Online

Pašreiz BMWPower skatās 35 viesi un 0 reģistrēti lietotāji.

Ienākt BMWPower

Lietotājvards:

Parole:

Atcerēties

Aizmirsi paroli?

Reģistrēties


28.jūlija dragreisā uzstādīti jauni rekordi

 • Raksta opcijas
 • Lasīt komentārus (12)
 • Drukāt
 • Foto: Deniss Podnebess un www.getaway.lv

  BMWPower.lv,
  31-07-2007

  Ar jaunu automašīnas ātruma rekordu noslēgušās dragreisa sacensības „Battery Race 2007”, kas vienlaicīgi bija arī „Drag Racing Baltic Cup” posms. „Battery Race” un drifta sacensības „HGK Drift Party” trasē „333” tika rīkotas pirmo reizi, tomēr savu mērķi sasniedza jau šogad – vairāki tūkstoši skatītāju varēja baudīt īstus ātruma svētkus visas dienas garumā.

  :

  ::
  :
  Uz pirmajām dragreisa sacensībām nesen izbūvētajā trasē „333” Ropažu pagastā dalībnieki sabrauca ne tikai no Latvijas, bet arī no Igaunijas, Lietuvas un pat Somijas. Mūsu ātrākajiem braucējiem pretī stājās īsts dragsters – 1964.gada „Chevrolet Shevelle Malibu” (ap 850 ZS) un citas ļoti jaudīgas automašīnas no kaimiņu zemēm. Motociklu klasē savu piedalījās igauņu un somu motociklu delegācijas, kas sacensībām gatavojušās bija īpaši nopietni.

  :
  ::
  :
  Visātrākais motocikla laiks klasē virs 600 cm3 bija 6,45 sekundes, un to uzrādīja igauņu braucējs Marek Virves ar „Kawasaki 12NJ”. Viņa sasniegtais ātrums finišā bija 186 km/h. Bet kaimiņu priekšā varam būt lepni arī mēs, jo tieši pašmāju braucējs uzrādīja vislabāko rezultātu automašīnām – Ilmārs Zausajevs ar pilnībā pārbūvētu „Audi S2” uzvarēja ne tikai savā C klasē, bet arī pārspēja visu citu auto un pat vairāku motociklu rezultātus, finālbraucienā sasniedzot Latvijā reģistrēto ātrāko laiku 201 metra distancē automašīnām – 6,985 sekundes. Īpaši aizraujoši bija visi finālbraucieni, un pasākuma organizētājiem – žurnāla „Forsāža” kolektīvam – bija liels prieks par to, ka rūpīgi gatavoto sacīksti neiztraucēja mainīgie un grūti prognozējamie laika apstākļi.

  :
  ::
  :
  Jāpiebilst, ka enerģijas dzēriena „Battery” piedāvātās dragreisa sacensības notika sadarbībā ar „Baltic Hot Rod Association” (BHRA), un, lai pamazām pietuvotos pasaules līmenim, bija vairāki jaunumi. Piemēram, uz starta braucēji drīkstēja stāties tikai ar autosportam atbilstošu ķiveri galvā. Arī klašu sadalījums tika veidots pēc BHRA noteikumiem – tā, lai vairāk atbilstu pasaules standartiem. Skatītāju drošībai tikai ievēroti īpaši drošības pasākumi, trase bija īpaši norobežota un sagatavota.

  :
  ::
  :
  Var apgalvot, ka dragrace sportam Latvijā ir liels potenciāls un žurnāls „Forsāža” apņēmies tupināt izkopt šī sporta vieda tradīcijas, lai izskaustu nevajadzīgas skriešanās un pārgalvīgu braukšanu pa Latvijas ceļiem, bet mudinātu īpaši gatavoties šāda veida sacensībām, ievērojot stingrus drošības noteikumus.

  :
  ::
  :
  Ātruma svētku otrajā daļā spēkiem mērojās drifta jeb sānslīdes sacensību „HGK Drift Party” dalībnieki. Šis sporta veids Latvijā ir jauns, bet jau ļoti populārs un piesaistīja lielu skatītāju uzmanību. Garas sānslīdes līkumos, vairāk dūmu, vairāk skatītāju ovāciju, spēja precīzi veikt distanci – tie ir galvenie vērtēšanas kritēriji šajā disciplīnā. Sacensības vērtēja trīs tiesneši no Latvijas Automobiļu Federācijas, un intriga par uzvarētāju saglabājās līdz pat sacīkstes beigām. Pirmajās „HGK Drift Party” sacensībās uzvarēja daudzkārtējais dragreisa čempions Kaspars Martinsons ar 3.sērijas „BMW” E30, aiz sevis atstājot drifta meistarus Edgaru Krauzi un Gvido Elksni.

  „Battery Race” finālbraucienu rezultāti pa klasēm:

  A klase
  1. Raimonds Burakevičs, „Opel Corsa”
  2. Ingus Seipulis, „Opel Astra”
  3. Kaspars Martinsons, „Xenon Honda Civic”

  B klase
  1. Eero Pesur, „BMW 325ix”
  2. Agris Biezais, „BMW 325i”
  3. Kaspars Martinsons, „Xenon Honda Civic”

  C klase
  1. Ilmārs Zausajevs, „Audi Coupe”
  2. Elmārs Aukšmuksts, „Subaru Impreza”
  3. Jevgeni Bulakin, „Nissan 200sx”

  D klase
  1. Oskari Juha-Matti Heinson, „Chevrolet Chevelle Malibu”
  2. Alari Hunt, „Chevrolet Corvette”
  3. Uģis Andžāns, „BMW 325”

  F klase
  1. Tomi Kyosti, „Yamaha”
  2. Jaak Roondi, „Kawasaki”
  3. Mati Polluste, „Suzuki”

  G Klase
  1. Marek Virves, „Kawasaki”
  2. Juha Henni Kristian Lindqvist, „Suzuki”
  3. Krist Ain, „Suzuki”

  „HGK Drift Party” uzvarētāji:
  1. Kaspars Martinsons, „BMW 325i”
  2. Edgars Krauze, „BMW 328i”
  3. Gvido Elksnis, „BMW 328i”

  Foto un sacensību rezultāti apskatāmi interneta vietnē www.forsaza.eu. Pēdējais „Drag Racing Baltic Cup” posms notiks jau nedēļas nogalē – 4.augustā Igaunijas pilsētā Pērnavā.

  Dragreisa sacensību ģenerālsponsors: enerģijas dzēriens „Battery”. Pasākuma atbalstītāji: „ChipTuning”, „Ramirent”, Getaway.lv, auto.delfi.lv, bmwclub.lv, „TV5”, BMWPower.lv, motors24.lv, „Rīgas Dizains”, „Tempur”, „Dardedze”, „Cobra”, „EVO” bārs, aggressive.lv, xenon.lv, „Pirelli”, „Comma”, „Eko Polise”, „Yokohama”, autotuning.lv un mobileauto.lv.


  Tikai reģistrēti lietotāji drīkst pievienot komentārus


  Reģistrēties

  www.Rezervesdalas24.lv

  www.siguldaadventures.com

  www.bungee.lv