Online
Pašreiz BMWPower skatās 148 viesi un 0 reģistrēti lietotāji.
|
Tēma: Nekustamais īpašums II
| Autors | Ziņojums |
| aep_det | |  Kopš: 12. Jun 2013
No: Rīga
Ziņojumi: 2430
Braucu ar: 5008
| Šeit ir tauvas josla 10 metri.
Un aizsargjosla 300 metri dēļ tā, ka upe ir gara.
Svarīgi būtu saprast, vai būvniecība ir reāli iespējama. Palu zona īsti diez vai skaitās, jo diezgan stāvs krasts. | Offline | | |
| MPBK | |  Kopš: 24. Feb 2012
No: Jūrmala
Ziņojumi: 1972
Braucu ar: 500 un 800
|
22 Jul 2025, 20:53:10 @aep_det rakstīja:
Šeit ir tauvas josla 10 metri.
Un aizsargjosla 300 metri dēļ tā, ka upe ir gara.
Svarīgi būtu saprast, vai būvniecība ir reāli iespējama. Palu zona īsti diez vai skaitās, jo diezgan stāvs krasts.
Pieļauju, ka 300m domāta kautkāda upes bioloģiskā aizsargjosla (līdzīgi kā baltijas jūrai) kurā var būvēt. Nedrīkst būvēt tajos 10metros. Bet kā jau teicu zvani uz pašvaldību un tur visu paskaidros. | Offline | | |
| juriz | | Kopš: 24. May 2002
No: Jūrmala
Ziņojumi: 2733
Braucu ar: auto
|
22 Jul 2025, 20:53:10 @aep_det rakstīja:
Šeit ir tauvas josla 10 metri.
Un aizsargjosla 300 metri dēļ tā, ka upe ir gara.
Svarīgi būtu saprast, vai būvniecība ir reāli iespējama. Palu zona īsti diez vai skaitās, jo diezgan stāvs krasts.
Pazvani, aizraksti e-pastu vietējai būvvaldei. Vasarā var arī kāds būt atvaļinājumos, atbilde kavēties. Vismaz man tā ir bijis, ka pēc kāda mēneša atraksta, ka atvainojas, bija atvaļinājumā, bet sniedz arī sakarīgu atbildi, vienreiz pat atzvanīja, un izskaidroja visu.
Tā būs vislabāk. Vai arī lasi kārtīgi vietējo detālplānojumu. | Offline | | |
| Asch | | Kopš: 29. Jan 2007
Ziņojumi: 4537
Braucu ar:
| Kadam ir pieredze ar nekustama ipasuma apdrosinasanas izmaksam saistiba ar skidrumu noplusanu telpas? Tipa nopludes no velas masinas, boilera, tejkannas, utt. Ir tur kadas nianses, kas pareizi jasaka, jafikse, utt? | Offline | | |
| uteo | |  Kopš: 26. Jun 2010
No: Sigulda
Ziņojumi: 1125
Braucu ar:
|
24 Jul 2025, 15:09:59 @Asch rakstīja:
Kadam ir pieredze ar nekustama ipasuma apdrosinasanas izmaksam saistiba ar skidrumu noplusanu telpas? Tipa nopludes no velas masinas, boilera, tejkannas, utt. Ir tur kadas nianses, kas pareizi jasaka, jafikse, utt?
Tikko bija gadījums virtuvē ar piloša krāna izraisītu noplūdi.
Cieta lamināts + viens virtuves skapīša rāmis.
Swedbank apdrošināšana operatīvi atsūtīja ekspertu un izmaksāja 2 dienu laikā naudu par lamināta nomaiņu.
Skapīša remontam pašam bija jāmeklē meistars. Iesniedzu tāmi un bez jebkādām ierunām apstirpināja un gaidu tagad naudas izmaksu.
| Offline | | |
| Janis_Janis | | Kopš: 15. Nov 2018
Ziņojumi: 237
Braucu ar:
| Kāds var ieteikt/iedot cilvēka kontaktus, kurš vērtē mājas? Nemeklēju cilvēku, kurš var sarakstīt skaistus papīrus, bet kurš dzīvē spēj izvērtēt no cik kvalitatīviem materiāliem būvēta, kāda siltumizolācija, tuvākajā nākotnē nepieciešamos remontdarbus utt. [ Šo ziņu laboja Janis_Janis, 25 Jul 2025, 22:05:21 ] | Offline | | |
ixers  | |  Kopš: 29. Jul 2004
No: Ludza
Ziņojumi: 3323
Braucu ar: svešu auto
|
25 Jul 2025, 22:04:41 @Janis_Janis rakstīja:
Kāds var ieteikt/iedot cilvēka kontaktus, kurš vērtē mājas? Nemeklēju cilvēku, kurš var sarakstīt skaistus papīrus, bet kurš dzīvē spēj izvērtēt no cik kvalitatīviem materiāliem būvēta, kāda siltumizolācija, tuvākajā nākotnē nepieciešamos remontdarbus utt.
šis jau pa celtnieka- būvuzrauga tēmu. Būs lietas, kuras novērtēt no ārpuses tāpat nevarēs. | Offline | | |
ixers  | |  Kopš: 29. Jul 2004
No: Ludza
Ziņojumi: 3323
Braucu ar: svešu auto
|
24 Jul 2025, 15:09:59 @Asch rakstīja:
Kadam ir pieredze ar nekustama ipasuma apdrosinasanas izmaksam saistiba ar skidrumu noplusanu telpas? Tipa nopludes no velas masinas, boilera, tejkannas, utt. Ir tur kadas nianses, kas pareizi jasaka, jafikse, utt?
Vislabak uzzvani apdrošinātājām un soli pa solim pateiks. Sākumā parūpējieties, lai skāde neiet plašumā. No prakses- pirms kaut ko sāciet labot, kārtot glābt- sagaidiet atļauju no apdrošinātājiem.
Ja dzīvo daudzīvokļu mājā, tad viens no papīriem ko prasīs- atzinums no apsaimniekotāja par šo gadījumu (ir vai nav kopējo komunikāciju bojājuma vaina). | Offline | | |
|
|
| IELEJAM | |  Kopš: 28. Jan 2008
Ziņojumi: 3335
Braucu ar: prieku
| Vajag vērtējumu dzīvoklim priekš Swedbankas. ja kādam pieredze, lūdzu padalieties ar info. Kurš no vērtētājiem neviks gumiju un nenoplēsīs deviņas ādas. Vai pastāv vērtēšana bez objekta apskates, ja ir bildes? | Offline | | |
| Amphiney | |  Kopš: 04. Apr 2014
Ziņojumi: 1167
Braucu ar: F11
|
24 Jul 2025, 15:12:48 @uteo rakstīja:
24 Jul 2025, 15:09:59 @Asch rakstīja:
Kadam ir pieredze ar nekustama ipasuma apdrosinasanas izmaksam saistiba ar skidrumu noplusanu telpas? Tipa nopludes no velas masinas, boilera, tejkannas, utt. Ir tur kadas nianses, kas pareizi jasaka, jafikse, utt?
Tikko bija gadījums virtuvē ar piloša krāna izraisītu noplūdi.
Cieta lamināts + viens virtuves skapīša rāmis.
Swedbank apdrošināšana operatīvi atsūtīja ekspertu un izmaksāja 2 dienu laikā naudu par lamināta nomaiņu.
Skapīša remontam pašam bija jāmeklē meistars. Iesniedzu tāmi un bez jebkādām ierunām apstirpināja un gaidu tagad naudas izmaksu.
Sanāk apmaksāja darba spēku + lidzvērtīgu lamināta nomaiņu visā telpā? Bieži jau tur sanāk demontēt daudz,tajā skaitā virtuves skapīšus. | Offline | | |
| Arsm3ns | |  Kopš: 27. Oct 2023
Ziņojumi: 1984
Braucu ar:
| Jā. Arī bija neēdaudz notecināti griesti (neliela līnija), pa lielam griestu riģipsis jāmaina, ja grib, ja nē, pēc izžūšanas kosmētiskais, lai iekrāsojumu neredz. Sienai vēl maza līnija. Kroč var teikt nekas, izžuva un rūsganāks tonis redzams. Īsā laikā 666eur ieskaitīja. | Offline | | |
| uteo | |  Kopš: 26. Jun 2010
No: Sigulda
Ziņojumi: 1125
Braucu ar:
|
29 Jul 2025, 09:59:15 @Amphiney rakstīja:
24 Jul 2025, 15:12:48 @uteo rakstīja:
24 Jul 2025, 15:09:59 @Asch rakstīja:
Kadam ir pieredze ar nekustama ipasuma apdrosinasanas izmaksam saistiba ar skidrumu noplusanu telpas? Tipa nopludes no velas masinas, boilera, tejkannas, utt. Ir tur kadas nianses, kas pareizi jasaka, jafikse, utt?
Tikko bija gadījums virtuvē ar piloša krāna izraisītu noplūdi.
Cieta lamināts + viens virtuves skapīša rāmis.
Swedbank apdrošināšana operatīvi atsūtīja ekspertu un izmaksāja 2 dienu laikā naudu par lamināta nomaiņu.
Skapīša remontam pašam bija jāmeklē meistars. Iesniedzu tāmi un bez jebkādām ierunām apstirpināja un gaidu tagad naudas izmaksu.
Sanāk apmaksāja darba spēku + lidzvērtīgu lamināta nomaiņu visā telpā? Bieži jau tur sanāk demontēt daudz,tajā skaitā virtuves skapīšus.
Jā, par cik virtuve savienota ar viesistabu, tad tāmē lamināta nomaiņa visur + grīdlīstes + virtuves demontāža utt.
Ar visu skapīti 2.5k apdrošināšana izmaksāja.
[ Šo ziņu laboja uteo, 29 Jul 2025, 10:36:31 ] | Offline | | |
| Fandulis | | Kopš: 29. Nov 2004
Ziņojumi: 13910
Braucu ar: sipisnīku pi vuškom
| Nedaudz lauku smakas. Ir ēka, ar četriem dzīvokļiem, laukos. Visiem zajobs, ka pagalmā liek autiņus no blakus mājām, tagad vēl viena blakus māja izdomāja, ka var pieteikt būvvaldei pieteikumu, lai ir piebraucamais ceļš caur pagalmu. Tai mājai trīs ielas apkārt. Nu zajebala, gribās aizvērt visu ciet, lai iet nahuj visi. Gribās mieru. Pēc vzd kartēm tur pat apgrūtinājumu nav, vismaz elektroniski skatoties. Ar ko sākt?
Brīvdienās braukšu likt zīmi “ privātīpašums” un “ tiek veikta videonovērošana” Tā ir Latgale un krievu pidari mani jau zajebaļi. Katru reizi kā atbraucu, domā, ka viss viņiem pieder. Nevaru katru reizi tur būt, vienkārši īpašums.
Nervi vairs netur.
Varbūt pagaidu vārtus ielikt?[ Šo ziņu laboja Fandulis, 30 Jul 2025, 23:23:35 ] | Offline | | |
| juriz | | Kopš: 24. May 2002
No: Jūrmala
Ziņojumi: 2733
Braucu ar: auto
| Pieteikt jau var visu ko, servitūts tad jau būs caur tiesu. Bet tā - žogs un vārti, kamēr nav servitūta kādam kaimiņam par labu. Gan jau "draugu" pēc tam būs daudz. | Offline | | |
| Bender | | Kopš: 30. Oct 2014
Ziņojumi: 2190
Braucu ar: E91
| Patvaļīgi likt zīmes nemaz nedrīksti.
Sākumā iesniegums vietējā pašvaldībā, lai atbildīgā komisija izvērtē situāciju un sagatavo zīmju izvietošanas plānu, kā arī to kādas zīmes drīkst likt (tur divas opcijas - ķieģelis vai iebraukt aizliegts, abi ar papildzīmi "tikai X mājas iedzīvotājiem" .
Tad tik nopērc un uzstādi zīmes, laminējamo aparātu un sadali caurlaides iedzīvotājiem un pēc patikas zvani pašvaldības policijai, lai nepaklausīgiem plāksterus līmē.
Šobrīd ejam cauri šim procesam paši, arī zb, ka pagalmu izmanto, kā caurbraucamo ceļu.[ Šo ziņu laboja Bender, 31 Jul 2025, 08:40:07 ] | Offline | | |
RVR  | |  Kopš: 18. Sep 2008
Ziņojumi: 23062
Braucu ar: RVR
| Pieminētās zīmes par privātīpašumu un videonovērošanu savā īpašumā drīkst likt arī pats, bez kādiem saskaņojumiem - tikai tās ir informatīvas un formāli neko neaizliedz.
P.S. kāda sēta un vārti būtu efektīvāks risinājums, tikai jārēķinās, ka pastāvīgi neesot pašiem tur klāt, kaut kādi aktīvāki lietotāji tos var arī sabojāt, jo "mēs te vienmēr esam braukuši"[ Šo ziņu laboja RVR, 31 Jul 2025, 09:15:00 ] | Offline | | |
|
|
| Bender | | Kopš: 30. Oct 2014
Ziņojumi: 2190
Braucu ar: E91
| Tieši tā - nekāda jur.spēka.
Ar žogu un vārtiem pašiem ātri iestāsies zb visu laiku virināt.
Vēl viena lieta, kas jāņem vērā - vai tas zemes gabals apkārt mājai ir īpašumā vai tomēr pašvaldības. Attālāk no Rīgas parasti jau ir privāts kopīpašums, bet lielākās pilsētās mēdz būt, ka tikai zeme zem mājas ir savā īpašumā, tad gan bēdīgi ar cīņu ar "tūristiem".[ Šo ziņu laboja Bender, 31 Jul 2025, 09:22:32 ] | Offline | | |
| kasparsc | | Kopš: 11. Sep 2015
No: Rīga
Ziņojumi: 138
Braucu ar: Octavia IV, GS500E
| Ieteiktu nelikt "ķiegeli" vai iebraukt aizliegts. Vismaz Rīgā pašvaldības policija neko nevar izdarīt ar tādiem, kas jau ir iebraukuši zem zīmes - sodīt var tikai pārkāpuma brīdi, kad brauc.
Ja ir jau iebraucis, tad nevienu nesodīs. | Offline | | |
RVR  | |  Kopš: 18. Sep 2008
Ziņojumi: 23062
Braucu ar: RVR
|
31 Jul 2025, 09:33:31 @kasparsc rakstīja:
Ieteiktu nelikt "ķiegeli" vai iebraukt aizliegts. Vismaz Rīgā pašvaldības policija neko nevar izdarīt ar tādiem, kas jau ir iebraukuši zem zīmes - sodīt var tikai pārkāpuma brīdi, kad brauc.
Ja ir jau iebraucis, tad nevienu nesodīs.
Ja stāsts par oficiālām ceļa zīmēm, tad efektīvākais laikam būtu variants "apstāties aizliegts" ar papildzīmi "izņemot ar tādām un šitādām atļaujām" - bet līdz tam ir jāiziet piņķerīgs saskaņošanas ceļš. | Offline | | |
| Bender | | Kopš: 30. Oct 2014
Ziņojumi: 2190
Braucu ar: E91
|
31 Jul 2025, 09:33:31 @kasparsc rakstīja:
Ieteiktu nelikt "ķiegeli" vai iebraukt aizliegts. Vismaz Rīgā pašvaldības policija neko nevar izdarīt ar tādiem, kas jau ir iebraukuši zem zīmes - sodīt var tikai pārkāpuma brīdi, kad brauc.
Ja ir jau iebraucis, tad nevienu nesodīs.
Tāpēc jau ar papildzīmi, ka tikai ar atļaujām 
Ja stāv bez atļaujas logā, tad sodiņš zem slotiņas 
Mums pašvaldība lēma uzstādīt "baranku" ar papildzīmi "izņemot ar DZīB atļaujām", jo pagalms ir caurbraucams un faktiski arī vieno divas mājas viens piebraucamais ceļš. Izbraukt cauri vieglie drīkst, bet ne parkoties. Blakus mājai "ķieģelis", jo tupiks.
Par to pinķerīgo ceļu - mums tas prasīja vienu iesniegumu un sagaidīt, kad komisija sanāk kopā un lemj. Laikam nedēļa vai divas kopā. Tagad tik zīmes jāsavāc, jo ir konkrētas prasības uz stabu garumu un to, cik dziļi jāierok un jāiebetonē.[ Šo ziņu laboja Bender, 31 Jul 2025, 09:52:51 ] | Offline | | |
|
Moderatori: 968-jk, AV, AiwaShuraLLP, BigArchi, GirtzB, Lafter, PERFS, RVR, R_BERGS, SteelRat, VLD, linda, mrc, noisex, smudo
|