Online

Pašreiz BMWPower skatās 93 viesi un 1 reģistrēti lietotāji.

Ienākt BMWPower

Lietotājvards:

Parole:

Atcerēties

Aizmirsi paroli?

Reģistrēties

Forums » Vispārējās diskusijas » Tērzētava

Tēma: Nekustamais īpašums II

AutorsZiņojums
Pauliic
26. Oct 2008, 16:34 #2221

Kopš: 01. Dec 2002

No: Rīga

Ziņojumi: 8774

Braucu ar: 10, 101

iesaku sākumā aiziet uz banku un pajautāt cik dod, ja protams netaisās pirkt naļikā

-----------------
http://www.tero.lv http://www.gridlistes.lv
http://www.izlietne.lv http://www.keyaccount.lv
Offline
MMZEE
26. Oct 2008, 16:44 #2222

Kopš: 31. Mar 2008

Ziņojumi: 1819

Braucu ar:


26 Oct 2008, 16:34:48 Pauliic rakstīja:
iesaku sākumā aiziet uz banku un pajautāt cik dod, ja protams netaisās pirkt naļikā


naļikā
Offline
amigoz
26. Oct 2008, 18:20 #2223

Kopš: 25. Aug 2004

Ziņojumi: 1875

Braucu ar: RRS


26 Oct 2008, 14:43:07 E-d-g-a-r-s rakstīja:
Īsumā tēze ir sekojoša - ja Jūsu ikmēneša ienākumi ļauj šodien iegādāties likvīdu īpašumu - dariet to tagad, kamēr tirgus ir apjukuma situācijā un pieprasījuma trūkumā, nevis tad, kad visi apjautīs, ka cenas atkal kāpj un labos piedāvājumus Jums nocels no deguna gala!


Tirgus varbuut arii ir apjucis, bet ne jau bankas. Nedeelju atpakalj biju domaajis pirkt maaju un sazinaajos ar savu krediitspeciaalistu HB - un vinja atbilde bija - tagad neko nepeerc, krediits ir neadekvaati daargs un iespeejams buus veel daargaaks. Tagad dodot 2,5%. Ir starpiiba, ja man, piemeeram, pirms gada bija 0,7%.
Nedaudz jau ir kritushaas taas NI cenas, bet tas neatsver procentlikmju pieaugumu.
Nekustamo tagad var pirkt ja tieshaam atrodi kaadu saldo cenu un par nali, protams.
Offline
Pauliic
26. Oct 2008, 18:39 #2224

Kopš: 01. Dec 2002

No: Rīga

Ziņojumi: 8774

Braucu ar: 10, 101

tieši tā, arī mašīnām var taisīt nezinkādas atlaides, bet ņemot kaspičā samaksās to pašu beigu beigās

-----------------
http://www.tero.lv http://www.gridlistes.lv
http://www.izlietne.lv http://www.keyaccount.lv
Offline
Foxijs
26. Oct 2008, 18:43 #2225

Kopš: 02. Aug 2006

No: Rīga

Ziņojumi: 3171

Braucu ar:

pārdod nekustamo īpašumu

links uz ss.lv

PM
Offline
raivisp
26. Oct 2008, 19:07 #2226

Kopš: 22. Aug 2006

No: Rīga

Ziņojumi: 8620

Braucu ar: to kas pagalmā mētājas


26 Oct 2008, 18:43:43 Foxijs rakstīja:
pārdod nekustamo īpašumu

links uz ss.lv

PM


Man liekas, ka essu tajaa maajaa sen sen dzeeris
Offline
E-d-g-a-r-s
26. Oct 2008, 19:15 #2227

Kopš: 12. Sep 2003

No: Rīga

Ziņojumi: 432

Braucu ar: BMW e21 323i ’79


26 Oct 2008, 18:20:12 amigoz rakstīja:

26 Oct 2008, 14:43:07 E-d-g-a-r-s rakstīja:
Īsumā tēze ir sekojoša - ja Jūsu ikmēneša ienākumi ļauj šodien iegādāties likvīdu īpašumu - dariet to tagad, kamēr tirgus ir apjukuma situācijā un pieprasījuma trūkumā, nevis tad, kad visi apjautīs, ka cenas atkal kāpj un labos piedāvājumus Jums nocels no deguna gala!


Tirgus varbuut arii ir apjucis, bet ne jau bankas. Nedeelju atpakalj biju domaajis pirkt maaju un sazinaajos ar savu krediitspeciaalistu HB - un vinja atbilde bija - tagad neko nepeerc, krediits ir neadekvaati daargs un iespeejams buus veel daargaaks. Tagad dodot 2,5%. Ir starpiiba, ja man, piemeeram, pirms gada bija 0,7%.
Nedaudz jau ir kritushaas taas NI cenas, bet tas neatsver procentlikmju pieaugumu.
Nekustamo tagad var pirkt ja tieshaam atrodi kaadu saldo cenu un par nali, protams.

Jāsaprot, ka Latvijā bankas tādi starpnieki vien ir - iepērk kredītus vairumā no mātes bankām/lielajām bankām un pārdod mazumā. Līdz ar to kā ar degvielas cenām patreiz - starptautiskā tirgū cena aug - aug arī LV un pretēji.
Ja pērk īpašumu šodien pat ar augstiem procentiem un līgumā ir atrunāta iespēja pārkreditēties bez īpaši lielām soda naudām, tad tas viennozīmīgi ir izdevīgāk ilgtermiņā!

-----------------
*For sale: Alpina 15*7 Wheels*
*For Sale: Kosei RT-Penta R16 Wheels*
Offline
Foxijs
26. Oct 2008, 19:54 #2228

Kopš: 02. Aug 2006

No: Rīga

Ziņojumi: 3171

Braucu ar:


26 Oct 2008, 19:07:01 raivisp rakstīja:

26 Oct 2008, 18:43:43 Foxijs rakstīja:
pārdod nekustamo īpašumu

links uz ss.lv

PM


Man liekas, ka essu tajaa maajaa sen sen dzeeris

nu tur ir laisti īrnieki, takaaa ļoti iespējams
Offline
Murphy
26. Oct 2008, 20:08 #2229

Kopš: 28. Nov 2003

No: Sigulda

Ziņojumi: 8516

Braucu ar: Arteon SB R line, F39 M sport


26 Oct 2008, 19:15:45 E-d-g-a-r-s rakstīja:

26 Oct 2008, 18:20:12 amigoz rakstīja:

26 Oct 2008, 14:43:07 E-d-g-a-r-s rakstīja:
Īsumā tēze ir sekojoša - ja Jūsu ikmēneša ienākumi ļauj šodien iegādāties likvīdu īpašumu - dariet to tagad, kamēr tirgus ir apjukuma situācijā un pieprasījuma trūkumā, nevis tad, kad visi apjautīs, ka cenas atkal kāpj un labos piedāvājumus Jums nocels no deguna gala!


Tirgus varbuut arii ir apjucis, bet ne jau bankas. Nedeelju atpakalj biju domaajis pirkt maaju un sazinaajos ar savu krediitspeciaalistu HB - un vinja atbilde bija - tagad neko nepeerc, krediits ir neadekvaati daargs un iespeejams buus veel daargaaks. Tagad dodot 2,5%. Ir starpiiba, ja man, piemeeram, pirms gada bija 0,7%.
Nedaudz jau ir kritushaas taas NI cenas, bet tas neatsver procentlikmju pieaugumu.
Nekustamo tagad var pirkt ja tieshaam atrodi kaadu saldo cenu un par nali, protams.

Jāsaprot, ka Latvijā bankas tādi starpnieki vien ir - iepērk kredītus vairumā no mātes bankām/lielajām bankām un pārdod mazumā. Līdz ar to kā ar degvielas cenām patreiz - starptautiskā tirgū cena aug - aug arī LV un pretēji.
Ja pērk īpašumu šodien pat ar augstiem procentiem un līgumā ir atrunāta iespēja pārkreditēties bez īpaši lielām soda naudām, tad tas viennozīmīgi ir izdevīgāk ilgtermiņā!


1kārt, neviena banka tagad nedos labus nosacījumus pārkreditācijai. 2kārt, lielākajai daļai banku vairs nav naudas par ko kreditēt, ne par velit GE pārtrauca līzinga izsniegšanu, drīzumā ar Swedbank paziņos par līdzīgu soli. Džeki, lielākie sūdi tikai priekšā

Lielākā daļa banku esošajiem klientiem pārskata % likmes uz augšu, it īpaši tiem klientiem kuriem ir papildu saistības citās bankās. Tiek prasīta arī papildus ķīla vai pirmstermiņa atmaksa.

Es ieteiktu pagaidīt, cenas būs vēl manāmi zemākas. Nav neviena iemesla lai notiktu stabilizācija, kur nu vēl cenu celšanās. Paredzu, ka bloku mājās 1m2 varētu maksāt +/- 500 eur, jaunie projekti ~700-1k eur.
Offline
amigoz
26. Oct 2008, 20:44 #2230

Kopš: 25. Aug 2004

Ziņojumi: 1875

Braucu ar: RRS


26 Oct 2008, 19:15:45 E-d-g-a-r-s rakstīja:

26 Oct 2008, 18:20:12 amigoz rakstīja:

26 Oct 2008, 14:43:07 E-d-g-a-r-s rakstīja:
Īsumā tēze ir sekojoša - ja Jūsu ikmēneša ienākumi ļauj šodien iegādāties likvīdu īpašumu - dariet to tagad, kamēr tirgus ir apjukuma situācijā un pieprasījuma trūkumā, nevis tad, kad visi apjautīs, ka cenas atkal kāpj un labos piedāvājumus Jums nocels no deguna gala!


Tirgus varbuut arii ir apjucis, bet ne jau bankas. Nedeelju atpakalj biju domaajis pirkt maaju un sazinaajos ar savu krediitspeciaalistu HB - un vinja atbilde bija - tagad neko nepeerc, krediits ir neadekvaati daargs un iespeejams buus veel daargaaks. Tagad dodot 2,5%. Ir starpiiba, ja man, piemeeram, pirms gada bija 0,7%.
Nedaudz jau ir kritushaas taas NI cenas, bet tas neatsver procentlikmju pieaugumu.
Nekustamo tagad var pirkt ja tieshaam atrodi kaadu saldo cenu un par nali, protams.

Jāsaprot, ka Latvijā bankas tādi starpnieki vien ir - iepērk kredītus vairumā no mātes bankām/lielajām bankām un pārdod mazumā. Līdz ar to kā ar degvielas cenām patreiz - starptautiskā tirgū cena aug - aug arī LV un pretēji.
Ja pērk īpašumu šodien pat ar augstiem procentiem un līgumā ir atrunāta iespēja pārkreditēties bez īpaši lielām soda naudām, tad tas viennozīmīgi ir izdevīgāk ilgtermiņā!


Nu klausies,
Tu teici, ka Tev ir magjistra graads ekonomikaa.
Tev pirmajam buutu jaasaprot, ka bankas kaa taadas naudu nerazho Vinjas visas ir starpnieki, gan Latvija, gan Mozambikaa.
Un tagad Tu centies aizstaaveet savu biznesu, kas neapshaubaami ir NI tirdznieciiba jeb celtnieciiba. Taapeec, ja paskatiitos no pirceeja viedoklja tad arii saprastu, ka tagad nav jaagraabj ''leets'' iipashums par daargu naudu ar ceriibu, ka peec gada viss buus kulee un varees paarkrediteeties. Labaak sho gadu seedeet biksees un pagaidiit - 40 gadu hipoteeka nekur nepaliks
Offline
E-d-g-a-r-s
27. Oct 2008, 11:26 #2231

Kopš: 12. Sep 2003

No: Rīga

Ziņojumi: 432

Braucu ar: BMW e21 323i ’79


26 Oct 2008, 20:44:09 amigoz rakstīja:

26 Oct 2008, 19:15:45 E-d-g-a-r-s rakstīja:

26 Oct 2008, 18:20:12 amigoz rakstīja:

26 Oct 2008, 14:43:07 E-d-g-a-r-s rakstīja:
Īsumā tēze ir sekojoša - ja Jūsu ikmēneša ienākumi ļauj šodien iegādāties likvīdu īpašumu - dariet to tagad, kamēr tirgus ir apjukuma situācijā un pieprasījuma trūkumā, nevis tad, kad visi apjautīs, ka cenas atkal kāpj un labos piedāvājumus Jums nocels no deguna gala!


Tirgus varbuut arii ir apjucis, bet ne jau bankas. Nedeelju atpakalj biju domaajis pirkt maaju un sazinaajos ar savu krediitspeciaalistu HB - un vinja atbilde bija - tagad neko nepeerc, krediits ir neadekvaati daargs un iespeejams buus veel daargaaks. Tagad dodot 2,5%. Ir starpiiba, ja man, piemeeram, pirms gada bija 0,7%.
Nedaudz jau ir kritushaas taas NI cenas, bet tas neatsver procentlikmju pieaugumu.
Nekustamo tagad var pirkt ja tieshaam atrodi kaadu saldo cenu un par nali, protams.

Jāsaprot, ka Latvijā bankas tādi starpnieki vien ir - iepērk kredītus vairumā no mātes bankām/lielajām bankām un pārdod mazumā. Līdz ar to kā ar degvielas cenām patreiz - starptautiskā tirgū cena aug - aug arī LV un pretēji.
Ja pērk īpašumu šodien pat ar augstiem procentiem un līgumā ir atrunāta iespēja pārkreditēties bez īpaši lielām soda naudām, tad tas viennozīmīgi ir izdevīgāk ilgtermiņā!


Nu klausies,
Tu teici, ka Tev ir magjistra graads ekonomikaa.
Tev pirmajam buutu jaasaprot, ka bankas kaa taadas naudu nerazho Vinjas visas ir starpnieki, gan Latvija, gan Mozambikaa.
Un tagad Tu centies aizstaaveet savu biznesu, kas neapshaubaami ir NI tirdznieciiba jeb celtnieciiba. Taapeec, ja paskatiitos no pirceeja viedoklja tad arii saprastu, ka tagad nav jaagraabj ''leets'' iipashums par daargu naudu ar ceriibu, ka peec gada viss buus kulee un varees paarkrediteeties. Labaak sho gadu seedeet biksees un pagaidiit - 40 gadu hipoteeka nekur nepaliks

Labdien!

Mans bizness ir saistīts ar daudziem citiem virzieniem (iepakojumu apdruka, mārketinga pakalpojumi, kapitāla izvietošana u.c.) tā kā nevēlos nevienu aģitēt - sniedzu savu viedokli.

Kas attiecas uz bankas politiku un bargajiem nosacījumiem - pirms mini konkrētus piemērus vai bankas veiktās sankcijas - izpēti konkrēto klientu kredīvēsturi, maksātspēju. bankas pirmā un vienīgā interese ir saņemt paredzamu naudas plūsmu, nevis pa lēto iegādāties īpašumus!

Ir jāizprot, ka laiks, kad nek. īpašumus bija "izdevīgi" iegādāties spekulācijai ir pagājis. Bankas neatbalsta spekulantus - personas vai to grupas, kurām nav regulāru ienākumu ar ko segt kredītmaksājumus un kuriem nepērk īpašumus sev.
Ja konkrētais cilvēks pērk īpašumu savas mājsaimniecības vajadzībām un mājsaimniecības ienākumi ir stabili un ļauj segt kredītmaksājumu, kā arī pilnvērtīgi dzīvot, tad problēmu ar kredīta saņemšanu, pārkreditēšanos nav.

Banku politika ir patreiz pārstrukturizēwt savus kredītportfeļus un samazināt riskus, līdz ar to viens no pasākumiem, ar kuru cīnīties pret sliktajiem kredītiem un to nemaksātājiem, ir prasīt papildus ķīlu. Bet vēlreiz - bankas mērķis nav atņemt īpašumus, bet gan saņemt ilgtermiņā naudas plūsmu!

Ja runā par cenām - brīdī, kad cenas jaunajā projektā būs zemākas par celtniecības pašizmaksu gadā (pat neņemot vērā zemes cenu un bankai samaksātos %), kad vairums objektu tika celti, konkrētajam attīstītājam (SIA) ir izdevīgāk realizēt aktīvus un pasludināt maksātnespēju, nekā censties kaut ko tirgot. Tas arī būs brīdis, kad jauni projekti netiks realizēti Pļavniekos, Imantā utt. (Principā patreiz jau šī situācija ir!).

-----------------
*For sale: Alpina 15*7 Wheels*
*For Sale: Kosei RT-Penta R16 Wheels*
Offline
Puuchuks
27. Oct 2008, 13:01 #2232

Kopš: 03. Jul 2002

No: Rīga

Ziņojumi: 24359

Braucu ar: BMW


26 Oct 2008, 18:20:12 amigoz rakstīja:
Nedeelju atpakalj biju domaajis pirkt maaju un sazinaajos ar savu krediitspeciaalistu HB - un vinja atbilde bija - tagad neko nepeerc, krediits ir neadekvaati daargs un iespeejams buus veel daargaaks. Tagad dodot 2,5%. Ir starpiiba, ja man, piemeeram, pirms gada bija 0,7%.

un cik šī 1.8% starpība iztaisa tev mēneša maksājumā
Offline
Krisiic
27. Oct 2008, 13:14 #2233

Kopš: 08. Aug 2006

Ziņojumi: 298

Braucu ar: prieku

BORs jau arī vairs nav tāds kā pirms gada, tā kā starpība ir vēl lielāka.

27 Oct 2008, 13:01:56 Puu rakstīja:

26 Oct 2008, 18:20:12 amigoz rakstīja:
Nedeelju atpakalj biju domaajis pirkt maaju un sazinaajos ar savu krediitspeciaalistu HB - un vinja atbilde bija - tagad neko nepeerc, krediits ir neadekvaati daargs un iespeejams buus veel daargaaks. Tagad dodot 2,5%. Ir starpiiba, ja man, piemeeram, pirms gada bija 0,7%.

un cik šī 1.8% starpība iztaisa tev mēneša maksājumā

[ Šo ziņu laboja Krisiic, 27 Oct 2008, 13:14:53 ]

Offline
Puuchuks
27. Oct 2008, 13:28 #2234

Kopš: 03. Jul 2002

No: Rīga

Ziņojumi: 24359

Braucu ar: BMW


27 Oct 2008, 13:14:35 Krisiic rakstīja:
BORs jau arī vairs nav tāds kā pirms gada, tā kā starpība ir vēl lielāka.

27 Oct 2008, 13:01:56 Puu rakstīja:

26 Oct 2008, 18:20:12 amigoz rakstīja:
Nedeelju atpakalj biju domaajis pirkt maaju un sazinaajos ar savu krediitspeciaalistu HB - un vinja atbilde bija - tagad neko nepeerc, krediits ir neadekvaati daargs un iespeejams buus veel daargaaks. Tagad dodot 2,5%. Ir starpiiba, ja man, piemeeram, pirms gada bija 0,7%.

un cik šī 1.8% starpība iztaisa tev mēneša maksājumā


un ko tagad tāpēc darīt - turpināt dzīvot 1istabas dzīvoklī kopā ar vecmāmiņu tikai tāpēc, ka bors palicis dārgāks

viena lieta, ka šobrīd acīmredzot nevajag pirkt dzīvokli spekulācijai (jo tu nezini, kas notiks ar tirgu, vai pēc gada to dzīvokli vispār kādam vajadzēs un par kāadu cenu). bet, ja dzīvokli/māju vajag pašam dzīvošanai, tad kāpēc atlikt
Offline
Krisiic
27. Oct 2008, 14:35 #2235

Kopš: 08. Aug 2006

Ziņojumi: 298

Braucu ar: prieku

Es jau nesaku, ka dēļ likmju pieauguma nav jāpērk dzīvoklis, bet kādam tas var likt pārskatīt kredīta lielumu, ko gatavojas ņemt mājokļa iegādei.
Offline
rosigais
27. Oct 2008, 15:13 #2236

Kopš: 05. Sep 2004

No: Rīga

Ziņojumi: 4512

Braucu ar: nekārtību


27 Oct 2008, 12:58:31 UR rakstīja:
Manuprāt reāla cena ir uz pusi mazāka.


26 Oct 2008, 18:43:43 Foxijs rakstīja:
pārdod nekustamo īpašumu

links uz ss.lv

PM


normala cena
Offline
S_2
27. Oct 2008, 15:18 #2237

Kopš: 16. Nov 2005

Ziņojumi: 668

Braucu ar: Audi


27 Oct 2008, 13:01:56 Puu rakstīja:

26 Oct 2008, 18:20:12 amigoz rakstīja:
Nedeelju atpakalj biju domaajis pirkt maaju un sazinaajos ar savu krediitspeciaalistu HB - un vinja atbilde bija - tagad neko nepeerc, krediits ir neadekvaati daargs un iespeejams buus veel daargaaks. Tagad dodot 2,5%. Ir starpiiba, ja man, piemeeram, pirms gada bija 0,7%.

un cik šī 1.8% starpība iztaisa tev mēneša maksājumā


Ja njemts krediits piem 100k vieniibas valuutaa X, teiksim uz ~20 gadiem, tad "iztaisa" ~100 valuutas vieniibas meenesii. Daudz vai maz, katram pasham spriest...
Offline
markelis
27. Oct 2008, 15:19 #2238

Kopš: 28. Oct 2002

Ziņojumi: 13010

Braucu ar: eFku


27 Oct 2008, 15:13:42 rosigais rakstīja:

27 Oct 2008, 12:58:31 UR rakstīja:
Manuprāt reāla cena ir uz pusi mazāka.


26 Oct 2008, 18:43:43 Foxijs rakstīja:
pārdod nekustamo īpašumu

links uz ss.lv

PM


normala cena


tikai nedaudz mulsina taa fraaziite "domaajamaa dalja"

iisteniibaa nereaala cena. tur pat var leetaak nopirkt 2x lielaaku zemes gabalu un veel sanaak ietaupiit jau nav sitais grausts jaajauc nost

http://www.ss.lv/msg/lv/real_estate/plots_and_lands/riga/bierini/Vn4KG0hkRlo=.html

[ Šo ziņu laboja markelis, 27 Oct 2008, 15:24:18 ]

Offline
walder
27. Oct 2008, 15:23 #2239

Kopš: 18. Apr 2007

No: Rīga

Ziņojumi: 8699

Braucu ar: 7 seat MPV

LVL 111,-/kvm par zemi, jo māja sauc pēc buldozera. Kāds labums būtu ieguldīt mājā naudu ja tur ir tikai 60 kvm. Var protams uzcelt otro stāvu, bet labāk būtu tomēr celt jaunu māju.
Offline
rosigais
27. Oct 2008, 15:32 #2240

Kopš: 05. Sep 2004

No: Rīga

Ziņojumi: 4512

Braucu ar: nekārtību

sorry,neizlasiju lidz galam. varu piedavat so 80.00EUR/kv.m


Cena ietver:
uzbūvētas un darbojošās inženierkomunikāciju centrālās sistēmas apbūvējamai platībai - elektroapgāde, dabīgās gāzes vads, centrālais ūdens un kanalizācija, jauna drenāžas sistēma, iekšējās ielas ar dolomīta šķembu klājumu (sagatavotas asfaltēšanai pēc būvniecības) un ielu apgaismojumu.

[ Šo ziņu laboja rosigais, 27 Oct 2008, 15:33:48 ]

Offline

Moderatori: 968-jk, AV, AiwaShuraLLP, BigArchi, GirtzB, Lafter, PERFS, RVR, R_BERGS, SteelRat, VLD, linda, mrc, noisex, smudo