Online

Pašreiz BMWPower skatās 76 viesi un 22 reģistrēti lietotāji.

Ienākt BMWPower

Lietotājvards:

Parole:

Atcerēties

Aizmirsi paroli?

Reģistrēties


Ar mākslu pret auto spoguļu zagļiem

 • Raksta opcijas
 • Lasīt komentārus (32)
 • Drukāt
 • Paštaisīta marķējuma uzlīme

  BMWPower.lv,
  29-10-2010

  Valsts policija kopā ar apdrošinātājiem un automašīnu marķētājiem nolēmusi pārraut autodetaļu zagļu "barības ķēdi", tai skaitā izveidojot īpaši labi pamanāmu marķējumu auto spoguļiem.

  Ik dienas kāds „BMW”, „Mercedes-Benz” vai „Lexus” auto šķiras no saviem sānskatu spoguļiem, jo kārtējam narkomānam ir vajadzīga deva. Pēc policijas atzinuma, ap 90% notverto auto spoguļu zagļu ir cilvēki, kuri lieto narkotikas. Spoguļu zagšanas sērga vasaras mēnešos bija kaut cik mazinājusies, bet, iestājoties rudenim, kad satumst arvien ātrāk, pieaug arī zādzību skaits.

  Laikraksts „AutoInfo” pirmais veica šī jautājuma žurnālistisko pētniecību un aicināja zagļu „iecienīto” automobiļu īpašniekus marķēt sava spēkrata detaļas, lai tās nenokļūtu rezerves daļu otrreizējā tirgū un lai, policijai aizturot personu, kuras kabatās ir nozagtās detaļas, varētu atrast īpašnieku, kuram tās ir nozagtas. Tieši zagļiem izņemto mantu identifikācija jeb īpašuma tiesību pierādījums ir pamatproblēma. Diemžēl tumšā laikā zagļi nepamana, ka spoguļu stikli ir marķēti un nozagto stikliņu saplēš vai izmet.

  Laikraksta priekšlikums bija izveidot informatīvu zīmi (piktogrammu), kuru varētu līmēt uz automobiļa spoguļa korpusa. Šādas uzlīmes informētu, ka auto ir marķēts un zaglis var savu laiku netērēt un lieku reizi neriskēt.

  Laikraksta ideju par uzlīmes izveidi aktīvi atbalstīja auto aizsardzības eksperti SIA „Autonams”, Valsts policijas Rīgas reģiona pārvalde, Latvijas Apdrošinātāju asociācija, TV raidījums „Zebra”, kā arī interneta vortāli BMWPower.lv un „DELFI Auto”.

  Ceturtdien tika izsludināts atklāts konkurss, kurā jebkurš var piedalīties informatīvas zīmes „Šis auto ir marķēts!” izveidē. Konkursa uzvarētājs saņems naudas balvu. Ar konkursa noteikumiem var iepazīties SIA „Autonams” mājaslapā www.autonams.lv.


  Tikai reģistrēti lietotāji drīkst pievienot komentārus


  Reģistrēties

  www.Rezervesdalas24.lv

  www.siguldaadventures.com

  www.bungee.lv