Online

Pašreiz BMWPower skatās 147 viesi un 4 reģistrēti lietotāji.

Ienākt BMWPower

Lietotājvards:

Parole:

Atcerēties

Aizmirsi paroli?

Reģistrēties

Forums » Vispārējās diskusijas » Tērzētava

Tēma: Nekustamais īpašums II

AutorsZiņojums
Buds
03. Jun 2025, 14:13 #27421

Kopš: 22. Jan 2011

Ziņojumi: 809

Braucu ar: Volvo

vai kādam pēdējā gada laikā ir pieredze ar VZD, ka izdodas aktulizēt pēc dzīvokļa vienkāršotas pārbūves nodošanas ekspluatācijā kadastrā inventerizācijas lietu bez saskaņošanas ar visiem pārējiem kopīpašuma īpašniekiem?
Offline
wanksta
03. Jun 2025, 14:31 #27422

Kopš: 05. Jun 2012

Ziņojumi: 7872

Braucu ar:

Kāds var pateikt kādas ir minimālās siltumcaurlaidības prasības logiem renovējot daudzstāvu dzīvokļu ēku?

Ir doma nomainīt trepju telpās logus, bet tā lai nav jāmaina atkal, ja pēc pāris gadiem izdodās dabūt cauri fasādes siltināšanas procesu
Offline
Zeip
03. Jun 2025, 15:04 #27423

Kopš: 22. May 2016

Ziņojumi: 207

Braucu ar:


03 Jun 2025, 14:31:28 @wanksta rakstīja:
Kāds var pateikt kādas ir minimālās siltumcaurlaidības prasības logiem renovējot daudzstāvu dzīvokļu ēku?

Ir doma nomainīt trepju telpās logus, bet tā lai nav jāmaina atkal, ja pēc pāris gadiem izdodās dabūt cauri fasādes siltināšanas procesu


Šķiet jāskatās 3.tabula šajā: https://likumi.lv/ta/id/307966-noteikumi-par-la...ju-siltumtehnika
Offline
AK777
03. Jun 2025, 16:17 #27424

Kopš: 30. Dec 2016

Ziņojumi: 540

Braucu ar:


03 Jun 2025, 14:13:54 @Buds rakstīja:
vai kādam pēdējā gada laikā ir pieredze ar VZD, ka izdodas aktulizēt pēc dzīvokļa vienkāršotas pārbūves nodošanas ekspluatācijā kadastrā inventerizācijas lietu bez saskaņošanas ar visiem pārējiem kopīpašuma īpašniekiem?


Jā, ir izdevies. Visu taisīju caur kantori parbuve.lv Vajadzēja ielaist dzīvoklī uz 10 min viņu sūtīto būvinženieri, lai pārliecinātos, ka nav skartas nesošās konstrukcijas.
Offline
HUBLOC
03. Jun 2025, 16:39 #27425

Kopš: 02. Oct 2007

No: Rīga

Ziņojumi: 4794

Braucu ar: SQ7


03 Jun 2025, 16:17:02 @AK777 rakstīja:

03 Jun 2025, 14:13:54 @Buds rakstīja:
vai kādam pēdējā gada laikā ir pieredze ar VZD, ka izdodas aktulizēt pēc dzīvokļa vienkāršotas pārbūves nodošanas ekspluatācijā kadastrā inventerizācijas lietu bez saskaņošanas ar visiem pārējiem kopīpašuma īpašniekiem?


Jā, ir izdevies. Visu taisīju caur kantori parbuve.lv Vajadzēja ielaist dzīvoklī uz 10 min viņu sūtīto būvinženieri, lai pārliecinātos, ka nav skartas nesošās konstrukcijas.


Nav nekāds sakars. VZD taisa uz projekta pamata. Projekta stadijā jau viss tiek skaņots ar kaimiņiem, 50+1%, ja ir sadalīts dzīvokļu īpašumos.

Pie nodošanas inspektors vnk atnaks un aizies, nevis būvinženieris, piedevām viss tak būs apšūts un tu tur neko neredzēsi kā vien pliku aili. Par to vai tur viss ir iestrādāts kā projektā - parādīs būvdarbu žurnāls, vai ja tāda nav ir jātaisa būvekspertīze. Stāsta beigas.
Offline
AK777
03. Jun 2025, 17:01 #27426

Kopš: 30. Dec 2016

Ziņojumi: 540

Braucu ar:


03 Jun 2025, 16:39:21 @HUBLOC rakstīja:

03 Jun 2025, 16:17:02 @AK777 rakstīja:

03 Jun 2025, 14:13:54 @Buds rakstīja:
vai kādam pēdējā gada laikā ir pieredze ar VZD, ka izdodas aktulizēt pēc dzīvokļa vienkāršotas pārbūves nodošanas ekspluatācijā kadastrā inventerizācijas lietu bez saskaņošanas ar visiem pārējiem kopīpašuma īpašniekiem?


Jā, ir izdevies. Visu taisīju caur kantori parbuve.lv Vajadzēja ielaist dzīvoklī uz 10 min viņu sūtīto būvinženieri, lai pārliecinātos, ka nav skartas nesošās konstrukcijas.


Nav nekāds sakars. VZD taisa uz projekta pamata. Projekta stadijā jau viss tiek skaņots ar kaimiņiem, 50+1%, ja ir sadalīts dzīvokļu īpašumos.

Pie nodošanas inspektors vnk atnaks un aizies, nevis būvinženieris, piedevām viss tak būs apšūts un tu tur neko neredzēsi kā vien pliku aili. Par to vai tur viss ir iestrādāts kā projektā - parādīs būvdarbu žurnāls, vai ja tāda nav ir jātaisa būvekspertīze. Stāsta beigas.


Pārplānotāju kantoris uztaisīja projektu un skaņoja ar instancēm. Būvinženieris atnāca pirms projekta izstrādes, un pēc tam nekāds inspektors nenāca, arī nekāda žurnāla, būvekspertīzes un skaņošanas ar kopīpašuma kaimiņiem nebija.
Offline
HUBLOC
03. Jun 2025, 17:23 #27427

Kopš: 02. Oct 2007

No: Rīga

Ziņojumi: 4794

Braucu ar: SQ7


03 Jun 2025, 17:01:45 @AK777 rakstīja:

03 Jun 2025, 16:39:21 @HUBLOC rakstīja:

03 Jun 2025, 16:17:02 @AK777 rakstīja:

03 Jun 2025, 14:13:54 @Buds rakstīja:
vai kādam pēdējā gada laikā ir pieredze ar VZD, ka izdodas aktulizēt pēc dzīvokļa vienkāršotas pārbūves nodošanas ekspluatācijā kadastrā inventerizācijas lietu bez saskaņošanas ar visiem pārējiem kopīpašuma īpašniekiem?


Jā, ir izdevies. Visu taisīju caur kantori parbuve.lv Vajadzēja ielaist dzīvoklī uz 10 min viņu sūtīto būvinženieri, lai pārliecinātos, ka nav skartas nesošās konstrukcijas.


Nav nekāds sakars. VZD taisa uz projekta pamata. Projekta stadijā jau viss tiek skaņots ar kaimiņiem, 50+1%, ja ir sadalīts dzīvokļu īpašumos.

Pie nodošanas inspektors vnk atnaks un aizies, nevis būvinženieris, piedevām viss tak būs apšūts un tu tur neko neredzēsi kā vien pliku aili. Par to vai tur viss ir iestrādāts kā projektā - parādīs būvdarbu žurnāls, vai ja tāda nav ir jātaisa būvekspertīze. Stāsta beigas.


Pārplānotāju kantoris uztaisīja projektu un skaņoja ar instancēm. Būvinženieris atnāca pirms projekta izstrādes, un pēc tam nekāds inspektors nenāca, arī nekāda žurnāla, būvekspertīzes un skaņošanas ar kopīpašuma kaimiņiem nebija.


ja tiek skartas nesošās konstrukcijas, tad skaņojumiem ir jābūt. Nejauc vienkāršoto pārbūvi ar vienkāršoto atjaunošanu, tās ir divas dažādas lietas. Tavā gadījumā bija vienkāršotā atjaunošana un tad arī "būvinženiera" vizīte bija lieka
Offline
AK777
03. Jun 2025, 17:28 #27428

Kopš: 30. Dec 2016

Ziņojumi: 540

Braucu ar:


03 Jun 2025, 17:23:09 @HUBLOC rakstīja:

03 Jun 2025, 17:01:45 @AK777 rakstīja:

03 Jun 2025, 16:39:21 @HUBLOC rakstīja:

03 Jun 2025, 16:17:02 @AK777 rakstīja:

03 Jun 2025, 14:13:54 @Buds rakstīja:
vai kādam pēdējā gada laikā ir pieredze ar VZD, ka izdodas aktulizēt pēc dzīvokļa vienkāršotas pārbūves nodošanas ekspluatācijā kadastrā inventerizācijas lietu bez saskaņošanas ar visiem pārējiem kopīpašuma īpašniekiem?


Jā, ir izdevies. Visu taisīju caur kantori parbuve.lv Vajadzēja ielaist dzīvoklī uz 10 min viņu sūtīto būvinženieri, lai pārliecinātos, ka nav skartas nesošās konstrukcijas.


Nav nekāds sakars. VZD taisa uz projekta pamata. Projekta stadijā jau viss tiek skaņots ar kaimiņiem, 50+1%, ja ir sadalīts dzīvokļu īpašumos.

Pie nodošanas inspektors vnk atnaks un aizies, nevis būvinženieris, piedevām viss tak būs apšūts un tu tur neko neredzēsi kā vien pliku aili. Par to vai tur viss ir iestrādāts kā projektā - parādīs būvdarbu žurnāls, vai ja tāda nav ir jātaisa būvekspertīze. Stāsta beigas.


Pārplānotāju kantoris uztaisīja projektu un skaņoja ar instancēm. Būvinženieris atnāca pirms projekta izstrādes, un pēc tam nekāds inspektors nenāca, arī nekāda žurnāla, būvekspertīzes un skaņošanas ar kopīpašuma kaimiņiem nebija.


ja tiek skartas nesošās konstrukcijas, tad skaņojumiem ir jābūt. Nejauc vienkāršoto pārbūvi ar vienkāršoto atjaunošanu, tās ir divas dažādas lietas. Tavā gadījumā bija vienkāršotā atjaunošana un tad arī "būvinženiera" vizīte bija lieka


Ok, to pārbūves / atjaunošanas niansi nepiefiksēju. Man bija atjaunošana, taisnība. Būvinženiera vizīte gan domāju, ka nebija lieka, kaut kā jau projektētājam jāpārliecinās, ka nav nograutas nesošās sienas un uzbūvēts baseins
Offline
Buds
04. Jun 2025, 11:13 #27429

Kopš: 22. Jan 2011

Ziņojumi: 809

Braucu ar: Volvo

situācijā nebija skartas nesošās konstrukcijas, bet tika pārbūvētas nenesošās sienas citā plānojumā. Būvvaldei nevaajdzēja visu kopīpašnieku piekrišanu, VZD tagad pēkšņi vajag.
Offline
smudo
04. Jun 2025, 11:39 #27430

Kopš: 18. Jan 2015

Ziņojumi: 4265

Braucu ar: 944 turbo & Cayman & 330iX & 540ix


04 Jun 2025, 11:13:49 @Buds rakstīja:
situācijā nebija skartas nesošās konstrukcijas, bet tika pārbūvētas nenesošās sienas citā plānojumā. Būvvaldei nevaajdzēja visu kopīpašnieku piekrišanu, VZD tagad pēkšņi vajag.


Man arī sen atpakaļ bija tāda situācija, ka nopirku jau pārplānotu dzīvokli un saskaņoju būvvaldē projektu, bet VZD prasīja kopīpašnieku piekrišanu. Acīm redzot nekas nav mainījies.
Offline
Buds
04. Jun 2025, 14:16 #27431

Kopš: 22. Jan 2011

Ziņojumi: 809

Braucu ar: Volvo


04 Jun 2025, 11:39:29 @smudo rakstīja:

04 Jun 2025, 11:13:49 @Buds rakstīja:
situācijā nebija skartas nesošās konstrukcijas, bet tika pārbūvētas nenesošās sienas citā plānojumā. Būvvaldei nevaajdzēja visu kopīpašnieku piekrišanu, VZD tagad pēkšņi vajag.


Man arī sen atpakaļ bija tāda situācija, ka nopirku jau pārplānotu dzīvokli un saskaņoju būvvaldē projektu, bet VZD prasīja kopīpašnieku piekrišanu. Acīm redzot nekas nav mainījies.


kā atrisināji? vāci parakstus?
Offline
smudo
04. Jun 2025, 21:32 #27432

Kopš: 18. Jan 2015

Ziņojumi: 4265

Braucu ar: 944 turbo & Cayman & 330iX & 540ix


04 Jun 2025, 14:16:11 @Buds rakstīja:

04 Jun 2025, 11:39:29 @smudo rakstīja:

04 Jun 2025, 11:13:49 @Buds rakstīja:
situācijā nebija skartas nesošās konstrukcijas, bet tika pārbūvētas nenesošās sienas citā plānojumā. Būvvaldei nevaajdzēja visu kopīpašnieku piekrišanu, VZD tagad pēkšņi vajag.


Man arī sen atpakaļ bija tāda situācija, ka nopirku jau pārplānotu dzīvokli un saskaņoju būvvaldē projektu, bet VZD prasīja kopīpašnieku piekrišanu. Acīm redzot nekas nav mainījies.


kā atrisināji? vāci parakstus?


Vācu parakstus, bet beigās bija labs piedāvājums no īrnieka un pārdevu to īpašumu (tas bija 100 gadus vecā mājā, kur visas mazās aukstuma istabas, kalpones istabas un labierīcības bija pārplājotas atbilstoši mūsdienām), nesošās sienas neskarot, bet bez parakstiem VZD neko negribēja dzirdēt neskatoties uz Būvvaldē saskaņotu projektu - nezinu, vai tas uz šo brīdi ir atrsināts, jo tur savākt visus vajadzīgos parakstus bija challange - man puse no vajadzīgajiem bija savākta, bet bija atlikusi grūtākā puse .

[ Šo ziņu laboja smudo, 04 Jun 2025, 21:33:13 ]

Offline
HUBLOC
05. Jun 2025, 06:45 #27433

Kopš: 02. Oct 2007

No: Rīga

Ziņojumi: 4794

Braucu ar: SQ7

Šī situācija izveidojas tā iemesla dēļ, ja nav sadalīts dzīvokļu īpašumos, respektīvi, visi dzīvokļki ir vienā zemesgrāmatas nodalījumā.

Vai arī koplietošanas telpu grupas mantkārīgos nolūkos tika pievienotas dzīvojamo telpu grupai )) Bet te parakstus jau prasa būvvalde uzreiz.
Offline
s-line
05. Jun 2025, 10:17 #27434

Kopš: 08. Mar 2007

No: Rīga

Ziņojumi: 2617

Braucu ar: kūtiņu

Varat padalīties ar vērtētāja kontaktiem?
Jānovērtē īpašums priekš bankas Katlakalnā.
Offline
zulus
05. Jun 2025, 11:01 #27435

Kopš: 18. Aug 2006

No: Rīga

Ziņojumi: 3342

Braucu ar:


05 Jun 2025, 10:17:25 @s-line rakstīja:
Varat padalīties ar vērtētāja kontaktiem?
Jānovērtē īpašums priekš bankas Katlakalnā.

Sākumā noskaidro, kādus vērtētājus tava banka akceptē. Vislabākais ir sameklēt kādu, kuru akceptē visas bankas un tad taisi caur to un noteikti pasaki, lai vērtējumā ieraksta visas bankas, nevis tikai vienu... Lai var to iesniegt vairākām, ja vajadzīgs.
Offline
Zeip
05. Jun 2025, 12:40 #27436

Kopš: 22. May 2016

Ziņojumi: 207

Braucu ar:


05 Jun 2025, 10:17:25 @s-line rakstīja:
Varat padalīties ar vērtētāja kontaktiem?
Jānovērtē īpašums priekš bankas Katlakalnā.


Ja nu vienīgi nav kaut kāds ļoti specifisks objekts (piemēram, fancy lauku īpašums ar lielu zemi), tad derēs jebkurš no lielajiem kantoriem, kurus visbiežāk pieņem visas bankas. Piemēram, novērtēt dzīvokli tur naudas starpība būs daži desmiti eur uz vienu/otru pusi.
Offline
RG
05. Jun 2025, 12:53 #27437

Kopš: 02. Nov 2006

No: Rīga

Ziņojumi: 788

Braucu ar:

VZD mainīja praksi, līdz ar vecā personāla nomaiņu.
Man bija identiska situācija, bet tiku cauri ar vecu lietošanas kārtības līgumu.
Tagad saka, ka jaunajiem īpašniekiem tas nav saistošs, ja nav pievienojušies.
Offline
Celtnieks7
05. Jun 2025, 15:02 #27438

Kopš: 08. Jul 2016

Ziņojumi: 213

Braucu ar:

Kādu 1 gadu sekoju līdzi šai zemes gabalu tirgošanai:
https://www.ss.lv/msg/lv/real-estate/plots-and-...lejas/bmlnp.html

Daži cilvēki tur laikam bija paņēmuši zemes gabalus un šobrīd skatos, ka visi pārējie ir sadalīti uz mazākiem gabaliem (no viena gabala uztaisīti divi) par to pašu cenu. Tāds normāls ieberziens, ja sākumā paņem 2500 m2 gabalu mājai un tad izrādās, ka šajā teritorijā būs mazdārziņu sajūta.
Offline
uteo
05. Jun 2025, 15:47 #27439

Kopš: 26. Jun 2010

No: Sigulda

Ziņojumi: 1125

Braucu ar:

1200m2 jau nu nav nekāds mazdārziņu gabals.
Iespējams cilvēki nepirka 2500m2 un tāpēc sadalīja mazākos.
Offline
logfog
05. Jun 2025, 20:35 #27440

Kopš: 26. Aug 2020

Ziņojumi: 48

Braucu ar:

Labs vakars!

Plānoju kailcirti, ciršanas biļetei nepieciešama cirsmas skice un dastošana.

Iesakiet kādu kontaktu, kurš ar šo nodarbojas

Mežš Siguldas novadā.



Iepriekš paldies!
Offline

Moderatori: 968-jk, AV, AiwaShuraLLP, BigArchi, GirtzB, Lafter, PERFS, RVR, R_BERGS, SteelRat, VLD, linda, mrc, noisex, smudo