Online

Pašreiz BMWPower skatās 168 viesi un 6 reģistrēti lietotāji.

Ienākt BMWPower

Lietotājvards:

Parole:

Atcerēties

Aizmirsi paroli?

Reģistrēties

Forums » Vispārējās diskusijas » Tērzētava

Tēma: Nekustamais īpašums II

AutorsZiņojums
ivarinators
09. Jul 2024, 09:26 #26441

Kopš: 08. Jan 2008

No: Rīga

Ziņojumi: 599

Braucu ar: A6TQ

Tu domā tos padomju tipa, vidi un apkārtni degradējošos, garāžu kooperatīvus?

[ Šo ziņu laboja ivarinators, 09 Jul 2024, 09:27:12 ]

Offline
elbruss
09. Jul 2024, 09:59 #26442

Kopš: 12. May 2006

Ziņojumi: 1185

Braucu ar: BMW, Škoda, velo, slēpes

Agrāk mašīna bija mūža sapnis, kuru loloja un kurai cēla savu māju (garāžu). Arī katrs savu žiguli skrūveja un laboja pats.
Tagad mašīnu nomet vienkārši pie mājas vai zem nojumes. Tās palika arī sarežģītākas, tāpēc reti kurš vairs skrūvē mājās. Kad norūsē, tad paņem citu.
Garāžas tagad ir vairāk kā mantu glabātuves (velo, slēpes, supi, novuss, utml.)
Offline
MartinsFR
09. Jul 2024, 10:00 #26443

Kopš: 13. May 2009

No: Rīga

Ziņojumi: 1414

Braucu ar: Ragaviņām no kalna.

Es domāju, ka šādām garāžām būtu pieprasījums. Nevajag jau taisīt tā kā padumjajos laikos, taisa mūsdienīgāk.
Tā uz sitiena kas nāk prātā, kam tās garāžas izmantot - dzīvoju pilsētā, kur man turēt laivu? Šobrīd ir problēmas, tikai garāžu kooperatīvi vai laivu garāžas, kuras ir uz izķeršanu.
Vai otrs variants - vasaras auto, teiksim kabris. Kur to turēt ziemas, rudens sezonā?

Bet laikam jau tomēr nav pieprasījuma, savādāk jau būtu arī piedāvājums...
Offline
kkas
09. Jul 2024, 10:04 #26444

Kopš: 22. Apr 2008

Ziņojumi: 10315

Braucu ar: Alfu

Tā modernā garāža mūsdienu cenās būtu ap 30k eur gala pircējam labākajā gadījumā.
Offline
MartinsFR
09. Jul 2024, 10:10 #26445

Kopš: 13. May 2009

No: Rīga

Ziņojumi: 1414

Braucu ar: Ragaviņām no kalna.

Šobrīd padumjo laiku garāžas tirgojās 15-40k€, tā kā cena 30k€ par jaunu garāžu būtu tīri adekvāta.
Offline
juriz
09. Jul 2024, 11:09 #26446

Kopš: 24. May 2002

No: Jūrmala

Ziņojumi: 2733

Braucu ar: auto

Nopērk zemīti kur labpatīk, un ceļ augšā, ja vajag, kādu labpatīk.

Un ir taču kaut kādi angāri, kur var izīrēt vietiņu, turēt to savu laivu, kabri, nākotnes klasiku un tml.

[ Šo ziņu laboja juriz, 09 Jul 2024, 11:13:46 ]

Offline
Zeip
10. Jul 2024, 09:18 #26447

Kopš: 22. May 2016

Ziņojumi: 207

Braucu ar:

Manuprāt, atbilde vienkārša. Kur tad ir vajadzība pēc garāžām? Privātmāju ciematos Pierīgā? Nē. Visvairāk pieprasījums pēc garāžām būs daudzīvokļu māju rajonos un to apkārtnē. Bet cik pilsētās, it īpaši Rīgā maksā zeme (ja vispār ir brīvi zemes gabali)? Kāpēc būvēt garažās, ja var uzbliest daudzstāveni vai kādu jaunu veikalu? Manuprāt, tur vienkārši neiet matemātika kopā - vai nu tās garāžas maksās jauna dzīvokļa cenās, vai arī pasākums ar garantētiem zaudējumiem/negūto peļņu.

[ Šo ziņu laboja Zeip, 10 Jul 2024, 09:19:46 ]

Offline
doppio
10. Jul 2024, 09:39 #26448

Kopš: 06. Aug 2011

No: Rīga

Ziņojumi: 417

Braucu ar: pareizo piedziņu


09 Jul 2024, 00:50:48 @kristapszs rakstīja:
Es te meklēju garāžu un sāku domat....kapēc vairs netaisa jaunas garāžas kā vecajos laikos? Tiešām vairs nav pieprasijums garāžām?


Nav. Nevajag augstāk minēto iemeslu dēļ. Noliktavas vajadzībām ērtāk box tipa, tiem kam vasaras auto, tiem ir māja vai pietiks līdzekļu samaksāt specializētai vietai. Un tas ka padomju tirgojas 15-40 arī nav taisnība. Sludinājumi varbūt ir, bet ne tā, ka pērk. Murjāņu 60 kooperatīvā atradu pircēju pa ~8k pēc vairākiem mēnešiem, tas tā tirgus cenas informācijai.
Offline
doppio
10. Jul 2024, 09:43 #26449

Kopš: 06. Aug 2011

No: Rīga

Ziņojumi: 417

Braucu ar: pareizo piedziņu

Kas vēlas uztaisīt īres dzīvokli, poweram -10% no cenas: https://www.ss.com/msg/lv/real-estate/flats/riga/yugla/dmpjn.html

Offline
smudo
10. Jul 2024, 10:01 #26450

Kopš: 18. Jan 2015

Ziņojumi: 4266

Braucu ar: 944 turbo & Cayman & 330iX & 540ix


10 Jul 2024, 09:39:56 @doppio rakstīja:

09 Jul 2024, 00:50:48 @kristapszs rakstīja:
Es te meklēju garāžu un sāku domat....kapēc vairs netaisa jaunas garāžas kā vecajos laikos? Tiešām vairs nav pieprasijums garāžām?


Nav. Nevajag augstāk minēto iemeslu dēļ. Noliktavas vajadzībām ērtāk box tipa, tiem kam vasaras auto, tiem ir māja vai pietiks līdzekļu samaksāt specializētai vietai. Un tas ka padomju tirgojas 15-40 arī nav taisnība. Sludinājumi varbūt ir, bet ne tā, ka pērk. Murjāņu 60 kooperatīvā atradu pircēju pa ~8k pēc vairākiem mēnešiem, tas tā tirgus cenas informācijai.


Cena ļoti no vietas atkarīga - pirms pusotra gada pārdevu Raņķa Dambī 36 pa 9k EUR. Tikko iegāju ssā un arī divas tur tirgojas pa 9,5k un 10k. Kad to iznomāju, parasti tās ņema nomā mantu, laivu un moču glabāšanai un arī pircējs bija celtnieks, kam to garāžu instrumentiem vajadzēja. Pašam ir vairāki hobijauto tos ērti visu gadu turēt garāžā, kopā ar citām lietām. Ikdienas auto tiešām lielākā daļa uz ielas tura, vai nojumes.
Offline
esir
10. Jul 2024, 10:36 #26451

Kopš: 08. Feb 2010

Ziņojumi: 685

Braucu ar:


10 Jul 2024, 09:18:55 @Zeip rakstīja:
Manuprāt, atbilde vienkārša. Kur tad ir vajadzība pēc garāžām? Privātmāju ciematos Pierīgā? Nē. Visvairāk pieprasījums pēc garāžām būs daudzīvokļu māju rajonos un to apkārtnē. Bet cik pilsētās, it īpaši Rīgā maksā zeme (ja vispār ir brīvi zemes gabali)? Kāpēc būvēt garažās, ja var uzbliest daudzstāveni vai kādu jaunu veikalu? Manuprāt, tur vienkārši neiet matemātika kopā - vai nu tās garāžas maksās jauna dzīvokļa cenās, vai arī pasākums ar garantētiem zaudējumiem/negūto peļņu.


rekur svaigs garāžu kooperatīvs - https://www.google.lv/maps/@56.8624407,24.333512,194m/data=!3m1!1e3?entry=ttu

un tas būvlaukums ir vēl viens korpuss ar garāžām
Offline
Zeip
10. Jul 2024, 11:32 #26452

Kopš: 22. May 2016

Ziņojumi: 207

Braucu ar:


10 Jul 2024, 10:36:57 @esir rakstīja:

10 Jul 2024, 09:18:55 @Zeip rakstīja:
Manuprāt, atbilde vienkārša. Kur tad ir vajadzība pēc garāžām? Privātmāju ciematos Pierīgā? Nē. Visvairāk pieprasījums pēc garāžām būs daudzīvokļu māju rajonos un to apkārtnē. Bet cik pilsētās, it īpaši Rīgā maksā zeme (ja vispār ir brīvi zemes gabali)? Kāpēc būvēt garažās, ja var uzbliest daudzstāveni vai kādu jaunu veikalu? Manuprāt, tur vienkārši neiet matemātika kopā - vai nu tās garāžas maksās jauna dzīvokļa cenās, vai arī pasākums ar garantētiem zaudējumiem/negūto peļņu.


rekur svaigs garāžu kooperatīvs - https://www.google.lv/maps/@56.8624407,24.333512,194m/data=!3m1!1e3?entry=ttu

un tas būvlaukums ir vēl viens korpuss ar garāžām


Forši, bet vai šis gadījumā nav uztapis kopā ar daudzīvokļu mājām? Pa laikam jau ir tādi projekti, kur kaut kas papildu klāt. Piemēram, Merks Lucavsalā savā jaunajā projektā plāno būvēt daudzstāvu autosstāvvietu.
Offline
esir
10. Jul 2024, 11:45 #26453

Kopš: 08. Feb 2010

Ziņojumi: 685

Braucu ar:


10 Jul 2024, 11:32:23 @Zeip rakstīja:

10 Jul 2024, 10:36:57 @esir rakstīja:

10 Jul 2024, 09:18:55 @Zeip rakstīja:
Manuprāt, atbilde vienkārša. Kur tad ir vajadzība pēc garāžām? Privātmāju ciematos Pierīgā? Nē. Visvairāk pieprasījums pēc garāžām būs daudzīvokļu māju rajonos un to apkārtnē. Bet cik pilsētās, it īpaši Rīgā maksā zeme (ja vispār ir brīvi zemes gabali)? Kāpēc būvēt garažās, ja var uzbliest daudzstāveni vai kādu jaunu veikalu? Manuprāt, tur vienkārši neiet matemātika kopā - vai nu tās garāžas maksās jauna dzīvokļa cenās, vai arī pasākums ar garantētiem zaudējumiem/negūto peļņu.


rekur svaigs garāžu kooperatīvs - https://www.google.lv/maps/@56.8624407,24.333512,194m/data=!3m1!1e3?entry=ttu

un tas būvlaukums ir vēl viens korpuss ar garāžām


Forši, bet vai šis gadījumā nav uztapis kopā ar daudzīvokļu mājām? Pa laikam jau ir tādi projekti, kur kaut kas papildu klāt. Piemēram, Merks Lucavsalā savā jaunajā projektā plāno būvēt daudzstāvu autosstāvvietu.


daudzstāvenēm gadi 15-20, garāžām kādi 5
Offline
Arsm3ns
16. Jul 2024, 11:27 #26454

Kopš: 27. Oct 2023

Ziņojumi: 1989

Braucu ar:

https://www.delfi.lv/bizness/37293360/bankas_un...tis-norada-banka

Nevajag mums lielākas algas Būs 33% vairāk, mājoklis būs x2. Mažonīgā kapitālisma mūžīgais šahs un mats
Pārsteidzoši cipari, ja godīgi...
Online
Zeip
16. Jul 2024, 13:39 #26455

Kopš: 22. May 2016

Ziņojumi: 207

Braucu ar:


16 Jul 2024, 11:27:04 @Arsm3ns rakstīja:
https://www.delfi.lv/bizness/37293360/bankas_un...tis-norada-banka

Nevajag mums lielākas algas Būs 33% vairāk, mājoklis būs x2. Mažonīgā kapitālisma mūžīgais šahs un mats
Pārsteidzoši cipari, ja godīgi...


Par Tallinu agrāk rakstīja, ka tur skandināvi (it īpaši somi) aktīvi pērkot, kas arī sit to cenu uz augšu. Bet vispār īpatnēji - ja vidējā alga tikai par 1/3 lielāka, tad kā viņi var atļauties 2x lielākus kredīta maksājumus? Vai vnk Latvijā dzīvojušie ir konservatīvāki un uzmanīgi ar kredītu ņemšanu?
Offline
casivupi
16. Jul 2024, 13:54 #26456

Kopš: 28. Jul 2023

Ziņojumi: 445

Braucu ar:

Tas vidējais ir konkrēts fufelis. Sanāk tajā vidējā ir gan CEO algas, gan kaksimas pārdevējas pensijas vecumā.
Offline
RaL
16. Jul 2024, 14:07 #26457

Kopš: 23. Jul 2006

No: Rīga

Ziņojumi: 4064

Braucu ar: kruīzu


16 Jul 2024, 13:39:54 @Zeip rakstīja:

16 Jul 2024, 11:27:04 @Arsm3ns rakstīja:
https://www.delfi.lv/bizness/37293360/bankas_un...tis-norada-banka

Nevajag mums lielākas algas Būs 33% vairāk, mājoklis būs x2. Mažonīgā kapitālisma mūžīgais šahs un mats
Pārsteidzoši cipari, ja godīgi...


Par Tallinu agrāk rakstīja, ka tur skandināvi (it īpaši somi) aktīvi pērkot, kas arī sit to cenu uz augšu. Bet vispār īpatnēji - ja vidējā alga tikai par 1/3 lielāka, tad kā viņi var atļauties 2x lielākus kredīta maksājumus? Vai vnk Latvijā dzīvojušie ir konservatīvāki un uzmanīgi ar kredītu ņemšanu?


vidējā alga reiz 2 pelnoši cilvēki mājsaimniecībā = 3k, kredīts līdz 40% no ienākumiem.
+/- tā arī sanāk.
Offline
RaL
16. Jul 2024, 14:09 #26458

Kopš: 23. Jul 2006

No: Rīga

Ziņojumi: 4064

Braucu ar: kruīzu


16 Jul 2024, 13:54:03 @casivupi rakstīja:
Tas vidējais ir konkrēts fufelis. Sanāk tajā vidējā ir gan CEO algas, gan kaksimas pārdevējas pensijas vecumā.


tieši tāpat ar kredītiem - gan māja par miljonu, gan 1 istabas dzīvoklis Varakļānos par 5k.


Vidējie der tikai tendences salīdzināšanai.

[ Šo ziņu laboja RaL, 16 Jul 2024, 14:11:25 ]

Offline
Zeip
16. Jul 2024, 16:13 #26459

Kopš: 22. May 2016

Ziņojumi: 207

Braucu ar:


16 Jul 2024, 14:07:05 @RaL rakstīja:

16 Jul 2024, 13:39:54 @Zeip rakstīja:

16 Jul 2024, 11:27:04 @Arsm3ns rakstīja:
https://www.delfi.lv/bizness/37293360/bankas_un...tis-norada-banka

Nevajag mums lielākas algas Būs 33% vairāk, mājoklis būs x2. Mažonīgā kapitālisma mūžīgais šahs un mats
Pārsteidzoši cipari, ja godīgi...


Par Tallinu agrāk rakstīja, ka tur skandināvi (it īpaši somi) aktīvi pērkot, kas arī sit to cenu uz augšu. Bet vispār īpatnēji - ja vidējā alga tikai par 1/3 lielāka, tad kā viņi var atļauties 2x lielākus kredīta maksājumus? Vai vnk Latvijā dzīvojušie ir konservatīvāki un uzmanīgi ar kredītu ņemšanu?


vidējā alga reiz 2 pelnoši cilvēki mājsaimniecībā = 3k, kredīts līdz 40% no ienākumiem.
+/- tā arī sanāk.



Nu pēc tādas loģikas tad jau LV vidējam mēneša maksājumam vajadzētu būt krietni lielākam.

Vispār jau Latvijā bankas reālistiski drīzāk kreditē tos 30%. Vismaz man pašam tā bija un arī ko apkārt dzirdu, tā ir. Maksimālās summas kalkulators mājaslapā parāda rožaini ap tiem 40%, bet realitātē biezi vien vairāk par 30% negrib (vispār jau var piekrist, ja nu vienīgi nav ļoti labi ienākumi, 40% ir ļoti daudz).

Vēl, kas nāk prātā uzreiz, ka vidējā algas apmērā jau neies iekšā visādi pašnodarbinātie, mazie uzņēmumi utml. Iespējams cilvēkus no tās vides bankas labāk kreditē Igaunijā, kā pie mums.
Offline
Marteens
21. Jul 2024, 15:15 #26460

Kopš: 22. Aug 2008

No: Rīga

Ziņojumi: 10829

Braucu ar:

Varbūt ir kādam viedoklis? Iznomāju 11hektārus lauksaimniecības zemi par simbolisku samaksu,jeb nodokļu nomaksu. Tirgot viņu netaisos. Kāda būtu adekvāta summa prasīt par labības audzēšanu? Siguldas novads.

Inčukalns. Varbūt kādam interesē.

[ Šo ziņu laboja Marteens, 21 Jul 2024, 15:17:16 ]

Offline

Moderatori: 968-jk, AV, AiwaShuraLLP, BigArchi, GirtzB, Lafter, PERFS, RVR, R_BERGS, SteelRat, VLD, linda, mrc, noisex, smudo