| Autors | Ziņojums |
| GaSi | |
Kopš: 05. Feb 2015
Ziņojumi: 6
Braucu ar:
| Man māju apsaimnieko biedrība. Plīsa kanalizācijas stāvvads,nedaudz nopludināja man griestiem/sienai reģipsi. Sākotnēji atbrauc avārijas dienests, uz ātro novērš sataisot caurumus reģipsī protams. Tad paprasīju viņiem aktu, ar kuru vērsos apdrošināšanā, tie atsūta tāmi, vienojamies par kompensāciju.
Vienīgi pēc tam atnāk no apdrošinātājiem regress uz biedrību, ka pec likuma tāda un tāda par koplietošanas komunikācijām (gan jau arī jumts) ir atbildīga biedrība (vai apsaimniekotājs). Sanāk būtu pa taisno ar tāmi un likuma pantu vērsies biedrībā un miers  |
Offline | |
|
| juriz | |
Kopš: 24. May 2002
No: Jūrmala
Ziņojumi: 2733
Braucu ar: auto
| Un pats vēl caur biedrību apmaksā. |
Offline | |
|
| GaSi | |
Kopš: 05. Feb 2015
Ziņojumi: 6
Braucu ar:
| Jā, veicot maksājumus kopējā uzkrājumā protams daļu apmaksā pats 
Pa lielam visos šijos gadījumos kur rakstat, ka plīsis stāvvads, tecējis jumts un saņemts piķis no apdrošināšanas, pēc tam 100% ir bijis regress uz biedību vai apsaimniekotāju.
Mums biedrībai paredzētais pasts nāk uz vecas penžas pastkast', kas pastu izņem 6 no rīta 
Tad nu kādu rītu kad bija atnācis no apdrošināšanas regresa prasība man bija 6 no rīta izmisīgi zvani pie durvīm. Bija jāklausās, ka viņai taču nav tāda nauda ko man samaksāt un jāskaidro, ka biedrībai paredzētais pasts un bankas konts nav tas pats, kas viņas privātais |
Offline | |
|
| Grauds | |
 Kopš: 30. Nov 2008
No: Rīga
Ziņojumi: 286
Braucu ar: Nekad ar BMW, bet vienmēr braucu pirkt
| Vai ir vērts pirkt dzīvokli šādā ēkā, izremontēt un ielaizt īrnieku, ja plāns būtu, piemēram, pēc 12-15.gadiem to "atsist" un pārdot:
https://www.ss.com/msg/lv/real-estate/flats/riga/yugla/aihcm.html
Šie hruščovku projekti ir celti 50, 60.gados, cerams, ka nesabruks...
 |
Offline | |
|
| enrijs | |
 Kopš: 23. Nov 2009
Ziņojumi: 225
Braucu ar: 1066
| Ļoti slikts investīciju variants. |
Offline | |
|
| Grauds | |
 Kopš: 30. Nov 2008
No: Rīga
Ziņojumi: 286
Braucu ar: Nekad ar BMW, bet vienmēr braucu pirkt
| Kapēc? |
Offline | |
|
| enrijs | |
 Kopš: 23. Nov 2009
Ziņojumi: 225
Braucu ar: 1066
| Tur jau startā jātaisa kapitālais remonts, mēbeles utt. Plus šitās mājas jau šobrīd jau ir briesmīgā stāvoklī. Gala sienas plaisā utt. Pēc 10 gadiem nedos nevienam kredītu šādu nopirkt jo eksplutācijas termiņš over. |
Offline | |
|
| Grauds | |
 Kopš: 30. Nov 2008
No: Rīga
Ziņojumi: 286
Braucu ar: Nekad ar BMW, bet vienmēr braucu pirkt
| Ok skaidrīte |
Offline | |
|
|
|
| divkosigais | |
 Kopš: 15. Feb 2010
No: Rīga
Ziņojumi: 6627
Braucu ar:
|
30 Jun 2024, 18:00:31 @enrijs rakstīja:
Tur jau startā jātaisa kapitālais remonts, mēbeles utt. Plus šitās mājas jau šobrīd jau ir briesmīgā stāvoklī. Gala sienas plaisā utt. Pēc 10 gadiem nedos nevienam kredītu šādu nopirkt jo eksplutācijas termiņš over.
par ieguldījumiem remontā un mēbelēm nestrīdos, bet mājas tips kā tāds galīgi nav nekāda vaina
jāskatās kā konkrēta māja apsaimniekota..un kāds iedzīvotaju sastāvs. Vai nav parādnieki utt.
Izvairīties vajag no vecā lietuviešu projekta...
Tiem ir kirdik... Jo pamatu konstrukcija nepieļauj pat siltināšanu.
PS: balto silikātu ķieģeļu hruščenēm galvenā sāpe ir stāvvadu nomaiņa un balkoni avārijas stāvoklī.. pārēja ziņā - tas ir 30 gadu vāciešu projektēts modelis strādniekiem. Krievi tikai šo to tur pārveidoja vēl ekonomiskāku
[ Šo ziņu laboja divkosigais, 01 Jul 2024, 16:14:41 ] |
Offline | |
|
| Marteens | |
 Kopš: 22. Aug 2008
No: Rīga
Ziņojumi: 10829
Braucu ar:
| Šim ir metru bieza ķieģeļu ārsiena,čuguna radiatori,ja nav pārlikt. Mans apsaimniekotājs vasarā 60,ziemā 110.eiro. Remonts būs kosmoss,bet tas atkarīgs no vēlmēm. Paziņa nolocīt tikai par darbu 14.tk. |
Offline | |
|
| kkas | |
 Kopš: 22. Apr 2008
Ziņojumi: 10315
Braucu ar: Alfu
| nopelnīt nesanāks, bet ko tieši citu var izdarīt ar to naudu, lai nepafistu inflācijā?
cena kosmoss, sen neesmu skatījies, bet liekas vajadzētu varēt pa to naudu atrast kko kur var ielaist īrnieku vai paņemt svaigākā mājā un mazu kredītu.
ja ņem, tad mājā, kur jau daudz kas ir izdarīts uzturēšanā salīdzinājumā ar citām tādām pašām. kas nozīmēs, ka apsaimniekotājs un iedzīvotāji ir ok un potenciāli arī varēs izbīdīt renovāciju/siltināšanu 
|
Offline | |
|
| michals1 | |
 Kopš: 17. Apr 2019
No: Salaspils
Ziņojumi: 2218
Braucu ar: Pilnu ķerru uz taras punktu.Nekad un neko lēti netirgoju.Ja kādam vajag lēti-tas nav pie manis!
| Manuprāt neslikts variants investīcijām.Tādu ka ir,bez remonta,var atdot īrei ka lēto galu,250 eur.mēnesī.Dzīvoklis sevi atpelnīs 10-12 gados kāds ir. Māja pa to laiku nesabruks un varēs pārdot bez probām,jo vienmēr ir cilvēki,kuriem naudas nau daudz.Te pat neiet runa par banku krītiem,pēc 10 gadiem te būs kaudze aziātu un citu migrantu,kam šī būs sapņu pils.
Manuprāt daudz jēdzīgāk investē bomžatņikā,nekā 2 istabu jaunajā projektā,kur sākumcena ir 150k.[ Šo ziņu laboja michals1, 01 Jul 2024, 16:56:40 ] |
Offline | |
|
| Marteens | |
 Kopš: 22. Aug 2008
No: Rīga
Ziņojumi: 10829
Braucu ar:
| Neremontēta ir ok cena 30-35. Remontēti no 45tk uz augšu. Atkarīgs no atrašanās vietas. Man klusā rajonā pie meža. |
Offline | |
|
| michals1 | |
 Kopš: 17. Apr 2019
No: Salaspils
Ziņojumi: 2218
Braucu ar: Pilnu ķerru uz taras punktu.Nekad un neko lēti netirgoju.Ja kādam vajag lēti-tas nav pie manis!
| Un šim konkrētajam dzīvoklim pilnīgi pietiks ar 5k.ieguldījumu,lai uztaisītu lētu kosmētiku,kas priecēs jaunos iemītniekus. |
Offline | |
|
| RolandsK | |
 Kopš: 06. Sep 2006
No: Rīga
Ziņojumi: 3651
Braucu ar: ᴑᴑ un Zaļo Briesmoni
| Jāpērk ziemā un ne svaigi izremontēti - citādi var sanākt ieberziens  |
Offline | |
|
| Grauds | |
 Kopš: 30. Nov 2008
No: Rīga
Ziņojumi: 286
Braucu ar: Nekad ar BMW, bet vienmēr braucu pirkt
| Es biju šādu variantu jau nopiricis, pa 38k, ieguldīju 14k remontā un pārdevu par 60k cilvēkam, kurš ielaida īrnieku pa 400 eur mēnesī. Pēc 12 gadiem pārdošot, tāpēc domāju arī šādu variantu sev/bērnam būs pamatkapitāls uz pilngadību.
Paldies par viedokļiem. |
Offline | |
|
|
|
| shirminieks | |
 Kopš: 13. Jan 2013
No: Rīga
Ziņojumi: 2072
Braucu ar: 81
| Jēga čakarēties ar dzīvokli, īrnieku (kurš, iespējams, nemaksās vai izdemolēs dzīvokli), domāt par ēkas tehnisko stāvokli, utt., ja var vienkārši naudu iemest indeksu ETF’os, kas pelna ~8% / gadā? 
Pie tās naudas (visas vai daļas) jebkurā brīdī, nodoklis apliekas tikai termiņa beigās, nulle uzraudzības  |
Offline | |
|
| toolis | |
 Kopš: 13. Jan 2016
No: Rīga
Ziņojumi: 1888
Braucu ar: xc90 / cbr1000rr
|
01 Jul 2024, 18:59:11 @Grauds rakstīja:
Es biju šādu variantu jau nopiricis, pa 38k, ieguldīju 14k remontā un pārdevu par 60k cilvēkam, kurš ielaida īrnieku pa 400 eur mēnesī. Pēc 12 gadiem pārdošot, tāpēc domāju arī šādu variantu sev/bērnam būs pamatkapitāls uz pilngadību.
Paldies par viedokļiem.
https://www.swedbank.lv/private/investor/funds/...und?language=LAT
tur ir IIN atmaksa un citi labumi. un protams ir arī citas bankas, kas piedāvā līdzīgus pakalpojumus. |
Offline | |
|
| shirminieks | |
 Kopš: 13. Jan 2013
No: Rīga
Ziņojumi: 2072
Braucu ar: 81
|
01 Jul 2024, 20:51:01 @toolis rakstīja:
01 Jul 2024, 18:59:11 @Grauds rakstīja:
Es biju šādu variantu jau nopiricis, pa 38k, ieguldīju 14k remontā un pārdevu par 60k cilvēkam, kurš ielaida īrnieku pa 400 eur mēnesī. Pēc 12 gadiem pārdošot, tāpēc domāju arī šādu variantu sev/bērnam būs pamatkapitāls uz pilngadību.
Paldies par viedokļiem.
https://www.swedbank.lv/private/investor/funds/...und?language=LAT
tur ir IIN atmaksa un citi labumi. un protams ir arī citas bankas, kas piedāvā līdzīgus pakalpojumus.
IIN atmaksa dalās uz 3PL / uzkrājošo - ja izmanto tos produktus, tad šeit neko nedabūsi atpakaļ. |
Offline | |
|
| toolis | |
 Kopš: 13. Jan 2016
No: Rīga
Ziņojumi: 1888
Braucu ar: xc90 / cbr1000rr
| summējas uz visiem kopā, protams, ja iin atmaksa jau izmaxota citur, tad paliek stipri neinteresants, bet manuprāt tur ir vēl citi bonusi. kāds var palabot, ja kļūdos, bet par cik apdrošināšanas līgums ir uz bērna vārda, tad šiem līdzekļiem netiek klāt maksātnespējas administratori līdzīgi kā viņi netiek klāt pensiju 3. līmenim. |
Offline | |
|