Online
Pašreiz BMWPower skatās 147 viesi un 4 reģistrēti lietotāji.
|
Tēma: Nekustamais īpašums II
| Autors | Ziņojums |
| Buds | | Kopš: 22. Jan 2011
Ziņojumi: 809
Braucu ar: Volvo
| vai kādam pēdējā gada laikā ir pieredze ar VZD, ka izdodas aktulizēt pēc dzīvokļa vienkāršotas pārbūves nodošanas ekspluatācijā kadastrā inventerizācijas lietu bez saskaņošanas ar visiem pārējiem kopīpašuma īpašniekiem? | Offline | | |
| wanksta | |  Kopš: 05. Jun 2012
Ziņojumi: 7872
Braucu ar:
| Kāds var pateikt kādas ir minimālās siltumcaurlaidības prasības logiem renovējot daudzstāvu dzīvokļu ēku?
Ir doma nomainīt trepju telpās logus, bet tā lai nav jāmaina atkal, ja pēc pāris gadiem izdodās dabūt cauri fasādes siltināšanas procesu | Offline | | |
| Zeip | | Kopš: 22. May 2016
Ziņojumi: 207
Braucu ar:
|
03 Jun 2025, 14:31:28 @wanksta rakstīja:
Kāds var pateikt kādas ir minimālās siltumcaurlaidības prasības logiem renovējot daudzstāvu dzīvokļu ēku?
Ir doma nomainīt trepju telpās logus, bet tā lai nav jāmaina atkal, ja pēc pāris gadiem izdodās dabūt cauri fasādes siltināšanas procesu
Šķiet jāskatās 3.tabula šajā: https://likumi.lv/ta/id/307966-noteikumi-par-la...ju-siltumtehnika | Offline | | |
| AK777 | |  Kopš: 30. Dec 2016
Ziņojumi: 540
Braucu ar:
|
03 Jun 2025, 14:13:54 @Buds rakstīja:
vai kādam pēdējā gada laikā ir pieredze ar VZD, ka izdodas aktulizēt pēc dzīvokļa vienkāršotas pārbūves nodošanas ekspluatācijā kadastrā inventerizācijas lietu bez saskaņošanas ar visiem pārējiem kopīpašuma īpašniekiem?
Jā, ir izdevies. Visu taisīju caur kantori parbuve.lv Vajadzēja ielaist dzīvoklī uz 10 min viņu sūtīto būvinženieri, lai pārliecinātos, ka nav skartas nesošās konstrukcijas. | Offline | | |
| HUBLOC | |  Kopš: 02. Oct 2007
No: Rīga
Ziņojumi: 4794
Braucu ar: SQ7
|
03 Jun 2025, 16:17:02 @AK777 rakstīja:
03 Jun 2025, 14:13:54 @Buds rakstīja:
vai kādam pēdējā gada laikā ir pieredze ar VZD, ka izdodas aktulizēt pēc dzīvokļa vienkāršotas pārbūves nodošanas ekspluatācijā kadastrā inventerizācijas lietu bez saskaņošanas ar visiem pārējiem kopīpašuma īpašniekiem?
Jā, ir izdevies. Visu taisīju caur kantori parbuve.lv Vajadzēja ielaist dzīvoklī uz 10 min viņu sūtīto būvinženieri, lai pārliecinātos, ka nav skartas nesošās konstrukcijas.
Nav nekāds sakars. VZD taisa uz projekta pamata. Projekta stadijā jau viss tiek skaņots ar kaimiņiem, 50+1%, ja ir sadalīts dzīvokļu īpašumos.
Pie nodošanas inspektors vnk atnaks un aizies, nevis būvinženieris, piedevām viss tak būs apšūts un tu tur neko neredzēsi kā vien pliku aili. Par to vai tur viss ir iestrādāts kā projektā - parādīs būvdarbu žurnāls, vai ja tāda nav ir jātaisa būvekspertīze. Stāsta beigas. | Offline | | |
| AK777 | |  Kopš: 30. Dec 2016
Ziņojumi: 540
Braucu ar:
|
03 Jun 2025, 16:39:21 @HUBLOC rakstīja:
03 Jun 2025, 16:17:02 @AK777 rakstīja:
03 Jun 2025, 14:13:54 @Buds rakstīja:
vai kādam pēdējā gada laikā ir pieredze ar VZD, ka izdodas aktulizēt pēc dzīvokļa vienkāršotas pārbūves nodošanas ekspluatācijā kadastrā inventerizācijas lietu bez saskaņošanas ar visiem pārējiem kopīpašuma īpašniekiem?
Jā, ir izdevies. Visu taisīju caur kantori parbuve.lv Vajadzēja ielaist dzīvoklī uz 10 min viņu sūtīto būvinženieri, lai pārliecinātos, ka nav skartas nesošās konstrukcijas.
Nav nekāds sakars. VZD taisa uz projekta pamata. Projekta stadijā jau viss tiek skaņots ar kaimiņiem, 50+1%, ja ir sadalīts dzīvokļu īpašumos.
Pie nodošanas inspektors vnk atnaks un aizies, nevis būvinženieris, piedevām viss tak būs apšūts un tu tur neko neredzēsi kā vien pliku aili. Par to vai tur viss ir iestrādāts kā projektā - parādīs būvdarbu žurnāls, vai ja tāda nav ir jātaisa būvekspertīze. Stāsta beigas.
Pārplānotāju kantoris uztaisīja projektu un skaņoja ar instancēm. Būvinženieris atnāca pirms projekta izstrādes, un pēc tam nekāds inspektors nenāca, arī nekāda žurnāla, būvekspertīzes un skaņošanas ar kopīpašuma kaimiņiem nebija. | Offline | | |
| HUBLOC | |  Kopš: 02. Oct 2007
No: Rīga
Ziņojumi: 4794
Braucu ar: SQ7
|
03 Jun 2025, 17:01:45 @AK777 rakstīja:
03 Jun 2025, 16:39:21 @HUBLOC rakstīja:
03 Jun 2025, 16:17:02 @AK777 rakstīja:
03 Jun 2025, 14:13:54 @Buds rakstīja:
vai kādam pēdējā gada laikā ir pieredze ar VZD, ka izdodas aktulizēt pēc dzīvokļa vienkāršotas pārbūves nodošanas ekspluatācijā kadastrā inventerizācijas lietu bez saskaņošanas ar visiem pārējiem kopīpašuma īpašniekiem?
Jā, ir izdevies. Visu taisīju caur kantori parbuve.lv Vajadzēja ielaist dzīvoklī uz 10 min viņu sūtīto būvinženieri, lai pārliecinātos, ka nav skartas nesošās konstrukcijas.
Nav nekāds sakars. VZD taisa uz projekta pamata. Projekta stadijā jau viss tiek skaņots ar kaimiņiem, 50+1%, ja ir sadalīts dzīvokļu īpašumos.
Pie nodošanas inspektors vnk atnaks un aizies, nevis būvinženieris, piedevām viss tak būs apšūts un tu tur neko neredzēsi kā vien pliku aili. Par to vai tur viss ir iestrādāts kā projektā - parādīs būvdarbu žurnāls, vai ja tāda nav ir jātaisa būvekspertīze. Stāsta beigas.
Pārplānotāju kantoris uztaisīja projektu un skaņoja ar instancēm. Būvinženieris atnāca pirms projekta izstrādes, un pēc tam nekāds inspektors nenāca, arī nekāda žurnāla, būvekspertīzes un skaņošanas ar kopīpašuma kaimiņiem nebija.
ja tiek skartas nesošās konstrukcijas, tad skaņojumiem ir jābūt. Nejauc vienkāršoto pārbūvi ar vienkāršoto atjaunošanu, tās ir divas dažādas lietas. Tavā gadījumā bija vienkāršotā atjaunošana un tad arī "būvinženiera" vizīte bija lieka  | Offline | | |
| AK777 | |  Kopš: 30. Dec 2016
Ziņojumi: 540
Braucu ar:
|
03 Jun 2025, 17:23:09 @HUBLOC rakstīja:
03 Jun 2025, 17:01:45 @AK777 rakstīja:
03 Jun 2025, 16:39:21 @HUBLOC rakstīja:
03 Jun 2025, 16:17:02 @AK777 rakstīja:
03 Jun 2025, 14:13:54 @Buds rakstīja:
vai kādam pēdējā gada laikā ir pieredze ar VZD, ka izdodas aktulizēt pēc dzīvokļa vienkāršotas pārbūves nodošanas ekspluatācijā kadastrā inventerizācijas lietu bez saskaņošanas ar visiem pārējiem kopīpašuma īpašniekiem?
Jā, ir izdevies. Visu taisīju caur kantori parbuve.lv Vajadzēja ielaist dzīvoklī uz 10 min viņu sūtīto būvinženieri, lai pārliecinātos, ka nav skartas nesošās konstrukcijas.
Nav nekāds sakars. VZD taisa uz projekta pamata. Projekta stadijā jau viss tiek skaņots ar kaimiņiem, 50+1%, ja ir sadalīts dzīvokļu īpašumos.
Pie nodošanas inspektors vnk atnaks un aizies, nevis būvinženieris, piedevām viss tak būs apšūts un tu tur neko neredzēsi kā vien pliku aili. Par to vai tur viss ir iestrādāts kā projektā - parādīs būvdarbu žurnāls, vai ja tāda nav ir jātaisa būvekspertīze. Stāsta beigas.
Pārplānotāju kantoris uztaisīja projektu un skaņoja ar instancēm. Būvinženieris atnāca pirms projekta izstrādes, un pēc tam nekāds inspektors nenāca, arī nekāda žurnāla, būvekspertīzes un skaņošanas ar kopīpašuma kaimiņiem nebija.
ja tiek skartas nesošās konstrukcijas, tad skaņojumiem ir jābūt. Nejauc vienkāršoto pārbūvi ar vienkāršoto atjaunošanu, tās ir divas dažādas lietas. Tavā gadījumā bija vienkāršotā atjaunošana un tad arī "būvinženiera" vizīte bija lieka 
Ok, to pārbūves / atjaunošanas niansi nepiefiksēju. Man bija atjaunošana, taisnība. Būvinženiera vizīte gan domāju, ka nebija lieka, kaut kā jau projektētājam jāpārliecinās, ka nav nograutas nesošās sienas un uzbūvēts baseins  | Offline | | |
|
|
| Buds | | Kopš: 22. Jan 2011
Ziņojumi: 809
Braucu ar: Volvo
| situācijā nebija skartas nesošās konstrukcijas, bet tika pārbūvētas nenesošās sienas citā plānojumā. Būvvaldei nevaajdzēja visu kopīpašnieku piekrišanu, VZD tagad pēkšņi vajag. | Offline | | |
smudo  | |  Kopš: 18. Jan 2015
Ziņojumi: 4265
Braucu ar: 944 turbo & Cayman & 330iX & 540ix
|
04 Jun 2025, 11:13:49 @Buds rakstīja:
situācijā nebija skartas nesošās konstrukcijas, bet tika pārbūvētas nenesošās sienas citā plānojumā. Būvvaldei nevaajdzēja visu kopīpašnieku piekrišanu, VZD tagad pēkšņi vajag.
Man arī sen atpakaļ bija tāda situācija, ka nopirku jau pārplānotu dzīvokli un saskaņoju būvvaldē projektu, bet VZD prasīja kopīpašnieku piekrišanu. Acīm redzot nekas nav mainījies. | Offline | | |
| Buds | | Kopš: 22. Jan 2011
Ziņojumi: 809
Braucu ar: Volvo
|
04 Jun 2025, 11:39:29 @smudo rakstīja:
04 Jun 2025, 11:13:49 @Buds rakstīja:
situācijā nebija skartas nesošās konstrukcijas, bet tika pārbūvētas nenesošās sienas citā plānojumā. Būvvaldei nevaajdzēja visu kopīpašnieku piekrišanu, VZD tagad pēkšņi vajag.
Man arī sen atpakaļ bija tāda situācija, ka nopirku jau pārplānotu dzīvokli un saskaņoju būvvaldē projektu, bet VZD prasīja kopīpašnieku piekrišanu. Acīm redzot nekas nav mainījies.
kā atrisināji? vāci parakstus? | Offline | | |
smudo  | |  Kopš: 18. Jan 2015
Ziņojumi: 4265
Braucu ar: 944 turbo & Cayman & 330iX & 540ix
|
04 Jun 2025, 14:16:11 @Buds rakstīja:
04 Jun 2025, 11:39:29 @smudo rakstīja:
04 Jun 2025, 11:13:49 @Buds rakstīja:
situācijā nebija skartas nesošās konstrukcijas, bet tika pārbūvētas nenesošās sienas citā plānojumā. Būvvaldei nevaajdzēja visu kopīpašnieku piekrišanu, VZD tagad pēkšņi vajag.
Man arī sen atpakaļ bija tāda situācija, ka nopirku jau pārplānotu dzīvokli un saskaņoju būvvaldē projektu, bet VZD prasīja kopīpašnieku piekrišanu. Acīm redzot nekas nav mainījies.
kā atrisināji? vāci parakstus?
Vācu parakstus, bet beigās bija labs piedāvājums no īrnieka un pārdevu to īpašumu (tas bija 100 gadus vecā mājā, kur visas mazās aukstuma istabas, kalpones istabas un labierīcības bija pārplājotas atbilstoši mūsdienām), nesošās sienas neskarot, bet bez parakstiem VZD neko negribēja dzirdēt neskatoties uz Būvvaldē saskaņotu projektu - nezinu, vai tas uz šo brīdi ir atrsināts, jo tur savākt visus vajadzīgos parakstus bija challange - man puse no vajadzīgajiem bija savākta, bet bija atlikusi grūtākā puse .[ Šo ziņu laboja smudo, 04 Jun 2025, 21:33:13 ] | Offline | | |
| HUBLOC | |  Kopš: 02. Oct 2007
No: Rīga
Ziņojumi: 4794
Braucu ar: SQ7
| Šī situācija izveidojas tā iemesla dēļ, ja nav sadalīts dzīvokļu īpašumos, respektīvi, visi dzīvokļki ir vienā zemesgrāmatas nodalījumā.
Vai arī koplietošanas telpu grupas mantkārīgos nolūkos tika pievienotas dzīvojamo telpu grupai )) Bet te parakstus jau prasa būvvalde uzreiz. | Offline | | |
| s-line | |  Kopš: 08. Mar 2007
No: Rīga
Ziņojumi: 2617
Braucu ar: kūtiņu
| Varat padalīties ar vērtētāja kontaktiem?
Jānovērtē īpašums priekš bankas Katlakalnā. | Offline | | |
| zulus | |  Kopš: 18. Aug 2006
No: Rīga
Ziņojumi: 3342
Braucu ar:
|
05 Jun 2025, 10:17:25 @s-line rakstīja:
Varat padalīties ar vērtētāja kontaktiem?
Jānovērtē īpašums priekš bankas Katlakalnā.
Sākumā noskaidro, kādus vērtētājus tava banka akceptē. Vislabākais ir sameklēt kādu, kuru akceptē visas bankas un tad taisi caur to un noteikti pasaki, lai vērtējumā ieraksta visas bankas, nevis tikai vienu... Lai var to iesniegt vairākām, ja vajadzīgs. | Offline | | |
| Zeip | | Kopš: 22. May 2016
Ziņojumi: 207
Braucu ar:
|
05 Jun 2025, 10:17:25 @s-line rakstīja:
Varat padalīties ar vērtētāja kontaktiem?
Jānovērtē īpašums priekš bankas Katlakalnā.
Ja nu vienīgi nav kaut kāds ļoti specifisks objekts (piemēram, fancy lauku īpašums ar lielu zemi), tad derēs jebkurš no lielajiem kantoriem, kurus visbiežāk pieņem visas bankas. Piemēram, novērtēt dzīvokli tur naudas starpība būs daži desmiti eur uz vienu/otru pusi. | Offline | | |
|
|
| RG | |  Kopš: 02. Nov 2006
No: Rīga
Ziņojumi: 788
Braucu ar:
| VZD mainīja praksi, līdz ar vecā personāla nomaiņu.
Man bija identiska situācija, bet tiku cauri ar vecu lietošanas kārtības līgumu.
Tagad saka, ka jaunajiem īpašniekiem tas nav saistošs, ja nav pievienojušies.
| Offline | | |
| Celtnieks7 | | Kopš: 08. Jul 2016
Ziņojumi: 213
Braucu ar:
| Kādu 1 gadu sekoju līdzi šai zemes gabalu tirgošanai:
https://www.ss.lv/msg/lv/real-estate/plots-and-...lejas/bmlnp.html
Daži cilvēki tur laikam bija paņēmuši zemes gabalus un šobrīd skatos, ka visi pārējie ir sadalīti uz mazākiem gabaliem (no viena gabala uztaisīti divi) par to pašu cenu. Tāds normāls ieberziens, ja sākumā paņem 2500 m2 gabalu mājai un tad izrādās, ka šajā teritorijā būs mazdārziņu sajūta. | Offline | | |
| uteo | |  Kopš: 26. Jun 2010
No: Sigulda
Ziņojumi: 1125
Braucu ar:
| 1200m2 jau nu nav nekāds mazdārziņu gabals.
Iespējams cilvēki nepirka 2500m2 un tāpēc sadalīja mazākos. | Offline | | |
| logfog | | Kopš: 26. Aug 2020
Ziņojumi: 48
Braucu ar:
| Labs vakars!
Plānoju kailcirti, ciršanas biļetei nepieciešama cirsmas skice un dastošana.
Iesakiet kādu kontaktu, kurš ar šo nodarbojas 
Mežš Siguldas novadā.
Iepriekš paldies! | Offline | | |
|
Moderatori: 968-jk, AV, AiwaShuraLLP, BigArchi, GirtzB, Lafter, PERFS, RVR, R_BERGS, SteelRat, VLD, linda, mrc, noisex, smudo
|