Gadījuma bilde

Online

Pašreiz BMWPower skatās 152 viesi un 1 reģistrēti lietotāji.

Ienākt BMWPower

Lietotājvards:

Parole:

Atcerēties

Aizmirsi paroli?

Reģistrēties

Forums » Vispārējās diskusijas » Tērzētava

Tēma: Darba tirgus

AutorsZiņojums
Grim55
14. Aug 2010, 15:18 #6181

Kopš: 07. Apr 2009

No: Rīga

Ziņojumi: 603

Braucu ar: ML 500


14 Aug 2010, 10:46:10 Driver rakstīja:
Ja cilveks ir zaabaks, tad izglitibai un tas daudzumam nav nekadas nozimes. Tapec ari ir dalja tadu magistru un citu zveeru, kas ir bez darba vai ar slikti atalgotu darbu


man ir labs bakalaurs, starptautiska universitate, bet patiesiba to darbu, ko stradaju varetu darit ari ar 9 klashu izglitibu, ja galva viss ir kartiba..ta ka tai izglitibai ir loti sekundara nozime..
Offline
egonspleeve
14. Aug 2010, 17:17 #6182

Kopš: 15. Mar 2009

Ziņojumi: 4719

Braucu ar: 2 litrigo alu rokā


14 Aug 2010, 12:24:59 lowera rakstīja:

14 Aug 2010, 12:23:00 Pacoo rakstīja:
kur ir problēma pateikt atalgojumu? Atbilde būs, atkarīgs no atdeves!? Tātad, sākam ar 150ls un tad par katru klientu klāt nāk naudiņas un iespēja pelnīt 700Ls?
Nesaprotu tos uzņēmumus,kas nevar pateikt atalgojumu. Aiziet uz pārrunām un tad pasaka? Bet tas cilvēks taču var pēc tam pārējiem pateikt,cik tur solīja...


Varbūt vajag apsvērt arī variantu, ka d.d. izvērtē konkrētā cilvēka kandidatūru un tad izvērtē un nosaka atalgojumu?
ne vienmēr visos uzņēmumos ir cietais budžets aktuālajai vakancei
haha padirs vēl bumbiņas.
Offline
Driver
14. Aug 2010, 20:43 #6183

Kopš: 22. Jun 2002

No: Rīga

Ziņojumi: 31536

Braucu ar: iepirkuma ratiem pa alko outletu

Par algu parasti mani uzjautrinajis ir jautajums "par cik jus butu gatavi stradat?" atbilde skanejusi parasi "10 000ls/men un tas tikai par bushanu darba vieta!" un uzreiz ari pretjautajums "cik esat gatavi maksat?" un "cik jums pasham vajag, lai normali varetu dzivot?"
dazi vel sak burkskjet "es esmu es, tu esi tu..."
jo tie pidrilas ar savu jautajumu "par cik" noteikti mekle letako variantu un uzdod vinju visiem?

Loti sen neesmu bijis uz parrunam, butu brivaks laiks un neko darit, noteikti aizietu padiskutet ar kadu darba deveju

-----------------
diagnostika, elektronikas remonts & pretaizdzīšanas iekārtas.
Offline
ixers
14. Aug 2010, 21:27 #6184

Kopš: 29. Jul 2004

No: Ludza

Ziņojumi: 3323

Braucu ar: svešu auto


14 Aug 2010, 12:24:59 lowera rakstīja:

14 Aug 2010, 12:23:00 Pacoo rakstīja:
kur ir problēma pateikt atalgojumu? Atbilde būs, atkarīgs no atdeves!? Tātad, sākam ar 150ls un tad par katru klientu klāt nāk naudiņas un iespēja pelnīt 700Ls?
Nesaprotu tos uzņēmumus,kas nevar pateikt atalgojumu. Aiziet uz pārrunām un tad pasaka? Bet tas cilvēks taču var pēc tam pārējiem pateikt,cik tur solīja...


Varbūt vajag apsvērt arī variantu, ka d.d. izvērtē konkrētā cilvēka kandidatūru un tad izvērtē un nosaka atalgojumu?
ne vienmēr visos uzņēmumos ir cietais budžets aktuālajai vakancei

stāsti manim Daugaviņa budžets vienmēr IR, ir koridors, kurā variē, tjipo maksāsim no tik līdz tik.
Tā ka nav ko taisnoties,
Offline
ixers
14. Aug 2010, 21:28 #6185

Kopš: 29. Jul 2004

No: Ludza

Ziņojumi: 3323

Braucu ar: svešu auto


14 Aug 2010, 12:20:03 lowera rakstīja:
Liela problēma ir pašos cilvēkos, atalgojums manā minētajā sludinājumā nav ne 250,- ne 300,-. Tikai žēl, ka mūsdienu jaunatne nemāk sevi pasniegt un ir sliktas valodu zināšanas, diemžēl realitāte
CV rakstīts, ka angļu valoda ir teicama, bet salikt kopā pat teikumu nevar Ir jābūt taču tomēr nedaudz paškritikai...
vajag būt vēlmei arī reāli strādāt nevis tikai saņemt algu



ieliec prasību, ka CV+motivāciju iesniegt angļu. Un būs kulē.
Offline
lowera
14. Aug 2010, 21:33 #6186

Kopš: 23. Jul 2006

No: Rīga

Ziņojumi: 5575

Braucu ar: 1717


14 Aug 2010, 21:27:33 ixers rakstīja:

14 Aug 2010, 12:24:59 lowera rakstīja:

14 Aug 2010, 12:23:00 Pacoo rakstīja:
kur ir problēma pateikt atalgojumu? Atbilde būs, atkarīgs no atdeves!? Tātad, sākam ar 150ls un tad par katru klientu klāt nāk naudiņas un iespēja pelnīt 700Ls?
Nesaprotu tos uzņēmumus,kas nevar pateikt atalgojumu. Aiziet uz pārrunām un tad pasaka? Bet tas cilvēks taču var pēc tam pārējiem pateikt,cik tur solīja...


Varbūt vajag apsvērt arī variantu, ka d.d. izvērtē konkrētā cilvēka kandidatūru un tad izvērtē un nosaka atalgojumu?
ne vienmēr visos uzņēmumos ir cietais budžets aktuālajai vakancei

stāsti manim Daugaviņa budžets vienmēr IR, ir koridors, kurā variē, tjipo maksāsim no tik līdz tik.
Tā ka nav ko taisnoties,

Tu tikai pats apstiprināji to, ko es pateicu "cietais budžets" t.i. piem. 350Ls un ne santīma vairāk vai mazāk. Kā jau teici, ir šis koridors, kurā variē pēc konkrētā kandidāta

P.S. Man nav jātaisnojas, nevienu d.d. šobrīd neslavinu vai ko tamlīdzīgi.
Offline
shmurger
14. Aug 2010, 21:37 #6187

Kopš: 15. Oct 2007

Ziņojumi: 12787

Braucu ar: xc40


14 Aug 2010, 12:20:03 lowera rakstīja:
L
vajag būt vēlmei arī reāli strādāt nevis tikai saņemt algu


lielākoties vēlme strādāt ir atkarīga no algas lieluma
Offline
lowera
14. Aug 2010, 21:41 #6188

Kopš: 23. Jul 2006

No: Rīga

Ziņojumi: 5575

Braucu ar: 1717


14 Aug 2010, 21:37:53 shmurger rakstīja:

14 Aug 2010, 12:20:03 lowera rakstīja:
L
vajag būt vēlmei arī reāli strādāt nevis tikai saņemt algu


lielākoties vēlme strādāt ir atkarīga no algas lieluma


Man laikam ir nedaudz citi uzskati, bet protams atalgojums nav mazsvarīgs
Offline
gapp
14. Aug 2010, 21:48 #6189

Kopš: 04. Aug 2007

No: Liepāja

Ziņojumi: 8309

Braucu ar: SD

Kāpēc rietumvalstu darba sludinājumos tiek uzrādīta šī minimālā alga, bet Latvijā nē?
Offline
Driver
14. Aug 2010, 21:51 #6190

Kopš: 22. Jun 2002

No: Rīga

Ziņojumi: 31536

Braucu ar: iepirkuma ratiem pa alko outletu


14 Aug 2010, 21:48:22 gapp rakstīja:
Kāpēc rietumvalstu darba sludinājumos tiek uzrādīta šī minimālā alga, bet Latvijā nē?

jo tad neviens neies uz interviju un nevares aizrunat kadam loham smadzenes vai arii uz labam vietam staves rindas ar diletantiem

-----------------
diagnostika, elektronikas remonts & pretaizdzīšanas iekārtas.
Offline
lowera
14. Aug 2010, 21:51 #6191

Kopš: 23. Jul 2006

No: Rīga

Ziņojumi: 5575

Braucu ar: 1717


14 Aug 2010, 21:48:22 gapp rakstīja:
Kāpēc rietumvalstu darba sludinājumos tiek uzrādīta šī minimālā alga, bet Latvijā nē?


Tāpēc, ka d.d. cer "ieekonomēt" izmaksas, diemžēl
Offline
ixers
14. Aug 2010, 22:02 #6192

Kopš: 29. Jul 2004

No: Ludza

Ziņojumi: 3323

Braucu ar: svešu auto


14 Aug 2010, 21:33:01 lowera rakstīja:

14 Aug 2010, 21:27:33 ixers rakstīja:

14 Aug 2010, 12:24:59 lowera rakstīja:

14 Aug 2010, 12:23:00 Pacoo rakstīja:
kur ir problēma pateikt atalgojumu? Atbilde būs, atkarīgs no atdeves!? Tātad, sākam ar 150ls un tad par katru klientu klāt nāk naudiņas un iespēja pelnīt 700Ls?
Nesaprotu tos uzņēmumus,kas nevar pateikt atalgojumu. Aiziet uz pārrunām un tad pasaka? Bet tas cilvēks taču var pēc tam pārējiem pateikt,cik tur solīja...


Varbūt vajag apsvērt arī variantu, ka d.d. izvērtē konkrētā cilvēka kandidatūru un tad izvērtē un nosaka atalgojumu?
ne vienmēr visos uzņēmumos ir cietais budžets aktuālajai vakancei

stāsti manim Daugaviņa budžets vienmēr IR, ir koridors, kurā variē, tjipo maksāsim no tik līdz tik.
Tā ka nav ko taisnoties,

Tu tikai pats apstiprināji to, ko es pateicu "cietais budžets" t.i. piem. 350Ls un ne santīma vairāk vai mazāk. Kā jau teici, ir šis koridors, kurā variē pēc konkrētā kandidāta

P.S. Man nav jātaisnojas, nevienu d.d. šobrīd neslavinu vai ko tamlīdzīgi.

un tad kapēc darba sludekli nevar pielikt vienu rindiņu, kā to dara UK, ka alga no tik un tik
Offline
viesulis
14. Aug 2010, 22:05 #6193

Kopš: 04. Mar 2007

Ziņojumi: 16796

Braucu ar: Volvo un Volvo

šajā gadijumā var taču aizmest pm un uzjautāt sīkāk
domāju, ka lowerai nav jāatbild par visiem darba devējiem
Offline
Usins
14. Aug 2010, 22:13 #6194

Kopš: 14. Jul 2002

No: Rīga

Ziņojumi: 3537

Braucu ar: w163; w639; w203

visam iepriekšminētajam varu piebilst ka daudzi uzņēmumi nevar rakstīt sludinājumā "alga 400 Ls" jo uzņēmumā vidējā ofic alga ir max 200 Ls tāpēc šis jautājums tiek pasniegts "klusu"

bez šaubām, ierakstot saldu ciparu, ir jāpiepūla papildus pūles definējot prasības. Bet pie mums arī ir tā ka "izmisušie celtnieki" daudz nešķirojot zvana un sūta pieteikumus, kur skaidrā valodā rakstītas prasības kas viņiem kā būtu kosmiskas sākot ar to pašu LV valodu kautvai.
Offline
karlsonss
15. Aug 2010, 00:58 #6195

Kopš: 02. Feb 2009

No: Jelgava

Ziņojumi: 23038

Braucu ar:


14 Aug 2010, 20:43:33 Driver rakstīja:
Par algu parasti mani uzjautrinajis ir jautajums "par cik jus butu gatavi stradat?" atbilde skanejusi parasi "10 000ls/men un tas tikai par bushanu darba vieta!"

es parasti paarunaas prasiiju miljonu
Offline
Driver
15. Aug 2010, 01:13 #6196

Kopš: 22. Jun 2002

No: Rīga

Ziņojumi: 31536

Braucu ar: iepirkuma ratiem pa alko outletu

Es vienmer ari prasiju, kur palika ieprieksejais darbinieks? Kapec aizgaja, kas vinjam nepatika?

-----------------
diagnostika, elektronikas remonts & pretaizdzīšanas iekārtas.
Offline
karlsonss
15. Aug 2010, 01:22 #6197

Kopš: 02. Feb 2009

No: Jelgava

Ziņojumi: 23038

Braucu ar:

principaa jau pofig kur vinsh palicis - pilna pasaule ar visaadiem jefinjiem.
Offline
Driver
15. Aug 2010, 01:29 #6198

Kopš: 22. Jun 2002

No: Rīga

Ziņojumi: 31536

Braucu ar: iepirkuma ratiem pa alko outletu


15 Aug 2010, 01:22:49 karlsonss rakstīja:
principaa jau pofig kur vinsh palicis - pilna pasaule ar visaadiem jefinjiem.

vispar nav pofig. Ir tris patiesibas:
1. No labiem darba devejiem, labi darbinieki prom nebeg
2. Ir uznjemumi, kuri visu laiku mekle darbiniekus (gadiem)
3. Ir darbinieki, kuriem praktiski nekur nav labi.

Un visbiezak darbinieks 3 ierodas karteja uznjemuma 2

-----------------
diagnostika, elektronikas remonts & pretaizdzīšanas iekārtas.
Offline
karlsonss
15. Aug 2010, 01:42 #6199

Kopš: 02. Feb 2009

No: Jelgava

Ziņojumi: 23038

Braucu ar:

parasti jau tiek ievaakta infa par kantori, taa kaa pirmais gadiijums nav aktuaals
Offline
The_Fireman
15. Aug 2010, 11:06 #6200

Kopš: 20. May 2009

No: Rīga

Ziņojumi: 1930

Braucu ar: , pie un ap.

Reiz kad apnika staigat uz intervijam, kur nosedi stundu pusotru un beigas pasaka ka alga bus tur 200 - 250 ls, tad meginaju darit ta, kad zvanija no kantora uzreiz pa telefonu jautaju, kada bus alga un tieshi ari teicu, lai nekavetu manu un savu laiku, pasakiet kada ir piedavata darba alga un tad es pateiksu vai mani tas interese, bet tas diemzel nestrada jo pat pa telefonu vini negrib teikt neko!
Taka atliek vien mums lasit sludinajums "alga atkariga no padarita" "konkuretspejigs atalgojums" utt. un iet uz parrunam, stundu tur tupet un beigas saprast ka ir atstojs pa lielam!
Offline

Moderatori: 968-jk, AV, AiwaShuraLLP, BigArchi, GirtzB, Lafter, PERFS, RVR, R_BERGS, SteelRat, VLD, linda, mrc, noisex, smudo