Online

Pašreiz BMWPower skatās 142 viesi un 8 reģistrēti lietotāji.

Ienākt BMWPower

Lietotājvards:

Parole:

Atcerēties

Aizmirsi paroli?

Reģistrēties

Forums » Vispārējās diskusijas » Tērzētava

Tēma: Latviešu valoda ir forša

AutorsZiņojums
envy
29. Nov 2011, 17:12 #454

Kopš: 02. Aug 2006

No: Rīga

Ziņojumi: 2220

Braucu ar: Q7 TFSIe & Carrera S

Latviešu valoda ir forša
Offline
Didzis
29. Nov 2011, 17:14 #455

Kopš: 04. Dec 2006

No: Rīga

Ziņojumi: 7248

Braucu ar: Prāmi B-)


29 Nov 2011, 17:12:47 AC rakstīja:
Latviešu valoda ir forša


True storry.
http://lv.wikipedia.org/wiki/Latvie%C5%A1u_valoda
Offline
Ragnos
29. Nov 2011, 17:54 #456

Kopš: 03. Jul 2008

No: Rīga

Ziņojumi: 483

Braucu ar: LC120, C1 mocikletu un C4

Konspekts par Latviešu valodu. Šo varētu skolās rādīt un vispār - biežāk.

http://www.youtube.com/watch?v=PmeB4Fgyq5E&...C&lf=mh_lolz

[ Šo ziņu laboja Ragnos, 29 Nov 2011, 17:58:02 ]

Offline
Ragnos
29. Nov 2011, 17:56 #457

Kopš: 03. Jul 2008

No: Rīga

Ziņojumi: 483

Braucu ar: LC120, C1 mocikletu un C4

Sūds, nu - kā lai pareizi Youtube ieliek???
Offline
shmurger
29. Nov 2011, 18:35 #458

Kopš: 15. Oct 2007

Ziņojumi: 12787

Braucu ar: xc40


29 Nov 2011, 16:37:53 kiddLV rakstīja:
Igaunijā ir ļoti forša attieksme. Pat barčika saimnieks pagriezās, pacēla degunu un kaut ko dzirdēju par krieviju un kurrat Pie apstākļiem, kad vnk palūdzām krieviski izskaidrot ēdienkarti - kura bija esti valodā Kad sapratām, ka džeks ir normāli un nacionāli noskaņots - vēsā mierā pārgājām uz angļu valodu, atvainojāmies un paskaidrojām, ka domājām - šamējam būs vieglāk saprast krieviski, jo arī iekš Esti ir liels Rus īpatsvars. Es labāk necitēšu te visu to, ko džeks izteicās par krieviem, kā nāciju P.S - cik sapratu - tur ir pat ļoti negatīva attieksme pret krievu valodu. Un ļoti daudzi pat nemāk krievu valodu. Arī vajadzīga īpaši neesot. Mums gan, es tā skatos, lielākā daļa mauc slāvu valodā bez problēmām. Tad jau paši vien vainīgi, ka tik tālu esam nodzīvojuši Bet tā estiņa attieksme =
estiņiem vnk mēle nelokās krievu valodā zināt krievu valodu nav nekas peļams,jo vairākas valodas zin ,jo labāk.
Offline
Laoshi
29. Nov 2011, 18:53 #459

Kopš: 01. Aug 2009

No: Rīga

Ziņojumi: 17948

Braucu ar:


29 Nov 2011, 18:35:05 shmurger rakstīja:

29 Nov 2011, 16:37:53 kiddLV rakstīja:
Igaunijā ir ļoti forša attieksme. Pat barčika saimnieks pagriezās, pacēla degunu un kaut ko dzirdēju par krieviju un kurrat Pie apstākļiem, kad vnk palūdzām krieviski izskaidrot ēdienkarti - kura bija esti valodā Kad sapratām, ka džeks ir normāli un nacionāli noskaņots - vēsā mierā pārgājām uz angļu valodu, atvainojāmies un paskaidrojām, ka domājām - šamējam būs vieglāk saprast krieviski, jo arī iekš Esti ir liels Rus īpatsvars. Es labāk necitēšu te visu to, ko džeks izteicās par krieviem, kā nāciju P.S - cik sapratu - tur ir pat ļoti negatīva attieksme pret krievu valodu. Un ļoti daudzi pat nemāk krievu valodu. Arī vajadzīga īpaši neesot. Mums gan, es tā skatos, lielākā daļa mauc slāvu valodā bez problēmām. Tad jau paši vien vainīgi, ka tik tālu esam nodzīvojuši Bet tā estiņa attieksme =
estiņiem vnk mēle nelokās krievu valodā zināt krievu valodu nav nekas peļams,jo vairākas valodas zin ,jo labāk.


Igauņiem pacietības mērs ir pilns pēc "bronzas karavīra" grautiņiem. Es ceru, ka mums būs līdzīgi, kad šamie tiks uzvilkti uz puļķa referendumā.

Un biznesmeņi te var neraustīt desu, ka darba attiecībās tik un tā jāzin abas valodas - Igaunija ir piemērs, ka rus valodā runājošu klientu var sūtīt nah un ekonomika plaukst Tartu unītī pārdevēja pasakaini atmaiga, kad no rus un eng pārgāju uz lv, kaut gan šī ne vārda nesaprata, tikai no priecājās, ka Laati vai kkā tā, un rādīja un tarkšķēja par visām precēm
Offline
shmurger
29. Nov 2011, 18:58 #460

Kopš: 15. Oct 2007

Ziņojumi: 12787

Braucu ar: xc40


29 Nov 2011, 18:53:44 Laoshi rakstīja:

29 Nov 2011, 18:35:05 shmurger rakstīja:

29 Nov 2011, 16:37:53 kiddLV rakstīja:
Igaunijā ir ļoti forša attieksme. Pat barčika saimnieks pagriezās, pacēla degunu un kaut ko dzirdēju par krieviju un kurrat Pie apstākļiem, kad vnk palūdzām krieviski izskaidrot ēdienkarti - kura bija esti valodā Kad sapratām, ka džeks ir normāli un nacionāli noskaņots - vēsā mierā pārgājām uz angļu valodu, atvainojāmies un paskaidrojām, ka domājām - šamējam būs vieglāk saprast krieviski, jo arī iekš Esti ir liels Rus īpatsvars. Es labāk necitēšu te visu to, ko džeks izteicās par krieviem, kā nāciju P.S - cik sapratu - tur ir pat ļoti negatīva attieksme pret krievu valodu. Un ļoti daudzi pat nemāk krievu valodu. Arī vajadzīga īpaši neesot. Mums gan, es tā skatos, lielākā daļa mauc slāvu valodā bez problēmām. Tad jau paši vien vainīgi, ka tik tālu esam nodzīvojuši Bet tā estiņa attieksme =
estiņiem vnk mēle nelokās krievu valodā zināt krievu valodu nav nekas peļams,jo vairākas valodas zin ,jo labāk.


Igauņiem pacietības mērs ir pilns pēc "bronzas karavīra" grautiņiem. Es ceru, ka mums būs līdzīgi, kad šamie tiks uzvilkti uz puļķa referendumā.

Un biznesmeņi te var neraustīt desu, ka darba attiecībās tik un tā jāzin abas valodas - Igaunija ir piemērs, ka rus valodā runājošu klientu var sūtīt nah un ekonomika plaukst Tartu unītī pārdevēja pasakaini atmaiga, kad no rus un eng pārgāju uz lv, kaut gan šī ne vārda nesaprata, tikai no priecājās, ka Laati vai kkā tā, un rādīja un tarkšķēja par visām precēm
vispār jau ja uzrunājamais ir līdz 30 gadiem, tad var runāt angļu valodā, tas pats taču ir latvijā,parasti ir cerības ,ka gados cilvēki runās krieviski.
Offline
Driver
30. Nov 2011, 00:10 #461

Kopš: 22. Jun 2002

No: Rīga

Ziņojumi: 31536

Braucu ar: iepirkuma ratiem pa alko outletu


29 Nov 2011, 13:58:02 Muxa rakstīja:

29 Nov 2011, 13:54:21 divkosigais rakstīja:
Visu izsskkir nauda.
Un naudai tautiibas nav.


Tieši par to arī domāju kad jautāju.
Tāpēc nesaprotu kāpēc cilvēki liek "+" Driver'am.

taa domaa lohi un neveiksminieki, kas cinas par katru kapeikjakli un smadzenjpiseju. un abi ieprieksminetie to zin un uz to spekule, spiezot uz juutam un lauzot vel zemakas cenas.

p.s. visu pasaules naudu tapat viens cilveks nenopelnis

starpcitu iesaku uztaisit eksperimentu:
aizejiet uz kadu vietu un pajautajiet skaira rus mele (bez akcenta) cik maksa tas un tas, un tad pludziet, lai kads pajauta to lv valoda (taja vieta, kur strada krievi) un esmu gatavs saderet, ka LV valoda prasot cena bus augstaka, itseviski tajas vietas, kur "skatas pec purna"

[ Šo ziņu laboja Driver, 30 Nov 2011, 00:13:31 ]



-----------------
diagnostika, elektronikas remonts & pretaizdzīšanas iekārtas.
Offline
Ragnos
30. Nov 2011, 00:22 #462

Kopš: 03. Jul 2008

No: Rīga

Ziņojumi: 483

Braucu ar: LC120, C1 mocikletu un C4

Par biznesu runājot - tur vienkārši nav jāiespringst. Piezvana klients, sākumā šis rus, pēc diviem, trim teikumiem aiziet pa LV. +Driveram.
Offline
Driver
30. Nov 2011, 01:16 #463

Kopš: 22. Jun 2002

No: Rīga

Ziņojumi: 31536

Braucu ar: iepirkuma ratiem pa alko outletu


30 Nov 2011, 01:11:10 user rakstīja:

30 Nov 2011, 01:05:20 ML rakstīja:

30 Nov 2011, 00:53:13 user rakstīja:

1) pilnīgas muļķības! tikai nauda ir savrīga krieviem


šitas jau uz zelta pērli velk




ā pareizi Tev vēl nauda bija vienīgais dzīves kritērijs jo vairāk naudas, jo gudrāks cilvēks sen jau esi izdomājis, ka skolotāji ir stulbeņi, bet prostitūtas varētu pretendēt uz pasaules lielās gudrības iemiesojuma statusu

prostitutas gudribu genetiska dns formata dabuu no katra klienta, kuram norij
tad padoma cik gudras vinjas noteikti ir, ja apkalpo dazadu profesiju spicakos parstavjus

-----------------
diagnostika, elektronikas remonts & pretaizdzīšanas iekārtas.
Offline
Lafter
30. Nov 2011, 01:22 #464

Kopš: 23. Sep 2007

Ziņojumi: 28686

Braucu ar: wv

Ja sūdim butu zelta cena, nabagie piedzimtu bez dirsām

-----------------
Gribās pļūtīt? Nejūties novērtēts? Neviens nepievērš uzmanību?
Spied zemāk.
Spama topiks
Jā! Man jūk komati. Tas dēļ ilga perioda komunicējot citās valodās.
Offline
jurxx
30. Nov 2011, 01:23 #465

Kopš: 11. Oct 2007

No: Jelgava

Ziņojumi: 4392

Braucu ar:

eh iesaistīšos - pēdējā laikā sanāk lasīt daudz vecās 1989 - 91 gada avīzes (iekurs atmoda,cīņa,RB ) un šon uzdūros 1989 gadā publicētam dzejolim (pieļauju domu, kad cenzūra piestrādājusi)


Varbūt kara dievs bij šausmās asins vēmis,
Pār kauju laukiem projām bēgdams -
Un tā kā ir, viņš bija lēmis
Aiz sevis atgriešanās ceļu slēgdams.
Sen aizbirušas skaidrās tēvu akas,
Kur uguns mutes slāpes laka-
Mēs gaidām vēsturi, bez vācu (svešo) smakas:
To mēli taisnību, kas gavilējot saka:
Tas karogs sarkanbalti sarkanais , jel vēlreiz sauciet-

Bij patiesība vienīga un viena,
To vēsturnieki, svešie, nesajauciet,
Mums piedošanas diena ir, un arī tiesas diena.

Kā nedzimušu blāzmu dzirkstīm acīs,
Kā nokavētā atmošanās rītā, kā vienās bēru svecēs-
Tas kalns kas pacels tevi, aug, tā upe dzimst,
Kas tevi dzirdīt tecēs
(atmoda 1989.gada 15 maijs, dzejolis autors: nezināmas. 1985.gads)


Īsāk sakot mēs esam Latvieši, mēs veidojam mūsu nāktoni un neviens cits/neuzticīgs valstij. Mūs nemainīs un zaudēs visu cīņā ar mums.

Spied "Play", lai skatītos video!





Offline
Driver
30. Nov 2011, 01:27 #466

Kopš: 22. Jun 2002

No: Rīga

Ziņojumi: 31536

Braucu ar: iepirkuma ratiem pa alko outletu


30 Nov 2011, 01:17:30 ML rakstīja:
tu galvenais neiespringsti

es tik nesaprotu kāda jēga šķirot kādas tautības pārstāvis tev naudu kasē ieliek - latvietis, krievs vai čurka... ja ir personīgas antipātijas, noalgo cilvēku, kurš tavā vietā ar viņiem strādās... domā baigi iespītēsi pagriezīsies aizies pie cita...

tapec, ka daudzi taa doma, tapec ari tada dirsa esam
atceries vienu likumu, visu pasauli nekad neapkalposi un kautka ir janovelk sava robeza
un soreiz kaa robezu var novilkt valodu un piederibu kautkadai grupai.

startpcitu slavu tautibas cilveki = gandriz vienmer problemas ar norekiniem vai pretenzijas par rekiniem

-----------------
diagnostika, elektronikas remonts & pretaizdzīšanas iekārtas.
Offline
Gr1nch
30. Nov 2011, 01:35 #467

Kopš: 05. Dec 2007

No: Rīga

Ziņojumi: 755

Braucu ar: grāmatvedībā neuzskaitītu pamatlīdzekli

Izlasīju šo tēmu daļēji un arī virsrakstu.

Vai latviešu valoda ir "forša"???

Tik esmu vienu ievērojis, ka bieži šo "foršo" valodu, tās lietotāji padara to, par ausīm griezīgu un nepatīkamu... Vairāk to attiecinu uz jauno paaudze, kurai ir ap 12-16 gadiem... Viņi nekad nekaujas savā starpā, bet sit "po jebalu"...
Viņiem nav labs gārstāvoklis, bet "normāls fīlings" ,"jebkurā gadījumā" tiek aizvietotx ar "eniveij" , "vienalga" ar "po?... Nav nedz meiteņu, nedz skuķu, bet ir "beibes" un "tjolkas"...

Tā vien šķiet, ka dažiem "īstiem latviešiem" latviešu valoda aprobežojas ar vietniekvārdiem un ar "s" vai "a" burta pielikšanu katra lietvārda beigās...


Offline
Driver
30. Nov 2011, 01:38 #468

Kopš: 22. Jun 2002

No: Rīga

Ziņojumi: 31536

Braucu ar: iepirkuma ratiem pa alko outletu


30 Nov 2011, 01:34:41 user rakstīja:

30 Nov 2011, 01:30:29 ML rakstīja:

30 Nov 2011, 01:21:48 user rakstīja:

30 Nov 2011, 01:17:30 ML rakstīja:
tu galvenais neiespringsti

es tik nesaprotu kāda jēga šķirot kādas tautības pārstāvis tev naudu kasē ieliek - latvietis, krievs vai čurka... ja ir personīgas antipātijas, noalgo cilvēku, kurš tavā vietā ar viņiem strādās... domā baigi iespītēsi pagriezīsies aizies pie cita...


runa jau sākās par to, kurus cilvēkus darbā ņemt.


nu te jau viss vienā lielā putrā iet

bet kā piemērs par darbā ņemšanu mans ir tāds, ka uzņēmumā kurā es strādāju +/- 75% ir krievi (latviski viņi kko varbūt knapi murmina), jo dīvainā kārtā Latvijā krievi ir vislabākie programmētāji. Latviešu vidū talantu ir ļoti maz Ja uzņēmumam būtu uzstādījums ņemt tikai latviešus vai pat tikai labus latviešu valodas zinātājus, tad visticamāk šis uzņēmums vispār nekad nebūtu pacēlies


tā jau ir, bet ir daudz profesijas, kurās cilvēki, kuri grib strādāt ir daudz un pie vienādām atbilstībām amatam labāk ņemt latvieti
es saku AAE bankā strādā 2 cilvēki ar vienādu amatu - vienam (iebraucejam) alga 3000 dirhamas otram (vietējam) 20 000 dirhamas..
vietējie ir tikai 10% no visiem valsts iedzīvotājiem. un pilsonību nedod nevienam.. protams, tur ir citi apstākļi un cita vēsture, un cita nauda tai valstij..

man poh, es gribu uz to valsti, gan valodu iemacihos, gan visu parejo

-----------------
diagnostika, elektronikas remonts & pretaizdzīšanas iekārtas.
Offline
jurxx
30. Nov 2011, 01:41 #469

Kopš: 11. Oct 2007

No: Jelgava

Ziņojumi: 4392

Braucu ar:


30 Nov 2011, 01:35:07 Gr1nch rakstīja:
Izlasīju šo tēmu daļēji un arī virsrakstu.

Vai latviešu valoda ir "forša"???

Tik esmu vienu ievērojis, ka bieži šo "foršo" valodu, tās lietotāji padara to, par ausīm griezīgu un nepatīkamu... Vairāk to attiecinu uz jauno paaudze, kurai ir ap 12-16 gadiem... Viņi nekad nekaujas savā starpā, bet sit "po jebalu"...
Viņiem nav labs gārstāvoklis, bet "normāls fīlings" ,"jebkurā gadījumā" tiek aizvietotx ar "eniveij" , "vienalga" ar "po?... Nav nedz meiteņu, nedz skuķu, bet ir "beibes" un "tjolkas"...

Tā vien šķiet, ka dažiem "īstiem latviešiem" latviešu valoda aprobežojas ar vietniekvārdiem un ar "s" vai "a" burta pielikšanu katra lietvārda beigās...




ar iesmējos par virsrakstu bet tas lietas būtību nemaina, kaut русский prastu, kaut sarunvalodas līmenī lativešu valodu. Izmantojot visus barbarismus, internacionālismus- jo tomēr es uzskatu, kad šādi kaut nelatviski jaunvārdi, ko ir pieņēmusi lielākā daļa latviski runājošās sabiedrības tomēr ir evolūcija - mēs šos vārdus paši padaram par saviem (mūsu). No tā mēs nevaram izvairīties - jo ja tā būtu, tad Latvieties ar Lietuvieti runātu vienā mēlē
vidusskolā literatūrā bija 8/9 latviešu valodā - 7 neprotu interpunkciju...

[ Šo ziņu laboja jurxx, 30 Nov 2011, 01:52:34 ]

Offline
Driver
30. Nov 2011, 01:41 #470

Kopš: 22. Jun 2002

No: Rīga

Ziņojumi: 31536

Braucu ar: iepirkuma ratiem pa alko outletu


30 Nov 2011, 01:40:03 user rakstīja:

30 Nov 2011, 01:38:13 Driver rakstīja:
man poh, es gribu uz to valsti, gan valodu iemacihos, gan visu parejo


jā, jo bendzīns maksā 0,25 latus litrā un dīzeli girbēdams tankā nenopirksi, jo nav prasiiju vietējam kāpēc tā? - dīzelis smirdod un tādi sūdi neesot vajadzīgi
mašīnas visas - V8, V12.. pat sūda mazdām V6 motori

bet nu pilsonību gan tur pašam nedabūt

man pietiks ar letu benzinu un siltu klimatu
un gruti nepiekrist, ka dizelis smird

-----------------
diagnostika, elektronikas remonts & pretaizdzīšanas iekārtas.
Offline
Stalwart
30. Nov 2011, 01:46 #471

Kopš: 09. Mar 2011

No: Rīga

Ziņojumi: 436

Braucu ar: XV1600


30 Nov 2011, 01:35:07 Gr1nch rakstīja:
Izlasīju šo tēmu daļēji un arī virsrakstu.

Vai latviešu valoda ir "forša"???

Tik esmu vienu ievērojis, ka bieži šo "foršo" valodu, tās lietotāji padara to, par ausīm griezīgu un nepatīkamu... Vairāk to attiecinu uz jauno paaudze, kurai ir ap 12-16 gadiem... Viņi nekad nekaujas savā starpā, bet sit "po jebalu"...
Viņiem nav labs gārstāvoklis, bet "normāls fīlings" ,"jebkurā gadījumā" tiek aizvietotx ar "eniveij" , "vienalga" ar "po?... Nav nedz meiteņu, nedz skuķu, bet ir "beibes" un "tjolkas"...

Tā vien šķiet, ka dažiem "īstiem latviešiem" latviešu valoda aprobežojas ar vietniekvārdiem un ar "s" vai "a" burta pielikšanu katra lietvārda beigās...





"Nu davai, hujārī..." (c)

Cīņu par latviešu valodu ir jāsāk ar tās pareizo lietošanu
Offline
Gr1nch
30. Nov 2011, 01:55 #472

Kopš: 05. Dec 2007

No: Rīga

Ziņojumi: 755

Braucu ar: grāmatvedībā neuzskaitītu pamatlīdzekli


30 Nov 2011, 01:46:10 Stalwart rakstīja:

30 Nov 2011, 01:35:07 Gr1nch rakstīja:
Izlasīju šo tēmu daļēji un arī virsrakstu.

Vai latviešu valoda ir "forša"???

Tik esmu vienu ievērojis, ka bieži šo "foršo" valodu, tās lietotāji padara to, par ausīm griezīgu un nepatīkamu... Vairāk to attiecinu uz jauno paaudze, kurai ir ap 12-16 gadiem... Viņi nekad nekaujas savā starpā, bet sit "po jebalu"...
Viņiem nav labs gārstāvoklis, bet "normāls fīlings" ,"jebkurā gadījumā" tiek aizvietotx ar "eniveij" , "vienalga" ar "po?... Nav nedz meiteņu, nedz skuķu, bet ir "beibes" un "tjolkas"...

Tā vien šķiet, ka dažiem "īstiem latviešiem" latviešu valoda aprobežojas ar vietniekvārdiem un ar "s" vai "a" burta pielikšanu katra lietvārda beigās...





"Nu davai, hujārī..." (c)

Cīņu par latviešu valodu ir jāsāk ar tās pareizo lietošanu


Man nekādu batlu nevajag, es jau esmu normāls LV jūzers
Offline
jurxx
30. Nov 2011, 01:55 #473

Kopš: 11. Oct 2007

No: Jelgava

Ziņojumi: 4392

Braucu ar:

Eh vispār iešu gulēt ceru, kad slāviem neveiksies ar parakstiem - 100% čupai parksts ir xxx (analfabētu pieņemtais - internacionālais)

Spied "Play", lai skatītos video!


Un latviešu valoda ir skaista

[ Šo ziņu laboja jurxx, 30 Nov 2011, 01:56:20 ]

Offline

Moderatori: 968-jk, AV, AiwaShuraLLP, BigArchi, GirtzB, Lafter, PERFS, RVR, R_BERGS, SteelRat, VLD, linda, mrc, noisex, smudo