tos 15k eur vai nau ir atkariigs no pirkuma summas. Ja tu vari lidziigo dzivokli panjemt pa 30k - 50k eur letaak tad var zaudeet, jo cita gadijuma tu njem krediitu uz to parmaxato summu un vel maksa procentus. |
Offline | |
|
VMR  | | 08. Jan 2009, 18:15 |
#2323
|
|
 Kopš: 07. May 2006
Ziņojumi: 10344
Braucu ar: sporta variantu
| Ja es sūtu nah, es atgūstu 1. iemaksu, jo termiņi ir nokavēti par gadu un līgumā ir atrunāts, ka šajā gadījumā es mierīgi varu pacelt cepuri un savākt iemaksu, zaudēju es tikai māklerim parmaksāto uzcenojumu, ko jau esmu zaudējis jebkurā gadījumā. Bet dzīvot kkur vajag...un pēc diviem gadiem varbūt ar kredītiem būs galīgi slikti... |
Offline | |
|
VMR  | | 08. Jan 2009, 18:17 |
#2324
|
|
 Kopš: 07. May 2006
Ziņojumi: 10344
Braucu ar: sporta variantu
|
08 Jan 2009, 18:15:14 DockuH rakstīja:
tas nav tas projekts kas zolikaa uzbuvets?
Nē, Titurga, "Bērzavoti", baigi patīk gan vieta, gan projekts. |
Offline | |
|
| Burx | | 08. Jan 2009, 18:20 |
#2325
|
|
 Kopš: 27. Oct 2008
No: Rīga
Ziņojumi: 977
Braucu ar: melnu mitsu
| Manuprāt ar kredītiem tik slikti kā šobrīd jau nu nebus sliktāk pēc 2 gadiem... tagad jau bankas tā iestājušās pozā, ka K dabūt pat ar kaut cik normāliem ienākumiem un ķīlām ir grūti!!!  |
Offline | |
|
| DockuH | | 08. Jan 2009, 18:26 |
#2326
|
|
Kopš: 09. Feb 2005
No: Rīga
Ziņojumi: 485
Braucu ar:
|
08 Jan 2009, 18:17:54 VMR rakstīja:
08 Jan 2009, 18:15:14 DockuH rakstīja:
tas nav tas projekts kas zolikaa uzbuvets?
Nē, Titurga, "Bērzavoti", baigi patīk gan vieta, gan projekts.
kada tev 1kv/m cena>?
nu projekts nav patslabakais, pasam kadu laiku atpakalj bij doma tur panjemt dzivokli, labi ka pardomaju.
par to ka maklerim parmaxaja, aizmrs ja var naudu no attistitaja savakt tad nau ko domat 
Tagad jau paradas izdevigi varianti un kauko var piemklet.
Burx-am taisniiba, nebus sliktat ar kreditiem tochna.  |
Offline | |
|
VMR  | | 08. Jan 2009, 18:31 |
#2327
|
|
 Kopš: 07. May 2006
Ziņojumi: 10344
Braucu ar: sporta variantu
| 1243.05 EUR, ar terasi |
Offline | |
|
| DockuH | | 08. Jan 2009, 18:34 |
#2328
|
|
Kopš: 09. Feb 2005
No: Rīga
Ziņojumi: 485
Braucu ar:
|
08 Jan 2009, 18:31:37 VMR rakstīja:
1243.05 EUR, ar terasi
terase neskaitas, tiira dzivojama |
Offline | |
|
|
|
VMR  | | 08. Jan 2009, 18:41 |
#2329
|
|
 Kopš: 07. May 2006
Ziņojumi: 10344
Braucu ar: sporta variantu
| Tad ~ 2000, bet terase bonusā  |
Offline | |
|
| walder | | 08. Jan 2009, 18:56 |
#2330
|
|
 Kopš: 18. Apr 2007
No: Rīga
Ziņojumi: 8699
Braucu ar: 7 seat MPV
| pēc diviem gadiem tu varbūt kaut ko līdzīgu varēsi nopirkt pa 1000 - 1200 Eur. Nav jau zināms kas būs ar tām cenām, bet tagad pirkt pa tādu ciparu nav prāta darbs. |
Offline | |
|
SCHNITZEL  | | 08. Jan 2009, 21:47 |
#2331
|
|
 Kopš: 26. Jun 2008
No: Rīga
Ziņojumi: 3387
Braucu ar: dyzelinas
| VMR lai gan neesmu speciālists nekustamā īpašuma tirgus analizēšanā pirms un pēc burbuļa - iesaku tomēr savākt to iemaksu un kādu pusgadu paīrēt kādu citu dzīvokli. Lavīnveidīgais cenu kritums vēl nav sācies, bet kad sāksies atliek tikai noķert momentu pirms sāk kāpt atpakaļ. Tad arī lien kredītsaistībās uz entajiem gadiem vismaz es tā darītu. 
-----------------
|
Offline | |
|
Ingunina  | | 08. Jan 2009, 21:52 |
#2332
|
|
 Kopš: 04. Apr 2008
No: Aizkraukle
Ziņojumi: 2088
Braucu ar: 528 iA
| Kāda cena varētu būt 1 istabas dzīvoklim (30 km ) Āgenskalnā? Ir centrālā apkure, duškabīne, atsevišķa wc, remontēts (nav eiro, bet viss tīrs, kārtīgs), pilnībā mēbelēts.
Uz īri, ja dod.
----------------- Ģeniāla savā vienkāršībā un vienkārša savā ģenialitātē! |
Offline | |
|
Ingunina  | | 08. Jan 2009, 21:53 |
#2333
|
|
 Kopš: 04. Apr 2008
No: Aizkraukle
Ziņojumi: 2088
Braucu ar: 528 iA
|
28 Dec 2008, 10:52:44 cherbis rakstīja:
varbūt kāds zin lapu ar nekustama īpašuma piedāvājumiem spānijā!?
Arī interesē!!!
----------------- Ģeniāla savā vienkāršībā un vienkārša savā ģenialitātē! |
Offline | |
|
| DockuH | | 08. Jan 2009, 22:50 |
#2334
|
|
Kopš: 09. Feb 2005
No: Rīga
Ziņojumi: 485
Braucu ar:
|
08 Jan 2009, 18:41:28 VMR rakstīja:
Tad ~ 2000, bet terase bonusā 
tu ko psec nereali dargi, bet ta terase ir tiiri bonuss, jo uz terases nevar dzivot 
jau tagad var dabut dzivokli riga jaunaja projekta ap 1300E/m2 izsatas driiz bus ap 1,1 - 1,2 un ipasii zemaak nebus, iznjemot kaukadus sudigus projektus |
Offline | |
|
| xn3x | | 14. Jan 2009, 13:33 |
#2335
|
|
 Kopš: 09. Sep 2007
Ziņojumi: 2810
Braucu ar: sieviešu auto
| Ir doma iepirkt lētu dzīvokli, nauda ir cashā 
Ir arī problēma - nekādas pieredzes šajās lietās. Kas ir jāizčeko, lai mani neapkrāpj? Kaut kas man ieteica, ka caur darījuma kontu jātaisot, ir no tā jēga? Tad vēl, kāda vispār ir tā pirkšanas/pārdošanas procedūra, uz kurieni ir jāiet, kādas izziņas tur vai kas jādabū, utt? Jau iepriekš paldies  [ Šo ziņu laboja xn3x, 14 Jan 2009, 13:35:11 ] |
Offline | |
|
Puuchuks  | | 14. Jan 2009, 13:48 |
#2336
|
|
 Kopš: 03. Jul 2002
No: Rīga
Ziņojumi: 24359
Braucu ar: BMW
|
08 Jan 2009, 18:41:28 VMR rakstīja:
Tad ~ 2000, bet terase bonusā 
nereāls cipars arī treknajos gados 
par to izdevīgumu 2 gadus īrēt joprojām nesapratu - kāpēc tu saki, ka, 2 gadus maksājot tikai komunālos, pēc tiem 2 gadiem varēsi ņemt mazāku krītu? tu taču no dzīvokļa pirkuma summas neko nebūsi samaksājis 
domājams, es rautu ārā tos 15k, ja tas vispār ir iespējams
|
Offline | |
|
|
|
spy  | | 14. Jan 2009, 13:53 |
#2337
|
|
 Kopš: 18. Jul 2007
Ziņojumi: 1430
Braucu ar:
| piekrītu viedoklim par roķenes izņemšanu (protams, ja tas attīstītājs vispār spēs tev to atmaksāt). Tā pavirši paskatoties, tagad jau Mārupes apkaimē (ja jau tu esi tik liels "zaļās" dzīvošanas fans) ir jauni dzīvokļi pa 1-1,2k/kv.m. Varbūt apskati pašreizējos piedāvājumus pirms veic "super dīlu" |
Offline | |
|
| raivisp | | 14. Jan 2009, 13:59 |
#2338
|
|
 Kopš: 22. Aug 2006
No: Rīga
Ziņojumi: 8620
Braucu ar: to kas pagalmā mētājas
|
08 Jan 2009, 21:52:36 Ingunina rakstīja:
Kāda cena varētu būt 1 istabas dzīvoklim (30 km ) Āgenskalnā? Ir centrālā apkure, duškabīne, atsevišķa wc, remontēts (nav eiro, bet viss tīrs, kārtīgs), pilnībā mēbelēts.
Uz īri, ja dod.
Vienmēr esmu gribējis zināt, kas ir eiroremonts Kas ir tie kritēriji, pēc kuriem nosaka - ir vai nav?  |
Offline | |
|
Puuchuks  | | 14. Jan 2009, 14:00 |
#2339
|
|
 Kopš: 03. Jul 2002
No: Rīga
Ziņojumi: 24359
Braucu ar: BMW
|
14 Jan 2009, 13:33:41 xn3x rakstīja:
Ir doma iepirkt lētu dzīvokli, nauda ir cashā 
Ir arī problēma - nekādas pieredzes šajās lietās. Kas ir jāizčeko, lai mani neapkrāpj? Kaut kas man ieteica, ka caur darījuma kontu jātaisot, ir no tā jēga? Tad vēl, kāda vispār ir tā pirkšanas/pārdošanas procedūra, uz kurieni ir jāiet, kādas izziņas tur vai kas jādabū, utt? Jau iepriekš paldies 
darījuma konts ir visdrošākais samaksas variants - banka nosacīti sargā to naudu - nauda tiek iemaksāta pirms darījuma noslēgšanas un izņemta pēc tā. pa vidu ne1 no pusēm netiek tai klāt. ja darījums izdodas, to aizskaita pārdevējam. ja noraujas, tad atpakaļ pircējam.
var, protams, arī riskēt un maksāt vai nu avansā (tad riskē pircējs) vai pēc reģistrācijas (tad pārdevējs).
procedūra īstenībā elementāra - lai pārdevējs iedod zemesgrāmatas kopiju. tu to vari pārbaudīt caur hanzanetu vai zemesgramata.lv.
kāds sagatavo līgumu - viens no jums iedod savu paraugu, vai kāds jurists vai notārs.
līgumu var parakstīt arī tāpat, bez jebkāda apliecinājuma.
bet nostiprinājuma lūgumu jāiet apliecināt pie notāra (viņš pats to arī gatavo, un pie reizes vēl apskatās zemesgrāmatā, vai viss tur ir korekti).
pēc tam kāds ņem pirkuma līgumu, nost.lūgumu un veco zemesgrāmatu un čāpo uz attiecīgo zemesgrāmatu nodaļu, samaksā nodevas, iesniedz un pēc ~2-3 nedēļām viss gatavs.
drošāk ir, ja visus dokumentus paraksta pats pārdevējs, nevis pilnvarots pārstāvis - minimāls, bet kaut kāds riska % tomēr ir. |
Offline | |
|
Puuchuks  | | 14. Jan 2009, 14:02 |
#2340
|
|
 Kopš: 03. Jul 2002
No: Rīga
Ziņojumi: 24359
Braucu ar: BMW
|
08 Jan 2009, 18:17:54 VMR rakstīja:
Nē, Titurga, "Bērzavoti", baigi patīk gan vieta, gan projekts.
"Bērzavoti" = SIA "Ķīšzeme" man te jau ir 1 klienti no šī projekta, neizskatās, ka Ķīšzeme gribētu viņiem ko atmaksāt  |
Offline | |
|