Gadījuma bilde

Online

Pašreiz BMWPower skatās 130 viesi un 3 reģistrēti lietotāji.

Ienākt BMWPower

Lietotājvards:

Parole:

Atcerēties

Aizmirsi paroli?

Reģistrēties

Forums » Vispārējās diskusijas » Tērzētava

Tēma: Latviešu valoda ir forša

AutorsZiņojums
Muxa
17. Feb 2012, 13:06 #1174

Kopš: 03. May 2009

No: Rīga

Ziņojumi: 290

Braucu ar: B4Tquattro, E60, 7xRX8, C3Corvette, 968M


17 Feb 2012, 12:56:59 BMW530 rakstīja:

17 Feb 2012, 12:51:56 Muxa rakstīja:
2. Latvijā 3/4 pilsoņu daļa - nacionāl-озабоченные (nezinu kā latviski pateikt).

Latviski tas nozīmē -
lojāli savai valstij.


Nea, šoreiz tieši "озабоченные". Jo tā un tā visi saprot - krievu valoda nebūs otra valsts valoda. Bet jūs iesiet un balsosiet "Pret"
Offline
Muxa
17. Feb 2012, 13:07 #1175

Kopš: 03. May 2009

No: Rīga

Ziņojumi: 290

Braucu ar: B4Tquattro, E60, 7xRX8, C3Corvette, 968M


17 Feb 2012, 12:57:20 marics rakstīja:
Kāds man var pateikt kāpēc krievs, kurš Latvijā nodzīvojis 20 gadus, vēl nav iemācijis latviešu valodu? Kā tad lai ciena tādus cilvēkus?


Tu atkal runa par nepilsoņiem, viņi neies uz referendumu.
Offline
Tune-L
17. Feb 2012, 13:08 #1176

Kopš: 12. Jun 2002

No: Rīga

Ziņojumi: 20568

Braucu ar: BMW 4 F36 Gran Coupe, BMW 4 G26 Gran Coupe


17 Feb 2012, 13:07:21 Muxa rakstīja:

17 Feb 2012, 12:57:20 marics rakstīja:
Kāds man var pateikt kāpēc krievs, kurš Latvijā nodzīvojis 20 gadus, vēl nav iemācijis latviešu valodu? Kā tad lai ciena tādus cilvēkus?


Tu atkal runa par nepilsoņiem, viņi neies uz referendumu.


Nee, runa bija tieshi par pilsonjiem, kuri nesaprotamaa veidaa tikushi pie LR paseem, bet neko nesaprot un neveelas saprast !


-----------------
Patiesība mūsdienās tiek uzskatīta par naida runu.
Чей Венесуэла?
Offline
Juzix
17. Feb 2012, 13:08 #1177

Kopš: 22. Mar 2006

No: Rīga

Ziņojumi: 1559

Braucu ar: m20


17 Feb 2012, 12:59:49 Nilzirgs rakstīja:

17 Feb 2012, 12:37:06 Juzix rakstīja:
Kur vēl ES var iegūt izglītību ne valsts valodā! Kāda vellna pēc, par nodokļu maksātāju naudu ir jāfinansē skolas krievu, čehu, armēņu vai tadžiku valodās? Ja vēlies apgūt zināšanas cita valodā, tad meklē privātskolu!
Tie kuri skolā ir apguvuši valsts valodu ir tikai ieguvēji un ir spējīgi integrēties sabiedrībā, atšķirībā no saviem vecākiem, kuri 40 gadu laikā, šeit dzīvojot ir bijuši par slinkiem/dumjiem/vienaldzīgiem, lai to apgūtu kaut sarunvalodas līmenī!
Paldies būtu pateikuši, nevis ar semenēm spļaudījušies!

Kur vēl ES 40% nodokļu maksātājus ir svešvalodas nesēji?

Ja krievvalodīgo šeit būtu kaut 10%, tad par izglītību krievu valodā nemaz nebūtu runas! Bet 40%! Gandrīz puse!

Ja izglītību krievu valodā nevajag finansēt no budžēta, tad varbūt krieviem arī nodokļus nevajag maksāt? Vai maksāt mazāk?

Es ļoti gribu, lai viss paliktu tā, kā ir šodien. Bet ja kāds meģinās man kaut ko atņēmt, es par to cinīšos. Dzintars jau meģināja. Un ja es rīt balsošu PRET, viņš noteikti meģinās vēlreiz.

Un vispār, kāpēc jūs, latvieši, esat tik uztraukti? Jūs taču ziniet, ka mēs referendumu neuzvarēsim.

Ja Tu šeit dzīvo, strādā, esi šīs valsts pilsonis, tad kāda valstij darīšana par Tavu nacionālo izcelsmi? Ja šeit dzīvo - maksā nodokļus, nekur un nekas nav par velti! Tā ir Tava brīva izvēle dzīvot šeit, ja nepatīk, dodies dzīvot uz turieni, kur ir labāk, vai no kurienes cēlušies tavi seņči.
Ja neesi sapratis, tad cepiens ir par sabiedrības šķelšanu, centieniem iznīdēt latviešu valodu un latviešu identitāti. Un satraukti ir par to, ar kādu balsu attiecību noslēgsies šīs referendums, vai Lindermanam, Ušakovam un citiem utainajiem nebūtu iegansta demagoģijai un vēl kādām pretvalstiskām darbībām!

-----------------
Offline
shmurger
17. Feb 2012, 13:10 #1178

Kopš: 15. Oct 2007

Ziņojumi: 12787

Braucu ar: xc40


17 Feb 2012, 13:06:24 Muxa rakstīja:

17 Feb 2012, 12:56:59 BMW530 rakstīja:

17 Feb 2012, 12:51:56 Muxa rakstīja:
2. Latvijā 3/4 pilsoņu daļa - nacionāl-озабоченные (nezinu kā latviski pateikt).

Latviski tas nozīmē -
lojāli savai valstij.


Nea, šoreiz tieši "озабоченные". Jo tā un tā visi saprot - krievu valoda nebūs otra valsts valoda. Bet jūs iesiet un balsosiet "Pret"

un kāda jēga krieviem iet un balsot, ja zin,ka neuzvarēs?? varbūt nekam nav jēgas?
Offline
Zoo
17. Feb 2012, 13:11 #1179

Kopš: 27. Sep 2007

Ziņojumi: 7820

Braucu ar: God bless mr. Dunning and mr. Kruger


17 Feb 2012, 12:59:49 Nilzirgs rakstīja:

17 Feb 2012, 12:37:06 Juzix rakstīja:
Kur vēl ES var iegūt izglītību ne valsts valodā! Kāda vellna pēc, par nodokļu maksātāju naudu ir jāfinansē skolas krievu, čehu, armēņu vai tadžiku valodās? Ja vēlies apgūt zināšanas cita valodā, tad meklē privātskolu!
Tie kuri skolā ir apguvuši valsts valodu ir tikai ieguvēji un ir spējīgi integrēties sabiedrībā, atšķirībā no saviem vecākiem, kuri 40 gadu laikā, šeit dzīvojot ir bijuši par slinkiem/dumjiem/vienaldzīgiem, lai to apgūtu kaut sarunvalodas līmenī!
Paldies būtu pateikuši, nevis ar semenēm spļaudījušies!

Kur vēl ES 40% nodokļu maksātājus ir svešvalodas nesēji?

Ja krievvalodīgo šeit būtu kaut 10%, tad par izglītību krievu valodā nemaz nebūtu runas! Bet 40%! Gandrīz puse!

Ja izglītību krievu valodā nevajag finansēt no budžēta, tad varbūt krieviem arī nodokļus nevajag maksāt? Vai maksāt mazāk?

Es ļoti gribu, lai viss paliktu tā, kā ir šodien. Bet ja kāds meģinās man kaut ko atņēmt, es par to cinīšos. Dzintars jau meģināja. Un ja es rīt balsošu PRET, viņš noteikti meģinās vēlreiz.

Un vispār, kāpēc jūs, latvieši, esat tik uztraukti? Jūs taču ziniet, ka mēs referendumu neuzvarēsim.


paga
Latvijā dzīvo arī poļi, lietuvieši, igauņi, ukraiņi, baltkrievi, ēbreji, daži nēģeri arī ir...
Pacientu ar Krievijas saknēm būs kādi procenti 20 no tiem kopējiem 40. tas ka viņi sarunājas ar latviešiem krieviski vēl nenozīmē ka visi kas runā krieviski ir saistīti ar Krieviju
argumenti ir?
Offline
LG
17. Feb 2012, 13:12 #1180

Kopš: 15. Mar 2006

No: Rīga

Ziņojumi: 3210

Braucu ar: E53/E70

kanesna nedod dievs, Bet pieļaujam tadu domu ka sanak lielakais balsu skaits PAR.. tfu tfu..
Ko tad darīs tie lielie bļāvēji kas bija pret?
Offline
artc
17. Feb 2012, 13:13 #1181

Kopš: 23. Jul 2005

No: Rīga

Ziņojumi: 2953

Braucu ar: muti


17 Feb 2012, 12:48:48 Ruuu rakstīja:
Mans viedoklis. Es dzīvoju Latvijā visu mūžu, mani vecāki (un puse no maniem vecvecākiem) arī visu savu dzīvi šeit nodzīvoja. Es uzskatu, ka ir tomēr jābeidz to strīdu krievi-latvieši. Es aiziešu un nobalsošu PAR vienu apvienotu valsti.
Tomēr krieviski runājošu cilvēku Latvijā ir pārāk daudz, lai neņemtu to vērā. Es uzskatu, ka ieviešot divas valodas valsts tikai vinnēs, gan etniska nozīmē, gan ekonomiskā.
Tas ir mans, personālais viedoklis, es negribu to apspriest, jo tiešam vairs nav tam laika.
Visiem patīkamu dienu un jautras brīvdienas!

Cienītais Ruuu,

Tieši ko, Jūsuprāt, mēs iegūsim etniskā ziņā? To, ka krievvalodīgie, kas jau tagad uzvedas tā, it kā šī būtu Krievijas pavalsts, sāks vēl vairāk akcentēt savus noteikumus? Kā arī, ja tagad daži vēl domā par latviešu valodas mācīšanos, tad tad, tam vairs "neredzēs jēgu", jo otra valsts valoda ir krievu un droši varam runāt tajā un, ja nu kāds nevarēs atbildēt tajā, sāks "kačāt savas pravas"
Offline
viesulis
17. Feb 2012, 13:14 #1182

Kopš: 04. Mar 2007

Ziņojumi: 16796

Braucu ar: Volvo un Volvo


17 Feb 2012, 13:06:24 Muxa rakstīja:

17 Feb 2012, 12:56:59 BMW530 rakstīja:

17 Feb 2012, 12:51:56 Muxa rakstīja:
2. Latvijā 3/4 pilsoņu daļa - nacionāl-озабоченные (nezinu kā latviski pateikt).

Latviski tas nozīmē -
lojāli savai valstij.


Nea, šoreiz tieši "озабоченные". Jo tā un tā visi saprot - krievu valoda nebūs otra valsts valoda. Bet jūs iesiet un balsosiet "Pret"



Tu itkā biji saprātīgs krievs, kāpēc Tu iesaisties šajā diskusijā?
Šis referendums ir smagi visiem sačakarējis prātu, jo vairs netiek skatīts pēc būtības.
Spļāviens sejā, bet liela daļa pavelkas līdz, aizvainojums n shit Vina daļa ir klīniski idioti, ar otriem manipulē.

Lūdzu pasaki, ka šo visu neesmu rakstījis par velti
Offline
Nilzirgs
17. Feb 2012, 13:15 #1183

Kopš: 04. Oct 2010

Ziņojumi: 88

Braucu ar:


17 Feb 2012, 13:03:03 HannibalLecter rakstīja:
Kāpēc es - latvietis esmu uztraukts?Es neesmu uztraukts, bet gan aizvainots par notiekošo.Sajūta ir līdzīga kā situācijā, ja kāds netīrs, utains mēsls grib izvarot tavu māti un tev viņa ir jāiet aizstāvēt.

Bet Latviju neviens negrib izvarot
Offline
LG
17. Feb 2012, 13:15 #1184

Kopš: 15. Mar 2006

No: Rīga

Ziņojumi: 3210

Braucu ar: E53/E70


17 Feb 2012, 13:11:40 Che rakstīja:
Lasu un saprotu, ka nav jēgas no šiem i-neta kariem, tāpat krievs bļaus, ka viņam sava taisnība un meklēs visus iespējamos argumentus, lai tikai aizstāvētu savu slāvu pakaļu.
Vienīgais, ko es vēlos uzzināt no slāviem (bet tiešām paskaidrojiet man kāds) - ja reiz pērtiķis var iemācīties iekurt un apdzēst ugunskuru, tad jau laikam sanāk, ka dzīvnieks ir gudrāks par jums, jo jūs 20 gadu laikā nevis iemācaties valodu un nokārtojat pilsonību, bet gan pieprasat otru valsts valodu.


Liela daļa krievvalodīgo neruna latviski, nu vismaz uz sitienu,jo ka latviesi uzvedas..Aoo krievs lohs suka, utt. tu doma tve patikami butu ka a rtevi ta runatu un uztvertu ka amerika meladaino sneuzskatija par cilvekiem bet vergirm, vot un krieviski runajosajiem ir obidkas...
Offline
-Edm-
17. Feb 2012, 13:15 #1185

Kopš: 19. Dec 2007

No: Rīga

Ziņojumi: 18124

Braucu ar: fenšuj systems.LTR.


17 Feb 2012, 13:05:01 Tune-L rakstīja:

17 Feb 2012, 13:03:03 HannibalLecter rakstīja:
Kāpēc es - latvietis esmu uztraukts?Es neesmu uztraukts, bet gan aizvainots par notiekošo.Sajūta ir līdzīga kā situācijā, ja kāds netīrs, utains mēsls grib izvarot tavu māti un tev viņa ir jāiet aizstāvēt.


Tieshi taa, ienaacis tavaa priivaatiipashumaa, seetaa un gatavojas nokaartoties pagalma viduu
Vareetu taa kaa nospaardiit, bet ir sajuuta, ka varbuut veel iespeejams vinjam iestaastiit kaa laboties ......
šis nēbūs tas gadījums kad var iestāstīt atliek pirmais

-----------------
Offline
Muxa
17. Feb 2012, 13:16 #1186

Kopš: 03. May 2009

No: Rīga

Ziņojumi: 290

Braucu ar: B4Tquattro, E60, 7xRX8, C3Corvette, 968M

Juzix un Tune-L - runāsim godīgi. Protams, ir arī tādi pilsoņi, bet viņu skaits nav tik liels.
Offline
Zoo
17. Feb 2012, 13:16 #1187

Kopš: 27. Sep 2007

Ziņojumi: 7820

Braucu ar: God bless mr. Dunning and mr. Kruger


17 Feb 2012, 13:15:08 Nilzirgs rakstīja:

17 Feb 2012, 13:03:03 HannibalLecter rakstīja:
Kāpēc es - latvietis esmu uztraukts?Es neesmu uztraukts, bet gan aizvainots par notiekošo.Sajūta ir līdzīga kā situācijā, ja kāds netīrs, utains mēsls grib izvarot tavu māti un tev viņa ir jāiet aizstāvēt.

Bet Latviju neviens negrib izvarot


atbildi, lūdzu uz maniem 2 jautājumiem
Offline
marics
17. Feb 2012, 13:17 #1188

Kopš: 24. Mar 2010

Ziņojumi: 38

Braucu ar: x


17 Feb 2012, 13:11:40 Che rakstīja:
Lasu un saprotu, ka nav jēgas no šiem i-neta kariem, tāpat krievs bļaus, ka viņam sava taisnība un meklēs visus iespējamos argumentus, lai tikai aizstāvētu savu slāvu pakaļu.
Vienīgais, ko es vēlos uzzināt no slāviem (bet tiešām paskaidrojiet man kāds) - ja reiz pērtiķis var iemācīties iekurt un apdzēst ugunskuru, tad jau laikam sanāk, ka dzīvnieks ir gudrāks par jums, jo jūs 20 gadu laikā nevis iemācaties valodu un nokārtojat pilsonību, bet gan pieprasat otru valsts valodu.


+1000
Offline
Muxa
17. Feb 2012, 13:17 #1189

Kopš: 03. May 2009

No: Rīga

Ziņojumi: 290

Braucu ar: B4Tquattro, E60, 7xRX8, C3Corvette, 968M


17 Feb 2012, 13:10:58 shmurger rakstīja:
un kāda jēga krieviem iet un balsot, ja zin,ka neuzvarēs?? varbūt nekam nav jēgas?


Es uzrasktīju augstāk, kāpēc krievi ies balsot.
Offline
shmurger
17. Feb 2012, 13:17 #1190

Kopš: 15. Oct 2007

Ziņojumi: 12787

Braucu ar: xc40

Un vispār..krievu ir 26%, par kādiem 40 %iet runa??? nevajag nēģerus un ķīniešus jaukt iekšā ,viņi iemācīsies valodu ,ja vajag. ar valodu vienmēr un visur problēmas ir tikai krieviem.
man reiz bija saruna ar vienu cilvēku, kurš bija dabūjis green card un nodzīvoja 6 gadus amerikā. viņš pēc tiem 6 gadiem neko nesaprata angļu valodā,vispār neko,jo redzies, esot dzīvojis rajonā, kur krievu daudz visapkārt un valodu neesot bijis nepieciešams zināt. lieki piebilst ,ka latviešu valodu viņš arī nezin, neskatoties ,ka piedzimis un uzaudzis šeit. un man IR jāzin krievu valoda, savādāk viņš nesapratīs ,ko es no viņa gribu.
Offline
-Edm-
17. Feb 2012, 13:18 #1191

Kopš: 19. Dec 2007

No: Rīga

Ziņojumi: 18124

Braucu ar: fenšuj systems.LTR.


17 Feb 2012, 13:15:08 Nilzirgs rakstīja:

17 Feb 2012, 13:03:03 HannibalLecter rakstīja:
Kāpēc es - latvietis esmu uztraukts?Es neesmu uztraukts, bet gan aizvainots par notiekošo.Sajūta ir līdzīga kā situācijā, ja kāds netīrs, utains mēsls grib izvarot tavu māti un tev viņa ir jāiet aizstāvēt.

Bet Latviju neviens negrib izvarot
aizver muti zavaļi jebala pa krieviski tjip

[ Šo ziņu laboja -tihijs-, 17 Feb 2012, 13:18:52 ]



-----------------
Offline
tomick
17. Feb 2012, 13:18 #1192

Kopš: 31. Oct 2003

Ziņojumi: 3959

Braucu ar: 530i wrx :D


17 Feb 2012, 12:51:56 Muxa rakstīja:
Ooo, veca tēma
Nedaudz palasīju, powerā viss ka vienmēr - urlas ar semačkam, babuškas utt.
Interesanti ir tas, ka urlas un babuškas neies uz referendumu, viņi ir nepilsoņi.
Uz referendumu ies cilvēki, kuri saprot un runa latviski. Balsošana "Par" nav pret latviešu valodu, latviešiem vai Latviju, bet pret visu politisko sistēmu kopumā.
Jūs atkal visu darisiet tikai sliktāk sev, jo pēc referenduma būs ~tādi secinājumi:
1. Latvijā 1/4 pilsoņu daļa nav apmierināta ar situāciju valstī.
2. Latvijā 3/4 pilsoņu daļa - nacionāl-озабоченные (nezinu kā latviski pateikt).
Pats uz referendumu neiešu, jo neesmu ne latviešu, ne krievu propogandas upuris


Nu tak nav tāds jautājmus referendumā uzdots. Ir skaidri un gaiši pateikts - vai gribat otru valsts valodu vai negribat. Tie kuri grib tie balso par tie kuri negrib tie balso PRET.
Kāds tam visam sakars ar politisko sistēmu.

Kādu tad politisko sistēmu mums tavuprāt vajadzētu? Monarhiju, autoritārismu, prezidentālu republiku? Kādu tieši?
Offline
Tune-L
17. Feb 2012, 13:18 #1193

Kopš: 12. Jun 2002

No: Rīga

Ziņojumi: 20568

Braucu ar: BMW 4 F36 Gran Coupe, BMW 4 G26 Gran Coupe


17 Feb 2012, 13:15:08 Nilzirgs rakstīja:

17 Feb 2012, 13:03:03 HannibalLecter rakstīja:
Kāpēc es - latvietis esmu uztraukts?Es neesmu uztraukts, bet gan aizvainots par notiekošo.Sajūta ir līdzīga kā situācijā, ja kāds netīrs, utains mēsls grib izvarot tavu māti un tev viņa ir jāiet aizstāvēt.

Bet Latviju neviens negrib izvarot



Grib gan !
Piemeers bija ljoti preciizs un adekvaats

-----------------
Patiesība mūsdienās tiek uzskatīta par naida runu.
Чей Венесуэла?
Offline

Moderatori: 968-jk, AV, AiwaShuraLLP, BigArchi, GirtzB, Lafter, PERFS, RVR, R_BERGS, SteelRat, VLD, linda, mrc, noisex, smudo