Gadījuma bilde

Online

Pašreiz BMWPower skatās 133 viesi un 8 reģistrēti lietotāji.

Ienākt BMWPower

Lietotājvards:

Parole:

Atcerēties

Aizmirsi paroli?

Reģistrēties

Forums » Vispārējās diskusijas » Tērzētava

Tēma: Nekustamais īpašums II

AutorsZiņojums
GaSi
29. Jun 2024, 07:42 #26381

Kopš: 05. Feb 2015

Ziņojumi: 6

Braucu ar:

Man māju apsaimnieko biedrība. Plīsa kanalizācijas stāvvads,nedaudz nopludināja man griestiem/sienai reģipsi. Sākotnēji atbrauc avārijas dienests, uz ātro novērš sataisot caurumus reģipsī protams. Tad paprasīju viņiem aktu, ar kuru vērsos apdrošināšanā, tie atsūta tāmi, vienojamies par kompensāciju.
Vienīgi pēc tam atnāk no apdrošinātājiem regress uz biedrību, ka pec likuma tāda un tāda par koplietošanas komunikācijām (gan jau arī jumts) ir atbildīga biedrība (vai apsaimniekotājs). Sanāk būtu pa taisno ar tāmi un likuma pantu vērsies biedrībā un miers
Offline
juriz
29. Jun 2024, 07:48 #26382

Kopš: 24. May 2002

No: Jūrmala

Ziņojumi: 2733

Braucu ar: auto

Un pats vēl caur biedrību apmaksā.
Offline
GaSi
29. Jun 2024, 09:53 #26383

Kopš: 05. Feb 2015

Ziņojumi: 6

Braucu ar:

Jā, veicot maksājumus kopējā uzkrājumā protams daļu apmaksā pats
Pa lielam visos šijos gadījumos kur rakstat, ka plīsis stāvvads, tecējis jumts un saņemts piķis no apdrošināšanas, pēc tam 100% ir bijis regress uz biedību vai apsaimniekotāju.
Mums biedrībai paredzētais pasts nāk uz vecas penžas pastkast', kas pastu izņem 6 no rīta
Tad nu kādu rītu kad bija atnācis no apdrošināšanas regresa prasība man bija 6 no rīta izmisīgi zvani pie durvīm. Bija jāklausās, ka viņai taču nav tāda nauda ko man samaksāt un jāskaidro, ka biedrībai paredzētais pasts un bankas konts nav tas pats, kas viņas privātais
Offline
Grauds
30. Jun 2024, 17:39 #26384

Kopš: 30. Nov 2008

No: Rīga

Ziņojumi: 286

Braucu ar: Nekad ar BMW, bet vienmēr braucu pirkt

Vai ir vērts pirkt dzīvokli šādā ēkā, izremontēt un ielaizt īrnieku, ja plāns būtu, piemēram, pēc 12-15.gadiem to "atsist" un pārdot:
https://www.ss.com/msg/lv/real-estate/flats/riga/yugla/aihcm.html
Šie hruščovku projekti ir celti 50, 60.gados, cerams, ka nesabruks...
Offline
enrijs
30. Jun 2024, 17:47 #26385

Kopš: 23. Nov 2009

Ziņojumi: 225

Braucu ar: 1066

Ļoti slikts investīciju variants.
Offline
Grauds
30. Jun 2024, 17:51 #26386

Kopš: 30. Nov 2008

No: Rīga

Ziņojumi: 286

Braucu ar: Nekad ar BMW, bet vienmēr braucu pirkt

Kapēc?
Offline
enrijs
30. Jun 2024, 18:00 #26387

Kopš: 23. Nov 2009

Ziņojumi: 225

Braucu ar: 1066

Tur jau startā jātaisa kapitālais remonts, mēbeles utt. Plus šitās mājas jau šobrīd jau ir briesmīgā stāvoklī. Gala sienas plaisā utt. Pēc 10 gadiem nedos nevienam kredītu šādu nopirkt jo eksplutācijas termiņš over.
Offline
Grauds
30. Jun 2024, 18:27 #26388

Kopš: 30. Nov 2008

No: Rīga

Ziņojumi: 286

Braucu ar: Nekad ar BMW, bet vienmēr braucu pirkt

Ok skaidrīte
Offline
divkosigais
01. Jul 2024, 16:12 #26389

Kopš: 15. Feb 2010

No: Rīga

Ziņojumi: 6627

Braucu ar:


30 Jun 2024, 18:00:31 @enrijs rakstīja:
Tur jau startā jātaisa kapitālais remonts, mēbeles utt. Plus šitās mājas jau šobrīd jau ir briesmīgā stāvoklī. Gala sienas plaisā utt. Pēc 10 gadiem nedos nevienam kredītu šādu nopirkt jo eksplutācijas termiņš over.

par ieguldījumiem remontā un mēbelēm nestrīdos, bet mājas tips kā tāds galīgi nav nekāda vaina
jāskatās kā konkrēta māja apsaimniekota..un kāds iedzīvotaju sastāvs. Vai nav parādnieki utt.

Izvairīties vajag no vecā lietuviešu projekta...
Tiem ir kirdik... Jo pamatu konstrukcija nepieļauj pat siltināšanu.


PS: balto silikātu ķieģeļu hruščenēm galvenā sāpe ir stāvvadu nomaiņa un balkoni avārijas stāvoklī.. pārēja ziņā - tas ir 30 gadu vāciešu projektēts modelis strādniekiem. Krievi tikai šo to tur pārveidoja vēl ekonomiskāku

[ Šo ziņu laboja divkosigais, 01 Jul 2024, 16:14:41 ]

Offline
Marteens
01. Jul 2024, 16:36 #26390

Kopš: 22. Aug 2008

No: Rīga

Ziņojumi: 10829

Braucu ar:

Šim ir metru bieza ķieģeļu ārsiena,čuguna radiatori,ja nav pārlikt. Mans apsaimniekotājs vasarā 60,ziemā 110.eiro. Remonts būs kosmoss,bet tas atkarīgs no vēlmēm. Paziņa nolocīt tikai par darbu 14.tk.
Offline
kkas
01. Jul 2024, 16:38 #26391

Kopš: 22. Apr 2008

Ziņojumi: 10315

Braucu ar: Alfu

nopelnīt nesanāks, bet ko tieši citu var izdarīt ar to naudu, lai nepafistu inflācijā?
cena kosmoss, sen neesmu skatījies, bet liekas vajadzētu varēt pa to naudu atrast kko kur var ielaist īrnieku vai paņemt svaigākā mājā un mazu kredītu.
ja ņem, tad mājā, kur jau daudz kas ir izdarīts uzturēšanā salīdzinājumā ar citām tādām pašām. kas nozīmēs, ka apsaimniekotājs un iedzīvotāji ir ok un potenciāli arī varēs izbīdīt renovāciju/siltināšanu
Offline
michals1
01. Jul 2024, 16:55 #26392

Kopš: 17. Apr 2019

No: Salaspils

Ziņojumi: 2218

Braucu ar: Pilnu ķerru uz taras punktu.Nekad un neko lēti netirgoju.Ja kādam vajag lēti-tas nav pie manis!

Manuprāt neslikts variants investīcijām.Tādu ka ir,bez remonta,var atdot īrei ka lēto galu,250 eur.mēnesī.Dzīvoklis sevi atpelnīs 10-12 gados kāds ir. Māja pa to laiku nesabruks un varēs pārdot bez probām,jo vienmēr ir cilvēki,kuriem naudas nau daudz.Te pat neiet runa par banku krītiem,pēc 10 gadiem te būs kaudze aziātu un citu migrantu,kam šī būs sapņu pils.
Manuprāt daudz jēdzīgāk investē bomžatņikā,nekā 2 istabu jaunajā projektā,kur sākumcena ir 150k.

[ Šo ziņu laboja michals1, 01 Jul 2024, 16:56:40 ]

Offline
Marteens
01. Jul 2024, 17:10 #26393

Kopš: 22. Aug 2008

No: Rīga

Ziņojumi: 10829

Braucu ar:

Neremontēta ir ok cena 30-35. Remontēti no 45tk uz augšu. Atkarīgs no atrašanās vietas. Man klusā rajonā pie meža.
Offline
michals1
01. Jul 2024, 17:52 #26394

Kopš: 17. Apr 2019

No: Salaspils

Ziņojumi: 2218

Braucu ar: Pilnu ķerru uz taras punktu.Nekad un neko lēti netirgoju.Ja kādam vajag lēti-tas nav pie manis!

Un šim konkrētajam dzīvoklim pilnīgi pietiks ar 5k.ieguldījumu,lai uztaisītu lētu kosmētiku,kas priecēs jaunos iemītniekus.
Offline
RolandsK
01. Jul 2024, 18:55 #26395

Kopš: 06. Sep 2006

No: Rīga

Ziņojumi: 3651

Braucu ar: ᴑᴑ un Zaļo Briesmoni

Jāpērk ziemā un ne svaigi izremontēti - citādi var sanākt ieberziens
Offline
Grauds
01. Jul 2024, 18:59 #26396

Kopš: 30. Nov 2008

No: Rīga

Ziņojumi: 286

Braucu ar: Nekad ar BMW, bet vienmēr braucu pirkt

Es biju šādu variantu jau nopiricis, pa 38k, ieguldīju 14k remontā un pārdevu par 60k cilvēkam, kurš ielaida īrnieku pa 400 eur mēnesī. Pēc 12 gadiem pārdošot, tāpēc domāju arī šādu variantu sev/bērnam būs pamatkapitāls uz pilngadību.
Paldies par viedokļiem.
Offline
shirminieks
01. Jul 2024, 19:14 #26397

Kopš: 13. Jan 2013

No: Rīga

Ziņojumi: 2072

Braucu ar: 81

Jēga čakarēties ar dzīvokli, īrnieku (kurš, iespējams, nemaksās vai izdemolēs dzīvokli), domāt par ēkas tehnisko stāvokli, utt., ja var vienkārši naudu iemest indeksu ETF’os, kas pelna ~8% / gadā?

Pie tās naudas (visas vai daļas) jebkurā brīdī, nodoklis apliekas tikai termiņa beigās, nulle uzraudzības
Offline
toolis
01. Jul 2024, 20:51 #26398

Kopš: 13. Jan 2016

No: Rīga

Ziņojumi: 1888

Braucu ar: xc90 / cbr1000rr


01 Jul 2024, 18:59:11 @Grauds rakstīja:
Es biju šādu variantu jau nopiricis, pa 38k, ieguldīju 14k remontā un pārdevu par 60k cilvēkam, kurš ielaida īrnieku pa 400 eur mēnesī. Pēc 12 gadiem pārdošot, tāpēc domāju arī šādu variantu sev/bērnam būs pamatkapitāls uz pilngadību.
Paldies par viedokļiem.


https://www.swedbank.lv/private/investor/funds/...und?language=LAT

tur ir IIN atmaksa un citi labumi. un protams ir arī citas bankas, kas piedāvā līdzīgus pakalpojumus.
Offline
shirminieks
01. Jul 2024, 21:47 #26399

Kopš: 13. Jan 2013

No: Rīga

Ziņojumi: 2072

Braucu ar: 81


01 Jul 2024, 20:51:01 @toolis rakstīja:

01 Jul 2024, 18:59:11 @Grauds rakstīja:
Es biju šādu variantu jau nopiricis, pa 38k, ieguldīju 14k remontā un pārdevu par 60k cilvēkam, kurš ielaida īrnieku pa 400 eur mēnesī. Pēc 12 gadiem pārdošot, tāpēc domāju arī šādu variantu sev/bērnam būs pamatkapitāls uz pilngadību.
Paldies par viedokļiem.


https://www.swedbank.lv/private/investor/funds/...und?language=LAT

tur ir IIN atmaksa un citi labumi. un protams ir arī citas bankas, kas piedāvā līdzīgus pakalpojumus.


IIN atmaksa dalās uz 3PL / uzkrājošo - ja izmanto tos produktus, tad šeit neko nedabūsi atpakaļ.
Offline
toolis
01. Jul 2024, 22:35 #26400

Kopš: 13. Jan 2016

No: Rīga

Ziņojumi: 1888

Braucu ar: xc90 / cbr1000rr

summējas uz visiem kopā, protams, ja iin atmaksa jau izmaxota citur, tad paliek stipri neinteresants, bet manuprāt tur ir vēl citi bonusi. kāds var palabot, ja kļūdos, bet par cik apdrošināšanas līgums ir uz bērna vārda, tad šiem līdzekļiem netiek klāt maksātnespējas administratori līdzīgi kā viņi netiek klāt pensiju 3. līmenim.
Offline

Moderatori: 968-jk, AV, AiwaShuraLLP, BigArchi, GirtzB, Lafter, PERFS, RVR, R_BERGS, SteelRat, VLD, linda, mrc, noisex, smudo