Gadījuma bilde

Online

Pašreiz BMWPower skatās 377 viesi un 5 reģistrēti lietotāji.

Ienākt BMWPower

Lietotājvards:

Parole:

Atcerēties

Aizmirsi paroli?

Reģistrēties

Forums » Vispārējās diskusijas » FLEIMS

Tēma: Briesmu lietas XXXII

AutorsZiņojums
aep_det
10. Apr 2026, 11:42 #5261

Kopš: 12. Jun 2013

No: Rīga

Ziņojumi: 2429

Braucu ar: 5008

Trīs stundu vietā "Varma" lauzās sešas, jo ledus krāvumi bija metru augsti un blīvi
Uz brīdi Jāni pārņēma nāves bailes, taču, uzzinot, ka glābs "Varma", tās pagaisa
Līdz šim "Varma" cilvēkus vēl nekad nebija glābusi, taču bija gatavībā palīdzēt vien dažu minūšu laikā
Jānis (51) ar meitu (19) devās pārgājienā, lai paskatītos ledus krāvumus jūrā. Taču pēkšņi parādījās plaisa – uz milzīga ledus gabala jūrā glābējus abi gaidīja sešas stundas. Viņus izglāba ledlauzis "Varma". Tā apkalpe, Jānis un glābēji pusotru mēnesi pēc notikušā TVNET+ rekonstruēja glābšanas operāciju.

Tāda ziema nebija piedzīvota vismaz astoņus gadus – balta un mirdzoša kā līgava. Skaista! Nevar nemīlēt! Stindzinoša, ar lieliem mīnusiem, aizsalušu Daugavu, pa kuru ļauts staigāt. Janvāra beigās Rīgas jūras līcis aizsala dažu dienu laikā, un pēc sešu gadu dīkstāves darbā devās ledlauzis "Varma". Un piedzīvoja trilleri.

Kamēr "Varma" lauza ledu, 21. februārī, sestdienā, ap 12:00 dienā rīdzinieks Jānis (51) ar meitu (19) devās pastaigā pa aizsalušo jūru gar krastu no Ragaciema virzienā uz Enguri. Jo ne katru ziemu ir tāda iespēja. "Es regulāri eju pārgājienos: garākos, īsākos. Kāpju kalnos. Todien bija plāns aiziet paskatīties ledus sanesumus jūrā. Tāds viegla režīma gājiens, tāpēc poverbankas nebija līdzi," atceras Jānis, telefoniski sarunājoties ar TVNET+. Viņš vēlas saglabāt anonimitāti.

Ledum stiprība bijusi laba. Jānis ar meitu gāja paralēli krastam. Kad bija noiets līdz Plieņciemam, joprojām redzēja krastu, lai arī atradās 2 kilometrus no tā. Tuvojoties krastam, lai dotos mājās, apmēram 200 metru attālumā no tā pamanīja ūdeni. "Sapratām, ka izveidojusies apmēram divdesmit metrus plata ledus plaisa paralēli krastam abos virzienos."

Tas notika ap pulksten pieciem vakarā. Pēc aptuveni stundas plaisa bija jau ap 500 m plata. "Izvērtējot situāciju, mūs pārņēma panika." Jānis apsvēra domu peldēt, jo zināja, ka to varētu, taču meita neaizpeldētu, tāpēc abi palika uz ledus.

Jānim uzreiz bija skaidrs, ka būs slikti, jo vēja virziens darīja savu – nesa ledus gabalu prom no krasta. "Jā, mana atbildība, jau laicīgāk vajadzēja pastaigu plānot atbilstoši vēja virziena maiņai."

Atlūzušais ledus gabals bija ļoti liels, tam nevarēja redzēt malu. Abi ceļotāji turpināja iet cerībā, ka varbūt tomēr kādā vietā ir savienojums ar krastu, taču ledus gabalu apiet nebūtu iespējams, jo, kā vēlāk izrādījās, tas bija milzīgs.

Sāka krēslot. Jānis sazvanīja 112. Zvana laikā dienests apstiprināja, ka redz atrašanās vietu.

Ar policiju Jānis nodibināja telefoniskus sakarus un vizuālu lukturīšu kontaktu. Secināja, ka negadījuma lokācija ir Plieņciems. "Nezinu, kur viņi tobrīd atradās, bet manas gaismas uztvēra," atceras Jānis un pieļauj, ka ekipāža bijusi krastā.

Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestam (VUGD) pēc 1,5h centieniem paziņojis Jānim, ka nespēs palīdzēt no krasta. VUGD preses pārstāve Ilze Dāme stāsta, ka laivu sākotnēji nav bijis iespējams ielaist ūdenī, jo ledus bija sasalis ap 3 km rādiusā no krasta. “Nonākot līdz vietai, kur bija atdalījies ledus gabals, glābēji redzēja, ka vējš to nes prom. Apkārt bija ledus sanesumi, tāpēc glābšanu ar motorizēto gumijas laivu nolēma neuzsākt. Ledus sanesumi bija milzīgi. Ne velti ledlauzis pēc tam lauzās ar grūtībām," tā Dāme.

Krasta apsardze aicināja Jāni lejupielādēt "112 Latvija" aplikāciju telefonā, lai regulāri sūta savas koordinātas. Ledus kustas un viņi līdz ar to. "Kā noskaidrojās nākamajā dienā, aplikācija nebija sūtījusi korektas koordinātas," saka Jānis.

VUGD preses pārstāve to noliedz, ka lietotne “112 Latvija" sūtītu neprecīzas koordinātas. Glābšanas darbu vadītājs teicis, ka tās bijušas ļoti precīzas, jo "pats savām rokām vadījis planšetē un vieta tika parādīta korekti." Lietotnē iestrādātā SMS veidošanas funkcija uzrādot cilvēka atrašanās vietas koordinātas, ko redz 112 dispečers, kad saņem SMS. "Par laimi, Jāņa mobilajam tālrunim baterija bija vēl pietiekami pilna, lai viņš savā tālrunī varētu to instalēt un nosūtīt SMS ar savas atrašanās vietas koordinātām. Tās tiek atspoguļotas, pateicoties GPS," saka Dāme, piebilstot, ka interneta sakari tam nav vajadzīgi.

Jā, 112 kontaktu centrs esot saņēmis Jāņa zvanu īsi pēc sešiem vakarā, kad vīrietis sapratis, ka saviem spēkiem krastā nenonāks. Piesaistot Krasta apsardzes dienestu, VUGD sācis glābšanas darbus. "Ugunsdzēsēji glābēji ar Jāni vairākkārt sazinājās, lai sekotu veselības stāvoklim. Glābšana bija sarežģīta un ilga piecas stundas. To apgrūtināja tumsa un bīstamie laikapstākļi. Lai izglābtu Jāni un viņa meitu, tika piesaistīta arī SIA “LVR Flote" – divi tās kuģi," skaidro Dāme.

Ledus gabals dreifēja prom no krasta, un glābšanas dienestā uzreiz teica, ka ar laivu tomēr pakaļ nevarēs nokļūt, turklāt arī Engures ostā esošie kuģīši un laivas esot iesaluši. "Tas bija vienīgais brīdis, kad man bija bail. Nāves bailes. Arī meitai bija pilna sirds. Asaras. Apzinājāmies, ka varam nesagaidīt nevienu glābēju," atceras Jānis. Viņu mierināja doma, ka glābšanas dienesti bija sazinājušies ar "Varmu" un nodevuši koordinātas. "Bet vai tad mūs glābt brauks ledlauzis? Nereāli. Visticamāk, gaidīsim, kad beigsies vējš un kļūs gaišāks," tobrīd prātoja Jānis.

"Varmai" ir jāglābj, kā visiem

Tomēr "Varma" devās ceļā. Kas pieņēma lēmumu? "Varmas" vecākais kapteiņa palīgs jeb pirmais stūrmanis Ivars Jonāns TVNET+ stāsta, ka lēmumu pieņem kuģa kapteinis, bet jebkuram kuģim ir pienākums glābt tuvumā esošas dzīvības briesmās – ja vien tas ir iespējams un neapdraud pašu kuģi un tā apkalpi. "Tā ka neesam mēs nekādi varoņi, tas ir mūsu pienākums pēc likuma," smej Ivars, kurš ikdienā strādā Karību jūrā par kapteini uz ātrgaitas pasažieru kuģiem, un reizēm viņu pēc vajadzības izīrē citām kompānijām. Uz "Varmas" Ivars strādāja pirmoreiz.

Todien, 21. februārī, bija viņa sardze, kad pa radiotelefonu no krasta apsardzes ap astoņiem vakarā saņēma ziņu par cilvēkiem uz ledus gabala. "Es paskatījos kartē. Mēs tobrīd bijām pie Ģipkas, vedām ārā kādu ledū iesprūdušu kuģi." Rīgas Brīvosta aprēķinājusi, ka "Varma" palīdzēja 148 kuģiem tikt Rīgas ostā, kas ļāva saglabāt ap 100 miljonu eiro eksporta un importa plūsmu. Cilvēkus "Varma" nekad nebija glābusi, taču Ivars stāsta, ka nebija jāizstrādā nekāds pēkšņs plāns, jo mācībās tādas situācijas bija simulētas. "Visu bijām izmēģinājuši – vestes, rācijas, prožektorus. Mēs bijām gatavi dažās minūtēs. Sākotnēji bija maldinoša ziņa, ka ledus gabals ir mazs, tāpēc baidījos, ka tikpat labi mēs braucam pakaļ līķiem, nevis dzīviem cilvēkiem," atceras Ivars.

Apkalpe rēķināja, ka ar maksimālo ātrumu 10 mezgli, kas ir ne vairāk kā 20 km/h, līdz Plieņciemam varētu aizkļūt aptuveni trīs stundās. Taču uzreiz arī bija skaidrs, ka tas risināsies ilgāk, jo ledus bija biezs – tuvāk krastam vietām ap metru līdz divus metrus augstos ledus krāvumos.

Ja tās ir pāris stundas – tad sagaidīs. Tā uz ledus gabala rēķināja Jānis. Ar meitu bija labi ekipēti: termoveļa, termoss ar tēju, pārtika. Tēju viņi dzēra pavisam maz, jo pieļāva, ka vajadzēs vēlāk – ja nu glābšana atsāksies tikai līdz ar rīta gaismu. Lielais vējš mitējās. "Visu sešu stundu laikā bija daudz brīžu, kad debesis noskaidrojās un teorētiski mūs varēja mēģināt arī glābt ar helikopteru."

Jānim galvā bija daudz glābšanas plānu. Sazvanīja draugus, kuriem ir laivas. "Ja būtu mobilas piepūšamās laivas ar motoru – tās varētu uznest uz ledus no krasta puses, piepūst pie plaisas un aizbraukt mums pakaļ tos trīs četrus kilometrus."

Sarunā ar glābšanas dienestu Jānis rosināja iet pretī "Varmai". "Piedāvājums gluži neatbilda glābšanas standartiem, bet tas bija vienīgais reālais ceļš uz glābiņu," tā Jānis. Pēc sarunas viņš sazvanīja "Varmas" apkalpi un sarunāja tālākās pārvietošanās darbības. Un tomēr kopā ar meitu devās pretī. Ledus gabals kustējās un līdz ar to koordinātas mainījās. Sešu stundu laikā ledus bija aizdreifējis aptuveni 6 kilometrus.

Ko Jānis ar meitu darīja, gaidot kuģi? "Staigājām. Kustība ir dzīvība. Tā es varēju izlikt stresu." Kopumā abi nostaigājuši uz dreifējošā ledus gabala 17 kilometrus. Lai arī Jānis zināja, ka "Varmai ir koordinātas, atvieglojumu sajuta tikai tad, kad kuģi ieraudzīja pie horizonta. "Mēs esam glābti – tikai jāsagaida. Viss ir beidzies labi," viņš atceras.

Iegāja pirtī iesvīst

Reizi pusstundā ar Jāni sazvanījās Ārijs Neilands, "Varmas" trešais stūrmanis. Ar Āriju TVNET+ tiekas uz "Varmas". Tā kā kuģis, kas būvēts 1968.gadā, sākotnēji kalpojis Somijas prezidenta atpūtai, interjers ir glauns – paklājos un sarkankokā. Un – žilbinošā tīrībā! Ar Āriju tiekamies dienā, kad tiek godināta flotes kuģu "Varma" un "Laura" komanda par sarežģīto sezonu: smaržo kafija, spīdīgu sānu rindojas lašmaizes un ar aci piemiedz mellenes no šokolādes kūciņas. "Varmas" vīri smaida, saņem pateicības rakstus un fotografējas. Stāsta cits caur citu, ka iepriekš tik bargi laikapstākļi Baltijas jūrā esot bijuši pirms 15 gadiem. Viens otrs par abu cilvēku glābšanu izsakās, saķerot galvu, – nav ko līst jūrā, ja neesi kuģis, izsmērēt sejas šitiem adrenalīna meklētājiem, un citi spēcīgi vārdi. Protams, šos komentārus apkalpe tonakt paturēja pie sevis.

Ārijs par notikušo stāsta, uzsverot, cik mierīgs bijis kapteinis Eduards Štokolovs. To atzīmē arī Ivars, sakot, ka Eduards esot mierīgākais un labākais kapteinis. "Viņa miers atsaucās uzreiz uz visiem," tā Ivars. Jā, uz kuģa tonakt virmojis knapi pamanāms stresiņš, jo pie krasta bija sasaluši ledus krāvumi, nevis vienkārši svaigs ledus, kas "Varmai" ātri salaužams. "Gāja grūti, jo ledus sakrāmējies, vietām ap metru augsts. Kad iesprūdām, padevām atpakaļgaitā, lai ieskrietos un tad lauztu," tā Ārijs. Ledus bijis tik blīvs, ka 84,1 metru garā un 21,2 metru platā "Varma" varēja nobremzēt 100 metros un divās minūtēs. Tieši tāpēc plānoto trīs stundu vietā lauzās sešas stundas.

Kad tika saņemts izsaukums, zvanu saņēma arī Arno Lāts, Jūras meklēšanas koordinācijas centra kuģu grupas vadītājs. Viņš zvanīja "Lauras" kapteinim, kurš tobrīd bija mājās Rīgā. "Laura" ir pērn svaigi iegādātais daudzfunkcionālais ledus klases kuģis, kas ziemas periodā lauza ledu Rīgas ostas akvatorijā. "Laurai" neizdevās izgrauzties cauri ledus krāvumiem, tā ir salīdzinoši mazs kuģis.

Ārijs bija tas, kurš reizi pusstundā uzturēja kontaktu ar Jāni. "Ļoti labi, ka viņam bija mobilie sakari – varējām runāt nepastarpināti. Liela satraukuma sarunās nebija. Ja viņiem nebūtu mobilā telefona vai būtu izlādējies, mēs viņus neatrastu. Ledus gabals dreifēja, koordinātas mainījās. Mobilais bija izšķirošs arī tad, kad mums vajadzēja saprast, kā piekļūt viņiem tuvāk."

Kad "Varma" bija tikusi līdz Mērsragam, Ārijs zvanīja Jānim, lai pavaicātu, vai redz kuģa prožektorus:

"Vai redzi mūs nākam? Vai nākam pareizi?"

Jānis atbildēja: "Nē, pagriezāties nost no mums."

Tā tika piekoriģēts virziens. Jānis spīdināja lukturi, kas viņam bija līdzi. "Varma" apstājās aptuveni divu kilometru attālumā un aicināja nākt uz kuģi.

Pie kreisā borta izkarināja pacelšanas tīklu. Apkalpe sagaidīja ar "Laipni lūdzam" un "Daudz laimes dzimšanas dienā". Jānis joko, ka apkalpes ierastais kanāls, kas rāda sava veida National Geographic, tika pārslēgts uz sešu stundu trilleri.

Jānis neatceras, ko tieši viņam teica. Bija laimīgs par atsaucību un ieinteresētību sasildīt – apkalpe piedāvāja tēju, kafiju, našķus. Pirts jau bija ieslēgta. Jānis tajā nosēdējis 20 minūtes. "Smuki iesvīdu," viņš atceras.

Vajag jaunu ledlauzi

Uz"Varmas" izglābtie pavadīja aptuveni stundu. Ap 2.40 viņus nodeva "Laurai", kura aizgādāja uz Rīgu. "Man ļoti patika, kā mūs uzņēma – mierīgi, bez vērtējuma. Fantastiski cilvēki! Pārņēma tāds atvieglojums un prieks, kas mijās ar milzīgu saviļņojumu," atceras Jānis.

Vecmīlgrāvī glābšanas operācija "Divi uz ledus" noslēdzās. Abi izkāpa krastā, kur gaidīja mediķi. Jānim spiediens bija tāds, it kā nekas nebūtu noticis, meitai izrādījās paaugstināta temperatūra.

Jānis varēja pirmdien aizvadīt darbadienu. Viņam ir inženiera un ekonomikas izglītība, kā arī zināšanas psiholoģijā. Bijis patīkami pārsteigts, cik meita bijusi konstruktīva. "Viņa klausījās manī, un es viņā. Es zināju jau iepriekš, ka varu uz viņu paļauties," saka Jānis.

No bērna mātes, ar kuru šķīries, gan esot dabūjis riktīgi. Vai tas būtu – idiots? "Jā."

Atceļā meita kreņķējusies – kā abi samaksās par glābšanas darbiem. Jānis teicis, ka pārdos īpašumu vai mašīnu, vai aizņemsies bankā. "Galvenais taču, ka esam dzīvi! Paldies visiem glābējiem!" Arī no meitas izskanējusi milzīga pateicība glābējiem, saka Jānis.

Jāmaksā nekas nebūs. Valsts policija nav sākusi nekādu procesu, jo likumiski nav pārkāpumu. Rīgas brīvostas pārvalde aprēķinājusi, ka operācija izmaksāja 20 500 eiro – "Varmas" deviņu stundu un "Lauras" septiņu stundu ekspluatācija. Brīvosta ar izdevumu aprēķinu vērsusies Jūras spēku Krasta apsardzes dienestā, lūdzot segt radušos izdevumus.

Jā, "Varmai" no Plieņciema bija jābrauc atpakaļ uz Irbes jūras šaurumu lauzt ledu kuģiem. Trilleris bija beidzies. Visiem.
Offline
RSAWorkshop
10. Apr 2026, 13:18 #5262

Kopš: 13. Dec 2014

No: Rīga

Ziņojumi: 8359

Braucu ar: G31/E53/E46/E39/F31

Jā, ''VARMA'' tiešām tāds elegants luksus kuģis iekšpusē, ir būts uz klāja

-----------------
RSAWorkshop-BMW remonts un apkope
24400993
Offline
user
10. Apr 2026, 19:01 #5263

Kopš: 12. May 2020

Ziņojumi: 14494

Braucu ar:

Varma ir čotka! luxus tur bija citām paaudzēm bet būtu kruti bijis pabruakāt kādas 10 dienas uz Varmas, kad strādāja
Offline
user
10. Apr 2026, 19:26 #5264

Kopš: 12. May 2020

Ziņojumi: 14494

Braucu ar:


10 Apr 2026, 11:42:37 @aep_det rakstīja:
Tas notika ap pulksten pieciem vakarā. Pēc aptuveni stundas plaisa bija jau ap 500 m plata. "Izvērtējot situāciju, mūs pārņēma panika." Jānis apsvēra domu peldēt, jo zināja, ka to varētu, taču meita neaizpeldētu, tāpēc abi palika uz ledus.



Jānis 500m taisījās nopeldēt?
nu es nebŗinos par neko vairāk - bija kaut ko labi ielietojis un tāpēc arī viss sanāca!

bet tā kruti, ka ir ledlauzis, kas izglāba viņus
Offline
kexxx
24. Apr 2026, 12:44 #5265

Kopš: 12. Dec 2010

Ziņojumi: 14203

Braucu ar:

https://www.delfi.lv/161/criminal/120115828/es-...r-bara-nodegsanu

Varbūt kāds ar apdrošināšanām saistīts varētu pakomentēt- cik apmēram maksā šādai iestādei apdrošināšana?
Offline
Metro
24. Apr 2026, 14:46 #5266

Kopš: 30. Jun 2022

Ziņojumi: 238

Braucu ar: S1000RR, AMG GLA45S+


24 Apr 2026, 12:44:55 @kexxx rakstīja:
https://www.delfi.lv/161/criminal/120115828/es-...r-bara-nodegsanu

Varbūt kāds ar apdrošināšanām saistīts varētu pakomentēt- cik apmēram maksā šādai iestādei apdrošināšana?

Tur ir ljoti daudz faktori kas var ietekmeet cenu, bet nu jaabuut nenormaalam optimistam lai neapdroshinaatu baaru.
Offline
walder
24. Apr 2026, 15:41 #5267

Kopš: 18. Apr 2007

No: Rīga

Ziņojumi: 8699

Braucu ar: 7 seat MPV

Pieļauju ka tipiskā LV problēma ar laikā nenomaksātu apdrošināšanas rēķinu...
Ja kādam šķiet, ka rēķinā norādītais apmaksas datums ir "aptuvens, tad notiekot apdrošināšanas gadījumam, tā īsti nav. Īpaši svarīgi ir tieši polises pirmais / vienīgais maksājums, jo tur nekādas atkāpes nevar būt. POlises nav apmaksāta laikā- davai sasvidanija
Offline
kkas
24. Apr 2026, 15:47 #5268

Kopš: 22. Apr 2008

Ziņojumi: 10307

Braucu ar: Alfu

Nē.Tipiskā problēma tādam mazam biznesam ir ka nakuj vajag. Nav jau tā ka tas bizness ir baigi ienesīgs un 1k vai 2k jau ir liela nauda. Tas labākajā gadījumā. Parasti tie ir vienkārši cilvēki, kuri pat nezin ka vajag un var apdrošināt.
Offline
RVR
24. Apr 2026, 15:55 #5269

Kopš: 18. Sep 2008

Ziņojumi: 23059

Braucu ar: RVR


24 Apr 2026, 15:41:27 @walder rakstīja:

Ja kādam šķiet, ka rēķinā norādītais apmaksas datums ir "aptuvens, tad notiekot apdrošināšanas gadījumam, tā īsti nav.



Šī ir izplatīta padarīšana arī ārpus apdrošināšanas konteksta.
Liek mīksto uz termiņiem (tipa, "tak poh, kaut kad jau samaksās"...) un pēc tam taisa lielas acis, kāpēc trāpījuši visādos "bleklistos" un/vai kāpēc no viņiem par visu sāk prasīt priekšapmaksu.
Offline
Lauriko
24. Apr 2026, 16:31 #5270

Kopš: 25. Nov 2007

No: Rīga

Ziņojumi: 4143

Braucu ar: Visādiem VW

Man servisam civiltiesiskā, lai ir pasargāta arī klientu manta, kas iekšā vai tuvumā. maksā 800€ uz gadu! Pieņemu, ka tur varētu būt līdzīgi!
Offline
piradzinjsh
24. Apr 2026, 17:13 #5271

Kopš: 29. Aug 2012

No: Liepāja

Ziņojumi: 2548

Braucu ar: vienu radzi

Vispār jā, kā tur isti ir...?
Man arī nesen automatiski atsūtīja apdrošināšanu, kas sākas no 16. datuma, bet apmaksa lidz 26. Ja neapmaksā, bet iestājas gadījums piemēram 24, apdrošināšana ir spēkā?
Offline
Locis
24. Apr 2026, 17:37 #5272

Kopš: 14. Aug 2008

No: Dobele

Ziņojumi: 11700

Braucu ar: X5 , Jeep, Tuareg, L200, Jumper,Master ,Transit, Stralis x2, Volvo FL, Atego, Deu

Jā,un tās ir muļķības ,kā te citi saka ,ka apdrošināšanas gadījumā pn,ja bija kavēts,jo tad jau startā tā polise nav spēkā un anulējas.
Teiksim,OCTA nestrādā ,ja ir gadījums un vēl neesi apmaksājis brokerim. Citādāk kur loģika turēt to polisi? Vienkārši ,ja ilgi neapmaksā pēc termiņa ,tad tā anulejas ,nevis tipa ir spēkā ,bet nav spēkā.
Offline
Staris
24. Apr 2026, 17:54 #5273

Kopš: 24. Apr 2006

No: Ventspils

Ziņojumi: 30609

Braucu ar: ra ucuarB

Parasti to visu atrunā pirkuma dokumentos.
Ja tev dod termiņu samaksai, tad tas var nozīmēt to, ka polise ir sākotnēji sagatavota, bet neaktīva. To ir iespējams aktivizēt ar maksājuma starpniecību no datuma A līdz datumam B. Ja līdz datumam B nesamaksā, tad polise tiek anulēta.
Offline
Metro
24. Apr 2026, 18:00 #5274

Kopš: 30. Jun 2022

Ziņojumi: 238

Braucu ar: S1000RR, AMG GLA45S+


24 Apr 2026, 17:13:43 @piradzinjsh rakstīja:
Vispār jā, kā tur isti ir...?
Man arī nesen automatiski atsūtīja apdrošināšanu, kas sākas no 16. datuma, bet apmaksa lidz 26. Ja neapmaksā, bet iestājas gadījums piemēram 24, apdrošināšana ir spēkā?

Ja tas ir atrunaats liigumaa, tad polise buus speekaa no 16. datuma, bet vari samaksaat liidz 26. Ja nebuusi samaksaajis 27. tad var atcelt tavu polisi, bet nu parasti ir paaris dienas kad veel pagaidiis un parasti uzzvana.
Offline
martinez
24. Apr 2026, 19:05 #5275

Kopš: 25. Oct 2003

No: Rīga

Ziņojumi: 29297

Braucu ar: cietu seju

Briesmu lieta ir Tvnet. Tur pat šodienas auto izstādes bildes ir maksas pakalpojums
Ar Delfi tādā ziņā viss kulē, paldies, Raimond
Offline
Esspatss
24. Apr 2026, 20:36 #5276

Kopš: 18. Nov 2016

Ziņojumi: 666

Braucu ar:

Delfi pats ir maksas portāls.
Offline
badmoon
24. Apr 2026, 20:55 #5277

Kopš: 27. Jun 2005

Ziņojumi: 8857

Braucu ar: Braucu ar

Tvnets pirms gada piedāvāja "akciju" maksas saturam 15,95 eur uz gadu, tikko atjaunoju uz nākamo gadu, ne jau baigi kas unikāls, bet
Offline
Mikels
24. Apr 2026, 21:34 #5278

Kopš: 28. Jan 2011

Ziņojumi: 5498

Braucu ar: cieņu

Lai nu par ko,bet par delfi vai tvnet saturu es nekad nemaksāšu
Offline
Samsasi
24. Apr 2026, 22:29 #5279

Kopš: 01. Nov 2014

Ziņojumi: 5644

Braucu ar:

tie portāli vispār nav skatāmi, ja vien nav kautkāda iedvesma vingort ar adbloķēšanu.... daanuna.
Offline
Araajz
24. Apr 2026, 22:46 #5280

Kopš: 30. Aug 2008

No: Rīga

Ziņojumi: 28639

Braucu ar: E39

tvnet, delfi un nra ir kā reiz pie briesmu lietām
Offline

Moderatori: 968-jk, AV, AiwaShuraLLP, GirtzB, Lafter, MarC, PERFS, RVR, SteelRat, VLD, linda, mrc, noisex, smudo, xjs_4