Online
Pašreiz BMWPower skatās 168 viesi un 6 reģistrēti lietotāji.
|
Tēma: Nekustamais īpašums II
| Autors | Ziņojums |
| ivarinators | | Kopš: 08. Jan 2008
No: Rīga
Ziņojumi: 599
Braucu ar: A6TQ
| Tu domā tos padomju tipa, vidi un apkārtni degradējošos, garāžu kooperatīvus? [ Šo ziņu laboja ivarinators, 09 Jul 2024, 09:27:12 ] | Offline | | |
elbruss  | |  Kopš: 12. May 2006
Ziņojumi: 1185
Braucu ar: BMW, Škoda, velo, slēpes
| Agrāk mašīna bija mūža sapnis, kuru loloja un kurai cēla savu māju (garāžu). Arī katrs savu žiguli skrūveja un laboja pats.
Tagad mašīnu nomet vienkārši pie mājas vai zem nojumes. Tās palika arī sarežģītākas, tāpēc reti kurš vairs skrūvē mājās. Kad norūsē, tad paņem citu.
Garāžas tagad ir vairāk kā mantu glabātuves (velo, slēpes, supi, novuss, utml.) | Offline | | |
| MartinsFR | |  Kopš: 13. May 2009
No: Rīga
Ziņojumi: 1414
Braucu ar: Ragaviņām no kalna.
| Es domāju, ka šādām garāžām būtu pieprasījums. Nevajag jau taisīt tā kā padumjajos laikos, taisa mūsdienīgāk.
Tā uz sitiena kas nāk prātā, kam tās garāžas izmantot - dzīvoju pilsētā, kur man turēt laivu? Šobrīd ir problēmas, tikai garāžu kooperatīvi vai laivu garāžas, kuras ir uz izķeršanu.
Vai otrs variants - vasaras auto, teiksim kabris. Kur to turēt ziemas, rudens sezonā?
Bet laikam jau tomēr nav pieprasījuma, savādāk jau būtu arī piedāvājums... | Offline | | |
| kkas | |  Kopš: 22. Apr 2008
Ziņojumi: 10315
Braucu ar: Alfu
| Tā modernā garāža mūsdienu cenās būtu ap 30k eur gala pircējam labākajā gadījumā. | Offline | | |
| MartinsFR | |  Kopš: 13. May 2009
No: Rīga
Ziņojumi: 1414
Braucu ar: Ragaviņām no kalna.
| Šobrīd padumjo laiku garāžas tirgojās 15-40k€, tā kā cena 30k€ par jaunu garāžu būtu tīri adekvāta. | Offline | | |
| juriz | | Kopš: 24. May 2002
No: Jūrmala
Ziņojumi: 2733
Braucu ar: auto
| Nopērk zemīti kur labpatīk, un ceļ augšā, ja vajag, kādu labpatīk.
Un ir taču kaut kādi angāri, kur var izīrēt vietiņu, turēt to savu laivu, kabri, nākotnes klasiku un tml. [ Šo ziņu laboja juriz, 09 Jul 2024, 11:13:46 ] | Offline | | |
| Zeip | | Kopš: 22. May 2016
Ziņojumi: 207
Braucu ar:
| Manuprāt, atbilde vienkārša. Kur tad ir vajadzība pēc garāžām? Privātmāju ciematos Pierīgā? Nē. Visvairāk pieprasījums pēc garāžām būs daudzīvokļu māju rajonos un to apkārtnē. Bet cik pilsētās, it īpaši Rīgā maksā zeme (ja vispār ir brīvi zemes gabali)? Kāpēc būvēt garažās, ja var uzbliest daudzstāveni vai kādu jaunu veikalu? Manuprāt, tur vienkārši neiet matemātika kopā - vai nu tās garāžas maksās jauna dzīvokļa cenās, vai arī pasākums ar garantētiem zaudējumiem/negūto peļņu. [ Šo ziņu laboja Zeip, 10 Jul 2024, 09:19:46 ] | Offline | | |
| doppio | |  Kopš: 06. Aug 2011
No: Rīga
Ziņojumi: 417
Braucu ar: pareizo piedziņu
|
09 Jul 2024, 00:50:48 @kristapszs rakstīja:
Es te meklēju garāžu un sāku domat....kapēc vairs netaisa jaunas garāžas kā vecajos laikos? Tiešām vairs nav pieprasijums garāžām?
Nav. Nevajag augstāk minēto iemeslu dēļ. Noliktavas vajadzībām ērtāk box tipa, tiem kam vasaras auto, tiem ir māja vai pietiks līdzekļu samaksāt specializētai vietai. Un tas ka padomju tirgojas 15-40 arī nav taisnība. Sludinājumi varbūt ir, bet ne tā, ka pērk. Murjāņu 60 kooperatīvā atradu pircēju pa ~8k pēc vairākiem mēnešiem, tas tā tirgus cenas informācijai. | Offline | | |
|
|
| doppio | |  Kopš: 06. Aug 2011
No: Rīga
Ziņojumi: 417
Braucu ar: pareizo piedziņu
| Kas vēlas uztaisīt īres dzīvokli, poweram -10% no cenas: https://www.ss.com/msg/lv/real-estate/flats/riga/yugla/dmpjn.html
| Offline | | |
smudo  | |  Kopš: 18. Jan 2015
Ziņojumi: 4266
Braucu ar: 944 turbo & Cayman & 330iX & 540ix
|
10 Jul 2024, 09:39:56 @doppio rakstīja:
09 Jul 2024, 00:50:48 @kristapszs rakstīja:
Es te meklēju garāžu un sāku domat....kapēc vairs netaisa jaunas garāžas kā vecajos laikos? Tiešām vairs nav pieprasijums garāžām?
Nav. Nevajag augstāk minēto iemeslu dēļ. Noliktavas vajadzībām ērtāk box tipa, tiem kam vasaras auto, tiem ir māja vai pietiks līdzekļu samaksāt specializētai vietai. Un tas ka padomju tirgojas 15-40 arī nav taisnība. Sludinājumi varbūt ir, bet ne tā, ka pērk. Murjāņu 60 kooperatīvā atradu pircēju pa ~8k pēc vairākiem mēnešiem, tas tā tirgus cenas informācijai.
Cena ļoti no vietas atkarīga - pirms pusotra gada pārdevu Raņķa Dambī 36 pa 9k EUR. Tikko iegāju ssā un arī divas tur tirgojas pa 9,5k un 10k. Kad to iznomāju, parasti tās ņema nomā mantu, laivu un moču glabāšanai un arī pircējs bija celtnieks, kam to garāžu instrumentiem vajadzēja. Pašam ir vairāki hobijauto tos ērti visu gadu turēt garāžā, kopā ar citām lietām. Ikdienas auto tiešām lielākā daļa uz ielas tura, vai nojumes. | Offline | | |
| esir | | Kopš: 08. Feb 2010
Ziņojumi: 685
Braucu ar:
|
10 Jul 2024, 09:18:55 @Zeip rakstīja:
Manuprāt, atbilde vienkārša. Kur tad ir vajadzība pēc garāžām? Privātmāju ciematos Pierīgā? Nē. Visvairāk pieprasījums pēc garāžām būs daudzīvokļu māju rajonos un to apkārtnē. Bet cik pilsētās, it īpaši Rīgā maksā zeme (ja vispār ir brīvi zemes gabali)? Kāpēc būvēt garažās, ja var uzbliest daudzstāveni vai kādu jaunu veikalu? Manuprāt, tur vienkārši neiet matemātika kopā - vai nu tās garāžas maksās jauna dzīvokļa cenās, vai arī pasākums ar garantētiem zaudējumiem/negūto peļņu.
rekur svaigs garāžu kooperatīvs - https://www.google.lv/maps/@56.8624407,24.333512,194m/data=!3m1!1e3?entry=ttu
un tas būvlaukums ir vēl viens korpuss ar garāžām | Offline | | |
| Zeip | | Kopš: 22. May 2016
Ziņojumi: 207
Braucu ar:
|
10 Jul 2024, 10:36:57 @esir rakstīja:
10 Jul 2024, 09:18:55 @Zeip rakstīja:
Manuprāt, atbilde vienkārša. Kur tad ir vajadzība pēc garāžām? Privātmāju ciematos Pierīgā? Nē. Visvairāk pieprasījums pēc garāžām būs daudzīvokļu māju rajonos un to apkārtnē. Bet cik pilsētās, it īpaši Rīgā maksā zeme (ja vispār ir brīvi zemes gabali)? Kāpēc būvēt garažās, ja var uzbliest daudzstāveni vai kādu jaunu veikalu? Manuprāt, tur vienkārši neiet matemātika kopā - vai nu tās garāžas maksās jauna dzīvokļa cenās, vai arī pasākums ar garantētiem zaudējumiem/negūto peļņu.
rekur svaigs garāžu kooperatīvs - https://www.google.lv/maps/@56.8624407,24.333512,194m/data=!3m1!1e3?entry=ttu
un tas būvlaukums ir vēl viens korpuss ar garāžām
Forši, bet vai šis gadījumā nav uztapis kopā ar daudzīvokļu mājām? Pa laikam jau ir tādi projekti, kur kaut kas papildu klāt. Piemēram, Merks Lucavsalā savā jaunajā projektā plāno būvēt daudzstāvu autosstāvvietu. | Offline | | |
| esir | | Kopš: 08. Feb 2010
Ziņojumi: 685
Braucu ar:
|
10 Jul 2024, 11:32:23 @Zeip rakstīja:
10 Jul 2024, 10:36:57 @esir rakstīja:
10 Jul 2024, 09:18:55 @Zeip rakstīja:
Manuprāt, atbilde vienkārša. Kur tad ir vajadzība pēc garāžām? Privātmāju ciematos Pierīgā? Nē. Visvairāk pieprasījums pēc garāžām būs daudzīvokļu māju rajonos un to apkārtnē. Bet cik pilsētās, it īpaši Rīgā maksā zeme (ja vispār ir brīvi zemes gabali)? Kāpēc būvēt garažās, ja var uzbliest daudzstāveni vai kādu jaunu veikalu? Manuprāt, tur vienkārši neiet matemātika kopā - vai nu tās garāžas maksās jauna dzīvokļa cenās, vai arī pasākums ar garantētiem zaudējumiem/negūto peļņu.
rekur svaigs garāžu kooperatīvs - https://www.google.lv/maps/@56.8624407,24.333512,194m/data=!3m1!1e3?entry=ttu
un tas būvlaukums ir vēl viens korpuss ar garāžām
Forši, bet vai šis gadījumā nav uztapis kopā ar daudzīvokļu mājām? Pa laikam jau ir tādi projekti, kur kaut kas papildu klāt. Piemēram, Merks Lucavsalā savā jaunajā projektā plāno būvēt daudzstāvu autosstāvvietu.
daudzstāvenēm gadi 15-20, garāžām kādi 5 | Offline | | |
| Arsm3ns | |  Kopš: 27. Oct 2023
Ziņojumi: 1989
Braucu ar:
| https://www.delfi.lv/bizness/37293360/bankas_un...tis-norada-banka
Nevajag mums lielākas algas Būs 33% vairāk, mājoklis būs x2. Mažonīgā kapitālisma mūžīgais šahs un mats 
Pārsteidzoši cipari, ja godīgi... | Online | | |
| Zeip | | Kopš: 22. May 2016
Ziņojumi: 207
Braucu ar:
|
16 Jul 2024, 11:27:04 @Arsm3ns rakstīja:
https://www.delfi.lv/bizness/37293360/bankas_un...tis-norada-banka
Nevajag mums lielākas algas Būs 33% vairāk, mājoklis būs x2. Mažonīgā kapitālisma mūžīgais šahs un mats 
Pārsteidzoši cipari, ja godīgi...
Par Tallinu agrāk rakstīja, ka tur skandināvi (it īpaši somi) aktīvi pērkot, kas arī sit to cenu uz augšu. Bet vispār īpatnēji - ja vidējā alga tikai par 1/3 lielāka, tad kā viņi var atļauties 2x lielākus kredīta maksājumus? Vai vnk Latvijā dzīvojušie ir konservatīvāki un uzmanīgi ar kredītu ņemšanu? | Offline | | |
| casivupi | | Kopš: 28. Jul 2023
Ziņojumi: 445
Braucu ar:
| Tas vidējais ir konkrēts fufelis. Sanāk tajā vidējā ir gan CEO algas, gan kaksimas pārdevējas pensijas vecumā. | Offline | | |
|
|
| RaL | |  Kopš: 23. Jul 2006
No: Rīga
Ziņojumi: 4064
Braucu ar: kruīzu
|
16 Jul 2024, 13:39:54 @Zeip rakstīja:
16 Jul 2024, 11:27:04 @Arsm3ns rakstīja:
https://www.delfi.lv/bizness/37293360/bankas_un...tis-norada-banka
Nevajag mums lielākas algas Būs 33% vairāk, mājoklis būs x2. Mažonīgā kapitālisma mūžīgais šahs un mats 
Pārsteidzoši cipari, ja godīgi...
Par Tallinu agrāk rakstīja, ka tur skandināvi (it īpaši somi) aktīvi pērkot, kas arī sit to cenu uz augšu. Bet vispār īpatnēji - ja vidējā alga tikai par 1/3 lielāka, tad kā viņi var atļauties 2x lielākus kredīta maksājumus? Vai vnk Latvijā dzīvojušie ir konservatīvāki un uzmanīgi ar kredītu ņemšanu?
vidējā alga reiz 2 pelnoši cilvēki mājsaimniecībā = 3k, kredīts līdz 40% no ienākumiem.
+/- tā arī sanāk.
| Offline | | |
| RaL | |  Kopš: 23. Jul 2006
No: Rīga
Ziņojumi: 4064
Braucu ar: kruīzu
|
16 Jul 2024, 13:54:03 @casivupi rakstīja:
Tas vidējais ir konkrēts fufelis. Sanāk tajā vidējā ir gan CEO algas, gan kaksimas pārdevējas pensijas vecumā.
tieši tāpat ar kredītiem - gan māja par miljonu, gan 1 istabas dzīvoklis Varakļānos par 5k.
Vidējie der tikai tendences salīdzināšanai.
[ Šo ziņu laboja RaL, 16 Jul 2024, 14:11:25 ] | Offline | | |
| Zeip | | Kopš: 22. May 2016
Ziņojumi: 207
Braucu ar:
|
16 Jul 2024, 14:07:05 @RaL rakstīja:
16 Jul 2024, 13:39:54 @Zeip rakstīja:
16 Jul 2024, 11:27:04 @Arsm3ns rakstīja:
https://www.delfi.lv/bizness/37293360/bankas_un...tis-norada-banka
Nevajag mums lielākas algas Būs 33% vairāk, mājoklis būs x2. Mažonīgā kapitālisma mūžīgais šahs un mats 
Pārsteidzoši cipari, ja godīgi...
Par Tallinu agrāk rakstīja, ka tur skandināvi (it īpaši somi) aktīvi pērkot, kas arī sit to cenu uz augšu. Bet vispār īpatnēji - ja vidējā alga tikai par 1/3 lielāka, tad kā viņi var atļauties 2x lielākus kredīta maksājumus? Vai vnk Latvijā dzīvojušie ir konservatīvāki un uzmanīgi ar kredītu ņemšanu?
vidējā alga reiz 2 pelnoši cilvēki mājsaimniecībā = 3k, kredīts līdz 40% no ienākumiem.
+/- tā arī sanāk.
Nu pēc tādas loģikas tad jau LV vidējam mēneša maksājumam vajadzētu būt krietni lielākam.
Vispār jau Latvijā bankas reālistiski drīzāk kreditē tos 30%. Vismaz man pašam tā bija un arī ko apkārt dzirdu, tā ir. Maksimālās summas kalkulators mājaslapā parāda rožaini ap tiem 40%, bet realitātē biezi vien vairāk par 30% negrib (vispār jau var piekrist, ja nu vienīgi nav ļoti labi ienākumi, 40% ir ļoti daudz).
Vēl, kas nāk prātā uzreiz, ka vidējā algas apmērā jau neies iekšā visādi pašnodarbinātie, mazie uzņēmumi utml. Iespējams cilvēkus no tās vides bankas labāk kreditē Igaunijā, kā pie mums. | Offline | | |
| Marteens | |  Kopš: 22. Aug 2008
No: Rīga
Ziņojumi: 10829
Braucu ar:
| Varbūt ir kādam viedoklis? Iznomāju 11hektārus lauksaimniecības zemi par simbolisku samaksu,jeb nodokļu nomaksu. Tirgot viņu netaisos. Kāda būtu adekvāta summa prasīt par labības audzēšanu? Siguldas novads.
Inčukalns. Varbūt kādam interesē.[ Šo ziņu laboja Marteens, 21 Jul 2024, 15:17:16 ] | Offline | | |
|
Moderatori: 968-jk, AV, AiwaShuraLLP, BigArchi, GirtzB, Lafter, PERFS, RVR, R_BERGS, SteelRat, VLD, linda, mrc, noisex, smudo
|