| Autors | Ziņojums |
| janker | |
 Kopš: 05. Mar 2009
No: Rīga
Ziņojumi: 221
Braucu ar: naglu kasti un pastkasti uz kapota
|
12 Mar 2018, 15:55:14 @mc rakstīja:
12 Mar 2018, 14:49:03 @Eicheberg rakstīja:
ka jus drukajat PDFs lai vini sanak normali tumsi? mani sitas formats vienkarsi tracina, ka drukajot katru reizi sanak kaut kads blavs suds kur neko nevar saprast, printerim economode ir izslegts, dpi ir augstakais, nu ble ka cilveki kas nemak kompjus ikdiena sadzivo ar sito debilo programmu. tagad es dazreiz noglabaju pdf failu ka jpg un tad palielinu kontrastu fotoshopa bet nu cmon tiesam nav neviens normals veids ka sito izdarit? ka ofisi ar sito sadzivo, nevar but ka visi druka pelmena krasas burtus un tad dod citiem tadus lasit
printera iestatījumos pameklē ko līdzīgu šim - Print as bitmap, jo pdf printējot var tikt interpretēts dažādi, ieliekot ķeksi pie iepriekšminētās opcijas viņam vajadzētu pdf dokumentu uztvert kā attēlu.
Ir vēl viens variants - atverot to pdf, izvēloties print un tajā logā, kas atvērsies, paņem augšā "Advanced" un tur būs iespēja ielikt ķeksi "Print as image" |
Offline | |
|
| JZ | |
Kopš: 31. May 2002
Ziņojumi: 9159
Braucu ar:
| beigās izrādīsies ka tas ir apple un printeris kaut kāds canons... |
Offline | |
|
Staris  | |
 Kopš: 24. Apr 2006
No: Ventspils
Ziņojumi: 30609
Braucu ar: ra ucuarB
| Diez vai. Tie, kuriem ir apple datori, tiem viss pārējais ir no apple. |
Offline | |
|
| bum_bumz | |
Kopš: 05. Jan 2006
Ziņojumi: 7575
Braucu ar: E34
| PDF jau visa jēga ir atvasinājumā - portable document format.
Katru pdf izveido kāds konkrēts jūzeris ar x programmu, attiecīgi no viņa līk/taisnrocības veidosies gala iznākums. Printeris tik paņem sagatavoto infu. |
Offline | |
|
| vvv | |
 Kopš: 19. Feb 2017
No: Rīga
Ziņojumi: 2124
Braucu ar: e53FL 4,4;e38
| Kas pie vainas, ja "pēkšņi" šodien GO3 datorā vairs nav skaņa? Helio datorā viss o. K, youtube arī skan viss itkā normāli, bet go3 klusums!! Telefonā go3 normāls ar skaņu.
 |
Offline | |
|
| CAPSLOCK | |
 Kopš: 17. Oct 2016
Ziņojumi: 889
Braucu ar:
| Tas go3 ir caur pārlūkprogrammu vai kā aplikācija? |
Offline | |
|
| vvv | |
 Kopš: 19. Feb 2017
No: Rīga
Ziņojumi: 2124
Braucu ar: e53FL 4,4;e38
|
31 May 2022, 19:45:34 @CAPSLOCK rakstīja:
Tas go3 ir caur pārlūkprogrammu vai kā aplikācija?
Tel. Aplikācija, datorā chrome un fireox.
Firefoxā aizgāja uz mirkli, tad pazuda. Tad chomā parādījās. Viņiem pašiem tur kaut kādi gļuki. Man epasts atnāca ar atvaošanos. |
Offline | |
|
| zaljsh | |
 Kopš: 04. Apr 2008
Ziņojumi: 1274
Braucu ar: auto
| Vakar ārējais HDD strādāja, šodien nestrādā. Pie events parāda device not migrated.
Mehāniski hdd griežas, var dzirdēt. Vads darbojas, jo otrs hdd ar šo pašu vadu iet.
Ir idejas kā atrisināt lai strādā?[ Šo ziņu laboja zaljsh, 18 Jun 2023, 22:03:29 ] |
Offline | |
|
|
|
| DiksIrseejs | |
Kopš: 08. Oct 2020
No: Dobele
Ziņojumi: 1475
Braucu ar: Hibrīdu
| Pārformatē. Gan jau aizies, ja dzīvotājs. |
Offline | |
|
| zaljsh | |
 Kopš: 04. Apr 2008
Ziņojumi: 1274
Braucu ar: auto
| kā to izdarīt ja nekur neuzrādās? Nav pie my computer, nekur nav... Cik sagoogleju, nepiešķir burtu diskam, līdz ar to nekā neatrodu kā var formatēt. |
Offline | |
|
sn  | |
 Kopš: 24. Jul 2008
No: Rīga
Ziņojumi: 1879753
Braucu ar: nekrāsotu BMW :(
| pamēģini uzspiest start un meklētājā ŗakstīt "disk management" vai kaut kādu garu penteri, kas sākas ar "create and format"
----------------- Nemāki braukt? Parādi to citiem - nopērc volvo! |
Offline | |
|
| juriz | |
Kopš: 24. May 2002
No: Jūrmala
Ziņojumi: 2729
Braucu ar: auto
| Jā arī uz cita datora neiet, pirms formatēt, pamēģini
https://learn.microsoft.com/en-us/windows-serve...e-a-drive-letter
Ja ir svarīgi dati, var mēģināt jaukt ārā, un likt to hdd pa tiešo pie datora. |
Offline | |
|
| zaljsh | |
 Kopš: 04. Apr 2008
Ziņojumi: 1274
Braucu ar: auto
|
19 Jun 2023, 06:58:32 @juriz rakstīja:
Jā arī uz cita datora neiet, pirms formatēt, pamēģini
https://learn.microsoft.com/en-us/windows-serve...e-a-drive-letter
Ja ir svarīgi dati, var mēģināt jaukt ārā, un likt to hdd pa tiešo pie datora.
Izmēģināts arī cits dators, citi usb caurumi utt. Disk management neuzrāda šo disku, līdz ar to neko nevaru iesākt. Disks uzrādās tikai pie device manager. |
Offline | |
|
| Zalespljavejs | |
 Kopš: 28. Jul 2015
Ziņojumi: 2899
Braucu ar: tautas auto
| Vēl ir variants palaist Linux Live CD caur USB un tad izvilkt failus no diska un noformatēt. Man tā reiz gadījās ar ārējo 4TB cietni, Windows nevar atrast disku un nekas no minētā nepalīdzēja. Uzliku Linux Live CD uz fleškas, iebootoju, paskatījos vai GParted nolasa, un tad caur file explorer izvilku failus uz cita ārējā cietņa un caur gparted noformatēju uz ntfs. Pēctam Windowsā iekš Disk Management piešķīru drive letter un beigās windows disku redzēja. |
Offline | |
|
| zaljsh | |
 Kopš: 04. Apr 2008
Ziņojumi: 1274
Braucu ar: auto
|
19 Jun 2023, 07:41:18 @SteelRat rakstīja:
Slēdz pa taisno, vai ar citu usb pārveidotāju 
Kas ir domāts "cits usb pārveidotājs"? Ja cits vads, tad jau pamēģināju, nelīdzēja.
19 Jun 2023, 08:14:05 @Zalespljavejs rakstīja:
Vēl ir variants palaist Linux Live CD caur USB un tad izvilkt failus no diska un noformatēt. Man tā reiz gadījās ar ārējo 4TB cietni, Windows nevar atrast disku un nekas no minētā nepalīdzēja. Uzliku Linux Live CD uz fleškas, iebootoju, paskatījos vai GParted nolasa, un tad caur file explorer izvilku failus uz cita ārējā cietņa un caur gparted noformatēju uz ntfs. Pēctam Windowsā iekš Disk Management piešķīru drive letter un beigās windows disku redzēja.
Šis varētu būt par sarežģītu manām spējām. Neesmu bakstījies ar linux. |
Offline | |
|
| alnisg | |
Kopš: 29. Jul 2015
Ziņojumi: 2120
Braucu ar:
| Kā jau te rakstīja, kompī ar progu meklētāju vaig atrast sistēmas progu Disk management un palūrēt ko tā stāsta par to USB disku. Vē ir virkne programmiņu, piem., Bad copy, kuras atļauj sameklēt bojātus un izdzēstus failus. Ja ir, tur, bildes, filmas vai kādi dokumenti, var ar šādām progām provēt pazaudēto atjaunot. Var gadīties, ka tāda proga atrod pirms ātrās formatēšanas glabāto infu. Ātrā formatēšana nepārraksta visu diska info, bet sistēmai vienkārši pasaka, ka datu uz diska nav. [ Šo ziņu laboja alnisg, 19 Jun 2023, 10:17:57 ] |
Offline | |
|
|
|
| UldisUldis | |
 Kopš: 29. Mar 2017
No: Smiltene
Ziņojumi: 489
Braucu ar: 528i E39, 535i F10
| Varbūt kādam aizķēries šāds vēsturisks kabelis?
FireWire 9pin uz 4pin
|
Offline | |
|
| raimondsss | |
Kopš: 20. Dec 2011
Ziņojumi: 80
Braucu ar:
| Labdien! Pajautāšu zinātājiem, jo veikalos "konsultanti" īsti nemāk neko pateikt. Piedāvā vai nu airpad vai samsung, bet ne viens ne otrs mani principiāli neuzrunā un netiek izskatīts. Lieta sekojoša: topošais students ir izdomājis, ka tā vietā lai staipītu kaudzi ar kladēm, visu izdarīt ar planšetes palīdzību. Vai tas vispār ir reāli visu pierakstīt ekrānā ar to irbuli un pēc tam rakstīto pārvērst kādā lasāmā formātā. varbūt ir kādi parastie ražotāji, kuru planšetes to spēj nodrošināt? Vai tas vispār ir reāli iespējams? Varbūt varat ko ieteikt? |
Offline | |
|
| Zuc | |
Kopš: 22. Apr 2016
Ziņojumi: 676
Braucu ar: Rokām uz stūres
|
13 Jun 2026, 19:02:55 @raimondsss rakstīja:
Labdien! Pajautāšu zinātājiem, jo veikalos "konsultanti" īsti nemāk neko pateikt. Piedāvā vai nu airpad vai samsung, bet ne viens ne otrs mani principiāli neuzrunā un netiek izskatīts. Lieta sekojoša: topošais students ir izdomājis, ka tā vietā lai staipītu kaudzi ar kladēm, visu izdarīt ar planšetes palīdzību. Vai tas vispār ir reāli visu pierakstīt ekrānā ar to irbuli un pēc tam rakstīto pārvērst kādā lasāmā formātā. varbūt ir kādi parastie ražotāji, kuru planšetes to spēj nodrošināt? Vai tas vispār ir reāli iespējams? Varbūt varat ko ieteikt?
Remarkable?  |
Offline | |
|
| Alter_ego_3 | |
 Kopš: 10. Jan 2025
Ziņojumi: 32
Braucu ar:
| Jā, tas ir **pilnīgi reāli** un mūsdienās starp studentiem ļoti populāri. Tehnoloģija, kas rokrakstu pārvērš drukātā tekstā (skenēšanai un atpazīšanai), saucas **OCR** (*Optical Character Recognition*), un tā strādā lieliski.
Tā kā iPad un Samsung kategoriski atkrīt, labākās alternatīvas studijām ir divos virzienos: **klasiskās Windows planšetes** (kas kalpos kā pilnvērtīgs dators) vai specializētās **E-tintes (E-ink) piezīmju planšetes**.
Šeit būs labākie varianti pēc būtības:
## 1. Windows planšetes (Pilnvērtīgs dators un klade vienā)
Ja studentam vajag ne tikai rakstīt, bet arī darbināt studiju programmas, rakstīt referātus un lietot pilno *Microsoft Word* vai *Excel*, šī ir labākā izvēle.
* **Microsoft Surface Pro (vai Surface Go mazākam budžetam):** Šis ir zelta standarts ārpus Apple/Samsung pasaules. Tā ir jaudīga planšete ar Windows operētājsistēmu. Kopā ar *Surface Pen* irbuli rakstīšana ir ļoti dabiska.
* **Kā tas strādā:** Students izmanto programmu **Microsoft OneNote** (tā ir bezmaksas un izcila). Tajā var rakstīt ar roku, un ar vienu pogas spiedienu (*"Ink to Text"*) viss rokraksts tiek pārvērsts glītā, drukātā tekstā. Turklāt OneNote saprot arī latviešu valodas rokrakstu, ja vien neraksta pavisam nesalasāmi.
## 2. E-tintes planšetes (Tiem, kas grib "īsta papīra" sajūtu)
Ja mērķis ir **tikai un vienīgi aizstāt kaudzi ar kladēm un grāmatām**, un dators jau ir mājās, šīs ierīces ir ideālas. To ekrāni nespīd acīs, nepatērē bateriju (lādē reizi mēnesī) un sajūta rakstot ir kā uz īsta papīra.
* **reMarkable 2:** Šobrīd populārākā digitālā papīra planšete pasaulē. Tā ir ļoti plāna un radīta tikai rakstīšanai un lasīšanai (tur nav sociālo tīklu vai spēļu, kas novērš uzmanību).
* *Piezīme par rokrakstu:* reMarkable ir iebūvēta funkcija, kas ar vienu pieskārienu pārvērš rokrakstu drukātā tekstā un ļauj to uzreiz nosūtīt uz e-pastu kā PDF vai Word failu. Sistēma atbalsta arī latviešu valodu (ieskaitot mīkstinājuma un garumzīmes).
* **Onyx Boox sērija (piemēram, Note Air vai Tab sērija):** Līdzīgas e-tintes planšetes, bet darbojas uz Android bāzes. Tas nozīmē, ka tajās var lejupielādēt dažādas lietotnes (piemēram, Google Drive, Kindle utt.). Arī šīm ierīcēm ir teicama rokraksta atpazīšana un konvertēšana uz tekstu.
### Rezumējums un ieteikums:
1. Ja studentam **nav cita datora** un planšete būs galvenā ierīce mācībām: Jāpērk **Microsoft Surface Pro**.
2. Ja dators jau ir un vajag **tikai aizstāt klades**, saudzēt acis un iegūt "papīra sajūtu": Ideāls būs **reMarkable 2** vai **Onyx Boox**.
|
Offline | |
|