Online

Pašreiz BMWPower skatās 128 viesi un 2 reģistrēti lietotāji.

Ienākt BMWPower

Lietotājvards:

Parole:

Atcerēties

Aizmirsi paroli?

Reģistrēties

Forums » Vispārējās diskusijas » Tērzētava

Tēma: Nekustamais īpašums II

AutorsZiņojums
walder
30. Jul 2024, 13:14 #26481

Kopš: 18. Apr 2007

No: Rīga

Ziņojumi: 8699

Braucu ar: 7 seat MPV


30 Jul 2024, 12:30:08 @viagris rakstīja:
Jaunais projekts (dzīvoklis) pierīgā, zelta klients swed, visa nauda tīrāka par tīru un viss caurredzams, 15% iemaksa, hipo dod 1.6 pievienoto likmi - tas ir ok mūsdienās vai ir vērts pasipties ar citām bankām?
Citadele 3 dienas nekādi nereaģē uz pieteikumu internetā

BIg bank var iedot mazāk. Mēs te birojā daži šo babnku izmantojām , lai iemestu acīs savām bankām bigbank piedāvājumu, kas ļāva samazināt esošo % savās bankās. Sistēma strādā.
Offline
Rabish
30. Jul 2024, 16:49 #26482

Kopš: 20. Nov 2019

No: Rīga

Ziņojumi: 77

Braucu ar: T3


30 Jul 2024, 12:30:08 @viagris rakstīja:
Jaunais projekts (dzīvoklis) pierīgā, zelta klients swed, visa nauda tīrāka par tīru un viss caurredzams, 15% iemaksa, hipo dod 1.6 pievienoto likmi - tas ir ok mūsdienās vai ir vērts pasipties ar citām bankām?
Citadele 3 dienas nekādi nereaģē uz pieteikumu internetā

Kā man stāstīja, šobrīd Luminorā varot arī 1,4 dabūt, tā kā noteikti ir vērts.
Offline
paulitos
30. Jul 2024, 21:03 #26483

Kopš: 19. Sep 2017

Ziņojumi: 4

Braucu ar:


30 Jul 2024, 12:30:08 @viagris rakstīja:
Jaunais projekts (dzīvoklis) pierīgā, zelta klients swed, visa nauda tīrāka par tīru un viss caurredzams, 15% iemaksa, hipo dod 1.6 pievienoto likmi - tas ir ok mūsdienās vai ir vērts pasipties ar citām bankām?
Citadele 3 dienas nekādi nereaģē uz pieteikumu internetā


Pakaulējies vēl, tikko pie šiem arī pieteicos, bet piedāvāja 1.35%.
Offline
Kaneponis
17. Aug 2024, 11:52 #26484

Kopš: 07. Dec 2020

Ziņojumi: 116

Braucu ar:

Var ieteikt kadu arhitektu, kas var uzprojektet nelielu (-60 m2) maju?
Offline
wanksta
17. Aug 2024, 13:08 #26485

Kopš: 05. Jun 2012

Ziņojumi: 7872

Braucu ar:


17 Aug 2024, 11:52:14 @Kaneponis rakstīja:
Var ieteikt kadu arhitektu, kas var uzprojektet nelielu (-60 m2) maju?


Tieši vakar ar vienu strādāju kopā, teica, ka tikko pabeidzis kaut kādu projektu un esot brīvs kādu brīdi, diezgan saprātīgs vecis, ja aktuāli nosūti pm un izdomāsim kā sakontaktēt
Offline
Athe
18. Aug 2024, 18:04 #26486

Kopš: 20. Apr 2018

Ziņojumi: 204

Braucu ar:

Varbūt kāds zinošāks var nokomentēt dzīvokļa iegādi, kur zeme nepieder dzīvokļu īpašniekiem un ir piespiedu nomā? Esmu gana palasījis info internetā un tas kas interesē:
1. Cik viegli to visu ir sakārtot, pat ja ir >50% atbalsts no īpašniekiem? Lasu, ka figurē ļoti mazi skaitļi ar dzīvokļu mājām kas šo jautājumu ir sakārtojuši, bet tajā pašā laikā Rīgā ir vairāki tūkstoši šādu daudzdzīvokļu māju un procesā ir iesaistīti n'tie dienesti.
2. Cik aptuveni rēķināties tas prieks varētu izmaksāt? Saprotu, ka rupji rēķinot tas varētu būt kadastra vērtība dalīta proporcionāli uz dzīvokļu skaitu un attiecīgo platību. Tātad ja kadastra vērtība zemesgabalam ir 500k, tad tas tiek izdalīts uz galvām, vienīgi pastāv iespēja, ka nāk nost kaut kāds procents, jo tas nav funkcionāli nepieciešams mājai? Es rēķinu pie iegādes klāt aptuveni šo vērtību, lai saprastu kā tas izskatās uz citu variantu fona.
3. Vai vispār ir vērts izskatīt šādu variantu? Vai arī diezgan nereāli to jautajumu sakārtot un cerēt, ka nepaceļ šo likumā atrunāto 6% likmi?

[ Šo ziņu laboja Athe, 18 Aug 2024, 18:05:05 ]

Offline
wanksta
18. Aug 2024, 18:13 #26487

Kopš: 05. Jun 2012

Ziņojumi: 7872

Braucu ar:

Ja vien tas dzīvoklis nemaksā pusi no normāla cenas, tad nafig
Offline
piradzinjsh
19. Aug 2024, 08:47 #26488

Kopš: 29. Aug 2012

No: Liepāja

Ziņojumi: 2550

Braucu ar: vienu radzi


17 Aug 2024, 11:52:14 @Kaneponis rakstīja:
Var ieteikt kadu arhitektu, kas var uzprojektet nelielu (-60 m2) maju?

Arī varu palīdzēt, pm
Offline
mart1ns
19. Aug 2024, 11:07 #26489

Kopš: 04. Nov 2010

Ziņojumi: 48

Braucu ar:


18 Aug 2024, 18:04:11 @Athe rakstīja:
Varbūt kāds zinošāks var nokomentēt dzīvokļa iegādi, kur zeme nepieder dzīvokļu īpašniekiem un ir piespiedu nomā? Esmu gana palasījis info internetā un tas kas interesē:
1. Cik viegli to visu ir sakārtot, pat ja ir >50% atbalsts no īpašniekiem? Lasu, ka figurē ļoti mazi skaitļi ar dzīvokļu mājām kas šo jautājumu ir sakārtojuši, bet tajā pašā laikā Rīgā ir vairāki tūkstoši šādu daudzdzīvokļu māju un procesā ir iesaistīti n'tie dienesti.
2. Cik aptuveni rēķināties tas prieks varētu izmaksāt? Saprotu, ka rupji rēķinot tas varētu būt kadastra vērtība dalīta proporcionāli uz dzīvokļu skaitu un attiecīgo platību. Tātad ja kadastra vērtība zemesgabalam ir 500k, tad tas tiek izdalīts uz galvām, vienīgi pastāv iespēja, ka nāk nost kaut kāds procents, jo tas nav funkcionāli nepieciešams mājai? Es rēķinu pie iegādes klāt aptuveni šo vērtību, lai saprastu kā tas izskatās uz citu variantu fona.
3. Vai vispār ir vērts izskatīt šādu variantu? Vai arī diezgan nereāli to jautajumu sakārtot un cerēt, ka nepaceļ šo likumā atrunāto 6% likmi?

Pēc kadastrālās vērtības un šobrīd piespiedu nomātās platības aptuveni var piemest cik būs jāmaksā. Šobrīd diviem dzīvokļiem dažādās adresēs esmu sācis šo lietu, bet konsultēt neuzņemos. Galvenais ir dabūt pirmo balsojumu no dzīvokļu īpašniekiem, lai sāktu procesu un izdomātu, kurš to virzīs. Ideāli, ja apsaimniekotājam ir jurists, kurš par taisnīgu atlīdzību var vadīt procesu. Pamatlīnijās viss ir aprakstīts šeit:
LV portāls
Offline
Negantelis
19. Aug 2024, 15:19 #26490

Kopš: 01. Mar 2011

No: Rīga

Ziņojumi: 1507

Braucu ar: M54 KOMPRESOR un daudziem motocikliem.

Piedāvājumā labs dzīvoklis sakarīgā vietā.

Ja ņem šo nedēļ var sarunāt 3k atlaidi.

https://m.ss.lv/msg/lv/real-estate/flats/riga/p....html?1724069019
Offline
Gmb
20. Aug 2024, 11:21 #26491

Kopš: 11. Jul 2016

Ziņojumi: 146

Braucu ar: ķerru pa dobi

Vai un kā ir iespējams noskaidrot dzīvokļu mājas uzkrājumu/parādu, veiktos un nākotnē plānotos remonta darbus?
Offline
Ksneps
20. Aug 2024, 11:38 #26492

Kopš: 02. Sep 2005

No: Rīga

Ziņojumi: 1546

Braucu ar:


20 Aug 2024, 11:21:39 @Gmb rakstīja:
Vai un kā ir iespējams noskaidrot dzīvokļu mājas uzkrājumu/parādu, veiktos un nākotnē plānotos remonta darbus?


Pie apsaimniekotāja.
Offline
SandFish
20. Aug 2024, 14:46 #26493

Kopš: 26. Feb 2010

Ziņojumi: 58

Braucu ar: xD

Iesakiet kādu dārza dizaineri, kas var palīdzēt ar ieteikumiem kā labāk izkārtot dažādus elementus - pirti, basketbola grozu, auto nojumi, puķu dobes, etc.
Paldies!
Offline
Athe
20. Aug 2024, 22:08 #26494

Kopš: 20. Apr 2018

Ziņojumi: 204

Braucu ar:


19 Aug 2024, 11:07:49 @mart1ns rakstīja:

18 Aug 2024, 18:04:11 @Athe rakstīja:
Varbūt kāds zinošāks var nokomentēt dzīvokļa iegādi, kur zeme nepieder dzīvokļu īpašniekiem un ir piespiedu nomā? Esmu gana palasījis info internetā un tas kas interesē:
1. Cik viegli to visu ir sakārtot, pat ja ir >50% atbalsts no īpašniekiem? Lasu, ka figurē ļoti mazi skaitļi ar dzīvokļu mājām kas šo jautājumu ir sakārtojuši, bet tajā pašā laikā Rīgā ir vairāki tūkstoši šādu daudzdzīvokļu māju un procesā ir iesaistīti n'tie dienesti.
2. Cik aptuveni rēķināties tas prieks varētu izmaksāt? Saprotu, ka rupji rēķinot tas varētu būt kadastra vērtība dalīta proporcionāli uz dzīvokļu skaitu un attiecīgo platību. Tātad ja kadastra vērtība zemesgabalam ir 500k, tad tas tiek izdalīts uz galvām, vienīgi pastāv iespēja, ka nāk nost kaut kāds procents, jo tas nav funkcionāli nepieciešams mājai? Es rēķinu pie iegādes klāt aptuveni šo vērtību, lai saprastu kā tas izskatās uz citu variantu fona.
3. Vai vispār ir vērts izskatīt šādu variantu? Vai arī diezgan nereāli to jautajumu sakārtot un cerēt, ka nepaceļ šo likumā atrunāto 6% likmi?

Pēc kadastrālās vērtības un šobrīd piespiedu nomātās platības aptuveni var piemest cik būs jāmaksā. Šobrīd diviem dzīvokļiem dažādās adresēs esmu sācis šo lietu, bet konsultēt neuzņemos. Galvenais ir dabūt pirmo balsojumu no dzīvokļu īpašniekiem, lai sāktu procesu un izdomātu, kurš to virzīs. Ideāli, ja apsaimniekotājam ir jurists, kurš par taisnīgu atlīdzību var vadīt procesu. Pamatlīnijās viss ir aprakstīts šeit:
LV portāls

Paldies, likšu aiz auss!
Offline
user
02. Sep 2024, 20:37 #26495

Kopš: 12. May 2020

Ziņojumi: 14494

Braucu ar:

Cik % nodoklis un no ka jamaksa noperkot dzivokli?
Offline
Rabish
02. Sep 2024, 21:04 #26496

Kopš: 20. Nov 2019

No: Rīga

Ziņojumi: 77

Braucu ar: T3

Valsts nodeva par īpašuma tiesību nostiprināšanu zemesgrāmatā ir 1,5% no īpašuma vērtības (cena, kas norādita pirkuma līgumā)

[ Šo ziņu laboja Rabish, 02 Sep 2024, 21:05:16 ]

Offline
HE9600
02. Sep 2024, 21:08 #26497

Kopš: 06. Jan 2005

No: Līvāni

Ziņojumi: 2513

Braucu ar: Veciem BMW

Zemesgrāmata 1.5% no pirkuma līgumā norādītās summas.
+ Dažādas nodevas pie zemesgrāmatas izveides +/- 100eur
Notāra pakalpojumi (līguma nostiprināšana) +/- 200eur
Ja pirkuma līgumu sastāda notārs, tad takse 0.5% no darījuma summas. Var paraugus atrast i-netā, pats pielabot/pielikt sev interesējošas atrunas, apakšpunktus vai pat pajautāt juristam, tāpat būs lētāk.
Offline
wanksta
02. Sep 2024, 21:18 #26498

Kopš: 05. Jun 2012

Ziņojumi: 7872

Braucu ar:

Varbūt sen neesmu neko pircis, bet nekad nostiprinājuma lūgums pie notāra nav maksājis virs 100eiro, parasti 70-80, nu un par līguma sastādīšanu (divu vārdu ielikšanu viņu paraugā) pusprocents vispār ir nonsenss
Offline
user
02. Sep 2024, 21:21 #26499

Kopš: 12. May 2020

Ziņojumi: 14494

Braucu ar:

Paldies jā, tiesi tas 1.5% intereseja + vai kadastra vertiba vai liguma. Paldies, sapratu
Offline
HE9600
02. Sep 2024, 21:35 #26500

Kopš: 06. Jan 2005

No: Līvāni

Ziņojumi: 2513

Braucu ar: Veciem BMW


02 Sep 2024, 21:18:09 @wanksta rakstīja:
Varbūt sen neesmu neko pircis, bet nekad nostiprinājuma lūgums pie notāra nav maksājis virs 100eiro, parasti 70-80, nu un par līguma sastādīšanu (divu vārdu ielikšanu viņu paraugā) pusprocents vispār ir nonsenss


https://likumi.lv/ta/id/259604#p6
Nemācēšu pateikt kā veidojās 200eur, bet tik tika iekasēts, kad pēdējo reizi veicu darījumu. Tad tika nostiprināti vairāki darījuma dokumenti, iespējams par katru tika iekasēta atsevišķa takse.
Offline

Moderatori: 968-jk, AV, AiwaShuraLLP, BigArchi, GirtzB, Lafter, PERFS, RVR, R_BERGS, SteelRat, VLD, linda, mrc, noisex, smudo