Nākotnes kinozāle Tavā nākotnes BMW

  • Raksta opcijas
  • Lasīt komentārus (3)
  • Drukāt
  • 20-10-2002

    Kompānija BMW pašreiz notiekošajā Čikāgas tehnoloģiskajā kongresā izsludināja savu jaunievedumu automobiļu izklaides sfērā – jaunu projekcijas sistēmu, kas ļauj radīt ilūziju par milzīgiem izmēriem bez nekādu atbilstoša izmēra ekrānu izmantošanas.

    Lai radītu šādu “brīnumi gaisā” attēlu, tiek izmantota ļoti sarežģīta lāzera staru un spoguļu sistēma, kas ļauj sajaukt trīs krāsu kanālus (sarkano, zilo uz zaļo), par kuru avotu kalpo speciāls projektors pie automobiļa griestiem. Gala attēlojums tiek projicēts uz nelielu ekrāniņu, caur kuru pasažierim lūkojoties, ir redzams vairākas reizes lielāks attēls salīdzinājumā ar jebkuru mūsdienās automobilī esošo šķidro kristāla displeju.


    Kā gaidāms, tad šī sistēma sagaidīs savu pielietojumu jaunās paaudzes automobiļu izklaides sistēmās, kas ļaus, piemēram, brauciena laikā skatīties DVD filmas ar augstas klases skaņu un attēlu, kura izmēri un kvalitāte būs līdzvērtīgi attiecīgam mājas kinozāles televizoram.

    Diemžēl šī tehnoloģija vēl nav gatava masu pielietošanai. Konkrētus termiņus, kad šāda veida sistēmas parādīsies sērijveida BMW automobiļos, BMW kompānija nosaukt atteicās, taču piebilda, ka gaidīt nav atlicis ļoti ilgi.

    Bimmer


    Tikai reģistrēti lietotāji drīkst pievienot komentārus


    Reģistrēties