Gadījuma bilde

Online

Pašreiz BMWPower skatās 161 viesi un 2 reģistrēti lietotāji.

Ienākt BMWPower

Lietotājvards:

Parole:

Atcerēties

Aizmirsi paroli?

Reģistrēties

Forums » Vispārējās diskusijas » Tērzētava

Tēma: Nekustamais īpašums II

AutorsZiņojums
Rabish
02. Sep 2024, 22:34 #26501

Kopš: 20. Nov 2019

No: Rīga

Ziņojumi: 77

Braucu ar: T3

Pirms nedēla tieši biju pie notāra. Divi nostiprinājuma lūgumi (par īpašuma tiesībām un par hipoteku) bija ~170€. Līgumu sastādijām paši. Vēl bija ~36€ par bankas piekrišanu (pardevējam vēl bija hipoteka).
Offline
Albukerke
03. Sep 2024, 09:26 #26502

Kopš: 07. Apr 2019

Ziņojumi: 75

Braucu ar:

Kāds var atsūtīt pm vai ievietot šeit, sakarīgu īres līguma paraugu dzīvoklim. Lai dzīvokļa īpašniekam konflikta gadījumā ar īrnieku,būtu pēc iespējas mazāk galvassāpju.Jau iepriekš pateicos.

[ Šo ziņu laboja Albukerke, 03 Sep 2024, 09:27:10 ]

Offline
viagris
03. Sep 2024, 10:01 #26503

Kopš: 06. Jul 2004

Ziņojumi: 4792

Braucu ar:

Varbūt kādam interesē īpašums Koknesē skaistā vietā pie Pērses upes (1905. gada iela):
zeme 1,5ha;
koka māja 180m/2 - nepieciešama renovācija - ir gatavs projekts, ievilkts pilsētas ūdens, ierīkota bio kanalizācija;
Pagaidām vēl nav ss.lv
Poweram 75k.
PM

Offline
XK220
03. Sep 2024, 10:25 #26504

Kopš: 26. Dec 2015

No: Rīga

Ziņojumi: 3310

Braucu ar: zirgu

1.5%+25e+100e notārs
Līgumu vari uztaisīt pats. Ja pērc cash, tad varu uztaisīt līgumu par 50e.
Offline
Athe
17. Sep 2024, 11:58 #26505

Kopš: 20. Apr 2018

Ziņojumi: 204

Braucu ar:

Skatos dzīvokli Purvciemā, zeme daļēji īpašūmā, ir 3 EUR noma mēnesī. It kā sīkums, bet gribēju saprast vairāk par nomu. Skatoties kadastrā izskatās, ka tikai 1 no 2 zemes gabaliem pieder mājai (~55% no kopējās teritorijas), jo ir subjekts 'Jaukta statusa kopīpašums' un otram gabalam 'Fiziska persona'. Vai šeit mana interpretācija ir pareiza, vai tomēŗ kļūdos?

Un vēl jautājums, cik ļoti var paļauties, ka šī nomas maksa nepalielināsies vairakkārt? Saprotu, ka tur apakšā ir divi elementi - kadastra vērtība un % ko "izcīna" apsaimniekotājs sarunās ar īpašnieku (+ likumā noteiktie griezti). Pēc manas saprašanas nomas maksa nevar pieaugt ļoti strauji, bet te novērtētu kāda zinošāka pieredzi.

Škietami vienkāršs jautājums, bet neprotu atrast atbildi internetā. Un labprāt skatītos dzīvokli bez nomas, bet Purvciemā un daļēji Teikā izskatās tā problēma ir ~50% dzīvokļu ko apskatām.

[ Šo ziņu laboja Athe, 17 Sep 2024, 11:58:54 ]

Offline
Karavs
17. Sep 2024, 12:18 #26506

Kopš: 05. Apr 2019

Ziņojumi: 839

Braucu ar:

Visi kuri spēj redzēt 'ne-vai-palielināsies daudzkārt' sēž 'bitcoinu biržā' nevis powerī. Ja pērc uz pāris gadiem, gan jau nekas dramatisks nenotiks, jo ir likumisks ierobežojums. Tomēr es pats sev nekad tādu neņemtu, ja zeme vai apkures katls vai vēl kas pieder 3šai pusei nevis īpašniekiem, vairumā galā ir problēma. Ir taču desmitiem, ja ne simtiem citu, variantu par līdzīgu cenu, bez riska.
Cena kārdinoša, nu protams, kāds grib atkratīties no riska uz sava kakla, jo savādāk bezcers viņam tikt no nepievilcīga īpašuma vaļā

[ Šo ziņu laboja Karavs, 17 Sep 2024, 12:26:29 ]

Offline
ixers
17. Sep 2024, 12:31 #26507

Kopš: 29. Jul 2004

No: Ludza

Ziņojumi: 3323

Braucu ar: svešu auto


17 Sep 2024, 11:58:02 @Athe rakstīja:
Skatos dzīvokli Purvciemā, zeme daļēji īpašūmā, ir 3 EUR noma mēnesī. It kā sīkums, bet gribēju saprast vairāk par nomu. Skatoties kadastrā izskatās, ka tikai 1 no 2 zemes gabaliem pieder mājai (~55% no kopējās teritorijas), jo ir subjekts 'Jaukta statusa kopīpašums' un otram gabalam 'Fiziska persona'. Vai šeit mana interpretācija ir pareiza, vai tomēŗ kļūdos?

Un vēl jautājums, cik ļoti var paļauties, ka šī nomas maksa nepalielināsies vairakkārt? Saprotu, ka tur apakšā ir divi elementi - kadastra vērtība un % ko "izcīna" apsaimniekotājs sarunās ar īpašnieku (+ likumā noteiktie griezti). Pēc manas saprašanas nomas maksa nevar pieaugt ļoti strauji, bet te novērtētu kāda zinošāka pieredzi.

Škietami vienkāršs jautājums, bet neprotu atrast atbildi internetā. Un labprāt skatītos dzīvokli bez nomas, bet Purvciemā un daļēji Teikā izskatās tā problēma ir ~50% dzīvokļu ko apskatām.

Es par zemi neuztrauktos. Ir pieņemts likumdošanas regulējums, kas paredz piespiedu nomas izbeigšanuy šādos gadījumos- izpirkšana. Tur ir korelācija ar kadastra vērtību. Ņemšanās diez gan liela, kamēr tiek cauri šim procesam. Tas, ir šis ir laika jautājums kad saistītā NĪ īpašnieki būs spiesti izpirkt un zemes īpašnieks pārdot.
Zemes nomas maksa ir X % no kadastrālās vērtības.Pašlaik tās ir nekādas, runas ir bijušas par pārskatīšanu utml., bet nu kur tas aizgājis nav ne jausmas.

[ Šo ziņu laboja ixers, 17 Sep 2024, 12:32:34 ]

Offline
Karavs
17. Sep 2024, 13:02 #26508

Kopš: 05. Apr 2019

Ziņojumi: 839

Braucu ar:

30 gadi pierādīja, ka uz seimu un viņu spējām paļauties nedrīkst, tur sēž 80% tukšpauru, vakardienas frizieru, šoferu, studentu bez saprašanas par valsti, likumiem , problēmām utt ...elementārs secinājums. Viņi šos jautājumus, zemi īpašniekiem, centra namos domājamās daļas konvertēt dzīvokļu īpašumos tml nespēja atrisināt 30(!) gadus. Visu laiku muļļā, saprotams pa vidu ieinteresētās puses negodīgi 10x vārās un acīmredzot padalās, lai muļļātu vēl 30 gadus. Varbūt piespiedīs obligāto zemes atpirkšanu. BET kura intersēs zemes vai dzīvokļu īpašnieku? Es negribētu zīlēt un gaidīt kādu 20k rēķinu par zemi vienā dienā, piem Tirgus piesātināts, pērc godīgu preci.
Offline
V.I.P.
18. Sep 2024, 11:36 #26509

Kopš: 18. May 2005

Ziņojumi: 17404

Braucu ar: AA numuriem [///M4, G wagon, GSX-R]

Kāpēc lai kāds "atdotu" savu zemi citam (dzīvokļu īpašniekiem, kuriem zem dzīvojamās mājas esošā zeme nepieder).

Visu diktē tirgus - ne velti tie īpašumi ir lētāki par tiem, kur dzīvokļu īpašniekiem pieder arī zeme.

Bet, ja vēlies "pacepties" par valdību, tad daudz jautrāka tēma ir norakstītie nodokļu maksātāju 500ml e. Tikai Latvijā "uzņēmumu" var vadīt ar kosmisku algu bez prasības nodrošināt peļņu. Jebkur citur labākajā gadījumā pateiktu "paldies, jūsu pakalpojumi mums vairs nebūs nepieciešami", sliktākajā - mēģinātu piedzīt.
Offline
toolis
18. Sep 2024, 12:16 #26510

Kopš: 13. Jan 2016

No: Rīga

Ziņojumi: 1888

Braucu ar: xc90 / cbr1000rr


18 Sep 2024, 11:36:38 @V.I.P. rakstīja:
Kāpēc lai kāds "atdotu" savu zemi citam (dzīvokļu īpašniekiem, kuriem zem dzīvojamās mājas esošā zeme nepieder).

Visu diktē tirgus - ne velti tie īpašumi ir lētāki par tiem, kur dzīvokļu īpašniekiem pieder arī zeme.

Bet, ja vēlies "pacepties" par valdību, tad daudz jautrāka tēma ir norakstītie nodokļu maksātāju 500ml e. Tikai Latvijā "uzņēmumu" var vadīt ar kosmisku algu bez prasības nodrošināt peļņu. Jebkur citur labākajā gadījumā pateiktu "paldies, jūsu pakalpojumi mums vairs nebūs nepieciešami", sliktākajā - mēģinātu piedzīt.


pēc tik stulbas analoģijas latvenergo rīt jāuzkruķī cena par pārvadi 100e/kwh un latvija būs pasaules lielvara līdz 2024. gada decembrim.
Offline
casivupi
19. Sep 2024, 12:36 #26511

Kopš: 28. Jul 2023

Ziņojumi: 445

Braucu ar:

Normāls lohs
https://izsoles.ta.gov.lv/izsole/e31e59a8-3c80-...6bd-36a3efef299c
https://www.sudzibas.lv/gatis-stasulis-krapsana...inasana-c2426310
https://www.sudzibas.lv/tembo-gatis-stasulis-kr...inasana-c2429158
Offline
wanksta
19. Sep 2024, 13:38 #26512

Kopš: 05. Jun 2012

Ziņojumi: 7872

Braucu ar:

Kā tur tagad ar izsolēm, normāli var kaut ko ieviest valdījumā vai tāda pati birokrātiskā miskaste kā visu laiku?
Offline
kartupelis6
24. Sep 2024, 11:45 #26513

Kopš: 19. Jan 2022

Ziņojumi: 20

Braucu ar:

Kāds var ieteikt kādu kantori priekš dzīvokļu kosmētiskā remonta, Rīga?

Dodu priekšroku uzņēmumiem pirms privātajiem meistariem, lielāka uzticamība.
Offline
juriz
24. Sep 2024, 11:53 #26514

Kopš: 24. May 2002

No: Jūrmala

Ziņojumi: 2733

Braucu ar: auto

Bagāts dara kā grib.
Es ieietu getapro.lv , paskatītos atsauksmes un uzrunātu kurš OK.
Online
CP17
02. Oct 2024, 19:50 #26515

Kopš: 17. Dec 2002

No: Rīga

Ziņojumi: 17

Braucu ar:

https://www.ss.lv/msg/lv/real-estate/plots-and-...nieki/enfpm.html
Offline
HUBLOC
07. Oct 2024, 14:36 #26516

Kopš: 02. Oct 2007

No: Rīga

Ziņojumi: 4794

Braucu ar: SQ7

Tepiķi ir modē vēl... 3 gab.

https://www.ss.lv/msg/lv/real-estate/flats/riga...cj.html#photo-12
Offline
Bender
07. Oct 2024, 15:19 #26517

Kopš: 30. Oct 2014

Ziņojumi: 2190

Braucu ar: E91


07 Oct 2024, 14:36:01 @HUBLOC rakstīja:
Tepiķi ir modē vēl... 3 gab.

https://www.ss.lv/msg/lv/real-estate/flats/riga...cj.html#photo-12


602. sērijai tas drīzāk ir nepieciešamība pa lēto, kā sentimentāls dizaina elements.
kādu pusgadu noīrēju - ne tikai kaimiņus aiz sienas dzird, kā nošķaudās, bet pat purkši nolaiž. reizēm likās, ka kaimiņi mūsu virtuvē brokasto. nerunājot par kādām svinībām, ko var no augšās un apakšas dzirdēt un "dungo līdzi". papīra sienas.
Offline
juriz
07. Oct 2024, 15:34 #26518

Kopš: 24. May 2002

No: Jūrmala

Ziņojumi: 2733

Braucu ar: auto

Ja vēl gala siena.
Online
Janiis
07. Oct 2024, 16:04 #26519

Kopš: 01. Jun 2008

Ziņojumi: 560

Braucu ar:


19 Sep 2024, 13:38:53 @wanksta rakstīja:
Kā tur tagad ar izsolēm, normāli var kaut ko ieviest valdījumā vai tāda pati birokrātiskā miskaste kā visu laiku?


Labāk nevajag, man nauda iesaldēta jau 5 mēnešus, neesmu ticis īpašumā, vēl provizoriski jāgaida 2-6 mēneši
Offline
casivupi
07. Oct 2024, 19:26 #26520

Kopš: 28. Jul 2023

Ziņojumi: 445

Braucu ar:


07 Oct 2024, 16:04:08 @Janiis rakstīja:

19 Sep 2024, 13:38:53 @wanksta rakstīja:
Kā tur tagad ar izsolēm, normāli var kaut ko ieviest valdījumā vai tāda pati birokrātiskā miskaste kā visu laiku?


Labāk nevajag, man nauda iesaldēta jau 5 mēnešus, neesmu ticis īpašumā, vēl provizoriski jāgaida 2-6 mēneši


Varbūt vari sīkāk aprakstīt notikumus. Dzīvoklis?
Offline

Moderatori: 968-jk, AV, AiwaShuraLLP, BigArchi, GirtzB, Lafter, PERFS, RVR, R_BERGS, SteelRat, VLD, linda, mrc, noisex, smudo