Online

Pašreiz BMWPower skatās 163 viesi un 4 reģistrēti lietotāji.

Ienākt BMWPower

Lietotājvards:

Parole:

Atcerēties

Aizmirsi paroli?

Reģistrēties

Forums » Vispārējās diskusijas » Tērzētava

Tēma: Latviešu valoda ir forša

AutorsZiņojums
hronists
13. Feb 2012, 21:01 #634

Kopš: 01. Sep 2008

No: Rīga

Ziņojumi: 14820

Braucu ar: Svensk hjul


13 Feb 2012, 20:57:03 BMW530 rakstīja:

Ir ok.
Nepārdzīvo.
Valdība ne par ko neatbild.


lai tu nākamreiz nerakstītu glupības un nemētātu pirkstus, kad aizrāda.

šis jautājums bija prezidenta un saeimas kompetencē.

Offline
ledusskapis-
13. Feb 2012, 21:03 #635

Kopš: 19. Jun 2008

No: Saldus

Ziņojumi: 1569

Braucu ar: VW golf2 & Kia Ceed



karodziņš jau kādus 4 gadus ir uz paneļa (veco nācās gan nomainīt jo bija saule pabalējis)
Offline
GR8
13. Feb 2012, 21:27 #636

Kopš: 20. Feb 2005

Ziņojumi: 2348

Braucu ar: dēli

Spied "Play", lai skatītos video!
Offline
Vova
13. Feb 2012, 22:06 #637

Kopš: 19. Oct 2005

No: Daugavpils

Ziņojumi: 1306

Braucu ar: 540


man tikai viens jautajums interese, vai jums nav baili par nakotni

A to bus ka USA ar nigeriem
un vel daudz daudz citus piemierus, vesture visu laiku mainas
Offline
RolandsK
13. Feb 2012, 22:08 #638

Kopš: 06. Sep 2006

No: Rīga

Ziņojumi: 3651

Braucu ar: ᴑᴑ un Zaļo Briesmoni

Tev kāds liedz runāt ikdienā krieviski Vai arī Tu gribi uzspiest, lai Latvijā visi runā krieviski un tiek pievienoti Krievijai
Offline
martinsR
13. Feb 2012, 22:10 #639

Kopš: 10. Sep 2009

Ziņojumi: 740

Braucu ar: pirkstu pa karti


13 Feb 2012, 22:06:30 Vova rakstīja:
vai jums nav baili par nakotni

Par ko būtu jābaidās nākotnē?
Offline
GR8
13. Feb 2012, 22:17 #640

Kopš: 20. Feb 2005

Ziņojumi: 2348

Braucu ar: dēli

Runāju labi krieviski, jo kad biju sīks, vienīgais sīkais kaimiņš bija krieviņš, par to arī priecājos, ka zinu šo valodu, un ceru, ka neaizmirsīšu. Ir daudz čomi krievi. Pa lielam nav nekas pret krieviem kā tādiem (pazīstu krievus arī no Krievijas, kas ir vēl sakarīgāki par lv esošajiem/dzimušajiem, jo viņos nav tupība uzspiest savu valodu kkam), bet nevajag jau aiziet kkādā pēdējā slimuma un debīlisma pakāpē un prasīt bļeģ kkādu otru valsts valodu
Offline
Vova
13. Feb 2012, 22:30 #641

Kopš: 19. Oct 2005

No: Daugavpils

Ziņojumi: 1306

Braucu ar: 540

nu skat, situacija ar nepilsoniem pa tiesam nenormala cilviekam nav nekada statusa un tt.
Var but pec kadu laicinu vajadzes vinem maksat kompensaciju par okupaciju

Par valodu ari stulbi, kapec ne? daudz valsti ir 2- 3 valodas, un seit nav 5 vai 10% krievvalodigie, ir gandriz 50% un nevar runat sava valoda?

Bet piekritu ka vajag runat abas valodas, bet ne tikai krieviski vai latviski. ja tu sez savos luukos kkur aiz liepajas var nerunat krieviski, ja dzivo kados laukos daugavpili apkartne un tev tas apmierina ari var nemacit latviesu, bet stradat veikala riga, ne runat uz vienu no tam valodam un lepoties ar to tas ir stulbi
Offline
artys
13. Feb 2012, 22:32 #642

Kopš: 10. May 2008

No: Jēkabpils

Ziņojumi: 11258

Braucu ar: E30 cabrio, E53

Nekad nebūs cieņa pret krievu, kas nodzīvojis te vairākus gadus un nemaz necenšās lietot latviešu valodu. Manis pēc var ar akcentu runāt, bez garumzīmēm, jaukt vārdus, bet jāizrāda vismaz kaut kāda integrēšanās pazīme. Ja reiz dzimi Latvijā, tad pieņem tās kultūru un valodu, nevēlies - brauc uz kaimiņzemi, kur tevi sapratīs.

Nevienam krievam nav liegts runāt krieviski!
Pats gan runāju, gan rakstu krieviski brīvi, bet kā ir ar tiem latviešiem, kas nerunā krieviski? Ko viņiem iesākt gadījumā, ja tiek pieņemta krievu valoda kā otrā Valsts valoda? Viņi, paši savā dzimtenē, būs spiesti mācīties vēlvienu valodu...

Būtu interesanti salīdzināt statistiku (ja tāda būtu pieejama) cik latvieši runā/saprot krieviski, un cik ir tādi krievi, kas runā/saprot latviski. Domāju pārsvars ir zināms kurā pusē...

Ja reiz krievvalodīgie saka, ka šis referendums ir manipulācija ar cilvēkiem un politiska spēle - tad lūdzu neļaujaties tai, bet ļaujiet mums, latviešiem, aiziet un ar konkrētu pārsvaru pierādīt, kādai valodai TE būt!

-----------------
Visa veida apdrošināšanas pakalpojumi, konsultācijas
Offline
otomars
13. Feb 2012, 22:34 #643

Kopš: 16. Sep 2005

Ziņojumi: 3704

Braucu ar: mn83 pa garaazhu

:rool: nu ja gribi 2valodas tad runaa arii divaas atradushi lielvalsti ,kur vajag divas valodas....
Offline
artys
13. Feb 2012, 22:36 #644

Kopš: 10. May 2008

No: Jēkabpils

Ziņojumi: 11258

Braucu ar: E30 cabrio, E53


13 Feb 2012, 22:30:58 Vova rakstīja:


Par valodu ari stulbi, kapec ne? daudz valsti ir 2- 3 valodas, un seit nav 5 vai 10%

Kurās? Beļģijā? Tur ir tāds mikslis un gemarojs, ka pasarg Dievs no tāda!

Par tiem nepilsoņiem - kur problēma nokārtot pilsonību? Iemācies vēsturi, valodu un ej kārto...

-----------------
Visa veida apdrošināšanas pakalpojumi, konsultācijas
Offline
AgnisB
13. Feb 2012, 22:38 #645

Kopš: 10. Jun 2008

No: Rīga

Ziņojumi: 739

Braucu ar: neturbo subāru


13 Feb 2012, 22:30:58 Vova rakstīja:
nu skat, situacija ar nepilsoniem pa tiesam nenormala cilviekam nav nekada statusa un tt.
Var but pec kadu laicinu vajadzes vinem maksat kompensaciju par okupaciju
Jebkuram ir iespēja iemācīties latviešu valodu normālā līmenī un nokārtot eksāmenu, lai iegūtu pilsonību - ja grūti ar galvu, vai cilvēks ir vienkārši stulbs, tad lai brauc uz krievzemi, neviens te netaisās ar viņiem auklēties.

13 Feb 2012, 22:30:58 Vova rakstīja:
Par valodu ari stulbi, kapec ne? daudz valsti ir 2- 3 valodas, un seit nav 5 vai 10% krievvalodigie, ir gandriz 50% un nevar runat sava valoda?
50%? Aptuveni 27%, varbūt vajag kādreiz no latgales vai Rīgas mikrorajoniem izbraukt ārā, ne?

[ Šo ziņu laboja AgnisB, 13 Feb 2012, 22:43:35 ]

Offline
daplis
13. Feb 2012, 22:40 #646

Kopš: 19. Aug 2009

No: Rīga

Ziņojumi: 46276

Braucu ar:

bijis nav bijis!
ieraudziiju che galerijaa!
Spied "Play", lai skatītos video!
Offline
fubuz
13. Feb 2012, 22:45 #647

Kopš: 19. Dec 2003

No: Rīga

Ziņojumi: 5140

Braucu ar: trafic


13 Feb 2012, 22:30:58 Vova rakstīja:
nu skat, situacija ar nepilsoniem pa tiesam nenormala cilviekam nav nekada statusa un tt.
Var but pec kadu laicinu vajadzes vinem maksat kompensaciju par okupaciju

Par valodu ari stulbi, kapec ne? daudz valsti ir 2- 3 valodas, un seit nav 5 vai 10% krievvalodigie, ir gandriz 50% un nevar runat sava valoda?

Bet piekritu ka vajag runat abas valodas, bet ne tikai krieviski vai latviski. ja tu sez savos luukos kkur aiz liepajas var nerunat krieviski, ja dzivo kados laukos daugavpili apkartne un tev tas apmierina ari var nemacit latviesu, bet stradat veikala riga, ne runat uz vienu no tam valodam un lepoties ar to tas ir stulbi


kāpēc, lai cilvēkam, kas nav lojāls valstij būtu kādas privlēģijas?
Offline
kkas
13. Feb 2012, 22:46 #648

Kopš: 22. Apr 2008

Ziņojumi: 10315

Braucu ar: Alfu


13 Feb 2012, 22:30:58 Vova rakstīja:
nu skat, situacija ar nepilsoniem pa tiesam nenormala cilviekam nav nekada statusa un tt.
Var but pec kadu laicinu vajadzes vinem maksat kompensaciju par okupaciju

Par valodu ari stulbi, kapec ne? daudz valsti ir 2- 3 valodas, un seit nav 5 vai 10% krievvalodigie, ir gandriz 50% un nevar runat sava valoda?

Bet piekritu ka vajag runat abas valodas, bet ne tikai krieviski vai latviski. ja tu sez savos luukos kkur aiz liepajas var nerunat krieviski, ja dzivo kados laukos daugavpili apkartne un tev tas apmierina ari var nemacit latviesu, bet stradat veikala riga, ne runat uz vienu no tam valodam un lepoties ar to tas ir stulbi

Vova, neaizmirsti, ka Latviešiem neviens padomju gados neprasīja, vai gribam iebraucējus vai nē. Tā vietā mūs šāva, izsūtija un visādos veidos kā tautu apspieda, tapēc prasīt otro valodu krievvalodīgajiem nav nekādu morālu tiesību.
Nemaz nerunājot par to jauko ideloģiju, bardaku un visatļautību, kura nāk līdzi krievu valodai.

Pilsonību pasaulē nekur tāpat vien nedala, tā ir jānopelna.
Offline
radiaators
13. Feb 2012, 22:51 #649

Kopš: 15. Mar 2006

No: Rīga

Ziņojumi: 3687

Braucu ar: F11 525d

Man pret krieviem nav pilnībā nekā negatīva - pats runāju diezgan labi krieviski - cilvēkus pēc tautības nešķiroju - tādejādi nemainu attieksmi pret dažādu tautību cilvēkiem, bet 18.februārī - lūzt vai plīst - slinkot nedrīkst un vienu reizi par visām šādiem referendumiem jāpieliek trekns punkts - tālab aicinu visus būt aktīviem pašiem, kā arī iesaistīt savus draugus, radus, paziņas, ja kādi no tiem domā par referenduma neapmeklēšanu - 20 gadus atpakaļ mūsu senči, gāja pretī tankiem a mums tikvien kā aploksne jāiemet urnā - paši jau priekš sevīm un saviem bērniem to darīsim...Neslinkojam !
Offline
Sternwolf
13. Feb 2012, 23:02 #650

Kopš: 03. Mar 2004

No: Rīga

Ziņojumi: 2262

Braucu ar: izslēgtu DSC

Domāju ja ierosinātu otru valsts valodu kā angļu valodu vai arī būtu tādi pati attieksme?
Pieļauju ka nebūtu tik negatīva un te tad lai arī krievi vaino paši sevi ka ar viņiem negrib saistīties.
Man, piemēram, viņi par sevi ir radījuši kā kādas otrās šķiras cilvēku priekšstatu jo krievu valodas pielietojums prasās uz ielas, kādos kaktu servisos, liekas ka cietumā bez viņas neiztikt utt.

-----------------
WEB risinājumi
Offline
Devil
13. Feb 2012, 23:55 #651

Kopš: 20. Feb 2004

No: Baloži

Ziņojumi: 7004

Braucu ar: Pulju

Ikdienā, sanāk pat pusi dienas norunāt ar klientiem krievu valodā un šodien tieši sanāca tā ka klients jautā man - a kā es iešu balsot par vai pret ? (protams ka runājām krievu valodā)
Uz ko es viņam konkrēti atbildēju, ka nevis balsošu pret krievu valodu, bet balsošu pret otru valodu kā valsts valodu


-----------------
Visa veida apdrošināšanas pakalpojumi! Kas apdrošinās, čuč mierīgi :) Info: [email protected] vai PM :)
Powered by
ProTuning.lv; SRR; AFY Travel; Partner Broker; RJ motorsport; Happy Drift Friend drift team
Offline
Melvins
14. Feb 2012, 00:33 #652

Kopš: 31. May 2002

No: Rīga

Ziņojumi: 11342

Braucu ar: BMW un Daft Punk.


13 Feb 2012, 20:04:09 erwinn rakstīja:



Vai tas Jānis Rozītis nav kaut kāds idiņš?...
Seksuālās minoritātes pielīdzināt Krievu valodā runājošajiem.
Nu psc.
Offline
Melvins
14. Feb 2012, 00:35 #653

Kopš: 31. May 2002

No: Rīga

Ziņojumi: 11342

Braucu ar: BMW un Daft Punk.

ps: reizēm vajadzētu padomāt par saviem lozungiem,
lai paši sevi nenoliktu par muļķiem (un neizglītotiem auniem).

[ Šo ziņu laboja Melvins, 14 Feb 2012, 00:35:43 ]

Offline

Moderatori: 968-jk, AV, AiwaShuraLLP, BigArchi, GirtzB, Lafter, PERFS, RVR, R_BERGS, SteelRat, VLD, linda, mrc, noisex, smudo