Online

Pašreiz BMWPower skatās 381 viesi un 5 reģistrēti lietotāji.

Ienākt BMWPower

Lietotājvards:

Parole:

Atcerēties

Aizmirsi paroli?

Reģistrēties

Forums » Vispārējās diskusijas » FLEIMS

Tēma: Briesmu lietas XXXII

AutorsZiņojums
subaru
24. Apr 2026, 22:51 #5281

Kopš: 17. Jun 2002

No: Rīga

Ziņojumi: 10489

Braucu ar: rokām uz stūres


24 Apr 2026, 16:31:34 @Lauriko rakstīja:
Man servisam civiltiesiskā, lai ir pasargāta arī klientu manta, kas iekšā vai tuvumā. maksā 800€ uz gadu! Pieņemu, ka tur varētu būt līdzīgi!


domāju, ka naktsklubā visi riski ir augstāki nekā Tavā servisā, jo tur tomēr simtiem random cilvēku, alko utt utt .. iespēja kaut kam noiet greizi ir krietni savādāka kā autoservisā.
Autoservisā, protams, būs citi riski ...

Blin es par māju un visu apkārt esošo maksāju ~ 300 eur gadā ... 800 par servisu ar civiltieskisko iesklausās lēti
Offline
walder
24. Apr 2026, 23:40 #5282

Kopš: 18. Apr 2007

No: Rīga

Ziņojumi: 8699

Braucu ar: 7 seat MPV


24 Apr 2026, 17:13:43 @piradzinjsh rakstīja:
Vispār jā, kā tur isti ir...?
Man arī nesen automatiski atsūtīja apdrošināšanu, kas sākas no 16. datuma, bet apmaksa lidz 26. Ja neapmaksā, bet iestājas gadījums piemēram 24, apdrošināšana ir spēkā?

Lai nebūtu pārpratumu un kādam šī informācija var ietaupīt kaudzi naudas, tad paskaidrošu sīkāk:
1) Brīvprātīgajā apdrošināšanā (KASKO, īpašums, Spectehnika,utt.) polise var stāties spēkā 16.datumā, bet rēķina apmaksas termiņš var būt
26.datumā (standarta 10 dienu atliktas termiņš). Ja apdrošināšanas gadījums notiek šī maksājuma atliktajā termiņā, tad viss ir,jo galvenais ir samaksāt līdz 26.datumam. Ja nesamaksā termiņā un gadījums iestājas, piemēram, 28.datumā, tad loģiski ir atteikums (nekāda pierunāšana vai pa draugam īsti nepalīdzēs, jo nav izpildīts pienākums. Polise tiek apturēta ar polisē norādīto spēkā stāšanās datumu.
Jā, ir nozarē tāda lieta kā labas gribas atlīdzības, kad īsti nav jāmaksā, jo nav izpildīts kāds no pienākumiem, bet tomēr atlīdzību izmaksā (labs bizness potenciāls nākotnē utt.), bet problēma te ir tā, ka šādas bonusa atlīdzības parasti ir par nelielām summām. Ja notiek liels gadījums, tad cerēt uz brīnumu bez polises apmaksas būtu naivi.

2)Obligātais apdrošināšanas veids - OCTA.
Arī šeit tirgus prakse ir piedāvāt atlikto polises maksājumu (vairāk attiecas būs juridiskām personām), bet atšķirībā no brīvprātīgās apdrošināšana, apdrošinātājs nevar apturēt OCTA polisi, kurai nav veikta apmaksa rēķina norādītā termiņā. Notiekot apdrošināšanas gadījuma pēc rēķinā norādītā polises apmaksas datuma( nav veikta apmaksa ) apdrošinātājam tā pat ir pienākums segt visus zaudējumus cietušajai personai, bet tā kā apmaksa netika veikta polisē/rēķinā norādītajā termiņā, tad pēc atlīdzības izmaksas, apdrošinātājs šos zaudējumus (regress prasības kārtībā) piedzen no auto īpašnieka vai turētāja (līzinga gadījumā).
Ticiet man, cilvēki par savu aizmāršību pēc tam gadiem maksā regresus...

Maksājot apdrošināšanas rēķinus noteiktā termiņā, lai nebūtu pārsteigumu nākotnē.

[ Šo ziņu laboja walder, 24 Apr 2026, 23:51:35 ]

Offline
badmoon
24. Apr 2026, 23:57 #5283

Kopš: 27. Jun 2005

Ziņojumi: 8857

Braucu ar: Braucu ar

Man dzīvokļa apdrošināšanas maksājums tiek novilkts no konta automātiski reizi mēnesī. Summa, protams, salīdzinot ar kaut kādu privātmāju, vai klubu ir smieklīgi maza. Automāts tikai tāpēc, lai nesanāktu absolūti stulba situācija, kad noticis čēpē, bet polises maksājums "aizmirsies" "nokavējies" utml..
Offline
walder
24. Apr 2026, 23:58 #5284

Kopš: 18. Apr 2007

No: Rīga

Ziņojumi: 8699

Braucu ar: 7 seat MPV

Jā, ja tu vari ieiet salona un paņemt jaunu auto bez īpašām finansiālām izmaiņām savā va dzīve, tad, protams,.KASKO var arī neņemt.

Apdrošināšana pēc savas būtības ir: aizstāt lielas un neparedzamas izmaksas ar maziem un regulāriem/paredzamiem izdevumiem.
Jā privātpersona nevar uz sitiena nolocīt 10/50/100k ugunsgrēka zaudējumu segšanai, tad apdrošināšana ir way to go
Offline
Imigrants
25. Apr 2026, 00:01 #5285

Kopš: 27. Oct 2015

Ziņojumi: 253

Braucu ar: Zaļu auto

Par aizdegšanās iemesliem, protams, lai spriež eksperti, un tomēr gribu izteikt minējumu. Dzirdot tos laikus (5.40 aizslēdza klubu, 6.30 aizdegās) prātā nāk konkrēts scenārijs - disene beigusies, staffs sēž pie bāra kamēr bārmeņi skaita naudu, visi pīpē un met benārus pelnu traukā. Kad jau jāiet prom, pelnu trauks, kas vizuāli izskatās nodzisis, tiek izbērts kaut kādā misenē, kur sakratoties tomēr izrādās, ka ir palikusi kāda maza oglīte. un tad no misenes sākas degšana to 50 minūšu laikā.
Sprinkleri tur bija, bet tos aktivizē augstas temp ietekmē pārplīsusi patrona (kad liesma jau ir sprinkleru līmenī). Kas, visticamāk, šajā gadījumā neapdrošināta bāra īpašniekus pasargāja no trešai personai radītiem zaudējumiem, bet diemžēl savu īpašumu neglāba. Īssavienojumu jau ātri atrastu, ja tas būtu pie vainas, jo nejau vadi, kas vilkti caur sienām/riģipsi/vati sāktu kust un degt - tas gan jau notiktu kādā sadales skapī. Interesanti, kas ar dūmu detektoriem un signalizāciju. Manuprāt, no dūmiem līdz tādai degšanai, ka sprinkleri aktivizējas, tomēr paiet kaut kāds laiks
Offline
walder
25. Apr 2026, 00:02 #5286

Kopš: 18. Apr 2007

No: Rīga

Ziņojumi: 8699

Braucu ar: 7 seat MPV


24 Apr 2026, 23:57:11 @badmoon rakstīja:
Man dzīvokļa apdrošināšanas maksājums tiek novilkts no konta automātiski reizi mēnesī. Summa, protams, salīdzinot ar kaut kādu privātmāju, vai klubu ir smieklīgi maza. Automāts tikai tāpēc, lai nesanāktu absolūti stulba situācija, kad noticis čēpē, bet polises maksājums "aizmirsies" "nokavējies" utml..

Automātiskā ikmēneša/ceturkšņa/pusgada apmaksa no norēķina kartes ir pēdējo gadu hits, jo tas tiešām palīdz izvairīties no nepatikšanām situācijām, jo tiklīdz nav notikusi apmaksa (kontā nepietiek līdzekļu/kartei beidzies darbības termiņš), klients /apdrošinātājs par to ir informeti, attiecīgi var rīkoties.

Offline
walder
25. Apr 2026, 00:12 #5287

Kopš: 18. Apr 2007

No: Rīga

Ziņojumi: 8699

Braucu ar: 7 seat MPV


25 Apr 2026, 00:01:42 @Imigrants rakstīja:
Par aizdegšanās iemesliem, protams, lai spriež eksperti, un tomēr gribu izteikt minējumu. Dzirdot tos laikus (5.40 aizslēdza klubu, 6.30 aizdegās) prātā nāk konkrēts scenārijs - disene beigusies, staffs sēž pie bāra kamēr bārmeņi skaita naudu, visi pīpē un met benārus pelnu traukā. Kad jau jāiet prom, pelnu trauks, kas vizuāli izskatās nodzisis, tiek izbērts kaut kādā misenē, kur sakratoties tomēr izrādās, ka ir palikusi kāda maza oglīte. un tad no misenes sākas degšana to 50 minūšu laikā.
Sprinkleri tur bija, bet tos aktivizē augstas temp ietekmē pārplīsusi patrona (kad liesma jau ir sprinkleru līmenī). Kas, visticamāk, šajā gadījumā neapdrošināta bāra īpašniekus pasargāja no trešai personai radītiem zaudējumiem, bet diemžēl savu īpašumu neglāba. Īssavienojumu jau ātri atrastu, ja tas būtu pie vainas, jo nejau vadi, kas vilkti caur sienām/riģipsi/vati sāktu kust un degt - tas gan jau notiktu kādā sadales skapī. Interesanti, kas ar dūmu detektoriem un signalizāciju. Manuprāt, no dūmiem līdz tādai degšanai, ka sprinkleri aktivizējas, tomēr paiet kaut kāds laiks


Pārāk iespaidīgs ugunsgrēks, tāpēc augšējie kaimiņi noteikti būs cietuši no ugunsgrēka sodrējiem utt. , attiecīgi Mr. ūsa var nākotnē sagaidīt regress prasības no viņu apdrošināšanas kompānijām.

Jācer ka vismaz civiltiesiskās atbildības apdrošināšanas polise viņi bija. Ja ne, tad ļoti bēdīgi, jo šajā nozarē strādājot, būtu tomēr jāmācās no citu klubu kļūdām.

Te gan paveicās, jo cilvēki nav cietuši

[ Šo ziņu laboja walder, 25 Apr 2026, 00:17:19 ]

Offline
Imigrants
25. Apr 2026, 00:27 #5288

Kopš: 27. Oct 2015

Ziņojumi: 253

Braucu ar: Zaļu auto


25 Apr 2026, 00:12:14 @walder rakstīja:

25 Apr 2026, 00:01:42 @Imigrants rakstīja:
Par aizdegšanās iemesliem, protams, lai spriež eksperti, un tomēr gribu izteikt minējumu. Dzirdot tos laikus (5.40 aizslēdza klubu, 6.30 aizdegās) prātā nāk konkrēts scenārijs - disene beigusies, staffs sēž pie bāra kamēr bārmeņi skaita naudu, visi pīpē un met benārus pelnu traukā. Kad jau jāiet prom, pelnu trauks, kas vizuāli izskatās nodzisis, tiek izbērts kaut kādā misenē, kur sakratoties tomēr izrādās, ka ir palikusi kāda maza oglīte. un tad no misenes sākas degšana to 50 minūšu laikā.
Sprinkleri tur bija, bet tos aktivizē augstas temp ietekmē pārplīsusi patrona (kad liesma jau ir sprinkleru līmenī). Kas, visticamāk, šajā gadījumā neapdrošināta bāra īpašniekus pasargāja no trešai personai radītiem zaudējumiem, bet diemžēl savu īpašumu neglāba. Īssavienojumu jau ātri atrastu, ja tas būtu pie vainas, jo nejau vadi, kas vilkti caur sienām/riģipsi/vati sāktu kust un degt - tas gan jau notiktu kādā sadales skapī. Interesanti, kas ar dūmu detektoriem un signalizāciju. Manuprāt, no dūmiem līdz tādai degšanai, ka sprinkleri aktivizējas, tomēr paiet kaut kāds laiks


Pārāk iespaidīgs ugunsgrēks, tāpēc augšējie kaimiņi noteikti būs cietuši no ugunsgrēka sodrējiem utt. , attiecīgi Mr. ūsa var nākotnē sagaidīt regress prasības no viņu apdrošināšanas kompānijām.

Jācer ka vismaz civiltiesiskās atbildības apdrošināšanas polise viņi bija. Ja ne, tad ļoti bēdīgi, jo šajā nozarē strādājot, būtu tomēr jāmācās no citu klubu kļūdām.

Te gan paveicās, jo cilvēki nav cietuši



Bez CTA vispār ļautu darboties šādam biznesam?
Offline
dsks
25. Apr 2026, 09:49 #5289

Kopš: 12. Nov 2008

No: Liepāja

Ziņojumi: 1749

Braucu ar:

Privātam namelim apdrošināšanas summa uz gadu ir ~ 0.08% no īpašuma vērtības ( nezinu par citiem, rakstu to kas man ir polisē jau hvz cik gadus ) ... ja mēnesī `nevar atļauties samaksāt` vai `var atļauties nesamaksāt` summu, kas ir līdzvērtīga ikmēneša maksājumam par internetu vai telefonu vai televīziju ... nu tas ir vienkārši skarbi pret savu mantu



[ Šo ziņu laboja dsks, 25 Apr 2026, 09:50:41 ]

Offline
Karavs
25. Apr 2026, 11:04 #5290

Kopš: 05. Apr 2019

Ziņojumi: 839

Braucu ar:

Īpašumu apdrošina kādi 55%. Lielākā daļa no tiem ir obligāti spiesti to darīt dēļ kredīta. Kredīta situācija ir pareizi, jo drīzāk cilvēkam nav sava nauda, pietiekami.
No tiem kuri apdrošināja, tikai 1/2 visas savas dzīves laikā būs spiesti izmantot to apdrošināšanas vinnestu.
Ja vari atļauties nedrošināt, tad tas ir ceļš ar lielāku personīgo ieguvumu...kādam nelielam % saprotams nepaveiksies, ar to arī visi tiek biedēti .
Offline
Samsasi
25. Apr 2026, 11:27 #5291

Kopš: 01. Nov 2014

Ziņojumi: 5644

Braucu ar:


25 Apr 2026, 11:04:03 @Karavs rakstīja:
Īpašumu apdrošina kādi 55%. Lielākā daļa no tiem ir obligāti spiesti to darīt dēļ kredīta. Kredīta situācija ir pareizi, jo drīzāk cilvēkam nav sava nauda, pietiekami.
No tiem kuri apdrošināja, tikai 1/2 visas savas dzīves laikā būs spiesti izmantot to apdrošināšanas vinnestu.
Ja vari atļauties nedrošināt, tad tas ir ceļš ar lielāku personīgo ieguvumu...kādam nelielam % saprotams nepaveiksies, ar to arī visi tiek biedēti .


kā tur bija tas teciens: aprošināts esi, čuči mierīgi.... it īpaši pie šodienas laika apstākļiem utt....man polise ir kādi 250 eur, kur ietverts pilnīgi viss, ieskaitot īpašumā esošo kustamo mantu...
Offline
qa
25. Apr 2026, 11:47 #5292

Kopš: 09. Dec 2008

Ziņojumi: 1458

Braucu ar:


25 Apr 2026, 11:27:48 @Samsasi rakstīja:

25 Apr 2026, 11:04:03 @Karavs rakstīja:
Īpašumu apdrošina kādi 55%. Lielākā daļa no tiem ir obligāti spiesti to darīt dēļ kredīta. Kredīta situācija ir pareizi, jo drīzāk cilvēkam nav sava nauda, pietiekami.
No tiem kuri apdrošināja, tikai 1/2 visas savas dzīves laikā būs spiesti izmantot to apdrošināšanas vinnestu.
Ja vari atļauties nedrošināt, tad tas ir ceļš ar lielāku personīgo ieguvumu...kādam nelielam % saprotams nepaveiksies, ar to arī visi tiek biedēti .


kā tur bija tas teciens: aprošināts esi, čuči mierīgi.... it īpaši pie šodienas laika apstākļiem utt....man polise ir kādi 250 eur, kur ietverts pilnīgi viss, ieskaitot īpašumā esošo kustamo mantu...

Kustamā manta iekļauta, bet tomēr nē. Gāju šitam nesen cauri ar brokeri. Viss kas reģistrējams ar nr zīmi-piekabe,moto,rolleris,ūdensmocis u.t.t. neiet apakšā zem kustamās mantas. Velo,instrumenti,grils,zāles pļāvējs u.t.t.,tie iet zem kustamās,protams max.limits €
Offline
Metro
26. Apr 2026, 13:15 #5293

Kopš: 30. Jun 2022

Ziņojumi: 238

Braucu ar: S1000RR, AMG GLA45S+


25 Apr 2026, 00:02:33 @walder rakstīja:

24 Apr 2026, 23:57:11 @badmoon rakstīja:
Man dzīvokļa apdrošināšanas maksājums tiek novilkts no konta automātiski reizi mēnesī. Summa, protams, salīdzinot ar kaut kādu privātmāju, vai klubu ir smieklīgi maza. Automāts tikai tāpēc, lai nesanāktu absolūti stulba situācija, kad noticis čēpē, bet polises maksājums "aizmirsies" "nokavējies" utml..

Automātiskā ikmēneša/ceturkšņa/pusgada apmaksa no norēķina kartes ir pēdējo gadu hits, jo tas tiešām palīdz izvairīties no nepatikšanām situācijām, jo tiklīdz nav notikusi apmaksa (kontā nepietiek līdzekļu/kartei beidzies darbības termiņš), klients /apdrošinātājs par to ir informeti, attiecīgi var rīkoties.



Tikai neaizmirsti uzprasiit kaadi procenti tiek piemeerotu meenesha maksaajumiem. Ne visi apdroshinaataaji dara to par briivu
Offline
KillerE90
03. May 2026, 11:31 #5294

Kopš: 10. Aug 2020

Ziņojumi: 225

Braucu ar: pirkstu pa vēderu

https://www.ss.com/msg/lv/transport/other/trans...hnl.html#photo-2

Interesanti, kā mentu škoda varēja tā nodegt?
Offline
KillerE90
03. May 2026, 11:31 #5295

Kopš: 10. Aug 2020

Ziņojumi: 225

Braucu ar: pirkstu pa vēderu

https://www.ss.com/msg/lv/transport/other/trans...hnl.html#photo-2

Interesanti, kā mentu škoda varēja tā nodegt?
Offline
KillerE90
03. May 2026, 11:31 #5296

Kopš: 10. Aug 2020

Ziņojumi: 225

Braucu ar: pirkstu pa vēderu

https://www.ss.com/msg/lv/transport/other/trans...hnl.html#photo-2

Interesanti, kā mentu škoda varēja tā nodegt?
Offline
Gestus
03. May 2026, 11:39 #5297

Kopš: 07. Mar 2007

No: Rīga

Ziņojumi: 1282

Braucu ar: Paseratti

Blakus mašinā aizdegās, un šo aizķēra
Offline
kexxx
03. May 2026, 12:29 #5298

Kopš: 12. Dec 2010

Ziņojumi: 14203

Braucu ar:


03 May 2026, 11:31:52 @KillerE90 rakstīja:
https://www.ss.com/msg/lv/transport/other/trans...hnl.html#photo-2

Interesanti, kā mentu škoda varēja tā nodegt?


nu jā, parasti tā nodega e60
Offline
michals1
05. May 2026, 14:00 #5299

Kopš: 17. Apr 2019

No: Salaspils

Ziņojumi: 2218

Braucu ar: Pilnu ķerru uz taras punktu.Nekad un neko lēti netirgoju.Ja kādam vajag lēti-tas nav pie manis!

Ukraiņi Latvijā./šodienas piedzīvojums/
Rīgas centrā sanāca nejauši nogriezt ceļu automašīnai ar Ukrainas numuriem. It kā nekas īpašs,ikdienas situācija.Tālāk sākās šovs par brīvu.Auto mani panāca,vadītājs-labi nobarots puisis ap 30,izleca laukā,pieskrēja pie mana auto un sāka mani zākāt ar trīstāvīgiem lamuvārdiem,norādot manu orjentāciju un manu izcelsmi. Es viņam pieklājīgi pajautāju,kāpēc viņš nav frontē,bet karo ar Latvijas pensionāriem,uz ko sekoja vārdu izvirdums.ka viņš cerot ka arī mūs te nonesīs krievu raķetes un visi te aiziesim bojā.....
Pēc visa šodien piedzīvotā rodas jautājums,vai tā vajadzētu būt,ka tā saucamie ,,bēgļi,, ko tādu var atļauties?
Offline
kexxx
05. May 2026, 14:06 #5300

Kopš: 12. Dec 2010

Ziņojumi: 14203

Braucu ar:


05 May 2026, 14:00:24 @michals1 rakstīja:
Ukraiņi Latvijā./šodienas piedzīvojums/
Rīgas centrā sanāca nejauši nogriezt ceļu automašīnai ar Ukrainas numuriem. It kā nekas īpašs,ikdienas situācija.Tālāk sākās šovs par brīvu.Auto mani panāca,vadītājs-labi nobarots puisis ap 30,izleca laukā,pieskrēja pie mana auto un sāka mani zākāt ar trīstāvīgiem lamuvārdiem,norādot manu orjentāciju un manu izcelsmi. Es viņam pieklājīgi pajautāju,kāpēc viņš nav frontē,bet karo ar Latvijas pensionāriem,uz ko sekoja vārdu izvirdums.ka viņš cerot ka arī mūs te nonesīs krievu raķetes un visi te aiziesim bojā.....
Pēc visa šodien piedzīvotā rodas jautājums,vai tā vajadzētu būt,ka tā saucamie ,,bēgļi,, ko tādu var atļauties?


"sanāca nejauši nogriezt ceļu automašīnai ar Ukrainas numuriem. It kā nekas īpašs,ikdienas situācija"- tjipa ikdienā kādam nogriez ceļu?
btw, vai noskaidroji tautību savam pāridarītājam?

Offline

Moderatori: 968-jk, AV, AiwaShuraLLP, GirtzB, Lafter, MarC, PERFS, RVR, SteelRat, VLD, linda, mrc, noisex, smudo, xjs_4